elleriyle gözleri

Gözleri eller - adım adım kılavuzun

Her oda güzel dekore pencereler ile dekore edilmiştir. Onlar dekorasyon genel şeklini vurgulamak. Pencereler için doğru güneşlikler seçim yapmaya çalışırken oda hostes konfor ve sıcak bir atmosfer elde etmek için.

Uygun bir şekilde fonlar ve perde seçmesi pencere boyutu, çıkıntıya görünüm ve montaj perde kendileri bağlıdır. Bu, son derece uygundur plastik veya metal halkalar yapmak.

Bu perdeler sadece işin bazı özellikleri bilmek gerekir, bağımsız yapılabilir.

Gözleri metal veya plastik bir halka donatılmış alt-tabaka (yıkama) yapılmış bir kapakla silindirlerdir. Bu kumaş, PVC ve diğer ürünlerin eşyalarda diş ipleri, dokuma, ip için delikler çerçeve için kullanılır.

Bu onun geminin viteste diş için tasarlanmış, böylece yelken delik, kılıflı iplik veya güçlendirilmiş metal halka denilen zanaat yelken halkalara Adından sayesinde, aldık. Ayrıca dikiş halka korseler Bel fashionistas aynı zaman kullanılır.

tasarım perdelik Grommets Geçen yüzyılın ortasında kullanmaya başladı.

Gözleri sadece pratik bir işlevi vardır, ama aynı zamanda her bir ürün için bitmiş bir görünüm vermek için.

Gözleri geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir:

 • açık hava reklam - afiş ve kumaş pankartlar sabitleme için, fuar standları, bir afiş kumaş belirtileri;
 • inşaat - üretim alanlarında ve çadır hangarında;
 • araçları - Otomobil tente için;
 • demiryolu taşımacılık - sabitleme kabloları için;
 • Ayakkabı üretimi;
 • deri ürünleri;
 • Ayakkabı üretimi;
 • giyim imalatı;
 • evrak dikerken;
 • Üretim çadırları.

Gözleri da büyük halka şeklinde olduğu gibi, çubuk korniş doğrudan dişli edilir, saçak kanca veya kablosuna bağlı küçük halkadan formundadır.

armatürleri, bu tip birkaç tipi vardır:

Bu halkalar faydalarını vurgulamak gerekir:

 • herhangi bir tasarım tarzı uygun;
 • aşınma bez mallara karşı korumak;
 • kumaşların tür etkinliklerde yoğun ve ışık hem takmak için kolay;
 • Güzel düzgün bir dalga oluşturmak;
 • kolay dikiş teknolojisi.

Metal halkalar ile karşılaştırıldığında plastik halkalar avantajlarını dikkate almalıdır:

 • Bu yıkamada okside değildir;
 • korniş zarar vermeyin;
 • saçak boyunca hareket sırasında en az gürültü seviyesi
 • uygun fiyat.

da dikkate armatürleri bu tür dezavantajları almalı sabitleme perde türünü seçerken:

 • plastik kaplamanın altı halka aşındırılmış edilebilir olması;
 • Metal halkalar klibin malzeme slaytlar, çünkü hafif kumaşlar üzerine montaj için uygun değildir;
 • iç koruyucu tabakanın yokluğunda sonunda kararma ve pas çıkarmak çok zor olan leke olabilir halka.

halkalı dikiş perdeleri basit teknoloji görünümünde, kendi dikmek olabilir.

perdelerin imalatı başlangıcı avantaj ve dezavantajları verilen satın almak en iyisidir bunların üretimi, içinde malzemeler kullanıyor halkaları sabitleme teknolojisi, aşina olmalıdır önce.

İlk adım, perdeler için pencerenin ölçümleri ve kumaşların elde edilmesi ile birlikte çalışmak. kumaş penceresinin 2.5-3 genişliği alınması tavsiye edilir perde aksi güneşlik dalgaları ve virajlı olmayan geleneksel bir bıçak biçimini alacaktır, simetrik dalgalar elde etmek için. yattıktan ve gelecek ürün kenarlarında dikiş için yan ve alt 3-4 cm eklenmelidir.

Klasör, yoğun doku üst kenarı halkaların dikkate çevresi alarak 12-14 cm stok yapmak için daha iyi olduğunu hangi korniş çevresi karşılık gelmektedir. bağlantı elemanları çapı perdeleri engelsiz hareketini 1,5 cm korniş daha büyük olması gerekmektedir. organzeler, tül ya da çapı 3.5-4 cm dış şartı yükleme tutturma halkası ile, 5-6 cm olmalıdır stok ağ.

dalga istenen derinlik tanımlamalıdır bağlantı elemanları gerekli miktarda hesaplamak. Derin dalgalar ile, yumuşak 20-22 cm mesafede olacak şekilde yapılandırılmıştır -. 15 cm doğru 18 cm mesafe halkaları arasındaki boşluk çok yüksek ise, kumaş sarkabilirler ..

Ürünün kenarları işlenecek ve yedek bant üst kısmını güçlendirir.

Ön yeniden kontrol Sonuçta hesaplamalar pim ya da iğne ile sabitleme, işaretleme kumaşa devam edebilir.

halkaları Tespit şu sırayla gerçekleşir:

 1. halka Sever. kendi iç kısımlarında bağlantı elemanları bağlanırken birbirleri ile ganging vardır.
 2. halkalar merkezleri yer alacak hattının hesaplanan boyutuna göre kat, ayrılmadan, 2 cm gerçekleştirilir perde, üst kenarına Yinelenen.
 3. merkez halkasının çapı olarak görev yapacak bir kalem ya da X işaretli bir tebeşir, kullanılması.
 4. iğne veya pimin orta noktası sokulur ve iç tarafında işaretleme derecede bütün kalınlığı boyunca kumaş delmek edilir. Pim veya iğne kaldırılır ve lastik noktası bir kalem ile işaretlenmiştir.
 5. Tebeşir veya işaretçi iç çapa ve dış halkalara eşit olan bir daireyi tarif etmektedir. Işaretli noktalar tam olarak iç çemberin merkezinde bulunması gerekir.
 6. yavaş yavaş onun çapını arttırarak, merkezden makas bağlantı elemanları eklemek için delikler kesti. Bunlar daha çok 0.2-0.5 sm iç çap olmalıdır.
 7. alt kısmı tutturma deliğine sokulur, kenarları olan ürün içinde gizlenmesini vardır. Üst ikinci kısmıdır.
 8. türe bağlı olarak yapışır ya da patlama basıncı her iki tarafında halkalar yükledikten sonra. Bir mandal var kalsa bir tıklama kilidi geçerli kabul edilir.

sabitleme halkalarının, bu yöntem için bağlılık, bir ürün ve dayanıklı kullanım dalgaların bir simetrik düzenlemeye elde edilebilir.

Materyaller ve araçlar

gromet perdeleri dikmek için yalnız bazı malzemeler gerekir:

 1. perdeler için Kumaş.
 2. malzeme eşleşmesi geçirin.
 3. Gözleri.
 4. Lyuversnaya bant veya yapağı kullanılabilecek bir yedek malzeme. Standart bant genişliği 5-12 cm.
 5. Piercer.
 6. Manikür makasları ve terziler.
 7. Pinler.
 8. Terzi tebeşir, kalem veya keçeli kalem.
 9. Bant santimetre.
 10. Demir.
 11. Dikiş makinesi.
 12. Pervaz çubuk.

manşonlarıyla perdeler Bakımı çok çaba gerektirmez. Onları temizlemek için, hem manuel hem de makine yıkama görünümleri kullanabilirsiniz.

yıkama türüne bağlı olarak, bakım için önerilerimize göz atın:

 1. Makine yıkanabilir. Eğer manşonlarıyla perdeleri yıkamak önce, bunun yıkama bu tip kullanmak mümkün olup olmadığını öğrenmek gerekir. fabrikanın etiketin üzerinde dikiş perdeler etkinleştirmek veya yıkanabilir makineyi devre dışı bırakmak için bir işaret olmalıdır. yıkamadan önce giderilmesi plakasının varlığında halka kaldırmak için gerekli değildir. O sıradan bir yastık kılıfı kullanmak mümkün değilse, yıkama için bir torbaya koymak çamaşır makinesi tambur perdeleri yerleştirilmeden önce en iyisi. Hassas döngüsünü kullanılması tavsiye edilir. manşonlarıyla Perdeler ve panjurlar basın ve dikkatle suyun boşaldığını sonra girmenize gerek yok. Böylece, kumaş çok pomnetsya ve sorunlar ütüleme olmaz ile değil.
 2. Etiket makinesi yıkama sağlayan bir işaret değilse, elle perdeleri yıkamak için gereklidir. Bu durumda, tutma halkası da gerekli değildir kaldırın. bir süre için ılık sabunlu su ile ıslatılmış perdeler, daha sonra boşanma görünümünü önlemek için de durulanmıştır. Saflaştırma için, sadece toz madde, aynı zamanda özel bir sıvı deterjanlar kullanılabilir.
 1. Perdenin üzerinde halkaların sayısı aksi eşleştirilmesi gerekir eşyanın kenarlarına biri oda tarafına gönderilir. Yan kenarlar örtü penceresi açıklığına doğru yönlendirilmelidir.
 2. halkalar arasında daha fazla mesafe büyük dalgaların oluşmasını sağlar.
 3. Gözleri sadece bitmiş ürün üzerinde sabitlenir. Onun kenarları işlenecek bulunmaktadır. Ürün astarlı ise, dikmek gerekir.
 4. perdelerin dikiş başlamadan önce malzeme hangi onlar gerekli prodekatirovat yapılır. Bu doğal kumaşlar için özellikle geçerlidir, sentetik malzemeler, genel olarak çekme vermeyin. Bunu yapmak için, onun büzüştürmek için olan kumaşların ıslak ısı işleme (nemli bir bezle hafifçe proutyuzhivayut nemli ve kurutularak). Tekrar yapılan Haşıl sökmeden sonra, doku yüksekliği dondu.
 5. Çok ağır perdeler plastik halka monte etmek gerekli değildir, Kumaş için halkalar ağırlık deforme olabilir.
 6. iki özdeş perdeler takılırken, kırışıklıklar, aynalanmış şekilde oluşturulması, aksi halde, onların tekdüzelik bozuldu.

 • işbirliği için, E-posta lütfen: [email protected]

  2015 © Homehill.ru - özel bir evin yapımı ve donatılması.

  Tüm hakları saklıdır. materyal Kopyalama sadece bizim web kaynağında etkin bağlantıya atfen izin verilir.

  Kör gözleri: kendi elleriyle benzersiz bir tasarım

  Gözleri -, herhangi bir odanın özel bir çekicilik ve konfor vermek prematüre aşınma Perdeler kumaş perde korumak pencerelerin eksiklikleri gizleyebilirsiniz bağlantı elemanları özel bir tip, floresan oda aydınlatma yoğunluğunu düzenleyen yardımcı olur.

  Daha önce, perde ve jaluzi mandal veya kancalar kullanarak çıkıntıya bağlanmıştır. doğrudan kumaşın web üzerinden perdeleri güvence altına elemanları - en yaygın halkaları kimdir. Çok etkileyici görünüyor, tasarım kendisi oldukça basittir: kendi elleri oldukça basit hale getirmek için bu tür perde ve delikli olun. Sen ana sınıfı yardımcı olabilir.

  gromet üzerinde Perdeler: nereden başlayacağınızı

  tutturmak delikli önce, tuval perde hazırlamak gerekir.

  perde manşonlarıyla devre desen

  süreç birkaç aşamadan oluşmaktadır:

  1. Perdelerin genişliğini belirtir. Bu 2 ile çarpılarak en uzak korniş nokta arasındaki mesafeyi ölçmek için bu faktör yoğun doku için kullanılır. o genellikle daha az tül belirleyin. İnce dökümlülüğün daha iyi - küçük kıvrımlar onun için daha doğal. Buna ayrıca, yan dikişler için santimetre sayısına genişliği yardımı ile ilave edildi. Genellikle her iki tarafında 5-7 cm'dir. Örneğin, girinti 7 cm kenarında 2 m saçak uzunluğunun, yoğun doku perde dikin. Kumaş genişliği = 2x2 + 0,07h2 = 4.14 m,
  2. bıçağın uzunluğu kat veya pencere eşiği ve üst, alt ve yan etek genişliğine saçak mesafeyi belirler. alt etek üzerinde 7 cm her 5 ila 7 cm, üst genişlik tayin lyuversnoy bant artı 3 cm, önceki paragrafta tanımlanan yan kenar çekilir. Örneğin, 2.6 m saçakların uzaklaştıkça katındaki perde dikme, 7 cm alt kenar ve bant lyuversnoy genişliği 15 cm elde 0,07m 2,6m + + + + 0.03 M + 0.15 M 0,07h2 = 2.99 m,
  3. Alt kenar baskısı, demir, demir yapan tutma pimlerinin dikilir.
  4. 3 cm ve daha sonra bant lyuversnuyu takmak - Aynı şekilde üst etek davranın. o ana sınıfının bir sonraki bölümde yazılır yapabilmeyi.

  lyuversnuyu bandı dikmek nasıl önemli bir aşama

  Lyuversnaya bant maddenin bağlantı elemanları yoğunluğunu yüklemek için yeterli sağlar. Bu güzel kıvrımlar verir ve perdeler çalışmasını uzatır.

  yüklemeden önce grometlerden özel bir bant kullanarak ürünün üst güçlendirmek gerekir

  Bant sıcak eritmeli bir yapışkan tabaka ile yoğun sentetik kumaş şerididir ve düzlenmiş olan demir ile bıçak sabitlenir.

  1. iki ile çarpılır bant lyuversnoy genişliğine muamele edilmiş ince uzunluğunun üst kenarından çekilir. iki kumaş yanlış tarafı arasındaki bant, demir çok sıcak demir değildir koyar.
  2. Bant kalıntıları çıkıntı yapan kenarları kesilir.
  3. Bu üst ve alt ile aynı şekilde yan kenarlarını işlemek.

  Kendi elleri halkalarına nasıl yapılır

  Gözleri plastik, ahşap veya metalden yapılmış olabilir. Ürünün rengi kesinlikle herhangi çeşitli biçimlerde de yeterince büyük olabilir. Bu bağlantı elemanı, iki bölümden oluşmaktadır, birbiri içine sokulur. Onların amacı - gizlemeye ve deliğe kumaş kenarlarını korumak ve katı sınırları olan açık bir formu almak için.

  Gelecekteki perdelerin malzemenin yoğunluğu rehberliğinde halkalarına seçerken. İnce tül hafif fikstür durum yalnızca organik bir görünüm metal ürünler, yoğun kumaşlar ile kombine etmek daha iyidir.

  boyut ve bağlantı genişliği yoğunluğu örtü malzemesi göz önüne alındığında seçilmiş bir

  dirsek deliklerin çapı çubuğun korniş yarıçapından daha 1.5-2 cm daha fazla olmalıdır. halkalar arasındaki mesafe malzemenin miktarı ve ne istediğiniz perdeleri üzerinde dalgalar bağlıdır. delik, daha sık olsun küçük dalgalar bulunmaktadır. Optimal 15-20 cm girinti inanıyoruz.

  1. deliklerin sayısını hesaplayın. Onların sayı bile olmalıdır. hesaplama web genişliği ve istediğiniz dalgaların sayısına dayalı yapılır. 3 cm daire bu çıkış, bandın tedavi kenarına bir kablo kovanı takın. Aynısı, ikinci kenarı ile yapılır. , Delik merkezleri ve bir cetvel işaretleyin aralarındaki mesafeyi belirler. (Biz 20 cm'lik bir mesafeye olan delikli arasında ise) bu değer 20'ye bölünerek edilmesi gerekmektedir. Her deliğin merkezi arasındaki aralıkları bu değeri - Ortaya çıkan sayı yuvarlama. Her merkezine göre rondelanın iç çevresi çekmek, kumaş üzerinde elde edilen noktalar dikkat edin.
  2. Kesme çevreler kumaş boyanmıştır.
  3. Demirleme halkaları. , Ekin ilk kısmını alın kumaş, ikinci parçanın yanlış tarafını yerleştirin - Ön tarafta. birbirlerine rondela yarısını yerleştirin.

  oyulmuş delik halkalara şeması tutturma

  hazır perde. Şimdi, perde asmak dağıtmak ve duvar içine dokuma perdelerin dış köşelerinden kat dağıtmak için gereklidir.

  İyi eki: Faydaları üzerine delikli perde

  ekin Yaygın bu yöntem çünkü sadece ilginç görünüm oldu.

  • şekilde monte Kumaş perdeler deforme değil, içine kapanık ve daha uzun hizmet ömrü vardır edilemez.
  • Çok doğal ve tekdüze katlanır.
  • Böyle perdeleri takma fazla zaman almaz - zar zor ayırt dokunmatik kanca küçücük manşonlarıyla bir yüksek irtifa ağır ve geniş kumaş eklemek için çalıştık kadınların geçmiş acıların içinde.
  • Çeşit görünüm halkalar herhangi bir tarzda içine bunları sığdırmak ahenkli verir.

  Perdelerin üzerinde halkalar hesaplanması (video)

  Böylece grometle üzerinde perdeler - modern bir banyo tasarımının sadece bir unsur değildir. Böyle çivilerin kullanılması dayanıklılığını sağlamak ve perdenin kullanım kolaylığını. ana sınıfı izleyin ve sadece birkaç saat içinde ürünü, ustadan emriyle terzilik çok büyük ettiği fiyatı alacaktır. Karmaşık bir şey yok, sen danışmak emin olabilirsiniz. işin Sonucu para kazandıracak kalmaz, aynı zamanda onların becerikli ellerin gurur duyulacak bir fırsat sağlayacaktır.

  Dikkat, sadece bugün!

  © 2017, Vseobalkone.ru. Kopyalama yalnızca kaynağına geri bir bağlantı ile izin verilir

  Kopyalama yalnızca kaynağına geri bir bağlantı ile izin verilir

  Nasıl elleriyle manşonlarıyla perdeleri dikmek için?

  Herhangi bir odaya özel sıcaklık ve kişilik güzel bir pencere dekorasyon vermek için yardımcı olacaktır. elleriyle grometli üzerinde Perdeler bile sabır ve ayrıntılı talimatlar stok varsa, terzi hevesli dikmek olabilir.

  özel gözleri perde çağrısı (genellikle yuvarlak) saçak altındaki dokuda açıklık delikleri için kullanılan bağlantı elemanları. Bu, kombine edildikleri zaman, ağ-yapıdaki açıklığı düzenlenen iki ayrı bölümden bir detay içermektedir.

  İlk defa fiksasyon bu özgün yöntem geçen yüzyılın 70-ler kullanıldı. Bu pencere ve kapı süslemeleri için kullanılmıştır. Son zamanlarda, tasarımcılar özgün ürünler canlandırdı var. halkalar sonra bir çok avantaj vardır:

  • neredeyse herhangi bir stil kararı için uygundur;
  • yoğun perde ve ışık jaluzi gibi yüklemek kolaydır;
  • Onları perdeler güzel üniforma dalga oluşturur;
  • açmaya veya tek elle Perdeyi çok basit kapatmak;
  • mahzende elleriyle perdenin terzilik.

  farklı halkalar birkaç tipi vardır:

  • deliklerin bir şekilde - bir yuvarlak ya da oval;
  • bir iç çapı;
  • resimler - bu tür ürünler ahşap, metal ve plastikten imal edilir;
  • renk düzeni - Şeffaf, bir metalik parlaklık, ahşap, taş veya deri ile renklerin çeşitli;
  • Tasarım - sıkı daireler, üçgenler ve oval, farklı bir stil çözümleri için modeli.

  Kendi kendine terzilik Artıları ve eksileri

  kendi elleriyle dikmek için halkalı Perdeler çok zor değil, ama işe girmeden önce, sen vazgeçmek değil, artı ve eksilerini tartmak gerekir ve yarıya kadar çalışır bırakmaz.

  Eksileri bağımsız dikiş:

  • Biz ölçümleri ve hesaplamaları almak gerekir;
  • zaman mükemmel gerekli malzeme ve halkalar seçimi için izin verilmesi gerektiğini;

 • Dikiş pencere süslemeleri ve sabitleme manşonlarıyla zaman ve enerji harcamak.
 • Bu umudu çok fazla korkutucu görünmüyor, avantajlar vurgulamak gerekir:

  • Bitmiş ürün ve tek olacak;
  • Bu perdeler gurur duymak;
  • Her zaman kendi beceri övünebilir;
  • ekonomik yararlar - Bağımsız bir dikiş atölyesinde hazır perdeler veya sipariş satın almaktan daha ucuzdur.

  Gözleri korniş ve perde malzemesi ve diğer aksesuarlar ile kombine edilmelidir

  Nasıl grometin istenen türünü seçmek için?

  Ne zaman seçme halkalar ilk hesaba perde çubuk çapını almalıdır. Için iyi kayma perde korniş değerinden daha büyük en az 1.5 cm'den bir çapı olan bir ürün almalıdır. Kumaş tipi dikkate almak da önemlidir. Daha büyük olan - Hafif, havadar tül doğal olarak küçük modeller ve yoğun kumaş ile bakacağız. Tipik olarak cam dekorasyon kullanımı düzenlenmesi için 50 mm çapında, iç deliğe grometler.

  Renk ürünleri saçak, kumaş perde veya mobilya maç için ayarlanmalıdır. İstenirse, manşonlarıyla görsel vurgu kıvırcık modeli (kare, narin, üçgen) seçmelidir olun. Bunun tek istisnası renkli ürünlerin kullanımına izin verilebilir kreş, olabilir. Aynı zamanda minyatür modeller gibi ilginç olacak. Örneğin, delikli, yunuslardan ve geminin dümen ile deniz iç mükemmel uyum perdeleri. Yeşil çimler bir ayar mükemmel bir çiçek veya kurbağa şeklinde modelini tamamlayacak.

  gromet üzerinde Perdeler üslup karar oda ile uyum içinde entegre olmalıdır:

  • Nouveau (Art Nouveau) klasik düzenlemeleri ofisler;
  • etnostiley, Provence veya ülke aşırı durumlarda, "odun altında", plastik, ahşap ürünler yaklaşmak veya olacaktır;
  • yüksek teknoloji ve modern tarzda parlak metal bağlantı elemanları altı çizilmiştir;
  • Minimalist, en ince, görünmez düzenlemeleri kabul;
  • eklektik bir atmosferde o oval delik halkaları yazmak için ilginç olabilir.

  Eğer stil plastik grometli üzerine perde yapmak daha iyidir itiraf ediyor. Bu zaman yıkama en pratik oksidasyon işlemlerine tabi değildir, neme ve şişer değildir.

  Kendi kendine dikme için ne gereklidir?

  Fikir olgun gözlerle kendi elleri perdeleri dikmek için ve aşağı iş almak için zamanı geldiğinde, gerekli tüm malzemeleri hazırlamak için gereklidir. Yani, süreç içinde ihtiyacınız olacak:

  • perdeler için kumaş;
  • Seçilen halkalar;
  • lyuversnaya bant, bu ara astar ya da başka bir yedek malzeme değiştirilebilir. Şerit satılan farklı genişlikleri uzman mağazalarda (5 ila 12 cm) olabilir. (Derzsiz homojen yüzey boyutlandırma sonra) onu kullanmak için uygun;
  • Keskin makas ya da zımba;
  • pim, sivriltilmiş tebeşir, kalem ya da keçe uçlu bir kalem.

  Gerekli film kumaş hesaplanması

  gromet Bağımsız dikiş perdeleri birkaç ön adımı gerektirir:

  1. saçak uzunluğunu ölçmek;
  2. Gerekli kumaş yarda hesaplar.

  Perde uzunluğu kişisel tercihleri ​​ve binanın amacına göre seçilir. Böylece, oturma odası ya da yatak odasında zeminindeki daha uygun bir seçenektir, ve mutfak veya çocuk mümkün ve kısaltılmış versiyonu için. Önemli olan - Seçilen modelin genel tarzı karar odası çelişmediğini.

  ağ-yapının genişliğini hesaplanırken bazı noktalar göz önüne almak gereklidir.

  • Güzel kırışıklık saçak uzunluğunun elde edilmesi için 2 ya da 2.5 kat ile çarpılmalıdır. tül kullanılan ve büyük katların herhangi bir ihtiyaç, katsayısı 1.5 indirgenebilir;
  • Hem payları: yan dikişler - yaklaşık 15 cm, alt - en az 5 cm, en üst eni eşit lyuversnoy bant artı daha az çekmek için uzak rondelanın tepeden yumuşak doku gevşek kullanılarak 2-3 cm ..

  Örneğin, 1.3 m'lik bir standart pencere için böyle bir perdeyi kendi ellerinizle dikmek için, kumaşın gerekli genişliği:

  1.3 x 2.5 + 0.15 = 3.4 m = 340 cm.

  Pencere dekorasyonu iki parçadan oluşuyorsa resmi sığdırmak için bir stok yapmanız gerekir. Hesaplamalardan sonra gerekli sayıda delik belirlemek ve satın almak için devam edebilirsiniz.

  kendi elleriyle yapılan manşonlarıyla perde, için, güzel ve kenar (tercihen pencere) bir yönde "izlenen", bağlantı elemanları sayısı bile alınmalıdır görünüyordu. delikli arasındaki mesafe 15 ila 20 cm aralığında olabilir. Ayrıca, bu aralık daha büyük oldukça kat dalga olacaktır.

  birinci delik örtüler yanal kenardan yerde 5-7 cm çekilmek gerekir. Bu aralığın değeri kullanılır çapı ve etek fermuar bağlıdır. Biraz terk ederseniz, gromet ete kadar düşer ve kapanmaz. Daha büyük bir değerle perdenin kenarı güzelce sarılıp kıllanmamış olabilir.

  Daha önce bahsedilen pencere için örnek hesaplama

  Çapı çapraz olan ürünleri kullanıyoruz:

  1. İlk desteğin merkezinden perdenin kenarına olan uzaklığı belirleyin. Bunu yapmak için, deliğin dış çapının yarısını, yan katın genişliğini ve katlamadan gelen ofsetin özetlenmesi gereklidir.

  Örnekte, 5.5: 2 + 2.5 + 0.3 = 5.55 cm elde ediyoruz. 6 cm'ye kadar yuvarlayabilirsiniz

  (perdenin uzunluğu perdenin kenarının iki katıdır): (delikler arasındaki mesafe) + 1

  (340-2x6): 18 + 1 = 19.2

  Yani, 20 (çift) parçaya ihtiyacınız var ve merkezleri arasındaki mesafe: (340 - 2 x 6): (20 - 1) = 17.26 cm.

  Bu perdeleri kendi ellerinizle dikmek kenarların işlenmesiyle başlamalı. Bunu yapmak için, aşağıdaki işlemleri sırayla gerçekleştirmelisiniz:

  • üstten hafifçe yanlış kenarı 2 cm'ye bastırın;
  • şerit bandının genişliğine eşit bir başka parçaya basın, böylece birinci paydaş iki malzeme tabakası arasında (iç) bulunur;
  • şeridi içeriye yerleştirin, bir parçanın yan kenarlarından katların boyutuna eşit uzaklıkta adım atın;
  • Kumaşın her iki katmana da yapıştınlması için bandı dikkatle demirleyin. Kumaşın yanması için bir baskı ayağı (bir parça keten veya pamuklu kumaş) kullanılması daha iyi;
  • üst yaka makinasını makine dikişiyle düzeltin;
  • alt ve yan kenarları işleyin.

  Delikleri işaretleme ve delik açma

  Ayrıca, delikler için bir delik işareti yapmak gereklidir:

  • Bitmiş perdeleri düz bir yüzeye pürüzsüzleştirdi;
  • aşırı deliklerin merkezlerini işaretleyin;
  • bağlantı noktalarını merkezi noktaya açıkça yapışmış halde koyun ve iç çapı özetleyin;
  • Kalan delikleri hesaplamalara göre işaretleyin;
  • delikleri işaretli dairenin biraz daha dikkatli bir şekilde keserek kenarları bağlantı elemanlarında sıkıca gizleyin;
  • deliğin yarısını kumaşın her iki tarafına koyun. Ürünlerin düz durduğundan emin olun ve karakteristik bir tıklamaya hafifçe bastırın.

  Dikiş tamamlandı. Bitmiş perdeyi çıkıntıya asabilirsiniz.

  Delikleri kendi ellerinizle kurmanız karmaşık bir süreç değildir. Fakat ilginç bir model enfes bir dekorasyona ve bitmiş ürün haline gelecektir:

  • Neredeyse her iç mekana uyumlu bir şekilde uyum;
  • Orijinal görünümünden, pürüzsüz güzel dalga-kıvrımlardan memnun olacaktır;
  • Çekme, elin kolay bir jesti olacak.

  Delikler üzerinde bir perde dikmek başarıldı, basit ölçümler ve hesaplamalar yapmalısınız. Onların temelinde bezi kesin ve delikleri takın.

  Yaratıcı çalışmalarınızda bol şanslar!

  Gözlük üzerindeki perdeler çok rahat. Çıkmak ve takılmak kolaydır. Aynı zamanda, yüzeyleri hasar görmez; çünkü kelepçe ve keskin uçlara sahip diğer elemanlar yoktur.

  Kendinize böyle perdeleri dikdiğinizden emin olun. Uzun böyle istedi, ama çünkü benim perdeleri tüm odalarda, birkaç yıl önce değişti ve hala orijinal halini muhafaza edildi gerçeğinin satın yüzden kaldırmak ve arzu edilmeyen bir şey olarak dolaba temizlemek vermedi.

  Birisi için, gözlerdeki perdelerin kendilerini dikmek çok zor görünebilir. Bununla birlikte, onları dikmenin geleneksel perdelerden daha zor olmadığını söyleyebilirim. Kanıtlanmış deneyim. Ana sabır ve arzu.

  her şey basittir ve burada asmak istiyorum ve manşonlarıyla tül perde, sen panjur kapanış onlar değilse kapanış kıvrımlar perdeleri, yani birbirine engel olmadığını saçak iki sopa arasındaki mesafe öyle olması gerektiği gibi hesap gibi durumlarda içine almak gerekir gibi görünüyor o perde yakalar kapatarak ve tül yol açtığında ben şimdi, bir korniş satın olduğu gibi çengelli tül. Şimdi bunu nasıl değiştireceğimizi düşünüyoruz .... Ve çok güzel görünüyorlar.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  + 70 = 80