laminat zemin

laminat zemin

Birden fazla kez Kabul et, ve böyle mi oldu: Başka bir yenilenmiş daire hamile, ne yazık ki bu zemin güncellemenin zamanı olduğunu düşünerek, oturma odasında kırık katta, mutfakta perişan muşamba baktı. Ama bir kez bu yeni alanın rüya, soluk ve soluk ve onarım badana sınırlıydı, parke ve birkaç hafta dikkatli diğerine dosochki ayarlayarak, yeni bırakmaya (hiç kimse altında ne olduğunu bilen) yırtılma, tüm mobilya odadan dışarı almak zorunda hayal tavan ve halicilik.

Ancak, uğraşmadan, yeni güzel ve rahat kat - artık bir rüya ama bir gerçeklik. Bu laminat, dayanıklı, aşınmaya dayanıklı kat avantajlı olarak modern bir tasarım olarak karakterize örtü, ve stil kolaylığı olan.

Lamine parke salon ve yemek odası, yatak odası ve çocuk odası, koridor ve mutfak için idealdir. Ancak, herhangi bir döşeme ile olduğu gibi, o su dökmek için sevmez. Nedenle şişer ve deforme olabilir, çünkü yüksek nem ağacının ıslak odaları (banyo, tuvalet, sauna) kullanılmaz.

Nedeniyle üst tabakasının yüksek aşınma direnci için, lamine parke kurullarının kalite yıl süreyle saklanır. Yeni kat sinsi kadın yüksek topuklu ayakkabılar, hem de hayvan için pençeleri hem geçirmeyen, cinsiyet güneş ışığının rengini değiştirmez.

Aşınma direnci kaplamanın, laminat Parke cilası üst kat halinde artar.

Güzel ve dayanıklı, aynı zamanda alanın sıcaklığını değil sadece istiyorsanız, aynı zamanda nem korkulu değil, doğal mantarlar bir substrat üzerine döşeme seçin.

Laminat - yüksek kaliteli, aşınmaya dayanıklı döşeme mükemmel özellikleri ve uygun yükleme kullanımı döşeme kolaylığı. kanuni normlara çok daha düşük - formaldehit emisyonu çok düşüktür. Laminat parke herhangi bir kısıtlama olmaksızın kullanılabilir. Bu ürün, temel - derevoprodukty, bu yüzden doğal ahşap ile aynı özelliklere sahiptir. kullanarak ve işlerken göz önünde bulundurun.

Laminant kata benzer bitmiş formda döşeme, ama bunun maliyeti çok daha düşüktür ve daha kolay monte;

Lamine platinine herhangi bir yüzey (yumuşak ve sert linolyum, kısa döşeme, fayans, ahşap zemin) üzerinde istiflenmiş;

Bütün bunlar geleneksel panoları ve birçok kez daha güçlü daha hafif.

Bu özel bir bakım gerektirmez: arada vakum ya da ıslak bir bezle silme için gereklidir;

Sağlam ve dayanıklı: Bir laminat zemin ile kaplıdır filmde, 15-20 yıl en az en yoğun yük dayanabilir;

ısı direnci ve indelibility sırrı - Bir laminatta (üstten alta doğru) aşağıdakilerden oluşur:


Diğer bir ifadeyle, ince ve çıplak gözle korindon kaplama tabakasına görünmez toz haline aşınmış taş, ve formaldehit ve diğer zararlı elemanlar olmadan reçine tabakası. laminat zemin panellerinin kaplanması özel teknoloji DPL (Doğrudan Baskı Laminat) aracılığıyla gerçekleştirilir.

Reçine doğal ahşap veya taş yapının taklit dekoratif kaplamanın emprenye.

Ek kaplama (basit bir model ihmal edilebilir), panel yüzeyi ve kenarları artırır, yüzey tabakası sertlik ve darbe direncini arttırır.

HDF, yani çok ot sertleştirilmiş talaş, emici olmayan.

Reçine emdirilmiş ters yan nem sızmasını engeller ve şekil tutmak için izin verir.

K1 - düşük alev (DİN 51.960)

B1 - düşük alev (DIN 4102-B1)

Q1 - zayıf bırakma duman (Avustralya standartları B 3800, I)

E1 - formaldehit emisyonu ile ilgili olarak sınıflandırma ve ahşap levhalardan kontrolü için DIBT-düzenlemeleri

Farklı serinin renk düzeni lamine parke tahtaları 20 rakamlar içerir - "akçaağaç" dan "kiraz" olarak ayarlayın. Laminat parke size formda renkte değil, aynı zamanda sadece "play" fırsatı verir. Eğer güzel bir sınır yapabilir, parça bırakmaya farklı bir renk bantları kullanabilirsiniz. Kesinlikle sıradışı bir şey istiyorsanız, 45 derecelik bir açıyla parke döşenmesi deneyin. tinker için gerekli, ama bu tüm beklentilerinizi haklı çıkaracak!

laminat döşeme için gerekenler: bir germe tertibatını (30 cm), bir çekiç, takozlar (Şekil cinsinden), bir kayış, bir testere, bir kalıp plakası (köpük), yapışkan bant, 5-8 cm genişliğinde, su geçirmez macun (12 başına 0.5 litre ) m örneğin neme karşı koruma (malzeme, 0.2 mm kalınlığında bir polietilen film).

Lamine panel dış mekan kullanımı için veya nemli yerlerde kullanmak için uygundur, ancak mükemmel Yerden ısıtma ile oda döşenmesi için de uygun değildir. Onlar zemin yüzeyinde bile sıcaklığını sağlamak.

Biz tesadüfen kurulum kolaylığı söz yoktur. Yeni döşeme lamine parke panoları olarak kullanarak, eski döşeme kaldırmak için ihtiyaç olmayacaktır. ahşap panoları, seramik, muşamba üzerine, sunta veya MDF-plaka üzerinde, hatta beton zemin üzerine: Parke panoları hemen her substrat üzerine monte edilebilir.

Laminat parke panoları döşeme uzun sürmüyor ve iş kolayca bir çekiç tutun ve testere bilen her erkeği işleyebilir. Tabii ki, tesisatın temel kuralları takip etmek gerekir. Bunların bazıları.

Laminat kaldırmakta kalite kontrol ve alışmaları için oda sıcaklığında (18 ° C, en fazla% 75 bağıl nem), öyle dizilir odasında 48 saat için bırakılmıştır. Bu laminat nem ve sıcaklığına bağlı olarak boyutunu almıştır sağlamaktır.

paneller arasındaki bağlantı görünür değildi için, işlem 45 ° hafif basınçla 320 ° kez tüm kenarları zımpara K.

yüzeyi üzerinde istiflenmiş laminat düzgün, temiz, kuru ve sert olmalıdır. PVC, muşamba veya diğer katı malzemenin Zemin kaplamaları yerinde bırakılabilir. Halılar çıkarılmalıdır. Kaplanmış yumuşak linolyum yer kaplaması, aynı zamanda, bir kaplama laminat zemin olarak hizmet verebilir.

Katı linolyum, karo, ahşap döşeme, gerekli ara katmanı üzerinde laminat döşeme (en az 2 mm kalınlığında) yumuşak malzeme. İdeal olarak, bir polietilen köpük olan bu özel köpük veya conta için uygundur. Bu ara tabaka, dikkatli bir şekilde yerleştirilir ve yapıştırılır gerekir. kendinden yapışkanlı film herhangi 4-5 cm genişliğinde olabilir kalın.

zemin altında nem girmesini önlemek için, yapışkan film 2-3 cm duvar açısı ve yüksekliğine yapıştırılmış olması gereklidir. Daha sonra, temel kart kapatır.

Mevcut bir beton zemin ya da seramik bir katta bu duvar ile durdurulur ve böylece yalıtım tabakasının bir buhar olarak polietilen film konulmalıdır. Düzensiz döşemeler kesintisiz sürekli zeminler için macun hizaya olmalıdır.

yönünün belirlenmesi,

geniş alanlara anda genleşme derzleri oluşturmak için gereklidir.

oda girdikten sonra bir gecikme kir ve nem donanımlı konumu sağlanmalıdır.

özgürce açık mümkün olacak olsa da olmasa anlamak ve onu parke zemin hakkında ise, odanın kapısını kapatmak, hem de kapı söve ve eski süpürgelik çerçeveleme, çerçeveler atış kontrol etmek gerekir döşeme döşeme önce.

Kurulum yapılmalıdır ışık ışınının yönüne. laminatın uzun alan (koridor) içinde oda uzun tarafına bağımsız olarak hafif çapraz yönde istiflenmiş edilmelidir. Yükleme sırasında yayınlanan edilmemelidir.

Laminant zemin panelleri her zaman bir "yüzen şekilde" koyulur (Zemin tabanına yapışma yok veya yapışma). Paneller çivi veya başka bir yöntemle düzeltmek, yere yapıştırılmış olması gerekmez. zemine Tutkal sadece olukları ve sivri gerekecektir. Bir panel sadece birbirine yapıştırılmıştır. kendi montaj boşluklar 0.1-0.2 mm aralığında yer almaktadır. sınırlı nem (yani, kuruluk) ile (zaman içinde) boşluk arttırmak ya da artan boşluklar ile kabul hesaplanmalıdır.

ahşaptan yapılmış, yani - paneli unutmayın "nefes". Odada Nem mevsime göre değişebilir. Bu nedenle, kat dört yöne genişletmek veya sözleşme gerekir. Kat 8-10 mm çevre boşlukları ayrılmak zorunda döşeme işleminde. Aynı açıklık ısıtma sistemi ve eşik borular çevresinde bırakılmalıdır. Tüm boşluklar kapatılır parke kalasları döşeme veya zemine bağlı değildir tahtası, süpürgelik tamamlandıktan sonra.

Odanın köşesinde döşeme başlayın. tutkal hala var geçerli değildir!

ilk satır duvara yuvasının sağ tarafındaki soldan yatırılır. Her duvar (yaklaşık 1 cm) parantez kullanmak. Eğer ara parçaları kullanamıyorsanız, sıkma kayışı geçerlidir. Sıkma kuvveti hesaplamak için önemlidir. 2 m genişliğinde ve her bir sonraki kayışın 1 metre için gereken bir kuşak 3.

genişlik istif (boşluk) 3 (mm) x, ama en az 15 mm: duvar ve panel arasındaki aralık hesaplanmalıdır. Bu kural, dikkate alınması gerekir bir zhestkoustanovlennogo kesişme noktası (eşik vb ısıtma sistemi). uzunluğu istifleme 10 yi aştığı zaman, ek olarak 3 mm boşluk temin etmek için gereklidir.

duvar tekse, panellerin ilk satırın hatlarına uygulamak ve ardından panelin bu anahat uygun olarak gördük.

birinci sıranın sonunda, son parça (duvardan mesafeyi not) ölçmek ve paneli Testere. Dikkatli bir gerici ile eklemleri sızdırmaz (burada ara parçalar unutmayın).

Her iki durumda da, geri kalan son parça numarası önceki paneli (minimum uzunluk stabilizasyon zemin sağlamak için 40 cm), sonradan bir dizi için kullanılır. Sırada dikiş en az 20 cm, birbirinden bir mesafede tutulmalıdır.

İlk iki veya üç satır yerleştirin. Yerleşim kalitesini tekrar kontrol edin. renk düzeni herhangi bir boşluk olmamalıdır, aynı olmalıdır. İlk üç satır döşeme hatalar daha sonra tüm ev yansıtılır. Onlar tamamen düz koydu emin olmak için kordon yardımıyla ön safları kontrol edin. köşelere özellikle dikkat edin. Doğru şekilde yapılırsa, birlikte sopa başlayabilir.

panelinin üst kenarı üzerinde yapıştırıcı (toprak) uygulanır ve hemen yuvasına yerleştirin. çekiç ve montaj conta ile kullanın. Bu durumda, nemden koruyacak yarıkların yapışkan (ağırlık) yapmak gerekir. nemli bir bez ile çıkarılabilmiştir Fazla yapıştırıcı. Su katta çizgiler önlemek için sık sık değiştirilmelidir. Kurutma işleminden sonra, 2-4 saat için ilk üç sıra vb gelecek 3 serisi, yerleştirilebilir

Isıtma sistemi zemin üzerinden uzanması durumunda, boru ve panel arasındaki aralık en az 3-5 mm olmalıdır.

sondan bir önceki son paneli koyun ve dikkatle hizalanmış. Bir sonraki panel duvar uç başak üstüne yerleştirilir, ve grafik kesmek edilir. Geçen paneli İşte. 5 cm'den az olmamalıdır duvar ve panel arasında gerekli boşluğu unutmak için değil.

uygulanması ve 48 saat boyunca oda kurutulduktan sonra kullanılmaz. Daha sonra çıkarıp rasklinki kaide koyabilirsiniz.

zemin döşeme gelecekte size çok keyif verecektir yukarıdaki koşulların tümü uyum.

Sıcak bir katta laminat döşeme.

Yerden ısıtma üzerine laminat döşeme için özel sonuca üreticisi gerekir. Buna ek olarak, laminatın kalıntı nemi kontrol etmek gereklidir.

Özel çimento harcı eşit katta yatırılır.

Beton kuru olduğunda 2-3 hafta sonra, (yani, ısıtma açmak) zemin ısıtmak gereklidir. Arka arkaya 3 hafta, bu doğrudan tam güçte, dahil ve 5 ° C adımları gerekmektedir Bu faaliyetler yaz aylarında yapılmalıdır.

Maksimum ısıtma sıcaklığına ulaştıktan sonra bu sıcaklıkta floor 72 saat ısıtılması.

Laminat ısıtma döşeme önce 1-2 gün kapatılmalıdır - oda temperatory soğumaya kat vermek için gereklidir.

katta döşerken yüzey sıcaklığı olmalıdır 18-20 ° C

nem nüfuz hariç tutmak için, bu yapışkan bant yapıştırılır kat polietilen film üzerine yayılır. Daha sonra, conta (köpük tabakası), ve daha sonra laminatın koydu.

24 saat döşeme yüzeyinin sıcaklığı 26 ° C'yi geçmemelidir ise, ısıtma içerebilir döşeme sonra

laminat Kat tesisleri ağırlığını sağlar ve karmaşık bakım gerektirmez, bu toz ve kir absorbe etmez. Süpürme vakum veya nemli bir bezle silme için yeterlidir. Şiddetli ya da kirlenmesi lekeler aseton veya orta kuvvette bir temizlik maddesi ile nemlendirilmiş bezi çıkarılır, daha sonra, zemin nemli bir bez ile temizlenir. Laminant yüzey çok sert ve dayanıklıdır, ama buna yok edilemez olduğu anlamına gelmez. Bu nedenle, zemin çizilmeye yol açabilir kum ve taşları idi emin olun. Ve girmeden önce halıyı koyarak önerilir.

nasıl monte etmek laminat ve nedir

Döşeme laminat - açık zemin Kaplama en yaygın yöntemlerden biridir. Estetik, dayanıklılık, pratiklik ve sağdaki diğer birçok nitelikleri kat için malzeme bitirme pazarında lamine paneller lideri yapmak. Ama kaplamanın bu tür temel avantajı - yığını kolay, o bile bir kadın kutu işlemek.

Bugüne kadar, üretim teknolojisi desen ve dokuları üreticileri çeşitli sınırlı değildir şekildedir laminatlar. laminat Kapsamı parke, seramik karo veya doğal taş simüle edebilirsiniz. Ayrıca, bu paneller, oldukça sık 400 x 400 mm 1200 x 400 mm ölçen halkalar şeklindedir.

Laminat parke nedir ve paneller laminat montaj farklı türleri nelerdir? Laminat, belirli bir malzemeden yapılmış, her tabaka ile 6,2-12 mm kalınlığında çok katlı bir yapı olan ve belirli bir işlevi yerine getirir. Alt tabaka - ses emme. Yukarıda tahta içine nüfuz nem önleyen bir su geçirmez bir katmandır. Bu mumlu kağıt ya da reçinesi (0.1-0.8 mm kalınlık) ya da bir plastik (0.4-0.8 mm kalınlığında) ile emprenye edilir. su geçirmez, kontrplak, sunta veya MDF tahta yaklaşık 10 mm kalınlığında - baz malzeme paneli orta tabaka lamine edilir. Bu katmanın üzerine ne olursa olsun ahşap doğal parke taklit bir desenle kaplı yapıştırılmış dekoratif kağıdıdır.

Laminat aşağıda gösterilen fotoğrafın, içinde ne olabilir bakınız:

paneli dekor tabakası ve taşıyıcı zemin arasındaki ek bir darbe direnci ve sertlik vermek için bir sentetik reçine ile emprenye edilmiş kraft kağıdı birkaç kat tatbik edilir. Bundan başka, dekoratif kağıt, şeffaf melamin ya da akrilat reçine, koruyucu bir tabaka ile kaplanır. Bu kaplama, mekanik, kimyasal, ısı ve diğer faktörlerin yüzeyi korur.

vbivnoy ve montaj bölmek için laminat tespit yönteminde.

Vbivnoy laminat diğer oluk içine bir panelin dili tırnak asla birbirine bağlanır. Genellikle daha büyük bir panel tutkal yapıştırılmasında kullanılır.

Paneller prefabrik laminat bağlı iki bölümden hafif sıkma altında kolayca ısırır uç yüzleri, bir yay profili birbirine yapıştırılır. laminat montaj, bu tip avantajı - Kolay yükleme ve gerekirse kaplama kısmını değiştirilebilir.

hangi katta sitesinde laminat düzenleyebilirsiniz

En yaygın zeminler aşınma direnci değişen derecelerde üç grup: yüksek işlem hızına sahip evler, karanlık ofis ve kamu binaları için. Üçüncü grup Kat aşınma direnci seramik aşınma direnci bulunur.

hangi katta sitesinde laminat parke, ve kamusal alanlar daha iyi lamine paneli yığını yatıyordu ki? Olası onlar sıkıca sabitlenir ve tabanının ihtiyaçlarını karşılamak durumunda, laminat muşamba, parke, MDF panoları, seramik fayans döşenmesi. taban ahşap döşeme kalıbı alındığında, lamine levhalar, bır ahşap panellerin istiflenmesi yönünde yerleştirilir. Laminat parke ayrıca sadece suyla, yerden ısıtma üzerine döşenebilir. Bu laminat paneller için keskin bir yerden ısıtma, son derece istenmeyen bir durumdur ve derz ihlali etkiler ve çatlak oluşumuna yol açabilir olmasından kaynaklanmaktadır.

Banyolar, saunalar ve diğer nemli odalarda laminat parke döşenmesi tavsiye edilmez. Temel malzeme reçine emprenye edilmiş olması gerçeğine rağmen, paneller hala aşırı rutubetten şişebilir.

kesinlikle yasaktır laminat bırakmaya üzerinde bu kat vardır. Halı çok yumuşak kararsız yüzey olduğu gibi, süre manyezit zemin çok yüksek bakiye neme manyezit zemin ve halı üzerinde laminat parke panelini kurmayın.

beton veya çimento-kum tabanında buhar bariyeri (örneğin, polietilen filmler) yerleştirilmelidir. linolyum ya da ahşap kaplamasıdır buhar bariyeri ile laminat montaj durumunda gerekli değildir.

laminat döşeme önce baz enkaz temizlenmelidir. yatay taban sapma 2 mm 'den fazla olmamalıdır.

Laminat parke (fotoğraf ve video) bırakmaya nasıl

Nasıl laminat stil, kaplama mümkün olduğunca uzun süre olarak görev yapmaktadır? Lamine bölmesi Stel 'yüzen' şekilde, yani., E. tabanına sabit değildir. Oda sıcaklığında çalışma az +18 ° C, zemin yüzeyi en az +15 ° C sıcaklık ve bağıl nem% 50-75. akış şeması tarafından gerektiği gibi laminat yığın halinde izin verilmez, çalışma sırasında, havalandırın.

Optik zemin panellerinin dengesi ana ışık kaynağına göre uzunlamasına yönde üst üste olmalıdır korumak için. Yani daha az görünür dikişler ve kapak monolitik görünüyor.

yaşam alanlarında koydu laminat parke olarak fotoğrafın bak:

Bazen nedeniyle herhangi bir müdahaleye paneli yüklemek mümkün değildir. Bu durumda, kilit plakası malzemesinin kesme ve laminat üzere yapışkan ile sabitlenmiş. Bu hiç nöbet geçirmeyen küçük dişlerle testere önüne kesmek önerilir.

lamine panel olarak genişlemeye ve büzülmeye bağlı başka bir odada zemin kavşaklarda, kapı boşlukları 1-1,5 cm gözlemlemek için gerekli olan sıcaklık düşüşüne bağlı olarak duvar ve boru yakın beri. boşluklar yüklemeden sonra kaldırılır özel fişler sağlar. süpürgelik - kapaklar uzaklaştırılmasından sonra, bu boşluklar duvarlar özel profili ve boşluklar ile kapatıldı. süpürgelikler sadece duvara sabitlenir.

Kaplama çöküntüler, lekeler, çizikler olmadan muntazam (tek renk ve desen) olmalıdır. Küçük hasarlar özel macun laminat cinsiyeti eşleştirilmiş renk ile, bağımsız bir şekilde ortadan kaldırılabilir.

Yüzey düzgünlüğü bir seviyede kontrol demiryolu ile kontrol edilir.

Burada, laminat parke bırakmaya iyi sürecin girdisi çıktısı nasıl anlaşılacağını videoyu görebilirsiniz:

Laminat zemin (laminat döşeme)

Laminat parke - Geleneksel ahşaba modern bir alternatif. Laminat zeminler çekici maksimum taklit doğal malzemeler, görünüm ve yüksek dayanıklılığa sahiptir. Düzgün nitel koydu ve bu tip zeminler yeterince uzun sürebilir. Buna ek olarak, paketi kolaydır ve oldukça uygun. Lamine zeminler hakkında daha fazla bilgi için bu makalede okuyabilirsiniz.

Bir laminat nedir

Laminat HDF temelinde, çok katmanlı bir yapı olup, MDF, sunta veya fiber levha plakası ve yüksek basınç ve sıcaklıkta sertleştirilmiş melamin reçine ile emprenye edilmiş ve ot kağıt çeşitli tabakalar. laminat kalitesi, dayanıklılık ve uygulamaya bağlı melamin miktarı, üst tabaka kalınlığı ve diğer özellikleri kaynaktan.

Üst tabaka bu malzemenin adı verdi bir akrilik reçine veya melamin (lamine film), bir laminat film. Bu film, aşınma, nem ve diğer dış etkenlerden laminat paneli korur.

İkinci kat - ince ahşap veya başka bir yüzey taklit eden bir desen ile bir dekor kağıdı.

Üçüncü tabaka, - taban paneli gerekli tüm mekanik mukavemet sağlar, (y kaliteli laminat daha ucuz MDF, sunta veya MDF su geçirmez plaka HDF gelir).

Buna ek olarak, dekor katı ile substrat arasındaki bir sentetik reçine ile emprenye edilmiş kağıt ek bir katman içerebilir.

Alt panel melamin su geçirmez bir tabaka ile korunmaktadır. Buna ek olarak, bu tabaka, bir stabilize edici fonksiyona sahip bir sağlamlık kazandırdığı bilinmektedir ve çeşitli suşlardan paneli korur.

Tüm tabakalı lamine panel aralığı 6-12 mm arasında bir kalınlığa sahiptir. , ses emici özellikleri daha iyi, laminatın kalınlığı Böylece, daha yüksek. Buna ek olarak, bir laminat döşeme tertibatının daha kalın, daha ince bir daha basittir.

su geçirmez ve su geçirmez: neme direnç açısından laminatın iki tipi vardır. HDF tahta (yeşil) - neme dayanıklı laminat Bileşiminde özel bir katman ihtiva eder. Bu tabaka, nemli hava ve neme karşı dayanıklıdır. O nemine prolifere mikroorganizmaları ile mücadele için antiseptik bir bileşim emdirilmiş.

Suya dayanıklı laminat doğrudan suya maruz kalmaya karşı dayanıklıdır. Bu tür laminat su laminat yüzeyine zarar geçemeyeceği özel teknoloji ile imal edilmektedir.

. Sigara içenlerin, su ile olası bir doğrudan temas (banyo, tuvalet, vs.) - Nem dayanıklı laminat tipik olarak, en az ya da çok az nem ve suya karşı dayanıklı olan yerlerde kullanılır.

Bağlantı plakasının doğası gereği

Laminat laminat döşeme paneli bağlantı yapısına göre, üç tip olabilir:

 • Erkeklere bir bileşik ile sıçrama;
 • bir oturtma;
 • Kombine bağlantısı.

Oturmalı bağlantı, onlar yüklemek kolaydır panel - Zemin Laminat döşeme Öz iyi seçimdir.

laminat ve bunun kapsamını dayanabilir yükler için sınıfa ayrılmıştır:

 • 21 - hafif yük seviyesi ofis veya yatak, aşınma sınıfı AC1 (W1) kullanılır;
 • 22 - içmeyenler orta yaya trafiğini (oturma odası, çocuk), aşınma sınıfı geçerli olabilir ortalama yük seviyesi - AC2 (W2);
 • 23 - Yük yüksek düzeyde yüksek yaya trafiği (mutfak, salon, çocuk), aşınma sınıfı ile evin alanlarda uygulanabilir - AC3 (W3);
 • 31 - düşük yoğunluklu yürüyüş, aşınma sınıfı ile ticari alanlar için kolay seviye yükler - AC3 (W3);
 • 32 - orta yaya trafiğine (ofis, ofis, dükkan), aşınma sınıfı ile ticari alanlar için ortalama yükler - AC4 (W4);
 • 33 - Yüksek yaya trafiğine (dükkanı, bar, kafe), yıpratma sınıfı ile ticari işletmeler için yüksek yük seviyesi - AC5 (W5);
 • 34 - özellikle yüksek trafik ile ticari ve kamusal alanlar için en yüksek yük seviyesi.

Şu anda, sınıflar 21-23 pratikte imal edilmez. Bunun yerine konut kullanım laminat sınıflar 31 için bunlardan - 34.

dekoratif katmanın tipine Şekilleri

Buna dayanarak laminat aşağıdaki tiplere ayrılabilir:

 • Geleneksel (konvansiyonel) bir yüzey;
 • "Doğal" yüzey;
 • Parlak veya saten parlak bir yüzey;
 • yüzey "Mumlu";
 • dokulu bir yüzey;
 • tarzı "ülke"
 • "Petrol için ağaç."

Bize daha ayrıntılı olarak laminat parke türlerini ele alalım.

 • geleneksel yüzey - onun yapısı vernik ile kaplı ahşap, benzer. Varak yüzeyi, düz, pürüzsüz ve parlaktır, fakat doğal benzer gözenek "odunsu" bir kümesine sahiptir.
 • "Doğal" yüzey ahşap parke ile büyük benzerlik vardır bu yüzden normale yapısal olarak benzer, ancak bu malzeme daha kaliteli vardır. Varak yüzeyi aynı zamanda yumuşak ve düz, ancak farklı ipeksi parlaklık olduğunu. Simüle "odunsu" gözenekleri daha doğal ve desene uygun olarak düzenlenmiş bak.
 • Parlak veya saten parlak yüzey Parlak vernik ile kaplı ahşap taklit eder. Böyle bir laminat bir kuvvetle farkedilir bir parlaklık vardır ve yüzeyi "odunsu" gözenekler değil.
 • "Mumlu" yüzey - iyi muamele doğal ahşap, mum benzer. kaplamanın yüzeyi düz ve hatta, içinde "gözenekler" gibi mum ile doldurulur.
 • dokulu yüzey ahşap greni sımule, özel pürüzlülüğü ile karakterize edilir. Tüm "gözenekler" ve çizim eşzamanlı yürütülen beri bu tip laminat, parke üzerinde çok benzer. laminatın, bu tür bir varyantı kabartma laminat ayırt edilebilir olarak, uzunlamasına simetrik olmayan simetrik oluşturulmuş olması ile karakterize edilen, ancak tekrar olmadan.
 • "Petrol altında ağaç" - Bu yağlı, doğal ahşap taklit eder. Böyle bir laminat bir parlaklık ile düz ve pürüzsüz bir yüzey yer alır.
 • "Ülke" - kabaca işlenmiş ahşap şeklinde, düzgün olmayan bir yüzeye sahip olan bir laminat meydana getirir. Eski bir manuel çalışma andırmaktadır. laminenin alt bir varyant şekli olarak, yüzeyi eski materyali taklit sözde "yaş" laminat olarak kabul edilebilir.

Bazen dışı dekoratif görünümü ile verim nitel ve pratik malzemedeki laminat çeşitli birleştirmek satıcıları.

döşeme laminat için seçim istifleme edildiği odanın amacıyla, yük seviyesi, ve yoğunluk nem ile yapılmalıdır. Bu kalınlık ve sınıf laminat bağlıdır.

laminat ortaya seçimi, dekoratif yüzey de önemli bir andır. Görünüm, doku ve ton dekoratif kaplama laminat duvarlar, mobilya rengi ile uyum içinde olacak ve oda genel tasarımı ile tutarlı olmalıdır.

Eğer yapmadan önce zemin döşeme laminat hazırlıklarını yürütmek gerekir: oda ve seviye zemin yüzeyi temizleyin. İlk olarak, gerekli oda derinlemesine temizlik (beton yüzey, tercihen vakum) yürütmek için.

Ürünün toplanmasından sonra, eğer varsa, tüm tümsekleri ve nodüller yıkmak yapıştırıcı veya çimento harcı karışımı vasıtasıyla beton şap çatlaklara ve kırıklara sızdırmazlığını gerçekleştirmek zorundadır. Bu çalışma kendiliğinden yayılan karışımı tüketimini azaltacaktır.

tamir sonra şap yüzeyi, derin nüfuz astarlanmış olması gerekir. Astar kat tabanından sürekli kalite tesviye malzemesi çözümünü sağlamak. Su yavaş yavaş daha az yüzeyinin çatlama olasılığının olacak karışımın gidecek - Buna ek olarak, aynı zamanda iyi bir nem yüzeyin yeteneğini azaltır.

astar sonra kendiliğinden yayılan karışımı ile kaplı bir zemin yüzeyi kurur. kuru formda Bu gibi karışımlar bir mağaza yapı malzemeleri satın alınabilir. çözeltinin hazırlanması konusunda talimat var her paketi - de bunu Pişirme karmaşık bir şey değildir.

daha sonra pişirme yüzeyi üzerine döküldü ve karışık çözelti, sivri bir spatula ve hizalanmış rulo ile uzanır. Çalışma bütün yüzeyi aynı anda kurutuyordum böylece çabuk yapılması gerekiyor.

Kendiliğinden Yayılan karışım çabuk kurur rağmen, hala sıcaklık ve neme bağlı olarak birkaç gün içinde tedavi edilmelidir. Şu anda, mekanik şoka maruz bırakmayın.

Lamine döşemesi Önce o koydu olması gerekiyordu odada iki gün boyunca durmalıdır. O alışmasına Bu süre zarfında - Oda ısısını ve nemini ayarlar.

Zemin döşeme laminat üzerinde çalışmaya başlamadan yeniden özel bir alt-tabakanın döşemek için gereklidir. Ek tesviye kat - Bir laminat zemin alt-tabaka, ısı, ses ve su yalıtımı, hem de bir ölçüde olduğu gibi hareket eder. Bu tür bir alt tabaka, farklı tip ve bir yansıtıcı katman (folyo) ya da onsuz kalınlığında (2-10 mm) olabilir. alt-tabaka tüm taban alanında bir kez rulo ve laminat döşeme ölçüde alanları için iyi değildir. Daha sonra, bir bıçak ile fazlalığı keserek, küçük ödenek ile, duvardan duvara devirdi.

laminenin iyi korunması için, beton yüzeyinde su birikmesi durumunda, bir su geçirmez film bırakmak için daha altında beton alt tabaka üzerine lamine zemin döşeme zaman.

Nedeniyle laminat genişletmek ve sıcaklık değişiklikleri nedeniyle sözleşme ve 10 mm boşluk bırakmak onu ve duvar arasında olmalıdır kilidine hafifçe hareket edebilir ve o duvar ve özel takozları yüklemek için laminat kenarı arasında olmalıdır kurulum sırasında değişiklik olmadığını gerçeğini. Bu boşluk sürekli değilse kullanım sırasında laminat eklem olası şişmesidir.

Yapışkanlı olmayan laminat alt-tabaka üzerine doğrudan yerleştirilir. mekanik bir kılavuz arasında sızdırmaz laminat paneller, oluklar kilitleme sözde.

Laminat panellerine uzun yan pencereden ışığın gidiş yönünde yığılmış şekilde istiflenmesi arzu edilir, bu nedenle daha az fark olacaktır. Yükleme hakkında daha fazla bilgi için.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 3