Mutfak bıçakları şam

şam setleri

Bıçak uzunluğu: 192,177,130.mm

Bıçak genişliği: 48,35,25.mm,

ayağın kalınlığı: 1,8-2,4mm

Sertlik: 62HRC 23.000 ruble. daha

Bıçak uzunluğu: 192,177,130.mm

Bıçak genişliği: 48,35,25.mm,

ayağın kalınlığı: 2,4 mm

Sertlik: 62HRC 11.400 ruble. daha

Bıçak uzunluğu: 192,177,130.mm

Bıçak genişliği: 48,35,25.mm,

ayağın kalınlığı: 1,8-2,4mm

Sertlik: 62HRC 11.400 ruble. daha

Bıçak uzunluğu: 192,177,130.mm

Bıçak genişliği: 48,35,25.mm,

ayağın kalınlığı: 1,8-2,4mm

Sertlik: 62HRC 11.400 ruble. daha

Bıçak uzunluğu: 150-205mm

Bıçak genişliği: 25-50mm

ayağın kalınlığı: 2,4-5mm

Sertlik: 62HRC 19.000 ruble. daha

bıçak atölyesi "Forge Brothers Kasatkin" nin resmi sitesi. Bıçaklar Vorsma "DM" © 2016

bu Sözleşme'nin şartlarını kabul ederek, Kullanıcı kabul eder:

Soyadı, adı, e-posta adresi, irtibat telefon numarası, şehir, organizasyon, Company, onun iradesiyle ve kendi çıkarları doğrultusunda serbestçe bunları işlemek için pozisyon dahil olmak üzere kişisel verileri sağlanması.

kişisel verilerin işlenmesi amacı:

- Sitenin Kullanıcıya hizmetlerin sağlanması;

- Sitenin hizmetleriyle ilgili ilanların iletimi;

- hazırlama ve kullanıcının isteğine cevap göndermek;

- Şirket tarafından yapılan faaliyetlerle ilgili bilgi yaymak;

- ürün ve hizmetler şirket hakkında bilgi sağlanması.

akım tarafından sağlanan, koleksiyon, sistemli, birikimi, depolama, açıklama (güncelleme, değişim), kullanım, depersonalizasyon, başka herhangi bir eylemin uygulanması yanı sıra, yukarıdaki amaçlar için üçüncü kişilere devir: kişisel verilerle eylemlerin listesi hangi Kullanıcı kabul eder olmayan bir otomatik ve otomatik yöntemler olarak Rus mevzuat.

Şirket yetkisiz erişim ya karşı Kullanıcının kişisel verileri korumak için gerekli tüm önlemleri almayı taahhüt.

şam Bıçaklar

Mağazamızda Rusya genelinde teslim Şam çelikten yapılmış ucuz Japon mutfak bıçakları satın alabilirsiniz. 1 yıl - Mağazamız Şam çelik bıçak mutfak bir garanti verir.

Her zamanki dan Şam çelik bıçak imal farklı mutfak bıçakları?

Japon Şam çelik bıçak - Dünyanın en iyi çelik bıçakların şiddeti ve güç ve dayanıklılık bir arada. Farklı malzemelerin dayanıklı ve konforlu kolları geniş bir yelpazede.

Bu Şam mutfak bıçakları karakteristik model çok katmanlı sahiptir. Katı, konserve netlik ve yumuşak, korozyona dayanıklı: çelik farklı türde bir kombinasyon halinde model sırrı. Her bir özellik onun demir ile bağlantılı olarak karbon yüzdesine bağlıdır.

maun, plastik mikart Corian (Corian), G10 (reçineler alaşımı ile cam bezi) ve çelik: tabakaların sayısına ek olarak, modern mutfak bıçakları farklı kolları damasko. Hepsi, dayanıklı, dost-eko korozyona dayanıklı ve nem korkmuyoruz. Şekil tanıdık Avrupa ya da Japon ergonomik yönetir.

Bıçak çeşitleri damasko

Online mağazamızda size Şam çelik samura yapılmış mutfak bıçakları satın alabilirsiniz. Aşağıdaki koleksiyonlarda sunulmaktadır profesyonel mutfak bıçakları vardır:

 • Samura 67 Şam
 • samura Şam
 • samura tamahagane
 • samura Özel
 • samura Segun
 • samura Sakai

Her koleksiyon tektir ve seçim sizin. Eğer Şam çelik bıçak ucuz satın almak istiyorsanız, size 7 (499) 322-91-29 bizim danışman çağırabilir o size tavsiyelerde ve seçimi ile size yardımcı olacaktır.

Şam bıçak: Şimdiki modeller

kelimeye "Şam bıçak" bir zamanlar antik tarih, geri dönülmez kayıp dövme sırrı olan antik kılıç temsil etti. Çok az insan yapımı bıçak sırrı Şam uzun süredir bilinmektedir biliyoruz ve günümüz üretim demircibaşı birçok akışında Şam av bıçağı koydu. Şam bıçak hakkında ana sır ve karışıklık aslında sadece bıçaklar, kendilerini Şam ve Şam çelik yapımında sırrını bilen Hindistan, ithal kütük Şam yapılmasından ibarettir.

Şam çelik görünüm birçok versiyonu vardır. Çelik, bu tür üretim kendi aralarında çok farklı olmasına rağmen birçok insan, şam ve şam karıştırırlar. Şam bıçak çıkması temel sürümü şunlardır:

Şam şam imitasyonu olarak ortaya çıktı. Şam çelik bıçakların Bu katı çelik çok pahalı ve Hint demir Smiths obkladyvali geleneksel desenli plakalar kendilerine damask bir tür elde etmek amacıyla, idi. Doğal olarak, bu bıçaklar sırrını vermemek için, ihracat için satılmaktadır.

Şam ve bazı çağrı erken Avrupa, kılıç kaynaklı yumuşak demirden çevrili çelikten bir çekirdek vardı.

arka arkaya yanlışlıkla Şam denilen birçok reforge Japon kılıç, ama Şam çelik ana gizli - yumuşak ve sert metal bir kombinasyonu, alternatif olarak paketler halinde katlanır ve birçok kez Dövülen.

Şam Avrupalılar itibaren ilk Hindistan'da karşılaştı. Büyük İskender'in askerleri Hint kılıç kalitesi hayret. Onlar kolayca zırh ve falcata yontma. Haçlı seferleri sırasında, Avrupa şövalyeleri de Arapların kılıç silahlarını kesti şekliyle basit olarak şaşırdık. Bu silah altın savaşçılar kilo aldım ve eve getirecektim.

İmalat damask Yöntemi

Kaynaklı Şam yapmak kolaydır, ancak bu mümkün değildir Şam bıçağı iyi kesilecek. imalat yüksek kaliteli Şam bu deneme yanılma yöntemine gelmiş bireysel demirciler, sırrını bilir. Bunlar kıskançlıkla onlar en iyi bıçak zincirlenmiş olan metallerin bir paketin sadece bir kısmını açığa onların sırlarını korumak.

aşağıdaki gibi Şam çelik hazırlanmıştır:

 1. çeşitli metal notlarının paketi toplamak;
 2. Paket serpilir akı bir fırın içinde ısıtılır ve dövme tabi tutulur;
 3. Rahat çubuk kesilmiş ve bir paket halinde katlanır;
 4. Tüm işlem dövme edilir ve kesme tekrarlanır.

Eğer tabakaların istenen sayıda elde edene kadar bu prosedür, tipik olarak yaklaşık 300 paket demirci dövme Şam desen bağlıdır katlandıktan kaynaktan, o zamana kadar tekrar edilir. Aynı kapasitesiyle, avcı en güzel desenine bir bıçak seçer.

Avantajları ve Şam çelik bıçak dezavantajları

Şam bıçak daima kesme olağanüstü kalitesi için takdir edilmiştir. Birçok bıçaklar Şam'dan el yapımı gerçek bir sanat eseri. Ana avantajları Şam bıçağı - bu onların güvenilirlik, taşlama ve agresif kesim tutmak için uzun bir süre için yeteneğidir. Birçok modern bıçak veya kale kesme özelliklerini Şam'a üstün çelik, ama çeliklerin hiçbiri Şam çelik gibi bu güvenilirliğin kombinasyonunu ve kesme özelliklerini elde etti.

Doğal olarak, Şam bıçaklar kendi dezavantajları vardır:

 1. karbon çelik ana dezavantajı - düşük aşınma direnci;
 2. İyi fiyat yüksek Şam. Sen ucuz Şam çelik bıçak bulabilirsiniz, ancak bunlar çoğunlukla "raf" bıçak için uygundur. Şam çelik çok daha iyi Çinli sahte değildir teknolojileri gözlemleyerek olmadan Dövme;
 3. Güzel bir deseni Şam ile bir bıçak satın, birçok basitçe onun kullanım için üzülüyorum. Gerek çalışması lazım, bıçak için üzülmeye!

Mutfak bıçakları şam

Internet üzerinde Reklamlar başlıkları dolu "efsanevi Şam çeliğinden mutfak bıçakları." Genellikle Şam kisvesi altında, sen Şam tarafından kazınmış geleneksel çelik, sokarken. Eğer dikkat gereken ilk şey - bu bıçak malzemedir. Genellikle çelik bir türüdür. Bu Şam bıçağı, en az iki çeşit dövme. Böyle sahte -damasskih bıçak üzerinde Çizimler çok açık ve homojen olduğunu. Efsanevi çelikten bir bıçak satın almak rüya alıcıların, cehalet yararlanarak, vicdansız üreticileri daha pahalı onlarca kez ürünlerini satmak.

Sözde Şam'ın mutfak bıçağı serisi alırken beklenebilir en iyi - bu klasik Japon teknolojisi katmanlı bıçak ile dövme edilir. İyi Şam mutfak bıçağı Şam çelik kalitesi dövme teknolojisi okumuş demirci, satın alınabilir.

Modern çeliklerin karşı Şam bıçak test

bıçak Aşıklar Modern Şam bıçak kalitesini incelemek için çeşitli testler gerçekleştirdi. Test Modern demircibaşı eserlerini ve eski Şam'dan bir bıçak sunuldu Açık (kırık kılıç yapılmış). Diğer taraftan çelik el yapımı bıçaklar sunuldu &5х18; HV6; h12mf; 9XC.

En şaşırtıcı sonuç (yumuşak demir çekirdek çelik plakaları) kaynaklanacak kanıtlanmıştır eski Damascus, bıçağı gösterdi. Buna ek olarak, kılıç içinde bıçağın incik ve çünkü ne büyük olasılıkla kılıç, çok kısa oldu ve kırdı. Açgözlü Oryantal tüccarlar, kar peşinde, efsanevi "Şam" Saber savaşçıları kayıp silahları olan, savaşta öldü neden metal incik bağışladı.

aynı açıyla gerçekleştirilmiştir Tüm modern örneklerin Öğütme, bıçak geometrisi ve kalınlığı içindeki seçilmiştir. ipe Test Şam şiddetini sıralamasında orta konumda olduğundan gösterdi ama keskinleştirme olmadan çalışma saatlerinin çoğu modelde üstün. Böylece, Şam keskinleştirme karıştırmasını istemediklerinizi avcılar ve turistlerin daha uygun olduğu ortaya çıktı. Görünüşte, bıçak Şam kesinlikle rakiplerini bypass.

bıçak üzerinde Şam desen birçok sanatçı nozhedelov çekti. Şam bıçaklar bıçağı - sanat eseri. Bazı ustalar bile Şam çelik bıçak katlanır hale getirir. muharebe bıçakların kopyaları katılmak isteyenler için oldukça özgün görünüyor hatta bir süngü bıçak, Şam çeliği yapabilirsiniz.

Bileme bıçaklar şam

Bıçak Bileme mono gelen çelikleri bileme Şam bıçak farklıdır. Yeni başlayanlar "öğütücü" sonra sıradan avcılık az ve sadece Şam'a hareket etmek keskinleştirme temellerini mastering sonra, basit bir mutfak bıçakları ilk uygulama önerilir. yuzeysel etmemek için taş üzerine bıçak, çok dikkatli götürmek gerekir.

Biz elmas kalemtıraş Şam keskinleştirme önermiyoruz. Bu çok katmanlı Şam ile ilişkili olan bir dişli kenar verir. Tırtıklı kenar çökmeye için kullanılır.

En iyi seçenek - bu doğal şeyl kullanılmasıdır. Ucuz Alanya gri ve bunun için yeşil Brezilyalı mükemmel. macun Goa ile ciltte olmalıdır bıçağı getir. Böylece Honlanmış Şam bıçak güzelce kesip yaklaşık 2-3 hafta olacak ve aynı zamanda yandan saçları traş etmek.

Modern Şam Bıçaklar - bu mükemmel bir çalışma aracıdır ve zarafet nelishonny sade bir güzelliğe sahiptir. Buna ek olarak, bu satın alarak Şam bıçak üzerinde hiçbir özdeş desenler vardır, bir bıçakla eşsiz bir örneğini olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 59 = 67