Mutfak için Lambrequin

Mutfak için lambukek seçiyoruz: Şık mutfak pencere dekorunun 25 değişik çeşidi

oda, mutfak, yemek odası veya kreş, oturma odası olsun lambrequins ile Perdeler, zarif ve lüks bir gizleme bağlantı elemanları ve silmeler, herhangi bir oda için mükemmel tekstil dekorasyon hale gelir. Bununla birlikte, her odanın kendi özgünlüğüne sahip olduğunu unutmayınız. sadece, aynı zamanda bir tarzda ve iç muhafaza ile uyum, ancak gerektiği mutfak Pelmets koku absorbe etmez ve yüzey kir ve toz birikmez yanmaz kumaştan yapılabilir.

Lambququinler mutfak için en iddiasız mutfak süslüyor

Cam perdesi (Fransız «lambrequin» dan) - korniş tüm genişliği boyunca kısa bir yatay perde temsil pencere, kapı veya oyuk dekoratif güneşlik enine en. Esas olarak, ağır, yoğun, pilili kumaştan yapılmış ve dekorasyon için flounces, katlar, fırçalarla tamamlanmaktadır. Saçakların dış kısmına veya direkt olarak perdeye monte edilmiş lambre. Lambornlı perdeler sadece perdeler olarak adlandırılmaz - bu odadaki özel bir atmosfer yaratan, bütün bir kompozisyon. Bu şık ve orijinal çerçevede, pencere daha gösterişli, ciddiyetli ve şık görünüyor. Lambornları kullanarak, pencerenin oranlarını görsel olarak değiştirebilir, pencere açılımını genişletebilir veya daraltabilir ve genel olarak tüm iç mekanı tamamen değiştirebilirsiniz.

Lambornalı perdeler sadece perdeler olarak adlandırılmaz - bu, odadaki özel bir atmosfer yaratan bütün bir kompozisyon

Mutfağa seçilecek olan lambukekleri ↑

Belirli bir tür lambukin seçimi, odanın özelliklerine, iç mekan stiline, pencerenin açıklığının şekline ve boyutuna bağlıdır. Bir sürü lambukkanı var, ancak hepsi üç geniş kategoriye ayrılabilir:

Sönük lambuk yardımıyla, pencereyi güzel bir şekilde süsleyip iç mekanı dekore edemezsiniz, aynı zamanda pencere ve kornişin üst kısmını başarıyla gizleyebilirsiniz

Sert lambuk, profil kornişte tavanın altına sabitlenen kendinden yapışkanlı bando, dokunmamış kumaş veya diğer dolgu macunlarına tutturulmuş dar bir kumaş şerididir. Dikdörtgen, oval veya karmaşık bir şekle sahip olabilir. Sönük lambük yardımı ile pencereyi güzel bir şekilde süsleyip iç mekanı dekore edemezsiniz, aynı zamanda pencere ve kornişin üst kısmını başarıyla gizleyebilirsiniz. Daha dekoratif olarak, sert lambukfliller ruffles, kat-ışınlar, bükülmüş bağcıklar, örgü veya saçakla süslenmiştir.

Bu sert lambriğin orijinal çizgileri ve başarılı renk ölçeği, lüks iç dekorasyona dönüştürür

Yumuşak lambuk çok dekoratiftir, özel draped kumaş elemanlardan yaratılmıştır. İlk olarak, perdeler kesilir ve sabitlenir ve daha sonra, operasyon sırasında orijinal şekli kalacak şekilde birbirlerine dikilir. Ana perdelerle aynı kumaştan yumuşak bir lambuk verin veya zıt renklerden kesin. Klasik versiyonda yumuşak lambukinin uzunluğu, kural olarak, perdenin uzunluğunun 1/5 veya 1/6'sıdır. Yumuşak lambukeklerin öğeleri nelerdir? Şimdi yalnızca esas olanlarla ilgileneceğim.

Art Deco tarzında mutfağın zarif iç mekanına mükemmel şekilde yerleştirilen şık zararlı lambalı perdeler

Svag, kabukları andıran şekliyle kıvrımlara dökülen yarı dairesel bir yumuşak lambukek yatay öğesidir. Simetrik ve asimetriktir. Svag'ın doğru düzeni ile klasik incelik, incelik ve zarafet getiriyor.

Hafif bir gölge ile örtülü ve yumuşak ocak, mutfak penceresini örter

Yarı yürek aynı svag, ancak sadece yukarıdan bir delik ile. Benzer şekilde svagam, yarı svvagi simetrik ve asimetriktir.

Podhvatami ve lüks lambrikenami ile klasik perdeler, ferah mutfak-yemek salonunun iç mekanını klasik bir tarzda tamamlarlar

Jabot, yumuşak bir lambukinin yan parçasıdır ve basamaklı veya eğimli bir alt kenar, bir fırfırdan esinlenilmiştir. Jabots genellikle svagami ile birleştirilir. Lambacıktaki jabot kompozisyonu dikey bir yönde ayarlar, pencerenin sınırlarını vurgular, iç mekanda daha belirgin hale getirir ve eksiksiz bir görüntü oluşturur.

Basit tasarımı jabotlarla yumuşak lambku mutfakta kolay rahat bir atmosfer yaratır

Bir kravat yumuşak bir lamba küpünün üst kısmında katlanmış pelteleri olan bir elementtir. Lambrequin kravat, dış tarafta iki japot gibi görünüyor, yan bölümlerle bağlantılı.

Saçaktan dökülen yumuşak çizgiler, pencereyi pahalı yaldızlı bir çerçeve gibi çerçeveledi.

Kombine lambnarlar sert bir tabanın detaylarını yumuşak perdeler ile uyumlu bir şekilde birleştirirler. Zengin ve sağlam görünüyorlar. Kombine lambuk ile perdeler - pencerenin en görkemli ve zarif dekorasyonu. Lambizin en organik olarak kombine edilmiş versiyonu, büyük pencereler ve yüksek tavanlara sahip odalarda klasikler halinde stilize edilmiş iç mekanlara bakar.

Renklerin başarılı bir kombinasyonu, bir lamba için bir mutfak için çekiciliğin koşullarından biridir

Kendi ellerinizle mutfak için lambukek dikmek nasıl ↑

Ne dikeydik? Ormanın derinliklerine girmeyeceğiz, ancak kompleks çok bileşenli kompozisyonları profesyonellere bırakarak en basit lambuk kuyruklarını "kuyrukları" ile dikmeye çalışacağız. "Kuyrukları" bulunan kazıma ile boyanmış lamba, hafif mutfak perdeleri, Roma perdeleri, panjurlar veya panjurlar için mükemmel bir ilave olacaktır. Harika görünecek ve pencerenin solo versiyonunda perdeye ihtiyacım yok, ama en azından biraz süslemesini isterim.

Eşcinsel "romka" ile şirkette "kuyruklarla" basit lambkapan

"Kuyruklu" mutfakta Lambrequin ↑

Kendi ellerinizle lambukek için en basit programlardan biri

 • temel kumaş ve gerektiğinde astar kumaş
 • conta (opsiyonel) - dokuma olmayan veya diğer dolgu macunu
 • Lambukek veya korniş için gerekli uzunlukta tahta
 • dekoratif kablo -1 metre
 • bant -50 cm
 • Mobilya çivileri, zımba veya çekiç
 • vida, tornavida, matkap
 • yumuşak kurşun kalem

pencere çıkıntı üzerinde duvar takmak ya da 10 cm pencere çerçevesi ve pencere açıklığının ötesine 10-15 santimetrovvystupali uçlarından üzerine konumlandırılır, böylece lambrequin için engellemek için.

Doğru miktarda dokuyu kesin. Kumaşın uzunluğu kornişin uzunluğuna göre artı iki yan "kuyruk" için 10 cm'dir. 50 cm kadar sarkan lambneyi örtmek için 70 cm genişliğinde bir bezin olması gerekir. Her kenarı için 1.5 cm olmalıdır dikişlerin içindeki artışı unutmayın.

İsterseniz astar ve astarlar için kumaşı keseriz. Boyutlar ana kumaşın boyutlarına karşılık gelir. Astar gerekli değildir, ancak lambkın hacim verir ve kıvrımlar ve kontürler daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirecektir.

Yumuşatılmış kumaş yumuşatılır ve üst kısmı yukarıya bakacak şekilde ana kumaş koyulur. Ardından, ana kumaşa yüzü aşağı bakacak şekilde astarı koyun ve tüm kumaş pimlerini tutturun.

Daktilo üzerinde pimleri kesilen pimleri harcıyoruz; üst kenarı 30 cm dikişsiz bırakılıyor. İğneleri çıkarırız ve köşelerde hafif çapraz insizyonlar yaparız. Kumaşın üst kısmında görünür olmayan astar olduğundan emin olarak büküm ve ütü yapıyoruz. Kaplanmamış bir deliği manuel olarak dikin.

pelmet orta ve rayların üstüne merkezini kaydeden zımba kullanarak klipler rayların üstüne ortasına ortasına palmet ekleyebilir ve uçları şeritlerin kenarlarından serbestçe asılı şekilde ancak o zaman tüm kumaş kayış takmak.

Sarkıtın asılı uçları her iki tarafta 50 cm olmak üzere dekoratif bir ip ile bağlanır. Bir kordonu büyük bir yay ile bağlarız ve kıvrımları düzleştiririz. Mutfak için sade fakat zarif lambesan hazır!

Lambana benzeyen bir mutfak penceresinin dekorasyonuna örnekler ↑

Muhteşem lambk, tatilin atmosferini mutfağın iç mekanına getirecektir

Bu lambnanın kısıtlanmış ve zarif çizgileri, tüm iç mekanın daha gelişmiş olduğunu vurgular

Geniş bir pencere için, orijinal arka aydınlatma sistemi ile hafif hava kumaşlarının bileşimi

Bu lamburun şık, sınırlanmış silueti, mutfak sahiplerinin zarif estetiğini ifade eder

Bu lambnanın parlak renkleri alışılmadık kombinasyonu pencereyi mutfak dekorunun ana öğesine dönüştürür

Bu perdeler basit ve gösterişsiz, ancak çok çekici görünüyorlar ve her iç mekana neşeli bir not bile getirebilirler.

Sevimli rambreken ve güneş "romka" ile rustik tarzda rengarenk perdeler - ülke ve Provence tarzında mutfaklar için mükemmel bir seçenek

Lambrequin, süslemek istediğim küçük bir pencerede solo versiyonda harika görünecek.

Kumaş üzerindeki orijinal desen sayesinde gösterişsiz bir "Roma" galibiyetiyle eşleşen basit lambschein

Bu şık ve orijinal çerçevede, pencere daha belirgin, cidden ve zarif görünür

Mutfak camı için bir başka alışılmadık çözüm: Örülü perdeler ile şirketin parlak yumuşak bir lambukesi

Lambrek basit bir tasarım kumaş üzerinde zarif bir desen ve güzel bir perdelik vurgulanır

Sevimli bir rambreken olan bir şirkette sıradan plastik panjurlar, rustik iç mekanlarda bile organik olarak bakar

Daha dekoratif olarak, sert lambukfliller ruffles, kat-ışınlar, bükülmüş bağcıklar, örgü veya saçakla süslenmiştir

Dağların kar fırtınası veya pencerenizin muhteşem orman yeşillikleriyle ilgili bir görüşünüz varsa, muhtemelen bir tasarımın neye benzeyeceğini düşünmüyorsunuzdur.

A dan Z ye mutfak penceresinin tasarımı ile nasıl düşünülür: bir mutfak penceresinin nasıl dekore edilir.

Doğal güneş ışığının mutfağınıza nüfuz etmesine müdahale etmemeniz çok önemlidir. Ancak belki de parlaklığı dengelemek istiyorsun.

Mutfakta pencere nasıl yapılır: perde ile modern dekorasyon seçenekleri

Deneyimsiz bir metres bile mutfağın en azından gün boyunca mükemmel bir temizlik yapılmadığı bir yer olduğunu bilir. Temizleme ürünleri.

Mutfak için kısa perdeler için çok iyi olan şey: mutfak penceresinin tasarım örnekleri

Mutfaktaki Lambricken elbette çok güzel! Rahat, ev sıcaklığında bir atmosfer yaratıyorlar Ama burada bir Kruşçev'de çok küçük bir mutfak var. Yanılmıyorsam boyut, 3 * 3 nerede. Ve soba odanın penceresine çok yakın. İşte şimdi perde seçimi için onarım, uygun durumda bitirme edilir ve pencere durum açık olduğunda ben hala nasıl byt.Variant masif lambrequins ile hiçbir iyi, hafif tül hatta tehlikeli bilmiyorum. Yukarıdaki fotoğraftaki gibi büyük bir ızgara seçebilir mi?

Ben cam perdesi benim mutfak için daha uygun olduğuna karar vermek mümkün olmamıştır. Sonuçta, güzel tasarlanmış pencere hostes tadı hakkında söyleyebilir. Alma sert istedi. Ama esas olarak, tüm zor Pelmets dikdörtgen veya oval. Bu çıkıntıya sabitlenmiş olan kumaş, bir şerit temsil eder. Mutfak belli titizlik ver!

daha şık ve dekoratif bir yumuşak bir bakış. Bu nedenle, yumuşak organze palmet seçti. Sadece süper görünüyor!

Pelmets mutfak gerçek fotoğraflar

Muhtemelen her kadının evinde istiyorum bir doku pelmet olarak bir sanat eseri. Bir kavram olarak, Fransız kökenlidir ve genellikle dekoratif bir amacı olan kumaşın örtü anlamına gelir.

Pelmets pencere, kapı üst kısmında yer alır ve genellikle kumaşın bir çeşitlilik karmaşık bir renk ve boyut kıvrımlar temsil etmektedir. Bu evinizin açık alanda avangard elemanın bir türüdür.

Pelmets kendi zevkleri sahipleri güzellik tat ve zenginlik pahalı şık, sofistike bir atmosfer kazandırmaktadır.

Güzel iç dekorasyonu, palmet sıklıkla çeşitli volanlı, pileler tamamlanmaktadır ve kurdeleler, fiyonklar ve çiçekler her türlü ile dekore edilebilir.

swags her türlü 3 gruba ayrılabilir:

sert (Herhangi bir kıvrım olmadan bir bükülmez, yapıştırılmış kumaştan ya da "çeteler" olarak atıfta bulunulmakta olanlar gibi, iyi bir şekil tutulur ve sadece kuru temizleme uygulamak vardır).

yumuşak (, Dokunun farklı olası kombinasyonları normal drape kumaş katı, bu yoğun kumaş, kumaş ve ağırlıksız, hafif tül olabilir).

kombine (Onlar nasılsa yıkayın ki önceki, sadece yumuşak perdeliğe elemanları birleştirin çıkarılabilir olun).

Sen Evinizde uyum ve rahatlık ne getirecek palmet sadece seçin.

Mutfak için diker palmet: 5 Yolları şık dekor

Uzun bir süredir, Pelmets perdenin çeşitli arasında lideriz pelmet izler - bu pencerenin tüm uzunluğu üzerinde kısa perdeleri olduğunu. Bu enine güneşlik pencere genellikle kalın kumaştan yapılmış ve dalgalar, kıvrımlar ve swags fırçaları ince olmaya yardımcı olur.

Mutfak mutfak çekişmeler - oturma odası olarak hizmet veren ve mobilya minimum oldukça sade mutfak var oda vardır. kadarıyla tarzı mutfak kör tasarım, aynı zamanda onlar için seçim palmet sadece bağlıdır içinde hakimdir.

Çok özlü binanın özelliklerine en uygun, mutfak sadece belirli türleri swags arasında bakmak

Mutfak için palmet seçenekleri:

 • sert cam perdesi. Bu çetenin veya diğer dolgu macunu bağlı kumaş dar bir şerit. Bu tavan korniş takılır. Bu gibi cam perdesi mutfak standart, diğer bir deyişle dikdörtgen ya da oval ya da başka kompleks biçiminde oluşturulabilir. Böyle cam perdesi mükemmel kusurları maskeleyen üst bölüm penceresi.
 • yumuşak palmet. Bu fonksiyonel kumaş daha dekoratiftir. Bu cam perdesi kumaş zıt, örneğin, perdeler için alınan ya da bir kumaştan yapılabilir. pelmet uzunluğu genellikle 1/5 veya perdeler uzunluğunun 1/6 arasında değişir.

Yumuşak Pelmets, sırayla, dekoratif unsurlar, çeşitli oluşmaktadır.

mutfak iç lambrequins ile Perdeler (video)

Mutfakta lambrequins ile Perde: elementlerin türleri

Elbette bütün bir şarkıydı üst olan perde, gördüm. Dalgalar, kıvrımlar, perekidy - Böyle kıyafetleri kutu, geniş açık büyük bir dış zarif çerçeveli olur. Bütün bunlar yumuşak perdeliğe dekoratif elementler erdemidir.

 • Smad - kabuk bir şey gibi kıvrımlar dökümlü bir yarı-daire,. Simetrik veya asimetrik olabilir. Doğru örtü daha zarif ve şık perdeler bileşimi olmaya yardımcı olur.
 • Polusvag - en az bir açıklığa sahiptir Smad farklıdır. Aynı simetrik ve asimetrik olabilir.
 • Dzhabot - bir basamaklı alt kenara sahip olarak adlandırılan yan kısmı cam perdesi. Bir fırfır gibi bir şey.
 • kravat - üst kenarında Bu ürünün katlanır.

Smad ve dzhabot - tekstil tasarımı pencere ile en sık kullanılan elementler Pelmets

Bu, elbette, değil dekor için tüm seçenekler ancak numaralandırmak için hiçbir mantıklı - mutfakta karmaşık dekoratif swags gerekli değildir. Tam tersine, basit olmalıdır ve parlaklık renk veya baskı ile elde edilebilir.

Küçük bir pencerede mutfakta Pelmets

palmet küçük pencere için seçimin ana ilkesi - aşırıya kaçmayın. Palmet hantal lyapistym nokta görünür ve hatta görsel uzunluk perdeleri kesebilir.

Tasarımın Maksimum sadelik - önemli olan da bu. Bu yüzden sık sık dalgalar ve diğer dekor olmadan, kısa dar Pelmets seçildi.

parlak renklerde pencere dekorasyon için cam perdesi bir iç eleman ile karıştırma, daha koyu bir renk tonu olmalıdır

Bir pelmet gibi görünebilir:

 • Kısa bir saçak ile bir dar dikdörtgen. Kumaş çok rengârenk ve Ama eğer saçak gereksiz olduğunu.
 • bir tarafta bir dar dikdörtgen düz renk tekstil püsküller. İşte tüm dekor.
 • Asimetrik sabit cam perdesi, oldukça dar. dekorasyon olarak, pompons kullanabilir ya da büyük bir adım ile fırçalayın.
 • aplike ile asimetrik cam perdesi. Sadece uygulamalar için çok fazla olmamalı, belki, tema bazı küçük eleman - çiçekten stilize bardak için.

pelmet gibi dekoratif öğe genel tasarımı penceresinin en fazla 5 bölümünü işgal edebilir

Cam perdesi renk içine harmanlanmış olması önemlidir. Işık palmet nötr ışık perdeleri için uygun değildir. örneğin, başka bir şeyle aynı olması gerektiğinden, mutfak üniteleri, duvar köşesinde, taban kaplamasının rengi. Bir sürü - Ama burada bile, tek renk, hepsi çok fazla izin vermeyin. Olası ve bu seçenek: neredeyse bembeyaz mutfak ve açık mor cam perdesi + Işık mor avize (biraz süt ve kahve gölge olabilir).

elleriyle mutfak Desenler swags

mutfak penceresindeki palmet yapmak için, genellikle hazır kalıplarını kullandı. Eğer varsa bile böyle Ama eğer bunun üzerine bazı gösterimleri dikiş deneyimsiz bir kişiye açık olmayabilir.

elemanları arasında en yaygın iki oluşur Desen cam perdesi,

Pattern Semboller:

 • omuz. Bu yüzden, bir yarı-dairesel bir kıvrımlar şeklinde kısmı cam perdesi olan.
 • Smad asimetrik veya simetrik. farklı bir yüksekliğe (derinlik) 'de saptırma.
 • yükseklik veya derinlik Smad. Yani SMAD elemanın altına korniş üst noktasından mesafedir.
 • soğuk. Dikey pileli ürünün merkezinde yer almaktadır pelmet, bir parçasıdır.

Tanımları diğerleri olabilir, ama mutfak perdeleri Pelmets genellikle elementlerin bolluğu ile ayırt edilmez. Bu nedenle, bu desenleri kolay okunur ve kumaş kesti.

Smad Kalıbı: sopa nasıl (video)

elleriyle mutfakta Pelmets dikmek nasıl

İlk olarak, uygun bir kumaş seçin. Evet, doğal kumaşlar - çok iyi, ama onlar kokuları ve ince emer ve yıkadıktan sonra kuruması için uzun bir zaman olabilir. Bu nedenle, daha fazla insan, sentetik ya da harmanlanmış kumaşlar satın almaktadır. genellikle yıkayın o kumaş çabuk kurur önemlidir, çünkü gerek.

esnek yumuşak doku güzel kıvrımlar elde edilir ki, bu kumaş "güneşli" penceresinde asılı olacak pelmet, için iyidir.

Sert palmet yoğun doku yapılmış, ancak daha sonra onun için zor bakmak için. Sık sık yıkama sorunludur, bu nedenle bu cam perdesi sadece nemli bir bez ile silin

dikiş için malzemelerin genellikle gerek: Ana kumaş, astar, perde, kurdele, dekoratif kablosunu, tel zımba, bir matkap, vida, tornavida, kalem.

Dikiş lambrequin için talimatlar:

 • Pervaz pencerenin altında güvenceye;
 • korniş uçları yan cam sınır 15 cm stand;
 • saçak uzunluğu boyunca malzeme kesme + yan kuyruklarına + 10 cm yarım metre, üst cam perdesi sarkacak olduğunda,;
 • astar kumaşının Sew;
 • markanın korniş ve palmet merkezinin üst orta;
 • Zımba Merkezi lambrequin merkezinin korniş takmak;
 • Sonra kumaş ve dinlenme takmak;
 • uçları kablosunun üzerine iki ayak olacak her iki tarafta dekoratif kablosunu kravat Sarkan;
 • Kordon bağlantı yay kıvrımlar açın.

Basit palmet hazır!

elleriyle mutfak pelmet (video ana sınıfı)

boyutunu ve dekor hesaplanan Ve eğer mutfakta ve diğer odalar palmet uygun olabilir. üslup birliğini gözlemleyin, aksesuar ve kıvrımlar ve güzel pelmet ile aşırıya kaçmayın yanı sıra olası pencere trim görüntüsünü tamamlayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

56 − = 52