Kombine yatak odası duvar kağıdı fotoğraf kataloğu

yatak odası için duvar kağıdı: 65 güzel fikirler

 • Duvar kağıtları - Bu yatak odasında ekonomik ve uygun bir seçenek duvarlar olduğunu. desenleri ve dokuları çok çeşitli ilginç kombinasyonlar ve sıradışı görsel efektler yaratmak için, iç herhangi bir tarzda bunları kullanmasına olanak sağlar. yatak odası için doğru bir duvar kağıdı nasıl seçileceği hakkında, bu makalede ele alınacak.

  yatak odası için duvar kağıdı çeşitleri, avantaj ve dezavantajları

  simpleks ve çift katmanda - - zamanki parlak veya mat kağıttan Duvar kağıdı tek ayrılır dubleks. İlk ucuza ikinci daha dayanıklı ve mekanik etkisinden daha az yırtılmış.

  kağıt duvar kağıdı ana dezavantajı - kırılganlık. Güneşte nem, toz, solmaya maruz kaldığında Hızla estetik görünümlerini kaybederler. Ancak, bu tür yüzeyler düşük maliyeti göz önüne alındığında, tam iç güncellemek için her 2-3 yılda olabilir.

  Geçici barınma, yurtlar, kiralık daire, hem de sık sık duvarlarda boya seviyorum küçük çocukların, varlığının dekorasyon için basit ve pahalı olmayan bir seçenektir. bu tip aittir ve duvar kağıtları.

  PVC duvar kağıdı veya tekstil taban ve düzgün bir plastik içeren üst tabaka oluşur, kabartma desen (ekran), parlak mat ya da bir arada, köpük.

  Daha az polivinil için aktif madde, sentetik reçineden oluşur ve (su buharı ve hava geçirgen olan) duvarların nefes izin vermez gerçeğinde yatar. İlk kez yapıştırma sonra - bu duvar kağıtları plastik kokusu terlemek olabilir. yatak odası iyi havalandırılmış olmalıdır çünkü Yatak odasında, önemli bir sorun vardır.

  PVC duvar Olumlu yönleri yüksek estetik, dayanıklılık, uzun ömür (10-15 yaş), boyama, ıslak toz kalkma olasılığının ve iyi yalıtım özellikleri olduğunu.

  Bu iç içe bir selüloz fiber, esnek iki katmanlı bir kumaştır. Nedeniyle mikro gözenekli doku nedeniyle, bu duvar kağıtları çevre dostu ve her yüzeyde bakımlı. Onarım işlemi yapışkan duvarı üzerine doğrudan tatbik edilmesi ile kolaylaştınlır. püskürtme olmadan dokulu dokunmamış duvar vinil boyama için uygundur.

  Döşeme kumaş - yatak odası için ilginç bir çözüm, ama her ay veya iki duvar somya gerekecektir dikkate almak gereklidir. Özellikle hızlı toz sentetikler yığınının üzerine biriken (kadife, kadife, keçe). Modern tekstil duvar kağıdı genellikle yapıştırma kolaylaştıran bir yoğun tabanı var, ama iş yine onlarla oldukça zordur. Aşırı tutkal, kumaşın içine iliklerine sonsuza onun çirkin lekeler bırakabilir. Bu düzenleme, bitirilmiş bir avantajı, lüks görünümü ve (bir köpük taban duvar kağıdı uygulanması durumunda) iyi ses yalıtımı olarak kabul edilebilir.

  çünkü cam elyaf duvar, yarı saydam çok ince fakat sert yüzeyine yapışırlar kolaydır ve mükemmel 30 yıla kadar hizmet verebilir. Leke hızlı sıkıcı bir tasarıma güncellemek için izin en fazla 10 kat olabilir. kuvars kumu, kil, kül ve silikatlar - üretim sadece doğal hammadde kullanan için çünkü bu bitiş büyük avantajı, çevre dostu steklopolotna olduğunu.

  stiline bağlı yatak odası için duvar kağıtları,

  uyumlu bir iç mekan oluşturmak için, duvar dekorasyonu tasarımında seçilen yönde uymalıdır. Bu mobilya, tekstil, pencereler, kapılar doku ve renk eşleme bir duvar kağıdı seçin en iyisidir.

  modern tarzda uygun pürüzsüz düz duvar kağıdı yatak odası. oda görsel daha geniş, ama parlak ve parlak yapmak rahatlık vermek süslü. Modern tarzı düzgün ve tek renkli görüntü, grafik, soyutlama verir - ama tamamen ama sadece bir vurgu olarak, kapsamında değildir.

  Bu tarz Rönesans enfes lüks eski çağlardan anıtsallığını birleştirir. Mevcut arı yatak veya sıva yumuşak deri altında (krem, tam beyaz olmayan, fildişi, açık bej) beyaz tonlarında altın ya da gümüş bitkisel süsleme kabartmalı duvar çerçeve olabilir.

  Fransa'nın güneyindeki romantik atmosfer - bu pastel renkler (açık gri, pembe, nane, lila, süt) ve küçük çiçek baskılı arka planı olduğunu. monoton görünmüyordu odası için desenlerle duvar kısımları tek renkli ile dönüşümlü olması, hem de tekstil seçiminde dengeyi korumak gerekir.

  , Parıldayan gümüşü, şeffaf mavi, açık gri, açık yeşil, beyaz - doğal renkler yardımcı olacaktır İskandinav kış buzlu tazeliğini yeniden oluşturun. Yatak odası daha rahat hale getirmek için, duvar kağıdı, güneş ağartılmış keten veya parlak ham tahta soğuk gölge benzer doku kullanabilirsiniz.

  Japonya anımsatan Yatak iç, karakterlerin çizimler, kiraz çiçekleri, bambu yaprakları, fanlar, hem de duvar kağıtları ile bambu duvar kağıdı kullanılarak tasarlanabilir. Renk paleti Japon tarzı için geniş - siyah-beyaz-gri, ahşap, saman gelen altın tonları, parlak pembe ve kırmızı.

  Bu stil oldukça doymuş soyut ve çiçek desenleri, ama sakin renklerle son derece uygundur duvar kağıdı. Gri genellikle diğer renk, siyah, beyaz, bordo, bej ve mavi bir karışım kullanılır. görsel Art Deco boşluk uygulanabilir holografik görüntüleri ve optik illüzyonlar arttırmak.

  bir seçim - yatak odası için renk duvar kağıdı?

  yatak odası için duvar kağıdı seçme, insan ruhu üzerindeki belirli renklerin etkisini dikkate almak önemlidir. Böyle turuncu ve kırmızı gibi aktif renkler, iyi mutfak veya yemek odasına bırakılır. Sarı, yeşil, şeftali - sıcak kuzey tarafında yapma yeteneğine sahiptir. Ama biraz "cool" güney yatak odasına - yeşil ve mavi tonlarında duvarlar çizmek gerekir. Monokromatik (beyaz, gri, bej) sınırlama olmaksızın kullanılabilmektedir, ancak siyah, koyu mor ve çikolata ile dikkatle ele alınmalıdır - cezaevinin bir tür oda açabilirsiniz bazen, ışığı absorbe alanını azaltmak ve.

  yatak odasında beyaz duvar kağıdı - kanıtlanmış bir klasik. Bir ışık arka plan her zaman uygun bakacağız günü, herhangi bir mobilya, parlak veya pastel desenleri, bu resim, fotoğraf ve diğer dekor güzelliğini vurgulayacak.

  romantik yatak odası için mükemmel -, pembe, mavi, yeşil, sarı, bej ve lavanta tonlarında yumuşak paletinde duvar kağıdı. Bu tasarım ışık, havadar iç tüm hayranlarından çok hoş.

  Nötr gri duvar kağıdı - hi-tech, modern ve minimalist loft tarzında bir yatak odası için en uygun çözüm. siyah veya koyu mavi mobilyalar ve fonksiyonel bir erkek iç elde etmek temiz çizgilerle birlikte; parlak beyaz ve gümüş girdap - zarif bayan için bir seçenek; Parlak sarı, pembe ve gri bir arka plan üzerinde yeşil aksan - çiftler için.

  gökyüzü ve su tonları insanlar üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır, böylece yatak odası için uygun hem de mümkündür. Mavi duvar kağıtları beyaz, gri, bej, mor, koyu kahverengi, hem tamamlayıcı olarak fotoğraf duvar kağıtları ile kombine edilebilir.

  Yatak odasında duvar kağıdı kombinasyonu

  benzer renkler ve tek renkli desenli duvar kombinasyonu iç çeşitlendirmek ve belirli görsel efektler elde etmek için izin verir. Doğru seçilmiş duvar tasarım yatak odası heyecan verici ve rahat hale getirecektir. dikey, yatay, geometrik, hem de uç ve niş - birleştirme çeşitli yolları vardır.

  açık ve koyu, mat ve parlak, Baskılı ve tek renkli - Bu tavan zeminden şeritler alternatif olabilir. Bazen bireysel duvarları veya kısmi bölümleri farklı bir tasarım vardır. görsel olarak Dikey vurgular yukarıda yer açmak.

  duvar kağıdı böyle bir kombinasyon ile, güzel sınırlarını oluşturmak ve görsel duvarı genişletebilirsiniz. Kontrast ve yatay çizgiler en dar bölümleri artırmak için kullanılır.

  kırık açıları altında yatak odasında duvar kağıdı - özel iç oluşturmak için alışılmadık bir yol. Baz kağıt hamuru makbul fragmanlara yapışarak uygulama tekniği uygulamak da mümkündür.

  alçı, poliüretan, metal, ahşap ya da sadece boyanmış - Kutu herhangi bir şekle sahip kontrast parçasını temsil eder, genellikle doğaçlama çerçeve ayrıldı.

  Renklendirme ve doku farklı ise duvar ve kolaydır girinti arasındaki fark işaret etmek. Niş içinde Mural, taklit duvarcılık, desenli veya tek renkli parlak mat kutusu pokleit edebilirsiniz.

  Kruşçev küçük yatak odası / yatak odası için duvar kağıtları

  En Sovyet daireler için yaygın bir sorun - küçük boyutu. o bitirme malzemeleri, kolay tamir kaydeder ve atmosfer daha romantik geçerli: Ancak, yatak odaları küçük boyutlu yerine bir eksi daha sebebidir. Ana kural - majör elementler ve zengin renkler iç aşırı yoktur.

  Kruşçev de yatak odası için duvar kağıdı ışık, pastel, ince loş desen ve yansıtıcı ayrıntıları seçmek daha iyidir. Tam parlaklık tuval bütün duvarların usulsüzlük ama mat ve ayna arka plan desenleri birleşimini ortaya - tersine, bunları gizlemek.

  Bizim fotoğrafta galeri yatak odası iç duvar kağıdı farklı görünebilir nasıl açıklayıcı örnekler içermektedir. Burada geometrik desenler, çiçek desenleri, duvar kağıtları, ve diğer mümkün olan kombinasyonları ile çizgili monofonik düzenlemeleri vardır. İlham alın!

  Nasıl konfor, huzur ve konfor atmosfere atılmak için, zor bir günün ardından işten eve gelmek istedi. Elbette tüm bu yatak odasında bulunabilir. Bu amaçla, tüm atmosferi ve iç dinlenmeli. En küçük ayrıntılar üzerinde bu tasarımda çok önemli. Ne zaten duvar kağıdı bahsediyor. Bunlar bir ve uyumlu bir iç mekan yaratmada en önemli roller oynarlar.

  Şu anda, duvar kağıdı birçok seçenek vardır. Nihai sonucu ve kişisel tercihlerini belirlemek için bu nedenle çok önemlidir.

  En yaygın tipleri:

  Duvar kağıdı en basit versiyonu - bu kâğıt. Onlara maliyeti küçük ama kaliteli en üst düzeyde değildir. Bunlardan en önemli avantajı fiyatının sonra - bu ekolojik bir malzeme. Ayrıca zengin renk paleti var.

  güneş ışığına maruz kaldığında Ancak bu duvar kağıtları hızla kaybolur. Bu nedenle, kağıt duvar kağıdı ömrü azdır. Sık sık iç tasarım değiştirmek ister ve bu kadar para harcamak istemiyorsanız, o zaman bu seçenek en uygundur.

  vinil duvar Kağıt daha yoğun bir malzemeden imal edilmiştir. Ancak, tutkal duvara hizalanmalıdır. Ve gerçekten yapışma kolay bir süreç değildir. Vinil duvar sentetik olarak sınıflandırılır. Onlar havayı kaçak yok.

  odasında duvara yapıştırılması sonra son olarak uzun bir süre sonra kaybolur hoş olmayan bir koku vardır. Çözünürlükte bir kağıt ya da dokunmamış bir destek malzemesinin üzerinde yapılabilir. ikincisi güzel rölyef desenini ve süreci yapıştırma kolay var.

  Daha pahalı bir seçenek - olduğu Dokuma olmayan duvar. Onların ayırt edici özelliği - germek için yeteneği. Bu, yumuşak bir malzemeden (selüloz elyaflar) imal edilmiş olması gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

  Uzay aracı yapışkan yalnızca duvara uygulandığında çok Dokumasız duvar kağıdı, yapıştırıcı kolaydır. Ayrıca, bağlı kenarları üzerinde yeterli kalınlığına bağlı olarak kolayca kabarcıklar oluşturmaksızın bindirilerek. ana avantajları: yeteneği hava, çevre malzemeler, çeşitli renklerde geçmek için. Bazı dokunmamış duvar kağıdı boya maruz. Nedeniyle yoğun malzemeye onbeş kez tekrar boyanabilir.

  duvar Tekstil tür En sık belirli bir stil oluşturmak için kullanılır. Bunlar üretilen veya kağıt alt-tabaka, ya da flezilinovoy üzerinde olabilir. Ancak dekor olarak hizmet üst tabaka, çok daha çeşitlidir: ipek, keten, pamuk ve sentetik. renkler ve değişik seçimi.

  Kumaş duvar sentetik baz önemli bir özelliği, mükemmel ses yalıtım özelliklerine sahip olduğu gerçeğine dayanmaktadır. Kumaş duvar kağıdı çok zengin ve şık görünüyor. şöyle olumsuz noktalar şunlardır: suya dayanıklı olmakla beraber, tozlu, hem de yüksek fiyat.

  fiberglas. Bu tür duvar çevre saf malzeme imal edilmiştir: uzunlamasına filament veya kuvars kumu erimiş cam. Buna oldu ayrıca soda ve kireç içermektedir. Bu duvar kullanımından avantajları çoktur: Malzeme su, hava alabilir, kolayca duvara yapıştırılmış ile yıkanabilir. Sadece bariz dezavantajı - yüksek bir fiyattır.

  sıvı duvar kağıdı Bunlar duvarların bariz usulsüzlük gizlemek için idealdir. Sıradan mala uygulanır. Kolayca yıkanıp.

  Renkler dikkat etmek önemlidir. Buradan da iç kendisi ve duvar kağıdı yapışabilir neden olabilir duyguları hem bağlıdır.

  beyaz duvar kağıtları herhangi bir ortam kazanmak bakacağız. Mükemmel diğer renklerle kombine. En yaygın yolu, beyaz renk kullanmak - bu siyah ile birleşimidir. Beyaz duvar kağıtları hafiflik, saflık ve tazelik duyguları uyandırır. Bu renk görsel olarak oda genişler.

  beyaz renk tek seçenek olarak var olduğunu düşünmeyin. Tüm tasarım çeşitlendirmek mümkün inci süt onun tonlarının çeşitliliği. , Klasik İskandinav veya minimalist tarzda kullanılan beyaz duvar kağıdı.

  Gri duvar kağıdı karışık duygular için birçok yol açar. Bir yandan, donukluk ve sarkık, diğer Açık - sessiz arka plan rahatlatır ve iyi uyumaya yardımcı olur. Gri diğer aydınlık iç mekan tahsis edebilir duvar kağıtları.

  Beyaz, siyah veya zengin parlak renkler: Tasarımcılar başkalarıyla birleştirmek için gri renk kullanmak önerilir.

  Bu inanılmaktadır Yeşil ve tonları mükemmel yatak odası için uygundur. Bu renk zihinsel durumu üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Yatak odası yeşil duvar kağıdı mavi, pembe veya sarı çiçekleri ile birleştirmek için en iyisidir. Aynı zamanda görsel oda yeşil alanı artırmak olduğunu.

  bej rengi Sessiz iç tercih insanlar tarafından seçilen. Böyle bir renk sadece zayıflatmak değil, aynı zamanda yaratıcı dürtüyü teşvik edemez. duvar sıkıcı bakmadı için, onlar diğer renkler ile seyreltilmiş edilmelidir.

  Güzel siyah bej duvar kağıdı birleştirir. Ama biz tercihinin koyu tonlarının çok sık tekrarlanmasını vermemelidir. Yani oda kasvetli görünecek. Şık seçenek altın ile bej rengi birleştirmektir. Bu topluluk göz alıcı olacak ve güneş ışığı güzel parlayacak.

  siyah duvar kağıdı yatak odasında, zarif, lüks ve biraz mistik bakacağız. Ek elemanlar ana çeşitli, oda. Tasarımcılar sıkılan karanlıktan korkan, ya sık sık bir çocuk olanlara siyah duvar kağıtları tutkal tavsiye edilir. Bu aralık ayrıca ruh kötüleştirebilir.

  Bununla sırayla her şey var, o zaman siyah duvar kağıdı geceleri değil, aynı zamanda gündüzleri sadece normal uyku teşvik edecektir.

  kahverengi büyük yatak odası genellikle uygun duvarlar. parlak olmalıdır ışık mobilya yanı sıra uygun aydınlatma, yetenekli variegate karanlık bir atmosfer.

  Bu inanılmaktadır pembe Sadece kızlar için uygundur. Ama bu kadar değil. diğer ev eşyaları, mobilya, perde, resim gibi ve benzeri ile uygun kombinasyonu ile, yatak odası yeni evliler için çok ahenkli tasarım alabilirsiniz.

  yatak odası kızlar için ise, pek çok tonları ile bu renk tanınmayacak oda değiştirecek. Daha iyi bir desenle duvar kağıdı seçin.

  kırmızı O kendi içinde çok tehlikelidir. Aşırı doygunluk yorgunluk veya saldırganlık neden olabilir. Beyaz veya bej kırmızı duvar kağıdı birleştirmek için en iyisidir. Ayrıca, bu renk ile duvarlar mobilya ışık tonları seçmelisiniz.

  sarı Bu sevinç ve iyi niyet duygusu neden olur. Kolayca bir gece uykusu sonra yenilenir. bej veya beyaz birleştirildiğinde, çok ilginç bir iç alabilirsiniz. Bu şaşmamak Hastanelerde kullanılan renktir. Sonuçta, o dinlenmek ve bütün gün ruh ayarlamak yapabiliyor.

  Doğrudan Çizim, bir bütün olarak iç algımızı etkiler. Genellikle aşağıdaki desenleri ile duvar kağıdı seçin:

  • Çiçek süsleme. romantik bir atmosfer oluşturmak için uygundur. Bunların çoğu eski duvar kağıdı veya İngiliz tarzında kullanılır. Bu tür bir iç dişi değildi için, bir şerit ya da basit bir hücre gibi, diğer grafik modelleri ile kombine edilebilir.
  • erkek yatak odaları daha uygundur için hücreler veya şeritler şeklinde bir model ile duvar kağıdı. Tasarımcılar yatağın kenarında duvar kağıdı tutkalı bu tür tavsiye edilir.
  • geometrik desenler, hayvanlar ve bitkiler klasik veya Art Deco tarzında duvar kağıdı üzerine uygun olacaktır.
  • Yatak odası en uygun kabartma şeklinde doku. kadife, kadife gibi genellikle taklit eden bu tür asil kumaşlar. Böyle wallpapered yatak ile ev gibi hissi ile dolu ve dinlenme vardır.

  Bu iç duvar kağıdı birleştirmek moda haline geldi. Bu yöntem, çeşitli nedenlerle kullanılır:

  • Odaya alanları vurgulamak için yardımcı olur. yatak odası da iş yerinde kullanılırsa, hem de olası duvar kağıdı bölgeye alanı bölmek mümkün olacak.
  • bazı eksiklikleri gizler. Tüm istenen düzen ile şanslılar. Böyle ısıtma kalkanlar sırtlar veya niş olarak Bazen öğeleri, ruh bozabilir bu odada kalmak zaman. duvar kağıdı birleştiren yatak diğer alanlara odaklanmak için yardımcı olacaktır. Ve bu mümkündür ve bunun tam tersi, duvar kağıdı şeklinde, parlak bir vurgu vurgulama, odada bir vurgu eksiklikleri olun.
  • Ana odak noktası. Duvarların birini, en başarılı bu tekniği tahsis etmeye ihtiyaç olduğunda. Sen çok büyük çeşitlilik hangi Masaüstü kullanabilirsiniz.

  diğer ev eşyalar ile duvar kağıdı kombinasyonu

  sağ ve yüksek dereceli iç algı salonunda her özellik oynar. Bu nedenle, pek çok perde ve duvar kağıdı en karlı seçenek kombinasyonunu bulmak için çalışıyoruz. hatalardan kaçınmak için, seçimin belirli kurallara uymak gerekir.

  Perdeler duvar kağıdı eşleşecek. en uygun ve yaygın versiyonu. Ama tamamen bir renk tercih edilmemelidir. Yani perde duvarları ile birleştirilecek. Rahat görünüyordu ana yatak odasına bir ton daha açık veya daha koyu seçmek yeterlidir.

  Duvar kağıdı çekici bir görüntü varsa, o perdeler nötr tonlar seçilmelidir. Örgü ya pelmet perde asmak için tavsiye edilmez. Bu seçim vurgu duvarları üzerinde durulacaktır.

  duvar kağıdı sakin monoton renk varsa, parlak ve gösterişli perdeleri asmak gerekir. Yani bir yatak odası iç sarkık önleyebilirsiniz. Sadece bu teknik renk duvar kağıdı ve perdeler doğru kombinasyonu ile uygun olacağını unutmayın.

  kolay seçenek - beyaz perde olduğunu. Mükemmel iç stilleri çeşitli herhangi duvar kağıdı ile. Böyle perdeleri çok sık yıkanmalıdır tek dezavantajı bariz olacaktır.

  Bazı peçe ve duvar kağıdı uyum halinde olması gerektiğine inanıyoruz. Ancak, bu kadar değil. iç çeşitlendirmek için, pek çok tasarımcı düz duvarlı desenli bir yatak örtüsü seçmek için tavsiye edilir.

  Ana odak bilenmiş ne olacağına karar gereklidir. yatakta, o zaman kapalı parlak renkleri seçmek daha iyidir. Yatakta peçe duvar kağıdı olarak aynı rengi seçmek daha iyi iken, yol kenarına gitmek ise.

  fotoğraf duvar kağıtları gelişi ile odasında duvar çok daha kolay yapılan vurgulayın. Bu duvar kağıtları herhangi bir konuda herhangi tonları üzerinde olabilir. Ayrıca, bu kendi fotoğraf olabilir. Sadece bir duvara duvar kağıtları tutkal karar verdi.

  Buna ek olarak, dolaplar ve çekmeceler gibi hiçbir ekstra ürün piyasaya duvarları yakınında yüksek olmalıdır. Aksi takdirde, çok saçma bir iç olsun.

  böylece şehir, doğa, manzara, bitki, hayvan, insan ve: Bugün duvar kağıtları herhangi bir resmi tasvir edebilir. Bu, tüm kişisel tercihleri ​​ve ruh haline bağlıdır. Kolay Duvar tutkal, ve yıkandı ve kirlenme durumunda olabilir.

  küçük boyutlarda bir yatak odası sahip olanlar için endişe etmeyin. Oldukça uyumlu ve zevkli, modern ve konforlu iç olabilir. Buna ek olarak, sarf daha iyi ve daha pahalı bir duvar kağıdı seçmek için izin veren çok daha küçük olacaktır.

  Tasarımcılar her zaman tavsiye ve küçük odalarda tutkal parlak duvar kağıdı yapmaya devam etmektedir. Yani görsel alanı artırmak ve daha iyi aydınlatma olacaktır. Herhangi kupno ve akılda kalıcı grafik önlemek için daha iyidir. Bu tür yatak için en uygun seçeneği olmayan dokuma kağıdı ya da sıvı olmaktadır.

  malzemenin çevre dostu değil, aynı zamanda renk düzeni üzerinde sadece çok yer ayırmalıdır oda teen duvar kağıdı seçerken. Aşırı gösterişli ve parlak duvar kağıdı sağlıklı uyku ve rahat bir konaklama katkıda olmayacaktır. Bir desenli duvar kağıdı bir odada uygun olmazdı. Çocuklar duvarlarda desenleri dikkate hep merak ediyoruz.

  duvar kağıdı seçiminde dikkate gencin doğasını almalıdır. O iştahlı ise, soğuk ama koyu tonlarını tercih vermek en iyisidir. phlegmatic daha çocuğun doğası, ardından duvar kağıdı sıcak renkler tutkal çekinmeyin. bir genç yeterince tembel ise, bir orta parlak duvar kağıdı seçmek için tavsiye edilir.

  73 gerçek fotoğraflar. Nasıl oturma odası (talimat) 'de duvar kağıdı pokleit için. . oturma odası Fotoğraf iyi iç mekanlar için duvar kağıdı (gerçek).

  Resimler gerçek mutfak iç (fotoğraf). Eğer mutfak tasarımını güncellemek için aslında düşünürsek. . pokleit duvar kağıdı olarak doğru.

  mutfak 90+ gerçek fotoğraflar için duvar kağıdı. Nasıl malzeme, renk ve desen seçin. Duvar, kombine duvar kağıdı, çağdaş duvar kağıdı ve küçük bir mutfak için.

  Gerçek iç fotoğrafları. imar mutfak Yöntemleri - oturma odası. . 2.5 Masaüstü. 2.6 İmar rengi. 2.7 Divan. Özel bir evde 3 Mutfak oturma odası.

  11 salon tasarımı (gerçek fotoğraf). Tasarımın temel kuralları. . Büyük bir desen veya şerit ile oda duvar duvar kağıdı üzerine yapıştırmak için gerekli değildir.

  İlgili makaleler

  73 gerçek fotoğraflar. Nasıl oturma odası (talimat) 'de duvar kağıdı pokleit için. . oturma odası Fotoğraf iyi iç mekanlar için duvar kağıdı (gerçek).

  Resimler gerçek mutfak iç (fotoğraf). Eğer mutfak tasarımını güncellemek için aslında düşünürsek. . pokleit duvar kağıdı olarak doğru.

  mutfak 90+ gerçek fotoğraflar için duvar kağıdı. Nasıl malzeme, renk ve desen seçin. Duvar, kombine duvar kağıdı, çağdaş duvar kağıdı ve küçük bir mutfak için.

  Gerçek iç fotoğrafları. imar mutfak Yöntemleri - oturma odası. . 2.5 Masaüstü. 2.6 İmar rengi. 2.7 Divan. Özel bir evde 3 Mutfak oturma odası.

  11 salon tasarımı (gerçek fotoğraf). Tasarımın temel kuralları. . Büyük bir desen veya şerit ile oda duvar duvar kağıdı üzerine yapıştırmak için gerekli değildir.

  Önlük Mutfak (70 + resimler). Önlük bölüm duvarlarını çağırdı. Önlük duvar kağıdı tonu uyum iç tamamlayacak ve pişirme sırasında iyi bir izlenim yaratır.

  1 Vinil duvar kağıdı - bu nedir? 2 Avantajlar ve vinil duvar dezavantajları. . Mutfakta (90 + gerçek fotoğraf) için duvar kağıtları.

  renk kombinasyonu ve gerçek fotoğraflar. Banyo tasarım fikirleri bir banyo ve duş birleştirdi. . pokleit duvar kağıdı olarak doğru.

  yatak odası için duvar kağıdı seçme: tasarım, fotoğraf, birleştirme seçenekleri

  oldukça zor bir görev, türlerin çeşitliliği yanı sıra üreticilerin çok sayıda verilen - - yatak odası için duvar kağıdı seçme Rusya'da hem de yurtdışında. Doğru duvar kağıdını seçmek için, odada herhangi ruh hali yaratabilir - yakınlık, hatta gizemli gizem dolu sevgi, romantizm,.

  Bu yatak odası için duvar kağıtları bir seçim özellikleri

  Doğru seçimi yapmak için, iç özelliklerden bazılarını bilmek gerekir:

  • Yatay yönlendirilmiş Şekil görsel genleşme odası, ancak "umenshaet9raquo kolaylaştırır; tavan yüksekliğinin;
  • Şekil dikey "pripodnimet9raquo yöneliktir; düşük tavan, ancak görsel oda alanını azaltır;
  • Böyle duvar kağıdı uğradığı bir yamuk veya elmas gibi bazı geometrik şekiller, uzay psikolojik algısını değiştirmek - Daha uzun görünüyor;
  • görsel olarak küçük yatak iç kısmında küçük bir oda gibi uygun duvar kağıdı büyütmek için Açık renkler ve nadir küçük desenler de yardımcı;
  • genellikle "umenshayut9raquo, özellikle resmin Büyük öğeler; odası;
  • Yatak odasında duvar kağıdı kombinasyonu başucu bir tuvalet masası veya ev ofis için bir yer ile bölgeyi izole odaklanmak, örneğin, farklı alanları ayırt etmek mümkün kılar;
  • Aynı zamanda boş uygun tasarım edinebilirler duvar kağıdı ile, yatay ayırma alanı için kullanılır;
  • (Genellikle yatak başında) duvarların biri duvar rengine geri kalanı ya alışılmadık doku ile tezat büyük desenli onu duvar kağıdı üzerine yapıştırılan aksanı olabilir. duvar kağıdı gibi, duvara yapıştırmak olamaz ve baş kısmı hemen yanında.

  yatak odası için uygun duvar: Malzeme

  Duvar kağıdı üretiminde bunların özelliklerini belirlemek çeşitli malzemeler kullanılabilir. Duvar kağıdı her türü - kendi avantajları, yaptıkları ve kusurları olmaksızın olamaz ama.

  Bir yatak odası iç kısmında Kağıt duvar kağıdı

  Kağıt - duvar imalatı için ucuz materyal. Kağıdın kalitesi itibaren duvar kağıdı kalitesine bağlıdır - yüksek öyle, o kadar iyi. üretici, can tek bir katman kağıt kullanabilir - iki, duvar kağıdı yapma güçlü.

  • Düşük maliyetli;
  • Çevre dostu;
  • hava geçirme özelliği;
  • Uygulamanın kolaylığı.
  • Kısa ömürlü (en az beş yıl);
  • solma, aşınmaya karşı düşük direnç;
  • Nemli bakım duvar kağıdı izin verilmez.

  Kağıt duvar Kalite Puanı - payları. Duvar kağıdı iyi sayılır - bu 110 ila 140 den aralığında ise.

  yatak odası tasarımı Dokumasız duvar kağıdı

  Duvar kağıdı üretiminde bir baz olarak dokunmamış kumaş kullanılabilir - polar. Bu yüksek bir yoğunluğa sahip, ve polimerik malzemeler ilavesi ile, selüloz liflerden oluşmaktadır. Görüntünün temelinde çeşitli seçenekler vardır.

  Dokumasız duvar kağıdı: Doğrudan uygulama

  Şekil dokunmamış destek malzemesine tatbik edilir. Bu duvar kağıtları çok daha güçlü kağıt vardır, ama onlar da kendi dezavantajları var.

  • dayanımı;
  • hava geçirme özelliği;
  • şişer etmeyin ve mümkün hemen yapışkan uygulamadan sonra duvara onları sopa yapar çekmez;
  • duvarlarda küçük düzensizlikler ve çatlaklar düzeltmek;
  • Çevre dostu.
  • Çözünürlükte bunların bakımı kağıdı ile aynıdır, yıkanamaz;
  • Oldukça hızlı bir şekilde kaybolur.

  Dokumasız duvar: polimer kaplama

  Şekil kağıt kaplanmış olan bir polimer kaplamasına uygulanmaktadır. Kural olarak, bu vinil döşeme olduğunu. Bu düz, köpük ve kabartma (serigrafi) olabilir. duvar yüzeyi tuğla veya alçı benzetilebilir.

  • Esneklik;
  • yeteneği ıslak kirleri temizlemek için;
  • Duvar duvarlarının bozukluklarını gizlemek - bir çatlak, küçük girintiler, cips;
  • Hatırı sayılır gerilme mukavemeti arzetmiştir.
  • polimerik kaplama dyshat9raquo" önler, hava geçmesine izin vermez çünkü;
  • Bazı polimerler, hava toksik maddeler yayabilir; nedenle yalnızca sertifikalı Duvar kağıdı seçmek gereklidir: GOST 6810-2002 "Oboi9raquo;.

  yatak odasında iç kısmında Tekstil duvar

  kağıt mendil Duvar Kağıtları daha pahalıdır, ancak bunlar görmezden zor olan bir çok avantaj var. Polar ya da kalın kağıt, top - - tekstil iplik ya da kumaş şeridi her iki iki tabaka, alt yapılmıştır. Web ipek, keten, pamuk, jüt, kadife olabilir hissetti.

  • seçkin;
  • Çevre dostu;
  • ses ve ısı yalıtım özellikleri geliştirilmiş;
  • Islak temizleme izin vermez, muhafaza etmek zordur;
  • bina hayvan varlığı özellikle kritiktir nem, toz, hasar için düşük direnci;
  • Bir uzmanın katılımı gerektiği karmaşık bir prosedür yapıştırma;
  • yüksek maliyet.

  yatak odası tasarımı Vinil duvar kağıdı

  Genel bir kural olarak, yatak vinil kaplamalı dokuma olmayan duvar kullanılmıyor. nedeni - hava geçmek yeteneği olmaması. duvar altında böyle duvara olamaz "dyshat9raquo sonucunda; ve duvar kağıdı altında mantar var edilebilir. Yapıştırılan vinil duvar kağıdı odanın sık havalandırmaya gerektirir.

  • nispeten düşük bir maliyetle renk ve doku büyük bir çeşitlilik;
  • Islak bakımı kağıdı imkanı.
  • çevresel değil;
  • hava ve nem buharı izin vermek için başarısızlık.

  Bu, en yaygın türlere ek olarak, duvar kağıdı diğer seçenekler vardır. Örneğin, Masaüstü, şehrin bütün bir duvarı tam görünümü, doğa veya soyut desen resmini süslemek için izin. Duvar tipik olarak bir yapışkan katmanı vardır. Duvar kağıdı boya, kural olarak, camdan yapılmış. mantar, deri, bambu - Buna ek olarak, son zamanlarda doğal malzemelerden popülerlik duvar kağıdı kazanıyor.

  Bir yatak odası iç kısmında duvar kağıdı: desen ve doku

  Duvar üzerindeki Çizim odanın algımız üzerinde doğrudan etkisi vardır, bu nedenle hedef tesislerinde dayanmalıdır seçin.

  çiçek şeklinde görüntülerle - yatak odasında duvar kağıdı için uygun romantizm istiyorum. Bu kadınsı ve romantik bir seçenek. yatak odasında iki kişi için tasarlanmış ise, bir çiçek deseni "muzhskoy9raquo ile kombine edilebilir; şerit veya bir kafes. Çiçek motifleri İngiliz tarzı, klasik tarzda yatak odası dekorasyonu için uygundur.

  Şerit ve damalı desen erkek yatak odası tasarımının karakteristik özelliğidir. Geleneksel ve modern hem İngiliz tarzında ve klasik, iç mekanlar için uygundur. şerit çok parlak değilse, tüm duvarlarda bir kural olarak kullanılır. Yatak odasında Kombine duvar genellikle yatak başlığı vurgulamak için kullanılır. Örneğin, dar şeritler sulu sesleri bir model bir duvarda bir vurgu olarak kullanılabilir - bu modern tarzları için tipiktir.

  Provence tarzında bir yatak odası duvar kağıdı için uygundur, perişan şık ya da retro çiçek ve bitkilerin desenleri ile duvar kağıdı olabilir. Dekorasyon, geometrik unsurları kullanarak, sık sık klasik ya art deco oldukça sıkı kullanılan bakmak.

  dokulu kabartma duvar kağıdı seçimi, bir seçkin şık bir iç alabilirsiniz. Kabartma kanepe ile kaplıdır kadife veya kadife ya da kumaşın, benzetilebilir.

  Yatak odasında Kombine duvar kağıdı: kuralları

  aynı odada farklı desenlerle duvar kağıdı kullanımı ve kabartmalı görsel işlevsel alanlara oda bölmek, odanın kusurları şeklini, ilginç iç efektleri oluşturmak düzeltmek için izin verir.

  • Seçin lehte ve aleyhte maskelemek: Yatak odasında duvar kağıdı farklı tipleri istenilen noktada zihin odaklama yardımcı olacaktır. Örneğin, pürüzlülük duvarının ortasında aydınlık şekline bakmak izleyiciyi zorlayarak, tavana gizlenebilir. Ve tersi - dengesiz bir duvar nötr duvar kağıdı kağıdı ile kaplı, bunu "nevidimkoy9raquo yapmak;.

  • bölgeye ayrılmıştır: bir uyku alanı böyle bir yatak odası ve ofis olarak çeşitli işlevleri gerçekleştirebilir. Birleştirilen duvar ile birbirinden ayırt görsel olabilir.

  • geometrisini düzeltin: Birleşik yatak odası duvar kağıdı tasarım dar oda genişletmek yardımcı olacaktır. ışık - Bu amaçla, kısa duvarlar ancak daha uzun üzerinde, duvar kağıdı koyu renkler yapıştırılan. Yatak odasında bir meydanda açısından ise, duvarların bir duvar kağıdı üzerine kombine doymuş parlak renkler yapıştırabilirsiniz ve geri kalanı - ışık, oda daha avantajlı bakacağız.

  • Aksanlar ayarlayın: Duvarlardan birini seçmenin en basit yollarından biri, üzerinde kontrast tonunun duvar kağıdını veya bir desenle yapıştırmaktır. Yatak odasındaki duvar kağıdı çeşitleri arasında gölgelerin kombinasyonunu seçebilir, ancak doygunluk farklı olabilir. Ayrıca vurgu duvarını, parlak bir dekoratif desenli duvar kağıdı ile yapıştırabilirsiniz. E er, resim tonlar aras 1nda bir arka plan duvar kağıdı sesi varsa.

  • Bu noktaya odaklanın: Bir başka ortak iç teknik, gözü çeken bir odak noktası yaratmaktır. Bu durumda, aksanlı duvar kağıdı tamamen öne çıkmaz, ancak parçalarının yalnızca biri, örneğin yatağın yakınında, bir şömine, antik bir mobilya parçası, dinlenme köşesinde.

  • Odanın dekore edilmesi: İç mekan dekoratif bir unsuru olarak genellikle kombine duvar kağıdı kullanılır. Uygun bir çerçevede, bir kontrplak levha koyun, duvar kağıdını yapıştırın ve duvara asın. Duvar kağıdını kontrast tonu bulunan duvarın bir kısmı kalıp çerçevesinde de kapatılabilir.

  Yatak odasında kombine duvar kağıdı kullanımı

  Aynı odada farklı duvar kâğıtlarını birleştirmek için, bunların çoğaltılmış öğelerden olduğundan emin olun. Bu bir çizim, renk veya doku olabilir.

  • Farklı tonlar. Aynı renkteki ancak farklı renk tonlarında duvar kağıdı ile oda tutturarak şık, zarif iç mekan içerebilir, ancak ihtiyatlı fakat kendi "face9raquo; Renk tonlarını, örneğin ekru ve fildişi veya doygunluğunu birleştirebilirsiniz.

  • Farklı renkler. Temel kombinasyon kuralları, nötr ve aktif renklerin birleşimidir. Zıt tonlarla deneme yapabilirsiniz. İmar için farklı renkler kullanılır.

  • Düzgün ve desenli duvar kağıdı. Yatak odası tasarımında kombine duvar kağıdını uygulayarak, ilginç dekoratif efektler elde edebilirsiniz. Örneğin, duvar kağıdından parlak bir desenli duvar kağıdı pürüzsüz tek renkli duvarların arka planına karşı mükemmel görünüyor. Pürüzsüz bir duvar, geometrik desenli geniş bir süsleme ile süslenebilir.

  • Desenlerin birleşimi. Çizgi ve çiçekler, çizgiler ve kafesler, ahşap dokusu ve çiçek süslemeleri gibi desenler birbirine çok iyi uyuyor. Geometrik şekillerin kombinasyonlarına bakmak ilginç.

  • Yatay ayrım. Klasik iç mekan stillerinde, duvarın alt kısmını şeritteki duvar kağıdıyla, düz veya çiçekte, ve sınırlarının bölünmesiyle geleneksel şekilde yapıştırmak iyi bir yaklaşım. Kural olarak, yukarıda kombine duvar kağıdı daha açık, en alttaki koyu renktedir.

  Küçük bir yatak odası için duvar kağıdı: seçim kuralları

  Çok küçük bir yatak odası boyutu, birçok evin problemidir, özellikle geçen yüzyılın ortalarındaki binalar. Bu nedenle, onlar için duvar kağıdı seçimi oldukça acil. Burada her şey önemlidir - ne renk tercih edeceğiz, ister bir resim içeren bir duvar kağıdını alıp alamayacağınıza, farklı odun duvar kağıdını doğru bir şekilde bir odaya nasıl birleştirdiğinize, böylece daha büyük göründü.

  Küçük bir yatak odası için duvar kağıdı seçerken öneri hafif, sakin, doğal tonların seçimidir. Görsel olarak odayı genişletmeye yardımcı olacak birkaç tasarım tekniği de vardır:

  • Dar bir oda genişletmek için kolaydır "; eğer uç duvarları karanlık, doymuş tonlar ve geri kalan duvar kağıtları ile örtüyorsanız.
  • Düşük tavan yüksekliğinde geniş kenarlığı kullanamazsınız. Eğer oda alan içinde uzun ve küçükse, aksine geniş bir kaldırım, oranları düzleştirir.
  • Parlak duvar kağıdı yüzeyi küçük bir yatak odasının iç kısmında yansıma oyunu sayesinde odayı genişletmeye yardımcı olacaktır.

  Gözlerinizin önünde belirli örnekler olmadıkça yatak odasındaki duvar kağıdının nasıl bir görünüm kazanacağını hayal etmek oldukça zordur. Duvardaki dekorasyon için hangi malzemelerin sizin durumunuzda uygun olduğunu belirlemek için aşağıdaki fotoğraflara bakın, doğru seçimi yapmaları için yardımcı olacaktır.

  Yazım hatası mı var? Parçayı seçin ve Ctrl + Enter tuşlarına basarak gönderin.

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  + 83 = 88