mumlarla Avize

Contents

ve n ve n 've D ve L O

• (Yunanca pan - tüm, Kandela - mum) palmiye mumlar veya 12-mum sahip lambalar

Kilisede mum çok sayıdaki • lamba mum

Kilisede • mum avize veya şamdan

• Latin içine "mnogosvechnik" tercüme

• Birçok mumlarla avize

• kilisede büyük bir avize

• kilisede büyük bir avize ya multicavity mum

Kilisede • Mum avize veya şamdan

• Latin içine "mnogosvechnik" tercüme

• Çar Gr. avize, şamdan kilise, mumlar bir sürü lamba asılı. Panikadilschik veya panikadilny ana

mumlarla Avize

hiç de modası geçmiş - çoğunlukla mum, taklit ampuller ile bugün - mumlarla Klasik avize. O evimizi yanı sıra asiller ve balo kez ofisleri süsleyen.

fotoğrafta:

eski zamanlardan itibaren. Yüzyıllardır insanlığa hizmet Birçok şey, tanınmayacak kadar değişti. , Formlarını basitleştirme fazla olmayan fonksiyonel elemanları ortadan kalkar. Tabii ki, aydınlatma tasarımcıları da keşifler bir sürü yaptı. Ama mumlarla klasik avize, zengin evlerin vazgeçilmez özniteliği kez temelden değişmedi. ışık kaynakları daha çeşitli hale ait Burada sadece bir seçim vardır.

Lambalar. Mantıksal olarak, aksesuar, simüle şamdan ampuller iyi bir mum alev şeklinde uygundur. Lampochki- "minony9raquo; küçük dikdörtgen ampul ve mum bükülmüş mum olarak adlandırılır (kabartma gibi ampul kendi ekseni etrafında çevrilmesi), ya da bir "rüzgar mum" - bu durumda, cam ampul ucu çekilir ve rüzgar alev çarpıntı olarak yeri değiştirilmektedir. Bu lambalar tip E14 başlığın, ve bir karşılık gelen standart stil kartuş ile lambaların kullanılması amaçlanan. Aslında, E14 üzerinde herhangi bir fikstür mumlarla bir avize haline bir gün için bir şans var.

fotoğrafta:

Çoğu ampuller ilk daha mum ışıkları köpüklü gibi şeffaf veya buzlu Mignon ve ikinci yumuşak, rahat ışık verir. Bazı üreticiler cam ampul dekoratif kaplama, "altın", "amber", "buz" başvuruda bulundu.

Mumlar. kolye avize - Gerçek mumlarla adı avize olacak - onlar füme değil, eritilmiş stearik mum kullanmak tercih edilir. iyi formu - bir sütun şeklinde, geleneksel. haftanın farklı günleri ya tatil değişik renklerde ışık mumlar: Ama renkleri ile oynayabilirsiniz. ışıklı fitilini söndürmek için uzun sap üzerinde bir kap satın unutmayın, her zaman yangınları söndürmek isteyen, merdiveninde kalkmak değil.

LED'ler. uzakta (tavandan) den LED ateşle Elektrik mumlar doğal olanlara benzer olacaktır. Onlar yedek piller, pilde kadar güzel titrek işi. Bir geçiş anahtarı veya uzaktan kumanda ile aktive olur.

fotoğrafta:

senin iç LED'li mum taklidi ile donatılmış modern avize süsleyin, bir yangın başlatmak değil riski veya balmumu misafir damlayacak.

Farklı stilleri için mumlarla avize. Avize - iç eleman, seçim hangi ciddiye alınmalıdır. uzakta tavanda bazı çirkin lamba, muhtemelen fark etmez. Ama dikkat ediniz alev dillerin formunda sütunları, mumlar ve ışık kaynakları ile bir kompleks yapıda! Ancak, bu tür bir avize pahalı iç sadece sığdırmak anlamına gelmez. Cascade formu, malzeme ve renklerin bir asgari - bu sadece beyaz metal ve kristal olsun - minimalist iç ve hatta yüksek teknoloji tarzı uyması. - Böyle bronz boynuzları olan bir avize gibi daha görkemli ve karakteristik şey, seçim kalırsa, onun diğer öğeleri destekler: Çiçekler için standları, bir heykelcik ... zincirler üzerinde ağır metal çevrelerle Gotik ferforje avize Ortaçağ atmosfer yaratır. Destek tarzı pop art modern tasarımlar klasik avize cesur deneyler nesnesi haline gelmiştir kimin için tasarımcılar, yardımcı olacaktır.

fotoğrafta:

hi-tech Klasikten farklı stilistikenbsp- idam şimdi iç süslemeleri olabilir tasarımcıların lyustry- "şamdanın" çabalarıyla, teşekkürler.

avize olmadan hayat. Bu nasıl mümkün olur?

Hiç bir merkezi avize olmadan iç yaratan düşündünüz mü? onsuz rahat yaşamak mümkün olup olmadığı? Ne tavan boşluk ile yapmak ve yeterli ışık var mı?

Nasıl bir iç avizeler farklı modeller birleştirmek? aksan değişen avize odanın ortasında sağ asılı mı yoksa biraz kayma olabilir? Ve ruh ayarlamak için avizeler kullanarak?

İyi tarafı: nasıl herhangi bir iç mekan için bir avize seçmek için

Avize - Odada ışık genellikle ana kaynağı, anlamı iç en önemli unsuru olduğunu. Bazen güzel sağ avize seçmek için yeterli olduğunu ve oda yeni renklerle ışıltı olacaktır.

bir avize seçimi: avantaj ve farklı malzemelerden dezavantajlarını

Güzel şık aydınlatması olmadan modern bir iç hayal etmek imkansızdır. bariz avantajları düşünün ve her zaman avizeler yapılmış olan modern malzemelerden bariz dezavantajları, değil.

Bohem kristal lamba üretim sırları hakkında Michal Gabay

marka Preciosa Aydınlatma yönetim müdürü diyor - bu kafalar Bohem camı sevilen taç eski kalıplar kullanılarak bugün olduğu gibi ne kadar kurşun, kristal olmalıdır.

LED Tavan Işıklar

Her zamanki ışık kaynaklarına iyi bir alternatif - tavan aydınlatma armatürleri LED. ortak bir LED piyasada bulunan yapı ve bunların özelliklerini göz önünde bulundurun.

Nasıl yatak odası daha geniş hale getirmek için: 5 Basit İpuçları

Hatta dinlenmek için küçük bir yatak odasında, sen ferahlık izlenimi yaratmak gerekir. İlle genişliğinde bir yatak terk etmek, ancak bir gür dekor bağış yapabilirsiniz.

elektriksiz Işık: sadece su ekleyin!

Biz günışığı yazlık, garaj veya hozbloka düzenlemek ve ışık ise bir kuruş harcamak değil nasıl açıklar.

25 avizeler, halojen lambalı modeller

Ön gümüş metal armatür ve kristal çok güzel görünüyor. halojen lambalar ve daha pratik ile ilgili bir model. Onun avantajı - Enerji kaydedilir ve gözleri ışık için rahat.

17 modern tasarım avize

Ünlü yazar tarafından tasarlanmıştır ve avize, artık herhangi bir iç süslemeleri mümkün iç tasarım simgeler dünyasında arasında haklı bir yer haline gelmiştir.

Paul Henningsenom tarafından oluşturulduğundan beri elliden fazla yıl sonra ilginç ikonik lamba, en çok satan nedir? "Kopya" orjinali ile rekabet etmek miyim?

10 İspanya'dan klasik avize

lüks iç aydınlatma: İtalyan klasikleri için uygun bir yedek bulmak mümkün olup olmadığını? Evet, İspanya'dan klasik avizeler bahsediyoruz eğer.

Modern asma tavanlar için hemen her fikstür uyacaktır. Ancak, lamba ve aydınlatma tipi kümesinde kullanılan farklı modellerin hesap özellikleri, türleri içine almalı kurulum seçerken.

26 aydınlatma ile alçıpan tavanlar

Mükemmel aynı alanda aydınlatma birden çok türde birleştirmek için fırsat: merkez, nokta (fonksiyonel alanlara odası bölünmesi) ve non-müdahaleci, sağ ortam aydınlatması oluşturur.

18. Aşama: Montaj germe tavan

Onların kurulumu arasındaki fark asma tavan ne tür ve vardır?

Adım 16: Üst ışık ve arka ışık olun

Nerede ışığın olmadan yapamaz ve burada toplam tavan lambasından kadar hafiftir?

15 İspanya'dan sarkıt

İspanyol tavan ışıkları - Bu klasik avizeler, lambalar ve ultra modern. Onların özelliği nedir?

Renkli, hi-tech stil salıncak. Kristal avize üreticileri şaşırtmaya devam.

20 Klasik tarzda İtalyan avizeler ve tek lamba aydınlatma armatürleri

zarif difüzörler, damla ve boncuklar, Swarovski kristalleri ve değerli metallerin dekorasyon ve terbiye çağlayan: - İtalyan klasik tarzında Modeli sanat eserleri abartı olmaz.

25 Modern bir tarzda İtalyan avizeler

İtalyan üreticilerin bir avize modern bir tasarıma seçimi.

15 pencereler İçişleri iki katmanda için avizeler

Yerleşik tavan noktaya ek olarak hangi lamba seçilir? o iç tavan avize ikisini birleştirmek mümkün mü?

Klasik ya da modern tasarım modeli - yetkililere bakılmaksızın seçin.

oturma odasında aydınlatma kontrolü

Odadaki ışık çok olmalıdır popüler bir yanlış kanı vardır. Bu kesinlikle yanlış: Her kişi aydınlatma seviyesi rahat için. Nasıl, ne ve neden değişim aydınlatma sahneleri?

ışıkla İmar salon

Nasıl iyi birkaç işlevsel alanlara oda bölmek için? Sen mobilya, sabit veya seyyar bölümleri yardımıyla yapabilirsiniz. Ama daha kolay ve ışık kullanmak daha etkilidir.

Genel mutfak aydınlatma ilkeleri

Modern mutfakta hem genel hem yerel aydınlatma sağlamak için gereklidir. İkincisi belki daha da önemlidir. Ne aydınlatma farklı işlevsel alanlar için kullanılması daha iyidir?

süspansiyon olmadan Tavan lambası

süspansiyon olmadan tavan ışıkları Öğrenme: yuvarlak, kare, dikdörtgen, ve diğerleri.

tavan lambası seçerken, süspansiyon dikkat edin. uzunluğu ne olmalı? Ben dekoratif bir askı ile bir model almak mı? Eğer ayarlanabilir bir modeli gerekiyor mu?

Duvarda veya tavanda asılı edilebilir. Bunlar tamamen kapalı gölgelik ve yumuşak dağınık bir ışık sağlar. çekici düz lambalar? artıları ve eksileri nelerdir?

Asma tek ampullü aydınlatma armatürleri

Kapağın altındaki ışık - Görüş teknik açıdan, bu en kolay lamba olduğunu. Ama o şimdi tasarımcıların dizginsiz hayal nesnesi haline gelir oldu.

mağazalarda avizeler çeşitli kamaştırdı. Size bir avize seçmek gerekir ana özelliklerini belirlemek için çalışalım.

Hangi lamba satın almak? dikkate sadece modelin görünümünü değil, aynı zamanda yüklü olduğu şekilde, lamba ve abajur malzemenin türünü atın.

kurulum yerindeki armatürlerde sınıflandırılması

Tüm lambalar tavan, duvar, zemin ve tabloya ayrılmıştır. Ve hangi türlerin her bir grup içinde var?

Dekoratör Elena Teplitskaya size kendi elinizle avize nasıl yapacağınızı öğretir.

İç mekanda bir avize yerleştirmek için birkaç beklenmedik yol öneriyoruz.

Yemek odasında akşam yemeğini veya akşam yemeğini ne zaman alıyorsun, odanın alanı ne? Bu ve diğer konular, yemek odasının genel aydınlatması düzenini etkiler.

İç mekandaki ana sorunları uygun aydınlatma ile nasıl düzeltebilirim?

Işık parlaklığını değiştirerek ve lambaları farklı noktalarda yerleştirerek odanın ses seviyesini görsel olarak artırabilir veya azaltabilirsiniz.

3 fikirler: güzel avizeleri mutfağa nasıl yerleştirilir

Sıradan mutfaklardan bir oda nasıl hazırlanır, konukları almanın ayıp olmadığı nerededir? Mobilyayı yeniden renklendir, halı taksın mı? "Güzel bir avize yeterli!"

Yemek odasında ışık imar

Işıkları kontrol etmeyi öğrenin: Işık ışınlarını (ve onlarla birlikte) istediğiniz yemek alanlarına yönlendirin.

İki, üç, dört. masanın üstündeki lamba

Yemek masasında kaç tane avizeci bulunmalı? Birden fazla olduğunu düşünüyor musunuz - çok fazla mı? Ve burada değil!

Mumlar ile avizeler

Çoktan gitti Natasha Rostova'nın zamanları, ancak bir parça geçmiş hayat ellerini çağdaşlarıyla buluşturabildi. Mumlu avizeler iki farklı çağın güzel birleşimi haline geldi. Eskiden, bu ışıklar aydınlatmak değil, aynı zamanda soylular, lüks balo salonu evlerini dekore etmek ve gözler güncel modellerin geniş bir yelpazede şimdi sapmak olmasına rağmen, mum avizeler tüketiciler arasında büyük talep hala sadece. İç mekanları gerçekten lüks yapıyorlar, şartlı olarak zamanla transfer etmenize izin veriyorlar.

seleflerinin aksine - bir zamanlar eski saray ve mülkler, bugün balmumu mum ile donatılmamış avizeler süslenmiş avizeler, uzun alevler şeklinde küçük lamba, yerini almıştır.

görkemli ve ciddi samimi ya da tersi, - mumlarla Zarif, romantik, güzel tavan lambası oluşturmak, özel bir atmosfer herhangi bir iç tamamlayabilir. Her şey, üretimi ve odanın stili için alınan malzemelere bağlı.

Örneğin, Gotik tarzda yapılmış büyük ve iddialı sahte lambalar, Ortaçağ'da evin konuklarını ve konuklarını yok edecektir. Böyle bir seçeneğin kendisine göre değişmediği bir kişi, basit bir tek renkli ürünleri bir kaskad şeklinde seçebilir. Bu gibi aydınlatma cihazları minimalizm ve hatta yüksek teknoloji tarzı için uygundur.

Çoğu zaman, mumlarla avizeler yüksek tavanlı ferah odaları süslüyor. Bu odalarda, aydınlatıcılar kendilerini göstermede en iyisidir. Evin tadını evin ana ışıklandırma işlevi ile mükemmel şekilde birleştiriyorlar ve rahatlamak için yardımcı oluyorlar, bu da bayanlar bayanlar ve krallar döneminde insanları taşıyor.

Mum şeklinde avizelerin birçok modeli farklı cam elementler ve kristal kolyeler ile süslenmiştir. Bazıları yaldızlı takviyeye sahiptir, böylece bu tür ürünlerin görünümü daha güzel ve orijinal hale gelir.

Bu rafine edilmiş demirbaşlar, pahalı bir Barok, Rococo ya da bir ülke tasarımı olan geniş bir evi olan bir odayı süslemek için ideal bir çözümdür. Modern stiller şamdanların kullanımını da sağlar. Önemli olan avize için uygun bir model seçmektir. Ancak seçimlerinizi devasa avizeler üzerinde durdurmanız durumunda, bazı aydınlatma aksesuarlarının 50 kg ağırlığa sahip olabileceğini unutmamalısınız; bu, yetkili ve güvenilir bir kuruluma ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

Ağır armatürler klasik geniş alanların salonlarında uygun olacak, ayrıca bu tür bir aydınlatma oturma odası dekorasyonu, yazlık ya da restoranda ortak bir oda için uygundur.

Mumlarla asmanın en önemli avantajı zarif ve olağanüstü bir görünümdür. İç mekan, ana unsur olarak ön plana çıkma konusunda oldukça yetenekli. Bu arada, görünür kitleselliklerine rağmen, kolay monte edilebilirler ve özel bakıma ihtiyaç duymazlar. Mumlar normal plağın yerine geçer ve oda fazla ışıktan etkilenmez. Tersine, keyifli bir parıltı ve lambaların giden ısısı iç mekanı doldurur, keyifli bir eğlence için rahat ve konforlu hale getirir.

Almanya ve İtalya, şamdan üretiminde lider olarak görülüyor, ancak yerli firmalar ürünlerinin daha kötü olmadığını kanıtladı ve bu ürünlerin satış sayısını kanıtladı.

Farklı üreticilerin mumları ile Avizeler farklı yüzeyler var. Ancak zengin seçime rağmen, hepsi kendi türlerinde benzersizdir. Çerçeveleri dövme pirinç, demir, bronzdan yapılmıştır. Bazen altın veya gümüş ile kaplanmış, kristal unsurlarla süslenmiştir.

Genellikle bu tür lambalar çok lambalı bir versiyonda bulunurlar ve buna çoklu lamba denir. Böyle bir makalede mum soğanları beş veya daha fazla olabilir. Bu avizelerde bir plafond eksik.

Genel olarak, bu aydınlatma cihazlarının boyutları, malzemeleri ve renkleri ile aydınlatma elemanlarının sayısı farklıdır. Bu türün "klasik" bir kristal avize olması, ancak bu seçenek oldukça pahalı, bu nedenle üreticiler bu süspansiyonların daha ucuz versiyonunu - camdan sağladılar.

Avize mumları devasa olabilir ve bu nedenle büyük salonlarda asılabilir veya küçük olabilir ve bu nedenle nispeten küçük bir alanı kaplar ve mütevazı boyutlu odalara uygundur.

Malzemelerle ilgili olarak kumaş ve seramik unsurlar içeren demirbaşlar bulabilirsiniz. Bunun veya bu seçeneğin seçimi, avizenin kullanılacağı odanın iç kısmına bağlıdır. Asma lambası siyah olabilir veya beyaz tonlara sahip olabilir.

Aydınlatma aksesuarları imalatçıları, uzun süredir mum formundaki avizelerin, orijinallikleri nedeniyle popüler ve popüler oldukları sonucuna varmışlardır. Bu nedenle birçok şirket, ürünlerinin orijinalliğini bozmamaya ve yaratmalarını orijinal görünümlerine daha yakın hale getirmeye çalışıyor. Ve arzu edilenleri elde etmek için üreticiler farklı ışık kaynakları kullanırlar.

Eskiden mum mum gibi bir şeyi değiştirmek imkânsızdı, ancak önceki modellerin aksine mumlu modern modeller üç farklı lüminesans kaynağından oluşabilir:

  • Akkor lambalar. Bu küçük cihazlar mum alevi şekline olabildiğince yakın bir şekle sahiptir. Bugün, lambaların farklı model vardır, hatta rüzgar ( "rüzgar yönünde" aynı yönde keskin ve lambaların ucu) içinde bir mum yakılmasını taklit edenleri vardır. Mumlar için avize E14 socle ile yapılır.
  • Mumları mumlarsın. Doğal mumların kullanımını sağlayan avizeler tavan avizeleri olarak adlandırılabilir. Çevredeki mekanı romantizmle dolduruyorlar, içeriye çekicilik dokunuyorlar, zamanında aktarılıyorlar. Yani olarak kurum ve kötü koku duman şeklinde hoş olmayan yan etkileri, mumlar stearine aydınlatma aksesuarları daha iyi şekilde tanık değil. Sigara içip eriyemezler. Ayrıca, uzun saplı bir fitil koymak için bir kapak olması da gereksizdir. Böyle basit bir cihaz, mumları fazla sorun yaşamadan dışarı atmanıza yardımcı olur.
  • LED'ler (örneğin, Brizzi). Bu tür "mumlar" ek olarak, mum mumunun titreşmesini simüle eden şeyin yanında çok ekonomik. Hem ana güç hattından hem de nokta kaynağından (piller veya pil) çalışabilirler. Kontrol paneli güzel ve ekonomik paketi tamamlayan güzel bir armağandır.

Avize - bu, rastgele satın alamadığınız bir iç mekan unsuru.

Tavan altında çirkin lamba ev süslemiyor ve kesinlikle sahiplerinin ruh halini yükseltmiyor. Konuklar bunu fark etmeyecek, ancak oda güzel bir kuru üzüm kalacak.

Avizeler mumlarla iştahlandılar - başka bir mesele. Göz ardı etmek gerçekçi olmayan bir merkez aksanı olacaklar. Ve hepsi sadece pahalı bir iç bölümün parçası değildir. Basamaklı şekil, en az malzeme ve renk minimalist bir iç mekana uyacaktır. Ama eğer bir daha zarif ve karakteristik diğer dövme elemanlarını desteklemelidir, bronz işlemelerinizle, örneğin, avize seçildi, örneğin, çiçekler kısaltmasıdır.

Mum şeklinde armatürler herhangi bir yere kurulamaz. Öncelikle, ağırlıkları ve yoğunluğu alçak tavanlı odalarda süspansiyonların takılmasına izin vermez. Büyük bir aydınlatma cihazı, alanı görsel olarak azaltacaktır.

İkincisi, iç mekan stili ışık kaynağının seçimine kendi ayarlamalarını yapar. Avizeler-mumlar, bazı iç mekanlarda tamamen yer imkansız, örneğin, yüksek teknoloji, modern, cheby-şık tarzında. Gotik, Vintage, İmparatorluk, Barok, Art Deco, Klasik'te dekore edilmiş binalara uyumlu bir şekilde uyum sağlayacaklardır.

Temel olarak, mum mumları çok ağır, bu yüzden montajları için tavan kancasına ihtiyacınız var. Bu basit cihaz sayesinde, aydınlatma cihazı güvenli bir şekilde tespit edilecek ve cihazın çalışması kişi için kesinlikle güvenli hale gelecektir.

Aşağıdaki resimde böyle bir avize nasıl düzgün monte edilebildiğini görebilirsiniz.

Tüm hakları saklıdır, 14+

Site materyalinin kopyalanması yalnızca sitemize aktif bir bağlantı kurarsanız mümkündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 6 = 2