ahşap zemin için Vernik

Nasıl vernikli ahşap zeminler ile karşılamak için? Nasıl ve hangi dairede ahşap zemin kapsayacak şekilde?

Kesinlikle ahşap zeminler her türlü yaşam ek terbiye gerektirir uzatmak. bu amaç için kurulmuş fonlar, çeşitli vardır. En popüler seçenek bir çivi olduğunu. Bazen bu yüzey de balmumu, yağ veya boya ile tedavi edilir. bu makalede sonra konuşacağız nasıl cila kat ahşap zemin ve Hakkında. Ayrıca ayrıntılı olarak aynı zamanda, ne gibi avantajlar ve farklı başka yollarla dezavantajları ve nasıl kullanılacakları analiz edin.

Şu anda, sanayi birkaç çeşidi üreten ahşap zeminler gelmeye uygun LAKLAR:

  1. Poliüretan. lake Bu tür genellikle yüksek nemli odalarda kullanılır. Buna ek olarak, bu aşınma, önemli bir sıcaklık değişikliklerine dayanıklı ve uygulama kolaylığı yeteneği dayanıklıdır. eksiklikleri arasında öncesinde kurutma için zararlı maddeler serbest bırakır kaydetti edilebilir.
  2. Akrilik cila. suya dayalı Döşeme. Kesinlikle çevre dostu olarak kabul. Bu türün Ancak maliyet ve özellikle de dayanıklı farklı sürtünme, çok yüksek değildir. Sen akrilik lake ve nemli kullanamaz.
  3. Nitrovarnishes. Yüksek dayanıklılık, hızlı kuruyan ve düşük maliyetli.
  4. Yağ vernikler. ayırt edici iyi esneklik ve sertlik gibi, dış yüzey boyalama (yer teras, veranda, sundurma, t.) için kullanılabilir. dezavantajları arasında uzun kurutmadır.
  5. Poleuretanovo-akrilik. Bunlar pahalı değildir, ancak benzeri akrilik vernikler sadece çok büyük değil haç odalarda kullanılabilir.
  6. Alkid. Bu varyant, iyi nem direncine ve dayanıklılığa sahip olmasıdır. dezavantaj çalışması sırasında ortaya çıkan hoş olmayan koku.
  7. Alkol. Çevre dostu, ancak aşınmaya karşı çok dayanıklı değildir ve korkuyor nem vardır.
  8. Epoksi. Aşınma direnci ve ucuzdur.
  9. Üretan. Bu tür vernikler nem korku ve nispeten aşınmaya dayanıklı değildir. Ancak alkid aynı dezavantajı var - uygulanmış ve kurumadan önceki sertliği, hava kirleticiler motor vasıtasıyla döndürülebilirler.
  10. Üretan-alkid. kaplanmış lake bu tür yüzey, sıfırdan zordur. Buna ek olarak, üretan alkid boya nem korkmuyoruz ve aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır.

Peki, nasıl cila ve nasıl ahşap zemin kapsayacak? daha ayrıntılı olarak tüm bu görelim.

farklı amaçlar için tırnak binayı nasıl seçilir

Bu nedenle, yüksek trafik alanlarda zemin kaplamaları poliüretan ya da üretan-alkid vernik kullanmalıdır. Nasıl veranda, teras ya da sundurma vernikli ahşap zeminler ile karşılamak için? sokak yağı kullanmak daha iyidir. Yüksek nem ile alanlarda daha uzun poliüretan, alkid, üretan veya epoksi sürer. Yaşlı veya hasta insanlar var çocuk odaları, yatak odaları ve bu odalarda, olarak, çevre dostu akrilik veya üretan su bazlı vernik kullanmak daha iyidir.

Nasıl daha iyi malzemenin cins bağlı vernik ahşap zemin kapsayacak? Sorun da çok önemlidir. ahşabın doğal yapısı yerine koruma, parlaklık veren yanlış seçim At ve vurgulamak sadece zemin berbat edebilir. Örneğin, doğal olmayan üzerinde tonu değiştirebilirsiniz.

ahşap lake parke döşeme kapsayacak şekilde görelim, başlamak için. Bunlar için, genel olarak yeterli elastik film oluşturma araçları kullanılabilir. Bu örnek, poliüretan, üretan ya da üretan-alkid boya olabilir. Sen onlar tarafından tedavi altına gibi yalnızca meşe zeminler için bu çeşit kullanamaz, onlar karanlık olur. İğne ahşap alkid, üretan ya da üretan-alkid boya ile muamele edilir. reçine ile önceden silme panoları.

Ahşap üzerine cila uygulamak için hangi aracı

Yani, vernikli ahşap zeminler kapsayacak şekilde nasıl biz bulunurlar. Şimdi işi yapmak için gerekli görelim. lake uygulanmasına yönelik Aracı çeşitliliği bağlı seçilmektedir. Bu bilgiler genellikle paketin üzerinde belirtilir. Bu, bir mala, rulo, fırça veya püskürtücü olabilir. Üreticinin önerileri mutlaka gerektiği izleyin. araç ile doğrudan dolayısıyla tabaka kalınlığı bağlıdır lake ve dayanıklılığı teşkil etmesi. Çoğu zaman kat fırçanın kullanılması ile tedavi edilir.

kapak ahşap zemin cilası olarak

Zemin yüzeyi her şeyden önce kesinlikle temiz olmalıdır. Onun vakum ve daha sonra nemli bir bez ile temizlemek için gerekir. Daha sonra, zemin kuru olmalıdır. Bir sonraki aşamada, onlar astar ile kaplıdır. Bu mağazadan satın özel bir ajan, ve fakat 1 arasındaki bir oranda, uygun bir çözücü ile seyreltilir ve işlem aynı çivi olabilir: 3. Astar kuruduktan sonra maddi çalışma geçin. Vernik, düz ve pürüzsüz bir tabaka olarak almaya çalışırken, odun lifleri boyunca uygulanır.

işlerken filmi hava kabarcıkları görünmez olmasını sağlamak için gereklidir. Tamamen ahşap zemin gibi böyle güzel bir yüzeyin görünümünü, bozabilir. elleri fırça ucunun üstüne filmin hafif bir hareketi yürüten yavaşça zaman zaman lake kaplı bulunmaktadır. Bu nedenle tüm kabarcıklar tamamen kaldırılır.

Tipik olarak, zemin vernik iki ila dört katman uygulanır. Daha büyük bir miktarı, doğal ahşap yapıyı kapsayabilir.

ahşap zemin cila ile kaplı olduğu Umarım, artık anlıyoruz. Nihayet ipuçları birkaç ver.

Hatta bazen kuruyan cila tabakasından sonra zemin, hafif yapışkan kalması. Bu durumda, sadece bazı deterjan ile su ile iyice durulayın gerekir.

Katlar arasında fırçayı tutmak önemlidir. Vernik üzerinde kurumuş değildir ya da bunun ile ıslatılmış bir bez çözücü madde içinde daldırma veya sarılmalıdır için, daha sonra polietilen ile kaplanır.

Lac - döşeme çok popüler. Ancak bazen, ahşap korumak için tasarlanmış bir araç başka türlü kullanmak. Bu balmumu, örneğin olabilir. iki kat olarak uygulanır, bu özellik ahşap ve parlaklık doğal rengini geliştirmek için izin verir.

Buna ek olarak, zemine mekanik hasara karşı koruyucu bir bariyer olarak vernik eylemler olarak balmumu, bunlar kimyasal yollarla su ve hasar çeşitli emer. Tipik olarak, mum bir bez ile yüzeye tatbik edilir. Bu durumda, dikkatle kereste içine sürtünme. Bazı türler fırça ile tatbik edilmesi gerekir. Cila kuruduktan sonra, katılaşma yüzeyi tamamen düz duruma kadar temiz bir bez ile parlatmak için, bunlarla kaplı tamamlayın.

Özel antiseptik yağ da odun için çok popüler bir ilaçtır. Bunun birçok çeşidi vardır. Örneğin, tik yağı sert tedavisi için kullanılır. o su geçirmez ve ısı değişikliklerine korkmadığını olarak Danimarka gibi, çoğu zaman, teraslar, verandalar ve revaklar Kat dekorasyon için kullanılır. Ama en popüler seçenek hemen her tesislerinde zemin tedavisinde kullanılabilecek keten tohumu yağıdır.

elyafların yönünde yumuşak bir fırçayla bu aracı uygulanır. Kaba bölgeleri terk ve mümkün olduğunca dikkatli bir şekilde ovmak önemlidir. Yağ ahşap emilir sonra fazla temiz bir bez ile çıkarılır (bu serbestçe uygulanabilecek olmalıdır). Zemin yüzeyi parlatmak için tedaviden sonra yarım saat. Bu bir bez olarak yapılır.

daha Yani apartmanda ahşap zemin kapak? Vernik? Wax? Yağ? En dayanıklı kaplama gerekiyorsa, çiviyi seçmek gereklidir. Ancak, böyle bir filmin mekanik hasara karşı çok dayanıklı değildir akılda tutulmalıdır. Yağ veya balmumu en doğal yüzey elde etmek için kullanılmalıdır. Buna ek olarak bu kaplama, sıfırdan neredeyse imkansızdır. Ancak, hızlı bir şekilde giyer.

nasıl oluşturulur

Herkes için ipuçları

Nasıl bir çivi ahşap zemin seçin. Bazı yararlı tavsiyeler

Merhaba sevgili dostlar.

Bizim bugünkü yazı konusu - seçim ahşap zemin için Vernik.

Cilalama - net ahşap kaplama - bu uzun zaman önce icat edilmiştir.

Hepimiz ahşap zemin bir boya ile boyanabilir ve vernik ortaya çıkarabilir biliyoruz. Ve sahibi ahşap, güzelliği, bu en iyisi için boyama uyum dokusunu ve rengini vurgulamak istiyorsa. Buna ek olarak, boya tabakası ayrıca örneğin dış negatif faktörlere karşı ahşap koruma - aşınma ve neme karşı koruma sağlar.

Bugüne kadar, ahşap zemin için vernik türleri büyük kümesi vardır. Bu performans, amaç ve diğerleri, bileşim içinde değişir.

Oldukça uzun bir süre için son ve aynı zamanda onların niteliklerini kaybetmemiş böylece nasıl bir çivi ahşap zemin seçilir?

Seçiminizi yapmadan önce, vernikler ne bakalım ve temel özelliklerini düşünün.

bölü ahşap zemin için tüm boyalar kullanılan çözücünün tipi tarih:

reçine malzemeden küçük bir oranda mevcuttur özel olarak tahsis edilen su buharı bundan suda çözünür bir bileşim kurutulurken.

Bu boyalar farklı toksisite ve kurutma sırasında güçlü bir kokusu vardır. aşınmaya ve darbeye - Ama içeren küçük boyalar mekanik stres yüksek bir dirence sahip olduğuna dikkat edin.

için kullanılan reçine türü aşağıdaki gibi ahşap zemin için boyalar ayrılabilir:

- uzmanlara göre, en iyi olarak kabul edilir Poliüretan vernik. Ve en pahalı suda çözünür poliüretan laklar vardır. çevresel performans yüksek düzeyde tutulurken, cila kaplama aşınma ve darbe, iyi esneklik, yüksek güç ve direnç vermek ihtiva eden poliüretan reçineleri.

Ahşap için Poliüretan kaplamalar

Özelliklerinden dolayı - Herhangi bir ahşap yüzeyin özel dayanıklılık veren, onların sanat derece sanatsal eserlerin bitirme için büyük bir kullanım alanı bulmuş.

Poliüretan-akrilik vernikleri kalite özellikleri açısından (elastikiyet ve aşınma) poliüretan verniklerden daha düşüktür. Akrilik reçineler maliyetlerini düşürmek için poliüretan reçineleri yerine kompozisyonlarına katılırlar. Yani yoğun mekanik yüklerin olmadığı odalarda daha ucuz bir cila uygulayabilirsiniz. Sonuçta, bu tür vernikler mekanik mukavemeti poliüretanlarınkinden daha düşüktür.

Ancak, poliüretan-akrilik verniğin poliüretan ile karşılaştırıldığında yayılacak olması çok daha iyi. Bu özellik, verimin ağacın yüzeyine daha az viskoz olması nedeniyle verniğin uygulanmasını kolaylaştırır.

Akrilik vernikler ayrıca aşınma ve şoka karşı özellikle dirençli değildir, ancak iyi akışkanlık ve elastikiteye sahiptirler. Bu tür cilaların ahşap bir zemin için fiyatı oldukça kabul edilebilir.

Döşeme için akrilik verniği

Bunlara ek olarak, bunlar suda çözünür verniklerdir ve bu nedenle daha güvenli ve çevre dostu olurlar. Bu cilaların performansı ve kalitesi, poliüretan-akrilik türünden daha düşüktür.

Üretan vernikleri aşınma için ortalama değere sahiptir, ancak maliyet demokratiktir. Diğer özellikleri (elastikiyet, su direnci ve darbe direnci) göre, bunlar neredeyse poliüretanlardan daha aşağı değildirler.

Sıcaklık ve nemde sıklıkla değişimlerin olduğu yerlerde kullanılması önerilir. Üretan vernikleri parke levhalarının uçlarını tutkal yapmazlar, bu nedenle operasyon esnasında tüm streslerin oluşumuna katkıda bulunmazlar.

Üretan-alkit vernikleri temel özelliklerinde ve özelliklerinde üretan verniklerine benzerdir. Fakat bileşimi oluşturan alkid reçineler mekanik strese karşı iyi direnç gösterirler.

Alkid vernikleri sentetik reçinelerin çözeltisidir -gliptal veya pentaftaliktir. Çok çabuk kururlar, ancak ortalama aşınma direncine direnç gösterirler ve şoklara karşı orta düzeyde direnç gösterirler ve düşük elastikiyet gösterirler.

Asit ile kürlenen cilalar, yüksek toksik dumanlar ile çok uzun süre karakterizedir. Ve yine de, zararlı toksinlerin konsantrasyonu kabul edilmiş sıhhi normlardadır ve bu nedenle günlük yaşamda kullanılmasına izin verilir.

Çok düşük maliyetle poliüretan verniklerin elastikiyetine ve mekanik özelliklerine göre daha düşük olmadıklarını belirtmek isterim.

Epoksi vernikler asit ile kürlenmiş olarak sınıflandırılır ve özelliklerinin tamamı onlara özgüdür. Mükemmel mekanik performansa sahiptirler.

Dikkat etmeniz gereken tek şey, yüzeye uygulandığında ve kurutulurken insan toksinleri için tehlikeli olmasıdır. Bu tür verniklerle yapılan çalışmalar sadece benzer organik dumanlar emebilen bir respiratörde olmalıdır.

Toksinlerin salgılanması süreci yaklaşık üç gün sürer, bu nedenle ekstra ihtiyaç olmadan ve kişisel koruyucu ekipmanlarla iç mekanda olması önerilmez.

Üre formaldehit vernikleri asit ile iyileştirilebilen başka bir bileşik türüdür. Formaldehit varlığı, emniyet ve çevresel performansını önemli ölçüde düşürür.

Bu cilalar insanlar için en tehlikeli olanlardır ve serbest formaldehit 3-4 gün sonra ancak havaya çıkarılır. Vücut yüzeyine ancak kişisel koruyucu ekipmanların kullanılması ile uygulanır. Aksi takdirde, mukoza hasarına ve öksürüğe neden olabilir.

Alkol cilaları alkollü olarak üretilmektedir. Tropik ağaçlardan salınan organik doğal reçineleri çözdü - sandarak ve gomalak. Alkolün buharlaşma hızının yüksek olması ve doğal reçinelerin yavaş çözünme oranı nedeniyle, bir önceki kat vernikten korkmadan ahşap yüzeyine birçok kat alkollü vernik uygulanabilir.

Bu vernikten elde edilen kaplama mekanik olarak güçlü, mükemmel parlaklık ve mükemmel yapışma ile elde edilmiştir. Ama bir dezavantaj var - bu kaplamalar düşük su direnci ile karakterizedir.

Ayrıca, bu doğal reçinelerin kullanımı nedeniyle, bu vernik fiyatı önemli ölçüde artmaktadır. Çoğunlukla cilalanan müzik aletleri için kullanılır.

Bileşimlerinde bulunan yağ vernikleri, bitkisel yağlar, organik çözücüler ve doğal kökenli reçineler - kehribar, gomalak, rosin içerirler. Bu tür vernikler birincil yüzey kaplamaları için kullanılır.

Ahşaplar için yağlı vernik

Ağaç üzerinde tamamen kuruttuktan sonra, bu vernikler sert ve dayanıklı bir film bırakır; rengi kahverengi veya açık sarı gölge olabilir. Bu vernikler oldukça ucuzdur ve mükemmel bir uygulama görmüştür. Ancak çoğunlukla kapalı mekanlarda kullanılırlar.

Yağ polimer cilaları yağdan daha ucuzdur, ancak kalite özellikleri daha yüksektir. Ek olarak, deterjanlara, reaktiflere ve aşınmaya karşı yüksek bir dirence sahiptirler. Bu vernikler, petrol ürünlerinin rafine edilmesi sonucunda elde edilen reçineler bazında üretilmektedir. Bunun sonucunda, oldukça pratik ve ucuzdurlar.

üzerinde parlaklık seviyesi vernikler şunlardır:

Kuruduktan sonra parlak cila çok parlak renkte parlıyor. Böyle bir vernikle kaplı ahşap zemin, bir ayna yüzeyinden daha kötüsü olmayan, abartılı olmayan bir parlaklığa sahiptir.

Doğal olarak, diğer tür vernikler, örneğin yarı parlak ve yarı mat, zemin yüzeyinden daha az ışık yayar, ancak yine de parlak ve parlak bir parlaklığa sahiptir.

Ve şimdi, verniklerden hangisinin seçileceğine dikkat edelim oda amacı ve türü

Banyo ve mutfakta, nemden korkmayan boyalar kullanılması tavsiye edilir. Bunlar, ahşap döşeme için üretan, üretan-alkid ve poliüretan vernikleri gibidir.

Ve burada, bir çizim odası, salon ve ahşap merdivenler için bir vernik seçerseniz, aşınmaya karşı dirençli olan bileşimleri tercih etmek gerekir.

Bunlara poliüretan reçineleri bazlı asit ile kürlenmiş, suda ve organoloveriz cilalar dahildir. Bu kabul edilebilir en iyi seçenektir.

Ahşap zemini fidanlıkta açmak isterseniz, bu amaçla, toksinler yalnızca uygulandığında, kurutulduğunda ve kürlendiğinde izole edilen suda çözünür poliüretan vernikleri ve organo-çözünür poliüretan bileşikleri en iyisidir.

Çocuk odalarında en güvenli vernikleri seçin.

Ülkemizde, elbette elastik olan üretan-alkid ve üretan vernikleri kullanmak daha uygun görünüyor. Sonuçta, büyük sıcaklık ve nem değişikliklerinde bile kalitatif özelliklerini korurlar. Ve biliyoruz ki, bu tür rejimler altında, ahşap büyüklüğünde önemli bir değişikliğe sahiptir. yani şişebilir ve kısalabilir. Ve elastik cilaların kullanımı sadece ihtiyacınız olan şeydir.

Operasyonel yükü yüksek oda ve alanlar için, üretan vernikleri ve tercihen kaymayan bir efekt kullanılmaktadır.

Makalenin sonunda şunları özetleyebilirsiniz: Zemin, duvar veya sanat eserleri olsun ahşap yüzeylerin korunması, korunmaları için çok önemlidir.

Ancak doğru cilayı seçmek gerekiyor!

Sana bu bileşimlerin veya diğer verniklerin bileşimi, kalite özellikleri ve kapsamı hakkında bir açıklama yapmaya çalıştım. Şimdi, alınan bilgileri aldıktan sonra ahşap zemin cilası, Bence çok daha kolay olacak.

Her gün bu alanda yeni bir şey var, çünkü bir kişi orada durmaz. Teknoloji gelişiyor ve yakın gelecekte verniklerin daha da iyi, daha pratik ve daha da önemlisi daha ucuz olanların oluşabileceğini düşünüyorum.

İyi şanslar ve en iyisi!

Pek çok vernik olduğunu sanmıyordum. Şimdi bileceğim. Sadece merdivenleri vernikle açmak istedim. Şimdi bunun için uygun bir cila arayacağım. Sanırım, poliüretan yapacak.

Kesinlikle katılıyorum, Peter. Bunun için poliüretan verniğe en uygundur.

İkinci kat cila uygulandıktan sonra neden tamamen donuk olduğunu söyleyin bana! İlk kat parlak parlıyordu. Odanın bir bölümü iki kez herhangi bir sorun olmadan kapatıldı. Cila parkettlasck dufa

kompozisyon alkid reçine glikol beyaz ruh

Irina. Neden olduđuna kendim de çok ţaţýrdým. İlk kat cilası tamamen kurutulmuş mu? Veya ikinci katın uygulamasını hızlandırdın mı?

Ayrıca vernikle aşırıya kaçması gerekmez, aksi takdirde ağacın kırışması mümkün olacak

Verniyoyu aşın. Gerçekten, bu gerekli değildir. Ağacın üzerine bir cila verdiyse, ağzı değil, koymaktan mutluluk duyduğunuz gibi kırıştı.

Bir cila uygulamadan önce ağacın iyi profilli olması gerekir!

Sonra vernik daha az ihtiyaç duyulacak ve depo daha iyi olacak

Beyler, ben köyde yaşıyorum. Zemini, ısıtılmamış bir odada (bir gölgelik) vernikle kaplaması gereklidir. Sorunun maddi unsuru yüksektir. Ayakkabıların ve diğer darbe kürklerinin kanopileri olduğu için, yüksek sıcaklık farklarına sahip olan ve yüksek aşınma direncine sahip odalarda kullanılabilen çok pahalı bir veriye ihtiyacınız yoktur. Ne tür bir verniği seçeceğiniz konusunda tavsiyede bulunun (Neftepolimernyh verniklerinde dar görünüyorum) ve üreticiye firmanın fiyat kalitesini bir parite ile tavsiye etmesini sağlayın. Not: her zamanki gibi daha iyi ve daha ucuz.

Ne yazık ki, bu yüzden özellikle söyleyemem. Dükkanda, satıcı size daha eksiksiz bir cevap vereceğim. Ancak danışman bu konularda profesyonel seçer.

Evet, köyümüzde uzmanlarımız yok. Üreticiye fiyat kalitesini ve verninin türünü bildirin. Sadece fikriniz çok önemlidir. Ya da birkaç üretici. Mesela Mesut hakkında ne düşünüyorsun? Yatlarsanız al onları.

Söyleyin, lütfen, eğer kontrplak FK-4 / 4'ün zemini, hangi vernikleri örtbas edeceğini ve keten tohumu yağı olmadan mümkün olup olmadığını? Kurutma yağı zemini koyulaştırıyor, ancak hafif bir tane istiyorum.

Satıcılardan tavsiyeler almak daha iyi. Emin değilim ama yalan söylemek istemiyorum.

TOP Makaleler

Eviniz için bir demir nasıl seçilir. Doğru öneriler

Evinin verandası. Veranda tasarımı

Germe tavanlarının avantajları

Duş kabini nasıl seçilir. Duş kabinlerinin türleri

Evin dış yalıtımınız kendi ellerinizle

Evde rahatlığın yaratılmasıyla ilgili faydalı makaleler edinin. Blog güncellemelerine abone olun:

Ahşap zemin cilası

Ahşap zemin cilası: seçerken esas unsurlar

Dayanıklılık, ahşap zeminin estetiği, doğrudan kaplamalı cilaya bağlıdır. O ağacın dokusunu, dokusunu ve doğal gölgesini koruyan ahşabın koruyucusudur. Bu nedenle, bir ahşap zemin için bir vernik seçmeden önce, kullanılacağı oda göz önüne alındığında kalitesinden emin olmanız önemlidir.

organorastorimye kuruyan vernikleri, kurutulan zaman zamanda çok güçlü bir kokusu vardır. Bu grubun boyalar şok da dahil olmak üzere, mekanik hasar, yüksek ölçüde dirençlidir.

Maliyeti düşürmek için bir görünüm ile poliüretan cila, bazen daha ucuz akrilik bileşen ilave edildi. Poliüretan-Akrilik boyalar mekanik hasarlara karşı dirençli yüksek bir yayılabilirliğe sahiptir.

En başarılı tırnak zemin seçebilmesi - Eğer yükleyecektir ne kadar yoğun düşünmek, bir çivi ahşap zemin seçmeden önce nihayet karar vermek.

Burada içerik için kod koyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

72 − 65 =