kanepe fotoğraf

kanepe nedir ve iç yeri nedir?

10 Temmuz 2014 tarihinde

Couch - bir kişi için tasarlanmış küçük kanepe,. Her ne kadar çoğu zaman tezgah, tembel ya da şezlong ile benzerlikler gösteren, kanepe kanepe az benzerlik taşır. mobilya Bu parçanın ana özelliği - Tam arka eksikliği. biriyle ve iki kol (biri diğerinden daha genellikle büyüktür) ile her iki köşkler vardır. yerine Dirsekliğin yatak başlığı ile modeli vardır. Kısacası, kanepeler farklıdır. Kaçınılmaz bir: bir kanepe - bu bacaklarınızı germek izin veya boyutuna bağlı olarak, tamamen uzan, tek koltuktur.

Kanepeler antik çıktı - o zaman aristokrat lüks idi. mobilya bu tip ilgi 17-18 yüzyıllarda yeniden canlandırıldı. o zaman kral antik klasisizmin bağlı, yani kanepe düzenli moda haline geldi. klasikçiliğin paralel olarak var olan Barok tarzı, aynı zamanda onun kollarında kanepe aldı. Sonuçta, Barok en önemli özelliklerinden biri gösterişli süslemeler ve bir kanepe oldu - o kadar çok faydacı mobilya dekoratif bir parçası olarak değil.

Yavaş yavaş, kanepe her evin neredeyse zorunlu nitelik haline ve özellikle etti - kadın çeyrek. En yaygın olarak kullanılan o 19. yüzyılda almıştır. Bu arada, kanepe başka bir isim var ise - "Bilinçsiz divan". Bayanlar, daima genellikle bilinç veya bayılma ustaca kanepe üzerine zarif düşüş unutmadan, tasvir kaybederek korse sıkın.

En ünlü manken kanepeler - Duchesse ve nehir. kanepe Duchesse (Fransızca Duchesse itibaren - Düşes) Klasik yüksek performans ve şekil olarak benzer yuvarlak bir kafa vardır, ama ayağını indirin.

Mobilya Bu parça Louis XV tarzında aittir. Bu kanepe, şezlong zarif salon ve çok rahat. Onun uzanmış içinde olacak şekilde tasarlanmıştır, bacak uzanmış. Onun değerini biliyor kişiler için bir kraliyet kutu.

Couch düşes ve (ayak kol dayama olmadan) onun tür

Daha sonra kanepe Duchesse bir sandalye (veya iki koltuk) ve tabureler oluşan aynı şekle takımlarına dönüştürülmüştür. Bu tür bir mobilya denir Duchesse-esinti.

Düşes-esinti Müzesi Jacquemart-Andre (Paris) 'de

Düşes-esinti: Bir kanepe veya mobilya kümesi olsun

sonra geldi Recamier kanepe. Mobilya zaman kanepeye moda üzerine uzanmış sanatçı tarafından yakalanan bir toplum bayanın ismi ile adlandırıldı. Bu mini kanepe bir ya da iki düzgün kavisli kol dayama yeri vardır. Koltuğu kol dayama bir devamıdır küçük arkalık parçası ile donatılabilir.

Çeşitler kanepe Recamier

modern bir şekilde Récamier

iç Récamier kanepe

Couch - mobilya zarif bir parçası. Küçük bir oturma odasında, o bir kanepenin gerçekleşebilir. Büyük yılında - sandalyeler biri. kanepe uzun kadın salon ve yatak odalarını ile bağlantılı olduğu için, bu romantizmin bir dokunuş ekleyerek, oturma odasının iç yumuşatır.

oturma odasının iç kanepeler

Geleneksel koridorda küçük kanepe kullanılmasıdır. Koltuk kişinin ayakkabı ve koltuk "hızlı" konuk çıkarmak, rahatça kişinin ayakkabıları koymak için gereklidir. Banklar ve sedirler küçük koridorlar için uygundur ve geniş kanepeler harika görünüyorsun.

kanepe tamamen organik olarak bir başka odası - Bir yatak odası. Küçük kanepe genellikle yatağın dibinde koydu. Burada koltuk kılıfları ve ev giysileri eklemek için ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Wonder nasıl rahatlatıcı ve okumak için köşelerde kanepe iyi. Bu tür alanlar geniş yatak odalarında donatmak için yapılır.

Bir yatak odası iç kısmında kanepeler

Kanepe ve çocuk odalarında koymak - genellikle oyun alanlarında. Çocuklar çekyat ve oyuncaklar depolamak için roll-out çekmeceli sağlanmaktadır.

anneye oda yenidoğanda mobilya Bu uygun parça rahatça bebeği beslemek ve gerekirse, onun beşik yanında gece harcayabilirsiniz.

O bugün kanepe farklı üslup çeşitliliği diyebilirim. Bu sadece klasisizm ve barok olduğunu. Ultra-modern yüksek teknoloji tarzında kanepe, minimalizm ve şık dışarı ayakta da vardır. deri döşeme gibi sıkı klasik kanepe vardır. Her biri için iç kanepe var kendi.

iç için koltuk çeşitli

Şeridi Rüya: kanepe mutfakta uyuyan bir yer

Mutfakta rahat ve güzel mobilya Furnish kolay değildir. Şu anda, mobilya mağazaları, çeşitli mobilya parçaları büyük bir yelpazesi sunuyoruz. Ancak, sen, başarmak kamu amaçlı mobilya kazanmak istiyorum tam olarak bilmek önemlidir.

mutfak tasarımı döşemeli mobilya kullanarak, rahat ve konforlu olun. asıl sorun, belirli bir mobilyanın yanı sıra konumu seçimdir.

Mutfakta döşemeli mobilya - daire çok büyük değilse mükemmel bir çözüm

Genellikle mobilya misafirleriniz veya ailesi için ekstra alan oluşturmak için yardımcı olur. Dairelerin çoğunda gıda artık küçük olduğundan, olası bir tam kanepe ve sandalye koymak. Ama her küçük yumuşak köşe kanepe veya kanepede için bir yer vardır.

Böyle Mutfağınızda tasarımını maçları verimlilik, işlevsellik ve hoş görünüş gibi özellikleri dikkate almalıdır döşemeli mobilya seçerken. döşeme malzemesinin Ayrıca önemli türü. Bu mutfak olduğundan, döşeme bakımı kolay ve dayanıklı olmalıdır. Bu uzun yıllar dayanıklılığını ve çekici ürünü sağlayacaktır.

Döşeme temizlemek veya silmek için kolay olmalıdır. Onlar mobilya elemanı için çıkarılabilir kapakları ise çok iyi olur. Buna ek olarak, kumaş döşeme çevre dostu olmalıdır.

Mutfakta yerleştirilen kapitone mobilya, avantajları ve dezavantajları vardır. imkanlar dahildir:

Ancak, bu mobilya olacak ve eksiklikleri sayısı:

Bu nedenle, mobilya seçimi, malzeme ve bakım karmaşıklığına dikkat etmek önemlidir.

Yani küçük bir niş mutfakta dinlenmek için bir yer olabilir oluyor

Şu anda, mutfak insanlar yiyecek almak veya yemek hazırlamak bir yer değil sadece haline gelmiştir. Bu bir tablo rahat bir ortamda sırlarını konuşmak ve paylaşmak için yakınları ve sevdiklerine bir zevk gidiş yeridir. bu nedenle mutfak organizasyonu dinlenmek için rahat bir yer ihtiyacı evde bu yerlerden biridir.

Küçük bir kanepe veya kanepede kazanılması sadece yiyecek daha oda daha yapacak. Bu misafir yatmak ve bir fincan çay, her zaman uzanıp dinlenebileceğiniz bir yer üzerinde konuşabilirsiniz bir yer olacak. Gerekirse ek olarak, bu tür bir kanepe ve ilave yatak olabilir. kanepe, katlanabilir olabilir sen evde bazı yer açmak için izin dahili depolama kutuları içerebilir. Dinlenmek için bir yer Mutfağında için iyi bir ek olacaktır.

Mutfakta kanepe mutlaka rahatsız güverte sandalye.

Kanepe - mutfak harika bir seçenek eklemeler olduğunu. Böyle mobilya elemanları kolaylık ve kompakt bir araya getirir. kanepede yardımı ile sadece mutfakta dinlenmek değil, aynı zamanda masada fazladan yer sağlamak için bir yer yaratacaktır ve mükemmel bir fikir mutfak tasarımı vardır.

küçük ama rahat bir kanepe anımsatan Bunlar kanepeler. mutfağınızın dekorasyon stiline bağlı olarak, ahşap ve plastik örneklerinin yapılan bir kanepe olarak satın alabilirsiniz. Koltuk malzemesi, neyse, yumuşak olacaktır.

Böyle mobilya seçerken döşeme bakmak emin. döşemelik deri veya deri Eh uygun. pahalı döşeme karşı Bu tür bir malzeme, kolay temizlenmesini sağlar. Mutfakta ürün her zaman kirli alma riskine maruz kalmaktadır sonra.

Kruşçev de küçük bir mutfak ile döşenmiş konforlu bir köşe kanepe almak mümkündür. duvarlar boyunca yer alan bu alan büyük miktarda almaz ve küçük mutfakta çekyata değiştirin.

kanepe seçimi, sadece bunu koymak konumu belirtin.

mutfak için mobilya çok çeşitli türlerdir. Her şeyden önce, o boyutu onları sınıflandırmak unutulmamalıdır. Onlar, büyük orta ve küçük. Bu nedenle, mutfağınızda boyutuna bağlı olarak, doğru ürünü seçebilirsiniz.

Bir başka sınıflandırma düz ve açılı üzerinde kanepe böler. Düz kanepeler daha büyük bir alan için daha uygundur. açısal kanepeler ile ilgili olarak, daha kompakt ve daha küçük bir alan için tasarlanmıştır. Ürünün bir köşesinde bitkiler veya peçete için uygun uygun bir raf vardır. Bundan başka, bu yatakları aynı zamanda mutfak için uygun olan mutfak, sebze depolamak için iç çekmece bulunur. açısal aksine, bir uyku yeri olarak hizmet edebilecektir Doğrudan.

kanepeler türlerine göre daha geniş sınıflandırma içine böler:

 • kol dayama olmadan / yatakları;
 • ile / arka olmadan;
 • ince / kalın bacaklar;
 • kanepe yumuşak tip (tam döşemeli kumaş) / metal bir çerçeveye sahip olan bir kanepe;
 • deri kanepeler;
 • çekmeceli kanepe.

mükemmel bir çözüm olarak küçük mutfaklar için kanepe katlanır olacaktır. Gün boyunca onlar toplantılar için bir yer olarak kullanılacak ve geceleri yatağa dönüştürülebilir.

Küçük ürünler mükemmel mutfak iç tamamlayacak ve işlevselliği ve düşük maliyetli teşekkür ederiz.

Mobilya whetting en iyi malzemeleri seçimi - bir kanepe satın alırken o ana hedeflerinden biridir. Malzeme, güvenilir temiz ve bakımı kolay olmalıdır.

en arasında ortak malzemeler şunları bulabilirsiniz:

 • sentetik;
 • karışık;
 • mikro;
 • çıkış malzemesinin (deri, sarmaşık, kadife).

sentetik dolgu en pratik. O bile temizlemeden çok sayıda sonra şeklini ve rengini kaybetmez. Bununla birlikte, bu tür kumaşlar güçlü elektrikli ve toz büyük miktarlarda çekmektedir.

Sentetik malzemeler güzel ve prezentabl bakmak

Için karışık malzemeler tedavi edilebilir yün veya pamuk, sentetik bir karışımı. Bu döşeme olumsuz zamanla, bu solma tabi olmasıdır. Bu karma malzemenin kötü tipi boyası, farklı elyaf yapısına tutulur olmasından kaynaklanmaktadır.

Karışık malzeme en çok tercih edilir

mikrofiber - Teflon kaplamalı polyester, pamuk karışımıdır. temizlemesi kolaydır çünkü o solmaya veya aşınma ve yıpranma yok, oldukça popüler bir malzemedir.

Dayanıklı malzeme - dayanıklılığın garantisi

Olağandışı döşeme, örneğin deri veya kadife seçerken renk ve dokuya dikkat edin. Döşemenin rahat görünmesi ve iç mekana uyması önemlidir. Bu tür malzemeler de aşınmaya ve bakıma kolay dayanıklıdır.

Kendi ellerinizle bir kanepe yapmak kolaydır.

Hazır bir kanepe mobilya mağazasında satın alınabilir. Bununla birlikte, uygun bir ürün bulamıyorsanız veya mobilyalarınızın gerçekten benzersiz olmasını isterseniz - kendinize bir kanepe deneyin.

Çerçeve için normal ahşap çubukları kullanabilirsiniz. Ürünün yumuşaklığı minder ve mobilya köpüğü ile sağlanacaktır. Estetik vermek için, ürünü güzel bir döşeme kumaşı ile süslemeniz yeterlidir.

Belirli materyallere gelince, hepsi bütçenize bağlı. Doğal ahşap (bir dizi çam veya kayın) kullanmak en iyisidir. Ancak, fonlar izin vermezse, sunta yapacaktır. Basılı malzemelerin seçimi de harcamak istediğiniz miktara bağlıdır. Geleneksel ve oldukça ucuz bir seçenek her zaman köpük kauçukudur.

Kanepe yapmak zor bir süreç değildir. Burada profesyonel olmak gerekmez. Önemli olan bir çizim planı hazırlamak ve yüksek kaliteli malzemeleri seçmektir.

Köpük ve kumaş kayışların yumuşak yumuşak kol dayamalarını yapmasına yardımcı olun.

Mutfak kanepeleri ekstra bir koltuk ekleyemez, aynı zamanda uyku için de bir yer işlevi görebilir. Bu işlevle çok sayıda kanepe seçeneği vardır:

 • Temel olarak, bir yatak olarak, dik katlanır kanepeler kullanılır. Bunlar çeşitli olabilirler. Önü ve sırt sırtı ahşaptan yapılmış çok sayıda kanepe vardır. Buna ek olarak, ürün başın ve yanın altında yumuşak elemanlarla donatılabilir.
 • Bir metal çerçeve temelinde yapılmış ve doğal veya ekolojik cilde döşenmiş kanepeler var.
 • Kanepe, kol dayamaları olmadan da oluşturulabilir ve sadece bir sırt dayanağı vardır. Bu, ürünün tasarımını kolaylaştırmaya yardımcı olur.
 • Doğrusal kanepelerin kol dayamaları ahşap ve yumuşak elemanlardan (yastıklı deri döşeme) yapılmıştır. Bu tasarım, mobilya elemanına konfor ve kolaylık katar.

Video master classını izlemek için bir kanepe nasıl yapılır:

Yumuşak bir kanepe edinmek için, ürünün yapıldığı malzemelerin özelliklerini hesaba katmak gerekir. Aynı zamanda bakım ve çalıştırma kurallarını bilmek zorundasınız.

Mutfakta, ürün sıklıkla kontaminasyona açıktır, bu nedenle, malzemeye bağlı olarak, standart temizleme için aşağıdaki prosedürler:

 • vakumlama (kumaş döşeme için);
 • nemli bir bezle temizleme (deri ve diğer sert döşeme için);
 • temizlik bir sabun çözeltisi ve bir fırça ile.

Doku elyafa emdirene kadar lekenin derhal yıkanması gereklidir. Çiçeklerin parlaklığını düzeltmek için yıkanmış yeri bir sirke ve su çözeltisi ile silin.

Ömrünü uzatmak için aşağıdaki kurallar hatırlanmalıdır:

 • tozun üst tabakası düşük hızda yumuşak bir meme ile bir elektrikli süpürge ile çıkarılır;
 • yaş temizleme Görünür lekeler göründüğünde oluşur;
 • Taze nokta daha kolay ve hızlı bir şekilde çıkarılır;
 • Kullanmadan önce deterjan, küçük bir yama deneyin ve kurumaya bırakın.;
 • lekeyi sabunlu bir solüsyon (su ve sabun oranı 1:10) yıkayın;
 • araba iç kısımlarını temizlemek için köpük kullanın (yağsız);
 • Döşeme köpüklü kauçuk sünger kullanılarak hafifçe silinir.

Kadife gibi narin kumaşlar alkol, benzin, sirke (kahve lekeleri) ile iyice temizlenir. Yağ lekesine bir çanta kumu.

Çalışma için elverişli olan mutfak sistemi korkuluk yapacak, bağlantı hakkında daha fazla bilgi.

Döşemeli mobilyalar nasıl hazırlanır, videoyu görürsünüz ve fantezi bunu nasıl uygulayacağınızı size söyleyecektir:

Mobilya ile görünür sorunlar yaşarsanız, restorasyona başvurabilirsiniz. Restorasyon kanepede aşağıdaki sorunları çözmeye yardımcı olur:

 • Çizikleri kaldır, yontma;
 • Kaplamaların soyulması da dahil olmak üzere ahşap kusurlarını önleyin;
 • Öğeleri geri yükle;
 • Eski çıkartın ve yeni kaplama uygulayın (ya da yıpranmış olarak giyin);
 • Yeni bir oyma ve dekorasyon yapmak;
 • Parlatmak için balmumu, yağ uygulayın.

Döşemeli mobilyaların restorasyonu hizmetleri döşemelerin ve ilave tasarımın yerini alabilir. Tüm bunlar koltuğunuza daha etkileyici bir görünüm vermenize ve gelecek yıllar boyunca kaydetmenize yardımcı olacaktır.

Kanepe - mutfak içi için ilginç bir çözüm

Mutfak için bir kanepe seçmek oldukça ciddi bir adım. Yumuşak mobilyaların bir takım dezavantajları olduğu gerçeğine rağmen, doğru döşeme malzemeleri seçimi ve özen bakımıyla, ürününüz uzun süre dayanır ve sizi ve misafirlerinizi mutlaka memnun edecektir.

Bilmiyorum, mutfağımda çocukluğumdan bir koltuk vardı, çağrıldığı gibi "köşe" vardı. Benim düşünceme göre bu tam olarak mutfakta, yemek pişirdikleri ve yiyen odada olması gereken şey değildir. Mutfak, yiyeceklerin hazırlandığı, ayrıca bir masa ve sandalyelerin bulunduğu bir yerdir - mutfaktan bir şeyler oturma odasına yakın bir şey yaptığında daha rahat ve çok daha güzel.

Tadı ve tabii ki renk, ama sanırım pek değil.

İç mekan Osmanlı - modern bir iç mekan için kullanışlı ve pratik bir çözüm (50 fotoğraf)

Tahta, Asya ülkelerinde en çok tanınan marka ve 21. yüzyılın başından bu yana piyasamızda aktif talep kazanmaktadır.

Kanepe Osmanlı, sırtsız yapılır ve oldukça geniş boyutlara sahiptir. Ancak, başka Osmanlı türleri de var.

Tek yatak odalı Osmanlı - salon ya da oturma odasında bulunabilecek küçük bir boyutu vardır.

İyi, rahat bir yatak seçerseniz odanızda veya misafirler için harika bir yatak görevi görür.

Kanepelerde iki farklı tamamen ahşap ve metal çerçeve bulunur. Hangisi daha iyi, açıkça cevaplamak imkansızdır. Zaten bir zevk meselesi ve iç mekanı.

Çoğu durumda dolgu, bir poliüretan köpük dolgu malzemesidir. Ayrıca nevresim takımları ve her şey için yeri doldurulamayan çekmeceli bir Osmanlı var.

Tek bir Osmanlı iki tip olabilir:

Sabit. yani Toparlanmaz ve parçalanmaz. Alanın izin verdiği odalarda iyi kullanılır.

Katlanabilir. Çok iyi ve kullanışlı, küçük odalarınız varsa veya sadece alanınız varsa. Gündüzleri koltuğu rahatlıkla uzatabilirsiniz ve daha fazla müdahale etmez ve akşamları olağan görünümlü model birkaç saniye içinde yetişkin bir kişi için ferah bir yatağa dönüşecektir.

Açılmış formdaki çift osmanlı, dışa doğru pratik olarak yüksek dereceli bir yataktan farklı değildir ve eğer kanepe niteliksel olarak yapılırsa, onu sansasyonlarla ayırt etmek çok zor olacaktır.

Osmanlı'nın başlıca cazibe merkezi, bu kadar iyi bir işlevselliği korurken alanın azami ölçüde tasarruf edilmesidir.

Mutfakta mutlaka kanepe kanepe koyabilirsiniz, öğleden sonra rahat ve yumuşak bir kanepe göreceksiniz ve akşamları geç misafiriniz varsa onlar için çok rahat ve harika bir yatak olacaksınız.

Hayır, bu tür mobilyaların hızla popülerlik kazandığı merak edilmez:

Katlanmış formdaki Osmanlı - çok rahat bir kanepe, rahatlayabileceğiniz, TV izleyebileceğiniz, dergileri ve her şeyi okuyabileceksiniz.

Pratik olarak her tasarımda yatak giysilerini gizleyebileceğiniz bir bölme vardır ve bu da her zaman engellenir. Açılış süreci sizi zora sokmaz, çünkü tasarım iyi düşünülür ve hatta bir çocuk onunla başa çıkabilir.

Yukarıda belirtildiği gibi, kanepenizi yerleştirdikten sonra, onu en önemli artı olan tam bir yataktan ayırmak neredeyse imkansızdır.

Koltuk o kadar kompakt, pratik ve dönüştürülmesi kolay bir çocuk osmanlısı olarak kullanılabilir.

 • Bu, yaşam alanından tasarruf sağlamak için yalnızca iyi bir çözüm değil, köşede küçük bir boşluk olduğu zaman da var ve koyacak hiçbir şey yok gibi görünse de, şimdi yardım edebileceğinizi biliyorsunuzdur.

  Köşe Osmanlısı, koridor ve oturma odasında vazgeçilmez bir yer haline gelebilir, fazla yer kaplamaz ve olması gerektiği gibi rahatlamak için daima bir fırsat verir.

  Açısal zonlarla sorunu çözmek için, içerideki Osmanlı resmine bakınız, bu size gerçekte somutlaştıracağınız ilginç fikirlere ilham kaynağı olacaktır.

  Kesinlikle, küçük bir mutfak için, bu seçeneği tercih etmek en iyisidir, çünkü:

  • O zarif bir görünüm verir. Kendinizden zevk alırsınız ve mutfağınız, misafirlerini haysiyetli bir şekilde almak için bir fırsat sağlar.
  • Oturup, saatlerce çay ve dergi / bulmaca bulmaca içmek için vakit geçirebileceğiniz harika bir yer.
  • Yerden tasarruf edin. Özellikle iyi ve küçük mutfaklar için vazgeçilmez, nerde ve böylece sorunlu çıkıyor.
  • Mutfağınızda, konukları ağırlayabileceğiniz bir yatağa sahip olacak bir kanepe olacak.
 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  + 32 = 39