Çam Yatak

yatak odası

Tasarım, tamir ve yatak odası döşemek

 • Kategoriler
 • uyumak için mobilya
 • yataklar
 • Katı çam yatak odası yatak

Katı çam yatak odası yatak

Madde yatak odasında mobilya seçimi sürecine gelecek kadar dikkatli bu odanın iç genel algı, aynı zamanda daha da sömürü keyfi ibaret değildir. Buna ek olarak, önemli seçim kriterlerinin bir insanlar için güvenliğidir.

Modern mobilya sanayi birçok farklı malzemelerden yapılmış mobilya parçaları üretir. En yaygın - lamine sunta ve MDF. cam, plastik, deri, çeşitli metaller gibi egzotik olabilir. Ama her bakımdan en iyi seçenek ahşap olacaktır. Yetişkin ya da katı çam yapılmış çocuğun yatak - Güçlü, güzel ve çevre dostu bir ürün.

Bu ağaç türlerinin ülkemizde yaygındır. Çam genellikle kendi elleriyle mobilya yapmak için kullanılır, çünkü onun fiyatı düşüktür. Çam Ranza - neredeyse her evde sık sık misafir.

Ne ahşap mobilya için tutku neden oldu? Neden çam ziyade aynı yapının çatı yatak tahtadan yapılmış? Bu konunun tartışılması, aşağıda belirtilen malzemenin ayrılmıştır.

Çam Bebek yatağı

üretim sürecinin Özellikleri

Eğer mobilya yapmak için ahşabı kullanmadan önce, bu özel teknoloji ile işlenmesi gerekir. Bu zaman alıcı, karmaşık ve maliyetli bir işlemdir. örneğin, çam ranza lamine levhalardan ürünlere göre daha pahalı olmasının nedeni, budur.

en zorlu ve önemli işlemlerden biri - zımparalama ve bir koruyucu kaplamanın uygulanması. Bu yüksek teknoloji pahalı ekipman kullanır.

Çam mobilya üretimi için talimatlar kaplamaların iki tip kullanımını gerektirir:

Birinci bileşen, selüloz özel bir parçası içinde eritilir. çevre ve tahta yüzeyini çevreleyen üzerindeki olumsuz etkileri odun korumaktadır mat veya parlak bir film işleme sonra doğal yapıya vurgular. Çoğu zaman, bu tip tedavi yatak odası mobilyaları tabi tutulur. Tabii senin yatak nitroselüloz lake kaplı çekmeceli katı çamından yapılmıştır. Doğal olarak, diğer mobilyalar aynı şekilde korunmaktadır.

İstisnalar tezgahı. masaya düşen nem, özünde, bir düz kağıt olup, kağıt hamuru, zarar gerçeği.

Poliüretan vernik ile ilgili olarak, onun temel avantajı, sen nem direnci tahmin. Katı çam yapılmış çocuk yatak genellikle poliüretan ile kaplıdır nedeni budur. Sonuçta, çocuklar su, mobilya, meyve suyu veya diğer sıvıları serpebilirsiniz oyunların içinde açılabilir.

Bir diğer dezavantaj poliüretan uygulanması için işlemin karmaşıklığıdır. Bu bir hava spreyi ile kaplı çam bir yatakta son maliyetine yansımaktadır.

Resimler iç ve birinci ve kapağın ikinci türündeki bir mobilya görünümü hakkında bir fikir edinmek sağlayacaktır.

cila kaplama ahşap yüzey koruma

çam yapılmış avantajları ve mobilya dezavantajları

Başka bir malzemeden gibi, çam onun mobilya ürün tarafından yansıtılır avantajları ve dezavantajları vardır.

Artı ahşap bu tip kullanım şunlardır:

 1. Çevre dostu ve insan sağlığı için güvenli. Yapıştırılmış plakalar aksine, masif ahşap zararlı duman üreten karmaşık kimyasal bileşimler içermez.
 2. Ahşap mobilya bakılmaksızın renk ve üslup yönünden, neredeyse her odada tamamlar. Örneğin, Karelya Çam, bir dosyadan ranza, ağacın dekoratif özellikleri sayesinde sahibinin gurur temel tasarım öğeleri ve konu biri olarak.
 3. Çam - ağaç en yaygın türlerinden biri. Bu nedenle, bunun dışında mobilya meşe, huş, maun veya ceviz mobilya benzer parça daha ucuzdur.
 4. Sen mobilya kapsayacak şekilde boyaları ve çeşitli tonlarının lekeleri kullanabilirsiniz. Gerekirse, çam kolayca boyalı ve konvansiyonel inşaat boyaları. Sizin rahat ve güzel bir yatak odası tasarımında bir uyumsuzluk yapmaz ve mükemmel diğer mobilyanın ile birleştirilir.
 5. Düzgün işlenmiş ahşap sıcaklık ve nem değişikliklerine karşı yüksek direnç, çürüme yoktur. Bu onun tüketici özelliklerini kaybetmeden uzun süre yatağı kullanmak garanti verir.

Çam çekmeceli Yatak

Fakat birçok avantajlara rağmen, bazı eksiklikleri dikkat edilmelidir:

 1. Çam parke değil. Bu malzemeden yapılan mobilya mekanik hasar korkar. Katı çam Çekyat maun veya meşe yapılmıştır benzer bir ürün daha sıfırdan çok daha kolaydır. Onlar daha dayanıklıdır nedenle, mobilya endüstrisinde, Yaşları yüz yıl veya daha fazla olan ağaçlar, kullanmaya çalışıyoruz.
 2. Ahşap yapısı heterojendir. mobilya çalıştırırken bazı yerlerde koyulaşabilir. çam yatak tek antik modellerin belirli bireysel özellik kazandırmaz beri Ancak, birçok, bu bir dezavantaj olarak görmüyorum.
 3. reçinenin büyük miktarda ağaç. Bitmiş ürünün yüzeyindeki görünümünü önlemek için, üreticiler Sadece ağaçların üst ve alt kısımlarını kullanmaya çalışıyorlar.

Koltuk katı çam yapılmış

Çalışmalar, bu çam mobilya gösterilen güzel görünümün yanı sıra, sağlık üzerinde yararlı etkileri vardır var. Birçok Çocuk odası için tavsiye. Ağaç soğuk algınlığı ve diğer viral hastalıklara karşı uçucu profilaktik tahsis edilir.

Yatak çam, metabolizmayı normalleştirir sinir sistemini dengeler. insan uyku güçlü ve sağlıklı hale gelir. stres ile baş yardımcı olmak için yatak odasında Çam mobilya, depresyon ve ilgisizlik kurtulmak.

Ama bazı insanlar ahşap bu tür bireysel hoşgörüsüzlük var. kaşıntı, burun akıntısı, hapşırma: Bunlar alerji tüm belirtilerini sergilerler. Böyle durumlarda nadir ve çam ormanı ile bir dolaştıktan sonra yukarıdaki belirtilerin kendini bulamayan, güvenli bir şekilde zararlı sonuncunun korkmadan, çam yatak odası mobilya satın alabilirsiniz. Özellikle bu vernik koku dulls.

Mobilya birçok iç stilleri ile mükemmel bir uyum içinde ahşaptan yapılmış. Çam çoğu organik yatak eski tarzda dekore edilmiş bir yatak odası ile birleştirilir.

Birkaç alım seçeneği vardır:

 1. bitmiş ürünlerin alımı. Mobilya süpermarketler renk, boyut ve stillerde farklı, yatak modellerinin büyük miktarda temsil etti. Bu bir daha ucuz ve daha hızlı bir seçenektir.
 2. Özel mobilya özel tasarım. Bu durumda, bir yatak almak ve diğer mobilyalar mükemmel odanın boyutunu ve stilini eşleşir. Ancak, maliyet bir mağazada satın alırken daha yüksek olabilir.

Çam Yatak - Yatak odanızı tasarımı için en iyi seçeneklerden biri. Çam tasarım iç farklı türevleri ile tanıdık bu makalede videoyu yardımcı olur.

Sorun bulunamadı

 • Eğer giriş yapması gerekir yazıya yorum yapmak. bu hızlı, endişelenmeyin.

  Çam Yatak

  Ağaç - yatak odası dahil mobilya için ortak malzeme. çam Büyük popüler yatak.

  Bu aşağıdaki faktörler ile açıklanabilir:

  • Makul fiyat;
  • Pratik, ürünlerin güvenilirliği;
  • çevre dostu;
  • neme direnç, mantarlar bulunmaktadır.

  Modern insan hareket zamanının çoğunu geçirdiği. Yatak odası - bu insanlar yoğun bir günün ardından dinlenebileceği bir yerdir. Uyumak için bir yer en dikkatle seçin. Katı çam odasında çift kişilik yatak, bir yatak odası için iyi bir seçenek olacaktır. Bu ağaç havayı temizlemek için özelliğine sahiptir ve tedavisi, uçucu vurgular sonra bile pozitif uyku ve bağışıklık kalitesini olumsuz etkiler.

  önemli özelliklerinden bir dizi olduğu gibi çam mobilya, oda ve bir genç ve küçük bir çocuk için idealdir:

  • Bu alerjiye neden olmaz;
  • Bu ısınmış veya aşırı soğutulmuş değildir, iyi ısı yerinde tutan;
  • Odaya taze hava.

  herhangi bir yaştaki bir çocuk için çam tek bir yatak satın alabilirsiniz. Bu, güvenilir, dayanıklı her zevke uygun düşük maliyet ve farklı modeller geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.

  Çocuklar için mükemmel bir seçim çam yatak loft edecektir. o zemin alanının verimli kullanımına olanak olarak bu model, pratiktir. doğrudan Yatak altı uzay çocuk dolap, bir eğitim tablosu için kullanılabilir veya oyuncak saklamak için.

  aile iki çocuğu büyür, ve alan uzay problemi katı çam yapılmış bir ranza bulmak olacak çözmek için daha sonra, kişisel odasında her birine tahsis izin vermez zaman. To o güvenilirlik ve güvenlik gereklerini artar.

  Fonksiyonellik, makul fiyatları ve çevreyle dost bu mobilya haklı popüler olun.

  bilgi kopyalama Sadece kaynak doğrudan ve endeksli atfen izin verilir

  Çam Yatak

  Yatak odası rahat ve hoş olmalı, bu yüzden dinlenmek, dinlenme ve selâmetle uyuyabilir. Bu odanın ana unsuru yatağıdır. Geleneksel olarak, yatak sunta veya MDF yapılmıştır, fakat bu malzeme, doğal, kaliteli ve çevre dostu olduğu gibi ahşap modeline dikkat edin.

  Çam yatak daha iyi huş ve kayın nedir?

  Bugüne kadar, mobilya mağazaları doğal ahşap şık ve kaliteli yataklar geniş bir yelpazede bulabilirsiniz. Karaçam genellikle kayın, meşe ve rafine lüks ve mükemmel dayanıklılık dikkatini çekmek nadir ağaçlar kullanılır. ağaç türleri çam geniş çeşitliliği arasında öne çıkıyor, ancak çok daha yararlı başka ağaç türlerinden daha uzun olduğundan, yokmuş gibi davranma.

  Çam yatak - mükemmel bir seçim yatak odasında olumlu bir iklim sağlamak için. çam ahşap pek çok avantajı vardır:

  • Bu çevre dostu, yani sağlık zarar vermez. insan sağlığı üzerinde olumlu etkiye sahip olan uçucu yayarlar olarak iğne yapraklılar genellikle, mobilya imalatında kullanılır. Bunlar vücut viral ve soğuk algınlığı karşı korunmuş olur, bağışıklık sistemini geliştirir.
  • çam ağacı mobilya olan yapıştırıcı maddelerin kullanımı ile üretilen değil, hangi ısıtıldığında buharlaşır ve sağlığınıza zarar başlar.
  • çam İnce dokusu kimyasal bileşimine vernik veya boya uygulamak için değil mümkün kılar ek yüzey tedavisi için kullanılabilir. Yeterince iyi kum yatağı ve estetik görünümü dikkatini çekecektir.
  • Odun tamamen kurutulmuş ve dikkatle ele çam ise, o zaman bu mobilya size uzun bir süre sürecek. Bu farklı sıcaklık koşulları altında deforme olmayacak ve nem tarafından bozulmaz.

  Ama bunun dışında esas dan, çam yapılmış ürünler bazı dezavantajları vardır. Çam yumuşak durduğundan, ona da tedaviye olumlu tepki, aynı zamanda kolaylıkla çizilebilir. Yumuşak önlemek için, genellikle mobilya yaşlı ağaçların üretiminde kullanılan. Çam renklerin farklılığı vardır, bu nedenle bazı yerlerde diğer tonları olabilir.

  Isıtma sonucunda, dizi saflaştırılması işlemini karmaşık ve aynı zamanda da kullanım güvenliğini azaltır dışarı doğru çam reçinesi, tahsis edebilir. Üretici kaliteli malzeme seçerse, bu sorun ile asla koşmaz. Çam Yatak ürünleri için kalite sertifikaları sağlamak ünlü markaların sadece satın almak duruyor.

  Biz çam huş ile karşılaştırmak, bu çam yatak ucuz olması dikkati çekiyor. niteliklerin kalanı için birbirlerine aşağı değildir ve mükemmel uzun ömürlü, çevre dostu ve güvenilir ürünlerin üretimi için uygundur. Çam Yatak kayın ürünü daha ucuzdur. Bu kalite veya görünüşte daha aşağı olduğu anlamına gelmez. Bunun nedeni Rusya'da malzemelerin üretim çam daha ucuz gerçeğinde yatmaktadır. Daha iyi kayın kıyasla Çam böylece çam yatak genellikle çekici bir şekilde dekore edilmişlerdir, iplik pes.

  reçineli ağaç ile ilgilidir olarak Çam, daha belirgin bir tadı vardır.

  Çam Yatak çeşitli konfigürasyonlarda sunulmuştur. Bir küçük yatak odasına sığar lüks çift veya kompakt versiyonu seçebilirsiniz. Mobilya üreticileri çam yatak mevcuttur Her iki sıra dışı bir konfigürasyon ile, basit ve esnek:

  • küçük odalar için pratik bir çözüm, çekyat, dolap duruyor hangi şeylerin ve yatak uygun konumunu verir.
  • nedeniyle çok yönlülük yüksek talep üç sırtlarına sahip modeller. Bunlar küçük daire veya stüdyolar için idealdir. Böyle bir model, tek veya ergen olarak kullanılabilir. Bu uyku ve dinlenme için hem uygundur. Yatakta bazı yastıkları eklemek ise, ortak eğlence için bir yatak olarak kullanılabilir.
  • çekmeceli küçük yatak odası, uygun bir yatak için, mükemmel kostümcü değiştirdiğinden, fazla yer verilmesi. Modeller iki büyük ve çok sayıda küçük kutular ile donatılabilir. Onlar depolama ve yatak için tasarlanmıştır. Konfor ve rahatlık çekmeceli ahşap yatağın yadsınamaz avantajı vardır.
  • Yataklar antik lüks, olağan dışı bir görünümü dikkatini çekmek. Onlar Avrupa klasikleri aittir. Bu mobilya klasik bir iç tam oturan, gizem, lüks ve unutulmaz atmosferini verecektir.
  • Karelian çam dizinin yapılmış yatak prim mobilya aittir. nedeniyle performans ve dış estetik niteliklerinin Bu malzeme, diğer çam türler arasında çok değerlidir. Cazip görünüm, dayanıklılık ve pratiklik dünya çapında popüler hale.

  Bugünün üreticileri renk, boyut ve diğer kriterleri bakımından farklılık katı çam yapılmış yatak, geniş bir yelpazede sunuyoruz. Yatakta geniş ve rahat olmak zorunda, çünkü yatağın sağ boyutunu seçmek için çok önemlidir. Bu mobilya antialerjik ve çevre dostu özelliği nedeniyle Ahşap yataklar ebeveynlerin sıklıkla çocuklarını alır. . 120x200 sm ve bir çift - - 180x200 sm bir bebek örtünün Talep boyutu 170h80 cm Tek kişilik 90x200 cm, yarı boyutlara sahip boyutu ile bir üründür.

  Çam yatak her zaman orijinal çizim kehribar şaşırtmak edilir. çeşitli renkleri sunmamızı sağlayan, kendisine sık sık vernikli renksiz veya renkli konforu ve itiraz için. renk çam yatağın seçimi iç yatak bağlıdır:

  • Odanın tasarımı yumuşak pastel renklerle hakim ise, o zaman yatağın parlak renkler dikkat edilmelidir. Bu kombinasyon hafif ve narin iç getirecektir.
  • dinamikleri yaratmak ve parlaklık duvarların rengi tonlarında zıt mobilya almak gerekir.
  • narin duvar kağıdı çerçevede parlak monokrom çözümlerinde güzel yatak başlığı bakacağız.
  • Beyaz yatak koyu tonların mobilya ile tandem iç bir vurgulamak olacaktır.
  • Zemin kaplaması kullanılmış veya laminat parke ise, o zaman zemin tonu renginde mükemmel bir tamamlayıcı çam yatak olacak.

  bir yatak seçerken dikkate bulunduğu edilecek odası, boyutunu almak gereklidir. hareket kolaylığı, kompakt versiyonu seçmek çok önemlidir gelince ürün, tüm alanı işgal etmemelidir. Yatak odası da çekmeceli bir dolap veya göğüs içermelidir.

  yatak odası iç dikkat edin. O bir yatak seçiminde önemli bir rol oynar. Bugünün üreticileri Art Nouveau ve Art Deco yapılan katı çam yapılmış lüks modellerini sunuyoruz. Onlar ürünleri boyalar veya akrilik boya kapsamaktadır. Bu tür modeller cips, çatlak ve aşınmalara karşı korunur ve renk bile uzun bir servis ömrü boyunca değişmez.

  mobilya mağazaları iç tasarım seçilmiş tarzı vurgulayacak iyi seçenek, bulamazsa, o zaman özel bir stüdyoda yardım almalısınız. Tasarımcılar dikkate isteklerinizi alarak sipariş ürünlerin herhangi gerçekleştirmek mümkün olacaktır. Yatakta tek başına yapmış veya uzmanların kalifiye yardımından da yararlanabilirsiniz edilebilir bir taslak, yapılır. Bunun sonucunda, yatak odanızın, dayanıklı, çevre dostu ve güvenli mobilyalarla dekore edilecektir. Çam yatakta güçlü ve sağlıklı bir uyku sağlar.

  Operasyon ve ahşap mobilya bakım

  bakımı için bir kaç basit kurallar:

  • Çam yatak genellikle sulu bazda yapılan çevre dostu boya ile kaplıdır. Bu tür bir ürün, su ile temas ettirilebilir, böylece ona bakmak için ılık sabunlu su uygulanabilir.
  • zarar vermez kaplama aşındırıcı parçacıkları ve yıkama sıvıları içeren tozlar kaçınılmalıdır. Yatakta çam kimyasal ve mekanik etkiye maruz her türlü korunmalıdır. Eğer apartmanda tamirat yaparsanız, plastik film ile çok iyi bir değer örtü.
  • Ahşap bir yatakta çizikler belirdi, o zaman, işlenmek üzere bir ince parlatma satın almalısınız sonra yumuşak bir bez parlatma balmumu gerektiğini ile ovalayın.
  • Ahşap sıcaklık koşullarında ve yüksek nem ani değişiklikler sevmez unutulmamalıdır. Ürünün uzun süreli kullanım için en uygun seviyede tutmak için gereklidir.
  • Ahşap yatak ısıtma cihazlardan uzak yerleştirilmelidir. ahşap ürün üzerinde direkt güneş ışığından kaçının, bu nedenle pencereye yakın koymak gerekir. Uzun süreli güneş ışığı ağacının altında orijinal görünümünü veya çatlamış kaybedebilir.
  • Baz kafesin kırılma ihtimalini artırdığı için, bir yatak olmadan ahşap yatak kullanmayın. üzerine atlamak için izin verilmez.
  • Modeller şeyleri saklamak için özel kutuları içeriyorsa, o zaman sürekli operasyonda olası bozulmaları önlemek için çok yük olmamalıdır.

  Yatak odasında mobilya seçerken Birçok müşteri çevre dostu malzemeler tercih ederim. bu malzeme çekici bir görünüme ilginç dokusunu, karakterize dayanıklılık ve mukavemete sahip olduğu çam Yatak, büyük talep bulunmaktadır.

  Çam mobilya koku gibi Alıcılar. Aroma ve tazelik kokusu yaz rahat bir atmosfer sağlam ve sağlıklı bir uyku teşvik yaratır. Çam mobilya diğer türlerden ürünlerle karşılaştırıldığında müşterilerine ucuz bir fiyat çekiyor. Bu yatak nem korkmayan, deforme olmaz.

  o bir çizik yapmak çok kolaydır, çünkü Çam yatak, dikkatli kullanım gerektirir. Ama bu bile sorun evde kolayca çözülebilir.

  Çam yatak yatak odası için mükemmel bir seçimdir. Farklı iç mekanlarda güzel doğal renk performansı bakış. klasik tarzda gerçekleşmesi için uygun rafine dekor ve iplikle Modelleri. modern tarzda yönlere Yatak, masif basit ve çekici bir görünüm ile karakterize edilir.

  Çam Yatak onu rahatlatmak ve ev ısı veren iç bir vurgulamak haline gelebilir. Ürünün rengi duvarlar veya döşeme eşleşecek şekilde seçilebilir. Bu zıtlıkların muhteşem bir oyun görünüyor. Örneğin, mor duvar kağıdının arka plan üzerinde beyaz bir yatak.

  Çam yatak boyamak öğrenmek için, sonraki videoda öğrenebilirsiniz.

  Tüm hakları 14+, saklıdır

  Site materyalleri Kopyalama sadece sitemize aktif bir bağlantı kurulumu durumunda mümkündür.

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  5 + 5 =