kombine tavan

Tavan kartonpiyer ve gerginlik (resme bakın) Kombine. Bir araya getirilen tavan nasıl yapılır

Birkaç yıl öncesine kadar, dekorasyon tavanlar ev sahipleri herhangi bir soruna neden olmadı: basitçe ağartılmış veya parlak renklerde boyanmış. Bugün, modern bitirme malzemelerinin büyük bir sayı anneannelerimizin hayal bile olabilir en inanılmaz tavan yapıları oluşturmak için.

Kombine tavanlar, giderek, bugün tasarımına yayınların sayfalarında alçıpan tamamlayıcı yapısını ortaya çıkıyor fotoğraflar. Bu kombinasyon çok şık ve özgün görünüyor. Kayıt Bu yöntem dolayısıyla herhangi bir odanın içini vurgulayan ilginç arka plan ve orijinal aydınlatma ile karmaşık şekiller oluşturmak için izin verir. Kombine tavanlar (alçıpan ve gerginlik), bu makalede görebileceğiniz bir fotoğraf - Bugün yerli mobilya çok yaygın bir tekniktir.

Avantajları ve inşaat dezavantajları

Tasarımcılara göre, çok karmaşık tasarım hemen her iç bir kazanan görünüyor. Bir araya getirilen tavan (alçıpan tomarı germe) Vurgulayabileceğimiz bunlar arasında çeşitli yararları vardır:

Bu yöntem, köpüklü, parlak, mat veya ayna film ile şekillendirilebilen GCR karmaşık labirenti, karmaşık şekiller içinde kaplanmış Alçıpan germe ile, bir şasiye özel tasarımlar oluşturabilir.

yöntem aydınlatma farklı türde kullanımına izin verir. Asma tavanlar gerginlik aksine, aydınlatma cihazlarının seçimine neredeyse hiçbir kısıtlama yoktur. yüksek güçlü lambalar kartonpiyer yapılmış bir kutu içinde monte edilebilir çünkü.

Farklı renk ve malzeme dokuları, hem de spot kullanılarak gerçeğiyle iyi Kombine tavanlar, zaten tasarımı ders kitaplarında yerleştirilmiş fotoğraflar, sen fonksiyonel alanları (rekreasyon, iş) içine oda bölebilirsiniz.

Bu tasarım kolayca boru, kablo ve havalandırma kanalları gizlemek yardımcı olacaktır.

Daha uzun ömürlüdür

Doğru montaj ile ve uzun süre hizmet edecek kombine tavan bakımı: En az yirmi yıl. Sen, badanalı boyalı veya wallpapered yüzeyi durumunda sıklıkta bitirmek güncellemeniz gerekmez. Böyle bir tasarım takmak için taban yüzeyinin mükemmel uyum gerektirmez.

tavanın herhangi bir dezavantajı var mı?

Kuşkusuz, bazı dezavantajları böyle kapsama alanı. Onlar evde bir tadilat planlarken ancak, dikkate alınmalıdır, esas önemli ölçüde daha az bulunmaktadır. Bu yöntemin dezavantajları şunlardır:

Hemen hemen herhangi bir iki seviyeli tasarım odası 10 cm yüksekliğinde yer kaplar. istisna ve kombine tavan mı. Buna ek olarak, hatta en az on santimetre gerektirecektir ilk seviye için, aydınlatma işaret etmek niyetinde olmadığını. Bu nedenle, Kruşçev örneğin tavan montajı, hakkında hiç şüphe yok olabilir.

Kalite gergin tuval ve alçıpan, profillerin yaprak, asma tavanların iki seviyeli kombinasyonu (fotoğraf, yazıda görebilir) çok daha pahalı mal olacak.

Sıcaklık ve nem

PVC ve kumaş germe alçı belli bir sıcaklık ve nemde çalıştırılır. bu rakamlar norm göre anlamlı olarak yüksek ise, o zaman malzeme deforme edilebilir.

Kombine tavan Varyantlar

Doğru seçim ile tavana alçıpan ve streç tuval yapılmış asma yapıların kombinasyonu güzel bir optik efektler oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bu durumda, gizli ve açık her iki aydınlatma temin seçeneklerin çeşitli In.

Yani, size alçıpan ve streç kumaşlar kombine tavanlar için en popüler seçenekler sunuyoruz.

 1. alçıpan inşaat kutusunun odasında civarında. Bu durumda, PVC, kumaş kutusunun içine bağlanmış olup, boyutları değişebilir. Ancak, belirli kurallar vardır. görsel resimlerinin güzelliği vurgulayan tavan yükseltmek gerekiyorsa, o zaman GCR paneli ince yaptı. kutusunun iç spotlar monte edildiğinde iyi bir görsel etki elde edilir.
 2. Oval ya da tavan merkezinde bir daire oda çevre üzerinde bulunan olağan Alçıpan dikdörtgen iyi bir alternatiftir. İçinde tuval germe monte. Böyle bir kombine tavan genellikle gündüz veya gece gökyüzünde taklit eder. Ancak bu uygulama, küçük bir oda için uygun değildir: tüm açıları alçıpan ile mühürlenir beri, daha da küçük görünecek.
 3. "Tabletka9raquo; - Bu ilginç bir tavan tasarımdır. alçı daire tavan merkezinde dayanır. İşte avize monte edilir. uzayın tamamı kalanı gerilmiş tuval kaplar. Bu tasarımın bir varyasyonu "Bir daire içinde çember." olarak kabul edilebilir Bu durumda, odanın çevre alçı levha ek kanalı yüklenir.

Bir araya getirilen tavan oluşturmak için, önce, mobilya, asansör perde ve tüller, aydınlatma ve resimler üzerinde tesislerinde boşaltmak tel uçlarını izole, zeminin bir film koymak gerekir.

taban yüzeyinin hazırlanması, tek kalan veya germe yapıları yüklemeden önce aynıdır:

 • Eski kaplama tabakası kaldırılır;
 • Spatula gevşek sıva temizleyin;
 • Çimento göre karanlık büyük bir boşluk dolgu maddesi;
 • Astar kaplama.

Gerekli malzemeler ve bileşenler

İhtiyacınız olan alçıpan çerçevesini ayarlamak için:

salonda Kombine tavanlar (fotoğraf bu makalesinde yayınlanan), yatak odası veya diğer salon geleneksel Alçıpan yapılabilir. iş mutfakta ya da banyoda gerçekleştirilir, sonra alçı alçı tercih vermek. Bu tabakalar, ek bir silikon peletleri ve yüksek su direncine sahip olan mantar önleyici katkı maddeleri vardır.

gerekecektir yapının gerilim yaratmak için:

 • Alüminyum Baget;
 • web doldurmak için kürek;
 • Baget için alçı sabitleme elemanları;
 • (Kiralık onun daha iyi bir defalık kullanım için) ısı tabancası.

kumaş veya film - Şimdi malzeme bir web seçmek gerekir. İlk - daha dayanıklı, sıcaklık değişiklikleri çok korkmuyorum, filmin çekici renkler, dokular, artan nem direncinin büyük bir çeşittir.

Eğer montaj işlemine başlamadan önce Evet, kağıt üzerinde istenilen devre tasarım oluşturmak için gereklidir. Bu amaçla, aşağıdaki yönergeler karşılanmalıdır:

 • duvarları boyunca, köşeler ve oda merkezinin yüksekliğini ölçmek;
 • ilk seviye (kutu alçıpan) ve sıkıştırma bıçağı ile taban yüzeyi arasındaki mesafenin Şema yüksekliği not;
 • iki tabaka ve bir basamak ile kılavuz hattı taşıyıcı profillerin tespit 60 cm (boyuna) ve 40 cm (çapraz) arasındaki devre çizim sınır uygulanır;
 • sabitlemek ve iletişim döşeme askı yeri işaretleyin.

Bundan sonra, çizimde tüm satırları tavan duvarlarında aktarılır. ne kadar doğru uygulamak işaretleme çalışmalarının devamında bağlı olduğunu unutmayın. Planlanan hatlar çok daha kolay göre çerçeveyi kurmak. tavanın otbivochnogo kablosu, su ya da bir lazer seviyesi rulet kullanarak uygulama devresi için.

Alçıpan sınırı ve germe tavan bir daire şeklinde olan, daha sonra tavan bir kalem ucuna sabitlenmiş olan istenen yarıçapı bir dizi ile bağlantılı olan merkezi, vidalanan vida vasıtası ile aktarılabilir. eğrileri uygulamak için, karton boş olun ve tavana etrafında kesmek için gereklidir.

Tasarım Birleştirilen tavan farklı olabilir. (Bunu kendiniz yüklemeyi planlıyorsanız) Genellikle uygun bir seçeneğin seçimi hayal gücü ve beceri bağlıdır.

ilk adım bağlantı elemanları için kılavuz profil delikleri olduğunu yapmaktır. Onların adım 0.3 0.4 metre arasında olmalıdır. Değilse, bir matkap kullanmak ve onlara kendi yapmak zorunda kalacaktır.

Önceden uygulanan işaretleme çizgileri başlatmak için bir alt kenar profili takın. İşaretli yerlerde Matkap delikleri düzeltmek ve bir alevlendi dübel kullanılarak oda çevre üzerindeki destek bölümüne sabitlemek için.

kontur sınır gerginlik ve baz tavan yüzeyinde kılavuz profili yükleyin. bükme ihtiyacı varsa, karşı tarafta kesinti yapmak ve sağ yöne kıvırın gerekmektedir. İşaretli yerleri sabit süspansiyonlar bulunmaktadır.

Şimdi sıra tavan profilleri için naylon iplik çekin ve kılavuz içine eklemek için gereklidir. Askı sabitleyin. Yük taşıyıcı profiller uçlarında kırpılıyordu rehber eklenmelidir. Tam olarak tavana sabitlenmiş UD profil hatlarını, takip etmek zorundadır. Tavan profilinizdeki bölümleri hazırlayın. Bunların uzunluğu Drywall kutusunun yüksekliğini aynı olmalıdır. Bir yandan yan kısımları kesilmiş.

alt ve üst kılavuz profillerini bağlayın. Bunu yapmak için, üst atlama çıkarılmasından sonra oluşturulan taban düzlemi, kılavuz profilinin içine sokulur ve vida olmalıdır kesiniz.

alçı çerçevesinin montajından sonra iletişimin döşenmesini ele almalıdır. Telleri oralarda sonuçlara bırakarak plastik oluklu boru yerleştirilir ve taban yüzeyine düzeltmek nerede aydınlatma armatürleri planlanan kurulum. Bu eserler odasında elektrik bağlantısını kestikten sonra yapılmaktadır.

Oldukça ağır şeyler ve onunla baş etmek monte etmek çok zordur - alçıpan çünkü bu çalışma bir asistan ile yapılmalıdır. İlk tabaka odanın köşesinde sabittir. Gerekirse bir tabaka, bir şablon konturu üzerine tatbik edildi ve üzerine, gerekli parçalar kesilir. bunu gözyaşı etmeyecek şekilde Cap vidalar, malzeme içine ama çok fazla defterleri. İkinci tabaka birinci ağ-yapıya sabitlenen profilin diğer yarısına takılır.

duvar ve alçı arasında yaklaşık 0.5 cm'lik bir boşluk bırakmak gerekli olmaktadır. Aynı şekilde bütün alan kılıflı. Şimdi kanal dikey kısmına alçıpan ekleyebilir. arka tarafında sığ kesimler yapar onun bükülmüş, kavisli kısımlarına.

Çerçeve işlemden sonra tabakalar ve çeper serpyanku şerit arasındaki birleşme yerlerini tutkal gerekir. Boşluklar ve sabitleme noktası, küçük bir spatula kullanılarak macun uygulanır. Bindirme dikey ve cam çerçevesinin yatay papered. örtüşme ofis bıçak alanlarda kesiler yapmak ve aşırı kaldırmak.

Bu demirbaşlar için delikler yapma zamanı. Bunu yapmak için bir taç ile bir tatbikat gerekir. Shpaklyuem yüzey bitirme tabakası kalın olmayan yarım santimetre daha. bileşim, tamamen kuru olduğunda, söz konusu ince taneli zımpara kağıdı yumuşatır.

elektrikli süpürge ya da kuru bir bezle toz yüzeyinden çıkarın. Son olarak, bir üst kat uygulayın. Tipik olarak, kombine tavan (alçı parçası) akrilik bileşimi kapsamaktadır.

Uzmanlar zıpkın eki ile bir film seçmenizi öneririz: en güvenilir olarak kabul edilir. inşa kutu yerleştirme yaprak seviyesine dikey kısmında Mark. , Kesikler profil yapmak için zımpara kağıdı veya dosyanın şerit ve istenilen yöne bükülür -. Eğer kavisli tasarımı görmek planlıyorsanız bu hat boyunca, 7. adımda bir Baget ekleyin.

Isı tabancası oda 40 ° C ısıtın ve tuval genişletmek. o parlak ise, o hiç iz için eldiven kullanın. bez bir ısı tabancası yakın getirmek olmamalıdır - karanlık noktalar üzerinde görünebilir. Oda germe baskılar (üreticisi), 60 ° C, zıpkın ağlar taban açısı kadar ılıtılır zaman. Sadece çapraz karşısında köşeye sabitlenmiş ve sonra ikisini kalan.

Bundan sonra çevre düzeyinde bir Baget zıpkın içinde sıkma başlamalıdır. Sonra ısı tabancası tüm yüzeyini ısıtmak. Eğer yüzeyde kırışıklıkları bulacaksınız kurulumdan sonra endişelenmeyin - yine sıcak düşük kaliteli kara, pürüzsüz kolaydır.

alçıpan ve gerginlik kumaş kombine yapısı oluşturma kolay değildir. Bu teorik bilgi değil, aynı zamanda pratik beceriler sadece gerektiren bir zahmetli bir süreçtir. Yukarıdaki öneri ve fotoğrafları bu çalışma ile başa çıkmasına yardımcı ve verimli bir şekilde gerçekleştirmek için umuyoruz.

Birleştirilen tavan çeşitli düzenlemeleri

Uzun düz tavana monte sürpriz düzeyli inşaat, olmuştur. Daha önce, bu tür kompozisyonları ağırlıklı alçıpan amaçlanan Ama eğer, şimdi olduğu çok daha popülerlik aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi böyle yaklaşık bir kombine tavan kazandı.

Çok onarımlar için tahsis edilir bütçenize bağlıdır. Farklı malzeme maliyeti önemli ölçüde farklıdır. Kurulum ayrıca başlangıç ​​materyalinin seçiminde kritik olabilir, birlikte belirli maliyetleri ve tüm bu faktörleri gerektirir.

Bu tasarımın düşük maliyetli türü arasında, raf tasarımı söz edilebilir. Sen seçeneklerin çok sayıda birleştirebilirsiniz. Oldukça basit son alçıpan çevreleyen dişli çubuk mekanizması bileşim monte ve ahşap yüzeyler kullanılabilir. Sadece raf kullanıldığı hangi seçenekler vardır. Kombinasyon genişlikleri değişen ve farklı kaplamalar ile şeritlerin yerleştirilmesi halde taşınan.

Tabii ki, alaka ve kartonpiyer kaybetmemiştir. ondan hala çok güzel bir tavan çözümleri toplamak. Ama dekorasyon bu yöntemin popülaritesi hala düşüyor dikkate alarak, belirli dezavantajları vardır.

Bu nedenle, kombine alçıpan tavan gerginlik tamamlar bitirmek, çeşitleri çok. Bu tasarımda en cüretkar hileler veya fikirler için büyük bir boşluk yaratır.

En popüler bugün kombine tavanlar vardır. Onlar birkaç renk ve dokular olacak düz bir yüzey oluşturmak için izin verir. Çeşitli film ya da tekstil kumaşı çok ilginç bir kombinasyon oluşturarak, birkaç düzeyde konumlandırılabilir.

Prensip olarak, tasarım ve bitişin kesinlikle her türlü birleştirmek mümkündür. Önemli olan bunlar diğer iç detayları ile birbirlerine ve kombine tamamlayıcı olmasıdır.

Birkaç malzemeler kullanılarak tasarımlar çeşitli toplayabilir. Fakat bunların hepsi de dışarıdan birbirleriyle birleştirilir. en başarılı kombinasyonları aşağıda ele.

Kumaş gerginliği çeşitli tipleri

Mükemmel bir çözüm. Birden renkler veya dokular kullanılarak yüzey sağlayabilir. parlak orta kısmı ile de buzlu kenar ağ-karıştırın. Böyle bir çözüm, ek bir avantaja sahiptir - oda, üst görünecek.

Çok popüler bir kombinasyon. Tipik olarak, tek bir katman, tamamen alçı levhanın imal edilir, ikinci bir gerilmiş film. Solüsyon optimal görsel biraz daha yüksek yapmak isteyen küçük alanlar için uygundur.

Eğer bir fantezi eklerseniz, siyah renkli bir filmi alıp bunu FCL çerçevesinde çerçeveli koyu aynanın bir tür yapabilirsiniz. Çoğu zaman, aynı zamanda GCR tüm iletişimi gizlemek ve oda çevre üzerindeki arka ışığını ayarlamak için kullanıldığı daha sıradan seçenek vardır.

Böyle bir bileşimde, birkaç malzemeleri birleştirebilirsiniz. Orada GCR ve tekstil kaplamaları, tavan kombinasyonları ve bazen meydana geldiği PVC film birkaç seviyeleri. materyal ve kurulum kolaylığı nedeniyle çok yönlülüğü nedeniyle, bu seçenekler montajı çok kolay ve ucuzdur.

Kavisli tasarım seçenekleri

Burada, kurşun yine PVC film ve tekstil kaplamalar olacaktır. Onlar hattının istenen eğriliğini almak ve renkler ve dokular en alışılmadık kombinasyonlar elde sağlar. Başka hiçbir malzeme montaj yapısında olduğu kadar özgürlük vermeyecektir.

daha egzotik seçenekleri istek üzerine ya da o almak istediğini bilen deneyimli bir tasarımcı gözetiminde ya normalde gidiyoruz gibi, tasarımda sadece en popüler çözümler dikkate değer.

talep en tavan birleştirilir yana fotoğraflardan oluşan bir yorum bitirilmiş böyle biridir, sen başlamalıdır.

Bu tür tasarımlar kurulumu çok hızlı ve oldukça ucuzdur. Tüm avantajları ve çoklu katmanlara sahip tavan yükseltmek için yeteneği ekledi. Herkes kendi rengini ve dokusunu sahip olabilir.

Odanın Küçük yüksekliği görsel parlak PVC film kullanarak, büyütebilirsiniz. ek bir seviye boyama ise, önemli ölçüde elde etkisini arttırmak mümkündür. Hatta merkezinde parlak film ile odanın kenarlarında mat yüzey kombinasyonu, odanın yüksekliğini ekleyin.

Bir sonraki fotoğrafta - alt seviyenin oluşturulması için kullanılan alçı tamamlar asma tavan birleştirildi. toplam bileşimin daha büyük bir özelliğe veren ve büyük ölçüde genel olarak oda algılanmasını iyileştirmek, alçı arka katmanı elemanları yerleştirmek için izin verilen bir çözelti gibi.

Herkes germe kaplamayı yüklemek için gelemez. Böyle durumlar için, kartonpiyer kullanmak ve diğer malzemelerden bazılarını askıya tasarımları kombine seçenekler vardır. Örneğin, mükemmel GCR'ye ve cam veya akrilik ekler birleştirebilirsiniz.

Kavisli çizgiler alçıpan bile elde edilebilir, ama neden kendinizi daha karmaşıklık, işleme aynı şekilde inatçı malzemesi yapmak? Sadece asma tavan istediğiniz şekli toplayabilir. Böyle bir güç yapmak için bile en deneyimli usta değildir ve profesyonel bir süre en az harcayacak.

görünüm bu kararların pozitif özellikleri izole edilebilir. Tüm gayet bakın. Kalan olumlu yan kombinasyon halinde kullanılan malzemelere bağlı olarak değişebilir.

Film ve tekstil kaplamalar bir dizi avantaj, bitirilmiş uymayan diğer türleri vardır. Örneğin, su geçemiyor ve üst, oda mobilyaları ve bitiş geri kalanından sel durumunda etkilenmeyecektir. Buna ek olarak, kurulum çok hızlı ve aynı zamanda, pratik olarak hiçbir atık yoktur.

Alçıpan süspansiyon yapısı toplamak için en ucuz malzemelerden atfedilebilir. diğer kaplama malzemeleri ile birleştirerek, biz de kabul edilebilir olacaktır güzel bir akış alabilirsiniz.

Pinyon kaplama kombine bir yüzey elde etmek için izin bitiş en ucuz bir versiyonu olarak ayırt edilebilir. panellerin birkaç farklı türde parası. Önemli olan - Aynı sabitleme sistemine sahip.

Bu tür bileşimlerde dezavantajları vardır. Temel montajı oldukça zaman alıcıdır ve bazı durumlarda, yetersizlik, bağımsız bir şekilde istenen yapı monte etmektir. Temel olarak, bu gerilim kaplama türlerine atıfta bulunmaktadır.

Özellikler asma tavanlar kombine: İç fotoğrafta

Stretch tavanlar mükemmel alçıpan Modern teknolojilerin askıya yapılarla birleştirilir genel iç stil için büyük bir katkı olacaktır kapsama her türlü Bugün seçmesine olanak tanır. En popüler streç ve asma tavanlar. Sıklıkla tüketiciler yapıların iki tür karıştırırlar. Seçiminizi yapmadan önce: Tavanlar asma tavanlar, her tür avantaj ve dezavantajları hakkında bilgi edinmek ve en iyi seçeneği daha iyidir. Tavan iç genel tarzı için son derece uygun olması önemlidir. görünümler onarım çalışmaları başlamadan önce karar vermeniz gerekir tavandan Bunu yapmak için.

streç temel farklar ve süspansiyon haline yapıları

Tamirat yapmak Gerekirse, birçok tavan bitirilmiş seçimi ile karşı karşıyayız. Çoğu yalnızca oldukça zor olabilir uygun bir seçim yapmak, böylece onun formlarını anlamıyorum. Uzun arama önlemek için, yapının tipini önceden belirleyebilir.

Bugün popüler streç ve asma tavanlar. Onlar satın alırken göz önünde benzer ve farklı özellikleri bir dizi var.

asma tavanlar asma daha az zaman gerektirir yüklemek için

Tavan kaplamaları Bu tip hızlı ve kolay kurulum popüler sayesinde olmuştur. Güvenilirlik ve pratiklik. Seçim bir tavan birçok nüanslar bağlıdır. Bu binaların, malzeme durumuna ve binanın sahiplerinin tat tercihleri ​​toplam alanının etkilenir.

Ana farklılıklar tavanlar:

 • Bir asma tavan takma montaj gerginlik daha uzun sürer.
 • Bir streç tavan montajı üç günden fazla sürmez.
 • Asma tavanlar yüklemek daha kolay. Onların kurulumu ile herkes kendi başlarına başa çıkabilir.
 • profesyonelleri davet etmek daha iyi asma tavanlar yükleyin.
 • Germe tavanları minimum bakım gerektirir.
 • hasar durumunda Süspansiyon kısmen tamir edilebilir, ancak asma tavan tamamen kaldırmak gerekir.

asma tavan inşaatı daha pahalıdır. Bugün rağmen maliyeti büyük ölçüde çünkü büyük bir popülerlik azalır. Ancak, yaşamın hesaplamaya dayanır, maliyet daha da az kabul edilebilir.

Kombine tavanlar: birleştirerek seçenekleri

Bugün popüler kombinasyonlar tavanlar, bir araya birleştirmek farklı malzemelerden bir web. Böylece, farklı renk ve hatta doku resimlerinin orijinal tasarımını çıkıyor. Malzemeler birleştirilen bu tür bir tavan çeşitli kadar yapılabilir.

maddelerin bir kombinasyonu, tek seviyeli ve asma tavan çok seviyeli yapılar yapmak için.

Çok popüler kombinasyon tavanlar

mat, parlak, saten: Farklı PVC film türlü kullanımını birleştirmek için. Ayrıca, kumaş ve film ağ-yapıların bir kombinasyonunu kullanır. düz ve eğimli: resim kombinasyonları çeşitli yapıların için kullanılmaktadır.

Resimlerin kombinasyonu için seçenekler:

 • tavan ve alçıpan Asma;
 • tavan ve aynalar Asma;
 • kumaş ve PVC'den imal Asma tavan.

renkleri birleştirerek uyum üstünlüğünü gözlemlemek önemlidir. Çok parlak renkler bir arada kullanmak gerekli değildir. tavan rengi genel dekorasyon, mobilya ve dekor öğeleri ile birleştirilmelidir.

Farklı tasarım Yanlış tavanlar

gerilim veya askıya yapıların lehine bir son seçim yapmadan önce, kendi tasarımları için seçeneklerini keşfetmek için önemlidir. Yani tasarım ve iç genel tarzı ile onun kombinasyonu belirleyici faktör olacaktır. seçenekleri ile başa çıkabilmek için, sen yapıların iki tür bilgi sahibi olmaları gerekmektedir.

Çekme yapılar iki tipe ayrılır: film ve kumaşı. Menteşeli yapılar fayans, şeritler, levhalar, alçıpan oluşabilmektedir.

tavan tasarımı malzeme ve çeşitli renklerde birleştirilebilir

streç kumaşlar tasarımı oldukça değişebilir. Bu, tek bir renkte oluşturulabilir veya çeşitli renklerde birleştirilebilir. istenilen görüntüyü baskı versiyonu da mevcuttur.

Asma tavanlar az seçim var. Farklı renk veya astar şeritlerin levha formunda olabilir. Odaların dekorasyonu için en popüler ses emen paneller bulunmaktadır.

gergi tavan Güzel kombinasyonu

Nedeniyle materyaller daha gelişmiş gerilme yapıların büyük seçim çeşitli birleştirilebilir. Bu odada şık ve özgün düzenlemek için izin verir. ev, daire, restoran ve konser salonunda tavan süslemeleri için kullanılan tasarımların Bu tip. Gelecekteki yapıyı hayal etmek için, seçenek kombinasyonları belirlemek için gereklidir.

Öncelikle sistemin türünü belirlemek gerekir. Bu çok seviyeli ve tek seviyeli olabilir.

İlginçtir o asma tavan görünüyor zıt renkleri birleştiren

Çok düzeyli sistemler çok düzeyde oluşturma içerir. Bunlar güzel salıncaklar oluşturarak, tek tek gidebilir. Böyle tavanlar orijinal aydınlatma sistemi oluşturmak için izin verir.

kombinasyon kardeş tavanlar Düzenekler:

 • düz bir çizgi bağlayın;
 • bileşik eğri.

Yaygın popüler bugün farklı malzemelerden bir kombinasyonunu kullanır. Örneğin, süspansiyon ve germe yapıların bir kombinasyonunu içerebilir. Tasarım güzel siyah-beyaz ve renkli tasarımlar oluşturma içerir. moda ve zıt kombinasyonlarda Bugün. Onlar dikkatli olmak gerekir - zıt renkli ahenkli olmalıdır, aksi takdirde tavan Tatsız edecektir.

İki renkli tavanlar (video)

Bugün bir moda streç ve asma tavanlarda. seçtikleri çoğu tasarım ve iç genel tarzı ile kombine bağlıdır. tasarım seçimi de tavan durumunu, odanın boyutu ve şekli, tahsis edilen fonların miktarını etkileyebilir. Bu kaplamalar Seçiminizi yapmadan önce bilmeli, yaygın ve ayırt edici özelliklerinden türlerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

21 − = 14