Avize kendi elleriyle iplik yapılmış

İplik avize yapımında

özgünlük peşinde her gün ev için daha farklı fikirler ve çözümler ile geliyor. ipliklerden yapılmış bir tavan lambası - Bunlardan biri. bu bir kazak ya eşarp kravat tek farkı, iş parçacığı uygulamak mümkün olduğu durumda gibi görünüyor. Ama aynı zamanda güzel bir avize yapmak ellerinizle hızlı ve kolay olabilir.

kendi elleriyle yapılabilir ipliklerden yapılmış güzel bir tavan lambası

Ne materyallere avize en güzel olmasını sağlamak için gereklidir

bu maddeleri satın almak için Gerekli:

 • Basit balon;
 • Pamuk ipliği (eğer kombine birkaç renkleri kullanabilirsiniz; Önemli olan - Lamba yün ipliği yapmayız);

İlk olarak, tavan pamuk ipliğinin yaklaşık iki skeins gerektirecektir.

 • PVA yapıştırıcı 125 g 2 kutu;
 • Kablo süspansiyonu (ışık tertibatı);
 • Enerji tasarruflu lamba;
 • Keskin makas;
 • muşamba;
 • İğne çingene;
 • yağlı el kremi;
 • Fırça.
 • Gerekli tüm malzemelerin seçimi

  el yapımı sahtecilik için en iyi tutkal

  Böyle seçenekleri yapışkanlı bu sahte için kullanılabilir:

  • Herhangi bir ofis besleme deposu ile satışa basit PVA yapıştırıcı;
  • Yapışkan duvar;
  • silikon yapışkan;
  • kristal (açık) bir jel süresi;
  • tıbbi yapıştırıcı (sarı ve beyaz bir iplik ile birlikte kullanılmak için uygun değildir);
  • Tekstil yapıştırıcı.

  Kalın yapışkan duvar kağıdı kullanıyorsanız, bu parçacığı o emmek için en iyisidir. Ve eğer sıradan PVA tutkal - sadece bu nedenle iplik onları iyi hissedebileceğiniz bu kompozisyon ile her seferinde iğneyi banka geçebilir.

  Video: tutkal ve iplik ışığını yapma.

  adım talimatlar avizeler adım tavan ışık ipliklerin imalatı

  bir balondan Yuvarlak lamba

  Lamba imalat aşamaları:

  1. Biz bir balon şişirmek ve kuyruğunu bağlama knot.
  2. Topu iyi krem ​​tabakasını yağlar. Bu daha sonra kolayca iplik çıkarın sağlayacaktır.
  3. Onların işyerine Yatak muşamba.
  4. çingene deliği iğne iplik rezervi. yakın altına yapıştırıcı ile banka delinme iğne yapmak ve bunu germek. Böylece, tüm dizeyi yapıştırıcı ile yağlanır gider.
  5. top parçacığı üzerinde Drum.

  Bunlar süs eşyaları çeşitli yayılabilir.

 • iplik tabakası kalınlığı az ışık tüpü içinden geçecek. kötü yakalanır Daha iyi yerlerde, ayrıca tutkal fırça ile tedavi.
 • boncuk dizesini Hung (veya pil koymak) ve kuru tutkal veren.

  Bu yaklaşık 12 saat gerekecektir.

 • Yavaşça iplikten balonu ayırmak için deneyin. Dikkatli tasarım kırmamaya.
 • balon delinme ve yavaşça esmeye başladı.

  Lamba deforme edilebileceği gibi, hızlı ve keskin bunu yapmak için gerekli değildir.

 • Sonuç ipliğin kare kalır. Üstüne üstlük o zaman ampul vidalı edileceği küçük bir delik vardır. Bu delik kablosu-tutucu kapak daha küçük bir çapa sahip olması gerekir.
 • tavana lamba monte ve kablolama bağlayın.
 • Hazır lamba oturma odasının tavanına asılı olan iplik, yapılır. Lamba ağırlıksız ve kırılgan olduğu görülmektedir.

  Video: narin iplik ve topun bir mum nasıl yapılır.

  şişeden Silindirik abajur

  şişeden mum oluşturulması tekniği yaklaşık topun aynıdır. Ama sadece oluşturmak için küresel lambalar çeşitli boyutlarda ve yapılandırmaları şeklini almak gerekir. Şişenin boyun kesip sadece geniş kısmını terk edilmelidir.

  Konu sadece çevresel olarak hile gerekir, ama aynı zamanda şişenin dibine gidin. Fazla daha sonra kesilebilir.

  Birisi eski tığ peçete veya masa örtüleri ortalıkta varsa, bunlar da tutkal koymak ve bunların lamba süslemeleri edilebilir. Onlar bu malzemeler iyi bir lamba olsun bulunmaktadır.

  Bir lambanın içinden geçen ışık, oldukça karmaşık şekillerde yansıtılmıştır Ne lamba olabilir: örme peçete ile dekore farklı şekil ve renk lambaları,

  Ellerinizle iplik yapılmış avize - Orijinal iç tasarım fikri

  iç lezzet katmak için harika bir yol kendi elleriyle ipliklerden yapılmış avizeler yaratılması olabilir. Oldukça şaşırtıcı, ama bu bir kazan-kazan tasarım avizeler kesinlikle ilgilenen herkes tarafından kullanılabilir olmasıdır.

  En popüler ev yapımı abajurlar farklı kalınlıklarda ve renklerde iplik büyük topudur. güzelce içeride prosvechivayas iken bu avize, mükemmel pas hafiftir.

  için Malzemeler

  • istenilen boyuta şişirilebilir bir şişirilebilir balon;
  • Konuları daha iyi İris;
  • Vazelin (çok zengin bir krem ​​ile değiştirilebilir);
  • PVA tutkal ya da mısır nişastası;
  • demetini ve kartuş kablo bağlantısı;
  • Klenk çalışma yüzeyini korumak için;
  • Montaj avizeler için tavana köpükten sürün.

  avizeler üretimi için bütün malzemeler, yerel mağazalar ve elektrik tesisatı satın alınabilir.

  İplik avizeler yapımında üzerinde Usta sınıfı

  İşyeri Her iplik ve açıkça görünür gelecekteki avizeler ayrıntısı vardır çok iyi bir aydınlatma ile seçim için daha iyidir;

  koruyucu bir film ile çalışma alanını Kapak;

  Öncelikle, istediğiniz boyuta balonu şişirmek gerekir. top başlangıçta, gebe avizeler büyüklüğüne göre seçildi çok büyük bir boyuta balonu şişirmek için denemek için çok küçük çünkü eğer - bu sadece iplik ağırlığı altında kırabilir;

  keçeli kalem veya işaret çizgisi ampul için deliklerin yerine uygulanır. rahatlık ve yumuşak çemberin için bir şey yuvarlak hatlarını içine ve örneğin, bir tabak ya da daire;

  Şişirilmiş top iyi asmak - bu yüzden çalışacak daha rahat;

  dikkatle Balon vazelin veya yağlı krem ​​ile yağlanır - böylece parçacığı ele almak daha kolay olacak;

  Bir sonraki adım, yapışkan bir baz hazırlanması olacaktır. İçinde, geleneksel bir PVA yapıştırıcı olarak kullanılabilir, ve özel bir karışım yapmak mümkündür edilebilir: karışık bir yapışkan ve su dekopaj ve iyice karıştırılır ve eşit parçalar, daha sonra, su ile seyreltme öncesinde olduğu gibi, bir mısır nişasta tutkalı, aynı kıvam elde etmek için bu karışıma eklenmiştir. Bir PVA tutkal kullanırsanız, ürünün sonunda daha iyi akrilik cila ile ele alınacaktır;

  Daha iyi sadece bir çift yapmak - bir iplik topu ve başka bir iş parçacığı tutkal bir kap geçerken ipliği çeker: Şimdi sarma geçebilirsiniz. Çoğu zaman, birinci iplik top yatay sarılır, ikinci - dikey iyi ve daha sonra düzensiz bir yönde;

  sargı, büyük çaplı delikler ve boşluklar ortaya çıkmasını önlemek için deneyin gereklidir - tüm yüzeyi mümkün olduğunca homojen olması gerekir;

  Sarma sonra top günlerce kuru olmalıdır;

  Her şey kuruduğunda, balon delinmiş ve gelecekteki avizeler söner.

  tavana tavan eklemek için bir ip ya da kablo demetini gerekebilir. çekme hazır malzemelerin, örneğin, boncuklar imal edilebilir.

  abajur geleneksel avize kadar kolay hale getirmek için iplik yapılır. Tek zorluk sarmak için metal çerçeve seçimini ve üretimini olacaktır. Sen de gereklidir:

  1. İplik gölge veya bant ipek arzu edilen;
  2. Metal çerçeve - Eğer sıradan kalın telden yapabilirsiniz;
  3. PVA yapıştırıcı ya da mısır nişastası göre yapıştırıcı karışımı;
  4. Klenk çalışma yüzeyini korumak için.

  Başlangıç ​​için abajur çerçevesinde yapılır. Çeşitli üretim yöntemleri ve internette fotoğrafları görebilirsiniz tonlarının türleri. zamandan tasarruf ve gereksiz zorluklar ve hatalardan kaçınmak, böylece - Eski gölgesinde bir kare kullanmak en iyisidir.

  Abajur çerçeve bir yumak ile aynı sistem üzerinde iplik sarılır. Farklı renklerde dokuma bant veya başka dekoratif kurdele dişlerini kullanmak mümkündür. abajur kurutulduktan sonra boncuklardan veya uyacak diğer aksesuarlar ile dekore edilebilir.

  Elle yapılan - bu herkes için erişilebilir ve anlaşılabilir oldukça basit bir işlemdir. Herkes sadece yaratıcı süreç için biraz ve melodi hayal, onun fikri için avize yapmak mümkün olacak. doğru şeyler ilk defa dışarı çıkarmak bile, her zaman dikkatli bir önceki eserin hataları inceledikten sonra, tekrar deneyebilirsiniz. kendi elleriyle yapılan Avize göze hoş olacak ve sevilen biri için harika bir hediye olabilir.

  Ellerinizle dişin abajur: Ana sınıfı, adım açıklama ve önerileri adım

  Konfor, rahatlık ve stil - üç ayağı üzerinde herhangi ev veya daire tasarımı. Bilindiği gibi, bu kadar istekli bir zor bir iş gününden sonra atılmak üzere bir araya geldiği rahat ev atmosferi önemsiz görünen detaylar ve ayrıntılar oluşmaktadır. Birisi rahat ev hoş bir duygu yaratmak amacıyla bir tasarımcının hizmetlerini kullanan ve birisi kendi elleriyle bir mucize yaratmak için çalışıyor.

  Eğer senin de evde şeyleri değiştirmek ev şık tasarımına özgünlük bir dokunuş getirmek için karar verdiyseniz, size detaylı bir master class "iplik ve balonun Shade." sunuyoruz Konu topları çok etkili Minimalist tarzda oturma odasında benziyor ve büyülü karışıklık var parlak çocuk odasında olacaktır.

  Ayrıca, bu girişimin bir artı minimuma ürün üzerinde harcamak zorunda olduğu gerçeği halen devam ediyor. parçacığı yapılır abajur sadece kuruş mal olacak, ama bir şık sıradışı ve muhteşem tasarım takı olarak bakacağız.

  Sen bir büyük top-gölge yapmak ve oturma odasında asabilirsiniz. Birkaç küçük toplar, ışıklar yapmak ve onların yatak odası dekore edebilirsiniz. ışıklar olmadan Beyaz topları yılbaşı dekor için şık bir ek haline gelebilir. seçenekler çoktur. Doğru renk ve boyut seçerseniz, çok uyumlu herhangi bir dekor içine sığacak küçük bir hayal gücü, dişin gölge göstermektedir.

  • Bir iş parçacığı bir abajur yapmak için, sıradan bir balon gerekecektir. Hava boşluğu ile ilk görüşmelerinde patlama değil, yüksek kaliteli topları seçmeyi deneyin.
  • Ayrıca kendi iplik stoklarını karıştırın ve dişin rengini seçmek zorunda içine mükemmel uyum yapacak, ve mobilya veya odada başka öğeleriyle birlikte. Topa çapında kırk santimetre yaklaşık üç standart skeins gerekecektir.
  • ipliklerini yapıştırma, bir çok nişasta bazında özel duvar macun veya yapıştırıcı kullanılması tavsiye edilir. Eğer elinizde bu malzemeleri yoksa Ama nasıl, ellerinizle bir iş parçacığı bir abajur ve bir top yapılır? Cevap basit - paranızı boşa harcamayın, girişim düşürmeyin ve hemen mağazaya çalışmaz. Çocuk Ofisinde bir bak, kesinlikle normal okul tutkal PVA büyük bir stok var var. O iplik topun yüzeyine yapıştırılması için idealdir.
  • Makas.
  • lastik eldiven üzerinde stok. yapışkan bir yapıştırıcı ile çalışmak oldukça fazla olması.
  • tutkal kabı.
  • tutkal yaymak için bir fırça.
  • Aydınlatma armatürleri, bitmiş ürün ve tavan ışık (normal veya enerji tasarrufu, ısı) asmak için teller.

  Başlamak için, boyutunu belirlemek. Sen iplik gölgesi olmalıdır tam olarak kaç topları ihtiyacınız ve ne olduğunu anlamak gerekir. arzu edilen şekle doğru top şişirme. onlar çok sıkı, dedikleri gibi, top kravat çalışın. tutkal kuru durumdayken, topun üssü başlamak için çok zayıf ise, balon şişer ve iner. Sonuç olarak, kesinlikle evlerini süslemek için uygun değildir şekilsiz-daire değil bir çember, olsun.

  ; Okulda bir "kâğıt mashe9raquo üzerinde küçük hayvanları nasıl yaptığını hatırla Biz yapıştırıcı ile emprenye edilmiş bir haline getirilmesi kağıt olağan levhalar, kullanılan o Ancak, hemen kağıt iplik değiştirin.

  Bir özel olarak hazırlanmış, önceden büyük kapasiteli içine yapıştırıcı dökün. yapıştırıcı maruz manikür ve el cildi tutmak için, lastik eldiven giyin. Biz yavaş yavaş daldırma tutkal içine ipliğe başlar. Hatta sadece batırıp parçacığı ıslatmak olmadığını söyleyebiliriz. onları ıslatın Onlar çok iyi var.

  Bazı insanlar bankalarda tutkal kullanın. Orada kuyu yapmak ve iplik geçirilir. İnternette konuları ıslak ve nasıl nasıl seçenekler çok ellerinizle parçacağından abajur yapmak. Sunduğumuz Usta sınıfı, tutkal için konteynerlerin kullanılmasını tavsiye ederiz.

  uzmanların tavsiyesine göre, dişin kendi armatürleri dekore gelmiş ev kadınları tek tek yorumlara, bu daha uygun bir seçenektir. oturmak ve yapıştırıcı ile kavanoz üç bobin geçmesine daha ilave olarak, hemen, çok daha kolay bütün konuları ıslatın. zamandan ve emekten tasarruf - hayır küçük şey.

  dize de yapıştırıcı ile ıslatılır, topu yere takılabilir. topun zemine ankrajlanmak başlayın. Bind sıkıca, nodüller yapmak. Korkmayın, o iplik üstten dışarı duracak ya ipuçları gözle görülür takılıp kalırlar. Onlar kuru sonra, gereksiz ayrıntılar sadece makasla kaldırılacaktır.

  Ve şimdi en yaratıcı an gelir. Baz filaman ampul ve sıkıca bağlanmış, topun kendisinde iplik sarma başlamak mümkündür. Bu herhangi bir sırada yapılabilir. Görünüm gölge onun renkten ve sarma varyant üzerinde, seçtiğiniz iplik büyüklüğüne bağlı olacaktır.

  İpucu: Daha fazla ışık olmalıdır oturma odası veya çocuk odası için parçacığı ve boncuk bir abajur yaparsanız, iplik birbirine çok yakın değil rüzgar deneyin. Bu nedenle dokuma kaotik, ama katı değildir. gölge yatak romantik bir atmosfer oluşturmak için hazırlanması halinde, bu zatemnit9raquo" mümkündür ve, örneğin, yara birbirine daha sıkı şeritler.

  Ne zaman durdurmak için? Biz top önünden neredeyse tamamen kadar iplik sarmak için öneriyoruz. ipliğin dört veya beş katmanlar için yeterli bir kural olarak. Ayrıca, top üst sargı sonunda sahip deneyin. Orada ipliğin ucunu çözecektir.

  büyük kale için zaten fırça neden NITC PVAc yara yatağı üzerinde yürüyebilir.

  Tavsiye edilen boncuk askıya, o formu kaybetmedi. Bu mümkün değilse, bir yığın eşya bulmak ve topa yerleştirin. Bu yuvarlak kase veya derin tava olabilir. Ürün tamamen kuru dek saatlerce bekliyor.

  tüm kuru hale geldikten sonra topu patlama mümkündür. Bu, herhangi bir zorluklara neden olmamalıdır.

  Öneri: bir alkol çözeltisi kullanılarak yüzey ipliği, yağ baz vazelin ince bir tabaka sarma ya da yağdan arındırmak için bir işlemi başlamadan önce. Bu patlama sırasında NITC kolayca topun uzaklaşmaya sağlayacaktır.

  Yani, zaten parçacığı ve boncuklar bir abajur yapmak için biliyorum. Orada çok değil - tavanda ürünümüzü pekiştirmek. Bunu yapmak için, ampul onun aydınlatma armatürleri vidalanmışken alır. lampshade içinde fırçaları kullanarak valf edin. Daha sonra, telin uzunluğunu ayarlamak için devam etmektedir. Aydınlatma elemanı da iplik yaratılış merkezinde tam olarak esastır.

  tavana kanca yeni aydınlatma armatürü bağlayın. ışıkları aç ve çalışmalarını zevk.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  88 − 79 =