Oturma odasında fotoğraf için Kombine perdeler

iç 70 şık seçenekler, fotoğraf: oturma odasında perdeleri

çizgiler ve oluşturmak ve görüntü tamamlamak oturma odasında perde, akan, döşeme: oturma odası tekstil olmadan hayal etmek zordur. oturma odası için Düzgün seçilen tasarım perdeler ferahlatıcı ve ilgi çekiyor.

Her iki iç kısmında Panjur odanın avantajlarını vurgulamak, bunu tamamlayacak ve yanlış renk veya tasarım perdeler ve genel tarzı uymadıkları seçiminde dezavantajlarını göstermektedir. oturma odası perdeleri için gereksinimler mutfağa kadar pek çok değildir ama oda güneşli tarafında yer alıyorsa bunlar, solmaya karşı dayanıklı olması gerekir.

oturma odasında penceresinde Perdeler güneş ışığı ve meraklı vzlyad korunmaktadır özel bir atmosfer yaratır. Onların benzer işlevselliği ile, onlar çok farklıdır ve farklı tarzlarda sağ uyum iç oda verildi.

 • kural olarak modern bir tarzda oturma odasında perdeleri, doğrudan ve bej ve beyaz renkler ve mor, kırmızı, yeşil pastel tonlarının açık tonlarda pençesinde olmadan. modern yaşam için Bezi perdeler doğal ve yükseltilmiş teknolojiye uygun olarak inşa ikisi de olabilir, ana ─ o tek sesli veya büyük bir geometriyle olduğunu.

 • Klasik tarzda oturma odası için perdeler hafif tül ve ağır kalın perdeleri birleştirir. Bir yandan, ağırlıksız organze gün ışığı iletir ve diğer yandan ─ opak perdeleri meraklı gözlerden korumak için duvar ve akşamları süslüyor. Bu çok pratik bir çözüm, yani klasik tarzda oturma odası için perdeler tasarımı aynı iyi tadı ile birçok sahipleri açın. İşte kumaşın her türlü malzeme ve doku varsayalım.

 • Oturma odasına Provence tarzında Perdeler doğanın bir duygu ve ilin basitlik yaratır. Renkler taze ve sulu, ama parlak olmamalıdır. Tercih koyu sarı ve pişmiş toprak rengi verilmelidir. keten, pamuk, çiçek elemanları parlak renkler, çizgiler ve hücre izin resimlerin çiçek nakış ile pamuk: oturma odasının iç Provence perdeleri doğal kumaşlardan özel olarak yapılmalıdır. oluşturmak için Provence ideal sürgülü kapılar ile büyük bir pencere olmalıdır.

Perdeler oturma odasının rengini seçme

perdelerin rengini seçerken size tavan oda büyüklüğünde, içinde ışık miktarı, düzeni ve yükseklikten başlamalıdır.

 • Gri bir oturma odasında Perdeler nötr çelik gölge güzellik ve stil vurgulayın. Sütteki Beyaz renk ve sarı tonları görüntüyü tamamlar. Pembe, sarı, turuncu ve şeftali parlak gölge olmak ve iç oturma odası ışık, konfor ve yumuşaklık katacaktır. güneşli odalarına en başarılı çözüm mavi bir seçim olacak ve mor perdeler nazik tonlarda, bu görüntüyü tamamlayacak perdeleri renginde odası ve dekoratif yastıklar yenileyecektir. Kazan-Kazan 'nötr aralık bej, kum ve herhangi kahve rengi tonu olduğunu.

 • İç bej oturma odasında Panjur odanın tarzını tamamlayacak sütlü ve kahverengi olmalıdır, ya da turkuaz, soluk menekşe, etkileyici aksanı yaratmak fuşya olabilir. Parlak doku, saten ve kadife vintage stil oluşturmak ve şeffaf ve modern kumaşlar minimalizm ve yüksek teknoloji tarzı, modern tarzı için uygundur.

 • Beyaz bir oturma odasında Perdeler, odanın stiline bağlı olarak, herhangi birini seçebilirsiniz. Klasik bir tasarım uygun beyaz karartma perdeleri, Goblen beyaz tyuley ve kahverengi ve kahve perdeler, bej ve kum için. Bu tasarım beyaz duvarlar susturmak ve konfor yaratacak. Parlak renkler (pembe, yeşil, lila, mavi, turuncu) pencere açıklığına dikkat gözaltına iç merkez olun.

oturma odası perdeleri için bir renk seçimi için öneriler

Renge göre oturma odasında perde almaya nasıl temel kurallar vardır:

 • , Renk ve gölge perdeleri seçerken renk ve duvar kağıdının dokusu bağlı olarak (tek palet duvar kağıdı perde seçerseniz, duvarların daha açık veya daha koyu 2-4 tondan olmalıdır);
 • Renk iç mobilya ya da çok büyük nesnelerin renklerini (koltuk ya da halı) eşleşebilir;
 • tasarım perdenin ve yastıklar bir kumaş tarzı bir birlik oluşturacak;
 • Küçük bir oturma odası için uygun ve görsel geniş yapmak ve sıcak soğuk renkler (mavi, yeşil), (turuncu, kırmızı) büyük oda (ve büyük desen) için daha uygundur;
 • güneşli tarafında odalar sıcak soğuk renkler, yaklaşım ve oturma odası ışığın iç dolduracaktır için.

oturma odasının iç Gri perdeler nötr ve pahalı bir görünüm yaratır. Bir ─ minimalist düz ve sarkık gri kumaş için bir süs ile bağbozumu tarzı perdeler uyacak şekilde eko-tarzı için uygundur.

herhangi gölgede uygun oturma odasında Kahverengi perdeler, ahşap mobilya ve zeminler birleştirilecek. Bu dikkat çekmez çok yönlü sesi, ama iç ısıtır.

şeffaf ve saydam malzemelerden yapılmış ise oturma odasında beyaz perdeler, bir hava atmosfer yaratır. Bunlar, ışık ekleyin tavan yükseltmek ve küçük bir oturma odası için uygundur. Saten, keten ve pamuk ─ perdeler ve Fonlar ve perdeliğe için iyi bir seçimdir gereksizdir.

oturma odasında Siyah beyaz perde geometrik çizgilerle, çizgili çiçek desenli hafif kumaş, seçmek daha iyidir ve daha sonra oda zarif bakacağız. Hatta daha parlak olacak perdeleri bir arka planı mobilya ve duvarlar ve gösterişli aksan renk ile kombine edilmelidir.

oturma odasında siyah perdeler hiçbir doku ve desen, sadece duvarların basit renklerle organik olarak bakmak. Onlar iyi kalitede kumaş olabilir ve iç mevcut bir stili vurgulamak gerekir.

oturma odasında Yeşil perdeler yumuşak zeytin gölge açık renkli pilili perdeler ile zarif bakacağız. ve açık renk duvarlar için rustik yeşil perdeleri kafesin içine sığacak oluşturmak ve parlak yeşil perdeler iç kilit unsuru olacak.

Yaratıcı bir ortam yaratmak için uygun oturma odasında Mor perdeler. beyaz ve gri duvarları ile birlikte. sesi cumbalı pencere ile bir oda için daha uygun olacak şekilde oturma odasının iç her boyutta odaları için uygundur, ve mor perdeler, uzay azaltabilir.

İç oturma odası perdeleri Turkuaz iyi mobilya veya duvarlar ile aynı rengi, beyaz mobilyalar ve parlak halı birleştirilir. Uçan perde ve turkuaz ışıkları eşsiz bir iç hava yaratacaktır.

oturma odasının iç kırmızı perdeler ilave enerjinin etkisi yaratır. kiraz ve şarap tonları açık renkli kumaşlar ile birlikte geniş bir oturma odası ve küçük bir oturma odası takviyesi için uygundur.

oturma odasında Maroon perdeleri beyaz ve bej duvarlar ile kombine ancak farklı tonlarda mavi ve mor çiçekler bir kombinasyonu için izin verdi. Büyük pencereli geniş odalar için uygundur.

oturma odasının iç Mavi perdeler parlak bir gölge uygun olacaktır ya da küçük bir odası ve geniş bir oturma odası için beyaz ve mavi bir arada, altın kordon garters ile mavi kadife perdeler birleştirebilirsiniz.

pelmet tyuley yukarı oturma odasında perde çeşitleri

 • dişin oturma odasında Işık perdeleri geçirilir ve güneş ışınlarının boncuklar, klipler, bobby pin ve boncuklarla süslenmiştir. kombinasyon halinde farklı renklerde filamentler bir bileşim oluşturmak ve birbirlerini tamamlarlar. oturma odası için keten ve ipek konuları almak daha iyidir.

 • oturma odasında dantel perde yıkama kolay ve düzgün bir delik halkaları aynı kat oluşturmak için herhangi bir çıkıntı ve tül üzerine monte edilir kumaş akan için uygun bir tasarım pencerelerdir.

 • oturma odasına grometli üzerinde Perdeler deforme olmadan kenara perdeler sık ​​hareket mümkün hale getirecek balkon kapısı ile oturma odası için doğru seçim olacaktır.

 • Provence ve hafif tasarım tarzında iç için (açıldığında gür kıvrımlar) oturma odasında Roma panjur minimalist oluşturmak için klasik sürümünü seçmek daha iyidir, ya Cascade.

 • oturma odasının bay penceresinde perde halkaları sınırlayıcı, tüm körfez genel dış köşelerinde perdeler ile ortak bir korniş her bıçağın üzerine bir pencere vardır. alışılmadık bir kaplama ile oturma odası için uygun gür perdeler.

 • küçük odalar ve dar için uygun oturma odasında kısa perdeler. Bunlar pencere pervazına ve hatta daha kısa kadar olabilir.

 • Salon güzel maske tüm bağlantı döngüler ve bir duvar içinde lambrequins ile Perdeler. Bunlar klasik ve Roma ikisi de olabilir. Palmet ciddiyet iç, drape püsküllü ve kurdeleler verir, bu monoton olabilir veya bir kombinasyon olabilir. Bugün herkes artık yumuşak ve rijit çerçeve palmet kullanır.

oturma odasının iç Foto perdeleri

oturma odasının iç perdeler için farklı seçeneklerin kullanımıyla ilgili örnekleri - aşağıda sunulan fotoğraflar üzerinde.

Manşonlarıyla Foto 1. Doğrudan perdeler 3 tonları hafif duvarlar ve hafif tül modern bir tarzda oturma odası tamamlar.

açık gri iç oda tasarımında Foto 2. Beyaz klasik ve panjur hava ve özlü hale getirir.

Fotoğraf gümüşi kumaş Akan 3. lavanta tonları zenginliğini vurgulayan ve beyaz kanepe renklerin isyan sulandırır.

bej perdeler oturma odası 4. Resim klasik tasarım döşeme rengini tamamlayacak ve tasarımın bir bütünlük oluşturmak.

saçak ile aynı lambrequins tamamlanmaktadır duvarları daha koyu 3 tonları üzerinde oturma odası kahve kadife perdeler iç Photo 5. ve taç WEightless ile uyumlu görünüyor.

bay penceresinde Fotoğraf 6. Katı Roma güneşlikler aşırı güneşten oda korumak ve tasarımın basitliği oda daha nedeniyle yapmak.

Fotoğraf 7. Perdeler mavi sulandırılmış klasik bej salon ve Fransız perdeler mavi nötralize.

Fotoğraf 8. pamuk tül ve güneşlik odası tasarımıyla daha uyumlu, fakat avize odasına kahverengi bolluğuna rağmen, taze görünüyor.

Siyah ve beyaz vurgu duvarını yeniler sürekli ağırlıksız organze perdeler ve açık bej rengi ile dekore edilmiş oturma odası cumba, iç 9. Fotoğraf.

Bir hata mı buldunuz? Bir film seçin ve Ctrl + Enter tuşlarına basarak gönderin.

Kombine perdeler: basit ve aynı zamanda orijinal versiyonu bir

Eğer henüz kombine perdeleri bakmak bulunamamıştır kıyafet ve uygun seçeneklere pencereyi değiştirme zamanı olduğunu düşünüyorsanız farklı doku ve renk Kumaşlar herhangi bir oda için özgün, çağdaş dekor oluşturmasını sağlar. Bunlar doku ve / veya kumaşın renk olarak farklı oluşur. Onlar herhangi bir odada asılı ve tam anlamıyla oda dönüşümü yapılabilir. Bu arada, mutlaka o pencereye arkadaş olmaya kumaşlar, seçim için mağazaya çalışmaz, eski perdelerin kalıntılarından şeyler yapabilir.

Kombine perdeler: iyi kombinasyonu bulmak için nasıl

En önemli yolu - iki renk birleştirmektir. dokular ile her şey derhal pencerede birleştirilecek olup olmadığını belirlemek için bazen imkansız biraz daha zordur. Ama renk - bu iç dönüşümün iyi bir araçtır.

Perdeler iki şekilde birleştirilebilir:

 • Harmoniously. tek renk gamı ​​büyük olasılıkla komşu renkler, alınan zaman. Ana renk ve onunla birlikte oynayacak sonraki birini alın. Ya o - renkler nedeniyle ikiden fazla olabilir.
 • Contrastly. Bu durumda, bireysel renkler kalanını kontrast olacak ve aynı zamanda ilginç parlak renk çeşitli efektler yaratacak.

sizin için mükemmel bir seçenek, tasarım becerileri ve hayal gücünün tümü dahil - Odanıza, kombine panjur benzersiz bir tasarım yapmak istiyorsanız

Ne kriter tarafından hangi göre renk seçmek için? Eğer duvar kağıdı basında ve arkalarında ve perdeleri değiştirirsen, örneğin, cevap basittir. Kişisel perde ve duvar kağıtları yakın ilişkiler bağlanır. bunların bir kombinasyonu bir göz atın. Ancak, bu seçenek mobilya ikinci keman rol oynadığını gerektirir ve bunu her zaman oldukça muhafazakar olduğunu var.

Eğer duvar kağıdı aynı, arka plan, nötr, sakin hep olacağını biliyoruz, perdeler mobilya ile topluluk renk hikayeleri inşa etmek, kombine edilebilir gelmiştir.

Farklı tonları (video) nasıl birleştirilir

İki renk İpuçları perdeler nasıl birleştirilir

İki renk kombinasyonu perdeleri - Bu klasik bir açığız. Bu arada, tasarımcılar istenen görsel efektler elde, düşük odalarında onu sömürmek için tavsiye edilir.

Bu kolayca olduğunu açıkladı - iki renk size bant geçiren tasarımı yapmak ve biraz dikey çubuklar görsel olarak tavan kaldırın.

Perdeler kez ayak yürüyen herhangi bir kişinin birleştirerek yapabilirsiniz: günaha deneme ve bir sonuç, iç modern ve şık detay kayıtsız kimseyi bırakmayacak olsun

Şimdi özellikle renkleri birleştirmek konusunda:

 1. Kırmızı ve bordo. Birlikte, bu renkler birleştirmek - tehlikeli şey, bu nedenle çok agresif ikiliyi. Seyreltik bu tonları metalik gri, gri olabilir. Ama en azından iken bu renkler iç kalan ayrıntılarda olmalıdır. Ve standart versiyonu - kırmızı (bordo) beyaz veya hafif dumanlı +.
 2. bej gamı. Bu yatıştırma bir ev atmosfer yaratır sakin renktir. Bej rengi altın ve soluk mavi veya yeşil ile kombine edilmiştir.
 3. Kahverengi. neredeyse tüm renkleri ile arkadaş olmak için yönetir çünkü öyle değil sadece kendi renk düzeni, neredeyse mükemmel renktir.
 4. lila rengi. sarı, kırmızı, yeşil tonları ile - birleştirmek ne yatak odası için iyi bir seçenek. Biz zor bir iş gününden sonra içine atılmak için çok güzel hatta fantastik oldukça gizemli atmosfer, olsun.
 5. mavi. Mavi + Beyaz daha iyi ikilisi, bu arada, tazeliğini yoksun mutfak, bir varyantını bir iyi bulamadık.
 6. Turuncu, sarı. Çok neşeli ve enerjik renkler. Doğal ısı yoksun bir odada onları iyi kullanın. Ve turuncu ve sarı, yeşil, mavi, kırmızı ve beyaz ile kombine edilebilir.

Farklı kumaşlar ve renkler birleştirerek deneyler ve hayal ederek, zarif ve lüks odanız yapacak iç harika unsuru oluşturabilir

Genelde, iki renkli perdeler ise - her zaman küçük bir deney. diğer renkler farklı etkileri vermek sıcak lila mor ve soğuk sonra birlikte böylece sandığınız kadar görünüşte yakın ve aslında olabilir. Bir yanıt aramak için, denemek, denemek gerektiğini ve sezgisel bir seçim güven çünkü.

Mutfak için Kombine perdeler: Mükemmel ne bakacağız

iki renkli perdeler lehine, mutfakta özellikle ilgili seçim bunun üzerinde büyük ve oldukça büyük bir kutu varsa. Ya da, örneğin, balkon kapısı penceresi.

Belirli bir seçenek olabilir düşünün. Sen oldukça kasvetli belki henüz tam sağlanmayan görünüyor geniş mutfak, büyük bir pencere vardır. Sütlü, örneğin, kahve rengi bir kalın - düzeye şekilde bu boşluğu etkilemek için, iki kumaş almak gerekir. örneğin bordo olarak, ikinci koyu kumaş al. Ama sıkı ve saydam olmayan. Perdeler diğer kız kardeş ile birleştirmek, sen ve süt ile aynı renk, daha iyi kahve pikap asmak, katta olacak. Yani kutuya birleşmiş böyle çiftler üç olmalıdır - her yanda iki, ortada bir tane.

ana binanın biridir yanında Kombine panjur, mutfağa sakin ve gevşeme hissi uyandırır yardımcı olacağı, size ve ailenize zaman geçirmekti

Böyle iki renkli perdeler ve oturma odası için iyi bir seçenek.

Kombine perdeler: artıkları fikri

Birçok fikirler arasında perde kombinasyonları özellikle sevimli, güzel ve iddiasız pamuklu kumaş, perde yaratma fikri vurgulanmış.

Hala ideal olarak bu amaç için uygundur bez parçalarını, varsa, elleriyle kombine perde yapabilirsiniz, ancak bunların genişliği veya uzunluğu penceresi yeterli değildir

Size gerekenler: çok farklı, ama çok küçük basma, kalıntıları. Sonra size calico kullanmak kaç türün göreceksiniz akıllı tasarım yapmak.

birinin ana renk ve alt Farklı renkteki çizgili düzenler. Örneğin, ana renk bej ince beyazımsı resim ve altta ve pembe çizgili kestane de. pembe bant yukarı henüz daha yüksek olabilir. Bu perdeler ev, onları çok güzel yapmak, dantel veya örgü ile dekore edilebilir. onlar sadece kendi kurallarına yapıldıkça ülke veya provence tarzı, kalıntıların tür perde ağırlayacak.

Farklı renkler kombine panjur (video)

tasarım açısından sadece etkin perdeleri birleştirin, aynı zamanda ilginç. Her deney tamamen odanın görünümünü değiştirecek beklenmedik bulgu, sonuçlanabilir. Deneyin ve ev daha sıcak ve rahat olmasına yardımcı olacak mükemmel bir seçenek bulabilirsiniz.

Oturma odası ve salon için modern perdeler

Yanı sıra giyim, düzenli, yeni moda trendler ve tasarımında iç tasarımı umutsuzca modası geçmiş olabilir yarın, bugün geçerliydi. Bu moda peşinde, biz duvar ve döşeme değiştirmek için 2-3 yıla ihtiyacı anlamına gelmez. yeni perde almak için yeterli zaman iç oda ruhunu maç için. Bu yazıda salon ve salonun modern perdeler tasarımında 2017 yılında tüm moda trendleri bakacağız ve ayrıca örneklerle canlı çok sayıda fotoğraf verir.

Tül ve uzun süre perdeler oturma odası ve salonlarda pencere açıklıkları dekorasyon en popüler tandem kalır.

2017 yılında moda iki tonlu perdeleri asmak. Aslında, bu tür perdeler iki farklı renklerin bir malzemeden imal edilmiştir. Nedeniyle bazı perdeler diğerinin üstüne izlenimini terzilik böyle bir yönteme ilişkindir. Bu güzel ve şık görünüyor.

Oturma odası ve salon için modern bir iki renkli perdeler fotoğraf seçeneklerinde.

Tül ışık havadar şeffaf perdeler gün dikilir. Güneş ışığını yumuşatmak, gözler için daha konforlu hale ve odada rahat bir atmosfer yaratır.

Opak perdeleri tamamen karanlık oda. Bunlar iç ortamın tarzını vurgulamak ve eksiksiz vermek.

Onlar için kumaş seçimi çok geniştir ve dokular ve renkler yeni çeşitler her zaman vardır.

Buna ek olarak, güneşlik ve perdeler ve lambrequins ve perde aksesuarları ile kombine dökümlü farklı yolları vardır.

kumaş, kesim, kumaş seçimi deneme ve her zaman avangard için salondan herhangi bir iç tarzı için uygun bir model bulabilirsiniz kırpın.

yük ve büyük ve hatta perdeleri renk ile zıt olabilir.

Yatay olarak dikilmiş kumaş iki renk birleştirerek "colorblock" perde tarzı, yani bakmak ilginç. teknik ile en basit malzeme oturma odası veya salon için şık ve modern perde yapmak bile mümkündür.

ideal oturma odası veya salon için uygundur stili "colorblock" fotoğraf Modern perdeler,.

tül perde ve oturma odası ve salonda önerilen yollardan bugün tasarımcıları tasarım pencereleri birkaç özel dikkate değerdir:

 • vurgu perdeler açık. Bunlar püsküller ve saçak dekore lambrequins kombine zengin dökümlü kumaş doygun renkler,, dikilir. Bunlar dekoratif teknikler kerede uygulanmasına gerek yoktur. Sadece bir ya da iki tanesi. Tül ana perdelerin güzelliği vurgulayan arka plandır. Onun soluk perdeler maç için kumaştan dikilmiş ve süslemeleri etmez.
 • Vurgu tül üzerine yerleştirilir. Bu durumda, perde tasarımı tam tersi seçilir: kumaş çeken ilgiden dikili perdeler, gür kıvrımları içinde toplamak ve perde aksesuarları süsleyin. Onları seçilen Perdeler pastel renkler ve basit şekiller soluk.
 • salon pencereler gölgeli tarafında bulunuyorsa bunlar sadece tül ihraç edilebilir. ipek, şifon, organza: - İdeal fotoğraf pürüzsüz şeffaf doğal yoğun örgü kumaş baskı ile tül. ayrıntılı perdeler, Pelmets ve süslemeler gerek Fotoshtoram. Her türlü iç stili altında, sağ görüntüyü bulabilirsiniz: hazır perdeler satın almak veya bireysel tasarım üzerine stüdyoda bunları sipariş.

saçak ve tül perdeleri sabitleme birçok farklı yolu vardır: - perinçler perde bandı, ipli, kayışlar halkalı, mandal, ama en moda son zamanlarda, döngüler.

gromet üzerinde Perdeler mükemmel modern tarzda oturma odası için uygundur.

Gözleri - küçük plastik ya da metal halkaları perdenin üst kesim deliklere yerleştirilir. Perdelerin üzerinde Onların sayesinde aynı, pürüzsüz akan kıvrımlar kurdu. yüzük, derin kat arasında daha fazla bir mesafe. Bu bağlama yuvarlak Korniş uygundur ve çok düzgün ve modern görünüyor.

halka deliklerden dize veya Dişli bağları kendilerine veya onlar aracılığıyla ekli kanca asmak: grometli üzerine Perdeler iki şekilde korniş üzerine monte edilebilir. halkalar boyutu perde çubuk çapına bağlıdır. Bunlar ince olması ve sadece fonksiyonel taşıyabilir

Cam perdesi - korniş tüm genişliği boyunca perde topluluğu üst kısmında yer alan dar bir dekoratif kumaş perde. Başlangıçta bu tür kumaşlar perdeler ve perdeler sadece tamamlanmaktadır. Ama bugün, moda ve herhangi perdeleri birleştirmek için izin lambrequins ile katman.

Pelmets orijinal izin ve şık pencere perdeleri lüks ve bitmiş bir görünüm vermek ve odada ortamı daha konforlu hale süsleyin. darbe ve tavanlar küçük kusurları pencereleri gizlemek dışarı Buna ek olarak, görsel olarak pürüzsüz yardımcı olur.

Resimde bile modern iç odaya sen lambrequins ile pencere perdeleri düzenlemek nasıl bir örnek olarak.

Bunlar birkaç tipe ayrılabilir:

 • Yumuşak Klasik. Yumuşak doku keser örgü veya kepçe kullanarak başka bir şekilde bir drape perekidy veya akan. Bunlar birkaç bölümden oluşan kumaş ve kompleksin tek bir parça yapılmış, basit olabilir.
 • Bando. Düz örneğin göre, kalın bir yapıştırıcı, sabit cam perdesi kumaş kırışma olmaksızın, Dokunmamış. Bunun alt kenarı düz bir rasgele bir şekil ya da tepe bölümü kesik (cam perdesi sonra dar bir kumaş bandı gibi görünür) olabilir.
 • Delikli. Bir lazer aracılığıyla-telkari desenli, tüm yüzeyi boyunca bir kesim ile Sert palmet.
 • Pelmets - puflar. Tüm kağıt tabakaları, tek katmanlı ya da istiflenmiş tabaka 2-3 ve bağcıklı orijinal bant veya dekoratif kordonlar.
 • Kombine. sert ve yumuşak modelleri için tipik olan birkaç bölümden oluşan Pelmets,. Örneğin, basit bir dikdörtgen çeteler yumuşak perdeler kenarlarda asılı.

Modern iç mekanlara için sert lambrequins ile en uygun perdeler vardır.

Bugün herhangi perdenin lambrequins modeli ile birleştirmek modadır. bazı modern fikirler düşünün:

 • Lush klasik cam perdesi perdeleri ve perde parlak ve statü görünüm verir.
 • şeklinde palmet perekidy yumuşatmak ve daha az resmi sıkı düz çizgileri Roma güneşlikler ve dikey güneşlikler olun.
 • Uzun dar dikdörtgen şeklinde Bando, pürüzsüz, yumuşak şekiller Avusturya ve Fransız perdeleri vurgulamak.
 • Dikey kumaş perde ile birlikte süslü süs geniş ilmekli palmet, pencerenin dışında uzayın bakış açısı ve derinlik etkisi yaratacaktır.

panjur Her tür için size modeli palmet bulabilirsiniz. Birlikte, eşsiz ve tek örneği Türünün iç oluşturmak için yardımcı olur.

Roma güneşlikler - kaldırma perde bir tür. Bu plastik ve ahşap çıtalar da dikilmiş ters tarafına sayesinde elde edilebilir düz bir kat, bir araya monte edilmiş durumda, basit bir dikdörtgen şekline sahiptir.

Resimde klasik Roma tonları ve perdeler birleştirebilirsiniz bir örnek, bu yüzden modern iç güzel görünüyordu.

Tasarımcılar kendi yönlülük için Roma güneşlikler seviyorum. Bir kumaş dokusu ve herhangi bir rengi dikebilirsiniz. Bu Roma panjur perde olarak kullanılan, veya perde gibi ve her durum altında size uygun bir model bulabilirsiniz anlamına gelir.

Çok uyumlu iç uyması olmasa bile, her zaman pencere perdeleri başka modeli ile kombine edilebilir.

Klasik yaşam için tipik olarak kadife jakar, brocades, duvar halısı olarak temsil yoğun kumaşlar seçilir. tül, vual, hafif ipekten veya organze perdeler ile kombine bunların Roma perdeler.

Minimalist tarzda tasarımcıları oturma odası için bir renk ya da dikey çizgili kumaş baskı roman tonları tavsiye ederiz. Aydınlık ve karanlık bantların münavebe özellikle etkili bir şekilde geniş pencereli bakar.

Japon tarzı veya çevresel iyi çözümü yaşayan İçin bambu yada samandan yapılmış Roma panjur olabilir. Ve şiddetli formları azaltmak amacıyla, bir dize korniş tavana asılı, renksiz ışık tül ile takviye edilebilir.

İç Böyle Perişan-şık, Fransız Provence ve Amerikan ülke çiçek baskı veya keten veya ağır pamuktan yapılmış bir kafes ile Roma perdeleri süsleyen İngiliz olarak, rustik tarzda vardır. Ancak bu sezon, ince baskı karşılama değil, yani çiçek ve kafes büyük seçim daha iyidir. Nedeniyle Roma modeli perdeler kıvrımlar pürüzsüz ve nadir olması nedeniyle, bunlar görüntüyü bozmaz.

Biraz gün ışığı ile küçük bir oturma odası için iyi ışık ve açık renkli kumaş roman tonları uygundur. Bunlar görsel olarak küçük bir oda ağırlıklı değildir ve gereksiz yere dikkat çekmek olmaz. Bu ışık perdeleri şeffaf perdeler tamamlayan oda daha taze ve havadar bakacağız.

Böylece, herhangi bir iç için siz "kendi" Roma panjur bulabilirsiniz. Onların şekil değişmeden kalır nedeniyle Ama, onunla deneme olmayacaktır. Bu nedenle uyum sadece farklı doku modelleri ve kumaş renkleri seçerek edilebilir bir durum içine sığacak.

Avusturya perdeleri perde romantik, şık perdeler altı çizili karakteri ile tek model kaldırın. İstisna - Bir Fransız Marki. Oysa onların klasik sürümü statik ve asansör kontrolü, sadece son zamanlarda donatılmıştır içerir.

Sadece tuval altındaki "Avusturyalılar" Drape, böylece kırışıklıklar onlara gür ve görkemli görünmüyor. Bu sezon ağırlıklı olarak hassas olan çiçek baskı renklerinin doğal yumuşak dokuların dikebilirsiniz: ince keten, pamuk ürünleri, tül organze pastel renkler ve çiçek ve kelebek şeklinde yay, örgü, dantel perde pimleri ile dekore.

Avusturya modeli ayrıca dikmek ve narin peçe veya organze ve klasik uzun perdeler ile kombine edilebilir. Ve ana perde olarak kullanmak mümkündür.

Kesinlikle Avusturya perdeleri olamaz herhangi bir iç mekan için uygun olduğunu söylerler. Onların naif "peyzansky" karakteri iyi klasik ülke tarzına uygun:

 • İngiliz Perişan-şık takım elbise "Avusturyalılar" düz pamuk veya ipek beyazımsı pastel tonlarının için.
 • Provence Fransızca için narin pembe veya mavi çiçekli kalın pamuklu veya keten dikmek iyidir.
 • Amerikan country tarzında dekore odasında Avusturya perdeleri, için, küçük hücre veya çizgili saten veya pamuk seçin.

yaşam için bu tür dokusu tarafından oluşturulan Gölgelendirme, genellikle yeterlidir. Bu nedenle, şart olmamakla birlikte, diğer perdeleri ile bunların perde olabilir birleştirir.

Japon paneli - dikdörtgen, sıkıca gerilmiş kumaş tablolardan oluşan, perde kayar. Dıştan bakıldığında, onlar dolapları kapılarını benziyor ve aynı prensip üzerinde yatay düzlemde hareket eder. yerçekimi Resim kayış tabakaları germe, kendi alt kısmında kuliske geçirilir.

oturma odasında sade bir görünüm Japon perdeler rağmen gür fonlar ile perdeleri en az bir rahat ve konforlu bir atmosfer yaratmak mümkün. Ancak, bunların uzunluğu pervazına ve zemine ikisi de olabilir. Oturma odası ve salon için son seçenek tercih edilir.

Onların yoğunluğuna bağlı olarak Japon perdelerin Işık koruyucu özellikleri,. Bu durumda, onlar için kumaş herhangi birini seçebilirsiniz: fotoğraf baskısı ile, yoğun saydam, renkli, tek renkli doğal, sentetik,. seçim iç onları görüyorsunuz ne tür bir rol bağlıdır. İhtiyaçları tam gölgede oda veya onun için yeterli biraz gün ışığı yumuşatmak okunur perdeler, mı, onlar durum için bir arka plan oluşturmak için onun veya onların randevunun ana odak noktası olacaktır.

odası ve oturma odasında Japon perdeler için sezonun Moda trendleri şunlardır:

 • saydam ve kalın ipek, örneğin, farklı bir yoğunluk tek çıkıntı ağ, ile kombinasyon. Aynı zamanda sıkı paneli perdeleri ve saydam perdeler rol oynamaktadır.
 • farklı renkler ve dokular 10 resimlerinde kadar yerleştirilebilir önce ise pencere boyutu, izin verir. Diğer veya örtüşme sonra bir dizi bir taneye kadar ekleyerek, saçak boyunca taşıyarak ışık, gölge ve renk ile sonsuz oyun olabilir.
 • son moda trendleri biri - fotoshtory. tuvale benzer Japon modeli şekli çerçeve üzerinde gergin olduğundan, bunlar ideal olarak baskı için uygundur. Onlar herhangi resme uygulanan ve oturma odasında eşsiz ve bireysel iç oluşturmak edilebilir.

Bir oturma odası ve salon Japon perde yapma böyle Modern Japonca, yüksek teknoloji, minimalizm gibi Minimalist bir iç mekana, en uygun olduğunu unutmayın. uyumlu bir gür ve romantik iç laconic kumaş panelleri uygun olması için, bu perdeler, tül ya da müslin ile kombine edilmelidir.

stor perdeler ya kepenkler - Son yıllarda, odada modern perdeler başka ilginç ve pratik tür doldurulan. Bu tür bir perde ya da doğrudan pencere kanadı için pencere boşluğuna monte edilen bir mil üzerinde sarılmış olduğu kumaş, bir parça. Kapalı biçimde, ilk durumda, tamamen pencere pervazına pencereyi kapatır, ve ikinci olarak, sadece cam.

Böyle perdeler iç özlülüğü seven insanlar için uygundur. Başlangıçta, çoğunlukla mutfakta ve banyoda camdan dışarı yapılmış ve diğer odalar için, onlar da basit olarak kabul edildi. moda yaratıcı çözümler ve geleneksel perdeler birçok kişi zaten beslenmek Fakat bugün, stor perde, tüm yaşam alanlarında kullanılmaktadır. Ve perde görünümü az resmi hale getirmek için, onlar perde diğer türleri ile birleştirilir.

iç tasarım alanında modern fikirler mümkün herhangi bir iç tarzlarda güneşlikler kullanmak olun:

 • hi-tech tarzında oturma odası, büyük panjur ıslak asfalt rengini yanı sıra siyah veya beyaz görünüyor.
 • minimalizm tarzında tarafından uygun panjur renk sadece bir ipucu ile, gölgeler soluk.
 • doğal renkler, kahverengi, yeşil ve bambu doğal kumaşlardan seçilmiş bir Japon tarzı perde yaşayan By.
 • Böyle art nouveau ve pop art en uygun panjur parlak renkler olarak avangard iç tasarım stilleri. mobilya üzerine döşeme, dekoratif yastıklar: Buradaki önemli diğer aynı renkteki elemanları tarafından onlara destek unutmayın.
 • Klasik iç stor perdeler için sadece yeterli değildir. Yoğun panjur şeffaf kumaştan yapılmış tül, perde ve jaluzi ile takviye edilmesi gerekmektedir.

Geleneksel storlar yeteneği farklılık popüler olan belirli Bunlar "gece-gündüz", doğal ışıkta odaya giren doz. "Gündüz-gece" iki kumaş katmanları yapılır perdeleri, yoğun ve şeffaf dönüşümlü şeritler oluşan bir çeşitlendirilmiş. Kapalı konumdayken, tek bir bıçak gibi bakmak ve ve açık biçim boşlukları güneş ışınlarının geçmektedir.

Muslin - parçacığı veya şeritler yoğun satır perdeler. Çok, plastik, dekoratif asmak kolaydır ayrı pencere dekorasyon gibi büyük bakmak ve de kolayca panjur diğer çeşitleri ile birleştirilmiştir.

Hava yapısında rağmen, iplik perdeler güneş ışığından yüzde yüz koruma olmak gerekmez odalar için yeterli gölgeleme oluşturmak için tam olarak mümkün. Bu nedenle salonları ve salonlar tasarımcıların tasarım giderek hizmetine devam edeceğini aslında şaşırtıcı bir şey yoktur.

kelime muslin çok farklı renk ve perdelerin dokusu büyük miktarda saklandığını, ancak şartlı iki tipe ayrılabilir: basit ve sağlam dekoratif unsurlar.

Basit müsli tek renkli veya çok renkli, bükülmüş pamuk, ipek veya shenillovyh oluşur. Katı dekoratif unsurlarla muslin - aynı basit ipler, ama kristaller, boncuklar, payetler, kabukları, suni kelebekler veya çiçekler ile süslenmiş.

Her zaman dekorasyon muslin için yeni seçenekler vardır ve oda ve imkansız yaşayan bu önemsiz olmayan perdeler tesciline ilişkin tüm modern fikirleri listelemek. İşte bunlardan bazıları:

 • Doğu Arap iç in hangi bize gelmiş ve filaman perdeleri altın ve gümüş iplikler eklenmesiyle iyi muslin doymuş parlak renkler görünüyor.
 • hi-tech tarzında oturma odası metalik bir parlaklık ile uygun muslin yanı sıra ıslak asfalt, siyah, beyaz ve renktir.
 • boncuk ve yapay çiçeklerle süslenmiş Provence ve perişan şık takım elbise narin bembeyaz müslininle tarzında odalar için.
 • Akdeniz oturma odası için, kabukları ile dekore muslin, seçebilir.
 • Klasik iç en uygun muslin yumuşak pastel tonları için, perdelerin rol oynamaktadır.

Buna ek olarak, hemen hemen tüm iç çok etkileyici perdeler iplik uzun perdeler üstünde asılı ve güzel dökümlü bak.

Bir tasarımcı perdeleri seçmeye yönelik ipuçları

 1. salon ve oturma odası için 1 Perdeler yeter ki dekor geri kalanı ile uyum içinde olduğu gibi, herhangi bir model olabilir.
 2. tül ve perde, hamal ve Roma perdeleri, perde ve jaluzi: 2 Bugün bir çok yönlü pencere perdeleri içinde birleştirmek acil.
 3. 3 Perdeler duvarlarla birleştirme olmamalıdır. tek renkli duvar kağıdı tek renkli ya da desenli renk, kontrast perdeleri seçilmiş veya karartmak altında. Aksine, renkli duvar altında sadece düz perdeleri seçin.
 4. 4 perdeler için kumaş markete gidiyor, duvar kağıdı bir parça alır. Duvarlar boyanmış, mobil cihazda onlardan bir fotoğraf çekebilirsiniz. Bu kumaş renkleri ile yönlendirmek için yardımcı olacaktır.
 5. Sayaç kumaş üzerinde 5 pencere farklı görünüyor. Yani, satın almadan önce izni için onu düşünün.
 6. moda tüm doğal 6 bu sezon. Bu yalnızca perdeleri kumaş kalitesine değil de geçerlidir, ama aynı zamanda onun rengi. En popüler renkleri - yeşil, mavi, kahverengi, kiraz, hardal. Kalın gouache boyaları benzeyen, doymuş ve sessiz olmalıdır.
 7. 7'de moda büyük baskılar. fotoğraf baskısı ile çok alakalı perdeler. Görüntüye bağlı olarak herhangi bir iç eşleştirilebilir.

Oturma odası ve salon - misafirler almak ve hangi yargıç barındıran oda. Biz her şeyden önce onları rahat ettirmek için denemek tasarım diğer odalara yapıyor, eğer, oda ve durumlarını oturma odası sade şık ve güzel olmalıdır. Bu konuda çağdaş perdelerin olasılıklar sonsuzdur. Her zaman aralarında bir pratik, güzel ve tasarım modeli bulmak mümkün olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

76 − 66 =