Kombine perdeler fotoğraf

kendi seçtikleri bir kombine panjur ve özellikleri oluşturma

Kombine panjur Eğer pencere binanın aydınlatma seviyesini ayarlamak için izin verir ve genel tarzı kördür oda daha orijinal fonksiyonel dekorasyon yapıyor belirli bir aksanı, oluşturmasını sağlar. Düz seçeneklere ek olarak iyi kombine perdeleri çalıştı. Eğer herhangi sipariş üzerine dikmek veya mağaza satın almak bez olabilirsiniz etmeyin. Önemli olan - renklerin uyumu gözlemlemek hakkı.

Her oda için iki renk perdeler

seçimiyle, iki renkli modeli çocuk odası, ofis veya oturma odası içine sığacak. renk uyumu şartına ek olarak, malzeme ve malzemenin dokusu yoğunluğu ile ilgili bir öneri yoktur. aşağıdaki gibi kural okur: daha fazla zaman odasında harcanan, bu perdeler olmalıdır kolay.

Salon ciddiyet ve kolay memurlar ile karakterizedir. Tek bir puf Gece siyah ve beyaz perdeler rahat bir atmosfer oluşturacaktır. birden çok renk, ana perde üzerinde her zaman daha koyu bir gölge kullanırken. Eğer lüks vurgulamak istiyorsanız, seçim gri-mavi kombinasyonlar yönünde yapılır.

Büyük bir çözüm beyaz ve koyu yeşil bir kombinasyonudur

Güneşten Konfor ve koruma iki yakından ilişkili pastel tonlar oluşan perde sağlar:

çocuk odası için İki Renkli perdeler çocuğun cinsiyet ve yaşa göre eşleştirilmiş. beyaz ve pembe: iki renk bir arada - Golden sarı ve mavi tonu bir oğlan ve bir kız tercih etti.

Kombine perdeler fikirleri: kalıntılarından

İlle özdeş bir maddenin her bir kısmı için kullanımı. Önemli olan - bu ikinci görsel olarak benzer olmaktır. Aksi takdirde, çok farklı dokulu kumaşlar ilk yıkamadan sonra çekme farklı düzeylerde verecektir. faturaya ek olarak, dikkate malzemenin yoğunluğunu almalıdır.

Kayıtlı doku ve rengine göre kumaşların bir arada kullanma.

Klasik iç in ışıkla koyu rengi (siyah, kahverengi) birleştirmek için en iyisidir (beyaz, bej, altın)

Kullanılan malzemelerin ortalama yoğunluğu tercih önerilir. Bu, tüm yapıyı ağırlığında yoktur. sesleri ve renk birleştirilir iki renkli perdeler çeşitli oluşturulması için malzemenin hazırlanmasını tamamlar.

Perdelerin bir arada seçtiğiniz için Öneriler

 • renk seçimi iç gölgede baskın dayanmaktadır.
 • Temel tarzı tamamlayıcı tonları ve tonları kullanabilirsiniz.
 • Böyle çikolata ve antepfıstığı gibi zıt renkler, odadaki pencerenin görsel merkezini olun.
 • renk elemanları konumlandırılması dikey veya yatay olabilir.
 • renk altta her zaman daha koyu doku bağlantılarının zamanda 2.

Yatak odası perdeleri İdeal bir krem ​​ve kahverengi tonları ile birleştirilir

Kombine perde ve kaplama korniş ve tavan ölçümünün doğru uygulanmasını yapmaya başlıyor. saçak 1.5 uzunluğuna eşit maddenin optimum uzunluğu. büyüklüğü, 3 m ise, örneğin, doku yaklaşık 5.2 m gerekir. Yatay hesaplamalar aşağıdaki sırayla uyumu gerektirir birleştirmek.

Tavan yüksekliğinin yüzde on yiv boyutu için gereklidir. Örneğin, 2.5 m bir tavan yüksekliğine sahip. gerekli aşırı doku ile. 2.67 cm almak. Aksi takdirde, dikey bir kombinasyon halinde butonu - ek bir 2 cm da eklenir.

 • iğneler;
 • Makas.
 • Perde kaset.
 • Konu.
 • İğneler.

Perdeler parçalarının herhangi bir desen içerebilir, kendinden renkli olması gerekmez

araçların tam listesi durumuna bağlıdır.

Malzeme gücünü kontrol

Dikiş önce, malzeme dayanıklılığı test edilir. Bunu yapmak için, 10x10 cm büyüklüğünde bir dilim kesti.

Birkaç testleri yürütmek için gereklidir:

 • Birkaç kez uzatın.
 • 3 dakika eline sürülür.
 • çalışmalarını ayarlamak için makinede kesim bölümü Dikiş.

çıkması pritortosti veya farklı bir malzeme bulmak ihtiyacı konusunda görüşmelere kırmak

Doğrulama sonra, ileride uygulanması için çeşitli fikirler düşünebiliriz:

o şık oda verir çünkü iyi, parlak kumaştan yapılmış kombine panjur görünüyor

bitmiş ürünlerin fotoğrafını yardımcı olmak için tasarım seçenekleri anlamak için. Çoğu zaman iki düzen kullanılır. radikallerinin İlk durumda, yatay ya da dikey çizgiler oluşturulabilir. verev, dikey ve yatay bölümler: Eğer renk deneyleri istediğinizde İkinci durumda, farklı renklerin malzemenin parçalarının şekilleri bir karışımını oluşturmak.

Düz perdeleri moda her zaman

Yaşayan parlak renkler kullanılmasını içermez. Başka bir sınırlama zorunlu ilişkidir: avangart, İmparatorluğun, yüksek teknoloji, minimalizm, klasik, sanat, dekor, barok: perdeler kapalı stilin gücü yapılmaktadır.

Düz perdeleri bir sınırlama empoze - iç maksimum renk sayısı üçü geçmez.

muhafazakar İç olarak düzgün kullanılan renkleri birleştirmek gereklidir:

 • Kırmızı, mavi, yeşil veya kırmızı hakim olmamalıdır.
 • ilham lavanta rengi verin.
 • Beyaz alanını genişletmektedir.
 • Bir çocuğun uygun pastel renkler - okuldan çocuğu rahatsız olmayacak.
 • Benzer şekilde, yatak girmeden - Eğer pastel ve yatıştırıcı renkleri uygun.

Tamamen kombine perde yapmak gerek yok, onlar örneğin farklı olabilir, sadece üst

Tasarımın ana öneri değil duvar altında, kendinden renkli perdeler, mobilya kapsamında kendilerine bir seçim ile çalışıyor. Böylece duvar kağıdı ile örtüşmektedir doku olan perde, seçmek arzu edilir. duvar kağıdı, mobilya, perde: seçtiğinizde görsel bir vurgu şey bir seçim yapmak gereklidir.

Perdelerin renklerin doğru kombinasyonu

Yatak odası, oturma odası, çocuk odası, çalışma - hemen her yerde iki renkli perdeler görsel alanı ayarlayarak, yukarıdaki binanın içine sığacak.

uyumluluk zorunlu tonları yanı sıra, ek öneriler vardır:

 • Tek yeşil alan (doymuş, zeytin, zümrüt) oluşumunu arttırır.
 • Ilımlı kontrast - uzayda yeni bir tür için yaratıcı arayışında, tasarımcılar çok parlak renkler kullanmamaları tavsiye edilir. Leylak ve kum, mavi ve yumurta sarısı, yeşil ve flamingo - iyi kombine renklerin bir listesi.
 • paletinin incelik vurgu Çocuk odası veya yatak yenilenmesine içindedir.

Doğru renk seçmek için, renklerin kombinasyonu için özel bir tablo tasarımcı başvurun veya izlemek için tavsiye edilir

İstenen sonuç kullanılan araçlara tanımlar. oda daha santimetre içine getirmek isteyenler, biz iki renkli perdeler serin renkler kullanmanızı öneririz. Sıcak renklere Bahis binanın büyük alanlarda haklı. Başka bir araç odasında ruh hali yaratır sağ kombinasyonu olan dekoratif tonu vardır.

 • Portakal ve Marengo.
 • Kireç ve çivit.
 • Kireç ve flamingolar.
 • Sarısı ve mavi.

iç bir daha ölçülü versiyonunda mor, aquamarin veya yeşil renk tonu ile uygun iki renkli perdeler olacaktır.

Bu sıradışı harman mükemmel klasik ya da Uzakdoğu iç sığacak

Bir küçük boyutlu, uygun sıcak tonlarının mutfak. Örneğin, oturup aşın yemesine uzun süre izin vermez turuncu renkleri için.

Ne olursa olsun tercih ettiğiniz renk düzeni, tasarımcılar olası sonuçlarını göz önünde bulundurarak tonları birleştirmek tavsiye:

 • Kalıcı stres ve uyarılma kırmızı kurşun aşırı.
 • Fazla gri - katalizör depresif.
 • Menekşe - görsel oda azaltır.

İç (video) perde nasıl birleştirilir

Kombine perdeler herhangi odasında rahat bir atmosferin oluşmasına katkıda bulunur. o tutulur daha fazla zaman, daha ince perdeler olmalıdır. Onlar mobilya altında seçilir, ancak duvar kağıdı ve perdeler dokusunu maç için gereklidir. yasağı, kırmızı, gri ve kırmızı bir renk alır. O ruhu üzerinde olumsuz etkisi vardır. Doğru seçilmiş kombinasyonu perdeler ile daha başarılı ve daha mutlu hale gelebilir, bu senin hayatın iyi etkisidir.

iç Kombine jaluzi (fotoğraf)

Dikkat, sadece bugün!

© 2017, Vseobalkone.ru. Kopyalama yalnızca kaynağına geri bir bağlantı ile izin verilir

Kopyalama yalnızca kaynağına geri bir bağlantı ile izin verilir

Farklı dokulardan iki renk veya tonları nasıl birleştirilir

içerideki olan eşsiz mutfağı vermek için, şık mobilyalar, sıradışı bitirmek veya parlak yemekler seçebilirsiniz. Ve iki renk tonlarında veya farklı dokular kumaş birkaç çeşit bir kombinasyonu bir arada kullanarak, tekstil deneme mümkün - bu yöntem kapsamlı bir yenileme veya önemli maliyetler gerektirmektedir ve acemi tasarımcıları için idealdir etmez. Bu nedenle, ayrıntılı olarak "Tekstil kombinatorik" ve mutfak tasarımı için birçok kazan-kazan fikirlerin temel teknikleri düşünün.

iki renk kumaş perde: Başarılı kombinasyonların sırları ↑

Mutfak - pencere perdelik ağırlıklı dekoratif bir rol oynar evin kaç oda. Tabii ki, birinci kat sakinleri veya daire pencereleri güneşli yan bakan ve aşırı ışığa karşı bir koruma olarak kullanmak ve meraklı gözler, ama yine de mutfakta perdeleri temel amacı ile - "İyi Housekeeping" rahatlık vermek için Yeni iki renkli perdeler mükemmel içine, genel uyum ilkelerine ve mekan görsel düzeltme yolları hakkında unutmamak önemlidir uyacak şekilde.

Mutfak penceresi için iki renk perdeler

Başarılı kombinasyonları 4 kurallar:

Soğuk - Birçok kişi ise güneş boğulmuş pencereler, "kuzey" odaları sıcak renklerin perde seçmek daha iyi olduğunu biliyoruz. Ama hesaba küçük mutfak, soğuk renklerin hangi görsel yabancılaştırmak pencereyi tercih vermek ve odanın hacmini vermelidir böylece görsel olarak sıcak renkler, nesneyi getirmek gerçeğini almak önemlidir. ince desen veya sarı, turuncu, çimen yeşili veya renk başka bir "ısınma" küçük desenli tamamlanmaktadır nötr tonlar, - Ancak, alternatif bir seçeneği kullanabilirsiniz.

İki ton portakal ve beyaz perdeler

Perdeler dekorasyon ve mutfak mobilyaları ile uyum içinde hazırlanmış veya parlak bir dokunuş, göz alıcı hale edilebilir. ahenkli iç bakmak için, başka bir pencere perdelik kumaş veya aksesuar renkleri çoğaltmak için değer.

Mutfakta perdeleri

Perde bir türün, fakat farklı tonlarının birkaç resim kullanılarak veya doku ve şeffaflık derecesi değişik malzemeleri birleştirerek birleştirilebilir. Ama pratiklik unutma, biz yemek aromalarıyla yüksek nem, yüksek sıcaklık, is ve duman ile karakterizedir özel mikroklima, mutfağa bahsediyoruz. Bu nedenle, malzeme dağınık ve, örneğin, organze, polyester örgü, krep şifon ilavesiyle pamuk bakımı kolay olmalıdır.

Belirli bir stilin süsler özelliği sayesinde, siz tasarımın tematik alanı vurgulayabilirsiniz. Örneğin, bir ülkenin, Provence ve diğer rustik iç uygun ekose ve çiçekli perdeler de, pastel renklerde kendini renkli perdeler ile kombine edilebilen, basit pelmet. Tarihsel stilleri altın nakış veya basılı ipek ile ışık perdeleri tamamlayacak. yüksek teknoloji veya minimalist ruhu içinde dekore modern bir mutfak, tek renkli modeller fotoğraf baskısı halkalarına ve kumaş güneşlikler uygun.

iki renk kombinasyonu farklı tarzlarda perdeler:

İki renk perdeleri Kombinasyon

Desenler odanın görsel geometrisini değiştirmek için kullanılabilir. Örneğin, görsel pripodnimut düşük tavan, yatay desen "katta" uzun perdeler dikey çizgili duvar "itme" ve pencere açıklığı arttırmak, büyük parlak çiçekler bir pencere getirecektir ve ince baskı - götürmek.

görüntülerin farklı türleri kombinasyonu gelince, o birkaç panjur üzerinde modelin sadece bir çeşit kullanmak gerekli değildir. cesaretle parlak renkler veya bezelye ile serpiştirilmiş boyuna ve yatay çizgili birleştirerek Aksine, üzerinde, sessiz klasik stilleri için daha uygun tek eleman üzerinde kullanılan şık ve modern luka.A geleneksel çiçek baskı, elde edebilirsiniz.

renkler ve çizgiler ilginç kombinasyonu

Muhteşem Combo Kit: İngilizce bir kafes içinde perde ve lambrequins bir perde

! Renk, süs, doku veya aksesuar - sadece perde değil, aynı zamanda birbirleri ile, oda dekor geri kalanı ile birleştirildi önemlidir unutmayın.

renkler ve dokular ilginç bir kombinasyon ↑

kolay seçenek benzersiz tekstil tasarım mutfağı pencere oluşturmak için - perde iki tür bir arada kullanın. En iyi ikilisi hava perdeleri, perde veya farklı renklerde aynı malzemeden kısa lambrekenom.Ne az etkileyici bir görünüm kör tarafından desteklenmiş mutfak roman veya yuvarlak inşaat, olabilir.

Parlak çiçek perdeler ve güneşli sarı "Rimko" - kombine ülke ve Provence için iyi bir seçenek

Renk kokteyller oluşturmak için fikirler ↑

Bize dikkate mutfak ve odanın üslup tasarımın özelliklerini alarak, iki renk tonları nasıl birleştirileceğini ayrıntılı olarak ele alalım.

Klasik cephanelik favori yöntemi - Bir bazik, nötr gölge (beyaz, gri, süt, bej) ve herhangi bir accentual renk olarak kullanılabilir. hepsi seçilen rengin yoğunluğuna bağlı - Çoğu zaman parlak renklerde perde ya da kapatıcı ve koruyucuyu veya kalın perdeleri kontrastı gerçekleştirmek veya tamamlayıcı çizilmiş.

İki tonlu kırmızı ve beyaz topluluk parlak ve şık görünüyor

Minimalist, yüksek teknoloji ve modern - Düz malzemeler modern bir tarzda dekore mutfaklar için idealdir. Eğer standart dışı çözümler istiyorsanız "temel" kumaş odanın dekorasyon ve mobilya kullanılan ana renkler ile ortak, desenli veya çok renkli baskı gibi, kullanılabilir. "Seyreltilmiş" iki renkli kumaşlar parlak hücre, şeritler, çiçek ya da geometrik desen olabilir - bu kalıplar tekstil geri kalanı aynı ruhu dekore edilmiş, özellikle de mutfak ortamında çok organik bir nokta.

Modern bir tarzda mutfak için Kombine turkuaz-bej perdeler

İki renkli perdeler muhteşem Fırça aldı geçti

İpucu! Birkaç parlak renklerin aynı perde satın almak ve kolayca herhangi bir renk ile kombine edilebilir nastroeniyu- mevsime veya nötr bazda göre değiştirebilirsiniz.

Böyle bir seçenek parlak renkler kullanıldığı tartışmalı iç tasarım için bir nimettir olabilir. Kontrast perdeleri uyum mutfak zarif bir görünüm sağlayan, tekstil veya diğer bitirme zaten mevcut zengin renkler tamamlayabilir. En popüler çözümler - Birlikte kumaş dokuyarak, gerçekten sıradışı tasarım oluşturmak yapabileceğiniz spektrumun (kırmızı, yeşil, sarı, mavi, siyah ve beyaz), rengi karşısında parlak perdeler. Ama zıt renklerin bile düz şeritler şık ve özgün bakmak - aşağıda verilmiştir fotoğraflar hangi kumaş renkleri, iki perde için farklı seçenekleri değerlendirmek için:

İki tonlu siyah ve beyaz pamuklu perdeler

Karmaşık iki renk örgü - yeşil ve turuncu

Standart olmayan mahalle - sulu meyve ve yoğun ışık yeşil renk tonu

zıt iki tonlu süsü ile Hava perdeleri

En zor şey - pencere resmin arka plan üzerinde yabancı unsurları görünmüyordu, böylece doğru "çelişkili" renkleri seçmek için. Bir ipucu olarak, iç zaten mevcut herhangi iki renk alabilir ve kendi üzerindeki yoğunluğunu artırır. daha kolay, kontrast ve parlaklık derecesini almak küçük bir görsel ipucu kullanmayı sağlamak.

ilkesinin zıt tonları seçimi

İpucu! Parlak perdeleri İki renk kombinasyonu hızla sıkılabilir olabilir,% 70'den fazla verildi temel bir tonuna renklerin herhangi birinin alanını azaltarak onun takdirine üçüncü nötr renk tonunda veya "dağıtım" parlaklık ile birleştirmek için tavsiye edilir.

burada renk skalası kullanılan doku veya yakınındaki bir, ama farklı yoğunluğunda bir kombinasyon. Kırmızı, sarı - - portakal, vb Örneğin, kahve renkli perdeler zengin bir çikolata perde, mavi tül perde -c zümrüt tonu, şeftali tonları ile kombine edilebilir

yarı şeffaf bir malzemeden Kombine perdeler arkadaşı

Bir türden iki renkli perdeler kumaş

birleştirici bir motifi renk değil, aynı zamanda pencere tekstil üzerinde tekrarlar deseni sadece kullanılabilir gibi. Tüm renk ve kumaş bu model farklı olabilir.

Kombine perdeler, kombine desen

İpucu! Birkaç perdelerin çok katmanlı yapısı beğenmezseniz, farklı renklerde kumaşların çift perde dikmek ve oluşturmak ilginç kombinasyonlar, kıskaçlar kullanılarak deklanşör yokluyorsun yoksa zıt pileler oluşturabilir. Bu tür bir çözelti, iç yenileme yanılsama yaratarak, periyodik olarak alt tarafı ile ön tarafı değiştirmek için başka bir avantaj -Beceri sahiptir.

nötr aralıkta İkili perdeler

Parlak mutfak için iki renk perdeler

Nasıl farklı kumaşlar perde birleştirmek ↑

Orijinal bir mutfak tasarımı için fikirler bir sürü toplayabilir ilginç resepsiyon, - Farklı dokularıyla İki renkli perdeler.

Başarılı kombinasyonları için birkaç ipucu:

 • şeffaflık veya bükülmüş yapısının değişen derecelerde dokular kullanın. başka bir renk Yerleşimi panjur üçüncü birleştirici tonu varlığı yanılsama yaratacak.

yumuşak bir geçiş ile, iki farklı renk dokuların Sıralama

 • ortak bir eleman kullanarak bir tasarım oluştururken farklı dokulardan kombine perdeler için, ayrı ayrı bakmadı. Bu örgü veya aynı kumaştan bir pikap olabilir, aynı desen, fırfır, yay.

perdeler renk kombinasyonu maç için Fringe tek bir birim içinde kırmızı ve beyaz tasarımı bir araya getiriyor

jartiyer, kakma ve iki tonlu fırfır - kombine drapery elemanlarını birleştiren

 • Birkaç kesintilerinden Çok orijinal bir görünüm ürünleri önemli. Dikiş simetrisini saygı gerekmez zaman - bazı stilleri "patchwork" perde içinde, yaratıcı bir karmaşa içinde dekore odaya uyum duruma geri kalanına perdeleri birleştirmek uyut.Chtoby özel bir çekicilik ve ev vermek, sen iki temel renkler, aynı zamanda hurda çeşitli sadece kullanabilirsiniz masa örtüleri, sandalye örtüleri ve döşeme - mutfak tekstili diğer diktikten sonra ayrıldı.

Düz perdeleri çiçek insert çarpıcı

Yani kumaş kalıntıları birleştirebilirsiniz orijinal bir yoldur

 • ölçülü iç için olan pastel tonlar ve doğal renkler, gölgeler farklı dokuların iki çeşit uygun bir kombinasyonunu, ancak bir renk olarak. Bu teknik oda hacmini vermek ve atmosferi koyu tonlu ama ilginç bir unsur tamamlayacaktır.

tek bir renkte lambrequins ile Roma panjur ve hava perdeleri Yoğun

Dikiş perdeler Usta sınıfı Dikroyik ↑

En önemli karar varsa - Yapım türü, kumaş ve gelecekteki perdelerin renk türü - çalışmak ve herhangi bir şirket için geçerli malzemeyi satın almak için ayrıldı. Evin bir dikiş makinesi varsa Ama, çok daha ucuz kendi elleriyle iki renkte kumaş perdeleri dikmek için. Ve böylece onların yeteneklerini ve becerilerini değerlendirir, biz önümüzdeki eserlerin örnek algoritma ile tanımak için öneriyoruz.

saçak uzunluğu, genişliği kumaş rulosu ve zenginlik perdelik: Seçili modeli terzilik için gereken ne kadar kumaş anlamak için dikkate üç ana parametreleri alınır. İlk iki değer bir mezura ile basit ölçümler elde edilebilir ise, kıvrımlar veya volanlı ponponları daha sonra bir rezerv düşünmek gerekir ve belki de yaprak veya yorgan kapaklarından "deneysel" modelini kullanmak.

Ödemeler için İpucu:

 • Yoğun perdeler saçak için uzunluk 1.2-1.5 düzeneğin bir faktör ile çarpılır edilmelidir;
 • muhteşem kıvrımlar oluşturan ilgili Perde gözleri, uzunluk 1.5-2 kat artmıştır gerekliliğidir;
 • organze, şifon veya tül hafif tül perdeler için korniş 2,5-3 kat uzunluğunun marjı gerekir.

Sabitleme perde tipine göre düzeneğin katsayısının hesaplanması

Önemli! (Uzunluk x korniş düzeneği faktörü) bir rulo halinde ağ-yapının / genişliği: aşağıdaki formüle sahip akabilir doku belirlemek. yüksekliği artı 5-10 cm çalıştırmak için bir farkla (zemine pencerenin ortasına, pencere pervazına kadar) ürün planlanan uzunluğu esas alınır.

araç ve gereçleri Pişirme çalışmak ↑

muhteşem kıvrımlar, kakma, iğneler, makas, iğne ve dikiş makinesini oluşturmak üzere önceden yapılan ölçümler için hafif kumaş, perde bandı: Gerek - Farklı renklerde hava perdeleri - mutfak için kombine iki renkli perdeler için basit bir model yapmak için.

Önemli! Perdelerin kombinasyonu bağımsız sen mükemmel perdelerin rengini eşleşen hazır seçeneği bulmak için, çünkü birleştirici bir unsur olarak kullanmayı planlıyorsanız ve elde edilemez, özellikle yapmak ve kıskaçlar yapılması gerekmektedir.

kumaşın en bir rulo boyutu perde arzu edilen genişliğine denk olmadığından, şeritler halinde kumaş kesmek gerekir. Temiz bir kesik bir cetvel ve tebeşir ile düzeni uygulanabilir hale veya hafifçe dikey evrelerden birini çekin.

İpucu! Farklı renk malzemesinin perde sshitdve, ya da kumaş perde ağ-yapılann her renkli uzunlukları birbirine bağlayan bir araya getirilen bir düzenlemesini oluşturmak için kullanılır.

iki renkte Kombine kumaş perde:

iki renkte Kombine kumaş perde

Her perde rengi

kumaş uzunluklarda kesilmesi sonra (Overlok tedavisi için tavsiye edilen dikiş mukavemeti için) 1 cm'lik bir dikiş payı ile birleştirilir. Her perde net üst kenarının çevre boyunca size 0.5-1 cm bir viraj yapmak ve bağlayıcı dikişli gerekir.

muhteşem perde için küçük ama önemli bir detayı - Kenar

İpucu! BEYKA ya da dar bantlar da uyumlu renk kombinasyonları için kullanılabilir. İkinci ve tersi renginde bir perde kenar için pick up, ya da her ikisi perdeleri iki tonlu bitirmek en parlak kullanmaya çalışın.

Şimdi, bant genişliğinin kumaş üzerinde etek yapan perde bandın gövdesinin üst kenarına dikilmiş kalır, bir sıkıştırma kablosu aracılığıyla her perde toplandı ve korniş kanca tırnakları kanca edilir. hazır perdeler gür yay, pikap veya manyetik teyp olabilir Fix - sizin takdirinize.

kancalar için sabit döngü kumaşa dikilmiş olmamalıdır

İpucu! Hazır perdeler gür fırfır ya da kumaş parçalarının, dizgileriyle saçaklı örneğin, lambrequins diğer dekoratif elemanlar ile birleştirilebilir.

boncuklarla Fringe

Video eğitimi: renkler ve dokular farklı tonları nasıl birleştirileceğini ↑

Mutfakta iki renkli perde kullan - resepsiyon uzun süre değil, yeni biri için. Eğer ilginç bir doku ile renk veya kumaşların orijinal kombinasyonlarını pick up Ama eğer tekstil tasarımının ana vurgulamak olacak benzersiz bir iç mekan oluşturabilirsiniz. kağıt üzerinde bir fikir taşımak ve deneyimli bir terzi bir kroki sağlamaya yetecek kadar - Ve ille kendi fikri perde modeli almak için dikiş sınıfları bitiremedi.

İki renkte peçe Perdeler, fotoğraf iç görülen ve iç tasarımla ilgili sitelerde örtbas edilebilir, en sofistike tekniklerden biridir.

mutfak iç iki renkli perde ve Pelmets: İki renkte peçe Perdeler

Roma güneşlikler bakıma ihtiyacı için pencereleri süslemek için kullanılan herhangi bir malzeme gelince. romen tonları silmeden önce bilgileri okuyun.

Roma güneşlikler yıkamak için nasıl: Mükemmel sonuç için küçük hileler

moda ile ve en modern gibi uydurur? Sonra mutfak için Roma tonları - bu sizin seçiminiz. Sonuçta, şimdi Vogue kolaylık ve basitlik, minimalizm.

Birleştirilen perde örnekleri

Evinizin içini tamamlar Önemli kısmı perdeler vardır. Odanın tasarımı göz önüne alındığında, tüm güzel görünüyordu ona uygun perde seçmeniz gerekir.

pencerelerinizi dekorasyon için ilginç bir seçenek - bu farklı dokular ve kumaş renkleri bünyelerinde barındırırlar perdeleri, kombine. Bu perdeler, yatak odası ve oturma odası, herhangi bir odada seçilebilir. Düzgün renkleri birleştirmek ve fotoğrafta görüldüğü gibi, örneğin, iç odalar için uygun olanları seçmek zorunda.

iç perdeler kombine şık kombine

Kombine Kumaş perdeler şeffaflık derecesi ile en sık seçilir. Birincisi, bu tür güneşten oda korumak kalın perdeleri ile tül veya organze ve üst olarak, hafif kumaşı asın. aşağıdaki gibi perdeler birleştirilebilir: farklı desen ve farklı dokular; Farklı parlaklık ile tek renk, bir ya da mat, - aynı model, transparan perde parçalı drugaya- net.Takzhe çeşitli renk ve doku, zıt, bir model, farklı olan bir ağ-yapının olabilir yoğunluğu özdeş güneşlikler, birleştirilmiş.

Modern tasarımı çok popüler perdelerin iki renk kombinasyonudur. renk uyumlu birleştirilir veya tersine (vurgu temel diğerleri ile birleştiren gölgeler üzerinde) (parlak elemanları tarafından tamamlanmaktadır kök ana gölge karşısında, örneğin, siyah ve beyaz kontrast). perdeler için renkleri seçerken, oda mobilya döşemeciliği tasarımını düşünün. uyumlu ve zıt renklerde monokromatik kumaş ve desen bir arada: uygulamalar, aşağıdaki gibi perde olabilir birleştirmek. hayat sakin bir şekilde olan insanlar için, siyah ve beyaz kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Aktif insan tonlar ile birleştirilir parlak uçlar, uygun için. diğer yandan perdeler birini değiştirme, bunu etkili ve ilginç hale getirmek için, odanın içini değiştirebilir.

Kırmızı ve bordo

Eğer kırmızı perdeler satın almadan önce, onlar da olacak olmasın, genel tasarımına bakacağız konusunda dikkatli "saldırgan". Kırmızı perdeler iyi yatak odası ve oturma odaları için uygundur. Maroon perdeler zarafet odası, zerafet, ciddiyet ekleyin ve iyi bir uyku teşvik edecektir. Bordo perdeler de yatak odası için, zala.Krasny ve bordo gri (gri metalik) ve beyaz renk tonu ile de kombine uygundur.

Bir desenle bordo tonlarında yatak odası için lüks perdeler

kahverengi Kombine perde ve bej tonları huzur ve sessizlik bir atmosfer yaratmak. Bir kreş için uygundur, oturma odası, yatak odası, mutfak oturma. tüm nüansları ile kombine Kahverengi, bej yanı sıra hemen hemen tüm diğerleri, -, yeşil altın veya açık mavi ile. Aşağıdaki fotoğrafta, başkalarıyla kahverengi iyi bir kombinasyon görebilirsiniz.

salon için Şık tasarım perdeler

Çok zarif ve aristokrat tonları. yeşil veya kırmızı veya sarı ile kombine Mor perdeler, yatak odası için idealdir. açık mor ve beyaz tonlarının başarılı kombinasyonu mutfakta perdeler için kullanılır. Mor ışık tonları ile iyi görünüyor ve parlak ve güzel bir oturma odası yapabilirsiniz.

Mavi salonda iç için tavsiye edilir. Mavi perdeler, tutarlılık formalite hissi yaratır. mavi ile kombine Mavi perdeler, yatak odasına için tercih edebilirsiniz. Ayrıca mavi ve mavi beyaz iyi gider.

yatak odasında mavi ve beyaz perdeler uyumlu kombinasyonu

vardır, Neşeli sıcak ve canlı renkler herhangi bir iç "tazelemek". Turuncu perdeleri Çocuk odasında ve mutfakta sarı, oturma odasında ya da mutfakta asılı. Portakal ve kırmızı, mavi, yeşil veya beyaz ile kombine sarı perdeler.

Yeşil perdeler yatak odası veya oturma odasında, mutfakta harika görünüyorsun. beyaz, mavi, sarı, yeşil kombine ile. zenginlik ve lüks atmosferi, sarı, beyaz veya yeşil ile birlikte altın perde oluşturur. Böyle perdeler oturma odası için en uygun.

salon için orijinal yeşil ve beyaz perdeler

Siyah ve beyaz kombinasyonu lüks kombine perde yapacaktır. oda rafine, zarif olacak şekilde bu seçenek, salonda asılabilir.

iki renkli perdelerle uyumlu için, makinede dikiş temel becerilere sahip olmalıdır. Dikdörtgen boşlukları çok sayıda oluşan poshiva- geleneksel perdeler için kullanılabilir bir ürün.

Eğer dikiş perdeleri başlamadan önce, malzemenin özelliklerine dikkat etmek gerekir. perdeler için kumaş seçerken dikkate dayanıklılığını almalıdır. korniş uzunluğunu ölçmek için gereken uzun güzel bir görünüm vid.Zatem tutacak güçlü ve yoğun kumaş seçmek için önerilir. Bu ölçümler sayesinde malzemenin gerekli miktarını hesaplamak için yapmak. Hesaplama önlemler 1,5.Vysotu perde ile çarpılır korniş, uzunluğu ile ağır ve yoğun kumaş basit tanımlar: tavan yüksekliğinin (güvenli için gereklidir), üst ve alt parçaların kumaş boyu eklenmelidir için. Örneğin, 2.5 m yüksekliğinde, eğer 2.7 m gelecek perdeleri hazırlamak için gereklidir. İki kumaş bir arada dikey izdeliya.Chtoby düzgün kendi elleriyle perdeleri dikmek -k yatay bir kombinasyonun yükseklikte, her iki tarafta başka 2 santimetre eklediğinizde, makas, iğne, iğne, konuları, özel bant gerekecektir.

İki özdeş kesikler oluşan kumaş alıp, ortadan ikiye kesin. renkli adet Bir web sadece dikmek için: Sen, birbirinin yüzüne eklemek 1 cm kenarından geri çekin ve dikiş makinesinde dikiş gerekiyor. Demir düzgün perdeleri shov.Bokovye her bir tarafında 2 mm sarılır ve aynı zamanda ütülenmesi gereken ütülenir. yer sgiba.Nizhny kenarında bir çizgi böylece zhe.Zatem mevcut bant genişliğine perde sokmak gerekir dikmek yapın ve maddenin bu bölümü ütülenir. döngüler üstünde, ve iğnelerle iki parça sıkın böylece yaka bandı uygulayın. bandın üst ve alt kenarlarında bir satır olun. Benzer şekilde, kendi elleriyle dikiş gerçekleştirmek ve ikinci madde perdeler.

Başlamadan önce, ayrıca makine ve iplik gerginliği satırların kalitesini kontrol etmeli, değil perdeleri bozmak. Böylece, kolayca kendi elleriyle çalışmayı gerçekleştirebilir. Bunu yapmak için, bir odaya dönüştürmek için sabır ve fikir almak istiyorum.

Ayrıca bunun için idealdir ellerini kumaş kalıntıları ile yeni perde dikebilirsiniz ama pencerenin genişliği için yeterli değildi. perdeler artıkları dikmek için, santimetre, makas, kurdele gerekir. şeklini ve boyutunu tanımlanmış olması, Dikmek başlayabilirsiniz. Çapraz bağlı artıkları çift dikişleri. dikişleri Hide, kaseti kullanabilirsiniz.

artıkları kombine patiska perdeleri terzilik bir çok popüler bir fikir. Tek bir temel gölge ve alt farklı bir gölge çizgili yapılır. Örneğin, ince bir loş ve alt kestane ve pembe şerit ana bej renk modeli.

elleri ile Kombine perdeler artıkları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 3 = 2