kuyu kapağının için

pratik, konforlu, güzel - iyi için plastik rögar

Yer altında bulunan herhangi yardımcı programları, periyodik bakım ve kontrole tabidirler. erişmek için onları kuyuları ile sık sık yollar, kaldırımlar, çimenler, meydanlarda bulunan boyun donanımlı.

betonarme kullanarak izole etmek için, kazalar ve yabancı cisimlerin yutulmasını engellemek için, demir ve plastik iyi kapakları dökme.

kuyunun üzerinde plastik kapak

polimer ürünlerinin avantajları

Karter ambar yağmur ve diğer dış etkenlere maruz kaldıkları engelleyen emniyet mühendislik sistemlerini temin edecektir. Öte yandan, bu araçların güvenli hareketini sağlamak için, yayalar ve hayvanların yaralanmaları dışarıda bırakmak gerekir. Bunu yapmak için, mekanik stresler ve çevresel etkiler şiddetli dayanacak dayanıklı olmalıdır.

Bu nedenle, yakın zamana kadar, zaman menhol dökme demir ve beton gibi malzemelerden yapılan, bu şartlara oldukça tutarlıdır. Fakat modern polimer malzemelerin gelişi daha pratik ve konforlu plastik Eh kapakları bunların yerine mümkün kıldı.

Onların avantajları nelerdir?

 • Her şeyden önce - bu dökme demir meslektaşları ile karşılaştırıldığında daha hafif ağırlık ürünleri. 4-6 kat daha az ağırlığa demir ile aynı boyut ve hacme plastik kapağı. Bu sadece onun değil, aynı zamanda ulaşım kolay kurulum sağlar.
 • işlem reaktifler yol, benzin, motor yağı, vs. için kullanılan - agresif maddelerin etkilerine karşı dayanıklı bileşenlerinin Korozyon kullanılan polimerik eşyaların üretiminde
 • Uzun kullanım ömrü. kuyu onarım veya değiştirme ihtiyacı olmadan, en az yarım yüzyıl sürecek kapsamaktadır.
 • Değiştirilebilirliğin yüksek derecesi. Yeni polimer kapağı aynı kayıp yerine, ancak dökme demir kapak için amaçlanan halka içerisinde sadece monte edilebilir. (Aynı zamanda sanat bakın. Kuyunun kapağını bulunmaktadır.)

Başvuru için. kuyuda bulunan ekipmana hırsızlık, vandalizm veya yetkisiz giriş kapağını önlemek için, özel bir kilit ile ürünlerin takılması önerilir.

 • uzak kuzey ülkenin güney bölgelerine göre her türlü hava koşullarında Montaj ve kullanım yeteneği - -50 70 ° C arasında sıcaklık aralığında kullanılması amaçlanan bacaları yapıldıkları polimerik malzeme.
 • operasyonun Güvenliği. plastik parçaların, insan veya hayvan sağlığı için tehlikeli olan, toksik ve kanserojen madde içermez.

Not. açılması veya kazara kıvılcım yüksek risk delme ambar heavy metal kapatırken.

Bu genellikle derin yer altı kuyu biriken gazlar patlama tehdit edebilir.

 • Plastik - başkalarının pahasına kâr fanlar ilgisini çekebilecek değil şeyler. dökme demir aksine kapı kendisine yapılmış olan, para karşılığında hurda metal üzerine geçemez. Bu nedenle bile genellikle çalıntı değil kilitler öğeleri ile donatılmış değildir.
 • Düşük fiyat - bu malzemenin diğer bir avantajı. Dahası, daha az ödeme ve kendileri ürünler için gerek ve kurulum için ve onların ulaşım için. Bir bir-iki kapakları kişisel araba kullanırken, kendi yerine teslim, ya da sadece büyük bir çanta içinde koyarak yapılabilir.
 • Dekoratif ve yüksek performans geniş bir yelpazede. fayans veya döşeme kaldırım yeşil çim çim, gri asfalt, renkli - plastik menhol renklerin spektrumu kadar büyük olduğunu, herhangi bir arazi için onları almak için izin verir. (Aynı zamanda bir ağaç :. Tasarım seçeneklerinden makale Dekoratif kuyular bakın.)

kuyunun üzerine Cap istenen renk alabilirsiniz

 • Bu renkli plastik termo pigmentler kullanılarak üretilen değilken ultraviyole ışınlarının etkisi altında gider. Bu nedenle, açık alanda monte edilmiştir çoğu ürünler, çalıştığı tüm süre boyunca rengin orijinal parlaklığını kaybetmez.
 • Çok çeşitli boyutlar seçimi - 315 mm çapında 1000 mm veya daha büyük çapa sahip olan denetim kapaktan, iyi şaft içine inmesine olanak sağlar.

Not. Eğer kapı az az fark değil, ancak genelde görünmez değil peyzaj tasarım alanının izlenimi bozulmadan yapmak istiyorsanız, taş şeklinde veya taze çiçekler ile çiçek yatak organizasyon için özel bir kutu içinde dekoratif bir kapakta yükleyebilirsiniz.

Polimer kapakları sınıflandırılması

tarif edilen ürünler amacı, mukavemet ve formu ile sınıflandırılır.

kuyunun üzerinde Plastik rögar belirli harflerin amacına bağlı olarak işaretlenmiş:

 • B - su da;
 • To - kuyuları ev ya da endüstriyel atık için;
 • D - yağmur suyu drenaj üzerinde;
 • D - bir yangın musluğunun ile;
 • TCU - telefon şebekesine;
 • CU - ısıtma ağ.

Kurulum alanına bağlı olarak bacaları, bunlar çeşitli sınıflara ayrılır hangi bağlantılı olarak, belirli bir yük için tasarlanmış olmalıdır:

 • Sınıf A15 - ambar en fazla bir buçuk ton yük dayanabilir ve yaya ve bisiklet yolları ve yeşil alanlar olarak belirlenmiştir;
 • Sınıf V125 - 12.5 ton tam yük. Aktif yaya trafiği, otomobiller için otoparklar alanlarında Monteli;
 • Sınıf C250 - ambar, sınırlarda ve kentsel yollarda yer alan oyuklara yüklü 25 tonluk bir yük,
 • Sınıf D400 - Bir ambar ağırlığının 40 tona kadar dayanabilen ve anayol gövde yollar ve sert omzuna araçların her türlü sahalarda kurulu olabilir;

Fotoğrafta - karayolunda üzerinde ambar işaretlerinin yanlış kurulum sonucu

 • Sınıf e600 - 60 ton azami yük. Bu kapaklar endüstriyel alanlarda, bölgeler yükleme ve mal ve yüzeyinde yüksek yükleme diğer alanlarda boşaltma kullanılmaktadır;
 • Sınıf F900 - 90 tona kadar dayanabilir en dayanıklı kapak. kap vb alanlarda, bağlantı noktaları, pistlerden yüklü

Başvuru için. ürünlerin bileşen kompozisyonu değişen ihtiyaçlarına göre gerekli gücüne bağlı olarak.

Sadece polimerler ya da polimer-kum karışımına imal edilebilir.

kapağın şekli dikdörtgen veya kare de dahil olmak üzere herhangi biri olabilir. Ama maksimum yayıldı henüz yuvarlak şekil. Bu öncelikle böyle bir kapak dikkatsiz sürüş tarafından veya birinin niyet sonucu kuyuya düşmemeye garanti edildiğini olmasından kaynaklanmaktadır. Kare veya dikdörtgenin köşegen yanlarından birini daha hep daha büyük, bu nedenle aşağı kapakları düşme iken - değil nadir yapmak.

Kapakları üçgen ve çok nadir diğer herhangi bir şekilde

Plastik bir ambar yükleme kendi elleriyle oldukça mümkündür. Bu durumda, araç veya yaya hareketine müdahale etmemek için o yüzeyi ile aynı hizada olması gerektiğini bilmemiz gerekir. İstisnalar sadece sıra ağır trafik olmadan çim veya diğer konumlarda bulunan durumlarda izin verilir.

ambar inşaat tesisatı üzerinde sadece bir beton kaide çapa veya güvenli beton sabitlemek için teknolojik delik olan destek halkasına göre gerçekleştirilir şekildedir. kılavuzlar içeren aynı kap, sadece karşılık gelen yivlerle hizalamak için halka içine oturur.

Destek halkası kapağın (örtü)

Ancak durumlar olduğunda bükülmüş ya da yüzeyden dönük de boyun baz, örneğin, bir kaldırım onarımı.

Bu gibi durumlarda aşağıdaki ifadeyi olacak bir kapak yükleyin:

 • yüklü kalıp 30-40 cm mesafede kuyuya döşeme kapakları civarında. delik kenarı kadar içi boş kaplama çevresinde yüzey seviyesinin altına yerleştirilmiş olan, alternatif olarak, tamamen beton kapak maruz kalmaktadır.
 • Destek halkası metal veya taş "Beacon" bir seviyede, yerine yerleştirildikten hizalanır ve sabitlenir.
 • Destek halkası ve beton boynu arasında bir çatlak olursa, bu çözüm, döküm sırasında iyi akmasını, böylece kapalı olması gerekmektedir. Bunu yapmak için, en kolay yolu bir lastik iç tüp boynuna takıp pompalayana, bu yüzden ek destek olmadan tuttu etmek.
 • halka alanı etrafında kalıp ya da delikler hazırlık çalışmaları tamamlandıktan sonra beton harcı, çevreleyen kaplamanın türüne uygun olmalıdır damgası ile doldurulur.

 • Çözelti iyice ve sonra kameranın boyundan çıkarılmasını sertleşmesine ve onarım çalışmaları kuyunun etrafında koymak için emin sinyal çitler kaldırmak için izin verildi.

Sağ boyun teleskopik adaptörlü bir kuyu monte etmek durumunda kapağı yeniden birlikte Zor durumlar önlenebilir. Bu zahmetsizce ambar yüksekliği konumunu değiştirmek veya gerekli önyargı ile yüklemek sağlayacaktır.

Polimer teleskopik adaptörü

ağır ve masif döküm menhol ile karşılaştırıldığında, PVC daha pratik, dayanıklı ve güvenli. Bunlar gerekirse yüklemek veya değiştirmek daha kolaydır. Bu yapıldığında nasıl bize söylendiğine göre, ancak ayrıca konuyla ilgili bu makalede videoyu görebilirsiniz.

Bu ürünlerin yüksek Özellikleri sayesinde, bugün çok popüler olan yoldaşı bırakarak umutsuz, dışarıdan gelen demir ve beton dökme. Ne şaşırtıcı değildir - çok az insan daha az ödemek zorunda, özellikle eğer çağdaş ürünlerin rahatlık ve pratiklik vazgeçmek.

Nasıl bir ambar rögar seçilir?

menhol varlığı - Bu kanalizasyon sisteminin normal çalışması için zorunlu bir durumdur. kuyunun ağzı açık mayın insan ve hayvanlar için potansiyel tehlike oluşturan kapağı kapatmaya emin olmak için. Biz malzeme türleri üretimi ve nasıl bu öğeyi ayarlamak için hangi rögar çap menhol, ne olması gerektiğini anlayacaktır.

Ne zaman bahçede yükleme kanalizasyon bacaları boyun kapağı yüklemeye gerek unutma. Dahası, kapak dikkate yapı düzenlemelerinin tüm gerekliliklerini alınarak yapılmalıdır. ambar modelleri, çeşitlidir, ürün birçok sürecek, böylece bir seçim yapmak için ne bakmak.

Biz foseptik üzerinde kapak tarafından gerçekleştirilen hangi işlevleri anlayacaklardır. Bunlar:

 • rögar, insanlarda ve hayvanlarda kazaen falls önlenmesi;
 • Çöp giriş ve blokaj koruma kontrol odaları;
 • kanalizasyon gazlarının yayılma olasılığını azaltır;
 • ek yalıtım sistemi.

Böylece, menhol kapak, çok önemli ve anlamlı özelliklerini gerçekleştirmek, onların kurulum zorunludur. Doğru modeli seçmek gereklidir.

Bize kuyular için kapakları vardır ve ne Her seçeneğin avantajları nelerdir inceleyelim.

Muhtemelen çok az insan kapakları belli şekle sahip niçin düşündü. Açıklaması çok basit, yuvarlak model - en uygun şekli, onların avantajları:

 • kuyu ağzına boyutuyla eşleşen yuvarlak bir ürün içine asla başarısız;

 • bir daire şeklindeki kapağın çökme çok az, ama kare şeklindeki modelleri hızlı bir şekilde orjinal seviyesinin altına düşmesi;
 • Yuvarlak ürün bir kenar üzerine koyarak, üzerinde rulo olabilir. Bu hareket yöntem, bir katı kütleye sahip olan bir dökme demir rögar kullanıldığında uygulanması gereklidir;
 • yuvarlak şekil üründe gerilim noktası önemsiz, bu nedenle bu bölüm malzeme tasarrufu ve nihai ürünün fiyatına azalmasına neden olur, daha ince yapılabilir;
 • yükseltmek için gerektiğinde ağır kapak montaj herhangi bir noktada tatbik edilebilir. kuvvet uygulanması dikdörtgen bir ambar noktası kullanırken, sadece bir açı olabilir.

İpucu! Bu nedenle, kapaklı dairesel bölümü en uygunudur. dikdörtgen veya oval desen - Ama gerekirse başka bir seçeneği tercih edebilirsiniz.

Yapısal olarak kanalizasyon kapağı iki unsurdan oluşur:

Bu nedenle, bu ürünün önemli boyutları - bu bir iç ve bir dış çapı var. rögar çapına bağlı olarak seçilen kap boyutları. Bu rakamlar, standart, bu nedenle uygun bir seçenek bir çırpıda olacağını seçin.

İpucu! düzenleyici belgelerinde belirtilen kapakların Boyutlar (GOST 3634-99). Gerekirse, ürün 380 mm 810 arasında bir çapa sahip olan dökme demir bulunabilir, ve polimer kapakları 315 ile 1000 mm büyüklüğü çeşidinden sunulmuştur. Seçilen dikdörtgen kapak durumunda, bir tarafta en az büyüklüğü 300 mm'dir.

lağım donatmak, büyüklüğünü ve şeklini değil, aynı zamanda maddi kapaklarını sadece seçmek gerekir. malzemenin seçiminden gibi özelliklere bağlıdır:

kapaklar, aşağıdaki türde belirli bir yapıda:

 • Dökme demir. Bu 100 yıldan sürebilir dayanıklı ve güvenilir ürünler vardır. yüksek yükler karayolu üzerinde, örneğin, kabul edildiği Böyle örtü. Özel araziler üzerinde böyle koşullarda, şiddetli stres beklenmemektedir çünkü ambar demir pratik değildir yüklemek ve daha ucuz bir seçeneği tercih edebilirsiniz.
 • Beton. Bu kapaklar onlar ağır ve gerginlik yeterli düzeyde sağlayamaz, çok popüler değildir. Genel bir kural olarak, beton menhol yerleştirilmesinin çapı standart dışı boyutlar olması durumunda avantajlıdır.
 • Polimer. plastik menhol içinde uzanan kurulum için - bu en karlı seçenektir. Bu ürünler, düşük maliyet, bir renk yelpazesi ve geniş bir aralık ile karakterize edilir. Ürünler, farklı düzenlemelerde, boyut ve tasarımı gösterilmiştir.

İpucu! Bazı durumlarda bir kilit ile kapaklar monte edilmesi tavsiye edilir. Bu durumda bir çerçeve görevi görür ve kale tepesinde yer alır içinde deniz kabuğu. vida, aralama, bayrak - Kilitler farklı tasarımlara sahip olabilir.

ambar polimerik kapağı seçerken yani aşağıdaki parametrelere ürünün özelliklerine dikkat etmek gerekir:

Sınıf yükü, bu gösterge kapak kurulabilir durumuna bağlı göre olduğundan, çok önemli bir özelliktir. Özel bir arazi üzerinde veya yaya bölgesinde çim montaj için, daha düşük yük sınıfı ile ürünlerini ihtiyaç olduğu açıktır.

geçen araçların nerede bir yerde bir kuyu koymak planlıyorsanız Ama, yük sınıfı üst düzeyde olması gerekmektedir. yük sınıfını belirlemek için, işaretleme okumayı öğrenmeleri gerekiyor. Yani, işaretleme "L" harfi mevcut olduğu bir yerde geçilmez arazi, uygun polimerik ışık ambar, monte edilecek.

Bu tür bir kapak 1.5 tonluk bir ağırlık yükünü dayanabilir. Çukur seyahat alanındaki monte edilirse, o zaman sırasıyla 15 ve 25 tonluk ağırlığı dayanabilecek değerde bir orta veya ağır sınıf yük seçmek gerekir.

Biz kurulum yeri kanalizasyon kapağını almalı nasıl bakmak. şöyle eserler şunlardır:

 • İyi ağız üstüne erişim sağlar. Bu sorunu çözmek için, çünkü yüzey yerden dışarı çıkmamalıdır kapağın kurulumdan sonra, toprağın bir kısmını kaldırmanız gerekebilir;
 • iyi ağız üst örtü halkasına ayarlayın. seviyesini kurarken kullanmak istediğiniz;
 • örtüsünü sıkıştırın. Plastik kapaklar Dökme demir için özel delikler var onlar değil;

 • Sert güvenli kabuk kalıp monte ve çözümünü dökmek. çözümün miline biniyorlar dışlamak için boyun iç tüpünde yüklemek ve pompa tavsiye edilir. Kauçuk çözüm nüfuz izin vermez boşluk kenarlarına tam uyacak;
 • Çözelti tamamen katılaşır sonra, oda havası ve de onu çıkarılır;
 • kapağın kabuk, çıkıntılı kısmın yuvaları isabet böylece sadece kapağı belirlemek için devam etmektedir.

ambarın Öz üretimi

nedense Eğer somut çözümünden kendiniz yapabilirsiniz hazır rögar satın almak mümkün değildir. Prosedür çalışır:

 • kuyu ağzı ile ölçü almak;
 • İstenilen çapı halkaya haddelenmelidir ince metal levha kullanılması avantajlı kalıp imal edilmesi için boyutu kalıp üretmek;
 • Bitmedi kalıp, metal takviye yatıyordu için daha güçlü ihtiyacını karşılamak için ortaya çıktı;
 • şimdi, kalıp hazırlanan çözelti içine dökün plastik film ile kapatın ve kurumaya birkaç gün terk etmek gerek;
 • solüsyonu kuruduktan sonra, kalıp kaldırma kolu uçlarını kapatmak için gereklidir;
 • Lastik halkalar - ambar mühür yerleştirilir boğazına kapağını takmadan önce,.

Yani onun kurulum zorunludur böylece çöp çukuru, önemli işlevleri yerine yumurtadan. evlerdeki yükleme kuyusu sistemleri genellikle bir polimerik malzeme kapakları kullandığınızda. Bunlar hafif, dayanıklı ve güvenilir. Doğru boyut ve yük sınıfı ürünler tercih etmek gereklidir. Bir hazır kapağı satın almak mümkün değilse, bağımsız beton harcı yapılabilir.

ellerinizle inşaat ve onarım kanalizasyon

Rögar: zindan girmek için güvenilir bir kalkan seçmek

Rögar - bu iki işlevi yerine getirir oldukça önemli bir ayrıntı var:, iyi kanalizasyona veya denetim erişimi bir yandan sağlar, ancak diğer yandan -, yağmur ve yetkisiz düşen enkaz dan kendilerini iletişimi hasardan içeriğini korumak ve bunun girişini kapsayan penetrasyon (dürüst olmak! - ve hırsızlık).

Ben kısaca inşaat bacaları anlatacağız Aşağıda, onların seçimi için tavsiyeler vermek, hem de montaj algoritmasını açıklar.

atıksu ile kuyuya düşmemeye için, giriş koruması bakmak gerek

Anahtar ayrıntıları

Luke - de şaftın üzerinde koyun ve cebi kapatır bir detayı. bu yüzden de bu bulunan tesislere erişim sağlar: Bu durumda, önemli özelliği açmadan yumurtadan yeteneğidir.

Kanalizasyon servis kapakları inşaatı karmaşık değildir:

 1. halka şeklinde bir ya da silindirik kısmı, yere tüm sistemi kilitler - şaftının üst kısmında iyi olarak ağzı. mil üzerine monte edilir (bir beyaz plastik ya da beton kuyuları varsa) Boyun ya da toprağa bağlı olan ya da;
 2. Boyun (genellikle ambar ve çağrı olduğunu) menhol kapağı ayarlanır. Bu çıkarılabilir olması ya da menteşeli olabilir, diğer bir deyişle menteşeler üzerine sabitlenmiş;
 3. Bazı durumlarda, ambar iki kapak ile donatılmıştır: bir koruyucu üst yerleştirilir, altında yer alan nesneler mekanik hasar ve alt boğaz kısmını önler - kilitleme. Bu zorluk değişen kilitler ile donatılmış olduğu için, obturatörün ana işlevi, oyuk erişimi engelliyorsa;
 4. 645/800 mm - (GOST 3634-99 uyarınca) yapıların standart boyutları. Plastik ve kompozit parçalar diğer boyutlara sahip olabilir;

Tipik ürün boyutlarında Çizim

 1. Rögar kapağı normal olarak düz ya da konveks bir yüzeye sahip, oluklu yapılır, böylece, zemin ya da yol yüzeyi zemin ile aynı hizadadır. Oluklu doku ayakkabı tabanları veya arabaların tekerlekleri üzerinde kavrama sağlar ve şekil yağmur suyunun birikmesini önler: Bu nedenle, içbükey kapaklar terk edilmelidir dan.

Kare kapak çapraz zaman boyun geçmesine

Önemli bir özelliği, kapak şekli. Çoğu zaman, bu ayrıntılar yuvarlak olun: o dönmedi olarak kapak olarak, boyun başarısız değil. kuyunun üzerinde kurulu kare kapak da mümkündür, ancak bu durumda bir katlama modeli menteşeler alması istenmektedir. Neyse, periyodik çukura inmek ve başarısız bir dökme demir parçaları çekin gerekmez.

Kapak ambarın en önemli parçasıdır ve bu tür parçaların üreticileri mümkün olduğunca sıkı düzeltmeye çalışıyoruz çünkü.

Ancak, daha güvenilir sabitleme, daha fazla zaman ve açmak için alacak çaba, bu yüzden bir uzlaşma bulmak için önemlidir:

Çoğu durumda, kapak boynun yuvalarında sabit kulakları olan

 1. Tipik demir rögar veya yanal çıkıntılarla donatılmış daha modern bir kompozit ürün. Bu projeksiyonlar boyun ve çoğu durumda oluklar içinde, kapağın yanlışlıkla kaymasına engel vardır. Doğal olarak, tasarım yeterli güçle açmak kolaydır;
 2. plastik foseptik Luke bir iplikle sağlanabilir: Kapak basitçe boynuna takıldığı. Bir şüpheli zevk - Bu seçenek, kuyunun ağız çevresinde ağır dökme demir yapısını açmak için çalışırken nispeten hafif ürünler sabitleme için uygundur. Ve daha iplik ve çarpıtmalar primerznet veya prirzhaveet eğer ....

boyun kapak sabitleme vidası

 1. Önemli nesneler (iletişim kuyuları, merkezi kanalizasyon, vb) yüklü olan ürünler hemen hemen her zaman kilitleri ile donatılmıştır. En popüler işaretlenir ve ara tasarımları: kilitleme elemanları boynunun iç tarafında oluklar ortaya olan delik açma açarken bir kapak açma anahtarı, eklendiği;

Ara parçası özel bir anahtar ile açılan kilit

 1. Son olarak, katlama modeli bazen basitçe dış parantez tamamlayıcı: parantezler bir anahtar ile kilitli kale, asılı.

Tipik olarak, bu tip bir sistem, iki kapaklı tasarımlarda uygulanır: dış kapak kilitleme nem ve kötü niyetli eylemler korur.

kapağın içinde, kilitleme elemanının

Kurulum için gözlem ve kontrol odaları nesnelerin çeşitli kullanılır. Aşağıdaki tablodan can ana karakteristiklerini karşılaştırın:

takviye boyunlu omurga modeli

nispeten küçük boyutlara sahip kolay ürün

Ancak, düşük sınıflandırma sadece profesyonel olarak yol çalışmaları yapan kişilere önemli olacaktır. Sitenizde yüklemek için hemen her ışık ambar için uygundur - bu vakaların% 99'unda aynı yaya ve daha fazla trafik yükleri ortadan kaldırmak için bir yol var.

dökme demir

ambar rögar seçimi, öncelikle bunun yapıldığı malzemeye odaklanır. Bir malzemenin ürünün temel özelliklerini belirler, çünkü bu yaklaşım, büyük ölçüde haklı.

Dökme demir menhol ile - evlerdeki kullanılan çeşitlerin genel bir bakış, ben en popüler başlayacağız.

Standarda göre, enjeksiyon ile üretilen tip kapaklar, oluk malzeme dereceli SCH15 (en az) yapılmış ve kapak olup - SCH45 ve daha güçlü. Maksimum bütünlüğü için, ben daha bir lastik halka ile kapatılmış bir model seçerek öneriyoruz.

aşağıdaki gibi döküm parçalar artıları:

 1. Hemen hemen sınırsız kullanım ömrü. Sadece birkaç yıl içinde, bu tür azami ambar de kapağında kenar çentikler sildim - ve yoğun yaya trafiği konusunda;

Dökme demir kapak yola bir süs haline gelebilir

 1. Düşük sıcaklık gerilme - ve kapak ve boyun yol yüzeyi, uzun bir süre yok edilmemiştir yapısına bağlı olduğu, böylece, bunların boyutunu değiştirmez pratik olduğu;
 2. Korozyon direnci. Hatta parçalar koruyucu yapıların ek işlem için gerek yoktur, böylece nem, demir pas ile uzun süreli temas sonra çözünür;
 3. Büyük bir kitle - Bir kuyuya kapağı ve erişime açmak için, sen büyük bir çaba gerekir. Her durumda, bu çocuğu yapacak riski yanlışlıkla minimize.

Bu fotoğrafı olduğu gibi ağır ve dayanıklı yapı, güvenilir blokları kuyuya erişmek

demir parçaları ve eksilerini dökme mı:

 1. ürünün yüklenmesini zorlaştıran - hatırı sayılır ağırlığı ( 's haysiyet ve eksikliği evet, bu doğru). kuyuya hızlı bir bakış durum çalışmaz değerlendirmek çünkü çok sert kapağını açın;
 2. Ağır ağırlığına rağmen kapağı sık sık çalmak. Yani savunmasız topraklarında neredeyse anlamsız da benzer yapıların oluşturulması;

Bir dökme demir kapak oldu - hayır dökme demir kapak ....

 1. Son olarak, bir eksi yüksek fiyattır. Ağır, 2,5 bin ruble başlar hafif modeller Maliyet -. 3 - 3.5 bin veya daha fazla ..

Bu trafik yükü karşılamak için gerekli olmadığı yerlerde, yavaş yavaş bileşik ile ikame Pik kapakları. Bu tür parçaların üretimi için plastik, çimento ve kuvars kumu göre bir bileşim kullanılır. Karışım, yüksek bir sıcaklığa ısıtılmış (300 ° ya da daha fazla) ve daha sonra boyun ve başlık bundan damgalanır.

tekniği farklı renklerde boyanmış kompozit üretimine olanak sağlar

Kompozit rögar üretim teknolojisi bize onlara gerekli gölge yapmamızı sağlar. Bu nedenle, ürün mümkün açıkça görüldüğü gibi bu kadar küçük yapmak da yeşil / kahverengi yapılabilir. yaralanma riskini azaltmak için tasarımlar iyi görünürlüğü - Öte yandan, bazı modeller özel parlak renklerde boyanmış yapılan edilmektedir.

aşağıdaki gibi, bileşik malzemeden avantajları şunlardır:

 1. - 3 - nispeten küçük bir ağırlık (kapaklı 40-50 kg) ürün oldukça önemli bir yük dayanabilen ile modeline bağlı olarak 15tonn;

kritik önem gücü ise - çelik takviye ile ürünleri seçin. Bunlar ağırlık yükünü tutmak için ağır ve daha pahalı ama daha iyi.

Yüksek kaliteli kompozit modeli şiddetli basınca dayanabilir

 1. Sıcak presleme teknolojisi tam geometrisi ve parçaların boyutları gözlemlenebilir. Bundan dolayı kapakları daha hava geçirmez;
 2. Hiçbir metal (her durumda, dışında) vandallar için çirkin kapağı yapar. Bir şekilde onu eritmek ve yaklaşık 2 kg çelik çubuk hiçbiri görünüşte olmayacak sonunda almak için, yaklaşık 15 kg ağırlığındaki bir kompozit diski çalmak.

İçindeki ek kapağı yükleyebilirsiniz - metalden yapılmış bu sefer

Yararları da mali sektör için geçerlidir: Bir ışık modelin maliyeti yaklaşık 1000 başlar - kuyuların özellikle uygun düzenlemesi ise çok sayıda, iyi bir fikir kaydetmenizi sağlar 1200 ruble.

demir ve kullanılabilecek polimer kompozit model ve diğer ürünler ile birlikte:

Fotoğraf plastik ürün

 1. Polimer ambar iyi - kapağında yaya yükü minimum olacağı nereye yaz yazlık veya kır evi ve sahasında kurulum için mükemmel kolay bir parçası olduğunu, yani. Bu kapaklar PVC yapılmış ve çelik veya kompozit takviye ile takviye edilmiştir. elde edilen kuvvet, orta ağırlık dayanmak için tamamen yeterli olduğu;

Bir kilitleme mekanizması ile çelik modeli

 1. Çelik ürünler - korozyon direnci aşağı demir, ama daha az öğütülür. Tipik olarak, çelik ürün, güvenilir kilit mekanizmaları ile birlikte ve de kanalizasyon engellemek için garanti veya başka herhangi bir ihtiyaç duyulan yerde tesis edilir.
 2. Beton - taşıma için iki telli "kulaklar" ile takviye edilmiş beton bir disk. sızıntı, Ağır rahatsız (sert madenin boyutuna sığdırmak için) ve çirkin yaptı. Geçici ağırlıklı kapakları inşaat aşaması olarak kullanılır.

Destek halkaları ve beton kapak

Bir döküm kapağın çalınması durumunda ahır somut diske sahip olmak da yararlı olacaktır.

Kapağı yükleme için öneriler

bu tür ürünlerin montajı Ben basit açıklamak, ancak zaman alıcı olacaktır. O kurulum prosedürü oldukça basit, ama iş yine olacak - yine ağır parçalarla çalışmak zorunda.

Bazen ihtiyaç destekleyen halka yüklemeye: iyi cihazın kendisi monte edilir

Bu bölümde, elleri, çelik yerleştirilmiş demir ve polimer kompozit yapı döküm nasıl tartışacağız:

 1. Öncelikle menhol üst erişmek gerekir. Bu amaçla, çevre üzerinde kazı yürütmek, hem de - eğer gerekliyse - asfalt veya kiremit kaldırım sökülmesi;
 2. Bundan sonra, üst bölüm rögar boyun kapağı kurarlar. Detaylı bir düzlem üzerinde hizalanmış ve yol yüzeyinin düzeyinde kesin bir konuma sahip olacak şekilde ayarlanır;

Boyun ve hizalanmış oyuklara yüklü

Talimatlar çimler zemin seviyesi ambarlarının yeniden dağıtma bölgesi yürüyüş yolları ve diğer alanlar için yeşil alan üzerine monte edilebilir - diğer bir deyişle nerede inşaat kazara maruz kalma kazınmış riski az olacaktır.

 1. Genellikle tuğla küçük parçalar kullanmak boyun hizalayın. Bu nedenle de kenar ve çözelti ile temas korunmalıdır oluşturulur iş parçası boşluğu arasında. Bu en kolay delik iç tüp ayarlama ve pompa tarafından yapılır: boyun bölmesi duvarı Nestle ve beton çukura düşmez;

sondaj kuyusuna kamera oral çözelti önler

 1. Daha sonra krem ​​kıvamında gerekli karışımın vermek için, M400 çimento, 2 parça kum, kırılmış taş, çakıl artı suda 4.3 parça 1 kısım bir solüsyon hazırlanır. (Bu proje tarafından sağlanırsa) yol yüzeyine geri ihtiyacı verilen yüklü rögar boyun çevresi üzerindeki bir girinti içine çözümü Dolgu;
 2. ilk polimerizasyon çözeltisi sonra (işlem yaklaşık bir saat sürer) bölme iner ve delikten çıkarmak. Spatula boşluğun iç tarafına fazla solüsyonu ortadan kaldırmak;
 3. kapağın boyun üzerinde yer alan, daha sonra beton polietilen yapısı kurutulmaz ile kaplayın. Polimerizasyon kaldırım sonra çözelti geri.

Bu öneriler sitenizde kapakları kurulumu üzerinde duruldu. yol veya kaldırım üzerinde, tabii ki, kür ajanlarla özel yapılar kullandıkları için, çözeltinin kuruma süresini en aza indirmeye çalışın.

Eh, ya da sadece hızla asfalt koymak ve bu nedenle boynuna sarkmalar merak ediyorum.

kurtarma önce beton kaplama yüzeyi

Kapı yerden bir çıkıntı ile yerleştirilirse, kör bir alan çevresinde düzenlenmiştir:

Sürüş performansı otmostki

 1. yaklaşık 1 m daire yarıçapı yaklaşık 30 derinliğe kadar toprağı temizlemek - 40 cm;
 2. yaklaşık 15-20 cm kapasitesi ve dikkatli bir şekilde sıkıştırma ile bir kum tabakası ile kaplanmış girintinin alt;
 3. kapaktan boğaz istikametinde küçük bir eğim oluşturulması, otmostku beton dolgu;
 4. Polimerizasyon beton sonra toprağın yaklaşık 10 cm yukarıda belirtilen ve kesme çim yere döner. çim bakımı değildi, sadece çim karışımı ile arazi ekim.

çim yeniden tesis edilmesinden sonra Tasarımı

Düzgün seçip rögar yüklemek için, yol inşaatı alanında uzman olmak gerekmez. forumunda uygun konudaki malzemeye bana veya meslektaşlarıma veya yorumlarda tavsiye istemek veya - bu makalede illüstrasyon ve videoyu incelemek için, yukarıdaki önerilere odaklanmak, ve herhangi bir sorunuz varsa yeter.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 15 = 22