Oda 8 metrekare tasarım fotoğraf

Bir yatak odası tasarımı, 8 metrekare oluşturun. m: fotoğraf ve 4 aşamaları

Yatak odası küçük - değil bir cümle, bir rahat bir atmosfer yaratmak ve fonksiyonel tasarım yatak odası, 8 metrekare yapmak mümkündür. m, nadiren internette görünen bir fotoğraf, uygulamak zor bir iştir. metrekare sıkıntısı, ancak burada iyi bir çözüm bulabiliriz - nedeni oldukça sıkıcı. Önemli bir rol oynamıştır ve öncelikler, baştan düzeltmek gerektiğini düzenlemek için. Hesaba tüm nüansları yanı sıra ev sahipleri ve yetenekleri isteklerine almak önemlidir. iş başarısı için bu yaklaşımla beklemek için çok uzun sürmez.

O yatak 8 metrekare barındırmaktadır. m

Ortalama yatak tipik olarak şunları içerir:

Küçük bir odaya hepsini sığdırmak için oldukça sorunlu olduğu. Yani, yaratıcı olmak için sadece kalır. Tabii ki, her durumda yatak bırakmak, hem de bir gardırop gerekiyor. Ama dolap ve çekmeceli bir sandık mobilya en uygun parçayı seçerek birleştirilmelidir.

küçük sekiz oda için son derece uygundur trafo, - Gerekirse, mobilya satın alabilirsiniz. Şık model değişik teknikler ve stillerde gerçekleştirilir, böylece uygun bir seçenek basitçe imkansız aralarında bulmuyorum.

Yatak odası 8 m² mutlaka bir yatak ve dolap, ama diğer mobilya parçaları olmak zorunda ise ihtiyaca göre seçilmelidir

dahili depolama bölmesi ile uzay mükemmel ottoman tasarruf etmek. İyi değil bir şey koymak anlamına unutma ve içinizde, başka amaçlar için de kullanılabilir. iç Bu eleman çok şık ve karmaşık olmayan görünüyor. Dikkat ödenen ve bir tabloya tablolarda, kolayca çevrilebilen edilmelidir.

Eğer bir yatak satın almak istemiyorsanız, bunun zorlanmadan keten depolanması için bir iç kabı, arzu edilir, kanepe değiştirmek mümkündür. Bu tür hileler - tabii bu, çoğu kişi sadece dikkat yoktur küçük şeyler. Aslında, onlar çok yararlı olabilir ve çok yerden tasarruf edebilirsiniz.

Küçük bir yatak odası 8 metrekare şık iç. m: Fotoğraf

Herkes, farklı odalarda bile en gözde tasarım oldukça farklı görünüyor. olasılıklarla başlar ve ancak o zaman ihtiyaçlarınıza göre adapte etmek. Çünkü aksi takdirde, hatta en rafine iç saçma ve yersiz bakacağız.

önemli olduğu nedeni budur:

 • binayı İşaretleme;
 • İç çözeltilerin Kroki;
 • Seçilen çözümün uygulanması.

Özellikle küçük yatak odası gereksiz bir şey yok olduğu minimalist tarzı ile uyum içinde iyi vardır. Örneğin, sadece bir yatak ve küçük bir dolabın için. Bu kavram çok şık görünüyor, ama işlevselliği tartışmalıdır.

İç küçük yatak odası minimalist tarzı mükemmel uyum

Çok fazla Yerden tasarruf etmek ve kazık değil, sen ev eşyaları ve hatta giysiler için özel fonksiyonel raflar yükleyerek yüksek kaliteli duvar yenebilir. Ama, kabine aksine, bu tür kararların çok fazla yer almayacaktır. Hatta daha çok. Onlar her türlü şartlar altında çalışabilen yetenekli bir tasarımcı olarak, evin sahibini karakterize etmektedir.

Kendi mekan mobilya çok sorunlu hale gelirse, hemen profesyonel yardım başvurmak arzu edilir. O mobilya satın alınacak olan temelinde, bir ilk düzen yapmak mümkün olacak. Orada böyle hizmet pahalı değil, ama onun kullanımı yararları sadece ölçülemez.

Bir bebek için sekiz metrelik odasında bir yatak odası nasıl yapılır

Çocukların istekleri doğrultusunda dekore oldukça iddiasız ve küçük bir oda, çünkü Belki de bu görevi, en basit kategorisine giriyor, evdeki en gözde mekanı haline emin olabilirsiniz. Aynı zamanda, ebeveynler hiçbir arzularının anahtar ve ne çocuklarının istediği olduğunu anlamak gerekir. Sonuçta, ona odasında yaşamak zorunda.

kırıntıları rahat ve sessiz için, ebeveynler birkaç hazırlık adımları geçmesi gerekir:

 • o çocuklarının odasını görmek istediğini sor;
 • Odanın kaba bir taslak olun;
 • gerçeğe fikri uyarlayın;
 • Gerekirse, değişiklikleri yapmak;
 • görevi gerçekleştirmek.

her şeyden önce çocuk için oldukça kolay 8 m, bir yatak odası düzenlemek için, çocuğunuzu görmek istediğini netleştirmek için

Çocuğun yatak odası genellikle bazı karikatür, favori kahramanlarının görüntülerin varlığını ima eder. veliler çok sık onarımlar yapmak düşünmüyorsanız eğer sadece bir kaç yıl, dünkü putlar ilgilenmiyor içinde Ancak, dikkate çocuğun hızla büyüyor gerçeğini almak önemlidir ve. Duvar kağıtları kaçınılmaz daha muhafazakar bir şey değişmek zorunda kalacaktır.

En iyi seçenek - nötr ortamda yer açmak ve için oyuncaklar, resimler, afişler vb çeşitli ek onu sonra Hiçbir kötüleşir.

Küçük yatak odası - bir ölüm cezası değil

Yatak odası istenen boyut genellikle kendi evinde yaşamak ve kendi projesi üzerinde inşa edenlere gider. Sonra kendi takdirine bağlı olarak herhangi bir oda yapabilirsiniz. Ancak, gerçekte insanların küçük daireler veya eski binaların evlerinde yaşayan olmasıdır.

 • sabır;
 • arzu hayatınızda şeyi değiştirmek için;
 • Biraz ilham.

Küçük yatak odası - kişisel tercihlerine göre deney ve bir tasarım oluşturmak çünkü o, üzgün için bir sebep değil

yatak odasında Dar ve küçük metre bir başarı değildir. Ama onun varlığı - bu bir, demek kaderin bile hediye olabilir, bir cümle değildir ve.

Uyumlu dizayn küçük yatak odası (video)

Sakinleşmek ve kendi yatak odası sahip gerçekleştirmek gerekir Her şeyden önce - bu önemli bir avantajdır. Hatta 8 metrekare. onlar evde bir favori yeri haline gelecek şekilde metre, dövmek edilebilir. o çocuk odası gelince, bu süslemeleri ve zor değildir. Tüm eğer inanırsan, başarılı ve sürekli onun amacına gitmek zorundadır.

Modern bir tarzda fotoğrafta İç Yatak odası 8 metrekare

8 metrekarelik alan. m oda için mütevazı bir boyutu, yani mobilya ve renk şemaları seçiminde temel görevi görsel alanını artırmak ve rahat, hafif ortam yaratmak olmalıdır. Küçük bir yatak odasında uyumak için değil, aynı zamanda yatak depolanması için değil, sadece gerekli tüm sağlarken, Karışıklık olmaması için çok önemlidir. Bu maddenin fotoğrafları gördükten sonra, sadece 8 metrekare bile, o mobilya, uygun aydınlatma ve renk düzeni yetkili yerleştirme, sen modern bir tarzda yatak odası çok rahat, güzel ve işlevsel bir tasarıma oluşturabilirsiniz göreceksiniz. m.

Duvarlar için küçük bir yatak odası çeşitli seçenekler kullanılabilir:

Ne olursa olsun kaplamanın türüne görsel alanının genişletilmesi açık renklerle yapılmalıdır seçilir. Ana yatak amacına beri - dinlenme ve uyku, böyle bej, krem, hafif şeftali olarak sakin, sıcak tonları seçmek en iyisidir.

monofonik duvar vermek kalarak Görsel olarak, resimde gösterildiği gibi karşıt bir geometrik desen, örneğin, yatay bir şerit ile bir duvar üzerinde hamur kağıdı küçük yatak büyütün. Çoğu zaman, yatağın arkasındaki duvarın zıt renkli veya doku izole edilmiş fragmanı kullanılmıştır. Bu durumda odanın ana renklerin koyu bir gölge kullanmak mümkündür. duvarları boyarken Bu teknikleri kullanılabilir.

duvar kağıtları kullanabilirsiniz küçük bir yatak odası tasarımında. bir bakış açısıyla farklı manzara görüntüleri daha küçük odalar için çok önemlidir odası, devamında yanılsaması yaratmak için. Bu, örneğin, dar bir cadde, gece şehir, deniz, mesafe içine güzel bir golf veya doğal yol uzanıyor olabilir. Bu duvar kağıtları Yatak odası 8 metrekare içine mükemmel uyum. m., ve nötr pastel tonlarda çeşitli yapacaktır.

Bir duvar kağıdı tasarımı seçerken dikkate oda genel tonu ve mobilya tarzını almalı - onlar mükemmel bir uyum içinde olması önemlidir. yatak beri - Bir dinlenme yerinden, duvar kağıdı hikayesi hoş, sessiz bir seçim yapmak daha iyidir. görüntü sizin gibi ve sadece olumlu duyguları neden zorundayız.

küçük yatak odası tavan bitirme için en uygun bir parlak veya saten yüzeye sahip tavan askıya alınır. alçı levha yapılarının aksine, tavan pratik tavan yüksekliğini azaltmak değil, ama aynı zamanda mükemmel bir şekilde pürüzsüz bir yüzey oluşturur.

sıva karışımları ve boyama tesviye - bitirme Başka bir seçenek. Ne olursa olsun seçerek renk düzenleri ışık tonları tercih edilmelidir bitirmek türüne ait.

katta yatak odası bitirmek için döşeme tahtası veya laminat kalitesini kullanmak daha iyidir. görsel küçük yatak odası alanı büyütmek için Döşeme çapraz yapılmalıdır. Eğer hemen her seçebilirsiniz renklendirin, ama oda genel tonu verilir.

sıcak, rahat bir atmosfer yaratmak için daha iyi monofonik uzun veya kısa bir şekerleme, birlikte veya berrak, müdahaleci olmayan geometrik desenli halı kullanılabilir.

Küçük bir yatak odası iç mobilya en kompakt ve işlevsel seçmelisiniz. Oda 8 metrekare için mobilya temel seti. m içermelidir:

Kesinlikle sadece en gerekli, konuşma. Onlar iç Zahmetli, değerli yer götürmek ve çöp duygusu yaratacak şekilde, küçük, önemsiz detayların bir bolluk önlemek için gerekli.

Zaten küçük odanın alan yığılmayı için değil amacıyla, gardırop ayarlamak en iyisidir. İyi bir çözüm dolayı yansıması görsel alanı genişletmek, hangi ayna kapıları seçmektir. Organik olarak parlak ya da cam kapılar ile modern yatak odası dolap uyum iç. Kabinin derinliği küçük seçilebilir - 35-40 cm şeylerin oldukça fazla karşılamak için oldukça yeterli. Gerekirse, kolayca hakkına bulabilirsiniz, her zaman her şeye kolay erişim ve - Sığ dolaplarında avantajları vardır.

Yatağın tasarımı fotoğrafta olduğu gibi, örneğin, bir özlü seçmek daha iyidir. Masif elementler ve çok göze çarpan bacaklar en iyi kaçınılmalıdır. küçük yatak odası 8 metrekare için en başarılı çözüm. m. çekmeceli yatak edecektir. Onlar battaniye, yastık, yatak çarşafları ve giysiler saklayabilir. Bunların sayısı, özel bir modele bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bir yatak seçerken yapmak çok önemli olduğunda emin yatak çekmeceyi dışarı çekmek için yeterli alan olduğunu. Eğer boşluk yeterli olmadığını fark ederseniz, bir kaldırma mekanizması ile bir yatak tercih edebilirsiniz. Böyle modellerde, kutu kapsamaz ve ranza altında bulunur. Her durumda, bu tür fonksiyonel bir yatak gerekli bir çok şey saklar.

yeterli alan varsa yatağın yanında başucu yerleştirilebilir. Onlar yatağa aynı stilde infaz edildiğini iyidir. Ayrıca fotoğrafta olduğu gibi menteşeli dolaplar için seçenekleri göz önünde bulundurabilirsiniz - iç tasarım yatak odası 8 metrekare için çok önemli olan, çok kolay ve ağırlıksız görünüyor içindedir. m.

Modern bir tarzda yatak odası mobilyaları tasarımı değil gereksiz ayrıntılarla aşırı temiz çizgiler ve saf renklerle, yeterince kısa olmalıdır.

Bir yetkili aydınlatma alanı algı önemli bir rol oynar, çünkü ışık, doğru ile dolu küçük bir yatak odası için çok önemlidir. Merkezi bir ışık kaynağı özlü tavan lambası seçilmiş ve aydınlatma gibi - sütyen ve başucu masa lambaları. Aynı tarzda yapılan tüm demirbaşlar tasarlamak için daha iyidir. Onlar kolay ve ağırlıksız görünmelidir, ama aynı zamanda iyi ve rahat aydınlatma oluşturmak için. dekoratif detaylar bir zenginliği ile hantal, ağır avize kaçının.

Odayı aydınlatmak için asma tavan tercih tavan tamamlanırken, birkaç yerleşik spot kullanabilirsiniz.

Modern bir tarzda yapılır Uzay küçük yatak odası, birçok ıvır zıvır ve işlevsel olmayan şeyleri kaplamak yerine. İç kompakt çerçeve içinde soyut bir resim komidinli üzerinde düzgün bir çerçeve içinde kişisel fotoğraf bir çift ile dekore edilebilir.

keyifli ve sıcak bir atmosfer yaratmada önemli rol Tekstil aittir. Güzel kapak, birkaç rahat yastık ve perdeler iç yatak odası, rahat ısınmasına neden olur.

Tekstil gri veya bej yapılan katı, koyu tonlu, seçim için daha iyidir. Yatakta, net bir geometrik desenler veya tek bir renk ile, büyük bir kapitone yatak örtüsü tercih edebilirsiniz. genel tonu veya odalar ile örtüşebilir Renk koyu, örneğin, zıt düşecektir. Bu biraz odanın sakin, nötr tonlar seyreltmek için yardımcı olacaktır.

Pencerenin tescili için fantezi perdeler, saçak ve katlar olmadan kalın perdeleri ve ışık perdeleri seçin. Basit formlar, net çizgiler, yedek parça eksikliği - İç küçük, modern yatak odası için tekstil seçiminde, aynı zamanda genel olarak sadece temel ilkeleri.

mobilya, uygun aydınlatma ve renk şemaları seçim İyi düşünülmüş yerleştirme yatak odanızın çok küçük olsa bile, konforlu ve rahat bir iç oluşturmak için yardımcı olacaktır.

Yatak odası tasarımı 8 metrekare. m

Herhangi bir aile için önemli bir süreç - yatak odası yapma. Sonuçta, geri kalan ana yeri nasıl görüneceğini sakinlerinin ruh haline bağlıdır. Ve o onarılır dikkate odanın tüm nüansları almak önemlidir.

En küçük odanın kendine alan sadece 8 metrekare bile olsa, ideal bir yer haline getirilebilir. Bu görsel alanını artırmak ve küçük bir yatak odası mobilya hakkında bilgi gerektirir.

stilde doğru seçim - başarının anahtarı

Uzun zamandır dünyanın önde gelen tasarımcıları küçük kareler tasarımı için bir çözüm buldular. böyle durumlar için tasarlanmış stil için çeşitli seçenekler vardır.

 • İskandinav tarzı - sakin doğasını yaklaşacaktır bu mütevazı çekicilik. Oldukça estetik haz yerine, odanın işlevselliği sunuyor. her şeyde Minimalizm - yani İskandinavya sloganı. Önemli olan mobilya tüm parçaların sadece sıralanmış olan işlevini gerçekleştirilen olmasıdır. sakin tonları ve mobilya minimum Orada üstün gelmelidir. Ve yatak odası parlak nevresimler, renkli desenli halı veya perde vardır süsleyin.
 • temel klasik - kompakt ve fonksiyonel mobilyalar bir arada. yatak odası merkezi, bu nedenle dikkatle seçilmelidir. seçilir Diğer tüm öğeleri bunun altında. Bu birbirleri ile uyum içinde olduğu tüm renkler önemlidir ve kiracı kusursuz tadı vurgulamak lüks bir duygudur.
 • Provence - her çeşit tezahürüne hassasiyet ve romantizm. Önemli olan sıcak pastel tonlar, çiçek süsler, antika mobilya ve dekorasyon bir bolluk kullanmaktır. Çiçek model çizgili veya kesinlikle herhangi bir renkte olabilir, bir hücre ile ikame edilmiş olabilir.
 • Ülke - her bakımdan kolaylığı ve konfor. Bu tarzdaki odada doğal ve uyumlu hale, ama aynı zamanda iyi bir özelliğe sahip olmalıdır. Sen, modern malzemeler kullanamaz ülkenin ana ilkesi nedeniyle - doğallığı. yatak odası, doğanın tazeliğini nefes alması gerektiğini kolay ve keyifli içinde olmak yapmak.
 • Hi-tech - bu ileri teknoloji içerecektir hangi titizlik ve tutarlılık var. Soğuk mimarisi zengin bir genel görünüm yatak odası oluşturmak ve sahipleri ciddiyetini vurgulamak gerekir. Dekorasyon ve mobilya, beyaz, gri veya siyah olması ve takı hiç olmamalıdır.
 • Nouveau - doğal bir renk ve pürüzsüz hatları. Bükülmüş konturlar, oda keskin köşeleri yumuşatmak için tasarlanmıştır, böylece kapı ve pencere açıklıklarının kavisli bir şekle sahiptir. biraz farklı modern tarzda aydınlatma burada özgün bir atmosfer yaratmak için buzlu ya da renkli tavan kullanmak yaygındır.

odanın tüm kusurlarını gizler bu renkleri kullanırken küçük bir yatak odası etkili bir şekilde sadece verilebilir. duvarları genişletmek ve tavan yükseltmek - Shades görsel alanını artırmak gerekir.

boşluk genişletmek için dekorasyonda soğuk açık renkler kullanılmalıdır. Birçok kişi duvarlar ve tavan boya beyaz renk seçmek, ama çok kolay kirli ve çok özlü olduğunu. Bu tekstil gibi parlak desenli ile seyreltilmelidir.

sıkıcı olabilir, bu nedenle temiz beyaz oda yapmaması gereken küçük bir yatak odasında tavsiye edilmez. Daha iyi beyaz tavan çıkarmaya ve duvarları küçük figür ile ışık bej yapılır.

koyu renkler ve duvar kağıdı ve tekstil üzerine büyük resimlerin kullanılması zaten küçük bir oda azaltır. Ağır doku (kadife, sıva) sadece durumu kötüleştirir.

Tercihen kaplama malzemeleri ve açık pastel tonlar kullanın. Stretch tavan parlak dokusu olabilmektedir ve zeminde koyu parke veya laminat koymak. parlak renkler çerçevede koyu zemin olumlu görünüyor ve oda 8 kareler biraz daha olduğunu izlenim.

Gri yatak odası titizlik ve çokdilli katacak, ve parlak minder veya renkli dilimlerinde resim olabilir seyreltin.

Çoğu zaman içinde "Kruşçev," soru odası doğru planlama doğar. Yatak 4 x 2 q sonra. m - bu çok küçük ve büyük aileler için bu alanı yeterli değil. Bu nedenle, küçük yatak odası çok sık bir balkon veya sundurma, varsa birleştirilir. Bunu yapmak için, sundurma için kapı genişler ve ek ısıtma cihazları olacaktır. boşluk artırılması çok büyüklüklerine varsayarak değil, mobilya almak için çok daha kolaydır.

"Hruschovka" - bu büyük bir boyuta sağlamaz küçük bir daire, aslen oldu. Tüm vatandaşlar için emlak satın böylece Geçen yüzyılda, aynı evlerde ve planlama küçük alanlarda çok sayıda dikilmiş. Günümüzde bu evleri çok, bu yüzden sorun tamir çok keskin yükselir.

pencereli bir yatak odasında Onarım pencere açılması genişlemesi ile başlamak. Eğer ince çerçeve ayarlarsanız, pencere daha geniş görünecek ve daha fazla güneş ışığı geçecek. Bu hile nedeniyle görsel oda artacaktır.

mobilya seti kullanılarak yapılacak 8 kareler bir yatak odası tasarlayın. Fazla yer almayacaktır kompakt yatak seçmek önemlidir. Bazen yatak gündüzleri katlanmış olacak ve ekstra metre kadar sürmez katlama kanepe yerini aldı.

Bir sandalye yatak veya seçebileceğiniz bir dahili yatak, bu maliyet-etkin gün boyunca dolapta olacak ve geceleri yatak dönüşür. Bazı modellerde çift kişilik yatak haline dönüştüren tek kişilik yatak yatak çekmece düşündürmektedir.

Hacimli dolap açık raflar veya rafları yerine, hangi elverişli bir özel niş yer almaktadır. Gerekli şeyleri uyacak olan dar kabine kullanabilirsiniz. Yatak bir kanepe çıkarılabilir.

Küçük bir alanda mobilya ve dekor çok karşılamak için izin vermez, bu nedenle sadece en temel ürünler düşünmek zorundayız. Bu yatak, küçük başucu masa ve kompakt dolap. Oda daha fazla mobilya olacaksa, o zaman basitçe çevirmek hiçbir yerde olacak.

bir duvarda büyük bir ayna asmak için arzu edilir. Biraz bu yüzden küçük bir meydanda eksik alanı genişletebilirsiniz.

Gerçek tasarım duvar kağıdı ile kombine odanın uzun duvar gergin bölmek için önermektedir. Yer kazanmak için, bir standart mobilya ve sıradışı şekiller kullanamaz. Onlar yüzeye yakın ve hiçbir bacakları vardı ana şey.

Mobilyanın Yoğun düzenlemesi ayrıca görme oda artırmak yatak odası, birinde yer açmak yardımcı olacaktır. Bu oda set yatak, komidin ve asılı raflar ve sadece halı sunmaktır diğer bir bölümünde olabilir.

Yatak odası dekorasyonu 8 metrekare. m - kolay değildir, bu yüzden birkaç ipuçlarını takip etmek gerekir.

 • görsel alanını artırmak için Sadece parlak renkler kullanmak gerekir.
 • genişletebilirsiniz duvar kağıdı veya streç oda ile. genişliğinde yatay model çekme odası ve dikey şeritler tavanlar yükseltmek.
 • oda, büyük gözükecek Pencerenin ön ayna yerleştirilmiş edilecektir.
 • , Windows ışık perdeleri süslemeleri gerekir, O odaya güneş ışığının girmesini engellemez.
 • Aydınlatma, küçük olmalıdır böylece tavan ve duvar alanı kadar yığılmayı değil. olumlu bakacağız spot.
 • Sandalyeler, gelinler ve tablolar Küçük bir odada olmamalı. Mümkünse, onlar başka yerlere taşınması gerekiyor.
 • Döşemeler bir çapraz desen olmalıdır.
 • Duvarda farklı pek çok resim asmak için istenmeyen veya fotoğraf, daha iyi yatak başında konumlandırılmış bir büyük resmi sınırlamak için daha iyidir.

Dünyada önde gelen tasarımcılarının Öneriler

Profesyonel tasarımcılar yatak odası 8 metrekare dışarı yapmaya önerilir. parlak noktalar eklenmesiyle parlak renklerde m. Yatak odası - Bu öncelikle gevşeme ve konfor için yerdir, bu yüzden gereksiz hiçbir şey olmalıdır.

minimalizm fikrinin uygulanması kiracı yerden tasarruf ve rahatlama için mobilya gerekli set almak için izin verir. duvar kaplamaları nedenle görünmez hale gelir ve olacak aynı renge sahip olacaktır Mobilya, oda artmasına yardımcı olur.

dolap, raf ya da monte raflar yardımcı olacak küçük bir sorun alanı çözmek için. Yatak odasında tüm öğeler bazı işlevlere sahip ve sadece yer almamalıdır. Oda yeterince yüksek tavanlı ise Tasarımcılar, bir podyum üzerine bir yatak yüklenmesini sağlar. Böylece, gerekli tüm şeyleri podyum ayarlanan ayrı bölümlerinde gizlenebilir.

Hatta pencere eşiği depolama alanı olarak da kullanılabilir. Bunu yapmak için, bazı raflar altında yapılır ya da küçük bir nesne barındırmak edilebilir.

İstenirse, hatta küçük yatak odası etkin bir oda bireyselliği kaybetmeyecek, sorunu olabilir. iç Her şey belirli bir işlevi yerine ve kiracı alana bir bit genişletmek için izin verecektir.

Tüm hakları 14+, saklıdır

Site materyalleri Kopyalama sadece sitemize aktif bir bağlantı kurulumu durumunda mümkündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 5 = 1