tavan merdiven katlanabilir Hatch

Garret yumurtadan merdivenleri: kurulum türlerini

Oldukça sık, tavan arası teknik bir oda olarak kullanılır, ancak bunun için uygun ve güvenli erişim sağlamak için önemlidir. Bu ambar loft için bir merdiven kullanılabilir.

yükleme yöntemleri seçimi ve tasarımı için kriterler açıklığın boyutu ve kaplama malzemesi kat yüksekliğine bağlıdır. İki yerleşim zeminler varsa, merdiven sürekli kullanılmalıdır. Aynı zamanda rahat, yeterince güçlü olması ve yüksek yükleri dayanma kabiliyeti olmalıdır. Eğer bir ambar ile sabit yapıya yüklemeye karar verirseniz, büyük ölçüde iç dış görünümünü belirleyecektir.

Çatı merdivenleri geniş bir alana ihtiyaç sağlamaz. Tasarımı humility ile karakterize edilir, ve mukavemet özellikleri, ağır yükler için tasarlanmamıştır. kapak ile çatı merdiven 60 ila 70 derece arasında değişir büyük bir eğim açısı ile ifade edilir bir özelliği vardır. üzerindeki bu gerçeği dikte dezavantaj alanı yapısını yerleştirmek için. Bu daha çok ve adım sayısı tasarruf kaynaklanmaktadır.

tavan kaldırılması için cihaz karmaşık ya da uzun olabilir. daha küçük ve daha kısa daha kolay tavandan gizlemek etmektir.

tipleri ve tasarım özellikleri Temel

Eğer bir çatı merdiveni ambar ile tedavi edilecek olursa, o zaman bu tür cihazların katlama veya kayma olduğunu anlayabiliriz. kılavuzlar kullanıldığı, dikey genişletilir - diğeri ise ikinci tür genellikle, ambar kapağı üzerinde sabitlenen biri iki bölümden oluşmaktadır. birbirlerine aynı sürüngenlere Bölüm. Bu cihazı takmadan önce, bunun tavan tavanda büyük bir açılış için sağlamaktadır unutmamalıyız.

kayar yapısı sadece bir metalden imal edilebilir. Üç ya da dört bölümden kompozisyonda olduğu gibi, kesit - Eğer ambar ile kompakt bir çatı merdiveni gerekiyorsa, başka ada sahip bir katlama, tercih edilmelidir. Nedeniyle yay mekanizmasına, onlar bir merdivende içinde doğruldu edilir. Çoğu zaman böyle bir ürünün kalbinde odun, ama bazen pazar karşılamak ve kompozit yapılar olabilir. Kullanıcı, son nesil kullanarak sabitleme cihazı ile istenen yüksekliğe seçebilir.

Katlanabilir ürünler birkaç çeşit var, aralarında bir yay cihaz tarafından tahrik edilir bir merdiven akordeon vardır. Bu modeller makas ya da kıskaç bir çift benzer Multifinger mekanizmadır. Son ardışık kompakt bir tasarım zarif bir merdiven oluşturan gerilmiş. Bu tür mekanizmaların baz, bir metal ve çalışma konumunda spontane katlama hariç yay dayanağı sabitlenir. Eğer kapağı kapatmak isterseniz, yerleşik bir çubuk kullanmak gerekir.

Çeşitler materyal tarafından merdivenlerden tavan arası

Merdiven imalat farklı malzemeler kullanılarak gerçekleştirilir. Örneğin, ahşap en popüler. Bu onların dayanıklılık, güvenilirlik ve düşük maliyetle kaynaklanmaktadır. Kurulması Böyle bir yapı Tamirci bu işleri kendiniz yapmaya neden olan, oldukça basit. bunun çok büyük bir merdiven uzunluğu korkmadan kesilebilir ise inşaat değersiz olacağını söyledi.

mağaza ziyareti, sen ahşap merdivenler 76 santimetreyi ulaşabilir kalınlığı olan bir yalıtımlı olmayan kapak kutusu veya yalıtımlı kapağı, sahip olduğunu görebilirsiniz. daha dayanıklı tercih tüketiciler için metal merdivenler deforme olmazlar ve ağırlığı çok dayanabilir ki, idealdir. yapısının dışında kalan olarak düşük bir ağırlığa sahiptir, böylece onlar, kullanımı kolaydır.

Merdiven imalat bazen farklı malzemeler kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Bu aşamada temeli olan ahşap, içerir ve kılavuzların metal yerine getirir. merdiveni birleştirerek gerekirse bir öğe değersiz hale gelecektir eğer değiştirilebilir dayanıklı bir çerçeve ve adım vardır.

demir çatı merdivenleri yüklemeden önce hazırlanması

Eğer açıklanan tasarım ölçüm açılışını yapmak kesinlikle gereklidir satın almadan önce, boyutları merdiven boyutlardan daha küçük veya daha büyük olmamalıdır. Çalışma iki ustaları tarafından yapılmalıdır. Başlangıçta, tahta, anahtar 10, vida, bir tornavida, bir iletki ve bir tornavida hazırlanmalıdır.

sürgülü merdiven Çatı katındaki bu kapakları artık uygun bir maliyetle mağazasında satın alınabilir. Eğer bir metal yapıyı satın aldıysanız, açılış hangi kurulum çalışmalarını kolaylaştırmak mümkün olacak, başlangıçta panoları sabit olmalıdır. Bir adam onlarla yukarıdaki tüm araçları alarak üstüne yükselir. Bundan başka çatı merdiven kaldırılmış ve daha önce monte edilmiş yardımcı üstüne yerleştirilir. cıvatalı bağlantı elemanları, bir ara parça yükleme yerine açıklık kenarı ve merdiven kutusu arasında düzenlenmesi sağlanmıştır. 90 derecelik bir açı vardır oluşturulmalıdır. Merdiven kutu ön kilitli ve geri vidalarla.

katlanır çatı merdivenleri ambar yüklü olduğunda, aşağıda kalmıştır usta bir sonraki aşaması, tavan kapağı destekleyen tahta çıkarmak zorunda kalacaktır. Şimdi diyaframı açabilir, ve üstüne adam sağ ve sol tarafları düzeltir. çerçeve ve açılma alanı arasında oluşan yalıtım ile doldurulmalıdır. merdivenlerde Vidalar sonra, bunu atmak izin dönmeye bağlantı elemanları sıkılır için. metal açılması zaman kapak ile tavan merdiven düz bir çizgi oluşturacak gerekir. Ürünün açısını ayarlamak amacıyla, delikler yan destek taşımak gerekir.

ahşap merdiven kurulumdan önce hazırlanması

Metalin yapısını kurmak için kullanıldığı gibi tavan arasına binada yer alan ahşap bir merdiven neredeyse aynı olacaktır Teknolojisi. Fark çubukları bir kablo ile sabit gerektiğidir. İş yerinde bir tornavida, iletki, bir tornavida, kablo, anahtar 10 ve vidaları gerekir.

çubukları bir kablo ile açıklıkta sabitlenir ve daha sonra tüm yapı indirilir. Eğer tavan arasında bir bitirme panelini kullanmayı düşünüyorsanız ve varsa panoları bir santimetrelik bir mesafeye bırakılmalıdır. tasarımı destek panoları monte edilecek izin verecek olan yükseltilmelidir. Eğer donanım yüklemek istediğiniz köşede birinci çerçeve ve merdiven kenarı arasında yer alacaktır açıcıyı yerleştirin. Bu ustalar doğru açıları kazanmasını sağlar. Montaj dilimleri bağlanmalıdır merdiven çerçeve ve tavan uçağı kullanma.

çatı merdiven kapağı kurarken, kutu, arkadan olmalıdır ikisi 4 vida ile sabitlenir, diğer ikisi ise - önünde. tavan kapısını tutan Yardımcı tahta, merdiven açılacak olan çıkarılmalıdır. sağ ve sol tarafları ek vidalarla sabitlenir. yalıtıcı ile doldurulur yukarıda olduğu gibi aynı şekilde içi boş alan.

Bir sonraki adımda, bağlantı elemanları, kapak tasarımı açmak ve yeniden sıkın olabilir. Ahşap merdivenler yüksekliği ayarlanabilir ve kesim çizgisi adım isabet varsa, yükseklik ayarlı tarafta bulunan kullanmalıdır. Bağlantı Elemanları kesim çizgisi adımlarla ötesine kaymıştır kadar merdiven yukarı hareket zayıflattı. Bu yöntem, uzmanlar merdiven kenarı doğru biçilmiş olması kanıtladı durumunda kullanılması tavsiye edilir. Bu durumda, vidalar gevşemiş ve ardından tüm bölümleri düz bir çizgi üzerinde bulunduğumuz emin olabilir. yan delik slaytlar yatak ise yapının eğim açısı değiştirilebilir. merdiven üzerinde çitler ve parmaklıklar kapağı yüklemeniz gerekir.

Eğer makalede anlatılan bir tasarım satın almadan önce, orada yumurtadan, hangi büyüklükte tavan merdiven sormak gerekir. Bu parametreler üreticisine göre değişir. Piyasada bugün en popüler şirketi "Fakro9raquo olduğu; aşağıdaki boyutlara sahip katlar arasında hareket için ürünler yapar: aşama uzunluğu 34 cm, genişliği 8 cm, üç santimetre eşdeğer ambardaki yalıtım kalınlığı ise ve oda muhtemel yüksekliği ulaşabilir 280 cm. kapanınca tasarım 120x60 cm alır. maksimum yük ile ilgili olarak, 160 kilogram eşittir.

katları arasında hareket için Yapılar ürünleri çam yapılmıştır 3 ya da 4 bölümden oluşmaktadır edilebilmektedir. merdiven montaj sonrasında katlanmamış durumda olmak zorunda değildir. hiç boş alan varsa o tavanda saklanabilir.

Kapak çekici bir görünüme sahiptir ve ek işleme gerek sağlamaz. Eğer tavanda bu ürünü yüklerseniz, katta alanı ve hizmet kalitesi gösteri işlevselliği merdiven kendisi, kullanım ve dayanıklılık kolaylığı kurtaracak. Şirket "Fakro9raquo; tavan yapı çam çerçeve olarak oluşturulduğu bir 36 mm kapak oluşturur. Makalenin Her iki tarafta beyaz sunta bittiğinde ve kullanılabilir alan yalıtım görevi gören köpük ile doldurulur.

dış kapak yan yüzeyi mükemmel bir şekilde düz olan, montaj elemanları vardır. Kapak, bir metal çubuk ile kapatmak için yapılan kolaydır. elementler üst katta kaldırma engel kalmaması Yapılar yapılır. Köşe profil, bir merdiven sabitleme montaj çalışmaları doğru bir uyum sağlar. Tasarım stabildir.

olarak adlandırılan bir kırlangıç ​​kuyruğu somutlaşan bileşiklerin gücü seviyesini arttırmak. merdiven kapağı, antislip dokuya sahip adımlar ve girintiler ile etkileşim güvenliği ve konforu kullanımını artmaz.

ilk etapta dikkat parametre - Eğer ambar, bu tasarımın fiyatı ile çatı merdiveni ile ilgileniyorsanız. Satışta Rusya'da üretilen katlama ürünleri bulabilirsiniz. tüketicilere farklı model sunduğu; Biz şirket "Fakro9raquo bahsediyoruz. Örneğin, Lws PLUS 6700 ruble değer. kullanımı açılış 94x60 140x70 milimetre boyutlara sahip olabilir. Bu merdiven temeli çam ve bir kapak 36 mm'lik bir kalınlık ve bir izolasyon katmanına sahiptir.

8500 ruble - daha pahalıdır çam lwk PLUS, hiçbir az popüler modelleri. açıklık boyutları aralığı parametreleri 120x70 için 94x60 aralığında eşit olabilir, biraz daha dardır. Bu model, yukarıda farklı olarak, metalik bir yan koruma rayı ile donatılmıştır. grubu, yani gerekli aksesuarları, zemin yüzeyine zarar görmesini önlemek ayak plastik püskürtme gelir. Rögar kapağı plastik mandalları monte vardır. kanal duvarının kalınlığı 18 mm ve derinlik 140 mm eşdeğerdir.

Satışta Eğer merdivenleri ve diğer yerli üreticiler (örneğin, "Vishera") çeşitli modeller bulabilirsiniz. Standart ürün ortalama maliyeti 8200 ruble. baz yapı ladin ve kapasitesi 150 kg 'dır. termal korumaya sahip merdivenler bulunmaktadır. Kendi fiyat 10 bin ruble başlar. Veriler, şu şekilde termal koruma cihazları olup: 1,26 W / m · K. Her durumda, herkes onu uygun olanı seçer, bu nedenle mantıklı değil hakkında bir şeyler öneriyoruz. Kullanım, işlevsellik ve estetik görünüm kolaylığı - merdiven seçerken en önemli şey dikkate almak.

Çatı yumurtadan merdivenler: sadelik, kullanılabilirlik ve erişilebilirlik

uzay rasyonel kullanımı sorunu özel evlerin tüm sahipleri ilgilendirir. Orada onun çözümler için birçok seçenek vardır ve bunlardan en popüler - çatı kullanın. Eğer oturma odası veya dolaba tavan açmadan önce Ancak, bunun kolay erişim sağlamak önemlidir. tesisler yer kazanmak ve birleştirmek için bariz ama pratik bir şekilde - Değişmez çıkış yolu ambar ile çatı merdiveni olacaktır.

ambar ile Katlanır çatı merdiveni odasında yer kazanmak

Tavan arası merdivenleri başlıca türleri

Tasarıma bağlı olarak, tabir edilenler, çatı merdivenleri çatı çeşitli tanımlamak veya:

Monolitik (artırıcılar ve spiral merdiven) sabit bir yapı vardır. Bu tavan merdiven en geleneksel şeklidir - güvenli, uygun bir katı, estetik, fakat birlikte en büyük dezavantajı masif ve pahalıdır. Bu merdivenler fazla yer kaplar ve küçük alanlar için uygun değildir.

Tavan arası merdivenleri Katlanır kullanımı çok kolaydır

Seyyar merdivenler (merdivenler ve bankı) bunları kullandıktan sonra, sadece dolaba kaldırabilirsiniz, fazla yer almazlar. Bunlar ucuz ve kullanımı kolay, ancak bunlar geçici ve yetersiz güvenlik çözümleridir. Onlar sadece inşaat aşamasında veya küçük yazlık evler kullanılmaktadır.

merdiven aynı anda, ilk iki tip avantajlarını birleştirmek ve Katlanabilir, sakıncaları hiçbiri. Bunlar herhangi tasarımına uyması için kolay, güvenli, alandan tasarruf, kullanımı son derece kolaydır ve ambar için çok uygun fiyat tavan merdiven satın güzel bir bonus olurdu.

Metal geri çekilebilir çatı merdiven

katlama tavan merdiven türleri

alüminyum, ahşap Katlanabilir merdivenler (örneğin, Fakro seçilen çam keresteden elde edilen çatı merdiven, diğer üreticileri de kayın, akçaağaç, meşe kullanımı) ya da bu yapılar malzemenin her birleştirir. Bu durumda, ahşap adımlar yapının ağırlığı ve metal montaj mekanizması azaltabilir ve merdivene ilave mukavemet kazandırır.

Faydalı İpucu! sık sık kullanılacak ise alüminyumdan yapılmış çatı merdivenleri Katlanır seçin. Bu basamaklar, büyük ölçüde toplanırlar, daha yüksek yıpranma direncine ve dayanıklılığı vardır.

katlama tavan merdivenleri birkaç tipi vardır:

Taşınabilir (ilave) merdiven kullanım örnekleri

Geri çekilebilir çatı merdiven çoğu zaman tamamen metalden yapılmıştır ve bir oval ya da baklava şekilli bölümleri ile bir körüğü benzemektedir. merdiven Bu tür son derece kompakt ve kapıya bir asgari yük sağlar, ancak ciddi bir eksikliği var. Zamanla, geri çekilebilir merdiven gıcırtı başlar, bu yüzden periyodik yağlanması gerekir. görünüm de ucuz kalitesiz malzemeler veya uygun olmayan montaj gıcırdıyor neden olabilir.

Sürme veya teleskopik çatı merdiven iç piyasada özellikle popüler değil. Bunlar alüminyumdan yapılmış ve bunlar birbirine katlanabilir, münferit metal boru şekline sahiptirler. birbirine bitişik sıkıca kapandı merdivenin basamak ve genişletilmiş formda birbirinden net belirli bir mesafede kaydedilir. Bu tasarım ağırlık kısıtlamaları ve çok dirençli değildir sahiptir.

tavan teleskopik merdiven Sürme

merdiven tamamen sıkıca ambar kapağının sabitlenen birinci bunlardan iki ya da dört bölümden oluşmaktadır ve katlanması büyüklüğü ile çakışmaktadır. Kalan bölümleri, açma, geleneksel bir merdiven şeklini alır. Bu hareketlilik menteşeler veya sürgü varlığından kaynaklanmaktadır. Bu tür çok kompakt değil, ama çok popüler. Ve bu iki malzeme birleştirerek metal, ahşap katlama merdivenleri üretir.

Önemli! alüminyum veya çam - için diğer türler, boyut ve bir araya getirilen katlama merdivenleri seçerek en hafif malzemeler tercih vermelidir ağırlığı ile karşılaştırıldığında, büyük bir.

kapağın sahip bir katlama tavan merdivenin tasarım

Katlanabilir merdivenler oldukça karmaşık tasarım, ancak maksimum alan tasarrufu ve mükemmel düzeni sunuyoruz. Katlanmış, bu merdiven duvara sabitlenir. Adımlar kartı ile dize döngüler üzerinde sabitlenir. Katlanabilir merdivenler ambar bağlı olmayan.

Bütün mekanizmayı gizler olan bir kapak ile donatılmış olan tavan merdiven katlama. Luke sadece estetik işlevi vardır, ama aynı zamanda güvenilir bir ses, buhar ve ısı yalıtımı sağlamak için izin verir. Bu amaç için, rögar kapağı polistiren ya da mineral yünü kullanılarak yalıtılmış üst izolasyon film üzerine bağlanabilir ve dekoratif kaplama yüzeye uygulanır. fazla etki için, genellikle ambar mühür artırıldığını.

ilke / katlama tavan merdiven katlanır

yumurtadan tavan merdiven optimum büyüklük

ambar ile tavan merdiveni boyutları çok çeşitli olduğunu. İstenilen ve varsa ek kaynaklar bireysel tasarım merdiveni sipariş veya yapı marketlerde sağlanan standart boyutlarda birinin ambar için tavan merdiven satın alınabilir. Bununla birlikte, ideal tavan merdiven seçimi için bazı genel kurallar vardır:

 • Aşırı büyük yapılar nedeniyle gerekli sertliği kaybedecek çünkü katlanabilir merdiven yüksekliği, 3,5 m geçmemelidir, ve ağırlığı işlem süreci karmaşıklaştıracaktır. Bu durumda yer kazanmak için vazgeçerek, sabit bir merdiven seçmelidir;

Boyutlar tavan katlanır merdivenleri dvuhkolennoy

 • Yaklaşık olarak 65 sm bir merdiven genişliğinin en rahat bir uçuş olarak kabul edilir, adım yüksekliği - yaklaşık 20 cm ve 15 geçmemelidir bunların sayısı;
 • merdiven bulunduğu yerdeki açı dikkat edilmelidir. İdeal olarak 60 ile 75 derece arasında değişir. Açı fazla merdiven operasyon için tehlikeli olacak ise, eğer daha az - çok fazla yer alacağını;

A - 270/300/335 cm; B - 120/150/185 cm; Cı - 158/172/188 cm, D - 120/153/192 cm

 • güvenlik adımların amacı yere paralel ve kaymaz oluklar veya yastıkları ile donatılmıştır önemlidir;
 • ambar ile boyut çatı merdiveni ideal ambar büyüklüğüne uygun olmalıdır. merdiveni çok geniş, kalıcı ambardaki sıkışmış olacak. merdiven çok dar ise, unutmak olacak herhangi bir ısı ve ses yalıtımı taşımaktadır.

Boyutlar monolitik çatı merdiveni ahşaptan yapılmış

Yararları ambar merdivenlerden tavan arası

içi tavan kullanmanın avantajları bariz yumurtadan merdiven. Öncelikle bu önemli alan tasarrufu olduğunu. Bu merdiven kolayca tavan içine tırmanmaya, ama o bile açık bir halde, fazla yer almaz verir. merdiven kapak gizlenmiş mekanizmasının tüm çirkin parçadan oluşmaktadır zaman kapağın (dolayısıyla fiyat etkiler) türlerin çeşitli çatı merdiven uyumlu bir iç uyması, ve.

Önemli bir gerçektir katlama merdiven lehine, onların güvenliğidir olmak. Böyle merdivenler genellikle adımlar üzerinde özel çentikler, anti-slip ve hatta korkuluk var. Aynı zamanda zarar vermeden rastgele açmak merdiveni ve birisini önlemek için, özel bir kilit sistemi ve ek kilit kapısı ile donatılmıştır. Daha iyi güvenlik merdiven sağlamak amacıyla sık sık ayakları üzerinde kaymaz ipucu var.

Isı yalıtımlı kapak ile katlanabilir metal merdiven

ambar Çatı katındaki bu merdiven yüksek dayanıklılık ve güvenilirlik farklıdır. Bunlar 250 kg ağırlığına dayanabilir. Tek bir hareketle kullanımı kolay ve (kapalı) açıktır. Bu merdivenleri hem doğrudur, motorun el açıklığı (genellikle kolayca merdivenden düşürme amaçlı özel bir yük varsa, ya da yükseltmek için) ve merdivenler.

ambar ile Fiyatı loft merdiveni türünün, seçilen malzeme, bölümler ve teknik özellikleri sayısına bağlıdır (fotoğraf merdiven ve fiyat listeleri uzman sitelerinde internette bulunabilir), fakat genel olarak, hali hazırda mevcuttur. Tasarımın Sadelik ayrıca popülerliği katkıda bulunur ve önemli ölçüde tasarruf sağlar elleriniz (rakamlar referans literatürde ayrıntılı olarak) ile tavan merdiven oluşturmanıza olanak verir.

Merdivenler, kreş ahşap merdiven

yumurtadan Çatı merdivenler: kendi ellerini toplamak

Tabii ki, özel bir web sitesinde donanım deposunda ambar veya sipariş bunu bir loft merdiveni satın alabilirsiniz. Ancak, tasarımın basitliği sayesinde iyi üretmek ve elleriyle katlama tavan merdiven toplamak mümkün kılar.

Bu durumda en iyi seçenek bir ağaç haline gelir. Bu malzeme yüksek estetik ve iyi bir performans ile ayırt evde işlemek için en kolay ve doğru tedavi ile uzun yıllar sürebilir. En popüler seçenek - çam. Tüm bu gereksinimleri karşılayan ve yüksek maliyeti, elleriyle tavan merdiven yapmak isteyen herkes için çok büyük bir seçim vardır.

katlanmış içinde Merdivenler tavanarasının katta ve odanın görünümünü bozmaz

özel bir evde en kolay seçenek tavan merdiven tek Mart ayında bir merdiven olarak kabul edilir. Detaylı görüntü ve çizimler elleriyle merdiven internette çok sayıda olabilir tavan arası. onun üretimi için, yaklaşık 50 mm kalınlıkta, iki panoları gerekir, (adım yerleştirildiği kartı yatay platform oyulmuş özel) kiriş (bir yan kurulu bir yönlendirici tarafından yapılan oluklar) veya kosoura ile tespit edilebilir.

Ayrı aşamaları sarmal saç tokası sabittir. Bir veya iki tarafla da monolitik merdiven için dikey kirişler kullanılarak, onları daha güvenilir hale cilalı keresteden korkulukları yapmalıdır.

Hesaplamanın temel parametreleri: Nasıl ikinci kata merdiven hesaplamak için. Özellikler tasarımlar karmaşık. merdiven ve bileşenlerinin tipleri. Döner ve spiral merdivenler çevrimiçi hesap hesaplanması.

tasarım seçeneğinde başka oldukça basit basit katlama merdiven olduğunu. merdiven herhangi bir formu bir şekilde daha basit bir merdiven olduğu gerçeğine dayanarak, yaklaşık 40 cm ile tavan seviyesinden klasik merdiven odnomarshevuyu üretmek için gereklidir. dize veya ana direklerden sabit önceki durumda olduğu gibi Adım. tavana göre ahşap kirişler ambar altına bağlanan ve kendisini 1 oranında iki bölüme ayrılmıştır merdiven: 3'tür.

Tüm öğeler birbirlerine döngüler bağlanır. bir metal ya da bir ip öze kullanılarak, katlandığında güvenli merdiven kilitlemek için. Bu basit tasarım daima duvara yerleştirilir. o alandan tasarruf rağmen, güzel oda, bir portatif merdiven tüm ayrıntıları görünür kalacaktır olmaz çünkü.

merdivenlerde emniyet giyilen kaymaz ayaklar ipuçları için

elleriyle tavan merdiven imalatı, bir soru yumurtadan karar vermek zorunda kalacak. Tavan yol açan açık kapı kapatmak için taslaklar ve soğuktan evin yerleşim bölgesini korumak ve ısı kaybını önlemek önemlidir. çizimleri elleriyle merdiven tavan arası olduğu gibi, gerekli tüm ipuçları ve ambar imalatı için güncellemeler internet veya uzmanlık literatürü bulunabilir.

tek başına kapağı yapmak için, çubuklar (50 ila 50 mm) ve kontrplak levhalar gerekir. Önce 8 mm yaklaşık ekleyerek ambar gelecekteki boyutunu tanımlamak zorunda. çubuklar, istenen boyutta parçalar halinde kesilir, ve kenarları delik kesilir. yapıştırıcı ile bulaşmış Bu oluklar, bar vidalar vasıtasıyla bağlanmış ve tespit edilmiştir.

katlanabilir merdiven bir kısmı menhol yüzeyine bağlı olan

Önemli! Bundan başka, destek parçalarının vasıtasıyla çubukların pozisyonunu sabitlemek için gereklidir. Bu tutarsızlık çapraz yapı önleyecektir.

Son aşamada gümrük kontrplak kurullarında monte edilir. Luke denemek ve mandalı çarptı. Luc, cüruf yünü ve genleşmiş polistiren kullanılarak ve kenarlarında contanın tespiti yalıtılabilir.

merdiven yapma Bu yöntemler çok basit ve hatta yeni başlayanlar için uygundur. Daha karmaşık seçenekleri ve çizimler çatı ambar ile merdiveni kendi ellerine ve ayrıntılı talimatlar ile internette mevcuttur.

güzellik, zarafet, kurulum kolaylığı: bir metal çerçeve üzerinde ikinci kata Merdiven

hesaplama ve kurulum: 90 derecelik bir dönüş ile ağaçtan elleri ile ikinci kata Merdiven

Özel bir evde Ahşap merdivenler: tasarımlar, fotoğraflar

Kendi elleriyle özel bir evde ikinci kata Merdivenler. Şema merdiven yapısı

İkinci katta, fotoğraf ve tasarım özellikleri üzerinde evde Merdiven

masaya Banyo faturası Lavabo: stil ve pratiklik

rögar kapağı ile optimum büyüklük ve tasarım çatı merdiven

Tavan arası merdivenleri, bir form veya başka bir özel evin her sahibi için gereklidir. Bu nedenle, onun seçimi sorumlu ele alınmalıdır. İdeal - Tavan arasına almak için dışarıya çıkmak gerekmez yılın soğuk zaman evin içinde bir merdiven yerleştirmek. Ve iç yağma yoktu bu merdivene, özel bir çatı ambardaki gizlenebilir. Üzerinde, aslında, bugün konuşacağız.

tavan arasına merdiven Özellikleri

tavan Merdivenler farklı, ama bir şey çok açık - onlar kesinlikle gereklidir. Luke ahşap veya metalden yapılabilir, bu tavana pratikte görünmez olacak. Ama merdiven seçimi ile daha dikkatli tanımlanmalıdır. Bunlar, (sabit) taşınabilir olmayan taşınabilir ve katlanabilir bulunmaktadır. İlk seçenek hiçbir yerde yeniden düzenlemek veya eklemek için tavan içine tırmanmaya olamaz. Eğer yeterli boş alan sadece eğer alakalı olacak ve merdiven kimse engel olmaz. her zaman olacaktır merdiven yerden bir yere taşımak için çünkü İkinci seçenek daha zahmetli. En fonksiyonel, rahat ve güzel üçüncü seçenektir.

tavan kapağın boyutları, genişliği ve merdiven açısına bağlıdır, hesaplamak için oldukça basittir. genişliği 70 cm ile 1 metre arasında olabilir. eğim açısı 65 dereceyi aşan, ancak sık sık kullanım için 45 derece daha rahat olmamalıdır. Yapı, tercihen podstupnika olmadan 10-15 derece olmalıdır. aşama 25 ila 30 cm, genişlik ve bunların arasındaki mesafe en az 19 cm., 2 cm aşamasının tavsiye edilen kalınlık değil. Bu boyutta, merdiven yapı güvenli bir şekilde 150 kg veya daha fazla ağırlığı destekleyebilir.

Birçok yumurtadan kolay kısmı tasarım olduğunu görünse de, o kadar değil. Bunlar çeşitli vardır:

 • Yatay. Bu tavana monte tipik bir kapağı vardır. Bu en sık tavan arasına size kendiliğinden birleşen merdiven yüklenir.

 • Tavan Arası. Bu ambar ve çatı dışarı üzerine hem de. Çok fonksiyonlu, ancak tasarım karmaşıktır, bu nedenle bu yumurtadan özel bir stüdyoda sipariş edilmelidir.
 • Denetim. Artık odanın üstündeki boşluk kontrol içindir. O tavan uzay çok az olay monte edilebilir ve oda düzenli olarak kontrol edilmelidir.

boyut ve her yerde aynı hakkında tavan kapağının rengi. O, beyaz ve karedir. Ama özelleştirilmiş tasarım her şey olabilir. Çatı ambar kapağı iki yarıdan oluşur ya da katı olabilir. açıklık geniş olduğunda, birinci kullanışlıdır. Tüm kapağı yükseltmek gerek kalmayacak, sadece bir tarafını kat edebilirsiniz.

Eğer ısıtmasız tavan yumurtadan Letnitsa donatmak Eğer doğru yalıtımının sağlanması için tavsiye edilir. Zaten satın istenirse yalıtımlı kapaklarını hazırlanabilir.

Bu gibi konstrüksiyonlar, sabit ya da bir şekil olabilir. odada ve irade sürekli gözlerinizin önünde titreyen edilemez merdiven bir sürü varsa, bu yükleyebilirsiniz. Ancak çok daha özgün ve ilginç doğrusu katlama çatı merdivenleri vardır. tasarımcılar ve planlamacılar sayesinde, herhangi bir boyutta olabilir, sadece katlama türü farklıdır.

tasarım Katlanabilir, uzun başarıyla özel evlerde veya ülke evler var yüklenmiştir. merdiven tam tavan açıklığı oluşturulur, bu denecek kadar azdır. Bir tavan ile birleştirmek için bir renk ve doku özel bir plaka tabanına bağlı. 60x120 optimum boyutu. bu daha geniş veya daha dar açıklık bir kez daha kontrol etti gibi uygun olmayacaktır. Katlanır merdiven ahşap veya alüminyumdan yapılabilir. Ahşap sürümü zengin ve pahalı bakacağız, ama o kadar dayanıklı ve metal gibi sert değil. Bu nedenle alüminyum inşaat sık kullanım için tavsiye edilir.

katlanır merdiven küçük metal korkulukları ve kaymaz adımlarla monte edilebilir. Bu daha rahat ve güvenli hale getirecektir.

Ayrıca sürgülü merdiven sağlamaktır. Bu sadece inanılmaz bir buluş ve aynı zamanda kullanışlı bir çözüm. Bu tasarım tek bir hareket böler, tavan kapağı çok daha az olabilir. Merdiven körük, isteğe mekanizma genişletir çeşit temsil ve en üst katta asansör yaratır. Sonra tasarım pick up ve üst kapağı kapatın gerekir. katlama aksine, merdiven kayar çok kompakttır. Böyle bir zevk oldukça pahalı mal olabilir bu yüzden onlar, sadece metalden yapılır. Ama buna değer!

İlk bakışta yumurtadan bir yer seçiminde ve sadece yeterli kesip görünüyor. Ama pek çok insan tavan kirişleri temeli olduğunu unutur. üzerlerinde düşmüyor her durumda kapağı yüklerken artık çatı kirişleri aynı derecede geçerlidir. izlemelidir bazı temel kurallar vardır:

 • tavan ya da tavan duvarına temas etmeyecek şekilde Merdiven katlanmalıdır. Yatay ve dikey olarak merdiven mesafeyi ölçün. Sonra kolayca katlayıp açılmak tesisat tasarım sonucu serbestçe tavan arasında yer alacak oldukça emin olabilir;
 • Çatı ambar kiriş arasında olmalıdır, çatı kirişleri etkilenmemesi gerektiğini. Evin çatısı yapımı için tüm önerileri geçtiyse, o zaman bir delik tavan ambar çok zaman almaz kesti;
 • ambar yönü ve konumu tavan kirişleri yönüne tam bağımlı olmalıdır.
 • kapak boyutları tam olarak tavanda hazırlanmış bir deliğin boyutları ile aynı olmalıdır. Aksi takdirde, kapı boşluğu oluşturulabilir, kapatın ve bağlı sonunda çatlaklar tavana yanlış kurulum için olmayacaktır.

Eğer bir tavan kapağı seçtiğinizde, kesinlikle açık üst bar ve alt ile, o tesisat tasarımı için tam olarak hazır satılan ne dikkat edecek. boşluk hazırlarken ölçümleri ve hazırlık çalışmalarını almak daha kolay olacaktır için. Düzen daha kolay ve tavan iç daha rahat hale getirmek için olduğu açıktır. en kolay yolu bir elektrikli matkap kullanarak, çevresinde delikler açın. Eğer bir dış kasa ile bir tavan kapağı yüklemeniz gerekir unutmayın. Başlangıçta dikkate tavan ve taban kirişleri kalınlığını almalıdır ambar tavana "zapodletso" olduğunu belirlemek için, bu önemlidir. en doğru işaretleme ve sonra hazırlık delikleri oyma başlayabilir. Bunu yapmak için, bir yapboz kullanmak en iyisidir.

Tüm tavanlar, yalıtım ve izolasyon katmanları çekin ya da dışarı çekemez. Bunlar dikkatle kesilmiş ve ulaşması gerekmektedir. Aksi halde bütünlüğüne zarar verebilir.

işin geri kalanı doğrudan podcherdachnom odasında, alttan yürütmek için daha kolay olacaktır. delik hazır olduğunda, başlayabilirsiniz "uydurma." Çıplak çerçeve bırakarak astarını çıkarın o kapının önünde çok sıkı oturmak gerekir ve bu amaçla kapsamlı ölçümler olarak yürütülmüştür.

Tavan arası ambar kurulumunu ve sabitlenmesini başlamak için üst katından gereklidir. ambar üst dış kayışına takın ve deliğe kilitleyin. Ardından, Zemin kattan Eğer dış rayın alt takmak gerekir ve tavana sabitleyin. Tavan arası ambar kapağını sabitleyin. Tarama merdiven gücü gerekli yavaş yavaş, tavan yapının kendisinin kalınlığına ve kuvvetine bağlı olarak, çatı merdiven 150 ila 250 kg ağırlığına dayanabilir. Ama yavaş yavaş kurulum ve diğer güvenilirliğini kontrol etmek en iyisidir, maksimum yük vermek gerekmez.

eğer istenirse doğru mümkün tavan içine yeni bir giriş süslemeleri. Bu tavan ya da özgün olarak iç arka ayrılmış gibi bir malzeme ile aynı malzemeden yapılabilir. En etkileyici görünümlü ağaç ve dekorasyonda ahşap unsurlar. Metal kapak boya ile kaplanabilir.

Tavan arası merdivenleri yüklemesi nasıl

bir merdiven ile çatı katı ambar avantajları

 • tüm incelik tasarımlı ve 250 kg ağırlığa dayanabilecek olduğunu.
 • onlar kadar güvenli ve kullanımı kolay olacak şekilde adımlar üzerinde o özel çentik ve kabartma desenleri vardır.
 • tasarım hızlı gerçekler arıza veya hemen hemen hiçbiri çalışırken güvenilir ve dayanıklıdır.
 • Maliyet tasarım ve inşaat malzemelerinin karmaşıklığına bağlıdır. Ama her müşteriye kolayca kullanılabilir.
 • tasarım çeşitliliği. Bu merdiven herhangi bir tasarıma ile ev dekor eşleştirilebilir.
 • Sadelik ve işlevsellik.

Evinde bir katlama merdiveni ayarlayın ve bu kararın yararlarını mümkün olacak. tasarım ahenkli ve modern evleri ve yaşlı tip binaları görünüyor. Ama merdivenli bir şüphe, çatı ambar olmadan - her zaman, güzel katı ve işlevseldir.

Toplama ve çatı merdivenleri yüklemeden

Yorum ekleyin Cevabı iptal

malzemelerin kopyalanması, sadece uygulama iznine kaynağına aktif referansla mümkündür

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

75 + = 84