düzlemlerinin lazer oluşturucu

Hangi lazer seviyesi ya da daha iyi Oluşturucu

En iyi lazer seviyesini seçmek için o kullanılacaktır ne amaçla karar vermek önemlidir. Şu anda, en doğru ölçümleri düzlemde sen, dikey, yatay oluşturabilir veya lazer hattına dik açılarla crisscross hangi lazer üniteleri gerçekleştirmek yardımcı olur.

Lazer inşaatçılar sınıflandırılması

lazer seviyesi basit tipi bir kiriş çıkıntı, bir nokta oluşturucu olarak kabul edilir. Bu tür araçlar, bunların düz çizgiler ile duvara uygulamak için izin, düz bir yüzeye sahiptir. Onlar, duvar kağıdı raflar veya resimleri güçlendirmek için iyi düşünülmüş milimetre işaretlerini gerçekleştirmek için izin olarak Nokta seviyeleri en yaygın, günlük yaşamda kullanılmaktadır.

Bu kategoride en iyi model Bosch GPL 5 c, DEWALT DW 083 K ve Jeo-FennelDuo-Pointer tanınır.

Karmaşık montaj işleri planlıyorsanız, daha teknolojik cihaz gerektirir - lineer seviyesini. Bu cihazlar, farklı yönlerde uzaklaşan ışınların düz hatları oluşturmak için, ve ara noktalar yol duvarlar, fakat aynı zamanda zemin ve tavan sadece işaretleme için uygun olan çalışma sağlar. üyelerin seçiminde en sık modeli CONDTROL XLiner Combo Seti, Lazer LevelPro3 ve CONDTROL XLiner Duo düşer dahil bu tür seviyeler, yaygın sadece nafragment nesneyi tahmin edilebilir, bu kirişler kullanılarak montazha.S bitirme ve tesviye, onarım alanındaki çalışmalarının performansında kullanıldığını yönlendirilmiş bir araç. karşısındaki duvarda işaretlemeyi gerçekleştirmek için, seviye çevirmek zorunda.

Başka bir büyük olasılık kullanılan lazer aygıtı kafası, dönüş tarafında değil ışımaya ve en az yerleştirildiği açık döner araçları. Bu duruma göre, 360 ° 'lik bir yarıçap içinde yer kaplayabilir. Bu araçlardan bazı sürümleri büyük nesnelerin yapımında özellikle faydalı kılan, sadece yatay değil, aynı zamanda dikey kirişler yansıtabilirsiniz. 80 metreye kadar bir aralıktadır en lazer oluşturucu radyasyon düzlem 360 olarak uzmanlar tarafından kullanılmaktadır. Bu tür cihazlar, nokta veya çizgi göre çok daha fazladır. videoda, yorum Bosch'un seviyelerinin iyi modelleri.

Ek Bilgi: onlar binalar ulusal sağlık standartlarına uygun olması gerekir dikilmiş çünkü deneyime sahip Üreticileri, hassas lazer seviyeleridir. Hayatta daha düşük maliyetli araçların kullanımına izin verir böyle bir ihtiyaç yoktur.

bir lazer seviyesini seçerken nelere bakmak

o dahil olmak üzere diğer önemli parametreleri analiz etmek değer satın almadan önce, lazer oluşturucu gerekenleri belirleyin:

 • Tasarım özellikleri;
 • Ürün özellikleri;
 • Ek mekanizmalarının varlığı gibi faktörlere;
 • Geniş işlevsellik.

Hemen hemen her eleştiri lazer seviyeleri mesafe ölçümü gibi önemli bir parametre içerir. Piyasadaki 400 m 5 bölgedeki ışınlar uygulamak için cihazlardır. 20 m maksimum mesafe ölçümleri gerçekleştirmek için izin cihazları seçmek için daha iyi ev ortamında kullanılmak için bu tür cihazların profesyonel daha ucuzdur ve minimal miktarda tüketmek beri pil.

Bu kategoride uzmanları en iyi çözümler aramak: Bosch PLL 360, Kapro 888 ve ADA Küp 360. cihazın yaklaşık 20 m yatay uzunluğu oluşturmak için hangi popülerlik oluşturucu Bosch PLL 360, etkilidir. Bu özel şahıslar ve profesyoneller olarak kullanılabilecek mükemmel bir seçenektir.

Lazer Seviye Bosch PLL 360 vytovoy

Seviye Kapro 888

Eğer planlıyorsanız büyük ölçekli bina işleri veya açık alanda, 50 metre veya daha fazla bir mesafede ışınları uygulamak edebiliyoruz cihazlara tercih vermek gereklidir.

tasarımına bağlı lazerler farklı yönlerden gelen ışınların farklı miktarlarda yansıtabilirsiniz sahiptir. ucuz birimleri herhangi bir nesne duvarında mobilya ya da işaretleme konumları çalışma, montaj bitirme performansında yeterlidir fazla 1-2 hatları oluşturmak mümkündür.

tasarım çapraz kirişler oluşturmaya izin veriyorsa, önceden ayrı olarak kullanılıp kullanılmayacağını belirtmek gerekir. Eğer öyleyse, sadece pil tasarrufu olamaz, ama aynı zamanda göz rabotnikov.Kogda çalışmalarını giren ışınlar büyük bir odada gerçekleştirilir ve ilgili birçok inşaat işçileri çalıştırıldığında, birden kirişler ile çalışmak bir seviyeye tercih vermelidir önlemek için.

iyi olan lazer seviyesi belirleyin, bu döner mekanizmaların maliyeti nadiren (sadece tek bir düzlemde inşaatına izin modellerinin durumunda) 140 $ altına düştüğünde düşünmekte yarar var, ve yüksek kaliteli profesyonel ekipman fiyatı 350 $ başlar. Hatta basit modeller genellikle seçeneklerin iyi bir dizi var çünkü Yurtiçi kullanım böyle pahalı birimler genellikle tamamen işlerini lazer ölçüm teknolojisinde günlük kullanılan ev sahibi, aynı zamanda profesyonellerin sadece ihtiyaçlarını karşılamak, haklı değil.

Hata: nasıl tehlikeli

mükemmel kalitede lazer seviyesine sahipti olursa olsun, bu araç ölçümlerinde bazı hatalar izin verebilir. Bu fenomenin önlenemiyorsa Çünkü, üreticiler her zaman teknik dokumentatsii.Pokazateli mevcut hataları bir lazer ışınını geçme metre başına milimetre olarak hesaplanır göstermektedir. Daha küçük, bu değer, daha kesin ölçüm bu cihaz sağlar.

Ek cihazlar ve işlevleri

Çoğu modern lazer seviyeleri başlangıç ​​konumundan bir sapma cihazı ile reaksiyona girebilen bir dahili eşitleyici tarafından temin edilen kendi kendini regüle fonksiyonu vardır. Onlar tesviye samovyravnivayuschimisya.Esli yanlış ayarlanmış, birim bip veya hafif olacak denir. Ayrıca, operatör rüzgar veya kazara açma cihazında cihazın ret hakkında bilgi sahibi olur. En kısa sürede bu normal pozisyonuna döndürülür olarak, ses uyarıları duracaktır.

Eğer 1-2 ° üniteyi kurmak için izin verdiğinden kendiliğinden yayılan fonksiyonu, eski modellerin lazer seviyelerinde kullanılan çok daha etkili kabarcık cihazlar olduğunu. işaretleme belirli bir açı koymak için gereklidir Ama eğer, çalışmalarına müdahale edecektir.

Birçok modern cihazlar pil gücünden tasarruf sağlar ve cihaz belli bir süre için kullanılmadığında tetiklenir Uyku fonksiyonu var.

popüler Diğer ve önemli ölçüde olan ek cihazların çalışmasını kolaylaştırmak:

İç mekan kullanımı: Belirli bir kurucu seçmek

Aynı zamanda bir dik açı oluşturmak için izin çünkü Çoğu zaman, kapalı kullanıcıların ünitelerin maliyeti 30 $ aşmadığı rağmen ADA Quadrant A00357 ve Kapro 891 popüler modelleri dahil ucuz lazer seviyelerini seçiyor için, bunlar, oldukça işlevseldir çok uygundur iki satır, duvar ve döşeme tasarımında.

az $ maliyeti 80 Pahalı modelleri, sen 2D projeksiyon yapalım dikey ve yatay çizgiler yansıtabilirsiniz. Bu kategori ADA CubeProfessionalEdition Hitachi Hll 20 HTC-H00103, Condtrol MX2 1-2-085 ve BoschQuigo II dahil gibi cihazlar, çok sayıda içerir. Bu durumda, daha iyi bir lazer seviyesi tesviye seçmek için, iyi bilinen bir marka üretti: daha sık iyi yapılandırma ve kanıtlanmış teknolojik çözümler garantisidir. Cihazınız ev işleri gerçekleştirmek için sadece gerekli ise - Bu kategorideki cihazlarda seçim durdurmak için tereddüt etmeyin, bu arzu edilir - maksimum hassasiyet garanti marka tripod ile birimlerini satın almak veya ayakta.

açık ve karmaşık teknik manipülasyon için seviye seçimi

En zor profesyonel kullanım için bir lazer seviyesini seçmek için nasıl bilmiyorum olanlar için doğru seçim yapmak için. Bu durumda, cihaz sürekli ameliyat olacak, zorlu ortamlarda karmaşık teknolojik sorunları çözmek için gerekli olabilir.

Açık alanlarda çalışma için mekanizmalar seçerken, ilk etapta ünite işletilecek olan sıcaklık aralığında gibi faktörleri göz önüne almalıdır. En lazer seviyeleri ve kurucu maddeler 5 ile 40 ° C arasındaki sıcaklıklarda kullanılan, aynı zamanda ısıtılmış ortamlarda kullanıma uygundur. çalışma soğuk mevsimlerde yürütmek planlanıyorsa, cihazın çalışma aralığı -10 ila 40 ° C arasında olmalıdır bu parametrelere karşılık gelen aygıtların arasında KAITIAN 5 Hatları 6 Puan, ADA 2D BasicLevel Kapro ve 888 belirtilmesi gerekir.

Özellikle dikkat, Oluşturucu ADA 2D BasicLevel ödenmesi gerekmektedir Eğer üç yönlü talebini oluşturmanızı sağlar 3 dönen kafası ile donatılmış. Modelin ek avantajlar da büyük mesafeler ve inşaat hassasiyetli, hattın iyi görünürlük çağrılabilir. herhangi sıralamada bu birimin bir sonucu bütçesi değil, aynı zamanda pahalı profesyonel modellere sadece daha yüksek olduğu için. İyi ve manyetik montaj elemanı ve bir hedef yer aldığı ekipman,.

Lazer Model Builder ADA 2D BasicLevel Çin

ekipman, yüksek dereceli elektriksel koruma (en azından IP54) 'e sahip kullanılması tavsiye açık alanlarda, örneğin, bir seçim modeli KACKAD 2K-IP ya da ADA 6D Maxliner ilgili düşebilir. Bu durumda, donanımın güvenli bir nem ve toz parçacıklarından korunacaktır.

Oluşturucu KAITIAN 5 Hatları 6 Puan

Lazerler monte etmek için bir tripod sahip olmalıdır açık alanlarda kullanılmak üzere. kapalı binalar çalışırken, duvara ya da küçük bir tripod üzerinde üniteyi düzeltmek için o zaman daha ciddi bir aksesuar, aynı modeli satın almak tavsiye edilir daha ciddi işi gerçekleştirmek için izin veren bir cihaz yönetmek mümkündür, bu nedenle iplik çapını uyuyor.

Lazer teknoloji seviyelerinin özelliklerinden biri - 2D ve 4D formatlarında lazer uçakları yaratmak, hem de bir çekül noktaları projelendirme imkanı.

cihazların bu kategoriye maliyeti $ 110 başlar. Onun temsilcisi iyi bütçe neredeyse her üst lazer seviyeleri dahil, bu Condtrol Infiniter CL5 hızlı ve verimli bir şekilde tasarım çözümleri bir zenginliği ile zor arazi ve binalar ile sitelerde tasarım çalışmaları yürütmek için izin vardır.

Değil daha az etkili Lazer Seviye Bosch PLL 360 Birim fiyatı 130 $ dan başlar, ancak seviye direkt ve çapraz fakat dairesel sadece çizgileri oluşturmak için yeteneği dahil olmak üzere özellikleri mükemmel kümesi bulunuyor.

Böylece, yüksek kaliteli lazer seviyesi - inşaat ve onarım işi yapan herkes için vazgeçilmez bir araçtır. Kalite cihaz çalışanın zaman kazandırır ve nesnenin karmaşıklığı ve konumu ne olursa olsun en doğru düzeni gerçekleştirmek. Çoğu derecelendirme mükemmel işlevsellik ve kullanım kolaylığı olan orta ölçekli cihazlara tercih vermek için önermektedir.

bu yorumu modelinde sunulan olsa da kalite ve fiyat oranı esas alınarak en uygun kararları, hem de kullanım alanları seçebileceği farklı kesimleri, aittir. Üst KAITIAN 5 Çizgiler 50 $ değerinde 6 Puan ucuz bir lazer kombine Oluşturucu Çinli üretimini kapsamaktadır. profesyonel seviyede tesviye ADA Topliner 350 $ 3 × 360 fiyat bir oran. Bu modeller yüksek talep vardır. bu yönde gelişimi sabittir ve yeni modeller vardır.

Mukayese vurgular lazerler ve etkinlik arttırıcı maddeler,

rekor oy kullanma arkadaşlarınla ​​paylaş

tamir deneyimlerini paylaşmak Cevabı iptal

 • Dairelerin 3D projeler
 • video Onarım
 • tasarım daire
 • Tüm onarım
 • kapılar
 • pencereler
 • tavan
 • duvarlar
 • Alçı ve macun
 • alçıpan
 • mobilya
 • Diğer onarımı
 • Paul
 • zemin Tesviye
 • çimento
 • Kuru zemin şapı
 • Yarı kuru şap
 • kendiliğinden yayılan zemin
 • cinsiyette inşaatı
 • Yerden ısıtma
 • Elektrikli zemin
 • Su yerden ısıtma
 • döşemeler
 • karo
 • laminat
 • Tüm Tesisat
 • su tesisatı
 • Küvet, duş
 • musluklar
 • tava
 • ısıtma
 • Tüm elektrik
 • kablo
 • evde LED
 • havalandırma
 • yapı malzemeleri
 • enstrümanlar
 • malzemeler
 • inşaat Hesap
 • tatil ev tamiri
 • Çeşitli makaleler
 • Üst yorumu
 • Soru cevap
 • haber

biz vkontakte

Eğer metinde bir hata bulduysanız, bunu seçip Shift + Enter veya buraya tıklayın ve biz hızla sorunu çözmek için çalışacağız.

Hata mesajı için teşekkür ederiz. Yakın gelecekte bunu çözecektir.

Hata mesajı için teşekkür ederiz. Yakın gelecekte bunu çözecektir.

Oluşturucu uçakları Lazer: nasıl seçilir?

Eğer Pisa Kulesi, lazer düzeyinde veya uçakların bir inşaatçı gibi bir şey oluşturmak istiyorsanız size hediye gerekli değildir. Gözün izler bırakmaktır başlayın ve kesinlikle başarılı olacaktır. Belki sonuç olarak zarif ve Antoni Gaudi o kadar güzel değil, ama her zaman Tasarımınızın tüm mimari elemanların eğrilik unsurlarını ve paralelliği emer.

Ve ufuk açıları ve yüzeyleri ile asgari konjügeyi almak için, kesinlikle bazı çekül veya seviyesini kullanmak zorunda. duvarlar ve tavanlar ideal çizgiler uçaklarının modern oluşturucu ihtiyaç inşa etmek. lazer yatay düzlemde% 100 penetrasyon sağlamak ve mutlak dikey çizgiler konusunda yardımcı olacaktır.

Ayrıca bu makalede modern lazer teknolojisinin dünyayı dolaşmanıza yardımcı olur bilgidir.

Nasıl lazer ekipmanları yapar

Herhangi Modern lazer işaretleyici aygıt iki ana bileşeni taşır:

 • lazer ışık kaynağı.
 • ufka ışınının Otomatik veya manuel tesviye sistemi.

çıkışta lazer kaynağı güçlü ve ışık ince bir ışın sağlar. Bir dengeleme sistemi otomatik olarak ufka ışın göre dengeler. Basit modellerde özel sarkaç kompanzatörler yapmak. Daha karmaşık cihazlar ile gömülü bir eğim ve elektrik aktüatörler içerir.

Işın hizalama otomatik olarak ayarlanması, insan müdahalesi olmadan ortaya çıkar. ana yapmak başlangıçta tek şey, lazer düzeyini ayarlamak% 3-5 yatay sapma sınırlamaktır. Oluşturucu düzlemleri aynı önceden belirlenmiş ayar gerektirir.

Cihaz bundan kontrol elemanları, daha sonra ufukta takarsanız yerleşik bir kabarcık düzeyi kullanır. Hizalama elle yapılır. Uzun bir cetvel herhangi açının düz çizgiler için kılavuzluk gibi Çoğu zaman böyle basit bir lazer cihazı görünüyor.

oluşturucu farklı düzlemlerde düzeyi

yaygın bir uygulama, genel olarak kullanılan lazer seviyesi, ya da seviye olarak kurulmuş bir kavramdır (niveau -. fr). Bu genel anlamını anlamak için oldukça yeterlidir. lazerler işaretleme için profesyonel binada büyük mesafeler ve alanlarda kullanılmaktadır. düzlemler etkinlik arttırıcı maddeler, kiriş kısa bir etki yarıçapına sahiptir.

Bu hafif bir hattı inşa etmez seviyesi, bu noktaya yapar gerçeği kaynaklanmaktadır. Buna bağlı olarak, mesafe ile ilgili ışık ışını vuruş konsantre enerjisi. Katı hat ışık enerjisi bir saçılma çevre izin yoktur.

Nedenle, bir lazer seviyesini kullanarak, uzun mesafelerde ve çok büyük alanlarda bir işaretlemeyi yapmak için gerekli olduğu. Ve küçük alanlarda - Oluşturucu düzlemleri. Lazer ışını oluşturucu zemin, duvar ve tavan ışık kesintisiz çizgiler çizer. Çok kullanışlı, kadar olmamakla birlikte uzun menzilli olduğunu.

Bu arada, geleneksel optik seviye sadece, daha doğrusu hedef işareti noktasıdır. Açıkça cihazın gözün görülebilir. Bu nedenle, lazer cihazı tek nokta çalışır ve doğru sözcüğü "seviye" kullanmak, sağlam çizgi çizin vermediğinde.

ve noktalı çizgi - Ticarette ışının inşaatın her iki yöntem birleştirmek cihazlar vardır. cihaz ile gelişmiş modellerde özel lazer alıcı içerir. Bu cihaz birkaç kez etki yelpazesini genişletmek için izin verir. Örneğin, lazer düzlemleri 25 10 metre aralığında Bosch GCL hattı oluşturur oluşturucu. alıcılı 30 metreye eylem up onun yarıçapı artar.

Çoğu zaman sözde döner lazer seviyeleri yapımında kullanılan. Bu nedir? ışık ışınının özel döner mekanizması ile bir daire içinde hareket ettiği, bu aygıt. Bu nedenle adı - döner, bu dönen (rotatio - döndürme, Lat.).

Dönel kafa otomatik ufku hizalar. Profesyonel modellerin dönme hızı uzaktan kumanda kullanılarak kontrol edilir. Tam stop adım hareketine kadar.

Ayrıca, yatay dönme, bazı cihazlar, dikey modda çalışmasını sağlar. Bu, döner mekanizmanın aynı yük dikey düzlemde lazer ışınının dizi açıklar.

pakette ışık demeti düzeltmek için özel bir gözlük ve siyah-beyaz lazer alıcısı içerir. Alıcı ışını ile hassas bir yüzey üzerinde konumlandırılabilir. Bundan sonra, bir not işaretçi veya kalem.

Bir kez daha, büyük boşluklar işaretleme için kullanılan lazerlerin unutmayınız. Üreticileri uçaklar küçük taban alanı için daha ilginçtir. Böyle daire gibi.

Lazer hattı lazerler

Onların gelişi önemli ölçüde inşaat çalışmalarının hızı arttı ve onların kalitesini artırmak. bu kadar ilgileniyorsunuz?

Lazer oluşturucu katı ışık çizgisinin yüzeyine çeker. Tavan, duvar ve zemin üzerinde. Örneğin, Oluşturucu düzlemleri lazer Bosch gll 3-80 P yatay bir çizgi ve iki dikey çizer. yatay çizgi tam çevresini özetleyen, odanın tüm duvarlarına tahmin ediliyor. birbirine dik dikey bir çalışma, zemin ve tavan başlayan birleşir.

Çizim hatları, profesyonel modele ek olarak, bir kat altında ışık tek bir noktadan söylemek ve diğer tavan yapar. Bu şekilde hafif bir dikey çekül yapı. Örneğin, bu tür işlevsel Oluşturucu düzlemleri lazer ADA 3D Liner 3V sahiptir.

Çoğu model 120-160 açılımı içinde satırlar olun. Ama satışa uçaklar-çizgilerin bir lazer oluşturucu 3d render gitti. Bu tür bir araç, tüm düzlemler içinde boşluklar olmadan kesintisiz çizgiler çizebilir. Örneğin, daha önce sözü edilen Bosch GLL 3-80 P mükemmel bu başa.

Bu cihazın adına gizlenir. O uzayda statik ışık çizgileri oluşturur - ekseni. yüzeyde bir şey çekemez Osepostroitel, bu ışığın bir noktaya yansıtır. Buna bağlı olarak, kirişin aralığı düzlemlerinin oluşturucu çok daha elde edilir.

Basit otomatik hizalama eski modellerinde olmayabilir. Ama bu çok nadirdir. Modern cihazlarla olarak, seviyesi otomatik olarak yapılandırılır. Eğer istenirse bir kiriş katı, sabit olabilir. düzenini eğimli çalışırken yararlıdır.

Cihaz az yer kaplar, yüzden bir kayış üzerine takmak çok kolaydır. osepostroitel oluşturucu için gerektiğinde uçakların kurucu yerine iyi bir yardımcı araçtır.

Ne lazer araçlarla yapabileceğiniz

su veya balonun diğer seviyelerde bir şantiyeye önceden yapılmış her şey, kolayca lazer cihazları ile değiştirilebilir. Örneğin bunlar kullanılabilir:

 1. destek, sütun ve herhangi dikey yapısını yükleyin.
 2. duvarlar ve bölmeler toplayın.
 3. fayans Tutkal.
 4. düzeyli tavan monte edin.
 5. açıları farklı yapı elemanlarını sorma. örnek, kanalizasyon, livnovkam veya merdiven için.
 6. Pencere ve kapı çerçeveleri Açığa.
 7. pencerelerde yüksekliğinde ve yatay çizgisini hizalayın.
 8. eklenti bileşenleri yükleyin. Örneğin, mobilya.
 9. inşaatın her aşamasında doğruluğu kontrol edin.

Ve yine. Örneğin, kapı çerçevesinin kurulumunu düşünün. Hangisi önce geldi? bir ipe Nötr metal çekül bob. Onunla çalışmak iyi bir doğrulukla mümkündür. Ama bir metal kullanımı, modern lazer seviyesi çekül arzu kullandıktan sonra tamamen kaybolur.

Modern uçak üreticisini işimde denedikten sonra, metal göbek hattına nasıl geri dönebilirim? Kapıya yerleştirilen lazer cihazı hemen tüm çizgileri çevre boyunca çizer. Aynı zamanda, dikey olarak mükemmel şekilde dengelenmişlerdir. Bir kutu koymak bir zevktir.

Lazer cihazlarının dezavantajları

Lazer teknolojisinde şimdiye kadar önemli hiçbir eksiklik ortaya çıkmamıştır. Tüm uçak üreticileri ve seviyeleri oldukça güvenilir çalışıyor. Çizgilerin ve noktaların doğruluğu çok yüksek. Profesyonel lazer seviyeleri, 50 metrelik bir mesafedeki en fazla 2-3 mm'lik bir hata ile çalışır. Bu çok yüksek doğruluk.

Bazen cihazın montaj kalitesi ile ilgili kusurlar olabilir. Örneğin, konektörlerdeki pillerin gevşek teması. Bu nedenle, piller tam şarj olmayabilir ve bunun bir sonucu olarak şarj kapasitesini kaybedebilir. Fakat nadiren olur.

Lazerli uçak üreticisi. Nasıl seçilir?

Önce karar vermeniz gerekir - hangi amaca yönelik bir cihaza ihtiyacınız var. Bu, cihazın işlevselliğini ve maliyetini belirleyecektir. Sınıflandırmaya göre, tüm lazer cihazları üç tipe ayrılmıştır:

Başlıca farklılıklar, radyasyonun gücü ve kapalı devre oluşturma yeteneğidir. Örneğin, profesyonel iç mekan kaplamaları için bir 3D lazer düzlemi oluşturucu çok yararlıdır. 360 0 dairesel çizgi çizimi bu durumda çok talep görür.

Lazer enstrümanlarının seçiminde temel kriterler

Evde kullanım için ev uçak üreticisi oldukça uygundur. Cihazın lazer ışını yatay olarak çizgiler çizerek istediğiniz noktaları istediğiniz yere koyacaktır. Sağlam kontur 120 ° 'de yer alacaktır. Dikeyler ve yataylar tek bir kavşak ile inşa etme şansına sahip olacaksınız. Bu ev onarımları ve diğer ev ihtiyaçları için oldukça yeterlidir.

Sürekli olarak onarım veya inşaat ile uğraşıyorsanız, yarı profesyonel lazer aletlerine ihtiyaç duyulacaktır. Bunların daha gelişmiş işlevleri var. Örneğin, aynı anda bir yatay ve dört dikey çizgi oluşturabilirler. Noktaları ayarlayın. Lazer ışınımı alıcının tamamını ayarlamak için.

Profesyonel bir lazer aleti kendisi için konuşur. Bu, en pahalı, en doğru ve en uzun aralıktır. Ev ortamında, kural olarak, talep edilmeyecek geniş bir ilave fonksiyon seti var.

Lazerli uçak üreticisi. Geri bildirim ve öneriler

En az bir kez kendi faaliyetinde olan bir kişi, bir lazer aleti ile karşılaştığında, bunun bir onarım ve inşaat işi gerçekleştirmenin bir başka seviyesi olduğunu anlamaya başlar. İşaretleme, eski yöntemlere geri dönmek istemediği için hızlı ve doğru bir şekilde yapılır.

Aynı su seviyesiyle çalışabilme becerisi gerçekten yararlı olabilirse, lazer cihazının kalibrasyonunu kontrol etmeniz yeterlidir. Bu öneriyi cihazın ayarını hatırlamak ve periyodik olarak kontrol etmek arzu edilir. İster yeterli değil.

Lazer seviyeleri, yapı teknolojilerinin geliştirilmesinde yeni bir aşamadır

Özetlemek gerekirse, bugüne kadar herhangi bir lazer cihazı yapıcının ömrünü önemli ölçüde basitleştirmiştir. Yüksek doğruluk ve minimum kurulum süresi, sonradan biçimlendirme ile, böyle bir cihazı vazgeçilmez bir asistandır. Lazerli uçak üreticisi dahil. Onun ve onunla ilgili benzer cihazların yorumları yalnızca olumludur. Bu cihazlar gerçekten modern yapıların tamamen farklı, daha yüksek ve niteliksel seviyesini belirledi.

Lazerli uçak üreticisi nedir?

Bugün, görünür lazer çizgilerinin yatay ve dikey seviyelerini görsel olarak gösteren oldukça karmaşık bir elektronik cihaz.

Başlangıçta, bina seviyesinin devamı niteliğinde olan basit bir seviye (kabarcık seviyesi) ve birlikte verilen bir lazer noktası vardı.

Böyle basit bir cihazın doğruluğu oldukça düşük, en az 0.5 mm / 1 m seviyesinde olduğu gibi 5 mm x 10 metre idi.

Bu nedenle, böyle bir lazer noktalı bina seviyeleri profesyonel inşaatçıları elinde tutmazdı, ancak uçak için lazer aletleri ölçüm aletinin pazarında görünür görünmez her şey değişti.

Ördek, modern bir lazer uçak üreticisi nedir. İçinde lazer yayıcıların sıkı bir konumda sabitlendiği bir sarkacın (telafi edici) asılı olduğu bu cihaz.

Lazer vericisi bir lazer ışını silindirik bir prizmadan geçirir ve bu da ışını bir çizgiye dönüştürür.

Modern lazer düzlemi yapıcılarının doğruluğu, 0.3 mm'den 1 mm'ye kadar 0.1 mm / m'ye kadar çok iyi sonuçlar verir; bu, normal inşaat kabarcık seviyesinden beş kat daha doğrudur.

Böyle doğruluğu Elbette şüpheci inşaatçılar çok fazla, ama bu hat lazerler güvenmiyorum işlerini daha doğru cihaz için geleneksel bir çekül, çekül ve basit, hepimiz güven, prensibine dayalı olduğundan, yoksa için hiçbir neden yoktur.

uçakların ne bir lazer oluşturucu sorunun cevabı devamında, bunun radyatörler ile çekül olduğunu ve bir sarkaç hızla dalgalanmalar ile başa çıkmak için metal sarkaç bir manyetik alan neden olur oluşturarak mıknatıslar düzenlenmiş tarafından bu yüzden hızla durdu diyebiliriz.

Dolayısıyla, küçük sapmalar için sarkacın çubuğu yine de filament bir düşme gibi kesinlikle dikey bir düzeye, yani cihaz gövdesinin eğimini telafi edecektir.

Temel olarak, dengeleyicinin 3 çalışma aralığı - eğim derecesinden daha büyük ise 4 °, düzlemlerin oluşturucu otomatik olarak başlayacaktır, eğimli çok büyük ve alet, düz bir yüzeye koymak ister bu yüzden kendini hizalayamaz sinyalini vermektedir.

Sadece bugün daha sofistike, gelişmiş elektronik servo sarkaç ile lazer çizgi lazerleri medya hassas elektronik Eğimölçerin seviyesinde yüklenir genleşme derzleri orada toplamak vardır.

Çok doğru yataydan sapma belirlenmektedir ve servo Çalışan elemanların (motor küçük) doğru düzeyde sarkaç ayarlanır, ancak elektronik düzenleyiciler ile örneğin şarj maddeleri, lazer düzlemlerinin maliyeti çok yüksek olur.

Lazer uçak üreticileri farklı optik şemalarda bulunmaktadır. Minimum şema, H1 / V1 lazer çapraz - bir yatay ve bir dikeydir. Daha önce, ya bir düzlem ile ya da biri ya da diğeri ile üretildi, ancak bu tür bir lazer düzlemi oluşturucunun arzulanabilirliği şüphe edildi, bu nedenle en az bir optik düzen H1 / V1 olan aygıtlar üretmeye başladılar.

Maksimum optik şema H4 / V4 / 1D - yatay düzlemde 360 ​​° dikey dikey 4 veya 2 ve çevresinde 360 ​​°, ve çekül yukarı tavana iki dikey düzlemde kesişiminde oluşturulmuş olan lazer noktası aşağı etmektedir.

Uçakların sayısına bağlı olarak, 3d, 4d, 5d ve 6d inşaatçıları ayırt eder, yani sayı bu cihazda kaç tane düzlem olduğunu gösterir.

Sizce bu cihazın eksileri nelerdir? Görüşleriniz insanlar için çok önemlidir.

Tüm hakları mahfuzdur.

Siteye olan bağlantıyı kesinlikle kopyalayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 15 = 20