Kombine tavan alçıpan ve aydınlatmalı gerginlik

Alçıpan birleştirmek ve asma tavan nasıl

Kombine alçıpan tavanlar veya gerginlik artık iç tasarım modern tasarım dekor neredeyse zorunlu bir unsur haline gelir. Bu yapılarda artı doğru ışıkların birleşimi, etkileyici bir etki sağlayabilir alanını genişletmek ve odanın bireysellik vurgulamak.

Birleştirmek yapacaksanız tavan bu tür dikkate teknolojinin tüm nüansları alarak bunu nasıl bilmek gerekir.

malzemenin tam içeriğini

alçıpan tavanlar birleştirmek için, başka türlü çıkış oldukça beklenen bir sonuç alamayan bazı temel nüansları dikkate almak gerekir.

 1. Ana ve temel kural, tavan yüklemesi yalnızca GCR monte kutu sonra gerekli olan germek başlar ve (boya kadar) onun tam dekorasyon düzenledi.
 2. Her zaman değer bir tavan seviyelerinin yerini önceden hesaplayın. Odanın etrafında Alçıpan tavanlar gerginlik daha düşük olacaktır. Örneğin, planlı bir montaj spot, bunların montajı için 100 mm olan bir taşıyıcı üst üste seviyesinin altındaki kutu alçıpan gerekir. uzak ana tavandan en az 30 mm'lik bir mesafede yer alır, aynı zamanda zorlanma. Bunun bir sonucu olarak, alçıpan kutu tavandan 130 mm üzerine yerleştirilir.
 3. Bu dikkate alınması ve bir streç tavan kalıplarını geleceğini güvence verilmelidir. Bu kutunun kutu düşey çeperine vidalarla sabitlenmiş ve düzenek çerçeve profiline yerleştirir tutturma açısından güvenilir olduğu. Mükemmel bir şekilde bağlantı için çerçeve raylar ipotek konabilir. Filmin gerginlik büyük bir alanı da emin olmak için gerekli olduğunda!
 4. LED gizli şeritlerin aydınlatma durumunda bunların montajı için nişler ile alçı kutusu tasarımı gerekir. Bu aydınlatma sistemi, tüm tavan çalışmalarının tamamlanmasından sonra yüklenir ve bu nedenle, montaj sürecinde armatürlerin güç kablolama altında bulguları yapmakla yükümlüdür.
 5. tavanlar germek için bir araya alçıpan kutuları, çok keskin kenarlara sahip olmadığı dikkate Ayrıca değer, onlar baget ve web kurulumunu engelleyecektir.

Ayrıca, bu nüansları ek olarak, odada aydınlatma sağlayacaktır nasıl önceden düşünmek gereklidir ve montaj çalışmaları sürecinde ışıkları altında bulgularını hale kablolama tutmak için.

Bu faktörlerin ışığında mahzende gerginlik ve alçıpan tavan unsurlarını birleştirir.

Kombine tavan yapıların inşaat çalışmaları iki aşamada ayrılır: montaj alçıpan inşaat ve kumaşın kurulum tavan gergin. İlk kutu GCR ile çerçeve üzerine monte ve onun bitirmek tutulur. Ancak o zaman ağın gerginliği yüklemeye devam edin.

Başka Alçıpan konstrüksiyonların yaptığınız gibi gerekli araç ve gereçlerin listesi aynıdır. Çerçeve (sırasıyla UD ve CD etiketleme) profil ve kılavuz rafın iki tür topladı. kılavuzda kutuların kavisli hatlarına için, sadece raflar Döşeme olabilir ve istenilen konfigürasyonda içine bükün.

çapa - çivi doğrudan askıları tespit edilmesi için, GCR ve hatalar için vida birlikte çerçevesi metal parçaları bağlamak için: Mengeneler farklı değildir.

adım montaj talimatı kutuları ile Adım:

 1. Başlangıçta kılavuzları taban kutusunun altında giderilecektir çevre duvarlarında işaretler olun. Ve ayrıca alçı kompozit yapı elemanının gelecekteki yapılandırmasını belirlemek tavana, bir iz yapmak gerekir.
 2. işaretleri duvarlar çapalar - çivi kılavuz profillerini toplandı. Tavanda gerekirse eğri parçaları ayarlayın.
 3. monte edilecektir yerlerde güvenli montaj için uzunlamasına düz askılar sabit tavana raf.
 4. Kabin tabanı (bunlar bağlı böcek hangi) kılavuzları içine sokulur ve küçük metal vida ile asılı armatürleri sabitlenir.
 5. Tavan rayları için ekli segmentler profili raf. Gelecekte, bu gerilim ipliğin baskılar bağlı olacaktır, bu nedenle bu elemanlar arasındaki mesafe 150 mm 'ye indirgenebilir. Sen koruyucu malzemeler ile tedavi edilen ahşap çıtalar, bir ipotek yapabilirsiniz.
 6. Bu rayların Bütün gerekirse arzu edilen şekle bükülür, başka bir kılavuz köşesinde, bağlanır.
 7. Çerçeve hazır olduğunda, onun sayesinde aydınlatma geleceğin tavan altında kablolama açmıştı.

Eğer gizli ışık planlıyorsanız, o zaman bazı farklılıkların bulunduğu kutuyu olun. LED Şerit daha sonra alçı kaplamak çerçeveye, bir niş hazırlamak için.

Taban ve topraklama kabloları montaj sonra alçı obbit ve macun bitirme tutmak gerekir. Delikli ile kanal Açıları köşeleri ve tek tek tabakalar takviyeli şerit serpyanku arasındaki eklemleri güçlendirmek.

mutfak tavan aynı banyolar için de geçerlidir, neme dayanıklı alçıpan kılıfları için en iyisidir.

Proshpaklevat yüzey astarlanmalıdır ve boyalı, temiz ovmak.

Daha sonra ağın gerginlik kurulumuna geçilebilir.

Ağırlıklı olarak filmin davet uzmanların gerginlik monte etmek için. Teknoloji kendi ellerini oldukça zor kurulum yapmak için deneyim ve özel ekipman olmadan zordur.

Stretch tavanlar iki türlüdür: Film ve kumaş. Bir kam, kama veya zıpkın: üç şekilde monte eden en yaygın ilk.

Bir streç tavan montajı

aşağıdaki gibi montaj gerilimi kumaş algoritması:

 • Boyunca dikey bir yüzeye kutu alçı levha çevre ayarlanır baget (alüminyum veya plastik). Bu metal çubuk çerçeve vidaları ile sabitlenir. Eğer alçıpan doğrudan monte harcamak istiyorsanız, o zaman bu malzemenin (şemsiye, kelebekler, vs) için özel çapa kullanır;

asma tavan alçıpan duvar üzerine monte edilirse, çerçevesiz yoluyla gerçekleştirilir, tabakalar, zorunlu olarak, ilave olarak destekleyici yapılara dübel ile güvence altına alınmalıdır!

 • dikdörtgen bir kutu üzerinde aşağıdaki sırada tuval monte. İlk olarak panel oda köşelerinde çapraz bağlanır. Daha sonra aynı şemaya zıt köşeleri düzeltin. Özel bir spatula kullanılarak kalıplama, bir kenarı ile doldurun ve bir ısı tabancası ısıtılarak hava, kumaş karşı tarafına çekin. Bu manipülasyonlar gerçekleştirilir ve tavan diğer iki kenarı vardır.

kırışıklık oluşumu, onları bina ısıtma, bir saç kurutma makinesi kullanılarak yumuşak.

 • bıçakla ekstra kenar kesme ve Baget yakın dekoratif tabak asılı.

Yükleme kumaş bittiğinde kompozit yapının bitirme tamamlayın. alçıpan kutusuna spot kurun iktidarda gizli aydınlatma, fişi ile şerit düzenek LED.

alçı ve doğru bitirme Filmi germe birlikte, dengeli renk tayfı ve gelişmiş aydınlatma çarpıcı bir görsel etki sağlar. tuval bitirmek gerek yoktu germe, o nem korkmuyordu ve tüm bakım biriken toz yüzeylerin silinmesi indirgenir. Fakat, aynı zamanda bazı dezavantajları vardır pahalı bir kumaş yağma aşındırıcı deterjanlar ve keskin nesneleri temizlemek için kullanılamaz.

Böyle kombinasyonun ömrü büyük onarım olmadan yıllarca onlarca tasarlar.

Tavan kartonpiyer ve gerginlik (resme bakın) Kombine. Bir araya getirilen tavan nasıl yapılır

Birkaç yıl öncesine kadar, dekorasyon tavanlar ev sahipleri herhangi bir soruna neden olmadı: basitçe ağartılmış veya parlak renklerde boyanmış. Bugün, modern bitirme malzemelerinin büyük bir sayı anneannelerimizin hayal bile olabilir en inanılmaz tavan yapıları oluşturmak için.

Kombine tavanlar, giderek, bugün tasarımına yayınların sayfalarında alçıpan tamamlayıcı yapısını ortaya çıkıyor fotoğraflar. Bu kombinasyon çok şık ve özgün görünüyor. Kayıt Bu yöntem dolayısıyla herhangi bir odanın içini vurgulayan ilginç arka plan ve orijinal aydınlatma ile karmaşık şekiller oluşturmak için izin verir. Kombine tavanlar (alçıpan ve gerginlik), bu makalede görebileceğiniz bir fotoğraf - Bugün yerli mobilya çok yaygın bir tekniktir.

Avantajları ve inşaat dezavantajları

Tasarımcılara göre, çok karmaşık tasarım hemen her iç bir kazanan görünüyor. Bir araya getirilen tavan (alçıpan tomarı germe) Vurgulayabileceğimiz bunlar arasında çeşitli yararları vardır:

Bu yöntem, köpüklü, parlak, mat veya ayna film ile şekillendirilebilen GCR karmaşık labirenti, karmaşık şekiller içinde kaplanmış Alçıpan germe ile, bir şasiye özel tasarımlar oluşturabilir.

yöntem aydınlatma farklı türde kullanımına izin verir. Asma tavanlar gerginlik aksine, aydınlatma cihazlarının seçimine neredeyse hiçbir kısıtlama yoktur. yüksek güçlü lambalar kartonpiyer yapılmış bir kutu içinde monte edilebilir çünkü.

Farklı renk ve malzeme dokuları, hem de spot kullanılarak gerçeğiyle iyi Kombine tavanlar, zaten tasarımı ders kitaplarında yerleştirilmiş fotoğraflar, sen fonksiyonel alanları (rekreasyon, iş) içine oda bölebilirsiniz.

Bu tasarım kolayca boru, kablo ve havalandırma kanalları gizlemek yardımcı olacaktır.

Daha uzun ömürlüdür

Doğru montaj ile ve uzun süre hizmet edecek kombine tavan bakımı: En az yirmi yıl. Sen, badanalı boyalı veya wallpapered yüzeyi durumunda sıklıkta bitirmek güncellemeniz gerekmez. Böyle bir tasarım takmak için taban yüzeyinin mükemmel uyum gerektirmez.

tavanın herhangi bir dezavantajı var mı?

Kuşkusuz, bazı dezavantajları böyle kapsama alanı. Onlar evde bir tadilat planlarken ancak, dikkate alınmalıdır, esas önemli ölçüde daha az bulunmaktadır. Bu yöntemin dezavantajları şunlardır:

Hemen hemen herhangi bir iki seviyeli tasarım odası 10 cm yüksekliğinde yer kaplar. istisna ve kombine tavan mı. Buna ek olarak, hatta en az on santimetre gerektirecektir ilk seviye için, aydınlatma işaret etmek niyetinde olmadığını. Bu nedenle, Kruşçev örneğin tavan montajı, hakkında hiç şüphe yok olabilir.

Kalite gergin tuval ve alçıpan, profillerin yaprak, asma tavanların iki seviyeli kombinasyonu (fotoğraf, yazıda görebilir) çok daha pahalı mal olacak.

Sıcaklık ve nem

PVC ve kumaş germe alçı belli bir sıcaklık ve nemde çalıştırılır. bu rakamlar norm göre anlamlı olarak yüksek ise, o zaman malzeme deforme edilebilir.

Kombine tavan Varyantlar

Doğru seçim ile tavana alçıpan ve streç tuval yapılmış asma yapıların kombinasyonu güzel bir optik efektler oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bu durumda, gizli ve açık her iki aydınlatma temin seçeneklerin çeşitli In.

Yani, size alçıpan ve streç kumaşlar kombine tavanlar için en popüler seçenekler sunuyoruz.

 1. alçıpan inşaat kutusunun odasında civarında. Bu durumda, PVC, kumaş kutusunun içine bağlanmış olup, boyutları değişebilir. Ancak, belirli kurallar vardır. görsel resimlerinin güzelliği vurgulayan tavan yükseltmek gerekiyorsa, o zaman GCR paneli ince yaptı. kutusunun iç spotlar monte edildiğinde iyi bir görsel etki elde edilir.
 2. Oval ya da tavan merkezinde bir daire oda çevre üzerinde bulunan olağan Alçıpan dikdörtgen iyi bir alternatiftir. İçinde tuval germe monte. Böyle bir kombine tavan genellikle gündüz veya gece gökyüzünde taklit eder. Ancak bu uygulama, küçük bir oda için uygun değildir: tüm açıları alçıpan ile mühürlenir beri, daha da küçük görünecek.
 3. "Tabletka9raquo; - Bu ilginç bir tavan tasarımdır. alçı daire tavan merkezinde dayanır. İşte avize monte edilir. uzayın tamamı kalanı gerilmiş tuval kaplar. Bu tasarımın bir varyasyonu "Bir daire içinde çember." olarak kabul edilebilir Bu durumda, odanın çevre alçı levha ek kanalı yüklenir.

Bir araya getirilen tavan oluşturmak için, önce, mobilya, asansör perde ve tüller, aydınlatma ve resimler üzerinde tesislerinde boşaltmak tel uçlarını izole, zeminin bir film koymak gerekir.

taban yüzeyinin hazırlanması, tek kalan veya germe yapıları yüklemeden önce aynıdır:

 • Eski kaplama tabakası kaldırılır;
 • Spatula gevşek sıva temizleyin;
 • Çimento göre karanlık büyük bir boşluk dolgu maddesi;
 • Astar kaplama.

Gerekli malzemeler ve bileşenler

İhtiyacınız olan alçıpan çerçevesini ayarlamak için:

salonda Kombine tavanlar (fotoğraf bu makalesinde yayınlanan), yatak odası veya diğer salon geleneksel Alçıpan yapılabilir. iş mutfakta ya da banyoda gerçekleştirilir, sonra alçı alçı tercih vermek. Bu tabakalar, ek bir silikon peletleri ve yüksek su direncine sahip olan mantar önleyici katkı maddeleri vardır.

gerekecektir yapının gerilim yaratmak için:

 • Alüminyum Baget;
 • web doldurmak için kürek;
 • Baget için alçı sabitleme elemanları;
 • (Kiralık onun daha iyi bir defalık kullanım için) ısı tabancası.

kumaş veya film - Şimdi malzeme bir web seçmek gerekir. İlk - daha dayanıklı, sıcaklık değişiklikleri çok korkmuyorum, filmin çekici renkler, dokular, artan nem direncinin büyük bir çeşittir.

Eğer montaj işlemine başlamadan önce Evet, kağıt üzerinde istenilen devre tasarım oluşturmak için gereklidir. Bu amaçla, aşağıdaki yönergeler karşılanmalıdır:

 • duvarları boyunca, köşeler ve oda merkezinin yüksekliğini ölçmek;
 • ilk seviye (kutu alçıpan) ve sıkıştırma bıçağı ile taban yüzeyi arasındaki mesafenin Şema yüksekliği not;
 • iki tabaka ve bir basamak ile kılavuz hattı taşıyıcı profillerin tespit 60 cm (boyuna) ve 40 cm (çapraz) arasındaki devre çizim sınır uygulanır;
 • sabitlemek ve iletişim döşeme askı yeri işaretleyin.

Bundan sonra, çizimde tüm satırları tavan duvarlarında aktarılır. ne kadar doğru uygulamak işaretleme çalışmalarının devamında bağlı olduğunu unutmayın. Planlanan hatlar çok daha kolay göre çerçeveyi kurmak. tavanın otbivochnogo kablosu, su ya da bir lazer seviyesi rulet kullanarak uygulama devresi için.

Alçıpan sınırı ve germe tavan bir daire şeklinde olan, daha sonra tavan bir kalem ucuna sabitlenmiş olan istenen yarıçapı bir dizi ile bağlantılı olan merkezi, vidalanan vida vasıtası ile aktarılabilir. eğrileri uygulamak için, karton boş olun ve tavana etrafında kesmek için gereklidir.

Tasarım Birleştirilen tavan farklı olabilir. (Bunu kendiniz yüklemeyi planlıyorsanız) Genellikle uygun bir seçeneğin seçimi hayal gücü ve beceri bağlıdır.

ilk adım bağlantı elemanları için kılavuz profil delikleri olduğunu yapmaktır. Onların adım 0.3 0.4 metre arasında olmalıdır. Değilse, bir matkap kullanmak ve onlara kendi yapmak zorunda kalacaktır.

Önceden uygulanan işaretleme çizgileri başlatmak için bir alt kenar profili takın. İşaretli yerlerde Matkap delikleri düzeltmek ve bir alevlendi dübel kullanılarak oda çevre üzerindeki destek bölümüne sabitlemek için.

kontur sınır gerginlik ve baz tavan yüzeyinde kılavuz profili yükleyin. bükme ihtiyacı varsa, karşı tarafta kesinti yapmak ve sağ yöne kıvırın gerekmektedir. İşaretli yerleri sabit süspansiyonlar bulunmaktadır.

Şimdi sıra tavan profilleri için naylon iplik çekin ve kılavuz içine eklemek için gereklidir. Askı sabitleyin. Yük taşıyıcı profiller uçlarında kırpılıyordu rehber eklenmelidir. Tam olarak tavana sabitlenmiş UD profil hatlarını, takip etmek zorundadır. Tavan profilinizdeki bölümleri hazırlayın. Bunların uzunluğu Drywall kutusunun yüksekliğini aynı olmalıdır. Bir yandan yan kısımları kesilmiş.

alt ve üst kılavuz profillerini bağlayın. Bunu yapmak için, üst atlama çıkarılmasından sonra oluşturulan taban düzlemi, kılavuz profilinin içine sokulur ve vida olmalıdır kesiniz.

alçı çerçevesinin montajından sonra iletişimin döşenmesini ele almalıdır. Telleri oralarda sonuçlara bırakarak plastik oluklu boru yerleştirilir ve taban yüzeyine düzeltmek nerede aydınlatma armatürleri planlanan kurulum. Bu eserler odasında elektrik bağlantısını kestikten sonra yapılmaktadır.

Oldukça ağır şeyler ve onunla baş etmek monte etmek çok zordur - alçıpan çünkü bu çalışma bir asistan ile yapılmalıdır. İlk tabaka odanın köşesinde sabittir. Gerekirse bir tabaka, bir şablon konturu üzerine tatbik edildi ve üzerine, gerekli parçalar kesilir. bunu gözyaşı etmeyecek şekilde Cap vidalar, malzeme içine ama çok fazla defterleri. İkinci tabaka birinci ağ-yapıya sabitlenen profilin diğer yarısına takılır.

duvar ve alçı arasında yaklaşık 0.5 cm'lik bir boşluk bırakmak gerekli olmaktadır. Aynı şekilde bütün alan kılıflı. Şimdi kanal dikey kısmına alçıpan ekleyebilir. arka tarafında sığ kesimler yapar onun bükülmüş, kavisli kısımlarına.

Çerçeve işlemden sonra tabakalar ve çeper serpyanku şerit arasındaki birleşme yerlerini tutkal gerekir. Boşluklar ve sabitleme noktası, küçük bir spatula kullanılarak macun uygulanır. Bindirme dikey ve cam çerçevesinin yatay papered. örtüşme ofis bıçak alanlarda kesiler yapmak ve aşırı kaldırmak.

Bu demirbaşlar için delikler yapma zamanı. Bunu yapmak için bir taç ile bir tatbikat gerekir. Shpaklyuem yüzey bitirme tabakası kalın olmayan yarım santimetre daha. bileşim, tamamen kuru olduğunda, söz konusu ince taneli zımpara kağıdı yumuşatır.

elektrikli süpürge ya da kuru bir bezle toz yüzeyinden çıkarın. Son olarak, bir üst kat uygulayın. Tipik olarak, kombine tavan (alçı parçası) akrilik bileşimi kapsamaktadır.

Uzmanlar zıpkın eki ile bir film seçmenizi öneririz: en güvenilir olarak kabul edilir. inşa kutu yerleştirme yaprak seviyesine dikey kısmında Mark. , Kesikler profil yapmak için zımpara kağıdı veya dosyanın şerit ve istenilen yöne bükülür -. Eğer kavisli tasarımı görmek planlıyorsanız bu hat boyunca, 7. adımda bir Baget ekleyin.

Isı tabancası oda 40 ° C ısıtın ve tuval genişletmek. o parlak ise, o hiç iz için eldiven kullanın. bez bir ısı tabancası yakın getirmek olmamalıdır - karanlık noktalar üzerinde görünebilir. Oda germe baskılar (üreticisi), 60 ° C, zıpkın ağlar taban açısı kadar ılıtılır zaman. Sadece çapraz karşısında köşeye sabitlenmiş ve sonra ikisini kalan.

Bundan sonra çevre düzeyinde bir Baget zıpkın içinde sıkma başlamalıdır. Sonra ısı tabancası tüm yüzeyini ısıtmak. Eğer yüzeyde kırışıklıkları bulacaksınız kurulumdan sonra endişelenmeyin - yine sıcak düşük kaliteli kara, pürüzsüz kolaydır.

alçıpan ve gerginlik kumaş kombine yapısı oluşturma kolay değildir. Bu teorik bilgi değil, aynı zamanda pratik beceriler sadece gerektiren bir zahmetli bir süreçtir. Yukarıdaki öneri ve fotoğrafları bu çalışma ile başa çıkmasına yardımcı ve verimli bir şekilde gerçekleştirmek için umuyoruz.

Tavan kartonpiyer ve gerginlik Kombine

 • Mantar ayaklar Ekzomin kaymağı
 • Vetoksik parazitler gelen Kapsüller
 • eklemleri geri Kompleks Sustalayf

Son yıllarda tavan için GCR ve PVC tuval giderek kullandık. alçıpan tavan birleşimi - orijinal çok seviyeli tasarım oluşturmak ve ilginç tasarım fikirleri hayata bu yolla çünkü dekorasyon oldukça popüler bir yöntem.

Avantajları ve birleştirilen tavan dezavantajları

Aslında arasındaki bir dizi avantaj vardır gerginlik kumaş ve tavanda GCR kutuları montaj boşuna değil, popülerdir:

 1. formlarının çeşitli. Bu şekilde, alçı çerçeve ve iç kaplama germe değil, aynı zamanda GCR ilginç şekiller karmaşık labirentler standart yapılar oluşturmak için mümkündür, ayna filmin parlak, parlak çerçeveli.

Tavan salınımını bitirme bu yöntemin eksiklikleri arasında:

 1. yükseklik azalması. Herhangi iki katmanlı yapısı olduğu gibi, kombine tavan 10 cm minimum alacaktır. o spot yüklenmesini varsayılır ise, 10-15 cm gerekecektir sadece ilk seviyesidir.

Eğer alçıpan ve gerilmiş kanvas bir iki seviyeli tavan donatmak karar verirseniz, tüm "artıları" ve tartmak emin olun "eksileri".

Birleştirilen tavan tasarımı varyantları

streç kumaşlar ve başarılı bir kombinasyon halinde alçı tavan yapılmış süspansiyon yapıların bir birleşimi büyük optik etkiler yaratabilir. gizli ve açık aydınlatma ile hem - fantastik seçeneklerden birini uygulamak için kullanılabilir.

 • Odanın etrafında GCR Kutu. Bu durumda, PVC web kutunun içinde sabit. ikinci boyutları değişebilir. Ama bazı kurallar vardır. Biraz istiyorsanız, görsel tavan kaldırın ve gerginlik bıçağın güzelleştirmeye, FCL yan paneli iyi yapmalıdır. Bir kutu monte edilen aydınlatma armatürleri içinde eğer iyi görsel efekt, elde edilir.

Hatta bir acemi yaratabilir kolay seçenek, - oda çevre boyunca kanal alçıpan ile bir yapı.

önce kombine tavan montajı için hazırlık çalışmaları

Ön gereksinim, tel uçlarını yalıtım, perde, resim ve aydınlatma cihazları kaldırmak gazete veya filmin zemini kapsayacak şekilde, mobilya büyük parçalar üzerinde yer açmaya.

 1. Eski astar katmanı kaldırın.

Asma tavan montajı için aksesuar Stok. Bir gerekecektir alçıpan tasarımı için bir çerçeve oluşturmak için: - UD taşıyan profili (tavan) - profil (rehber) başlangıç ​​CD, konnektör kardeş ( "yengeç"), vida, dübel alevlendi.

Çizim Birleştirilen tavan ve yüzeyi markaları hazırlanması

Çalışmaya başlamadan önce, aşağıdaki talimatlara uymak bir levha üzerinde bir tasarım düzeni oluşturmalısınız:

 1. odanın tüm duvarları boyunca, her köşesinde yüksekliği ve merkezi ölçün.

Daha sonra, duvar ve tavan tüm hatları ile çizim aktarın. şeritleme doğruluğu çalışmalarının bütün ileri seyrini bağlıdır. İşaretli alana göre önemli ölçüde tüm süreci hızlandıracaktır bir çerçeve kurmak için çok daha kolaydır. Bunu yapmak için, bir mezura kullanın otbivochnogo kablosunu ve bir lazer veya su seviyesini boya.

 • basur Proktonol karmaşık yollarla genel bir bakış Oku
 • Guarchibao gerçek değerlendirmeleri - ağırlık 20 kg kaybetmek nasıl

Kombine tavan için montaj teknolojisi lathing

Eğer kılavuz profili düzeltmek önce, 0,3-0,4 metre perde ile bağlantı elemanları için delikler yapmak emin olun. Onlar yoksa, o zaman kendinize bir matkap yapmak.

 • Biz işaretleme hatlarına başlangıç ​​profilinin alt kenarına koydu. duvara bağlantı elemanları için deliklerden bir kalemle bir işareti yapmak.

Kombine alçıpan tavan çerçevesi kınına nasıl

kaplama çerçeve alçı malzemesi bunun için çerçeve montaj sırasında oda sıcaklığı ve nem koşullarına uyum için zaman verilmelidir önce oda yalan bırakılabilir. yasak dik sayfaları saklayın. Bu onların deformasyona neden olabilir.

 1. Biz vidaları odanın köşesinde ilk sayfasını düzeltin. tabakanın köşe alanında daha küçük bir alana seviyesi, devre desen önceden kaplanmış ve kesilmiş parçalar bundan ise. vidalar malzemedeki derinleştirmek için gereken kapağı Not ama bunu kırmak için değil, böylece aşırıya kaçmayın.

Kombine tavana PVC bez nasıl mount

Fan ısıtıcı gerekir bu malzeme ile çalışmak için. O en güvenilir olarak kabul edilmektedir, çünkü ekin zıpkın türünden bir film seçmek için tavsiye edilir. Buna ek olarak, bu tür bir film, gerekirse kolayca çıkarıldı ve tekrar ayarlanabilir.

 • GCR seviyesi kumaş yerleştirme kanalının dikey kısmında Mark.

Kombine tavana mendil ağının kurulum özelliklerini

özel ekipman gerektirmez gerilmiş tavan kumaşı düzeltmek için ve tuval aşağıdaki sıraya göre sabittir:

 1. doku tırnaklı-geçme profile kanalı alçı vida dikey kısmında işaretli seviyeye ayarlayın.

Bir araya getirilen tavan nasıl yapılır - video bakmak:

Belirli bilgi ve becerileri gerektiren işlem zaman alıcı, karmaşık, - kombine inşaat alçıpan tavan gelen ekipmanı. işi gerçekleştirmek için, tüm teknolojik nüanslar kumaş germek ile düzgün alçı levha sayfaları bağlayın ve uygun, kaliteli malzeme, doğru bir dosya bulduk doğru işaretlerini uygulamanın, güvenilir bir çerçeve yapmak gerekir. Bu öneriler, talimatlar ve fotoğrafları dubleks alçıpan ve asma tavanlar süreç içinde kaybolmak değil yardımcı ve kendi elleriyle kurulumunu gerçekleştirecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + = 8