Ahşap Fotoğraf merdivenleri

Özel bir evde ikinci kata güzel ahşap merdiven 30 fotoğraf: nefes kesen projeler

Özel iki veya daha fazla katlı evlerde ve dubleks daireler sahiplerinin sahipleri genellikle merdiven seçimi ile karşı karşıyayız. evin kuytu bir köşesinde bulunan iç, önemsiz parçası olduğunda Elbette, herhangi bir karmaşık tasarım projeleri tercih edilmemelidir. Bazen bir merdiven böyle bir salon, oturma odası, ve diğerleri gibi herhangi bir bina, merkezi bir parçası haline gelebilir. Bu durumda, onun görünüşünden prezentabl iç bağlı olacaktır. Bir merdiven için projenin seçimi ile sorumlu bir ele alınmalıdır.

Ağaçtan Merdiven heybetiyle etkileyicidir ve bir saray gibi oda bir görünüm yapar. Ana dekoratif fonksiyon korkuluk tarafından gerçekleştirilir. Onlar mükemmel basit merdiven gerçekten unutulmaz olun.

İşte özel bir evde veya çok seviyeli apartmanın ikinci kata güzel ahşap merdiven 30 fotoğraflardır. projelerin fotoğrafları inceledikten sonra, size uygun tasarım seçeneği almak uğrarsınız.

Bu tür en yaygın olanıdır. Bu tasarımın basitliği, kurulum ve kullanım kolaylığı kolaylığı nedeniyle. Ne yazık ki, bu tasarım çok yer gerektirir. Evinizin bir merdiven yerleştirmek izin veriyorsa, üzerinde seçim durdurmak için gereklidir.

ahşap merdivenler güzelce dekoratif metal elementler ile tamamlanmaktadır. Bu merdiven projesi bir ortaçağ kalesinin tarzını hatırlatmaktadır. Uygun ve masif sahne.

Klasik merdiven basit formlar, düz çizgiler ve kısalığını vardır. Bir seyrelmiş tarzında merdiven tasarımı. Bunlar çok sık mevcut pervaz ve keyifli tahta kalıplardır. Bu tasarım, zarif ve muhafazakar kararlarını bulunmaktadır.

merdivenin basit ve anlaşılır sürümü. klasik bir ortamda kusursuz bir bakış. Tamamen ahşap süs sıcaklık hissi yaratır. Bu bir doğa ile gerçekleşir.

Klasik tarzda Merdiven asla demode gider. renk kombinasyonu oldukça avantajlıdır. Bu çizgilerin netliğini vurgular.

aydınlatma merdiven adımları kullanarak geceleri ekstra konfor yaratacaktır. Bu olağanüstü güzel yanında. dekoratif paneller tarafından gizlenen merdiven altında boşluk.

Klasik merdiven tamamen beyaz renkli iç farkedilir vurgu haline gelecektir.

merdiven altında boşluk boş bırakılmamalıdır. Orada televizyon veya diğer mobilya parçaları yerleştirebilirsiniz. klasik iç için bu merdiven idealin sürümü.

ışıkları ve çeşme kullanarak Merdiven akan şelale dönüştü. Onun fantastik bir ülkede ve yakında merdiven prenses elfler geçecektir hissi yaratır.

Standart bir ahşap merdiven üzerinde seçimini durdurursanız, altında yer tasarrufu uğruna 45 derecelik bir dönüş vardır raflar, geniş dolaplar dahili veya koyun diğer iç unsurları yerleştirilebilir.

süslü merdivenler altında boşluk geniş raf alır. Çok pratik.

Bu varyant bir dolap yok olanlar için merdivenler. Depolama alanı geniş ve kompakt döndü.

Bir başka ilginç proje altında alan mükemmel organizasyonu ile basamağı ifade etmektedir. Burada, raflar ve dolaplar. Farklı bir çok şey sığdır.

oda düzeyi büyük bir fark olup olmadığını YÜZEN genellikle kullandı. Üçten fazla metrelik bir damla, sonra merdiven uçuş platformu paylaştı.

Güzel ve pratik çözüm merdiven tablolar ve diğer öğeleri altında yerleştirmek için izin verir.

Zengin dekoratif süs merdiven it a büyük bir görünüm verir. uyum yerleştirilen merdiven masaüstüne altında boşluk içinde.

podstupennikov olmadan Seçenekler daha modern bir görünüme sahiptir. Bunlar görsel alanı genişler. Daha küçük boyutlu odalar için çok önemlidir. Bu evlerin yüksek teknoloji tarzı tasarımında kullanılan açık kaynak projeleri olduğunu.

iki renk uzlaşma için mükemmel tasarım çözümü merdivenlerden parlak ve muhteşem kılar.

Merdiven havada yüzer gibi. görsel efekt camın kullanılması ile geliştirilmiştir.

Merdiven tamamen pencereyi gizler. Işık o akar olarak. korkuluk yapısı ve podstupennikov eksikliği izin Bu etkiyi sağlamak için.

Temel işlevinde yanında Merdiven evinizi ziyaret herkesin manzaraları eşliğinde kendine sarılma, hala iç merkez unsurudur.

İmparatorluk Sarayı'nın layık Böyle bir merdiven. Taklit edilemez güzel masif oyma parmaklıklar.

Merdivenin Bu tür genellikle sınırlı alana durumunda kullanılır. Bu, bu merdiven iç vurgulamak olmayacak anlamına gelmez. Bugün birçok tasarım projeleri iç ayrılmaz bir parçası olarak bir spiral merdiven o içerir.

Merdiven, uzakta tavana güzel büküm.

Sarmal merdivenler gerçekten az yer kaplar.

Sarmal merdivenler nadiren ayarlanır. Çoğu durumda bu tavan veya çatı yükseltmek için bir adjuvan olarak olduğunu. Bu tasarımın kolaylık can, elbette, tartışılabilir. Bazı insanlar çok uygun olmadığını düşünüyorum. Bu özellikleri bir numarası vardır, ancak zamanla buna alışması edebilirsiniz.

Bazı fotoğraf projeleri Eğer evde böyle bir başyapıt olmasını istiyorsanız o şaşıracaksınız yüzden.

Bir masal kale ile ilişkili süslü oymalı parmaklıklar olan bir sarmal merdiven.

saraylarında genellikle sarmal merdivenler kullanılabilir. O göğe yılanı bırakarak çok güzel görünüyor.

Güvenlik açısından bakıldığında spiral merdiven küpeşte ile donatılmış olmalıdır.

desteğin sıradışı tasarım merdivenlerden fütüristik bir görünüm verir.

merdiven korkuluk egzotik bitkilerin kıvırma yapraklarını andırır. Destek masası da böyle alışılmadık bir tarzda yapılır.

Renklerin klasik kombinasyon. Çıplak Ayaklar için hoş Yumuşak sahne.

Bir merdiven seçerken anahtar nokta ayarlanır odası, amacıdır. salon için Seçenek organik oturma odası tasarımına uyması için olası değildir.

Bir sarmal merdiven koridorda fazla yer kaplar için.

sınırlı alanda bir döner merdiven getirmede ne inanılmaz.

siyah şık bir sarmal merdiven. Bu iç tarzı vurgular.

Bu tasarım, spiral merdiven ahşap ev sıcak ve rahat hale getirecek. Masif destek ayağı ve basamaklar güvenilirlik duygusu yaratır.

Modüler spiral merdiven Eğer işlevselliği korurken, fazla yer almazlar özel tasarımlar oluşturmanıza olanak sağlar.

tasarım prensibi doğadan ödünç alınmıştır. Bu omurların anatomisi benzer. Bu merdivenler, modern evlerin tasarımında çok popülerdir.

bir korkuluk olmayan bir spiral merdiven hayvan omurga benzer. tasarımda Minimalizm, modern bir tarzda odası için en iyi seçimdir.

Spiral merdiven özel bir cazibe vardır. Bu Rococo, İmparatorluğu, Art Nouveau tarzında ev dekorasyonu için iyi olacaktır.

Pingback: des keseleri Hermes Lindy dökün femme fausse ()

Pingback: çoğaltma van cleef & Arpels halka fiyatı ()

Pingback: Sahte) (a Cartier bilezik ne kadar

Özel bir evde Ahşap merdivenler: tasarımlar, fotoğraflar

iki katlı özel bir ev inşa ediyoruz gelenlerin hepsi, bir merdiven seçeneği seçerek gerekliliği ile karşı karşıya. çok sıkı şartlar empoze merdivenlerden evine için: onlar binanın içine, konforlu, güvenilir ve mükemmel bir uyum olmalıdır. Eğer kurulumdan önce ayrıntılı olarak incelemek gerekir projeler, fotoğraf seçeneklerini ve temel özellikleri: Tam bu parametreler ahşap özel bir evde merdivenlerden karşılamaktadır.

Evin Modern merdiven

Özel bir evde Ahşap merdivenler: projeler, fotoğraf seçenekleri

merdiven yapımı için modern bir yapıda farklı malzemeler kullanılarak:

 • metal;
 • bir metal çerçeve ile kombinasyon halinde cam;
 • bir metal baz ile ahşap;
 • beton;
 • taş;
 • ağacı.

ikinci kata Yarım hız merdiven

Hepsi de güvenilir dayanıklı ve uygun tedavi ile güzel bir prezentabl var. özel bir ev, tüm çekiciliğini gösteren bir fotoğrafın ahşap merdiven Projeler, ayrıca ek olarak nispeten düşük maliyet tahminleri var.

Evdeki bütün merdivenler büyük ve küçük ayrılır. katlar arasında portal ve bodrum veya tavan ikinci önde gelen ilk hareket ederler. mart yapısına göre özel bir ev ahşap merdiven birkaç büyük projelerdir. bu yapıların Fotoğraflar şıklığıyla için cazip. Burada düz yürüyüşleri ile birkaç temel türü vardır:

 • merdiven düz marş sahip. o uygulamak için basit olduğundan bu tasarım, en yaygın kazandı. Taban alanı izin vermezse, o zaman aralarındaki bölgeyi INTERFLOOR iki veya üç merdiven yapmak. Yani nasıl bu tasarımın doğru biyomekanik hesaplama bir merdivenin çıkış ve iniş çok uygundur, en kolay;

Merdiven Doğrudan yürüyüşü

 • gerekli kompakt sahip olan L-şekilli bir tasarıma merdivenler, oldukça yaygındır. Bu merdiven, iki veya bir duvara yakın monte ve yerinde çeşitli sancılar rotasyon vardır. Bu adımlar, bir dar açı ile bir üçgen şeklinde yürütülür, bu nedenle bu bölgelerde sürüş bazı zorluklar çıkabilir. Ancak, özel bir evde ahşap merdiven projeleri arasında, bu tür tesislerin fotoğraf haklı yerini alır;

L şeklindeki merdiven örnekleri

 • Maden ya da körfez pencere özel bir iç astar yüklü merdiven U-şekillidir. L-şeklinde aynı şekilde bunları döndürme, ama bir çift döner;
 • Onların inşaat çok yer gerektirdiğinden, büyük ve zengin konakları inşa yapısını T şeklinde. Bunlar sahip ve taşıma tutarlar. Üç yürüyüşleri bu merdiveni düzenlenmiştir. Bir iç astar yastığına birinci katta yol açar ve ikinci kata zaten onunla iki.

merdiven tasarım dikkatli hesaplamalar gerektirir

hesaplama ve küçük bir yapının karmaşıklığı nedeniyle, elleri ile ikinci kata ahşap merdiven cihaz yapmış ve profesyonel değil edilebilir.

Cihaz kendi elleriyle ikinci kata ahşap bir merdiven olduğunu

En basit düz ahşap merdivenin tasarım birkaç temel elemanlarının montajını kapsamaktadır:

 • dize denir iki yan duvarlar,. Bunlar tamamen doğru üçgenler sahne altında seçildiği özdeş ağır panoları vardır. Bu elemanlar destek tabanı vardır, bu yüzden, yeterli dayanıklılığı ve güvenilirliği sahip olmalıdır;

ahşap merdiven bağımsız üretim için gerekli Boyutlar

 • Plank yaklaşık 250 mm temsil aşaması. genişlik ve 40 mm olarak. kalınlığında. Bu yan duvar yarıklara sokulur;
 • kolonlar - opsiyona bağlı bir madde. basamak aşağıdaki alanı kapatan üst ve alt aşama arasındaki kenar yüklü levhalar;
 • korkuluk - kolay iniş ve çıkış için bir cihaz. emniyet ve tasarım için inşa edilir. merdiven Bazı türleri mevcut olabilir;
 • eğim açısı normal seviyelerini muhafaza ederken, yapı tarafından işgal edilen alanı azaltmaya yarar katlar arasında platformu.

Yapısal elemanlar merdiven

elleri ile ikinci kata ahşap merdiven döşeme işlemi şu sırayla yapılabilir:

 • Katlar arası şantiye. En basit uygulamada, dört ayak ve platform ile oldukça büyük bir tabure. Başlangıçta güçlendiriciler gerekli boyutu ile çerçeve yaptı. bacaklarının için istenen yüksekliğe bağlanır. Tüm yapı yerine koymak ve onu ana kartın yapımı sırasında zarar görmemesi için geçici zemin konur;

U-şekilli bir merdiven yapı

 • Daha sonra model Kiriş yapılan ve her bir diğer adımlar bunları bağlamak edilir. Yan duvarların uçları istenilen açıda kesilmiş ve siteye bütün uçuş koyar edilir. platform ve ikinci kat arasında ikinci bir benzer grubu süresi. Tüm yapı birbirine sıkıca bağlanmış olan ve duvara tespit edilir;
 • korkuluk takılarak ve kurulumu korkuluk. Eğer mağazadan satın böylece özel aletler kabine olmadan Bu unsurlar, yapılamaz.

iç Asimetrik merdiven

Faydalı İpucu! Kapak makale verniklenmiş edilebilir. Bunun altında istenen istenen gölge leke uygulamak. Böyle bir kaplamanın tek dezavantajı - daha sonra onarım ile cila tam bir temizlik için ihtiyaç vardır.

Bir merdiven kalıbı karmaşık değil sığdırmak, ancak bunu yapmak için, Eğitimli yapmak ve ikinci kata ahşap merdiven iyi hesaplanması gerekir oluşturun.

tespit etapları Seçenekler

ikinci kata ahşap merdiven Hesaplama

Cihaz rahat ve fonksiyonel merdiveni için, temel parametrelerin eğitimli bir hesaplama yapmak gerekir. Buradaki en önemli göstergesi eğim açısı olduğunu. Üzerinde tırmanış ve iniş kolaylığı bağlıdır.

Faydalı İpucu! Çok dik merdivenleri sakıncalı ve çok sığ fazla yer kaplar. açıların uygun aralığı 23 ile 37 derece arasındadır.

adım genişliği engelsiz onlara iki kişi dağıtmak izin vermelidir. Buna 1.2 olduğu zaman tercih edilen -. 200 mm - 1.5 m: Her kademenin yüksekliği 180 geçmemelidir. Bu nedenle, kaldırma için, örneğin, 2.7 m yükseklikte, 15 adımlar gereklidir. bir merdiven genişliği 250 mm'ye eşit olduğu gerçeğine dayanarak, kat 3750 mm'lik projeksiyonu elde edilir.

Şimdi, Pisagor teoremi (H N² + D² = L², - Yüksekliği, D - yerde, L çıkıntının uzunluğu - merdiven istenen uzunlukta) kullanılarak, Mart uzunluğunu hesaplar. Bizim örneğimizde, bu 4620 mm ile elde edilir. Gördüğünüz gibi, o kadar sık ​​katlar arasında bir platformla merdiven yapmak, yeterince büyüktür. Bu durumda, gerekli hesaplamaların ikinci kata ahşap merdiven yürüyüşü her biri için ayrı ayrı üretmek. Bu merdiven yarım boşluk alacak.

Evde Çatı merdiveni

Cihaz kendi elleriyle bir döner merdiven olduğunu

Bir eğrisel yürüyüşleri sahip birinci kata özellikle zarif bir görünüm merdiven. süreci oldukça karmaşıktır gibi onlar, üst uç tasarımcıları ve ustalar oluşturulması başlattık. eğrisel tasarımlar arasında öne çıkmaktadır:

 1. Dairesel olan yapılar simetri bir merkez bulunmaktadır.
 2. Üç boyutlu tasarım becerilerini Düz gerektiren. Bunlar iki veya daha fazla merkeze sahip olabilecektir.

elleriyle ahşap merdiven montajı

tüm eğrisel tasarımlar en ünlü biri spiral merdiven. elleri böyle bir yapıyı düzenlemek için birlikte belirli gerekliliklere altında mümkündür.

Helisel veya spiral merdiven üç türlüdür:

 1. Ortadaki standın üzerinde, hangi adımları monte edilmiştir.
 2. bir sayaç üzerinde ve bir spiral kiriş şeklinde.
 3. iki spiral yatak withs ile.

U-şekilli bir merdiven

kendi elleriyle birinci tipin spiral merdiven inşa etmek kolay yolu. Bunu yapmak için, zeminden tavana boruyu ayarlayın. dar açılı üçgen şeklindeki spiral Onun yıpranmış adımlar. Onların sayısı kolaylık yükselişi dayalı sayılmalıdır. Bu basamakların için özel kavisli korkuluk vardır.

Faydalı İpucu! evde sadece bir spiral merdiven, mobilya almak için ön ihtiyacının üstünde yapmak için bir merdivene olarak ise neredeyse imkansız olurdu.

yapısının merdiven diyagramı

tavan katlanabilir merdiven montajı

İkincil merdivenler herhangi bir özel dekorasyon gerektirmeyen, böylece her yapabilirsiniz. Bir örnek tavan bir katlama bir basamağı ifade etmektedir. Bu tasarımın montajı büyük bir anlaşma değil. Tavan kapağının iç kısmına monte edilen iki ya da üç katlama parçası aşağıdakilerden oluşan geleneksel merdiveni. Eğer kapağı açtığınızda, tavan arasına katlama merdiven doğruldu edilir. Bu tasarım öğeleri tavan merdivenlerden dekore değildir gizlemek için izin verir.

Örnekler merdiven tavan arası

Ne olursa olsun merdivenin tipi seçildikten, bu rahat ve güvenli ve organik olarak evin iç uyması ana şey.

bir döner merdiven montajı (video)

Özel bir evde ikinci kata Merdiven: fotoğraflar, yapıların ve malzemelerin türleri

Kendi elleriyle özel bir evde ikinci kata Merdivenler. Şema merdiven yapısı

Özel bir evde ikinci kata Spiral merdivenler: fotoğraflar, inşaat için fiyatları

ikinci kata ağaç basamaklar, fotoğraf seçenekleri

İkinci katta, fotoğraf ve tasarım özellikleri üzerinde evde Merdiven

özel bir evde bir siperlik ile Sundurma, fotoğraf seçenekleri

ikinci kata merdiven türleri hakkında Mükemmel makale! Ne zaman daha da kolaylaştı hangi seçeneği takım elbise sizi sırasını belirlemek için, tüm seçenekler ne olduğunu biliyorum bir kez. vb yüksek tavanlı, merdiven vurgulamak altında bir alan,: Özellikle hemen hemen her zaman biz sınırlı bir şey çünkü vb Ama yine de güzel tüm seçenekleri görmek için.

ahşap merdiven Fotoğraflar - evin gerçek dekorasyon!

Herhangi iç Şık ve özgün dekorasyon can

Ahşap bir merdiven haline -

muhteşem mimari yapıların fotoğraf açıkça farklı bir tasarımda Bunu göstermek. o kadar kolay değildir ikinci kata gelecekteki merdiven taslağını oluşturun: Gerektiğinde

bu tavan yüksekliğine gibi hesap birçok faktör dikkate almak, mevcut genişlik

açılması ve amaçlanan boş alan, takılacak

merdivenleri. Önemli bir rol bir korkuluk tarafından oynanır

merdiven, ahşap veya sahte unsurları ile dekore: verdikleri

özel şıklık ve zerafet tasarlar.

odun - Mükemmel yapı ve bitirme malzemeleri,

hangi ev içinde ve dışında hem de kullanılabilir. Her şeyden önce,

kereste onun organoleptik özelliklerini çizer: İyi

cilalı, bunun dokunma çok hoş, hafif bir parlaklık vardır ve öyle görünüyor

herhangi bir sıcaklıkta sıcak. çalışmada ağaç da çok sevimli şeyler

- ahşaptan en işlemek için nispeten kolaydır

bükme, öğütülmesi. ahşap bitirmek için birçok yol vardır -

boyama, oyma, freze, vernikleme - Bir ahşap merdiven yapmak sağlamasıdır (resme bakın.)

gerçekten eşsiz bir bakış.

Ağaç - Malzeme çok iyi, ama vardır birkaç

eksiklikler, bu, bununla birlikte, uygun koşullarda ve kendini göstermediği olabilir.

Aralarında Baş - büzülme: zamanla ahşap parçalar küçültmek veya

şeklini değiştirmek hafifçe artar. Bu nem etkisi altında oluşur

ya da çok kuru hava, örneğin, nem uzun süre maruz kalma (

Çatı veya komşulardan sel akışı). Sonuç olarak,

Bireysel parçalar merdivenin eklemlerin hangi olabilir gevşetme

bir gıcırtı ortaya çıkması ve tüm merdiven zayıflamasına yol açar. varsa

Böyle olayların riski oldukça basit bir yolu yoktur - merdiven olabilir

Bir metal ya da beton çerçeve üzerine inşa. Bu durumda, bir

Daha sonra ahşap ile kaplandığı gelecekte inşaat, içinde "İskelet". Bu tür bir yöntem,

Bu neredeyse altında odun çözgü ile ilgili sorunları ortadan kaldırmak için izin verir

çevrenin eylem.

Fotoğrafta bir ağaçtan merdiven göz önüne alındığında, biz onların tasarım iki main sahip olduğunu görebiliyoruz

türleri: Spiral ve yayın ortasında denir düz çizgiler. çiftleşme

Genel olarak, bu yapıların veya bunların modifikasyonu, ancak, her ikisi de, bunlar

talepteki çoğu. her durumda Seçim merdiven tipi

Bireysel, ama biz spiral merdiven daha kompakt olduğunu söyleyebiliriz

ve dekoratif, ama daha az elverişli ve daha iyice yürüyen ve

Fonksiyonel, ama çok daha fazla yer alıyor.

inşaat ve dekorasyon için kereste gelince

merdivenler, seçimi büyük oranda bu amacına göre belirlenir

mimari öğeler. Bir merdiven tamamen işlevsel açıdan gerekiyorsa

görünüm, bu durumda, koşullar başlamak zorunda olduğu o

Bu işletilecek. Tesisin inşası için gerekli odun için idealdir

yumuşak ağaç - çam, karaçam, sedir. Bu ahşap, iyi tedavi olduğu

çürümeye ve maruz ahşap deliciler parazitler dayanıklı. dekoratif

olasılığı ahşap daha pahalı ahşap biraz daha düşük olduğu -

meşe, karaağaç, dişbudak, kayın. ahşap merdiven (cm. fotoğrafta) iç süslemeleri için tasarlanmış ise, değerli

parke - en uygun malzeme. Çok şık görünüyor dövme elemanları ile ahşap kombinasyonuÖrneğin metal çubuklar tırabzan

çok iyi ahşap adımlarla yanına bakın. Bu tür bir düzenleme, çok,

rustik ve Akdeniz tarzı iç mekanlarında uygun, Provence, ülke

Eğer özel bitirme merdiveni gerekli sürümü

genellikle bu kaplama egzotik ırklar için kullanılan ahşap yapı,

ağaç - maun, abanoz, Zebrano, venge vb Bu ahşap sahiptir

mükemmel görünüm ve üstün dayanıklılık. adımlar can İçin

Korkuluk ve korkuluk için 2-2.5 mm uygulanan kaplama kalınlığı - ince tabaka.

Ahşap Bu muhteşem

Merdiven, fotoğrafta olduğu gibi,

Bu iç dikkat cazibe gerçek merkezi haline gelecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − = 5