sallanan sandalye elleriyle Kontrplak

Malzemeler, çizimler ve talimatlar: sallanan sandalye elleriyle Kontrplak

sallanan sandalye - bu ev eşyaları ve bahçe mobilyası oldukça popüler bir parça. Bu sandalye sakin olur günü, terasta otururken. hemen her mobilya mağazası olabilir bugün satın, ancak böyle bir ürün pahalı olduğu, bu nedenle kendiniz yapmak en iyisidir.

Bunun için bir nem giderici özelliklere sahip kaliteli malzeme ayrılmış olması. Kontrplak işleme belirli kurallara uyması gerekmektedir içerdiğini hatırlamak önemlidir. Ve örneğin, çalışmak için araçlara ihtiyaç, kesici alet küçük dişleri vardır.

bitkinin koşullarında, bu modeller, farklı malzemelerden imal edilir, bu olabilir:

Son çalışmanın kendine uygun hem de olası. Uygulamalı ve masif ahşap - sonuç sandalye estetik çekici ve dayanıklıdır. Daire ve bahçe dış içine girmek mümkün olacaktır. sallanan sandalye Kontrplak nispeten yakın zamanda yapmaya başladı. Fabrika seçenekleri çok daha ucuz, ancak doğal ahşaptan yapılmış olanlar gibi çekici görünmüyor.

Eğer bir sallanan sandalye yapmaya nasıl merak ediyorsanız, bunun için kontrplak kullanıp kullanmayacağına karar gerekir. , tarif edilen malzemenin, farklı türlerin ahşap ince tabakalarının bir ağ-yapıdır. günlükleri üretimi ile adımında tekrar ayrı bir levha özel bir bileşim ile yapıştırılmış ince bir tabaka çıkarıldı.

Kontrplak yüksek bir güvenlik marjı sahiptir ve doku doğal ahşap benzerdir. Eğer bir sallanan sandalye yapmaya başlamadan önce, malzemeyi seçmek için gerekli olacaktır. kontrplak tercih kaydetmek ve malzemenin işlenmesinden kolaylık sağlayabilir. Buna ek olarak, kontrplak çekici bir görünüm ve yüksek dayanım yeteri kadar.

Mevcut ağ-yapı ve bir yükleme belirli bir tür için uygun çeşidi seçmenize olanak sağlar farklı kalınlık, karşılayabilir. oldukça sık kendi elleriyle yapılan Kontrplak sallanan sandalye. Eğer çok ustaların deneyimlerini takip etmeye karar verdik, biz bu malzemenin eksiklikleri hakkında bilgi gerekir.

Dezavantajları malzeme düşük bir nem direnci ve uçlarının zayıf olarak ifade edilmiştir. Eğer özel bir bileşik ile kumaş tedavi etmezseniz, çoğu zaman temiz havada yapılacaktır olan bahçe mobilyaları imalatı için bunları kullanmak daha iyi değil. Zamanla, bu sandalye şımarık olacağından emin. uçlarının istikrarsızlık ile ilgili olarak, onlar da başka türlü malzeme zamanla zümrelerin korunacak gerekecektir.

Hazırlık araç ve gereçler

Eğer bahçe için bir sallanan sandalye yapılacaktır varsa, montaj üzerinde çalışmak farklı karmaşıklık olmayacak emin olabilirsiniz. Ancak, bazı malzemeler de dahil olmak üzere stok kadar ilk gereklidir:

 • kontrplak;
 • bağlantı elemanları kümesi;
 • marangoz yapıştırıcı;
 • karton.

Eğer bir alet seti varlığı özen yoksa elleriyle Kontrplak Sallanan sandalye yapılamaz. kesme ve mobilya montaj gerçekleştirmek için hazır olmalıdır:

kontrplak - - üç kağıt gereklidir ana malzemeye gelince. Farklı unsurları yapacak çünkü bu fark, her biri belli bir yüke maruz kaldığı, kullanışlı olacaktır - Onların kalınlığı 20 mm ve 15 mm eşit olmalıdır.

1520x800 mm'ye eşit olan standart boyutlarda sayfaları satın almak daha iyidir. sallanan sandalye imal zaman, çizimler hazırlanması gerekir. Ama iş olmadan, ama odun kendinden delici vidalar olmadan sadece başlanmasının mümkün olmayacaktır. Ama kullanışlı marangoz tutkalı arasındaki boşlukları bağlamak için. vidalar uygulamak mümkün olmayacaktır nerede kullanılacaktır.

Sen bir model kümesi üretimi için hisse senedi almak gerekir. desen sitesinde kontrplak yüzeyinde parça hatlarını koyabilirsiniz. Jigsaw tarafından çivi dosyaları bir dizi eşlik etmelidir. Kesilen malzeme bir kaç ince tabakalar, çünkü daha iyi, orta ya da küçük dişlerle testereler tercih ve büyük diş sadece yırtarak kenarının,.

verme için Sallanan sandalye belirli desende yapılmalıdır. Bu bir çerçeve, bir ürünün montajı için içerir. Kalbinde iki bölümüdür:

Üretimden sonra tasarım kendisi mobilya bu parça daha rahat hale getirecek bir yumuşak yatak tamamlayacak mümkün olacak. yan duvara yaparak bunu bir bumerang bir şekil vermelidir. Bu tasarım, herhangi bir tasarım ile bir odada uyacaktır. Aynı kontrplak yapılır Çapraz çubuklar, iki yan duvara bağlamak için gereklidir. Bu elemanlar 14 birimleri oluşturmak gerekir.

Çapraz çubuklar gerekli durur yükleyin. Bunlar 20x40 mm enine kesiti bir çubuk, yapılırlar. Sen 50 mm'lik ayrı boşlukları içine testereyle bar gerekir. Sandalye yükseklik 1 m, uzunluğu ve genişliği, sırasıyla, 0.6 ve 1.2 m eşit olması gerekmektedir.

Kontrplak sallanan sandalye Boyutlar yukarıda söz edilmiş, ancak kendi tasarımını geliştirebilir. Her durumda, işin sırası aynı kalır.

Üretim yan kısımların boyutu ve şekli tanımlayan şablonun hazırlanması ile başlamalıdır. Şablon karton parçası üzerinde temsil edilmelidir. bumerang daha düşük radyal kısmı olmalıdır - bu sandalye gerizekalı olmadan sallanmaya izin verecektir.

kontur çizgileri karton yüzeyinde biriken edildi sonra, makasla desen kesmek gerekir. Şimdi, kontrplak levha yüzeyindeki işaretleri transfer edecek usta atıkların minimum bir tabakanın iki bölümden yapılacak. Devre uygulandıktan sonra, yan parçalar keserek başlatmak mümkündür.

o kendi elleriyle Kontrplak bir sallanan sandalye yaptığında, bir sonraki aşamada parçaların uçları zımpara ile tedavi edilecek. Çapakları bırakmak önemlidir. Şimdi çapraz çubuklar gördüğünü gereklidir - 15 mm kontrplak kullanır. Bu kayışlar 14, bunların uzunluğu 600 mm ve sırasıyla 40 mm genişliğe sahip olması gerekir. Her bir kayış tamamlanması nazhdachki öğütülmüş olmalıdır sonra.

Şimdi enine kaburgalar durakları hazırlayabilir. Bunlar, kesiti 20x40 mm olan bir çubuktan yapmaktadır. Her çapraz bar iki durak hesap verecek. işaretleme her tarafında itme çubukları için yapılır. çizgi üst ucu tekrar edilmelidir. Bu durumda çizgi sabitleme ilgili.

Çubuklar arasındaki boşluk dikkat etmek önemlidir - bu aynı olmalıdır. çubuklar hattının kurulumu bir yan duvarına uygulandı sonra, etiket diğer tarafa hareket ettirilmelidir. o kendi elleriyle Kontrplak bir sallanan sandalye gerçekleştirildiği takdirde, itme çubukları düzeltmek için gerekli olacaktır. Bunlar marangoz yapıştırıcı üzerine monte edilir. Bu çubuk ve yan duvarın yüzeyine uygulanır. Ahşap için kılavuz vidayı kullanmak ilaveten, bağlama yüksek güvenilirlik sağlamak amacıyla.

İki yan duvarlar enine latalardan ile birbirine bağlamak gerekir. Öncelikle başkalarına geçebiliriz beri ilk ve son. inatçı çubuklar için tutkal ve küçük vidalarla sabitlenir. delikler yapmalıdır çubuğuna sıkmadan önce malzeme bölmek değil. son aşamasında hazır çerçeve koruyucu madde işlenir. O leke iki katmandan kaplıdır, o zaman lake püskürtmek başlayabilir.

Nasıl sallanan sandalyeye kontrplak bükmeye?

Oldukça sık Tamirci merak nasıl evde kontrplak bükmeye. İstenilen bükülme bir kalınlığa sahip olabilir ne olursa olsun, malzemenin hemen hemen her türlü olabilir vermek. kontrplak boyunca ve çerçeve boyunca değil kurulacak olursa bu tür kullanımlar, gerekli olabilir.

Genellikle, esnek kontrplak yapı marketlerde satılan. Genellikle (4 mm mesafede), küçük bir kalınlığa sahiptir. Farklı tasarımlar için mükemmeldir. kesme-boyutlu detay ve sonra çerçevenin vida ile sabitlenmiş. Kalite ve fiyat optimal kombinasyonu Çin'den kontrplak düşündü. Daha esnek olan ve kabul edilebilir bir performansa sahiptir. çalışma bükülmüş malzemenin daha bükülmez bir türü kullanmak gerekir, çeşitli şekillerde de dahil olmak üzere bir arada kullanmak da mümkündür:

Eğer bir sallanan sandalye yapılacaktır ise makalesinde sunulmaktadır çizimler, bu malzemenin eğilme gerekebilir. Bir buharlama yöntemi kullanmak daha iyidir. buhar sürekli arz bir işlevi vardır su veya demir, kaynar ile bir tank gerekecek.

tabaka basitçe ıslak olabilir - ıslatma süresi malzeme kalınlığı ve bükülme yönünde bağlıdır. Ürünü ıslatmak başarmıştır sonra şablonu sabitleyin ve düzeltin, kuru dek sürekli sahip olmalıdır. İzin verilen maksimum bükülme lifleri boyunca eğilme mümkündür. Evde çalışmak zorunda ise, nemlendirici ve buharlama birleştirmek için en iyisidir. Buharda bükük gereken tek yer şu, kaplama sadece üst tabakasını nemlendirir.

elleriyle Katlanır sandalye

Eğer Kontrplak öncesi fab sallanan sandalye yapılacaktır ise hareket diğer teknolojisine sahip olacak. daha yüksek yüklere dayanabilir gibi bu amaçla, çerçeve katı ahşaptan yapılmıştır. Bir bacak olmayan bir sandalyenin şekline sahip bir iç kısmı, kontrplak yapılabilir.

koltukların iki dükkan parçaları satın alınabilir özel kancalarla, vasıtasıyla birbirlerine bağlanmıştır. Bu durumda, mobilya parçası söküm sonra daha az yer kaplayacaktır. Kontrplak sallanan sandalye için Lek, bu durumda da gemide temsil edilmektedir. Yan parçalar iki öğeyi bağlayan çubuğu ile farklı boyutlarda iki sütun gibi görünür. Aynı alt kısmı bir bumerang şeklinde gerçekleştirilir.

Düzgün elleriyle Kontrplak bir sallanan sandalye olun

Onlarla materyallere erişim, araçların belirli bir listesini ve tecrübeniz varsa mobilya parçalarının bir çok kendini üretim için kullanılabilir. kamu malı bitmiş çizimler bolluğu çalışmadan önce hazırlık işlemleri en aza indirmek için. Mevcut ürünlere örnekler metal ya da ahşap ile küçük bir deneyim varken yapmak zor değil kendi elleriyle, Kontrplak sallanan sandalye olabilir.

malzeme üzerinde sallanan sandalye Türleri

Şu anda, yazlık inşaat genişlemesi ve konfor nüfusun itme ve sallanan sandalye kolaylık nedeniyle sabit bir talep kazanmıştır. mobilya mağazaları ve web siteleri size her zevke teklifler çok bulabilirsiniz. Bu tür ürünlerin üretimi için kullanılan birincil malzemeler şunlardır:

 1. masif ahşap kullanılabilir iğne yapraklı ya da değerli türleri;
 2. güçlü iskelet kaynak edilmiş olan çelik ya da alüminyum tüpler ona bir bez ile doğal ya da sentetik malzemeler ya da işleme örgülü izlenen;
 3. söğüt asma - sallanan sandalye dahil bahçe mobilyaları için yaygın ortak malzemesi;

Bu tiplerin her biri üretim kendine has özellikleri vardır. masif ahşap çalışma marangozluk becerileri bağlayan parçaların farklı şekillerde kullanımda olan işlem uzmanlık gerektirir. Böyle bir koltuk imalatı için bir işlem gücü çok alet değildir, uzun ve karmaşık bir işlemdir.

Bu özel beceri ve hasır ile çalışma gerektirir. Düzgün hazırlamak ve kullanıma hazırlamak için malzemeyi kurutmak zorundayız. hasır, özellikleri, daha sonraki örgü için çerçeve montaj teknolojisinin özelliklerini bilin. Böyle bir kompleks birkaç gün için becerinizi geliştirmek için mümkün olmayacaktır.

Basit el bükme aracı ve bu açı taşlama ve kaynak makinesi gibi araçlarla deneyim varsa, mahzeni dairesel veya dikdörtgen enine kesitli çelik borulardan yapılmış sandalye sallanan çerçeve yapın. Bu ürünler orijinal görünüyor. Bu sabit bir kumaş ya da naylon ya da jüt kablosunun arkalık ve oturak kütle üretiminin azaltılmasına yardımcı olur.

Sac malzemelerden yapılmış bir sallanan sandalye yapmaya çok daha kolay ve hızlıdır. donanım mağazalarında en uygun fiyatlı ve yayma herhangi kent kontrplak olduğunu. Kolayca mekanik testere tabi tutulur ve iyi ahşap tutkalı mükemmel metal bağlantı tutan ile bağlıdır taşlama.

Bu temel araçlara sahip gerekecektir kontrplak ile çalışmak için:

 1. Elektrik yapboz - ahşap ile çalışan herhangi bir ev ustalar cephanelik yaygın bir araçtır;
 2. elektrikli matkap uygun yerlere deliklerden herhangi numarasını almak için değil, aynı zamanda gerekirse ayrıntıları parlatmak için sadece yardımcı olacaktır;
 3. detay zımpara, tamamen pürüzsüz bir yüzey elde sağlar;

Gerekli ekipmanın en az sayıda - öz üretim için ürünlerin durumu anahtarıdır. İstenen son ürün leke, vernik veya boya maddeleri, elektrik veya pnömatik tabancası kullanılarak kaplanabilir edin. Bu çalışmanın yokluğunda basit bir fırça yapabilir.

Sadece böyle ilginç bir ürün üzerinde çalışmaya başlamadan önce temel malzemesi üzerinde stok gerekir - kontrplak. 15-20 mm'den az olmayan yardım sayfaları yeterli gücü öğeleri almak için. PVA gibi mevcut herhangi bir ahşap tutkalı, yoluyla malzeme ve tutkal desyatimillimetrovy çiftler halinde elde etmek için - Piyasada bulunan bu yokluğunda yapmak kolay olabilir.

Ayrıca bu ürünün tüm kısımlarında yüksek kaliteli çizim gerektirecektir. Eğer deneyime sahip veya hazır bir kullanırsanız kendinize mümkün olun.

Çizimlerde, ürünün ve bileşenlerin mevcut boyutu vardı arzu edilir. Aksi takdirde temel parametrelere dayalı kendi güvenmek zorunda - sandalye ve koltuk, koltuk genişliği, vb yüksekliğini

Böyle örgü 10x10 cm olarak bir transfer ağ ile çizimlerin, kullanılabilirliği hızlı sallanan sandalye aynı kısımları işaretlemek için bir şablon yapmanızı sağlar. Onlar başarılı değil bulunursa, kendi başlarına zor işi gerçekleştirmek zorunda kalacaktır. imalatı için şablon kağıt veya sunta levha almak ve üzerine paralel olarak eşit mesafeli çizgilerinden oluşan bir ızgara işaretleyin.

Basit bir kalemle hafif bir baskı ile devre bileşenlerini geçerlidir. Dikkatle kontrol ve elde edilen görüntü değiştirme gerekli boyutlar ile ilişkilidir. Sadece istenen sonucu tam uygun olarak emin olun desen kesti. DVP kullanışlı yapboz için.

şablonlar türlü düzensizliği kaldırmak için zımpara kağıdı tedavi sınırındadır. açıları biraz olmak dümdüz olabilir. Şimdi, kontrplak üzerine doğrudan şablon uygulayarak, parça desen kontur etrafa, sallanan sandalye düzenini takip edin.

İşaretli öğeleri dikkatle olmak kes gerekir. Bunu yapmak için, kontrplak kesmek için bir dosya ile bir elektrikli testere kullanın. Böyle satın almak mümkün değilse, bir figür kesmek için testere kullanın. Bunlar küçük diş ve ağın küçük genişliğe sahiptir. Küçük bir gibi kavisli bir şekle ve bir eğrilik yarıçapına büyük parçalarını kesmek için uygundur.

hat üzerinde direkt olarak daha iyi bir performans kesme ve 0.5 mm ile buradan dışarı doğru çekilen Ahşap kontrplak. Bu özellik, parçaların doğal boyutlarını korurken, daha sonra kenarlarının bir temizlik gerçekleştirmek için gereklidir.

Aksi takdirde, ürün bağlı olacak koltuklar, çatlaklar oluşabilir.

toplam yapının bitirdi parçası montajı için hazır olmalıdır. zımpara kağıdı ile zımparalanmış bu kısmı için. Yuvarlak kenarlar olabilir elektrik yönlendirici köşeleri kullanarak Ön.

Kesilmiş ve makine parçaları sallanan sandalye çizime göre birbirine bağlanmalıdır sandpaper. Çoğu zaman ahşap parçalar yapıştırıcı kalitesi ve parmak eklemleri veya dişli Çıtçıt ile bağlı. Tüm bu işaretleme ve kesme aşamasında sağlanmalıdır.

olası eksiklikler bunu tavsiye ortadan kaldırmak için tutkal olmadan, yani "kuru" pre-toplandı. monte edilmiş yapı çizim ile uyum halinde, ana montaj yapılabilir. Tutkal çıkıntı yapan parça bileşenleri üzerine uygulanır ve bunların sıkıca şeklindeki mukabil oluklara yerleştirilir. yapısını sabitlemek ve bağlantı kalitesini artırmak için çelik veya ahşap sürgülü kıskacının kullanımı uygundur. Onlar kendi yapmak için mağazalarda veya aracında satın alınabilir.

genellikle parçaların montajı bir gün sonra gerçekleşir yapıştırıcı, tam katılaşmadan sonra, sıkma cihazları, kullanıldığı takdirde, çıkarılabilir.

Tüm fazla tutkal uygulama sık sık çizgiler şeklinde yüzey ayrıntılara gelince. Düzgün kaldırılmazsa, bitmiş ürünün yüksek kaliteli finiş çalışmaz olun.

Nihai taşlama kontrplak parçaları sonra ince zımpara çizim veya diğer dekoratif malzemeler gerçekleştirebilir. En sık ev marangoz atölyesinde kullanılan arasında şunlardır:

 1. su ya da leke mükemmel bu ya da diğer değerli ahşap türlerini taklit alkol bazlı;
 2. bir sulu renkli vernikler, yağlı ya da nitroosnove kendine özgü avantajları ve dezavantajları, özellikle de uygulama olan.
 3. Şeffaf katlar;
 4. boyalar ve emaye.

Kumaşın belirli türdeki son seçim bir iç hangi bir sallanan sandalye hazır konumlandırılmış olan müşteri tercihleri ​​veya usta bağlıdır.

Bu nedenle, bu tür kontrplak gibi uygun malzemeden bağımsız bir üretim sallanan sandalye operasyonlar temel dizisini ayarlayın. Belirtilen özel anlar, acemi usta, çalışmalarında en yaygın hatalardan dikkatine getirilmesi.

Telif 2016 - İnşaat besedkok için lider portalı

Kontrplak sallanan sandalye: bahçıvanın rüya kendi elleriyle

sallanan sandalye: konfor bir ada her bahçede

Her bahçıvan rüya - sallanan sandalye. yataklarda çalışma uzun bir günün ardından bir sandalyede rahatlatıcı daha iyi ne olabilir? Bu kitabın içine çocukları ya da torunları sallanan ve hatta güneşlenme, bir kitap okuyabilir. tek önemli kimse yok "ama". mağazada bu sandalyenin fiyatı - 8-12000 ruble. Herkes böyle bir zevk uçlanmak mümkün olacak.

Fabrika sandalye ahşap, söğüt hasır, Rattan, dövme metalden, polikarbonat ve diğer malzemelerden yapılmış. Evde, bu sandalye neredeyse imkansızdır olun. Sert malzeme işleme ve pahalı beslenir.

kontrplak fiyatının levha on kat daha ucuz olmasına rağmen. sallanan sandalye Bahçe kendi ellerinizle yapılabilir. Eğer sert çalışıyorsanız, tek bir gün içinde yönetebilir. Buna ek olarak, bir kural olarak, orada her bahçıvan mevcut tüm gerekli araçları olacaktır.

Kontrplak sadece nedeniyle ucuzluğu seçilir. Bu tür bir tabaka kolayca propilen istenen şekil bilgilerini elde olabilir. O gemide daha yüksek yumuşaklığa sahiptir. Kontrplak işlemek kolaydır.

tabaka malzemesi neme dayanıklı ve antiseptik madde karşılamak için gereklidir. bahçe ve sokakta sık kullanım koşulları, o hızla deforme ve her şeyi sandalye başarısız bozulmaya başlar.

Konsey. Sihirbazlar kumaş ve köpük böyle hızlı bir inşaat önermiyoruz. dolgu altında hızla yağmur ve çiy maruz çürümeye başlar ve genellikle bir sandalye sürüklemek zorunda kalacaktır.

elleriyle Sallanan sandalye: önemli şeyler

Önce belirli bir devre imalat seçin birkaç basit kuralları belirtir. Eğer kendi başlarına bir sallanan sandalye yapmaya karar verirseniz dikkate gerekenler nedir?

 1. bir yetişkin ağırlığını dayanmak için, kontrplak kalınlığı 15 mm'den daha az olmalıdır. Çerçeve 20 mm daha iyi şekilde yapmak.
 2. parmak eklemleri - en iyi yolu başka sandalyenin bir ayrıntıyı eklemek. Bir çizim hazırlanması, bu seçeneği göz önünde bulundurun. Devre parça marangoz tutkal ve vida bağlanan bu tür bir bileşik değilse.
 3. vida uzunluğuna dikkat edin. daha sağlam bir tasarım oluşturmak hedefleyen birçok uzun vidalar tercih ediyor. Sonuç olarak, onlar kontrplak geçmektedir. Keskin bacaklar diğer taraftan dışarı sopa, ama çirkin ve travmatik bu.
 4. Metal başlık vidalarını gizlemek için özel fişleri vardır. Her şeyi sandalyeyi yapıldığı malzemenin rengini eşleşen renk seçebilirsiniz.
 5. Antiseptik Kulp ve nem uzaklaştırıcı size ayrıntıları görmüştüm önce bile, tek bir sayfayı gerektiği anlamına gelir. Ondan sonra da iyice kuruması gerekir. Astar ve önünüzdeki koltuğun boyama oluşturmak gerekir.

Eğer sandalye yapmaya başlamadan önce, ihtiyacınız parmaklarınızın her şeyi olup olmadığını kontrol edin.

Adım 1: araçları ve materyalinin hazırlanması

 • kontrplak tabaka 15 mm kalınlıkta;
 • antiseptik;
 • rendelenmiş meşe veya çam raflar (10x50 mm kesit);
 • 3, bağlantı çubuğu (30x50 mm);
 • vida;
 • rulet
 • çekiç;
 • testereleri ile tam yapboz;
 • Ağaç tornavida ve matkap uçları;
 • buna Disk zımpara - Farklı tahıl ile kafaları.

Kontrplak imal edilecektir yanak raylar astar için kullanılacaktır. Barlar tüm yapıyı scrapie. Ama ilk şey ihtiyacınız - grafik kağıdı ve kalem bir levha.

Sen hazır çizim kullanabilirsiniz, buna varyasyonlar yapabilir ve kendi düzeninin kendi temelinde oluşturmak mümkündür. Hazır sen, bir metrik ızgara ile kağıda aktarmak desenleri kesip kontrplak aktarmak istediğiniz çizimi. kontrplak tabaka antiseptik ile önceden muamele edilmiş ve daha sonra da kurutulmalıdır.

kontrplak yanak sayfasında "bir model" çizin ve onu üzülmek içti. Bu yanak kalın çubukları bağlayın. ahşap tutkalı kullanılarak kilitleyin.

Şimdi bar bakan kesmek gerekir. Bunu yapmak için, meşe veya çam kaburgalar alır. Sandalyenin genişliğine karşılık gelecektir uygun uzunlukta şeritler seçin. Atık bir sürü olduğunu, çokluğu gözlemlemek için daha iyidir. Diğer bir deyişle, bir iz bırakmadan şeritlere bakan komisyon ilk kesim yapmak.

Tüm parçalar, yiv açma kumlanmalıdır. Bunun için zımpara gerekir. Özellikle dikkat elemanlarının uçlarına ödenmesi gerekmektedir. Her slatın Yan kısmı düzleştirmek için iyi bir çekiç lazım. Bu çürüyen malzemeyi koruyacaktır.

Şimdi, ayrıntıları astarlanmış ve boyanması gerekiyor. Gerekli parçaların uçları ile bir boya astar ve çift katman koymak. Bu aynı zamanda nemden ahşap korumak için yapılır.

işin geri kalanı - en zaman alıcı ve monoton. Vidalarla çerçeveye bütün şeritler eklemek gerekir. Her bir yan kayış 2 delik olmalıdır. onlar düzey olmasını sağlamak için, her tabakta 4 vida bir iz yapmak daha iyidir.

çubuklar arasındaki 15 mm'lik mesafe bırakmalısınız. işin son aşaması - dekoratif. Sen prime kapak vidalarını ihtiyaç veya özel kapakları ile kapatın. Ve şimdi, sandalye çalıştırılabilir!

sallanan sandalye imalatı ile ilk deneyim başarılı olursa, diğer seçenekleri tür mobilya yaratmak deneyebilirler. Bunlar:

 • basit, eğri bir rayları (en basit ve kolay bir üretim sürümü);
 • bölme ile kirişlere (önler devrilme, ancak her bir omurga parçalayıcı de ağırlıklı bir vaziyette);
 • ellipsoidal kızak üzerinde (dolayısıyla şiddetle heyecanlı ön ve arka saptırıcısını gerektiren edilebilir);
 • yaylar üzerinde (zor duyumlara rağmen en rahat, pratik ve travmatik olmayan üretme).

Yani, sallanan sandalye için birçok seçenek vardır. Bu malzemeler ve yapısı değişebilir. En basit sallanan sandalye kendi elleriyle evde yapılabilir. Bu basit araçlar, kontrplak kaburgalar ve vidaları gerektirecektir. En zor - bütün inşaat dayanıklı ve evde hem de sokakta sadece kullanılabileceği kanaatindeyiz hava koşullarından koltuğunu korumaktır.

kendi elleriyle Kontrplak Sallanan sandalye: Video

 • Bir ev dekore edin: bir panel elleriyle duvara

Açıkçası ben kontrplak burada yapılabilir sanmıyorum bu yüzden şahsen gerçek kalite ve ucuz değil vyglyadeschee ile, sallanan sandalye muhteşem,) kesinlikle kendine bir şeyler yapmaya çalışacağım belki o olacak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 2