iki renk kombinasyonu fotoğrafını perdeler

Farklı dokulardan iki renk veya tonları nasıl birleştirilir

içerideki olan eşsiz mutfağı vermek için, şık mobilyalar, sıradışı bitirmek veya parlak yemekler seçebilirsiniz. Ve iki renk tonlarında veya farklı dokular kumaş birkaç çeşit bir kombinasyonu bir arada kullanarak, tekstil deneme mümkün - bu yöntem kapsamlı bir yenileme veya önemli maliyetler gerektirmektedir ve acemi tasarımcıları için idealdir etmez. Bu nedenle, ayrıntılı olarak "Tekstil kombinatorik" ve mutfak tasarımı için birçok kazan-kazan fikirlerin temel teknikleri düşünün.

iki renk kumaş perde: Başarılı kombinasyonların sırları ↑

Mutfak - pencere perdelik ağırlıklı dekoratif bir rol oynar evin kaç oda. Tabii ki, birinci kat sakinleri veya daire pencereleri güneşli yan bakan ve aşırı ışığa karşı bir koruma olarak kullanmak ve meraklı gözler, ama yine de mutfakta perdeleri temel amacı ile - "İyi Housekeeping" rahatlık vermek için Yeni iki renkli perdeler mükemmel içine, genel uyum ilkelerine ve mekan görsel düzeltme yolları hakkında unutmamak önemlidir uyacak şekilde.

Mutfak penceresi için iki renk perdeler

Başarılı kombinasyonları 4 kurallar:

Soğuk - Birçok kişi ise güneş boğulmuş pencereler, "kuzey" odaları sıcak renklerin perde seçmek daha iyi olduğunu biliyoruz. Ama hesaba küçük mutfak, soğuk renklerin hangi görsel yabancılaştırmak pencereyi tercih vermek ve odanın hacmini vermelidir böylece görsel olarak sıcak renkler, nesneyi getirmek gerçeğini almak önemlidir. ince desen veya sarı, turuncu, çimen yeşili veya renk başka bir "ısınma" küçük desenli tamamlanmaktadır nötr tonlar, - Ancak, alternatif bir seçeneği kullanabilirsiniz.

İki ton portakal ve beyaz perdeler

Perdeler dekorasyon ve mutfak mobilyaları ile uyum içinde hazırlanmış veya parlak bir dokunuş, göz alıcı hale edilebilir. ahenkli iç bakmak için, başka bir pencere perdelik kumaş veya aksesuar renkleri çoğaltmak için değer.

Mutfakta perdeleri

Perde bir türün, fakat farklı tonlarının birkaç resim kullanılarak veya doku ve şeffaflık derecesi değişik malzemeleri birleştirerek birleştirilebilir. Ama pratiklik unutma, biz yemek aromalarıyla yüksek nem, yüksek sıcaklık, is ve duman ile karakterizedir özel mikroklima, mutfağa bahsediyoruz. Bu nedenle, malzeme dağınık ve, örneğin, organze, polyester örgü, krep şifon ilavesiyle pamuk bakımı kolay olmalıdır.

Belirli bir stilin süsler özelliği sayesinde, siz tasarımın tematik alanı vurgulayabilirsiniz. Örneğin, bir ülkenin, Provence ve diğer rustik iç uygun ekose ve çiçekli perdeler de, pastel renklerde kendini renkli perdeler ile kombine edilebilen, basit pelmet. Tarihsel stilleri altın nakış veya basılı ipek ile ışık perdeleri tamamlayacak. yüksek teknoloji veya minimalist ruhu içinde dekore modern bir mutfak, tek renkli modeller fotoğraf baskısı halkalarına ve kumaş güneşlikler uygun.

iki renk kombinasyonu farklı tarzlarda perdeler:

İki renk perdeleri Kombinasyon

Desenler odanın görsel geometrisini değiştirmek için kullanılabilir. Örneğin, görsel pripodnimut düşük tavan, yatay desen "katta" uzun perdeler dikey çizgili duvar "itme" ve pencere açıklığı arttırmak, büyük parlak çiçekler bir pencere getirecektir ve ince baskı - götürmek.

görüntülerin farklı türleri kombinasyonu gelince, o birkaç panjur üzerinde modelin sadece bir çeşit kullanmak gerekli değildir. cesaretle parlak renkler veya bezelye ile serpiştirilmiş boyuna ve yatay çizgili birleştirerek Aksine, üzerinde, sessiz klasik stilleri için daha uygun tek eleman üzerinde kullanılan şık ve modern luka.A geleneksel çiçek baskı, elde edebilirsiniz.

renkler ve çizgiler ilginç kombinasyonu

Muhteşem Combo Kit: İngilizce bir kafes içinde perde ve lambrequins bir perde

! Renk, süs, doku veya aksesuar - sadece perde değil, aynı zamanda birbirleri ile, oda dekor geri kalanı ile birleştirildi önemlidir unutmayın.

renkler ve dokular ilginç bir kombinasyon ↑

kolay seçenek benzersiz tekstil tasarım mutfağı pencere oluşturmak için - perde iki tür bir arada kullanın. En iyi ikilisi hava perdeleri, perde veya farklı renklerde aynı malzemeden kısa lambrekenom.Ne az etkileyici bir görünüm kör tarafından desteklenmiş mutfak roman veya yuvarlak inşaat, olabilir.

Parlak çiçek perdeler ve güneşli sarı "Rimko" - kombine ülke ve Provence için iyi bir seçenek

Renk kokteyller oluşturmak için fikirler ↑

Bize dikkate mutfak ve odanın üslup tasarımın özelliklerini alarak, iki renk tonları nasıl birleştirileceğini ayrıntılı olarak ele alalım.

Klasik cephanelik favori yöntemi - Bir bazik, nötr gölge (beyaz, gri, süt, bej) ve herhangi bir accentual renk olarak kullanılabilir. hepsi seçilen rengin yoğunluğuna bağlı - Çoğu zaman parlak renklerde perde ya da kapatıcı ve koruyucuyu veya kalın perdeleri kontrastı gerçekleştirmek veya tamamlayıcı çizilmiş.

İki tonlu kırmızı ve beyaz topluluk parlak ve şık görünüyor

Minimalist, yüksek teknoloji ve modern - Düz malzemeler modern bir tarzda dekore mutfaklar için idealdir. Eğer standart dışı çözümler istiyorsanız "temel" kumaş odanın dekorasyon ve mobilya kullanılan ana renkler ile ortak, desenli veya çok renkli baskı gibi, kullanılabilir. "Seyreltilmiş" iki renkli kumaşlar parlak hücre, şeritler, çiçek ya da geometrik desen olabilir - bu kalıplar tekstil geri kalanı aynı ruhu dekore edilmiş, özellikle de mutfak ortamında çok organik bir nokta.

Modern bir tarzda mutfak için Kombine turkuaz-bej perdeler

İki renkli perdeler muhteşem Fırça aldı geçti

İpucu! Birkaç parlak renklerin aynı perde satın almak ve kolayca herhangi bir renk ile kombine edilebilir nastroeniyu- mevsime veya nötr bazda göre değiştirebilirsiniz.

Böyle bir seçenek parlak renkler kullanıldığı tartışmalı iç tasarım için bir nimettir olabilir. Kontrast perdeleri uyum mutfak zarif bir görünüm sağlayan, tekstil veya diğer bitirme zaten mevcut zengin renkler tamamlayabilir. En popüler çözümler - Birlikte kumaş dokuyarak, gerçekten sıradışı tasarım oluşturmak yapabileceğiniz spektrumun (kırmızı, yeşil, sarı, mavi, siyah ve beyaz), rengi karşısında parlak perdeler. Ama zıt renklerin bile düz şeritler şık ve özgün bakmak - aşağıda verilmiştir fotoğraflar hangi kumaş renkleri, iki perde için farklı seçenekleri değerlendirmek için:

İki tonlu siyah ve beyaz pamuklu perdeler

Karmaşık iki renk örgü - yeşil ve turuncu

Standart olmayan mahalle - sulu meyve ve yoğun ışık yeşil renk tonu

zıt iki tonlu süsü ile Hava perdeleri

En zor şey - pencere resmin arka plan üzerinde yabancı unsurları görünmüyordu, böylece doğru "çelişkili" renkleri seçmek için. Bir ipucu olarak, iç zaten mevcut herhangi iki renk alabilir ve kendi üzerindeki yoğunluğunu artırır. daha kolay, kontrast ve parlaklık derecesini almak küçük bir görsel ipucu kullanmayı sağlamak.

ilkesinin zıt tonları seçimi

İpucu! Parlak perdeleri İki renk kombinasyonu hızla sıkılabilir olabilir,% 70'den fazla verildi temel bir tonuna renklerin herhangi birinin alanını azaltarak onun takdirine üçüncü nötr renk tonunda veya "dağıtım" parlaklık ile birleştirmek için tavsiye edilir.

burada renk skalası kullanılan doku veya yakınındaki bir, ama farklı yoğunluğunda bir kombinasyon. Kırmızı, sarı - - portakal, vb Örneğin, kahve renkli perdeler zengin bir çikolata perde, mavi tül perde -c zümrüt tonu, şeftali tonları ile kombine edilebilir

yarı şeffaf bir malzemeden Kombine perdeler arkadaşı

Bir türden iki renkli perdeler kumaş

birleştirici bir motifi renk değil, aynı zamanda pencere tekstil üzerinde tekrarlar deseni sadece kullanılabilir gibi. Tüm renk ve kumaş bu model farklı olabilir.

Kombine perdeler, kombine desen

İpucu! Birkaç perdelerin çok katmanlı yapısı beğenmezseniz, farklı renklerde kumaşların çift perde dikmek ve oluşturmak ilginç kombinasyonlar, kıskaçlar kullanılarak deklanşör yokluyorsun yoksa zıt pileler oluşturabilir. Bu tür bir çözelti, iç yenileme yanılsama yaratarak, periyodik olarak alt tarafı ile ön tarafı değiştirmek için başka bir avantaj -Beceri sahiptir.

nötr aralıkta İkili perdeler

Parlak mutfak için iki renk perdeler

Nasıl farklı kumaşlar perde birleştirmek ↑

Orijinal bir mutfak tasarımı için fikirler bir sürü toplayabilir ilginç resepsiyon, - Farklı dokularıyla İki renkli perdeler.

Başarılı kombinasyonları için birkaç ipucu:

 • şeffaflık veya bükülmüş yapısının değişen derecelerde dokular kullanın. başka bir renk Yerleşimi panjur üçüncü birleştirici tonu varlığı yanılsama yaratacak.

yumuşak bir geçiş ile, iki farklı renk dokuların Sıralama

 • ortak bir eleman kullanarak bir tasarım oluştururken farklı dokulardan kombine perdeler için, ayrı ayrı bakmadı. Bu örgü veya aynı kumaştan bir pikap olabilir, aynı desen, fırfır, yay.

perdeler renk kombinasyonu maç için Fringe tek bir birim içinde kırmızı ve beyaz tasarımı bir araya getiriyor

jartiyer, kakma ve iki tonlu fırfır - kombine drapery elemanlarını birleştiren

 • Birkaç kesintilerinden Çok orijinal bir görünüm ürünleri önemli. Dikiş simetrisini saygı gerekmez zaman - bazı stilleri "patchwork" perde içinde, yaratıcı bir karmaşa içinde dekore odaya uyum duruma geri kalanına perdeleri birleştirmek uyut.Chtoby özel bir çekicilik ve ev vermek, sen iki temel renkler, aynı zamanda hurda çeşitli sadece kullanabilirsiniz masa örtüleri, sandalye örtüleri ve döşeme - mutfak tekstili diğer diktikten sonra ayrıldı.

Düz perdeleri çiçek insert çarpıcı

Yani kumaş kalıntıları birleştirebilirsiniz orijinal bir yoldur

 • ölçülü iç için olan pastel tonlar ve doğal renkler, gölgeler farklı dokuların iki çeşit uygun bir kombinasyonunu, ancak bir renk olarak. Bu teknik oda hacmini vermek ve atmosferi koyu tonlu ama ilginç bir unsur tamamlayacaktır.

tek bir renkte lambrequins ile Roma panjur ve hava perdeleri Yoğun

Dikiş perdeler Usta sınıfı Dikroyik ↑

En önemli karar varsa - Yapım türü, kumaş ve gelecekteki perdelerin renk türü - çalışmak ve herhangi bir şirket için geçerli malzemeyi satın almak için ayrıldı. Evin bir dikiş makinesi varsa Ama, çok daha ucuz kendi elleriyle iki renkte kumaş perdeleri dikmek için. Ve böylece onların yeteneklerini ve becerilerini değerlendirir, biz önümüzdeki eserlerin örnek algoritma ile tanımak için öneriyoruz.

saçak uzunluğu, genişliği kumaş rulosu ve zenginlik perdelik: Seçili modeli terzilik için gereken ne kadar kumaş anlamak için dikkate üç ana parametreleri alınır. İlk iki değer bir mezura ile basit ölçümler elde edilebilir ise, kıvrımlar veya volanlı ponponları daha sonra bir rezerv düşünmek gerekir ve belki de yaprak veya yorgan kapaklarından "deneysel" modelini kullanmak.

Ödemeler için İpucu:

 • Yoğun perdeler saçak için uzunluk 1.2-1.5 düzeneğin bir faktör ile çarpılır edilmelidir;
 • muhteşem kıvrımlar oluşturan ilgili Perde gözleri, uzunluk 1.5-2 kat artmıştır gerekliliğidir;
 • organze, şifon veya tül hafif tül perdeler için korniş 2,5-3 kat uzunluğunun marjı gerekir.

Sabitleme perde tipine göre düzeneğin katsayısının hesaplanması

Önemli! (Uzunluk x korniş düzeneği faktörü) bir rulo halinde ağ-yapının / genişliği: aşağıdaki formüle sahip akabilir doku belirlemek. yüksekliği artı 5-10 cm çalıştırmak için bir farkla (zemine pencerenin ortasına, pencere pervazına kadar) ürün planlanan uzunluğu esas alınır.

araç ve gereçleri Pişirme çalışmak ↑

muhteşem kıvrımlar, kakma, iğneler, makas, iğne ve dikiş makinesini oluşturmak üzere önceden yapılan ölçümler için hafif kumaş, perde bandı: Gerek - Farklı renklerde hava perdeleri - mutfak için kombine iki renkli perdeler için basit bir model yapmak için.

Önemli! Perdelerin kombinasyonu bağımsız sen mükemmel perdelerin rengini eşleşen hazır seçeneği bulmak için, çünkü birleştirici bir unsur olarak kullanmayı planlıyorsanız ve elde edilemez, özellikle yapmak ve kıskaçlar yapılması gerekmektedir.

kumaşın en bir rulo boyutu perde arzu edilen genişliğine denk olmadığından, şeritler halinde kumaş kesmek gerekir. Temiz bir kesik bir cetvel ve tebeşir ile düzeni uygulanabilir hale veya hafifçe dikey evrelerden birini çekin.

İpucu! Farklı renk malzemesinin perde sshitdve, ya da kumaş perde ağ-yapılann her renkli uzunlukları birbirine bağlayan bir araya getirilen bir düzenlemesini oluşturmak için kullanılır.

iki renkte Kombine kumaş perde:

iki renkte Kombine kumaş perde

Her perde rengi

kumaş uzunluklarda kesilmesi sonra (Overlok tedavisi için tavsiye edilen dikiş mukavemeti için) 1 cm'lik bir dikiş payı ile birleştirilir. Her perde net üst kenarının çevre boyunca size 0.5-1 cm bir viraj yapmak ve bağlayıcı dikişli gerekir.

muhteşem perde için küçük ama önemli bir detayı - Kenar

İpucu! BEYKA ya da dar bantlar da uyumlu renk kombinasyonları için kullanılabilir. İkinci ve tersi renginde bir perde kenar için pick up, ya da her ikisi perdeleri iki tonlu bitirmek en parlak kullanmaya çalışın.

Şimdi, bant genişliğinin kumaş üzerinde etek yapan perde bandın gövdesinin üst kenarına dikilmiş kalır, bir sıkıştırma kablosu aracılığıyla her perde toplandı ve korniş kanca tırnakları kanca edilir. hazır perdeler gür yay, pikap veya manyetik teyp olabilir Fix - sizin takdirinize.

kancalar için sabit döngü kumaşa dikilmiş olmamalıdır

İpucu! Hazır perdeler gür fırfır ya da kumaş parçalarının, dizgileriyle saçaklı örneğin, lambrequins diğer dekoratif elemanlar ile birleştirilebilir.

boncuklarla Fringe

Video eğitimi: renkler ve dokular farklı tonları nasıl birleştirileceğini ↑

Mutfakta iki renkli perde kullan - resepsiyon uzun süre değil, yeni biri için. Eğer ilginç bir doku ile renk veya kumaşların orijinal kombinasyonlarını pick up Ama eğer tekstil tasarımının ana vurgulamak olacak benzersiz bir iç mekan oluşturabilirsiniz. kağıt üzerinde bir fikir taşımak ve deneyimli bir terzi bir kroki sağlamaya yetecek kadar - Ve ille kendi fikri perde modeli almak için dikiş sınıfları bitiremedi.

İki renkte peçe Perdeler, fotoğraf iç görülen ve iç tasarımla ilgili sitelerde örtbas edilebilir, en sofistike tekniklerden biridir.

mutfak iç iki renkli perde ve Pelmets: İki renkte peçe Perdeler

Roma güneşlikler bakıma ihtiyacı için pencereleri süslemek için kullanılan herhangi bir malzeme gelince. romen tonları silmeden önce bilgileri okuyun.

Roma güneşlikler yıkamak için nasıl: Mükemmel sonuç için küçük hileler

moda ile ve en modern gibi uydurur? Sonra mutfak için Roma tonları - bu sizin seçiminiz. Sonuçta, şimdi Vogue kolaylık ve basitlik, minimalizm.

Kombine perdeler: basit ve aynı zamanda orijinal versiyonu bir

Eğer henüz kombine perdeleri bakmak bulunamamıştır kıyafet ve uygun seçeneklere pencereyi değiştirmek için zamanı olduğunu düşünüyorsanız farklı dokular ve renkler Kumaşlar herhangi bir oda için özgün, çağdaş dekor oluşturmasını sağlar. Bunlar doku ve / veya kumaşın renk olarak farklı oluşur. Onlar herhangi bir odada asılı ve tam anlamıyla oda dönüşümü yapılabilir. Bu arada, mutlaka o pencereye arkadaş olmaya kumaşlar, seçim için mağazaya çalışmaz, eski perdelerin kalıntılarından şeyler yapabilir.

Kombine perdeler: iyi kombinasyonu bulmak için nasıl

En önemli yolu - iki renk birleştirmektir. dokular ile her şey derhal pencerede birleştirilecek olup olmadığını belirlemek için bazen imkansız biraz daha zordur. Ama renk - bu iç dönüşümün iyi bir araçtır.

Perdeler iki şekilde birleştirilebilir:

 • Harmoniously. tek renk gamı ​​büyük olasılıkla komşu renkler, alınan zaman. Ana renk ve onunla birlikte oynayacak sonraki birini alın. Ya o - renkler nedeniyle ikiden fazla olabilir.
 • Contrastly. Bu durumda, bireysel renkler kalanını kontrast olacak ve aynı zamanda ilginç parlak renk çeşitli efektler yaratacak.

sizin için mükemmel bir seçenek, tasarım becerileri ve hayal gücünün tümü dahil - Odanıza, kombine panjur benzersiz bir tasarım yapmak istiyorsanız

Ne kriter tarafından hangi göre renk seçmek için? Eğer duvar kağıdı basında ve arkalarında ve perdeleri değiştirirsen, örneğin, cevap basittir. Kişisel perde ve duvar kağıtları yakın ilişkiler bağlanır. bunların bir kombinasyonu bir göz atın. Ancak, bu seçenek mobilya ikinci keman rol oynadığını gerektirir ve bunu her zaman oldukça muhafazakar olduğunu var.

Eğer duvar kağıdı aynı, arka plan, nötr, sakin hep olacağını biliyoruz, perdeler mobilya ile topluluk renk hikayeleri inşa etmek, kombine edilebilir gelmiştir.

Farklı tonları (video) nasıl birleştirilir

İki renk İpuçları perdeler nasıl birleştirilir

İki renk kombinasyonu perdeleri - Bu klasik bir açığız. Bu arada, tasarımcılar istenen görsel efektler elde, düşük odalarında onu sömürmek için tavsiye edilir.

Bu kolayca olduğunu açıkladı - iki renk size bant geçiren tasarımı yapmak ve biraz dikey çubuklar görsel olarak tavan kaldırın.

Perdeler kez ayak yürüyen herhangi bir kişinin birleştirerek yapabilirsiniz: günaha deneme ve bir sonuç, iç modern ve şık detay kayıtsız kimseyi bırakmayacak olsun

Şimdi özellikle renkleri birleştirmek konusunda:

 1. Kırmızı ve bordo. Birlikte, bu renkler birleştirmek - tehlikeli şey, bu nedenle çok agresif ikiliyi. Seyreltik bu tonları metalik gri, gri olabilir. Ama en azından iken bu renkler iç kalan ayrıntılarda olmalıdır. Ve standart versiyonu - kırmızı (bordo) beyaz veya hafif dumanlı +.
 2. bej gamı. Bu yatıştırma bir ev atmosfer yaratır sakin renktir. Bej rengi altın ve soluk mavi veya yeşil ile kombine edilmiştir.
 3. Kahverengi. neredeyse tüm renkleri ile arkadaş olmak için yönetir çünkü öyle değil sadece kendi renk düzeni, neredeyse mükemmel renktir.
 4. lila rengi. sarı, kırmızı, yeşil tonları ile - birleştirmek ne yatak odası için iyi bir seçenek. Biz zor bir iş gününden sonra içine atılmak için çok güzel hatta fantastik oldukça gizemli atmosfer, olsun.
 5. mavi. Mavi + Beyaz daha iyi ikilisi, bu arada, tazeliğini yoksun mutfak, bir varyantını bir iyi bulamadık.
 6. Turuncu, sarı. Çok neşeli ve enerjik renkler. Doğal ısı yoksun bir odada onları iyi kullanın. Ve turuncu ve sarı, yeşil, mavi, kırmızı ve beyaz ile kombine edilebilir.

Farklı kumaşlar ve renkler birleştirerek deneyler ve hayal ederek, zarif ve lüks odanız yapacak iç harika unsuru oluşturabilir

Genelde, iki renkli perdeler ise - her zaman küçük bir deney. diğer renkler farklı etkileri vermek sıcak lila mor ve soğuk sonra birlikte böylece sandığınız kadar görünüşte yakın ve aslında olabilir. Bir yanıt aramak için, denemek, denemek gerektiğini ve sezgisel bir seçim güven çünkü.

Mutfak için Kombine perdeler: Mükemmel ne bakacağız

iki renkli perdeler lehine, mutfakta özellikle ilgili seçim bunun üzerinde büyük ve oldukça büyük bir kutu varsa. Ya da, örneğin, balkon kapısı penceresi.

Belirli bir seçenek olabilir düşünün. Sen oldukça kasvetli belki henüz tam sağlanmayan görünüyor geniş mutfak, büyük bir pencere vardır. Sütlü, örneğin, kahve rengi bir kalın - düzeye şekilde bu boşluğu etkilemek için, iki kumaş almak gerekir. örneğin bordo olarak, ikinci koyu kumaş al. Ama sıkı ve saydam olmayan. Perdeler diğer kız kardeş ile birleştirmek, sen ve süt ile aynı renk, daha iyi kahve pikap asmak, katta olacak. Yani kutuya birleşmiş böyle çiftler üç olmalıdır - her yanda iki, ortada bir tane.

ana binanın biridir yanında Kombine panjur, mutfağa sakin ve gevşeme hissi uyandırır yardımcı olacağı, size ve ailenize zaman geçirmekti

Böyle iki renkli perdeler ve oturma odası için iyi bir seçenek.

Kombine perdeler: artıkları fikri

Birçok fikirler arasında perde kombinasyonları özellikle sevimli, güzel ve iddiasız pamuklu kumaş, perde yaratma fikri vurgulanmış.

Hala ideal olarak bu amaç için uygundur bez parçalarını, varsa, elleriyle kombine perde yapabilirsiniz, ancak bunların genişliği veya uzunluğu penceresi yeterli değildir

Size gerekenler: çok farklı, ama çok küçük basma, kalıntıları. Sonra size calico kullanmak kaç türün göreceksiniz akıllı tasarım yapmak.

birinin ana renk ve alt Farklı renkteki çizgili düzenler. Örneğin, ana renk bej ince beyazımsı resim ve altta ve pembe çizgili kestane de. pembe bant yukarı henüz daha yüksek olabilir. Bu perdeler ev, onları çok güzel yapmak, dantel veya örgü ile dekore edilebilir. onlar sadece kendi kurallarına yapıldıkça ülke veya provence tarzı, kalıntıların tür perde ağırlayacak.

Farklı renkler kombine panjur (video)

tasarım açısından sadece etkin perdeleri birleştirin, aynı zamanda ilginç. Her deney tamamen odanın görünümünü değiştirecek beklenmedik bulgu, sonuçlanabilir. Deneyin ve ev daha sıcak ve rahat olmasına yardımcı olacak mükemmel bir seçenek bulabilirsiniz.

Kombine perdeler: İki renkli tasarımı fotoğraf Modern perdeler

Pencerelerde tekstil gibi birçok bileşenleri, bir koleksiyon - Eh odanın görünümünü düşünülmüş.

Bazı durumlarda, orijinal dikiş ışığı ayarlayabilir, odaların tarzını belirleyen genel paletini tamamlar.

yaşam alanı, hem de rahat bir ortam yaratmak için popüler bir yolu yükseltmek en uygun fiyatlı yolu - iki renk kombine Perdeler,.

Bunlar hazır satın alınan veya perde kumaş ve tül kendi ellerini dikmek edilebilir.

modern tasarım kombine perdeler için kumaş seçimi

"Kombinasyon perde" kavramı dokusunun farklı türde bir arada içerir.

Bu seçim farklı bileşenleri tarafından motive edilmelidir:

 • İç tarzı;
 • renk;
 • çizimi;
 • doku kumaş;
 • ışık geçirimine sahiptir.

tarzında kumaş seçimi kendisi için konuşur. Örneğin, country tarzında yatak odası için renkli çiçek deseni kombine perdeler zarif bir saray iç tasarımı için veya çatı uygun değildir.

Sıcak doymuş renkler kuzey tarafında bir odada uygun - görsel güneş eksikliği telafi etmek için beyaz ile kombinasyon halinde, sarı veya turuncu.

Bu oda daha sıcak ve daha yoğun olan görünecek. Sıcak güney yaz aylarında güney tarafında, zıt duyguyu yaratacak soğuk paleti seçimi, haklı.

iki renk kombine Perdeler, genellikle sabit bir dekorasyon pencere olarak diktim - Sabah veya akşam geri adım yok.

Kumaş şeffaf tül yeterli ışık perdeleri ve çerçeveli alanı cevapsız ve sabah güneşi yumuşatılmış şekilde seçilir.

Bir üslup çözüm lehine seçim renkleri ve terzilik bir arada içerir.

Örneğin, perde veya bambu karakterlerle korumalı ikna edici Japon tarzı çizgi. Siyah ve safari sahneleri ya da Afrika motifleri uygun etnik veya sömürge tarzı ile beyaz.

Modern piyasa pencereler için tekstil çeşitli doludur. Herhangi dizinde, seçebilir ve mimari tasarım ve eşsiz bir dekora vurgulamak kumaş perdeler birleştirebilirsiniz.

ifadesi "çocuklar" figürü ile Perdeler ve perdeleri çocuğun yatak odasında haklı ve retro tarzı olduğunu - Odada yaşlı bir ebeveyn de.

 • Nefis çiçek deseni medeni yatak odası.

  Modern oturma odasında rakam olmadan yapabilirsiniz, ancak kombine katmanlı perdeleri kumaşlar yakından ilişkili tonları perde:

  • Krem - Bej - karamel;
  • turkuaz mavi ile yumuşak mavi;
  • sarı ve açık kahverengi şeftali;
  • soluk yeşil, zeytin-gri ve yeşil;
  • lila, mavi ve mor soluk.

  İpucu: Eğer pahalı onarım maliyetleri dizinleri port'ernymi bezleri göz olmadan iç şeyleri değiştirmek istiyorsanız, süpermarket ilgili bölümlerinden ziyaret edin.

  Belki de teklif edilen çeşitliliğin mutfak, oturma odası ya da yatak dönüşümü için kombine kumaşların perdeler muhteşem seçenekler vardır.

  Bazı durumlarda, kombine panjur en uygun

  son tasarım trendleri biri kendi elleriyle yapılan aksesuarlar lehine bir seçimdir.

  Eğer dikilecek becerileri varsa, perdeler tek malzeme kullanılarak iki renk birleştirir. Bu dikey çizgili muhteşem Pelmets veya başka renkte olabilir.

 • Farklı kumaşlardan yapılmış perdeleri iç tasarım yaratıcılıklarını göstermesine izin ve dikişi pencerelerin tasarımın benzersizliğini vurgular.

  Bu unutulmaz olayı, aile tatili önünde yaşam alanı dönüşümü veya uzun zamandır beklenen misafir kabul çalışması gerekir.

  Duvarda Perdeler özellikle ince malzemelerin, lüks bak. Bu duvar Ama eğer pencerenin iki yanında bir büyük, boş alan perdelerin iki renk bir arada kullanarak süslemek için daha iyidir.

  Dikey tekstil şeridin, döşeme tavan korniş paralel asılı görsel alanı arttırır.

  pastel tonlar, iyi seçilmiş çare tekstil seçeneği ile dokundu unimposing iç.

 • Örneğin, siyah beyaz odaya kendi elleriyle yapılmış bir grafik desen ya da tek bir baskı ile kompozit kumaşların çeşitli tonlarla yapacaktır.

  kumaşların birleştirilmesi ile ipuçları tasarımcıları

  iki renkli perdeler kasten belli prensipleri kullanarak gerekir birleştirin. Bu renkli olmalıdır:

  • kontrast;
  • tamamlayıcı;
  • uyumlu karışımı.

  Bu kombine panjur fotoğrafta olduğu gibi ana renk ve teminat olmalıdır, ancak genel renk alana sığacak gerekir.

  perde kumaşları seçerken malzeme döşeme ve diğer tekstil dikkate almak önemlidir. Örneğin, eğer bir kadife ya da kadife kanepe ve gözlüğü benzer bir etki olmalıdır.

  perdelerin deri kanepe aralığı altında ve döşeme malzemesi odaklanmış olmamalıdır tül, diğer taraftan, perdeler gölge malzemesi lüksüne sahip.

  Ilginç etkiler pencereler için duvar kağıdı ve perde kumaşların atölyesi seçimi ile elde edilebilir. Onlar desen veya doku tekrarlamak gerekir.

  durum kasvetli ve daralan görünüyorsa, doymuş renk perdeler kumaşları bir arada ekleyin. Eh farklı dokular malzemelerin tek renkli varyasyonları bak.

  bir desenle iki kumaş kombinasyonu ile çiğ renkli ve tatsız bir nokta değil, kasıtlı olarak ele alınmalıdır.

  üslup uygunsa Sen, şeffaf bir beyaz tül veya panjur ile kendi elleriyle kombine perdeleri birleştirebilirsiniz.

  Ne kendini terzilik kombine perdeler için gerekli olan

  Perdeler - Eğer temel becerileri varsa, kendi ellerini dikmek kolay basit bir ürün.

  Bazı işlevler perdeleri yapım şirketi daha deneyimli terzi atanmış veya iletişim olabilir. Onların üretim içerir:

  • Renk ve malzeme tarzı seçimi.
  • Perde boşluk yüksekliğinin, ve genişlik ölçme imkanı.
  • çevirmeden kumaş gevşek kıvrımları üzerinde yarım genişlik eklemek ve bazen çok dokuda iki kat ihtiyacım olduğunda.
  • Othmer uzunluk perdeler, özenle birkaç cm ve işleme etek dikişleri eklendi.
  • Sen perdeleri karmaşık şekil için hazır kalıpları kullanabilirsiniz.

  çıkıntıda perdeleri asmak için dikiş ve kurdele için özel aksesuarlar da olduğunu unutmayın.

  dikkate çıtalar veya korniş çeşitli almak için emin bir stil seçerken, örneğin halkalar şeklinde halkalar halinde perdeleri kenarlarında durakları ile pürüzsüz yuvarlak korniş varsayalım.

  kestikten sonra önlemler deseni takip veya terzilik gidin. videoda ustalık sınıflarına görülmeye değer kombine perdeleri dikmek, ya da fotoğraf galerimizden örnekler nasıl kullanılacağını öğrenmek.

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  66 − = 58