yuvarlak lavabo

lavabolar diğer türleri ile karşılaştırıldığında rahat yuvarlak lavabo

kendinden imalat veya satın hazır mutfak mobilyası ile özel dikkat mutfak ünitelerinin görünüm bağlıdır ana malzeme yolunu çünkü boyutu, şekli, temizlik ve imalat seçimine dikkat edilmelidir ve ayrıca lavabo kendisinin kullanımı ve işlevselliği kolaylığı. Şu anda, geleneksel kabukları klasik dikdörtgen veya kare şekilli birlikte paslanmaz çelik veya gelişmiş kompozit malzemelerden yapılabilir mutfak, için yaygın yuvarlak lavabo da.

Yakın ve şık gömme yıkama dairesel şekil.

mutfak genel bir bakış yuvarlak şekli lavabolar

Mutfak lavabo, doğrudan amacına ek olarak ayrıca mobilya tasarımında önemli bir unsurdur, bu nedenle ferahlık ve bulaşık yıkama rahatlığı yanında, bazı estetik gereksinimleri karşılaması gerekir.

Bir lavabo satın alırken için doğru seçimler yapabilir okuyucu, bu yazı tek bir üründe tüm gerekli nitelikleri birleştirmek için yardımcı olacak bir genel bakış rehberi, sunacak, ve kendileri için en uygun seçeneği belirleyin.

Ana boyutları evye.

Banyo kabukların en yaygın olarak evye üretimi için, sıhhi porselen, tavlanmış cam, akrilik plastikten, ya da doğal taştan yapılmış olmasına rağmen, bu maddeler uygun değildir, bu nedenle çoğu paslanmaz çelikten ya da kompozit malzemeler dayanır polimer reçineleri.

 1. Metal Yuvarlak çalkalama lavabo 50 cm paslanmaz çelikten yapılmış yekpare deforme damgalı veya kaynaklı yuvarlak kase. Üst parçanın çevresi boyunca bir tahliye ve taşma açıklıkları yerleştirilmiş tezgah üzerinde ve alt ve arka yan duvarın en alt kısmında dayandığı için metal bir jant olmaktadır. Kabuk ana avantajı, yüksek bir mekanik mukavemet, aşınma ve sıcaklık değişimleri, göreceli olarak düşük fiyat, hem de, yumuşak, dayanıklı ve hijyenik açıdan temiz yüzeye mutlak direncidir.

Fonksiyonel ve pratik paslanmaz çelik evye.

 1. şekil ve boyut olarak, suni taş modern yuvarlak lavabo metal kabukları tamamen benzer olan, fakat iki farklı malzemelerden monolitik kompozit malzemeden yapılmıştır. sıcaklık değişimlerinden çatlamaya karşı onları su ve dirence bir direnç sağlar plastik reçine kullanılan bağlayıcı polimer olarak. doğal mineral maddeler (kuvars kumu, granit ya da mermer cipi) Balast agrega, ve aynı zamanda temiz ve dayanıklı homojen bir yüzey, ürünler asil bir görünüm vermek aşınma direnci sağlar.

verilmedi kompozit emici granit fiş gösterir.

Dikkat! Suni taş agregası kalitatif bir bileşim, ve hemen hemen malzemenin herhangi bir renk ve doku elde Pigment boyaların bileşimine bir değişiklik, değiştirerek, bu nedenle, bu ürünlerin dokulu desen farklı tipleri ile, renk geniş bir yelpazesi mevcuttur.

yapıldıkları malzeme ek olarak, yuvarlak lavabolar aynı zamanda özel modele bağlı olarak, çapı, çalışma derinliği, ana ve ikincil kaseler numarası ve diğer teknik parametreler değişebilir.

 1. Çanakların numarası ile evye bir fincan ve iki ya da üç kase ile olabilir. İkinci durumda, iki kase temel ve bulaşık yıkama, sebze ve meyve ve üçüncü, daha küçük için tasarlanmış - yıkandı üründen montaj veya musluk içme suyu akış için tasarlanmış yardımcı.

ana ve yardımcı kase yuvarlak lavabo.

 1. kase ana derinliği aralığı 160-250 mm olabilir, fakat 180 ila 200 mm arasında optimum derinlik olarak kabul edilir.
 2. Yararlı çanak çapı da, geniş sınırlar içinde olmak ve 300 ila 550 mm, 400-500 mm'lik bir çapa sahip en sık yıkama kaseden olabilir.
 3. kabuğun kapasite ve işlevsellik yan duvarlarında alt geçiş noktalarında eğrilik yarıçapına bağlıdır. her bir kap daha büyük yararlı hacmi, yarıçapı ne kadar küçük.

Suni taştan iki kase ile Pratik lavabo.

İpucu! En iyi çözüm bu tür bir yapı, kendi ellerini yüklemek kolaydır çünkü iki kase ile yuvarlak mutfak lavabosu olarak kabul ve ek olarak, tam bir ailenin mutfak ihtiyaçlarını karşılamak için tam yeteneğine sahiptir edilir.

o mutfak mobilya seçimi söz konusu olduğunda, daire ve özel evlerin çoğu sahipleri iyi temizlik yuvarlak veya kare merak ediyor ve hangi seçenek seçmek en iyisidir? Bunların her biri kendi olumlu ve olumsuz tarafı vardır çünkü yok bu konuda tek görüş vardır.

Kabuk yuvarlak şekil lehine ana argümanlardan biri, bu tür ürünlerin şu tüketici nitelikleri çağırabilirsiniz:

 1. açısal kare ve dikdörtgen sıkı modernist tarzı için daha uygun iken Yumuşak yuvarlak şekiller, mutfak mobilya ve iç tasarım detayları hemen hemen her tarzı ile uyum içinde bir araya getirilmiştir.
 2. görünüşte daha küçük bir miktarda olmasına rağmen, pratikte, yuvarlak kabuk mutfak eşyaları, aynı zamanda daha büyük meyve ve sebze çoğu da yuvarlatılmış bir şekle sahip olarak, serbest bir şekilde bunun içine yerleştirilmiştir, daha az işlevseldir.
 3. Mutfak lavabo şekli, yani hemen hemen her tezgah ve özel beceri gerektirmeyen bir yuvarlak lavabo yüklenmesini almak kolaydır herhangi ulağı kullanılabilir yuvarlanır.
 4. Nedeniyle dikey kenarları ve kör açılardan yokluğu, onlar da bu biçimde yüzeyi ve günlük hijyenik bakım temizlemek için çok daha kolaydır, kir ve yağ mevduat birikir yok.

İki kase bir köşe mutfak ve yemekleri kurutmak için bir platform için uygun çözüm.

Bu malzemeyi okuduktan sonra, fatura veya zıvana yuvarlak lavabo hemen her set mobilya veya kabinin ayrı kat için mükemmel çok yönlü bir seçenek olduğu sonucuna varabiliriz. Eviyelerinize daha fazla bilgi için bu makaledeki video izleme elde edilebilir veya bu sitedeki haber makalelerini okuyun.

Hala sorularınız mı var? Grubumuzun VKontakte bunları sor

Evinizdeki banyo nedir?

yuvarlak lavabo

Modern kabukları tasarımında nispeten yeni bir kelime bir yuvarlak şekli. Ancak, yeni-fangled yollarla başka çok gibi esinlenerek yıkama için mühendislik, antik armatürleri sıhhi.

Yani, masanın üzerine monte edilme havai yöntemi ile yuvarlak lavabo yatak odasında bir kaide üzerinde son yüzyılların sosyetenin herhangi bayan veya beyefendi duruyor fincan, daha anımsatır. Böyle bir görüntü, modern dokunuşlar ile dekore edilmiştir, bu tesisatın moda trendlerini takip edenlerin banyolar için giderek daha önemli ve istenen bir durumdur.

VitrA, Ideal Standard, BelBagno, Hatria, GSI Jacob Delafon, Laufen ve diğerleri gibi yuvarlak bir kabuk formu gibi tanınmış markalar ardı etmeyin.

Lavabo Laufen Alessi

Kabuk oval gibi, yuvarlak köşeye monte, bu yüzden etraflarında biraz boşluk ve genellikle tezgahı varlığını gerek yoktur. Ancak genel olarak, yuvarlak lavabolar yeterli kompakt. Bu kategoride en yaygın boyutlar -. Daha büyük boyutta 40 ila 50 cm modellerinin Çapı çok nadir görülür. Bu bağlamda, bir çok durumda yuvarlak kabuk el yıkama teknesi olarak ayarlanır.

Dairesel kabuğun dış çoğu durumda minimalist veya yüksek teknoloji olduğunu ve modern stilleri sınırlıdır. Lavabo silindirik şekil, tepesi kesik bir küre, yarı elips, bir konkav ya da konveks bir koni halinde oluşturulabilir. Tasarımcılar kabuklarından basit şekillere çeşitli getirmek için çalışıyoruz.

Montaj yuvarlak kabuklar için bir yönteme göre, en çok üst üste ya da gömülür.

Lavabo Hatria Happy Hour yuvarlak faturası

Yuvarlak lavabo (39 fotoğraf). kaselere sayısı ve derinliği seçimi. Montaj zıvana ve havai yolu

makaleden Tüm fotoğraflar

Eski ve kullanışsız lavabonun Yuvarlak mutfak lavabosu oldukça layık yedek. Kullanımı değil, aynı zamanda yüklemeye sadece uygundur.

yeterince tüm odalarda tasarım çözümü ile çalışabilir tezgah üstü lavabo üzerinde yer kazanmak için. Satın almadan önce kalite ve rahatlık yönünde ilk adımlarını gerçekleştirmek için yardımcı olacaktır aşağıdaki talimatları okumak.

Bir alışveriş yapmadan önce, kendinizi son seçim, yani, kaç bardak ihtiyaç olmasına yardımcı olacaktır önemli bir soru sormak?

Hangi biçimde olursa olsun, bir, iki veya üç kase olabilir, mutfak için batarlar.

Bu nedenle, seçim aşağıda önerilen üç seçenekten herhangi odanıza tekabül bağlıdır:

 1. küçük alan ve 5 m² - lavaboda bir kase yeterince çok fazla yer almadan işleyecektir.

Bu lavabo küçük bir lavabo için idealdir.

 1. Büyük mutfak - iki kase yanyana duramaz ve hostes hazırlar ve başka bir aile üyesi, örneğin, bulaşıkları yıkamak olabilir.

İki kase ile lavabo.

 1. Sadece yemek için zorunludur biri üç lavabolar, (yıkama meyveler, sebzeler, vb ...), Ve hiçbir mutfak eşyaları - ekstra olanaklara sahip büyük bir mutfak. kabuğun yüzeyinde temiz kişi ve yağlı lekeleri kendimden kaldırılırsa, bu seçeneği tercih etmektedir.

Büyük bir mutfağa batarlar.

Not: bulundukları gerçek uzayda bağlı fincan sayısını.

daha sonra buna, ek bir lavabo artı diğer 50 santimetre eğer, bir tarafta en az 90.5 santimetre önerilir.

Bu gereksinimlere uyum sorunlu değil, bu yüzden bu standartlara bağlı kalmaya çalışın.

evye için uygun bir derinlik nasıl seçilir

o moda öncelik vermek üzere bu konuda gerekli değildir bu yüzden zamanla, mutfak kulaklık derinliği giderek artar.

 1. Alışverişe gitmeden önce, giderek lavabo kullanabilecek insanlar düşün. çocuklar da bu listeye dahil edilmesi durumunda, çok derin seçeneği almayın.

Kabuk derinliği göz seçerken.

 1. Gelecekteki yapı yer alacak parametreleri ölçün. drenaj monte edilirken farklı uzunluklara sahip kase yükleme sırasında ayar gerektiren unutmayın.

drenaj hattının yüksekliğini ölçer. dren yüksekliği kendisi üzerinde seyretmesini çünkü bu, çok derin bir temizlik satın vermemek için gereklidir. Bu durumda su drenaj düzgün olmayacaktır.

Lavabonun derinliğini, sizin için farklı derinliklerde iki kase ile bir varyantını tespit edemezsek.

 1. ve tüm seçenekleri ile alışveriş yapmalarını kayıt odaklanarak, markete git.

Standart derinliği 20 santimetredir.

Yuvarlak Lavabo - işlemediği gerektiğini hatalar

Yıkama işlemi zevk için birkaç yıldır, seni izin vermez en yaygın hatalardan kaçının:

Sadece büyük yapılar seviyorum çünkü küçük bir mutfak alanı sizi durdurmak olmasa bile, büyük bir lavabo satın almayın. tesisler yıkama için yer kaplamaz gerekenleri ⅓ odaklanın.

günaha pratik materyalleri Resist ve yuvarlak seçenekler sadece paslanmaz çelik ve kompozit granit pratik olduğunu unutmayın.

o renk kaybetmek kolaydır, ve boyama çizilmeye hemen sonra ortaya çıkar, çünkü ikinci malzeme pratik azdır. Eğer tüm süreç için ödemek istediğiniz bütçe hakkında unutmayın. en düşük fiyat her zaman yüksek kalite anlamına gelmez unutmayın.

Mutfak için yuvarlak lavabolar aşağıdaki seçeneklerden uygun olarak kurulacak:

Lavabo zıvana yol monte.

Gömme yöntemi - mutfak tezgâhına doğrudan tasarımlar ayarı. Bu evde en sık görülen türüdür. Örnek olarak biz (bazen aşağıda ve) bir lavabo tezgahı yüksek seviyesini ayarlamak için nasıl düşünün.

 1. boru şeklindeki güvenli bir conta iç tarafında. ankraj malzemesi bir yapıştırıcı madde ihtiva etmesi üzerine, bu nedenle ek bir yapıştırıcı madde tatbik edilmesi gerekmez.
 2. tezgahı kenarında silikon küçük bir tabaka uygulanır.
 3. lavabo takın.

bağlantı elemanları sıkıca aksi tasarım "otur." değil, kenarda dikilmelidir

 1. Vincin yükleme kabuk tarafı başlatmak ve lavabonun tüm yüzeyini itin. Kabuk üstüne iyiden iyiye ve sıkı olduğunu hissetmelidir.
 2. ellerin seviyesini alın ve yüzeyin düzgünlüğü kontrol edin.
 3. Dış kabuk tarafında tutma elemanlarının sabitleyin.

Asma lavabolar az yaygındır.

Fatura yöntemi - masa yüzeyinde kabukları ayarı.

 1. silikon ile masanın kenarına işleyin.
 2. kabuğun iç kısmında, dolgu macunu uygulamak ve daha da mühür mühür.
 3. sayaç tutarak, sıkı bir yapı ayarlayın.
 4. Ek bir vidayı takın.
 5. fazla malzeme (mastik bandı) çıkartın.

yüklemeden önce serbest bırakma dışarı sifonlar.

Yukarıda anlatılan yöntemlerin her biri yalnızca hazırlanan tezgah kendi ellerini ayar düşünmektedir.

Böylece, yıllar boyunca tezgah üzerinde yuvarlak bir lavabo sizi memnun edecek ve bu makalede fotoğraf ve video bu katkıda bulunacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 1 =