boyalı duvarlar

Boyalı duvarlar kirli, nasıl bu sorundan kurtulmak için?

Günün tüm iyi günler. Stalknulsya thorwing ile lateks boya ile boyadık zaman.

risheniya seçenekleri Kim bilir, lütfen söyle!

Otshpaklival duvarı (bitiş) zashkuriol, astarlanmış derin toprak nüfuz (ana), renkli lateks boya (Alaska Triora Interernaya) zakolirovanoy renk düzeni (Snowball) NA7 boya boya tüpler 5 litre (1 litre boya / renklendirici 1 tüp izin verilen oranı). Tüm 12 saat içinde buharlaştı. Duvarda bir elini tutmak eğer ne Ivot, badana sonrası kolunda tozlu iz vardır.

Soru: yandan toz taahhüt vermedi boya veya bunun bir koruyucu filmi oluşturmak için kullanılan daha açmak mümkün olup olmadığı eskiden ne kurtulmak için nasıl. Yüzeyin açıldıktan sonra ise mat ve parlak değil - caizdir, bu da bir seçenek kelime girin.

Sadece iki nedeni vardır, bu yüksek kaliteli lateks boya değildir ve yanlış su bazlı boyalar almış.

Bu satışa tavanlar için böyle bir lateks boya mesafesindedir.

bileşim, daha az bağlayıcı olup, aşınmaya tabi olduğu böylece bu kirli, duvarlar için boya farklıdır.

Bu su bazlı boya ikinci isim, bunu "sıvı badana" Bu tamamen açıklamaktadır.

tavan ve duvar için Boya o kuruttuktan sonra kirli almaz dolayısıyla daha dayanıklı ve kompozisyon farklıdır.

dayanıklı su ve dış su bazlı boyalar da vardır, onlar da kirli alamadım.

Boya kaplama gelince, bu sürüm so-so, seçim için genellikle yeterli olduğunu "pravilnuyu9quot; su bazlı boyalar ve her şey üzerinde, ama bir şey (beton işleri için) kötü bir seçenek üstünü örtmek için.

Eh, bu boya başka katman ama normal bir boya hariç.

Sen kesin olmayacak, bundan sonra boya, su bazlı duvar kirli üstünde boya deneyebilirsiniz.

İşte böyle bir vernik bir örnek "Dulux9quot;,

su bazlı boyalar korunması, bu onun uzmanlık alanıdır.

Başlangıç ​​için, ben ne var, herhalde. Benim sübjektif görüşüme göre Triora gelen boya tür davranışların nedenleri ve Alaska'da böyle davranma gerektiğini, iki olabilir:

 • Yoksa satın almış veya kendileri, donma ve çözülmeye maruz boya izin verilir. Bu durumda, boya bağlayıcı ve kuvvetlendirici madde (en aza indirilebilir gibi) özelliklerini kaybeder;
 • eğer çok fazla renklendirme karamel eklendi "Snezhki9quot; mürekkep yüksek konsantrasyonda yapısı ile, aynı zamanda aşınmaya karşı mürekkep özellikleri bozulur. Buna ek olarak, renk kendisi de peremerzshy olabilir.

Sorununuzu gidermek için en iyi yolu - boyalı duvar yüzeyinde koruyucu bir film oluşturmaktır. Bu durumda, renk bir tonu veya iki koyu sahip olacağını anlamamız gerekir.

Kendinize uygun böyle bir durum varsa - akrilik (akrilik lake) terkibini bulunan bir iyi bir su bazlı vernik, satın alın. Örneğin, kullanabilirsiniz:

Benim deneyim oldu böylece açıklamasından bakılırsa, duvar sanatı ya boya için uygun değildir kursuna satın almış, yüksek kalite, renk veya abartılı değildir.

Ayrıca durum devam ederse, o zaman teorim doğruysa, toz tabakasını kaldırmak için bir bez deneyebilirsiniz. Böyle bir durumda, arazi sorununa, sonra cephe boya kullanın.

Bu sizin durumda çözmek çok kolaydır. (Zaten bu kadar çok olmadığı için, daha küçük ilave edersen PVA binayı, suyu satın varsa), PVA tutkal satın süt kıvamındaki suyla seyreltin. Hazırlanan çözelti içine daldırılması, haddeleme sonrasında kısımları lekeli promazhte. kuruyup tekrar izin verin. Bole kirlenmek değil. Ama hala PVA üzerinde şeffaf vernik başka bir katman gidin tavsiye ederim. 150 ruble içinde tüm bu maliyetleri. + Zaman çalışmak. İyi şanslar!

apartmanda duvarları Boya: Nasıl iç + 42 fotoğrafları Seçilir

Ev tamir-süsleme malzemeleri »» apartmanda duvarlar için Boya: Nasıl iç + 42 fotoğrafları Seçilir

apartmanda duvarlar için ne boya en iyisidir? Aşağıda bu konuda okuyun ve benzersiz iç mekan fotoğrafları görmek!

Piyasa farklı direnç, dayanıklılık ve iyi dekoratif özellikleri olan çok sayıda yüksek kaliteli boyalar olduğundan, tekrar popüler hale bugün dairesinde duvarları boyayın. Onların yardımı ile, modern ve klasik tasarımı inanılmaz bir iç tasarıma oluşturabilirsiniz. Ayrıca, (bizim makale "?: Daha iyi olduğunu duvar kağıdı veya duvar boyama" okuyun) duvar kağıdı çok daha kolay duvarlarını ve tavanını boyamak. vb kemerler, eklemleri, - - Sadece işinizi kolaylaştırmak için nasıl, ne zaman sorunlu alanları kırpmak için hayal .. O fırça veya rulo birkaç kez yürümek için yeterli olacaktır!

seçme seçenekler ve ipuçları: apartmanda duvarlar için iyi boya

Modern renklerin aralığı sorusu "apartmanda duvarlar ve tavanlar için boya nasıl seçileceği?" oldukça doğal Öyle mükemmeldir. en avantajları ve dezavantajları ile, boya en popüler türlerinden bakalım.

2016 yılında pazar duvarlar ve tavanlar için lateks boya gerçek kraliçe olarak kabul edilir. su bazlı boya avantajları:

 • uygulaması kolay;
 • Hızla kurur;
 • kokusuz;
 • Bu yüzey içine derin nüfuz eder;
 • Bu çatlama elastikiyeti ve direncine sahiptir;
 • sararma zaman içinde renk stabilitesi;
 • toksik elemanları.

Bu tümünde doğrudan duvara uygulanması sürecine ilişkin bazı dezavantajları vardır. Yani, dikkatli yüzey hazırlık gerektirir vodoemulsionkoy boyama daire, aksi takdirde en ufak kusurları görülecektir.

duvarlar için lateks boya ve akrilik ve silikon boyalar En popüler biri kendi çeşitleri vardır unutmayın.

duvarlar ve tavanlar için Akrilik lateks boya

Akrilik mükemmel dayanıklılık yağlı boya ile vodonepronitsaemot su bazlı boyalar birleştirir. (Bunlar da astarlanmış eğer, tabii ki) kolayca tüm yüzeylere yapışan: Ahşap, plastik, metal ve çalışmaya uygundur. Yüksek elastikiyet o çatlama olmadan genişletmek ve sözleşme sağlar. akrilik boya diğer avantajları arasında:

 • değil neme karşı şişmeye ve küf oluşumuna karşı;
 • güneş ışığının korkmuyorum, onların parıltı tutmak ve renk stabilitesine sahiptir;
 • (Bir kaç saat içinde) hızlı bir şekilde kuru;
 • Neredeyse kokusuz.

Aynı zamanda, duvar ve tavanlar için akrilik boya birçok dezavantajı vardır. İlk olarak, yüksek akışkanlık özelliği değildir ve çekme smear görülebilir. Bu etkiyi azaltmak için, mürekkep bileşimi, ilave cihazlarını ve emaye getirmektedir. İkincisi, bu mürekkep da dikkatli yüzey hazırlık gerektirir ve eski boya uygulanmayabilir. Onların dayanıklılık ve direnç oldukça fiyat haklı olmasına rağmen son olarak, yüksek kaliteli akrilik, oldukça yüksek maliyeti boyar.

apartmanda duvarları boyama için Silikon boya

su bazlı boyalar başka popüler. silikon Bileşiminde içeriği nedeniyle bu tür banyo veya mutfak nemli yerlerde, uygulama için idealdir. diğer su bazlı boya ve su buharı geçirgenliği üzerindeki temel avantajı, örneğin çatlak ve 1 ila 3 mm çizik gibi küçük kusurları duvarlar, gizlemek yeteneğidir. Ama iyi kalite için iyi bir bedeli: Silikon boyalar piyasadaki en pahalı arasındadır.

duvarlar ve tavanlar için lateks boya Özellikleri

onlar için bakım çok kolaydır çünkü Lateks boyalar belirgindir. bazen normal su ve sabunla duvarlar ve tavan yıkamak için yeterlidir. Tüm su bazlı boya ile olduğu gibi, onların rengini korumak ve küf oluşumunu karşı. Bağlayıcı, içinde, genellikle, belirli bir mukavemet ve esneklik veren akrilik bir kaplama kullanılmıştır. Ayrıca, apartmanda duvarlar ve tavanlar için lateks boya soyulabilir veya şişirilmiş değil, zamanla kırılgan hale gelmez.

apartmanda duvarlar için orijinal dekoratif boya

dekoratif boya altında alışılmadık dokular ile basit mat ve parlak boya ve özel kompozisyonlar olarak algılanabilir. Bugüne kadar, dekoratif duvar boyası zaten fazla 20.000 den renkleri vardır ve ilginç dokular - sadece sizin dairenin tasarımı için açılan Ne olasılıklar düşünün!

dekoratif floresan özellikleri olan imitasyon taş ve metaller ile kara tahta etkisiyle manyetik özelliklere sahip boya,,,, ve daha fazlası: 2016 için en popüler ve gözde yenilikler arasında. ve diğ.

apartmanda duvarları Boya - 27 fotoğraf örneklerinden bir seçki

apartmanda duvarların resminin şık ve modern versiyonları fazlası Burada boyalı duvarlar ve tavan iç 27 fotoğrafları topladık. en güzel tasarım tadını çıkaralım!

Ayrıca okuyun: moda ve zaman ötesinde - iç mavi renk

iç Boyalı duvarlar

iç tasarım en son trendler bireysellik üzerine bahse çağırıyorum. daha alışılmamış, daha iyi - Bu bize bağlıdır, bizim duvarlar gibi görünecektir. Bugün duvarlar için renk ve boya tipini seçiminde kötü, yanlış, saçma kararlar olmayabilir. Tek kısıtlama sadece ileri kendi fikirlerini koyarak cesaret eksikliği ve hayal gücünün bir eksikliğidir. Ve bu aşamada iç çok popüler boyalı duvarlar vardır. Doğru renk ve boya tipini nasıl seçilir, hedef tesislerinde bağlı olarak bizim incelemede düşünün.

Giriş salonu - dikkatle ele alınmalıdır düzenlemesi için bir uzay. Bu oda, ev veya dairenin iç iç dış dünyayı bağlayan iter ve ayırır, ilk izlenim yaratır ve bir sonraki eşik için aşağıdaki alanlarda bizi neyin beklediğini bahsediyor. estetik ve fonksiyonel bir - bu odanın bir sonucu başarıyla bunlardan en önemlileri arasında çeşitli işlevleri yerine getirmek gibi.

iç (fotoğraf) içinde Boyalı duvarlar: hol

Modern boyalar, hızlı, etkili ve dayanıklı bir kaplama elde edilebilir. onlarla koridorda duvarları Dekorasyon - bu iç güncelleştirmek için oldukça popüler ve kolay bir yoludur. Çok ilginç teklif yapısal boya vardır. akrilik sıva duvar ile uygulamadan sonra etkin şekilde odaya bakar, yapılandırılmış sıva karakterine bürünür.

Seramik boya çizilmelere karşı yüksek direnç ile karakterize edilen, bu nedenle çok fazla yıkama sorun ve temiz olmayan olabilir. Onlar koridorda bulunan kapı ve mobilya ön kapsayabilir. Ve mekanik hasar ve kirlilik çeşitli, mükemmel emülsiyon boyalar özellikle eğilimli odaları için.

salonu boyama için renk seçimi

biz boyalı duvarlar koridor, koridor veya koridor seçmek için merak, bu akılda tutulmalıdır o dairede eşiğini geçtikten sonra sadece misafir hemen temas halinde olan bu tesisler,. Sonuçta, biz kendimizi litsezreem koridor günde kaç kere, başka bir odadan gidiş. Lobinin iç renk düzeni yüzünde bir gülümseme neden olmalı ve o - gerekli tüm aksesuarlar için uygun depolama sağlamak için: giysi, ayakkabı ve çeşitli aksesuarlar ve.

Boya rengi doğru seçimi karanlık koridorda büyük ölçüde kendi alanını artıracak bir ışık olacağına emin olabilirsiniz. Boya renk apartmanda renkleri diğer odalar seçilen ve salon büyük ölçüde evin iç genel tarzı etkileyebilir unutmamak gerekir. Bu nedenle, bu konuda denemek gerekir.

iç boyanmış duvarlar: oda Living

Araştırmaya özellikli Fotoğraf (Oturma belirli bir odadır) iç açıkça duvar dekorasyon bu yöntem haklı olduğunu göstermektedir. Özellikle tüm hane hayat dolu odalarda. Burada yaşayanlar oynayan ve davetliler ile şölen, dinleniyor. Salon işlevlerini yürütmek maksimize etmek gelişmemiş olması gerekmektedir. O geliyor herkes, ev ortamı ve dost iklimi hissetmek gerektiğini de önemlidir. Oturma odasında duvarları boyamak önce, dikkatli bir şekilde hangi renk ve boya türü hakkında düşünmek zorunda. Sonuçta, bir oturma odası - Bu evde en prezentabl yerdir. Aynı zamanda güzel görünmelidir ve geri kalanı için rahat koşullar yaratmak. Bu büyük ölçüde İyi seçilmiş iç rengine bağlıdır.

Birçok zorluklarla dolu oturma odasında duvarların rengini seçme. Bir sessiz sesi, ya da belki, daha yoğun seçim karar vermek çoğu zaman zordur. Zaten karar verdiyseniz, ardından belirli bir rengin seçimine geçin. Burada fırsat çok. Üreticiler büyük bir yelpazesi sunuyoruz, ama çoğu zaman süslü isimler boyalar bu görevi kolaylaştırmak değil.

iç oda ne renk seçilir?

Mavi - taze ve serin bir renk. Ama soğuk bir tonu ile bu renk, konfor hayal eğer öyleyse, mavi iyi alternatif olmadığını unutmamak. Bu renk görsel olarak bir alanı genişler. Farklı tonları, uçuk, narin mavi, karanlık ve neredeyse siyah granat ile biten mümkün değişik varyasyonlarda renkleri uygulamak olun. Mavi mükemmel uyacak bazı insanlar için, bu renkte çok popüler (fotoğraf onaylamak) iç duvarları boyalı, gevşeme teşvik etmektedir.

Turuncu - neşeli insanların renk, enerji destek verir ve yararlı bir etkiye sahiptir. Işıklar ev, tropikal iklimde hayal hissi yaratır. O olumlu beyaz (Buna ilkesine) mavi, kombine bir yeşil ile, (bir daha sıcak eşlik görünüyor gibi). turuncu bir kısmı tonları çok yoğun. Onlar ana çözüme ek olarak kullanılmalıdır.

Yeşil - rahatlatıcı, sinir sistemi üzerinde sakinleştirici etkisi akciğer fonksiyonunu iyileştirir ve kan dolaşımını normalleştirir. oturma odasında, derin yeşil arasında değişen çeşitli tonlarla kullanmak içerideki güçlü bir karakter vermek, ve mükemmel bir oda aydınlatmak neşeli açık yeşil ile biten olabilir.

Sarı renk, derin, zengin ve sıcak arasında değişen ve soğuk limonlu bitirme tonlarında zengindir. Bu çok olumlu bir sesi olduğunu, onların arka plan üzerinde çekilmiş iç Fotoğraf bu boyalı duvarlar, çok olumlu görünüyor. Ama, bu renk kullanarak, bunun bir fazlası varlığı taşıyordu veya rahatsız edebilir akılda tutulmalıdır. Sarı - sindirimi ve iştah, yemek için ideal geliştirir renk,. Bu renk, beyaz, yeşil veya mavi ile birlikte iyi görünüyor. Bu şirketin gri serin görünüyor.

Kırmızı - mükemmel eylem uyarır ve enerji katar. Ama fazla kullanılan tahriş edebilir. Takviyeleri kırmızı rengi kullanmak daha güvenlidir. Soğuk tonda iç minimalist kullanım için özellikle uygundur. kırmızı karışımı iyice gri, mavi, beyaz uçlar boyanmış duvarlar. mavi, mor veya pembe ile kullanırsanız, oturma odası, o gizemli oryantal karakterini verecektir. Bu teklif cesur içindir. oturma odasında ilginç bir çözüm kırmızı renkte boyanmış bir duvar, gibi görünecektir. Bu derinlik ve iç konfor katacak.

Beyaz - Sıkı ve minimalist iç mekanlarda uyum. Beyaz boşluk görsel daha net ve daha soğuk olur gerçeğine yol açar. Ancak, monotonluğu önlemek amacıyla, beyazlık seyreltmek bazı parlak vurgu yastık, komodin, yatak örtüsü, kullanabilirsiniz.

Salon gri tüm tonlarında iyi boyalı duvarlar bakacağız. o gerçekten benzersiz olduğu gibi bu moda şimdi renk, herhangi bir modern iç için idealdir. Buna göre, gri renk kullanımı her odaya zarafet ekleyecektir. Bu özel bir iklime sağlar ve onu bunaltıyor. İç tasarımcılar oturma odasında grinin çeşitli tonları bir arada seçmek için tavsiye edilir. Özgürce sıcak ve soğuk tonlarda arasında seçim yapabilirsiniz.

mobilyalarda iyi gri odak dairenin iç Boyalı duvarlar. Bu durumda, beyaz, sarı, mavi mobilya ve aksesuar iyi bakacağız. Bu renk minimalist, ultra modern iç mekan için mükemmel aksanı. Bu çatı katı tarzında dekore edilmiş oturma odasında harika görünecek.

Yatak odası duvarları için ne renk seçilir?

Yatak odası her evde özel bir yerdir. Bu odada, biz çok fazla zaman harcamak. yatak odasında duvarları boyamak için hangi renk üzerine, bizim ev ve refahı, uyku kalitesi ve dinlenme görünümünün üzerinde sadece bağlıdır. Hangi renk, bir yatak odası iç boyalı duvarlara, sadece sevinç ve memnuniyetini getirdi buna çekilen bir fotoğrafı, seçilir?

Bu odadaki duvarların rengi seçme önemli ölçüde bizim tatil kalitesini etkiler, bu yüzden önemlidir. Tabii ki, son seçim Ancak, yatak odası kullanılan renkler olarak ölçülü olması gereken bir yer olduğunu, bireyin ve hayal sahibine bağlıdır. En değil, belirli bir renkten, gölge bağımlı olarak bu, kırmızı veya sarı renkte yatak odası yasaktır anlamına gelmez. Bir yatak odası iç duvarları Boyalı, ancak oda düzenlemek için gerçekten ilginç yaratmak için tasarlanmış deneysel fikir ve tat-test tonları, olmadan bırakmak daha iyidir.

Her zaman yatak için uygun olan renkler, - pastel ve nötr renkleri: beyaz, bej, açık kahverengi. Eğer bir loş yatak odası varsa, iç canlandırmak için sıcak renkleri seçmek daha iyidir. mükemmel kabul edilebilir tabii güneş ışığına erişimi, soğuk renkleri ile herhangi bir sorun varsa. Aynı zamanda görsel alanı genişletmek parlak renkler, seyir edilecek yatak küçükse, en iyisi olduğu unutulmamalıdır.

İyi eşlemeli boya kir ve yağ lekeleri bir duvar koruyabilir. Hızla kiri temizlemek için değil, aynı zamanda gerekirse duvarları yeniden boyamak için sadece mümkün kılar.

Boya mutfak duvarları daha iyi?

Mutfakta duvarlar için, nem ve kir ve yağ dayanıklı bir boya seçmeniz gerekir. Standart renk seçimi talihsiz bir karar olabilir. Mutfak sadece tüketilen gıda, aynı zamanda bunun hazırlanması tüm süreç geçtiği bir odadır. Bu prosedür, genellikle iç boyanmış duvarlar acı olan, kullanımı ayçiçeği yağı sonra istenmeyen lekeler oluşumu ile ilişkilidir, gerçek ev kadınları, özellikle bu konuda vurgulamaktadır. Bu, hepimizin bildiği gibi, çekicilik katmıyor ve duvar tamamen insan içine çıkamaz görünüyor. Bu nedenle, bir aşınmaya ve yıkamaya dayanıklıdır boya satın gerektiğini - bu sayesinde, gerekirse o duvarı temizlemek mümkün olacaktır.

Bir boya üzerinde birinci sınıf bir dayanımına sahip! Gerekli bilgiler teknik ürün bilgi formunda bulunan ve paketin üzerinde okunabilir. o boya mutfaklar veya amaçlanan diğer odalar olsun, dikkatle etiketine bakın ve dikkat almadan önce (üreticileri genellikle ürünlerde bu tür bilgileri yer).

Mutfak için boya akrilik veya seramik satın almak daha iyidir. Bunların bileşim geleneksel mürekkep anlamlı bir şekilde farklı olup, bu doğrudan yapısını etkiler. Nedeniyle boya daha homojen olması için, bu biraz nem ve kir nüfuz eder. bir yıldan fazla dolayı sağlamlık ve mukavemet temizleme renk değişimi veya parlaklığının solma yol açacağı korkusu gerekmez ve göze hoş olacak mutfak (Ailenizle birlikte yapabileceğiniz hangi arka plan üzerinde fotoğrafın) iç duvarları boyadı.

Mutfak için özel boyalar seçimi size zaman ve paradan tasarruf edebilirsiniz. oda duvarlarının sık güncellemeler gerektirmez - sadece birkaç yılda bunu. Buna ek olarak, mutfak çok güzel ve temiz bakacağız - ve aslında bu istenen nihai sonucudur.

renk paleti için gelince, standart ton olmamalıdır. Üreticiler şaşırtıcı olan tonları geniş bir yelpazede sunuyoruz: yabani orkide, sıcak Savannah veya bal sabah - seçim sizin hayal sadece bağlı!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 3 = 11