Parke, kokusuz, çabuk kuruyan cila

Bir parke için çabuk kuruyan ve kokusu olmayan bir cila seçmek için ne yapılması gerekiyor?

Parke su bazında hızlı kuru kurutma boyası

Parke, en güzel ve dayanıklı doğal zemin kaplamasıdır. İç dekorasyon için kullanmayı seven bir kişi hakkında, onun güzel tadının olduğunu ve evindeki konforu takdir ettiğini söyleyebiliriz.

Modern pazarda cilalı parke zemin kaplamaları da dahil olmak üzere pek çok tür parke zemin kaplaması bulunmaktadır. Döşeme için uygundurlar ve öğütme gerektirmezler, ancak yüksek maliyet nedeniyle herkes göze alamaz. Bu nedenle, birçok alıcı işlenmemiş zemin kaplamayı tercih etmektedir. Onlardan önce bir parke için bir vernik seçme konusunda bir soru var.

Her biri kendi seçim kriterleri. Birisi parke için çabuk kuruyan bir verni tercih eder, diğerleri aşınmaya dirençlidir ve diğerleri için çevre dostu ve güvenlik gibi nitelikler önemlidir.

Bunu seçerken, kimyasal kompozisyonunu dikkate almalı, ki bu olabilir:

Parke için poliüretan vernik, dayanıklılık ile karakterize edilir, ancak emniyet açısından diğer kaplamalardan daha aşağıdadır. Bununla birlikte, parke için bu vernik aşınmaya dirençli olup kimyasal bileşimi ile açıklanmaktadır.

Dikkat lütfen. Parke için bir vernik seçerken, iki komponentli bileşimin tek komponentli bir bileşenden çok daha pratik olduğunu ve daha uzun süre sürebileceğini de belirtmek gerekir.

Parke verniği daha iyi olan ikilem üzerinde mantık yürütmek, bunun eksikliğini ya da bir koku varlığını hesaba katmalıdır. Bu, alerjisi olan insanlar için özellikle önemlidir, ayrıca güçlü kokulu bir kaplama uygulandığında zehirlenme olabilir.

Su bazlı vernik, bileşiminde çözücüler içermediğinden en çevre dostudır. Kokusuz ürün kategorisine dahildir.

Yanıcı olmadığı için, yangın riski yüksek olan odalarda bile kullanılabilir.

Alkid vernik bir çözücüye dayalıdır, yapışkan özelliklere sahip değildir ve uygulandığında panoları birbirine yapıştıracaktır. Bu kaplama, ağacın rengini değiştirmek için bir özelliğe sahiptir, bu yüzden, onu seçerken hesaba katılmalıdır. Onun dezavantajları arasında uzun süreli kuruma vardır.

Bu aracın avantajları, yapışkan özelliklerini ve odanın mikro klimasına direncini içerir. Bu nedenle, perakende satış mağazaları, ofisler ve ev binaları için seçilir.

Dikkat lütfen. Önerme ıslak ise, zemini kapattıktan sonra havalandırma yapmak gerekir, aksi takdirde kurutma işlemi uzun süre uzatılabilir.

gibi renk Parke cilası belirtilen gölge elde etmek üzere yok olabilir, sarılık değişen derecelerde sahip aracı alkid, uretanalkidnoy asit veya baz ile. Arzulanan rengi elde etmek için, son kat üzerine özel katlama uygulanır. Renk ölçeği o kadar geniş ki, iç mekan stiline karşılık gelen zemin için bir renk seçmek mümkündür.

Bir parke döşeme seçerken şunları düşünün:

 1. Kimyasal bileşim
 2. Ekolojik uyumluluk
 3. Teknik nitelikler
 4. Çalışma karakteristikleri
 5. Şeffaflığın derecesi

Buna ek olarak, diğer göstergeler, parke su bazlı verniğidir:

Bu nedenle, hangi parke verniğinin en iyi olduğu sorusuna cevap bulmak için herkes kendisi için olmalıdır.

Bir parke için bir verni seçmek karanlık bir odada içeriği nasıl oluşturur? Parlak zemin odanın daha aydınlık olmasına yardımcı olur ve mat, asil antik etkiyi yaratır.

Su bazlı cilalar tek komponentli ve iki komponentlidir. İlki, trafik yoğunluğunun düşük olduğu bölgelerde, örneğin dairelerde daha sık kullanılır.

Parke için lake, iki bileşenli su bazında, yükün daha yüksek olduğu mutfaklar, koridorlar ve ofislerde bitirmek için kullanılır. Ayrıca, bu tür bir kapsama alanı, dairelerindeki kat ömrünü uzatmak isteyen kişiler tarafından seçilir.

Birçok kişi "su" ismini korkutuyor; tüketiciler yıkanabileceğini varsayıyor. Aslında bu kaplama, modern üreticilerin yenilikçi yöntemleri nedeniyle geliştirildi. Uygulamasından hemen sonra su tabanı buharlaşır ve zemin yeterli mukavemet kazanır.

Su bazlı parke için cila, değerlendirmeden bakılırsa, alıcılar arasında talep bulunmaktadır. Bu, onun aşağıdaki yararları ile açıklanmaktadır:

 1. Düşük toksisite
 2. Koku eksikliği
 3. Hızlı kuruma
 4. Düşük Renk

Dikkat lütfen. Kokusuz ve çabuk kuruyan parke su bazlı vernik!

Madde ajan yüzeye uygulandıktan sonra önce su buharlaşır, film oluşturan bileşen çok daha yavaş buharlaşır, kururken konsantrasyonu da artar.

Su bazlı çabuk kuruyan bir parke için vernik için yan dikişlerin mafsalları birbirine yapışmış olarak kalmamaktadır.

Suda çözünür maddelerin avantajı, kurutmanın çözücü buharının düşük içeriğidir.

Aşınma direncini arttırmak için, içinde dağınık karışımlar eklenir.

Bir örnek olarak, akrilik yapıştırıcı üzerine su bazlı parke için "Tex" cilası alabilir ve iyi yapışkan özelliklere sahip olduğu için koruyucu bir film oluşturur.

Parke için hızlı kuruyan akrilik vernik "Bale" büyük talep görüyor ve müşteri yorumları iyi. Bu aletin bütçesel olmasına rağmen mekanik hasarlara karşı dirençlidir ve zararsızdır.

Parke lake ile kaplama teknolojisinin tam olarak yerine getirilmesi için oda sıcaklığının 25 ° C'den yüksek olmaması gereklidir. Bu duruma uygunluk kaliteli uygulamaya ve çabuk kuruma yardımcı olacaktır.

Çalışma evreleri şunlardır: parkenin döşenmesi, bisiklet sürmesi, astarlanması ve verniklenmesi. Parke 45 ° açı ile bükülmelidir. Önce, zemin kaba bir tahıl memesiyle, daha sonra ince tanelerle örülür.

Shpaklyuyutsya panolar arasında bok. Daha iyi yapışma için kaplamanın odun içine daha derin nüfuz etmesi için vernik altında parke üzerine bir astar uygulanır. Kendi ellerinizle parke döşeme bazı becerileri gerektirir

Hafif ve yumuşak ayakkabılarda uygulanmalı ve kaplama tabakaları ile enkaz zemini arasına girmekten kaçınmaya çalışılmalıdır. Zemin birkaç kat kaplıdır.

Birinci tabaka mekanik olarak zararsız bir işlevi taşır. Her müteakip başvuru, önceki tabaka kurutulduktan sonra gerçekleştirilir. Ahşabın ve levhaların kalitesine bağlı olarak sekize kadar kat uygulanabilir.

Bu amaçla ürünü hemen tüm zemine uygulamak gereklidir, özel bir rulo uygundur.

Parke için ne kadar vernik kuruyorsa herkes ilgileniyor? Bu, uygulanan ajan kalitesine ve kimyasal bileşimine bağlıdır. Ortalama olarak, bir tabakanın günde yaklaşık kuruma süresi. Parke için çabuk kuruyan vernik 6 saat süreyle sertleşir.

Dikkat lütfen. Kuruduğunuz kaplamanın doğal şartlarda sabit bir sıcaklıkta olması gerekir.

Son tabaka en az bir hafta kurutulmalıdır.

Parke kendi elinizle nasıl örtülür:

Parke bakımı nasıl yapılır, verniklenir

Zeminde cilayla örtülü çizikler, hasarlar ve çizikler olabilir. Böyle bir katın düzgün çalışması için odadaki optimum sıcaklık ve nemi korumak gerekir.

Sıcaklık ve aşırı nemi değiştirirken şişebilir. Zemini bundan korumak için, parkenin vernik ile kaplanması için bakım araçları vardır. Böyle araçlara taşımak mümkün:

Zemini kazıyarak koruyan mobilya ve sandalyelerin bacaklarında özel kadife çıkartmalara yardımcı olacaktır.

Çizikler ortaya çıkarsa, onarıcı bir yapıştır kullanabilirsiniz. Hasar gören bölgeye spatula ile kolayca uygulanır. Aşırı miktarda macun hemen bir sünger veya bir bezle temizlenmesi gerekir.

Vernikli bir parke bakımında, temizlik, tercihen elektrikli süpürge ile kurulum yapılabilir. Nem ağacınıza zarar verebilir ve zemin kaza ile dökülürse su acilen giderilmelidir. Parke verniği ile nasıl kaplanabilir?

Islak temizlemenin ıslak olmasından değil, biraz emilen bezin emici ve yumuşak bir malzemeden yapılması önerilir.

Güçlü kirlilik, özel araçlar yardımı ile ortadan kaldırılmalıdır. Bu tür araçlar şunları içerir:

 1. şampuan
 2. Kliner - seyreltilmiş verniklerle özdeş bir ajan

Parke cilalanması, verniklenmesi

Klonlayıcılar aerosoller, spreyler şeklinde mevcuttur, kaplamayla kimyasal olarak reaksiyona girmezler ve yüksek bir temizleme gücüne sahiptirler.

Parlatıcılar zeminde mekanik hasarlara karşı koruma sağlayan ve neme karşı dayanıklı özelliklere sahip özel bir koruyucu film oluşturabilirler. Vernikli kaplama için, parlak parlaklıklar seçilerek zemine ilave bir parlaklık kazandırılır.

Zemine derin hasar (çatlaklar ve çizikler) olduğunda bu yeri cilalayabilir ve daha sonra yeni bir cila ile eski haline getirebilirsiniz.

Elbette güzel bir zemin özel bakım gerektirir, ancak aynı zamanda odada coziness ve refah atmosferi yaratır. Doğal ve çevre dostu bir zemin kaplaması seçen insanlar yalnızca iç mekan stili için değil aynı zamanda sağlığı için de bakım yaparlar.

2018 Bu çok kolay. Dikkat lütfen! Portal üzerinde yayınlanan bilgiler sadece bilgi amaçlıdır. Yetkili bir teknisyene danışdığınızdan emin olun. Tüm telif hakları, hak sahiplerine aittir.

Koku almayan bir zemin için hızlı kuruyan cilalar - en anlaşılır varyantı seçiyoruz

İnşaat pazarında sunulan modern zemin kaplamalarının bolluğuna rağmen parke moda değildir. Ancak çekici görünüm ve çevre dostu olmanın yanı sıra, bu kaplamanın önemli bir dezavantajı vardır - ahşap aşırı nemi ve doğrudan güneş ışığını tolere etmez.

Ahşap zeminin maksimum düzeyde korunmasını sağlamak için uzmanlar, sadece ahşap dokusunu vurgulayan, aynı zamanda nem direncini önemli ölçüde artıran özel bir vernik kullanmanızı tavsiye etmektedir. Kaliteli bir zemin cilasını seçme konusunda aşağıda okuyabilirsiniz.

Laklama, döşeme ömrünü uzatmaya izin verir.

Kompozisyonla ilgili vernik çeşitleri

Birçok vernik, kapı, parke, korkuluk ve çeşitli dekoratif unsurlar dahil olmak üzere çeşitli ahşap kaplamalar açısından çok yönlülüğü ile bilinir..

Ve eğer bir koku almadan bir cila için ilgileniyorsanız, o zaman modern pazarda sunulan her seçeneğin özelliklerinden haberdar olmanız gerekir:

 1. Alkit vernik. Bileşim neme dayanıklı ve uzun ömürlü olan görünümünde bir organik çözücü ve alkit reçine içerir.

bileşimin üniform uygulanmasını sağlamak amacıyla, sprey kullanılması arzu edilir.

Tasarım El püskürtücü sprey.

Tam vernik kurutma 72 saat içinde gerçekleşir, ancak uygulamış tabakanın Hızlı kurutma ilginizi çekiyorsa, onun bileşiminde bir kür ajanı içerdiğinden emin olmak için gereklidir. sertleştirici madde ile Kuruma süresi bir gün düşürülür.

 1. Daha hızlı kuruma süresi üretan alkid vernik ile karakterize edilir. Üretan grupları ilave olarak, bu tür bileşimler, mukavemet için, en, hepsi de aşağı alkid değildir, 12 saat süre ile kurutulur.
 2. Yağ vernik reçine, yağ ve organik çözücülerin yüksek içeriğine sahiptir. Onların ayırt edici özelliği zengin çikolata tonları soluk sarı odun tonunu değiştirmek için yeteneğidir. Bununla birlikte, böyle bir çözüm daha kuruyacaktır.

Yağlı cila kereste yüzey parlaklık etkisini vermektedir.

Sıcaklığa bağlı olarak, kurutma süresi birkaç gün kadar olabilir.

etikette belirtilir onun yağ içeriği, yüzdesine bir petrol vernik ödeme dikkat seçerken.

Daha yüksek, sırasıyla koruyucu özellikleri - yağ oranı yüksek olur.

yağ oranı% 50'nin altında ise, zemine bir çivi kullanamazsınız.

 1. Nitroselüloz cila kolodyum ve plastikleştiriciler, uçucu çözücüler ve reçine yaptı. Çıktıkları iç dekorasyon için kullanılır. Birkaç saatlik kuru süresi, gücü nitroselüloz analoglarını temin etmez Bu gibi bir bileşim olup, gerçek bir hızlı kurutmadır.

ahşabın yüzeyinde ince bir şeffaf film kaplama bileşimi formları, iyice ahşap nem giderici özelliklerini arttırdığı ahşap gözenekleri, sızdırmazlık zaman. Eğer vernik sağlığına kesinlikle zararsızdır ilgilenen eğer toksik çözücülerin Bileşiminde içerdiğinden Ancak, o zaman bu seçenek, sana yakışmıyor. fiyat bileşimi de herkese uygun değildir.

nitrovarnish ile çalışırken tüm önlemleri ve solunum dikkat edilmelidir.

 1. Akrilik su bazlı boyalar, organik çözücü içermeyen ve kokuları yaymaz ve böylece en iç mekan uygulamaları için güvenlidir. akrilik boyalar Ağaç gücünü artırmak ve malzemenin doğal renk ve doku koruyabilir.

gücünü artırmak için, uzmanlar çeşitli katmanlarda boya uygulamak için önerilir.

Doğal olarak, bu kadar yaklaşık iki haftalık bir süre boyunca sevk edilecek kuruma süresi artar.

Paul Resimde iki kat akrilik kaplanır.

Akrilik bileşikler sıcaklık ve neme karşı çok duyarlı olan, bu nedenle ıslak temizleme tahammül yoktur.

 1. zeminler için Epoksi lakalar. Hızla kurur ve iç ve dış işler için kullanılır. onlar hemen her yüzeye açabilir, çünkü bu, formülasyonların en evrensel şeklidir.
 2. genellikle özellikle değerli ahşap durumunda, ahşap zeminler için son bir kaplama olarak kullanılır, çünkü poliüretan bileşimler, aşınma direnci ve nem itici özelliklere sahip olan.

Boya bileşimlerinin nasıl çalışılır

Genel bir kural olarak, kapak veya rendelenmiş ahşap döşeme kullanılan zemin boya kokusuzdur, ancak bazı durumlarda, uzmanlar vernik tercih etmenizi öneririz. Ve kendi elleriyle çalışmalarını yürütmek üzere, altınızdaki talimatlar için yararlıdır.

Eğitim aşağıdaki kurallara göre yapılır:

 1. Eğer vernikle tahrif hiç vernik parke, karar verirseniz, bu ön tedavi edilmelidir.

Eğer vernik uygulamadan önce, yüzeyinin çizilmesi geçirirler.

 1. parke verniklenmiş ise, o zaman sadece yeni bir kat uygulanır.
 2. İşleme iyice ufalanması kereste içerir.
 3. yer elektrikli süpürgenin yüzeyini parlatma sonra önceki aşamada tüm kalıntılarını uzaklaştırmak için.
 1. Çoğu zaman, karartmak ve karanlık olabilir zemin ışık ahşap vernik sonra, tam tersine, sarı açmak veya allık. Çoğu zaman, böyle bir renk değişimi uygulamadan hemen sonra gerçekleşir, bu nedenle kompozisyonun özelliklerini kontrol ederek başlayın.
 2. Uygulama cila tabakalarının farklı sayıda gerektirdiğinden Kütük farklı bir sertliğe sahiptir. yumuşak ağaç, bu tür ladin ve çam gibi, yeterince sağlam ve iki katman için 3-4 yatak kullanmak gereklidir.

Şimdi Modern boyalar temel özellikleri hakkında biliyorum. Uygun bir yapının seçimi dikkate alarak bütün nüansları sizin için zorluk olmayacaktır. Bu makalede çalışan videoda yer alan bazı noktalarda ek bilgiler.

Markanın Bakış kokusuz parke vernik çabuk kuruyan

koruyucu kaplamaların, çeşitli yüzeyinde açtığı kolaylaştırılır ekolojik değeri, pratik ve dayanıklılık nedeniyle parke. Bu amaçlar için, mükemmel çabuk kuruyan ölçüde döşeme ve hızlı katılaşma tatbik işlemini basitleştirir daha sulu bazda ile elde edilir kokusuz parke cilasının, için bir tane.

parke cila, su bazlı ve avantajları nedir

Bir su bazlı Parke cilası homojen, viskoz karışımın aşağıdaki avantajlara sağlayan parçacıklar, suya emülgatörler ile karıştırılır, organik veya inorganik maddelerin bir sulu dispersiyonu tarafından yapılır:

 • Tüm bileşenler tam olarak çevre temizliği, kimyasal çözücüler olmadan sayesinde;
 • önemli ölçüde zemine uygulanması sürecini hızlandırır hızlı priz süresi;
 • Yüksek sıcaklıklarda toksik atık bulunmaması;
 • yanma işlemine tabi değildir;
 • Doğal odun malzemeleri ile iyi bir yapışma özelliğine sahiptir;
 • Bu dayanıklı ve akciğerlere mekanik hasara dayanabilir olduğu;
 • Bu Bileşiminde içeren bileşenlerinin karşı alerjik reaksiyon belirtileri neden olmaz.

Su bazlı parke cilalar zemin kaplaması veya uygulamadan önce bir sertleştirici madde ile birlikte karıştırılması gereken iki bileşenli bileşim içinde kullanıma hazır tek bileşenli bileşim olarak üretilir. İki bileşenli kaplamalar çok daha dirençli aşınmaya ve daha az hassas büyük yükler olumsuz etkilerine bulunmaktadır.

Sulu laklannın üretiminde, üreticiler, yani organik ve inorganik reçineler ve bunların bileşikleri, çeşitli türevleri kullanılmaktadır:

 • Akrilik reçinelerin sıvı polimer izole edilir ve daha sonra sulu bir dispersiyon ile muamele edildi. Boya Bu tip insan vücuduna kesinlikle zararsızdır ve çocuk ahşap oyuncak uyguluyor olabilir, en yaygın olanıdır. onun tabakaların Ayar süresi yaklaşık iki saattir.
 • büyük ölçüde uygulama alanını genişletir poliüretan parçacıklarının sulu bir dispersiyonu ile üretilen poliüretan cila. vernik Bu tür bir iki ve mükemmel günlük çok sayıda insanı hareketli hangi zemine koymak için izin verir ağır yükleri, karşı dayanıklıdır. Poliüretan vernik kuruma süresi, en fazla üç veya dört saattir.
 • Alkid üretan Parke cilası üretan gruplarının çeşitli ilavesiyle alkid reçinelerinin sulu bir dispersiyon elde edilir. Bu kombinasyon sayesinde, kaplama, ahşap döşeme levhalarını emişli gerek olmadan zemine uygulama kabiliyetine sahip aşınmaya karşı mükemmel bir direnç ve oldukça elastik bir bileşim işletme özelliklerini artırmıştır.

Parke, su bazlı vernik nitel koruyucu bir tabakayla kaplanması asil estetik elde eder ve şekillendirme iç alan sağlar.

boya ve vernik iyi üreticileri, su bazlı

boya Günümüz pazarında, ürünleri yani dünyanın, birçok ülkesinde topraklarında belirli talep zevk birçok yabancı üreticileri vurgulamaktadır:

 1. Fin şirket "Tikkurila."
 2. "Bona" İsveçli üretici.
 3. Alman şirketi "Berger" ve "Lobadar".
 4. "Vermeyster İtalyan şirketi».

Şirket "Tikkurila" Modern bilgisayarlı ekipman ve kendi uzmanları tarafından geliştirilen yenilikçi teknolojilerin kullanımına dayalı parke su için cilalar üretir. Şirketin ürünleri son derece nedeniyle mükemmel kalite ve performans özelliklerine birçok ülkelerin pazarlarında talep edilmektedir. kaplamalar, tasvir «Parketti Assa» altında, özel olarak poliüretan tahsis parke su bazlı vernik, tüm aralığı arasında aşınmaya karşı gelişmiş dirence sahip ve nitrosolvent dışında çeşitli kimyasal sıvı girişini direnç gösterir.

Shvedstkaya şirketi "Bona" parke cilaları, yapar kokusuz, su bazlı birkaç yıldır. Gelişmiş bilgisayarlı üretim ve kendi araştırma merkezi, adı «Trafik» altında, geliştirmek ve parke vernik, poliüretan partikülleri, su bazlı başlatmak için şirket sağladı. Bu kaplamanın eşsiz yapısı aşınmaya karşı mükemmel bir direnç verdi ve mümkün büyük bir kamu insan akımı olan yerlerde kullanmak yapılan mekanik hasar, izlerini gösterir. Bu poliüretan vernik, su bazlı, kendi salonlarda onlara parke döşeme kapsayan müzeler kullanmaya istekli.

Alman şirketi "Berger" ve "Lobadar" son on yılda giderek popüler hale gelmiştir, yüksek kaliteli parke cila çeşitli üretmek, kendi uzmanlarının ileri gelişimini kullanarak, su bazlı. Bu şirketlerin boya ürünlerinin tamamı hattının Özel talep, mekanik darbelere ve aşınmaya yeterince dirençli karşı koruma iyi derecesine sahip isimlerin Lobadur WS 2K Duo ve Berger Aqua-Seal 2K-PU, altında parlak mat ve yarı mat iki bileşenli poliüretan lake olanlardır. Alman şirketlerinin üst kısmında kendi yapısına zarar yapabiliyor selülozik tiner haricinde vernikler çeşitli kimyasal sıvılar almanın korkmuyoruz.

iki bileşenli mat, Aqua Vermeister denilen biçimde Parlak ve yarıparlak poliüretan su içinde kullanılan üretiminde uzmanlaşmış, boya ürünleri ve İtalyan şirketi "Vermeyter" modern üreticilerin gerisinde etmeyin yakında en fazla 4 saat katmanları dökün farklı 2K oynayın. iç piyasada parke cilasının Özellikle popüler bu tip şirket erken aşınmaya ekonomik segmentte yanı sıra onun iyi performans özellikleri ve direnci odaklanmış edildiği ilk fiyat kategorisini getirdi.

Bu şirketlerin ürünlerini kullanarak dayanıklı parke süreli kullanım, hem de onun asil ve şık bir görünüm sağlar.

Haftada bir kez biz en çok okunan yazılardan yayın gönderme.

Malzemelerin kopyalanması sitemize doğrudan köprü durumunda ön müzakere olmadan mümkündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 2 =