Faturalar ki içerdikleri

faturalar

Rusya'da, hukuk kamu hizmetleri ödemesi için açık bir prosedür sağlar. zor durumda olmak değil, deneme sanık olmak istemem, bu alandaki mevzuatın tüm nüansları farkında olmalıdır.

yardımcı programın ödeme görevini hizmetleri

Tüketilen yardımcı ödemek için yükümlülüğü tüm kullanıcılar için geçerlidir. tüzel - Bu vatandaşlarını veya bireyler ve işletmeler bulunmaktadır.

Bu durumda, odanın randevu tüketilen enerji hizmetleri için madde ve konut ve konut dışı binalarda sahiplerini ve kiracıları ödeme yapmaz.

Rusya Federasyonu olarak, hizmetlerin hesaplanması için prosedür Konut Kanunu kayıtlı. Temel kamu hizmetleri uyruklu LC RF 153. maddesinde belirtilen ödeme için yönetir.

Ödemeler iki ana tipi vardır:

konut ve kira kullanımı için bölümünde 2015 yılında ayrı bir konumda vurgulanır "onarım", ücretlerini kapsamaktadır.

Ayrıca, yerleşim birimleri (Madde 155, her ayın 10 gün) kullanımı için LCD öngörülen ödeme açısından, kamu maliyeti maddesinde 156 ve LC RF 157 nci maddeye göre düzenlenir.

Bu makaleler göre, bir faturalar uyumu hesaplanması için parametreler, makbuz sergilenmektedir olup olmadığını belirleyebilir.

Kayıt sırasında kaç artış faturalar mı? Buraya bakın.

Faturalar konforlu bir konaklama için vatandaşlara sağlanan tüm hizmetleri içerir.

Tüm kamu hizmetleri güç kaynağı şirketleri ve konut işletmelerin hizmet verilmektedir.

Hizmetler belirten müşteriler, birlikte sözleşmeleri kapsamında sağlanmıştır:

 • hizmetlerin listesi;
 • ödeme koşulları;
 • tüketim limitleri;
 • tarafların hak ve yükümlülükleri;
 • Sözleşme öğelerin ihlal edilmesi durumunda, bunların sorumluluk.

Özellikle, standart sözleşme 10 numaralara aylık müşteri hizmetleri kadar ödeme yapabilir ve ilk gününe kadar aylık bazda ödemesi için makbuz sağlamak gerekiyordu.

Bu parametreler taraflardan birinin takdirine veya tarafların anlaşması ile değiştirilebilir.

araçlardan listesi birkaç maddelere yer vermiştir:

 1. Tüketilen su - sıcak ve soğuk su.
 2. Kanalizasyon.
 3. Elektrik enerjisinin kullanımı.
 4. gaz kullanma.
 5. Isı enerji tüketimi - ısıtma.
 6. Çöp öğütücüsü.

yarar ödemelerinin hesaplanmasında dayanak Madde 157 LCD'sidir. Bu işaret ettiği Göstergesi için gerekli su, elektrik, gaz ödemeli tüketimi.

temelinde servisi mevcuttur oranları her türü için hangi tüketilen metreküp için nihai miktarın hesaplanması.

Eğer metre yüklemediyseniz, ödeme miktarı (pişirme ocağı için toplanır Su, gaz) kişi başına tüketim oranlarına bağlıdır, ya metrekare (merkezi ısıtma, şömine ve diğer ısıtma cihazlarında kullanılan gaz) başına.

Fiyatlar ve teknik özellikler alanında hükümet yetkilileri tarafından belirlenir. Onlar kendi hesaplanması için prosedür oluşturmalıdır federal yasalara uygun olarak hesaplanır.

yarar ödemeler hesaplamalar ihlallerine yaptıysanız, gereksinimleri tarafından meydan okuyabilirsiniz hizmetlerin maliyet oranlarını veya mahkemeye gidiyor değişir. ödeme miktarını zorlu için aynı prosedür kötü hizmet ya da bunları sağlamak için başarısızlık durumlarında sağlanmaktadır. Örneğin, geç dahil ısıtma vb.

Olağan ve kabul edilebilir bütün yarar ödemelere ilişkin ödeme yöntemleri - nakit yerleşim merkezleri, bankalar, postane.

Sistem, hizmetler için para alınmasını sağlar, her vatandaş bu kuruluşların birinde bir makbuz ile birlikte gelir, basit ve net. Ödeme için bir çek ile koçanlı geri almak.

Bu belgeler toplandı ve programlar için para yardımı yaptığı olanlar, depolanmalıdır. kamu hizmetleri ödemesi için yardım miktarını hesaplarken Onlar gerekli olacaktır.

kişisel kabine - faturalar ödemek için daha modern bir yol yoktur. Bu hizmet sayesinde, kamu hizmetleri için ödeme uzaktan gerçekleştirilir.

kamu hizmetleri için çevrimiçi ödemeler olasılığı şunlardır:

 • vs Kişisel hesabınıza, borçlar, fazla ödemeler, cezalar, hakkında bilgi edinme.;
 • ödeme belgeleri görüntülemek;
 • ödemelerinizin tarihi;
 • ölçüm cihazları giriş okuma;
 • hizmetler için online ödeme.

Kişisel bir hesap açmak için şunları yapmalısınız:

 • ERKTS sitesini ziyaret;
 • soyadı, adının göstergesi, soyadı adı, özel hesap numarasına SMS koduyla elektronik kayıt geçmek ve onun onay almak;
 • Hesabınızı kayıt ve etkinleştirin.

kamu hizmetleri için borç birikimi kanuna göre cevap doludur. Bunun nedeni sorumluluklarını yerine getirmemeleri başarısızlık.

Mevzuat yardımcı ödemek olmayanlar için önlemler cezalandırmak sağlanan:

 1. Altı ay boyunca kamu yararına olan sosyal kira ödenmemesi için yuvayı çıkarmaya İçin sözleşmenin feshine yol açabilir ve pansiyon yerleşme gereksinimlerini karşılayan diğer konut içinde aile üyeleri ile birlikte kiracı tahliye.
 2. teslimat hizmetleri, ceza durdurma ve mülkün diğer konut varsa, borçların ödenmesi pahasına konut sütten bitebileceğini programları ev sahiplerine ödeme başarısızlık için.
 3. borçları için kiralık konut durumunda vicdansız işveren yarar sahibi için ödeme yaparsınız.

Aşağıdaki yöntemlerden biri olabilir borçlarını toplayın:

 • ceza tahakkuk;
 • hizmetlerinin sağlanması askıya alınması;
 • toplama kuruluşlarına borç transferi;
 • sosyal dahil daire, istihdam sözleşmenin bir salınımı gelen tahliye;
 • gayrimenkul işlemleri kısıtlamaların dayatma, kendisi için (girişim birçok bölgesinde uygulanmaktadır) faturalar üzerindeki borç etkileyici (mülkiyet piyasa değeri fazla% 5) bulunmaktadır.

faturalar için borç toplama duruşma öncesi prosedür fazlası Burada okuyun.

Konut Kanunu ile kamu hizmeti servisi ödemelerinin şartları nelerdir? Bu makalede ayrıntıları.

sorun önlemek için, sen yerlerinde borcunu ödemek veya kamu hizmetleri için sübvansiyon sağlayabilir.

Hibeler borçları veya borçların ödenmesi onaylanmış olanlar yok Rusya Federasyonu vatandaşlarına ödenir.

vatandaş bir kez daha borç izin verirse devlet desteği Bu önlem, sonlandırılır

Hibeler konut maliyetleri için izin verilen boyutu aşıyor konut için ödeme vatandaşlara ödenir. Kendi Her bölgede bu rakam.

sübvansiyon için uygun olan vatandaşların LC RF düzenlenmiş kategorisinde 159. maddesinde:

 • mülk sahipleri;
 • özel konut kiracı;
 • sosyal konut kiracı;
 • bir muhafaza kooperatif oluşmaktadır.

2015 yılında bölgeler onarımlar için ödeme görünen grafikler ile bağlantılı olarak sübvansiyonların sağlanması için standartları anlatmak.

O ödediği ve ne kadar için, söyleyebilir bir doğrulukla yardımcı hizmetler, nadir vatandaşın ödemesi için makbuz alacaksınız. Bu yüzden sık sık gaz için şişirilmiş rakamlar hakkında halk arasında hoşnutsuzluk vardır. ne zaman ve nasıl hile anlamak için, ancak makbuz numaraları haklı olduğunda, olması gerektiği için.

Makbuz özgü bilgiler, her biri iki yakasını vardır. Tüketici düz belirtilen verilerin ön tarafında: (daire ölçüm cihazlarında yüklü değilse bu bilgi önemlidir) apartmanda yaşayan kişilerin sayısı; dairenin büyüklüğü (bakım için ücret hesaplamasında gereklidir.

faturalar için ödeme miktarı kamu otoriteleri ve belediyeler tarafından belirlenir tarifeler dayanmaktadır. hesaplama tüketiminin kurulan normlarına göre, bunlar yok ise tezgahın üzerine belirlenir ve kaynakların tüketiminin hacmi dayanmaktadır.

Sessiz kalmayın ve yönetim şirketi görevlerini ihlal belli apartmanda zaman ya yaşamış değil eğer kayıtsız şartsız, faturalar ödemek için. Bunun için ihtiyaç tahakkuk miktarlarının ve bu bir yeniden hesaplama yapabilir ne zaman anlayacaktır. Bazı ev sahipleri Konut hizmetleri için faturalar ödenmesi gerekmektedir.

Belediye girişim devre dışı bırakmak veya borcun miktarı toplam aylık ödemeler 3'ten fazla olması durumunda, güçten kullanıcıyı kısıtlamak hakkına sahiptir. nedeniyle önce bu tip 30 gün içinde, bilinen bildirim tüketiciler mümkün olmayan bir ödeme faturalar güç kesintisi.

Eğer bilmeniz gereken bir daire değil satın almadan önce bu yüzden mülk alım / satış işlemleri, güvenli olması gerekip gerekmediğini belediye ve mortgage kredileri dahil olmak üzere, ve bu mülk üzerinde işlemlerin yürütülmesi ile ilgili tutuklama veya kısıtlama varsa empoze edilmez borç, eski sahipleri. Nasıl durumunu kontrol etmek.

2014 yılında Rus hükümeti, sırayla, her bölgede vali ayarlamamız gerekmektedir, bir sınır indeksi artışı, tanıtarak kamu hizmetleri için toplam ödeme büyümesini sınırlar. Uygulamada bu konut ve kullanım maliyetlerini ödemek için ekstra sıradan tüketicileri ortadan kaldırmaz. 1,01 ile. 06/30/2015 tarihinde.

İnternet uzun özellikle ödemeler her türlü, bir finansal araç olarak kullanılmıştır. Çevirin ve yardımcı programlar uzun ödemelerini alma sadık münhasıran muhafazakar yöntemler kalmıştır sağlayıcıları. Hatta ödeme sistemleri veya her türlü çalışmak için.

Bir ev veya bir daire yanı sıra faturalar hesaplanması için ödeme yapmaya ilişkin Rus prosedürün Konut Kanunu'nun 153. göre, bazı bireylerde sorumlulukların andan itibaren belirlenir. oturma odasında faturalar çözümünde yasalara göre sorumlu binanın kiracı taşır.

Özel bir evde yardımcı hizmetlerin Ödeme - yasal olarak (LC RF'nin maddeye 153 altında) bir konut sahibi sahibi veya diğer kişinin görevidir. Başarısızlık borç ve cezaları oluşumunda sonuçlarını uymak. Kamu gerçek tüketim yoluyla ödenir.

Şu anda ücretsiz hukuki danışmanlık alın:

+7 (499) 703-43-52 Moskova ve Moskova bölgesinde

+7 (812) 309-57-61 Saint-Petersburg ve bölge

8 (800) 333-45-16 dahili. 530 bölgeler

 • Julia İpotek 9 Eylül kayıt için
 • Işık katonok yönetiminde bireysel konut inşaatı için bir arsa satın almak nasıl yazılır?
 • trocuatrec338 resmi maaş küçükse ipotek almak nasıl yazılır?
 • Valencia göçmenler için ipotek kaydetmek için
 • Alex ipotek ortak borçlu yazmak için

Her hakkı saklıdır 2017

yasalar tarafından yasaklanmış Tam veya kısmi kopyalama!

2017 yılında Rusya'da yardımcı hizmetlerin listeye dahil edildiğini neler

Her vatandaş araçlardan listeye dahil edildiğini tam olarak ne olduğunu bilir. 2017 yılında Rusya Federasyonu'nda her kişiyi sayabilir konforu, bize inceleyelim.

Ve kaynakların kullanıcılarının yönetim şirketleri ve HOAs tarafından belirlenen ödeme nasıl belirler.

Nedeniyle vatandaşlara kamu hizmetlerine konforlu bir konaklama için bakabilirsiniz.

Ve daire ve konut, Ceza Kanunu veya HOA sahipleri arasında yukarı çekildi anlaşmada kurulan bu hizmetlerin listesi.

Ama örnek sözleşmenin tüm taraftan var ve bu yüzden sık sık soru tam olarak yöneten vücudu ne yapması gerektiğini, doğar ve bunun için bir ücret ödemek gerekir.

Sonuçta, çoğunlukla çünkü hukuk normlarının onların cehalet, vatandaşların hakları, sunulan avantajların farkında değildir. Sonuç olarak, onlar ödenme edilir.

Eğer biz ödüyoruz tam olarak bilmek, o yüzden inşaat sırasında özel bir evin planları hazırlamak ve yeniden hesaplanır faturalar ödeme, yetkili söylemek mümkündür. D.

toplumsal ve konut - Konut Hizmetleri 2 türlüdür. Ve ikisi de insanların yaşam konforunu artırır.

Bu şirketler olanaklar kesintisiz sunulmasını sağlamak gerekir. Vatandaşlar da, derhal onları ödemek zorundadır.

Konut belediye hizmetleri - Temel mallar ile vatandaşlara sağlamak üzere tasarlanmıştır hizmetler.

dairen iletişimin tüm bu sistemlere bağlı değilse, ilgili makamların yetkili kişilerin koşullarını iyileştirmek için onların isteklerine ifade edebilir.

Ve devlet kurumları bu tür istekleri reddedemez. oturma odasında Gerekli nesneler:

 • Kusurlu bir vanası bulunan duş, banyo, lavabo,;
 • (Elektrikli aletler dahil değildir) kesintisiz çalışan ısıtma sistemi;
 • Elektrik ve Avrupa tarzı soket;
 • kanalizasyon sistemi.

Bu nesneler kamu hizmetlerinin düşünülmemelidir. Bu, belirli hizmetlerin sağlanmasını ifade eder.

mükellefi zorunluluk kimiz

Sanatta reçete kamu hizmetlerinin sağlanması için ödeme yükümlülüğü getirerek. Konut 153 kodu.

Bu insanların belirli bir daire içinde meydana geldiği zaman işaret etmiştir. ödemek zorundadır:

Kayıtlı kişiler faturalandı. Yasa aslında apartmanda yaşayan kişilerin şarj sağlamaz.

Tüketicilerin gönüllü hizmetler için ödeme istediğinizde istisnadır. Ancak bu durumda, bu kişi ve sahibi arasında bir anlaşma sonuçlandırmak arzu edilir.

Bu duruma göre h. 11 Resimler. oda sahibi, işveren ya da diğer kişiyi kullanmadığı takdirde Rusya Federasyonu'nun LCD 155, sağ ortaya çıkmaz kamu hizmetlerinin sağlanması için ödeme değil.

vatandaşların geçici devamsızlık ise bireysel hizmetler için ücret bölgesel eylemlerine öngörülen tüketim normları temelinde olacaktır.

ödemeler kişi dairede yaşamayan kez yeniden hesaplanır. Rus yetkililerin belirlediği tahsisi sırasına dayalı olmalıdır.

hr. 3 yk. 30 LCD düz ya da ortak özellik değilse daire sahipleri odası tutmalı ve aksi Anlaşma veya federal kanunda belirtilen belirtiyor.

Ücret imzalanan sözleşmeye göre ödenir. Bu nedenle, ne olursa olsun bir odada olup olmadığını canlı bakılmaksızın, kamu hizmetlerine taahhüt gerçekleştirmek için gereken mükellefi.

Kira borçları durumunda vatandaş daire satmak için zor olurdu. Evet, ayrıca ev şirketi hizmet veren personelin ödenmemesi için dava açabilir.

mükellefi fiziksel ve tüzel kişiliği ve bireysel girişimci hem hareket edebilir gibi.

kamu hizmetlerinin nüansları dile ana belge, - değiştirilmiş şekliyle Rusya yetkililerinin Karar 6 Mayıs 2011 354 №.

Ayrıca Rusya Federasyonu 26 Haziran 2013'e Hükümeti tarafından kabul edildi Kararname sayısının 234, ilgili hükümleri olduğunu.

yansıtılan Bu kurallara bakın ve olmalıdır:

bireyler (vatandaşlar) için kamu hizmetlerinin listeye dahil edildiğini neler

yasal hükümler belirtilmektedir bazı zorunlu hizmetleri vardır. Bunlar:

Evinizin bu hizmetlerden birine bağlı değilse, sen savcılık bir temsilcileriyle görüşebilir. tüm zararlar için tazminat sorununu kaldırın.

Uzun zaman onlar için ödeme yoksa Hakları ve, bir dizi hizmet almakla kaybedebilir. Uzun altı ay olarak kabul edilebilir. Böyle bir dönemden sonra iskan ve toplumsal hizmetler temsilcileri kesilir.

Hiç 2012 yılından bu yana, biz elektrik arz evi ile ilgili değişiklikleri girdi. Bazen hizmet sunmak şirketleri kamu hizmetlerinin vasisi vardır.

bu hizmetlerin ne içermelidir? kaynak sağlayan bir şirket elektrik hizmeti yapan ve ev içinde kaliteli hizmet performansını izlemek edilmemelidir.

2017 yılında arazi küçük çiftliği ve özel konut fark nedir, burada mevcuttur.

Tedarikçi sisteminin unsurlarını ayrı sınırlarına hizmetlerin sadece uygun sağlanmasını izler.

Aylık tüketici ayın sonunda ölçer ve enerji satış kurumsal iletir.

bilgileri gönderildi değilse, şirket kurulmuş normlarına tüketici tutarlar üzerinde de durulacaktır.

Tüketiciler de ekipmanın durumunu ve nasıl güvenilir bilgi temin kontrol Energosbyt çalışanları imkan vermelidir.

Biz mühür zarar, metrenin kaldırılmasını izin veremez. dairenin sahibinin geçici yokluğunda hala sahibi tarafından işgal edilmiş alan görünümünde belirlenir toplam ev elektrik tüketimini, ödeyecek.

sayaç Değilse, hesaplamalar dikkate Rusya Federasyonu'nun her toprak ilçesinde farklı kurallar alarak yürütülmektedir.

3 ay içinde ödenmemesi durumunda borç varsa hizmet ayırın. Sakinleri elektrik ödemek zorunda ve bu halka açık yerlerde gider - böylece çatı katı, asansör, koridor ve ..

Hükümet standartlar oluşturur. tedarikçi de kesinti ve voltaj dalgalanmalarına olmadan hizmet sunmak için taahhüt eder.

Bu hizmet kullanıcı patojenik mikroorganizmalardan saflaştırılmış su tedarik edecek varsayar.

Su aynı zamanda, herhangi bir zararlı kimyasal bileşikler olmamalıdır - arsenik, ağır metal ve t. ö.

Soğuk su temini ile kesintiye, ancak (ne zaman büyük bir kaza) 8 saat veya daha gece boyunca artık.

Mevzuat (benzer bir şekilde) sıcak su arzında bir mola izin verilir. en az 40 + daha fazla olmayacak şekilde 75 derece - sözleşme kapsamı ve sıcaklık açıklamaktadır.

Ödeme bölgesel düzeyde onaylanmış kişi üzerinde kurallara uygun olarak yapılacaktır.

Birçok sakinleri odasında nasıl yaşadıklarını dikkate almak ve daha sonra kullanılan kaynakların miktarını hesaplar. hizmetin maliyetinin tüm bölgesel ilçelerde farklı.

Yasama canlandırılacağı Rusya kurulan norm - odasında 18 derece sıfırın üstünde hava sıcaklığından daha az olmamalıdır. toplamda ayda bir gün hizmet tedarikinde aralığını varsayalım.

Bir seferlik molası böyle bir süreçte olabilir:

Ölçüm dikkate toplam alanı ve kabul edilen standardı alıp gerçekleştirilir. fiyat ısıtma içerir ve kullanım toplam ödeme.

Bu drenaj varsayılır. Kanalizasyon sistemi - su temini için şarttır. Bununla beraber, atık ve evsel su kaldırıldı.

Sistem uygun durumda ise, biz evde güvenli sıhhi koşullarda bahsedebiliriz.

Kurulan bölgesel tarife uygun olarak hizmetler için ödeme yapın. Atık su hacimleri su kullanımı genel performansını düşünün.

Ödeme dikkate dairenin büyüklüğü alarak imal edilmektedir. Bu nedenle, sık sık itiraz vardır.

Sonuçta, birçok tüketici hesaba bölgede yaşayan insan sayısını almak için gerekli olduğuna inanıyoruz.

Video: iskan ve toplumsal hizmetler alınmasından içinde ne

konteyner platformunun Bakımı hep böyle bir bölge olan belediye temsilcileri uymalı, obschedomovoy ve bu tür kabul edilir edilmez, sahiplerini yapılmalıdır.

faturalar ödeme dezavantajı - normlarına göre ücret ödeme yerine bir birim.

Bu nedenle, adımları her Sanat göre kurulu boyutuna göre belirlenir edileceği temelinde, muhasebe birimi konut sağlamak için atılıyor. 157 LCD.

Bu tür bir cihaz, mevcut değilse, bu miktar oturan başına (ya da metre kare başına) kaynak tüketimi özelliklerine göre tespit edilir.

Kanun numarası 261 tüm apartmanlarda muhasebe birimleri obschedomovye kurmak için vatandaşların yükümlülüğü (OGPU) ifade eder.

Bu yüzden, belirli bir dairede kaynakların tüketiminin kesin hacmini belirlemek mümkündür.

Değil yönetim şirketi tarafından sağlanan her servis zorunludur. Bir kişinin kendi takdirine bağlı olarak 2 birini seçebilirsiniz ne zaman isteğe bağlı bulunmaktadır. Bu sıcak su ve gaz kaynağı bulunmaktadır.

Ayrıca her iki hizmeti de seçebilir. vatandaşlar, kendi seçim hakkına sahip Ek hizmetler şunlardır:

 • kablo TV;
 • Radyo (o kiracılar tarafından kullanılan değilse, o zaman devre dışı bırakma hakkında açıklama yazmak);
 • interkom.

onlar obschedomovoy topraklarında olduğu gibi Ancak asansör ve çöp oluğu vatandaşlar ödeyemez için. Başka bir şey, bunlar hatalı olup olmadığını.

Sonra bir şikayet veya dava ve kötü hizmet alakalı kanıtlar sunmaktadır.

kiracı kamu ve tüzel kişiler için nasıl ödeme düşünün.

kiralık tesislerinde kiraladı zaman sahibi ve kiracı arasındaki anlaşmanın tamamını oluşturmaktadır. kime üzerinde reçetelemelidir Böyle bir belge basına hizmetler için ödeme yükümlülüğü aittir.

Böyle bir hüküm sözleşmede değilse, o zaman tüm faturalarınızı daire sahibinin adına gönderilecektir.

Bu nedenle, sözleşmede ödeme noktası vicdansız kiracılardan kendilerini korumak için kiralayan verir.

Belki 3 seçenekleri:

Tüzel kişi için ne ödemesi gereken

Tüzel kişiler (restoran, cafe, zemin katta bulunan dükkan,) dahil olmak üzere tüm mülk sahipleri, ödeme obschedomovogo içerik için.

2017 yılında çocukları ile boşanma mahkemede iddianın örnek bir ifadesi yazmak nasıl, burada mevcuttur.

Satın alma ve ipotek kayıttan sonra gayrimenkul satış sözleşmesinin feshi Hakkında tıklayınız.

maliyetleri (kendi payları oranında) konut ve konut dışı binalarda tüm sahipleri arasında eşit olarak bölünür.

Bu, bir kişinin bir merdiven, bir çatı ve asansör (Mad. 39, md. 153, md. 158 LC) kullanıp kullanmadığını gerçeğini fark etmez.

Tüzel kişiler hizmetlerin farklı daha vatandaşlara ödemek için. Birleşik Krallık, HOA veya RIS - Firmalar resursosnabzhenii üzerinde performans ile sözleşme girmelidir.

hizmetlerin maliyeti (h. 7, Sanat. 156 LC göre) sahiplerinin toplantısında onaylanması gerekir.

Ve karar istisnasız tümü için geçerli olacak (Bölüm 5, Sanat. 46 LC). Bazen fiyatların yerel otorite ayarlanır.

konut ve (yönetmeliklerinde konut binaları sahibinin" kavramı yok için) konut dışı hem Her daire sahipleri, kendi yükümlülükleri kolaylık mükellefi yerine getirmelidir. Ama sen ödemek zorunda tam olarak ne anlamak da önemlidir.

Ancak bu durumda, tespit edip tüketici hizmet işletmelerinin ya da olmasın olarak haklarınızı ihlal eder. Ve tek yolu yetkili organları kendi hakları için mücadele başlatmak için.

İçinde Faturalar

"Yardımcı" - soğuk su aktivitesi sanatçı programları, sıcak su temini, kanalizasyon, elektrik, gaz ve ısıtma, bir yerleşim bölgesinde yaşayan vatandaşların rahat koşullarının sağlanması. apartmanlarda ve evlerde sahipleri ve binanın kullanıcılarına kamu hizmetlerinin yeni kurallar.

Kamu hizmetleri, belirtilen standartlara uygun olarak yerleşimin güvenli ve sabit bir soğuk ve sıcak su, elektrik enerjisi, gaz, ısı, egzoz ve atık su, bakım ve evlerin tamir, yerel alan kaynağı, hem de iyileşme anlamına Normlar ve şartlar (MDC 2-04.2004).

istihdam veya devlet veya belediye konut stokunun, konut ve altyapı istihdam binanın bir sözleşmenin sosyal sözleşme tarafından işgal binanın işveren için 1. şunlardır: Konutun bakım ve onarımı için maliyet (ödemeler), hizmet ve işin ücreti oluşan bir apartmanda apartmanın, bakım ve ortak mülkiyet onarım yönetimi.

2018 yılında Rusya Federasyonu'nda kamu hizmetlerinin listeye dahil edildiğini neler

 1. (Elektrikli aletler dahil değildir) kesintisiz çalışan ısıtma sistemi;
 2. kanalizasyon sistemi.
 3. Kusurlu bir vanası bulunan duş, banyo, lavabo,;
 4. Elektrik ve Avrupa tarzı soket;

Biz mühür zarar, metrenin kaldırılmasını izin veremez. dairenin sahibinin geçici yokluğunda hala sahibi tarafından işgal edilmiş alan görünümünde belirlenir toplam ev elektrik tüketimini, ödeyecek. 3 ay içinde ödenmemesi durumunda borç varsa hizmet ayırın.

Faturalar - bulmak ve internet üzerinden veya çevrimiçi kredi kartı ile borçlarını ödemek için nasıl

ev veya dairelerde ve diğer mülkiyet sahiplerinin tüm kiracı yaşamın ayrılmaz bir parçası birçok Kira borçları olarak anlaşılması programları vardır. Dikkatle ödemeye bilmek amacıyla, belgeleri incelemek gerekir Bununla birlikte, toplumsal ödenmesi, şirkete hizmet veren temsilcisi tarafından listelenmeyen gizli harcama öğeleri içerebilir.

konut için ödeme - Bu çok geniş bir kavramdır.

Konut Kanununun 162 Bölüm 2 içeriğine dayanarak, bir apartmanın içinde binanın sahiplerinin talimatları, ortaklık için gereklidir ev sahiplerine veya konut kooperatif yönetim veya ödeme için kararlaştırılan süre içinde sözleşme yönetimi altında diğer özel tüketici kooperatif yönetim organizasyonunun yönetim organları kontrol eder:

Ne kamu dahildir

Ne olursa olsun bir kişinin yaşadığı yerin: kendi ev inşasında, bir apartmanın ya ortak bir odada bir odada - o hizmetlerin konforlu bir konaklama sağlamak için bir yaşam alanı için değil, aynı zamanda için sadece faturalarını ödemek zorundadır.

Kamu - Kabul edilebilir yaşam koşullarını elde ettiğimiz işlerin bir dizi. Bu ödemeler içerdiğini, daha detaylı olarak dikkate değer.

Bu bir belediye hizmetleri

Kamu vatandaşlar rahat bir yaşam koşulları geçtiği faaliyetlerini sundu.

Gerekli kamu hizmetlerinin listesi kiracı ve iskan ve toplumsal hizmetler, yönetim şirketi, HOA veya diğer sorumlu makam arasındaki sözleşme görünmesini. Ancak, herkes evin bir kopyası vardır, o kadar çok oldukça mantıklı soru, ne görevlisinin sorumluluğundadır ve neler ödeme yapmak gerekir vardır.

kamu hizmetleri ve konut hizmetleri farklı?

Rus Konut Kod konut ve yardımcı ödemek için vatandaşların gerektirir.

Bu durumda, kamu hizmetlerinin sanatçılar tüzel kişiler veya bireysel girişimciler olabilir. Bunlar, kaynak satın çalışmaları yürütmek ve tüm içi ev iletişimin servis verilebilmesi için sorumlu. Atıksu. Saptırma düşene de saat olmalıdır - sistemleri merkezi bir ağ aracılığıyla ve in-house.

Faturalar: içerdikleri?

kamu hizmetleri, makbuzlar mevcut konut hizmetleri ek olarak.

Bunlar genel yapı ihtiyaçlarına ilişkin sarf malzemelerini denir. harcamaların özel evler tür maddelerin sakinleri değil varken Elbette obschedomovye için, evlerin sadece sakinleri ödemeniz gerekiyor. konut ve konut dışı binaların aydınlatma, hem de istenilen sıcaklığa onlara destek olarak; Sağlık ortak alanlarda standartları ve siteyi bitişik evlerin toprakları korumak amaçlı faaliyetleri yürütülmesi; Boşaltma ve katı ve sıvı atıkların taşınması.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

66 + = 76