Kombine ısıtma kazanı

evlerin ısıtılması için Kombine kazanlar: tipleri, özellikleri ve seçim kuralları

şehir dışında bulunan özel evlerde ve evler, olarak, en iyi çözüm ısıtma evler için bir arada kazanları kullanmak olacaktır. Onlar ne olursa olsun merkezi bir gaz veya odun varlığı veya yokluğunun, tüm odalarda konforlu bir sıcaklık sağlayacaktır.

Buna ek olarak, bu sistemler binayı ısıtmak için değil, aynı zamanda sıcak su kaynağı sadece maliyet tahminlerini değişen yardımcı olur. Bunlar enerji kaynaklarının merkezi sistem kaynağına erişim yokluğunda en etkili olarak kabul edilmektedir.

Birleştirilen kazanlar ana tip

Isıtma donatım kombine tip yakıtların iki veya daha fazla türde indirilmesi ve işleme üzerine odaklanmıştır. Piyasa modellerde% 70 den fazlası yaz sezonunda su ısıtmak için ana ısıtma elemanlarının katılımı kısmi veya tam başarısızlığa katkıda özel elektrikli ısıtıcılar ile donatılmıştır.

kullanılan yakıt malzemesinin tür ekipman 2 ana gruba ayrılabilir sağlar:

 • standart - yakıt iki farklı türde en fazla kullanmak;
 • evrensel - yakıt üç ya da daha fazla uygulamalarda çalışabilir.

Çoğu durumda, yakıt tedarik işlevini değiştirmek için yazıcı değiştirmek mümkün görünmektedir. Satışta ocak ile donatılmış modeller ve elektronik veya elektromekanik tip kontrolü ile bile iki brülörler de vardır.

Burada yakalamak biridir - daha ünitenin işlevselliği genişletilmiş o kadar zor tesisatın süreç olacaktır.

Özellikler Kombine kazanlar

Isıtma tek bir ses olarak, birleştirilmiş bir kazan temin edildiği ülke ev sahipleri olarak, itiraz edilemez yararlara bildirin. Evin büyük nüfus merkezlerine uzak bulunur ve Özellikle gaz arzı ve sık elektrik kesintileri olmaması bu alanda norm vardır.

Buna ek olarak, aynı zamanda evrensel bir denir kombi, diğer birçok avantajı vardır. Onlar tek bileşenli sistemlerin en popüler türlü rekabet etmesine izin:

 • aynı anda birkaç devrelerini bağlama yeteneği;
 • teknik modernizasyonu için kaynakların geniş bir yelpazede - brülör yerine, kazan montajı;
 • Program yönetiminin mevcut seviye;
 • ısıtma sisteminin herhangi bir kesinti - yakıtların bir alternatif seçeneği uygulamak mümkündür ait kesintisi sırasında;
 • kaynakların ekonomik tüketimi ısıtma sistemini sağlamak için.

elektromekanik kumandalı modeller sıkça elektrik kesintileri yaşandığı alanlarda bulunan evlerde sadece yeri doldurulamaz olacaktır.

Bunu operasyon verimliliğini kaybetmeden, manuel modda kazan sistemi tercüme gerekirse bu tür bir düzenleme, izin verir.

Popüler yakıt bileşimini varyantları

büyük ölçekli dan daha az küresel sorunlara - kombine ısıtma birimlerinin farklı varyasyonları mümkün sorunların her türlü çözmek için yapmak. Örneğin, yassı bir ofis binası veya blok tek bir 3-5 kişilik bir aile, hem de ısıtma gibi sıcak su sağlar.

Seçenek # 1 - kombinasyon gaz / elektrik

Su en etkili ısıtılması için elektriktir. en az bir gecikme fraksiyonu üzerindeki soğutma etkisi ile üretilen sıcaklık hızlı bir artış.

önemli avantajlar sağlamaktadır kombine ısıtıcılar Özellikler:

 • küçük boyutu. Aygıt, yanma gazlarının, dahili TAN veya ısıtma tertibatının diğer tipi ısı eşanjörü için bir büyük boy yanma odasına sahip olması;
 • Düşük elektrik tüketimi. Kazan, bir gaz ısıtıcı ve talep üzerine bir başlangıç ​​işleminde çalışır - su veya gaz kaynağına erişim yokluğunda hızlı ısıtma için;
 • Düşük fiyat kategorisi. ısı değiştirici içinde monte edilmiş bir ısıtıcı - dolayı ayrı bir yanma odası yokluğuna elde edilir. ısıtıcı bağlayan bir ikinci devre düzenlemesini planlanan ekipmanda;
 • Isıtma elemanlarının küçük kapasiteli - pazarın modeline sunulan birçok, sadece söz konusu EVAP destekleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Gaz yakıtın ekonomik tip ait olsa da, bir elektrik güç söylemek mümkün değildir. Bu nedenle, az gelişmiş gaz besleme ağı ile alanlarda bulunan evler için, diğer yakıtlarla çalışan kazan bir başka versiyonunda göz tutmalı.

Seçenek # 2 - kombinasyonu odun / gaz

Daha ekonomik yakıtlar ve odun gazı olarak kabul edilir. ısıtma cihazının boyutları etkileyici gibi yakıtla çalışan - yakıt türlerinin her biri ayrı bir yanma odası vardır için de yer alır.

Bir kombinasyon tipi gaz \ kombilerin en Tasarım özellikleri bir ya da iki eĢanjörlerin yerleşimini belirlemek yarılır. İlk durumda için tüm çalışan yanma için ortak bir unsurdur.

İki devre kazanında yakıtların bir tür sıcak su sağlamak için kullanılabilir olmasıdır. Kombine kazan Bu tür kurulum belgelerine vermek için ön çözünürlüğü gerektirir.

Genel ve ayrı bir yanma odası: Buna ek olarak, bu kazan iki alt türün için ayrılır. İlk seçenek kendi oluşturmak, kurulum anlamına gelir. Onlar bir ülke evin ısıtma sisteminin bakımı için toplam maliyet tahminleri aza indirmek için kullanılır.

Katı yakıt kullanıldığında kazanın klasik modelinde gaz brülör tertibatını üretilen eller, bu sökülür. brülörün çalışması sırasında yüksek sıcaklığa maruz bırakılma - Bu düzenleme, ısı değiştirici çalışma koşulları için kabul edilemez oluşturur. Kazan verimliliği ihlallerinin sık nedenidir kim o oldu.

sıcak su sağlamak için - fırının ayrı odalar ile yapı ısıtma ve diğer su ısıtmak için kullanılır ve bunlardan biri iki devre ile donatılmıştır.

Seçenek # 3 - Bir kombinasyon odun / elektrik

ana gaz silindirleri düzenlemesi veya ısıtmayı bağlanmak mümkün olduğunda Katı yakıt ile çalışan en sık kullanılır. Onlar daha fazla güç ve uçucu değildir.

Yapısal olarak, kombinasyonun türü / elektrik ahşap gaz modeline oldukça benzeyen kazanları. kullanılabilir ve bu tür cihazlara bağımsız üretim Ayrıca. PETN gereken kapasite belirlemek ve ısı değiştirici ile de monte etmek için yeterli olacaktır.

Bu özelliklere ek olarak ahşap ve elektrik ile çalışan kombine kazanların aşağıdaki özellikleri dikkat etmek gereklidir:

 • Yardımcı olasılık - bir ısı kontrol cihazı ya da kazanın uzaktan kumanda çalışmasını sağlayan özel bir programlama birimi ile bir temas alanı ile PETN bağlantı birimi;
 • kırılmaya karşı artan direnç - fabrika fırın bölmesinin kullanımı sırasında yüksek ısı etkisi dayanabilir, ısıtma elemanlarının (ısıtma elemanları), çalıştırılarak ısıtma sağlamak;
 • idame - Kazanın elektrik parçası arızası üzerine, kolaylıkla değiştirilebilir. Birçok modellerinde, gaz ısı üreten tesisat böyle bir özellik mevcut değildir.

Güç katı yakıt kazanı nispeten yavaş düzenlenir. ısıtma hızlı ayarlama için böyle bir özelliği ile bağlantılı olarak düzey üreticileri kullanılması elektronik parça teploustanovki öneriyoruz.

Seçenek # 4 - multifuel tesisat

Tasarım çeşitli alternatif yakıtların kullanımına dayanan konut kullanımı için çoklu yakıt ısıtma ekipmanları bulunmaktadır. Bu ısıtma sistemleri / gaz / ahşap / elektrik pelet modeli boncuklar bir kombinasyonunu içerir.

yakıtların biriyle birleşmek üzere adapte edilmiş çok sayıda yanma odasına, donatılması - - topak Birleştirilen kazanlar en önemli yapısal özelliği, katı ya da sıvı bir.

Buna ek olarak elektrikli ısıtma elemanı işlevsel olası montaj, ısı değiştiricinin odası içinde yer alan.

Nedeniyle kolayca çıkarılabilir pelet brülör böyle dizel ya da gaz gibi diğer yakıtlar, kullanmak mümkün olur. Enerjinin bu tür uygulama için taslak basıncı ve ısı dönüştürücü belirli yapısal özelliklerini zorunlu koşulları oluşturmak gerekiyordu. Tüm bu özellikler, pelet kazanları türlerin karakteristiktir.

Çoklu yakıt ısıtma sistemi sadece bu tür taleplere sonra kurulabilir:

 • Kesintisiz güç kaynağı - pelet kazanı, dizel ve gaz brülörleri yeniden canlandırılması için bir ön koşul (katı yakıt malzemesinin kullanımı hariç tutulur);
 • yakıt malzemelerinin Organize arz kazana - bu bir arada gaz / ahşap / elektrik kazanların montaj tasarımında en çok ciddi bir problemdir;
 • Enerji depolama yerleri sağlanması - çelik dış ısıtma kutuları monte edilen bir balon kullanma ya da ayrı bir oda tahsis ve bazı durumlarda yapı; dizel pompa ünitesine bağlı tanklarda kaydedilir.

Belirli bir modelin seçimini etkileyen önemli faktörlerden analizi yürütmek için gerekli evrensel bir ısıtma ekipmanı satın almadan önce. Bu tür bir cihazın maliyeti oldukça yüksektir, mono-yakıt sistemleri olduğu için, yani, bir enerji kaynağı her tür kullanım etkinliğini gerekir.

Ne hakkı seçmek bilmek gerekir mi?

Eviniz için kombine kazan seçiminde sadece objektif kriter - Isıtma sisteminin çalışması için gerekli gücü. Ayrıca, bu tedbir bağlı döngü sayısını etkilememelidir.

Onun çalışma otomasyonunu ayarlayarak umuduyla güçlü bir pot için daha fazla ödeme için hiçbir mantıklı. Bu yaklaşım daha hızlı yetmezliğine yol açan enstrüman, "boş" için yardımcı olur. Buna ek olarak, benzer bir işlem yoğuşturma işlemini hızlandırmak için.

gücün hesaplanması ile ilgili olarak, teorik olarak 10 m2'lik bir alanı ısıtmak için ısı enerjisinin 1 kW kullanmanız gerekecektir. Ama bu bazında ayarlanır oldukça geleneksel endeksi ise:

 • evde tavan yüksekliği;
 • Kat sayısı;
 • Binanın izolasyon derecesi.

Onların hesaplamalar bonder oranı, yani kullanmak bu nedenle tavsiye edilir Hesaplamalar 0.5 kW marjını etkin olarak arttırmak. Power, çok nokta ısıtma sistemi% 25-30 dikkate alınarak hesaplanır.

Bir baypas - Örneğin, tek devreli soğutucu ve 15-20 kW 10-15 kW kapasiteli gerektirecektir 100 m2 eşit alanı olan yapı, ısı.

Bu fiyat kategorisini - Daha az önemli kriter bir arada kazanı seçerken. Cihazın fiyatı kapasitesi, özellikleri ve üretici sayısına bağlıdır.

daha az önemli değildir kullanıcılar ve diğer özellikleri için:

 • SKS;
 • malzemenin imal edilmesi;
 • yönetmek kolay;
 • boyutları,
 • aksesuarlar;
 • ağırlık ve montaj özellikleri;
 • Diğer.

Hemen sıcak su ile sorunu çözmek için vardır: kazana sıcak su sağlamak, ya da bir kazan olduğu için için. veya kümülatif akış ve (yaşam miktarına bağlı olarak hesaplanmıştır) ihtiyaçlarına göre su haznesi de parametreleri - birinci uygulamasını belirlenmesi halinde, daha tercih edilen bir yöntemini seçer.

ekipmanın boyutu gelince, onlar küçük bir alana sahip kapalı montaj durumunda bir anlam kazanır.

kazanlarında geniş bir yelpazede üretimi için malzeme. Ama en popüler seçenekler - çelik veya dökme demir. Ayrıca, yüksek ve sürekli termal stres dayanabilen bir kazan, bir yüksek hizmet ömrüne sahiptir.

yönetim otomasyon kullanılabilirliğini etkiler ve sistemin güvenlik yanma enerjisinin sürecini otomatik bağlıdır. Çoğu model rahat bir uzaktan kumanda panelleri veya paneller kullanılarak çalıştırılabilir.

Farklı ek ekipmanların çoğu modelleri. Bu pişirme için bir pişirme yüzeyinin varlığını içerir, enjektörler, çekiş kontrol, brülör, bir ses muhafaza vs.

Bu parametre için kazanı seçimi kişisel tercihleri ​​ve satın alma için ayrılan miktara göre yapılmalıdır.

Ama ekipmanın ağırlığı ve kurulum karmaşıklığı derhal dikkat etmelidir. Standart bir zemin kaplaması gibi bir yük dayanmak mümkün olmayacaktır çünkü çok sayıda yanma odasına sahip ısıtma sistemleri için Kombine döşeme modelleri çoğunda bir konut montajı, beton kaide ek cihazlar gerektirir.

kombi seçimi etkileyen temel parametreler bilerek, biz en uygun modeli seçebilirsiniz

Kombine kazan Video

videoda evrensel ısıtma ekipmanlarının çalışma prensibi:

videoda birleştirilmiş kazan seçimi için kurallar:

operasyon ve kombine video klipte kazan montajı temel kuralları:

kombi pelet operasyon örneği:

Ne olursa olsun, cihazın tipi için bir gelecek ısıtma sistemi tasarlamak gereklidir satın almak. Bu yöntemler şunlardır: ısıtıcısının işlemi için borular, baca kanalı ve güvenlik önlemleri. Bu düşük maliyetli enerji de ısıtma sisteminin düzgün çalışmasını sağlayacaktır.

ağların teknik bakım düzenlemesine İnternet ansiklopedisi

Kombine ısıtma kazanları: özellikleri, çeşitleri, nasıl seçmek için

ev sahibi ana kaygılarından biri - ısıtma. Ve gereksinimleri çok: güvenilir olmalıdır, uygun maliyetli bir kullanımı güçlük ve daha uygun fiyatlı teslim etmez. özelliklerinin pratik olarak imkansız bir kombinasyon. Bu arada, ancak, kampanya en-azından kısmen onları karşılamak için çalışırken, imalat, ısıtma ekipmanları yapan. Örneğin, daha kombine kazan pazar görünür. yakıt birkaç farklı türde kullanma kabiliyeti ile ayırt geleneksel birim arasında değişir. Ve zaten kombinasyonu en çeşitli karşılar. katı, sıvı, gaz ve elektrik: yakıt dört çeşit - Bugün, üç ameliyat birimleri ve bazı modeller vardır.

Multifuel birimleri farklı yakıtlar için çeşitli brülörleri var. Genellikle bir kömür veya ahşap şarj başka sıvı ya da gaz halindeki yakıtlar için: Doğal gaz veya dizel. birkaç ayrı bağımsız devrelerine bağlanabilir ve bu sıcaklık farklı olabilir iyi farklı yakıtlar için çeşitli fırınlar. sıcak bir zemin - Örneğin, bir pil ve ikinci muhafaza eder. kat başına ya da başka herhangi bir prensibine göre yapılmış bir ayırma. Bu fikri beğendiyseniz - Her ocağın ayrı eşanjör olduğu gerçeği bir kenara not satın, hepsi bu değil kazanlarda vardır.

Kombine kazanlar farklı yakıtlar için genellikle birden fazla brülör da birçok bağımsız bobinler olabilir vardır

Biz son yılların gelişmeleri hakkında konuşmak, neredeyse tüm modern modeller bile yerleşik olan ısıtma elemanları. Bu ekipman sayesinde herhangi halen mevcut yakıtlara çalışmayı yapar çıkıyor.

Bir başka ilginç yenilik: Eşit başarı gaz veya dizel yağı ile kullanılabilir tasarlanmış yakıcılar (her durumda, bu yüzden üreticilerin demek). Bu püskürtme ünitesi ile daha brülör ya da iki bölme de, gerekli değildir. yakıt türü pozisyonlarından birinde transfer şalteri değişir.

daha ekonomik ve etkili bir geniş alanlarda ısıtılması ve ısıtma maliyetini azaltmak için, ısı akümülatörü olarak uygulanması tercih edilir. Bu, özellikle avantajlıdır zaman yakıt olarak odun, kömür normal kullanım. Bunun nedeni çok kazanın bir özelliği şudur: Katı yakıt kullanan kapasite kazan düzenlenmiş değildir ve oda bazen çok sıcak hale gelir. aşırı ısı ısı depolama tahsis buna ve burada varlığında "konserve" ve sıcak su depolama tankının termal enerji kıtlığı beslenir veya WAN dönülür. Bu sistem kazan daha az sıklıkla ısıtmak sağlayan (genellikle - birçok faktöre güç kazan, ısı evleri, hava durumu, yakıtın kalorifik değeri, vb bağlıdır).

Kazanın yakıt her türü için farklı güç olacaktır: bilerek değer önemli bir nokta var. Nasıl daha sonra seçilir? yakıt türüne göre birincil olacak. yakıtın tamamı aynı sonuçta, bazı tür ısıtma için en iyi seçenek olduğunu düşünüyorum. Ve seçerken dikkate almalıdır bir şey daha,: - maksimum ithal kazanlar Euro bölgesinde satılık üretilmektedir, nominal güç Rusya için kazanlara belirtilmiştir. Ve bu performansında önemli bir farktır. Satıcılar, bu arada, akılda tutulması da gerekmektedir maksimum güç, ses verir. Bu nedenle, dikkatli ol.

ısıtma evler için Kombine kazanlar her yakıtın farklı kapasiteye sahip olacak

O yakıt daha fazla farklı tipleri, daha pahalı ve hantal ekipman açıktır. İstisna - Odun kazanları ve elektrik. yanma odası sönümlü sonra otomatik olarak devreye sokularak, kazan ısıtma elemanı yerleştirilmiştir ve sistemdeki soğutma suyu sıcaklığı kritik noktasının altına düştüğünde - boyutları büyük ölçüde değişmeden kalır. küçük değişiklikler - Fiyatı kombine kazanlar odun, elektrik veya kömür elektrik neredeyse saf odun aynıdır. Boyutlar da sadece bir şey olarak, değişmeden ve bu ısıtıcıyı sığacak kadar küçük eklemek gerekir. Düzenli olarak odun atmak mümkün değildir, ya da gece kalkmak istemiyorsanız Böyle bir sistem yararlıdır. Tek şey hatırlamak: elektrik bölümü güç kazan sadece üçte üretir. lütfen - Bu tam bir alamadım, ama sistemi korumak için ve defrost önlemek için, kazan elektrikle evin ısı etmektir.

Benzer şekilde kombi karbon ve elektrik düzenlenmiş. Bu durumda, genel olarak herhangi bir katı yakıt kullanabilirsiniz: o sonuçları olmadan can bir ayı sadece herhangi odun fırını o odun çok daha yüksek bir sıcaklıkta erir erimez sonuçları kömür yatıyordu olmadan fırın kazanlari olası değildir, ve değil. Ancak kömür fırın mümkün odun, peletler veya turba yük. fırın, küçük hacimli sık sık onlara yük nedeniyle gerekecek diğer konu, ama bir kazan irade çalışır.

Rus Birleştirilen kazanlar "Vamos-TT"

kombi kömür / elektrik bir örneği - Rus firma Warmos-TT "Evan." Aksine, sen ve odun ve kömür kullanabilirsiniz, ancak kömür kullanmak daha uygun olduğu için fırın, büyük miktarda yok. Bu (% 70) nemli ahşabın yakılması için uyarlanmış, çünkü Rus üretim kazanları. Pawdite, en yüksek verimlilik değil bildirme - 65-75%, ancak küçük boyutlara sahiptir. kazanın ısı izolasyonu - Kombine - ısı yalıtkan malzemeler, bir su ceketi ile birleştirilir, çekiş bir regülatörüdür. İsteğe bağlı olarak, yakıt imleri yokluğunda sistemdeki su sıcaklığı için termostat ve podderdaniya sıcaklık sınırlayıcısı ile regülatör kolu ve ısıtıcı. Genel olarak, kombinasyon odun / kömür / elektrik çoğunlukla Rus şirketleri, kuyu veya ithal böyle kazanlar düşük fiyatlar nedeniyle kullanılamaz üretilir kazanları.

Fin Birleştirilen kazanlar

pazarın büyük yeterince pay Fin kazanlara tarafından işgal. Bu, birkaç nedenden kaynaklanmaktadır. Birincisi, onların iklim bizimkine benzer, bu yüzden onların güç yeterli ve bizim koşullarda olacağını bekleyebiliriz. , İkincisi, çoğu kampanyaları uzun süre çalıştıklarını ve bu nedenle deneyim kazanmıştır bazı potansiyeline sahiptir. Eh, ve, üçüncüsü, bunların kalite seviyesindedir.

Jäspi Grubu - ısıtma cihazları sektöründe faaliyet gösteren Fin şirketlerden biri. Onların kazanlar iyi bir üne sahiptir ve tüm ısıtma elemanları ile donatılmıştır. temel konfigürasyonda, bir kazan ısıtma elemanı - 6kW. düzeni altında 2 ya da 3 adet koymak.

Fin Birleştirilen kazanlar Jäspi

doğrultusunda Jäspi VPK ahşap, peletler, dizel yakıt, gaz kullanabilir. Jäspi Tupla dizel / gaz ve katı yakıtla çalışan, yüksek verim, bakır bobini vardır. duman kanalları baca montaj önce birleştirilir, çünkü bu hat, fırın off-line, yanma sonucu ortaya çıkan ürünler, bir boru üzerinde yer alır. gaz veya yüksek verimlilik ile karakterize edilen dizel yakıt çalışma. Düzgün şekilde yapılandırıldığında, yanma odasının temizliği yılda bir kez gereklidir, böylece brülör yakıt, neredeyse tamamen yakılır. ahşap kullanılarak, boyutları modifikasyonu bağlıdır zaman: Tupla 1 S - 35cm Tupla 2 S - 50cm.

Bazı özellikler Jäspi Tupla ve Tripleks

Kazanlar Jäspi Tripleks - atmosfere zararlı maddelerin emisyonunu azaltarak model, yeni seramik ızgara ile donatılmış. Yakacak odun 35 ve 50 cm kullanmak da mümkündür. 50cm uzun ahşap üst yanma ile modifikasyon için gerçekleştirilebilir.

ekipmanın bir değişiklik gerektirmez geri ahşap pelet geçişi ve: doğrultusunda Jäspi Biotriplex son gelişmeyi kullanır. İki fırınları birbirinden bağımsızdır.

kazanlar birleştirilmiş gaz-katı yakıt

Katı yakıt / gaz - Yakıt en popüler kombinasyonlarından biri. Birçok evler doğal gaz boru hattı özetliyor planlanan bir yazlık köyünde inşa edilir. değil en mantıklı çözümü - Çünkü daha birkaç yıl ve gaz sonra, daha sonra satın almak ve birinci katı yakıt cihazı devreye sokarak ve. Yani insanlar aynı anda katı yakıt ve gaz üzerinde çalışabilir kazanlara arıyoruz. Polonya kombi Zota ısıtma - Yukarıdaki Fin kazanlara ilaveten, bir öneri yoktur. Bunlar, katı, gaz halindeki (doğal gaz veya LPG) ya da sıvı yakıtlar kullanılmaktadır, ancak bunlar çıkarılabilir kazan, yani sınıfına aittir sağlamak üzere gereken yakıtı değiştirmek / brülör çıkarın. bunun için fiyat düşük olması nedeniyle, iyi bir seçim - Sık sık, tek enerji kaynağından diğerine bu ekipmanı hareket edecek değilseniz.

Kombine kazanlar Zota

Sık sık daha çekici kombine dvuhtopochnye kazanları ECO CK Artı yakıt olacak değiştirmek isteyenler için. İşte işin düzeni farklıdır. Yanma sona ermesinden sonra, bir primer katı yakıt olarak kullanılan ve önceden belirlenmiş bir altındaki soğutma suyunun sıcaklığını azaltmak için, otomatik olarak fırının diğer brülör aktif. Ve ayarlarında gaz veya sıvı ile çalışır. Katı yakıt hücresinde de pelet veya yağ brülörü ayarlanabilir. ile ve sıcak su olmadan bir varyantı vardır. Çok ilginç ve gerçekten çok değişkenli kazan. Tabii ki, aynı zamanda dezavantajları vardır: fiyat ve boyut.

Kombine dvuhtopochnye kazanları ECO CK Artı

Jäspi Tripleks Fin ve İsveç CTC yukarıda tarif edilen uygun bir gaz / katı yakıt / elektrik kombinasyonu çekiciliğine olanlar için. motorin / gaz, odun, kömür, elektrik - tüm yakıt türleri üzerinde çalışabilir, bu kampanyanın CTC 2200 TRIO kazan, içinde sağlanmıştır. Kombine kazanların CTC CTC gaz ve dizel yakıt kullanılarak gaz / dizel ve elektrik ve çeşitli seçenekler kullanılabilir 1200 Aile 40 sahiptir başlattı. Bu nedenle katı bir yakıt olarak uygun ve briket (her değişiklikleri ile satın alırken belirtin).

Kombine çok yakıtlı kazanı CTC TRIO

Kombine gaz kazanlar + peletler

peletler ile çalışabilir Dökme demir Birleştirilen DAKON FB kazan

Çek Birleştirilen DAKON FB kazan bir katı yakıt topağı ve brülör gaz ve dizel yakıt donatılmış olabilir. uçucu olmayan donanım bu kısmını - Gerekli katı yakıt elektrik kullanırken. genellikle elektrik kesintileri var olan alanlarda ısıtma için mükemmel bir seçenek. Bununla birlikte, buhar kazanında peletler DAKON FB sıradan ahşap gibi özel brülörleri ve alev kullanmayan yakılır. Bu peletler üzerine çalışabilir oldukça saf bir pelet kazanı de, ağaç, olmadığı için. gaz ile ilgili olarak - brülör yükleme ve gaz kazanı faaliyet çevirin. ısıtma sistemi için suyun ısıtılması bir su ceketi gerçekleşir, sıcak su hazırlama verilmemektedir.

Genellikle, yakıt granül değiştirmek için / gaz yakıcı değiştirilmesini gerektirir. Kolayca burada yapamaz geçin. Bu kazanlar denilen kaymalar vardır. Ama bunun granül ve gazı kullanmak mümkündür çoklu yakıt kazanı, bir arada bulabilirsiniz. Örneğin, Finlandiya Jäspi VPK kazan peletler, gaz / mazot, odun, odun kömürü, elektrikli ısıtıcılar ve konuk ile çalışabilir.

Avusturya kombi Wirbel Eko CK Pelet Artı çok ilginç bir sürümü var. İki ocağı vardır. katı ya da sıvı yakıt, gaz - - Seçim için Bir, pelet ile ikinci çalışır. Bu kazanlar kapasitesi - 25, 35, 50 kW. Bileşenler - pelet brülör, bir vida hunisi 330 litre, kontrol otomatları, brülör montaj için kapı.

Rus Birleştirilen kazanlar

pazar ve Rus üreticilerin de mevcut. Kombinasyon odun ve kömür ile çalışma "FAKS" kazanlar, soğutucunun ısıtıcı sıcaklığını muhafaza etmektir. Güç - 20 kW den 100 kW kadar, yemek için bir ocak ile donatılmış, değişiklik vardır. Bir devre ya da çift-devre olabilir, bir gaz brülörü ile donatılmış olabilir. baz, bir termometre, soğutma suyu sıcaklığı sensörü vardır. fırının üst kısmında yer alan su ısıtılmış su ceketi ve bir optimize bobin. 24 bin Rus üretiminin bu tür kazanların fiyatı. Ovun.

Bir diğer Rus kombine kazan - "Duman". prensibi basittir: ana kaynağıdır - odun veya kömür. bir yanma Çıkış sıcaklığı düşer ve zaman yakıt elektrik parçası açılır. Kazan gövde - kaynakların en az sayı ile tek bir levhadan bükülmüş. fırın - Bir kapı - iki: bir önyükleme ve bir kül çukuru. müşterinin talebi üzerine 3 veya 6 kW için üç aşamalı bir ısıtıcı kurulmuştur. Üç aşamalı - anlamına gelmektedir: bir ısıtıcı üç mod 1/2/3 kW ve 2/4/6 kW çalışabilir. Güç otomatik düzenlenir varsa veya manuel anahtarlama kontrolörü kullanıyor.

Kazanlar Rus yapımı kombine "Smokey." Özellikler ve fotoğrafları

Rus "Teplodar" dan Kombine "Kupper Tamam" kazan - multifuel planimetrik. Katı yakıt (ahşap / kömür / briket) ve sıvı / gaz ile çalışır, bir elektrik blok yoktur. Mevcut kapasite kazanları 15, 20, 30 ve 45kW. ızgarasının bir modifikasyonudur. Bu çok yakıt kazanı, ama bir vardiya çalışır - yakıt iki veya daha fazla tipinin eşanlı operasyon yakıt gerekli ekipman yenileme türünü değiştirmek mümkün değildir. Olumlu tarafı fiyat herhangi bir ithalat kazanlarında birkaç kat daha düşük oranla kaydetti edilebilir.

Rus Birleştirilen kazanlar

Kazan özelliklerinden kaydedilmiştir: duman kutusu kazan veya değiştirmek / istek düzenleyen amortisör, konumunu kontrol ederken mümkün temizlemek için yapar yükleme kapağı, önünde bulunan. Oldukça ağır yakıt doldurma bölmesi 50 cm olarak büyük boy günlükleri bırakmaya izin verir ve kömür kovası veya kürek (maksimum - 2 kova). Meşale gaz ya da pelet sıhhi tesisat işleri gerektirmez. Isıtma elemanları yanan yakıt ve eşik değerine soğutucunun soğutma sonra dahil edilir.

özel konut ısıtılması için kombine tip çok yakıtlı kazanı kullanımı

Kombine ısıtma kazanı - vs. Bugüne kadar soğutucuyu ısıtmak için katı yakıt sadece çeşitli türleri kullanarak modern bir cihaz değil, aynı zamanda dizel yakıt, gaz, elektrik, böyle tasarımlar tek başına oluşturmak için, ekonomik araçlar aynı anda, en basit ve vardır .. ev ısıtma. Ancak, bu tür ekipmanın doğru seçilmesi ve işletimi için bu maddede belirtilen edilecek nüansları, bir dizi bilmemiz gerekir.

Özellikler kazanlar kombine tip

Haricen kombiler sadece büyüklüğü için eğer geleneksel birimlerden farklı

Isıtma donanım seçimi Rus soğuk kışlar maddenin bağlamda her zamankinden daha acil hale geliyor. Doğal olarak, en bariz şekilde biri dışarı merkezi ısıtma şebekesine bağlayacak. Ama bu şehirde mümkündür. yakıt birkaç tiplerinde kullanılabilecek edebilen bir kombinasyon tipi kazanı kullanılarak ısıtma sistemi olacağını en iyi seçenek gibi ülkeye ev için. Bu cihaz hızlı bir enerji veya zavozke hammadde arzında hatta kesinti durumunda, evde ısıyı sağlayan yakıt, farklı bir türün atlamak için izin verir.

belirli bir alanda mevcut olan enerjinin türüne bağlı olarak, düşük katlı inşaat projesi kombine ısıtma ekipmanı aşağıdaki türde içerebilir:

Önemli! Birleştirilen ısıtma kazanı, daha vardır, yakıt dört tip çalışabilir uygun dönüşüm tabidir. Bununla birlikte, şekilde ilave ekipman varlığı, diğer bir ısıtıcı yakıtı için kolay bir geçiş, hafifçe maliyetini artırmaktadır.

Video kombine tipi çok kazanın seçimine ilgili tavsiyelerini açıkladı.

dizel ve gaz üzerinde işlem başarılı kullanım birimleri için, brülör sabit bir kayma üretmek için gereklidir. Çok yüksek maliyeti farklılık evrensel model vardır. odun ve elektrik ile kazan konuşursak, tasarımının ısıtma elemanları yanma odası ile birlikte mevcuttur. Katı yakıt gaz cihazlarının geçiş olasılığını içeren, kazanlarda, gaz brülör de kullanılır.

Önemli! hem manuel veya otomatik modda gerçekleşebilir yakıt değiştirme işlemi. İlk seçenek daha basit ve daha ucuz cihaz otomatik karşılığıdır.

Dört yakıtlara çalışan üniteyi Sürüş

En popüler katı ve elektrik kompozit yapılardır. basit bir şekilde açıklamak için: katı yakıt en az bir tip, ahşap, ahşap çipleri ya da peletler, Rusya her bölgesinde mevcut olup olmadığını. Elektriğin kullanılabilirliği modern konforlu konaklama yaratılması için temel koşullardan biridir.

Bu gibi bir birlikte kazanlar katı yakıt yakma için kullanılan bir fırın, ve bunun üzerine yerleştirilmiş bir ısı değiştirici ihtiva eder. Yani soğutucu ısıtma olmuyor. özel ısıtma elemanları ısı değiştiricinin güç kaynağından kazana çalışmasını yüklü sağlamak için, ısıtma kontrol paneli ile düzenlenir.

Önemli! Katı yakıt ve elektrik kullanılarak bileşik tip kazanlar çoğunluğu, odun yanmasıyla üretilen ısının bir eksikliği olan ısıtma elemanları için izin otomatik ile donatılmıştır. Bu tip aletler çok kolay "ev" sistemine bağlı ve sakinlerinin yokluğunda otomatik modda minimum sıcaklığını koruyabilen edilir. Böylece, sahipleri eve geliş saatine göre, yaşam sıcaklığı için rahat odasına ulaşılır.

Cihaz kazanları sıvı ve katı yakıtlarla çalışan

en sık ısı transfer sıvısının ısıtılması için değil, aynı zamanda, sıcak su sağlamak için değil, kombi kullanılır. Bu sadece yuva içinde rahat bir sıcaklığı korumak için mümkün değil, aynı zamanda, sıcak su temini için sorumlu değildir, iki devre birimi, ilgili. Bu tür ekipman bir devre soğutma sıvısı ısıtılması için sorumludur ve diğer sıcak su ön ısıtmaya tabi tutar.

İpucu! Kombi kazanlar kışın kullanılan tek yüksek verimlidir. Yaz aylarında, birinci devre kullanılmayan kalır, ayrıca, var tüm kazan ısıtmak için sıcak su üretmek için.

Şimdi bize daha ayrıntılı olarak bu tür ekipmanın en popüler türlerinden bazıları düşünelim:

 • Katı-elektrik. Bu birimler aralığı 3,5-9 kW güç üretmek ağ 220 ve 380 bir voltajda işletilebilir. Bazı modellerde farklı gerilimle ağlarda çalışmasına ekipman kullanılarak, aşamaya değiştirmenize olanak verir. Kapalı pozitif sıcaklık destekleyen otomatik ısıtma; uzay ısıtma yakacak odun, ve kalkış saati kullanarak yapılabilir çünkü haftasonu evler için ideal.
 • Katı yakıt gazı. Böyle birimlerde ekipman çok az, ama onlar sürekli dikkat gerektirir çünkü. kazanlara bu tip popülerlik ucuzluğu katkıda bulunur.

Birim dizel farklılıklar ve katı yakıt kazanları

 • Gaz DMU. yakıtlar arasındaki geçiş çok basit: herhangi bir karmaşık ayar yapmadan, sadece brülörü değiştirin için yeterlidir.

Önemli! Isıtma otonom sistemler Birçok kullanıcı "dizel9mdash inşası düşünüyoruz; gaz9raquo; Onlar kârsız vardır. Aslında bir gaz oldukça düşük bir ücrete tabi olduğunu ve sadece gazla çalıştırılması gereken bu üniteyi kullanılması en uygundur. nedense gaz kaynağı kesilmiş Ama eğer bu durumda bile, bir dizel motoru üzerinde çalışma yeteneği, riskten korunma için kullanılabilir.

 • Gaz dizel9mdash; elektrichestvo9mdash katı yakıt. Bu gaz veya elektrik alınmasından içinde kesinti yaşayabilir alanlarda sadece vazgeçilmezdir çok yönlü ısıtma ünitesi vardır. Böyle kazanlar hem başlangıçta ve ilave bileşenler yükleyerek yenilenmiş operasyon sırasında evrensel olabilir.

Kazanın belli bir modelini seçerken onlar çok önemlidir, çünkü bu ekipmanın temel olumlu ve olumsuz yanlarını düşünün. şöyle Bu tip cihazların avantajları şunlardır:

 • Bu konstrüksiyonlar için kullanılan yakıt, kullanılabilir ve düşük maliyeti vardır. En azından, serbest bir şekilde ısıtma birimi için değiştirmeden daha uygun bir yakıt taşımak olasılığı vardır.

ısıtma sistemine bağlı çoklu yakıtlı kazanı.

 • Hava koşullarına bağlı olarak, kazan çalışmasını kontrol etmek mümkündür ve bu da yakıt maliyetlerini azaltır.
 • Bu tür yapılar, yakıt iki ya da daha fazla türde kullanmasına izin yana hammadde türlerinden biri çevrimdışı ise, bu garanti sistemi mevcudiyetidir.
 • bir "akıllı ev" sistemi içinde otomatik çalışma için en iyi seçenek.
 • Güvenilirlik ve işletme ve dayanıklılık kolaylığı.
 • ekipmanın Çevre temizliği.

Bununla birlikte, özel ev ısıtma kombi dezavantajları vardır:

 • Evde böyle ekipmanın kurulumu için özel bir oda sağlanmalıdır. Aynı zamanda yakıt rezervleri saklanan.
 • ekipmanı bağlamak için üç fazlı ağını gerektirir. Büyük olasılıkla, kazan ihtiyacı yüklenmesi sırasında enerji şirketi ile mutabık kalınacak.
 • Bu birimlerin kapsamı nedeniyle çok bu tür ısıtma sistemleri için tek tek konut inşaatı tatbik edilebilir olması ile sınırlıdır.
 • Böyle ekipmanın düzenli çalışması sayesinde zorunlu düzenli önleyici muayeneler ve bakım gerektirmez.

brülör Takılabilir Katı yakıt kazanı

Önemli! Yukarıdaki dezavantajları tüm rağmen, bu ekipmanın yararları çok daha fazlası. Ayrıca dikkate bu ekipman için talepte önemli bir artış katkıda kombine kazan mükemmel operasyonel performans almalıdır.

Kombine kazanların çalışması Kuralları

yükleme ve dikkate nüansları bir dizi almalı kombine tip kazanı kullanırken:

 • Katı yakıt ve elektrik kazanları ağırlığı oldukça fazla var. Bu nedenle, hepsi açık, ve sağlam bir temel dökme muhtaç.
 • Kazan baca kurarken uygun çekme temin etmek üzere yeterli bir enine kesite sahip monte edilebilir.

bacaya kazan

 • Arkada olmalıdır baca doğrudan temas halinde onunla olan bu tasarımların yangın riskini ortadan kaldıracak zorunlu düzeni izole edilmiştir.
 • periyodik kül tavası temizlemek için gerekli ekipman sürekli çalışması sayesinde. frekans temizleme yakıt yakma, bunun türü ve o kazan çalışacağı ile yoğunluk derecesine doğrudan bağlıdır.

İpucu! Kazanın yanma odasına güvenlik düzenlemeleri ile belirlenir çelik levhanın, lay arzu edilir. Bu kaplama, kıvılcım zemine karşı gerekli koruma ve yakıt partiküllerinin yanma olur.

bir temele ek olarak, kazan ısıya dayanıklı malzeme koyarak gerektirir

Katı yakıt (ahşap), gaz, elektrik, sıvı yakıtlar: çok yakıtlı kazan çalıştırılabilir çeşitli ham malzeme vardır. Bu "vseyadnosti9raquo yüzünden; Bu cihaz çok popüler. Biz tüm özellikleri ve satın alırken dikkat etmelidir Böyle birimlerin, nüansları inceledik. Yukarıdaki önerilerin tümü düşünürsek, on yılı aşkın bir evde sıcaklık ve rahatlık yaratacak gerçekten güvenilir ve verimli ekipman seçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 8