Kombine duvar kağıdı fotoğraf salonu

35 Resim ve Tasarım: Biz oda duvar kağıdı 2017 kombine seçmek

özgün ve unutulmaz iç oluştur zor değil - bir kural değil ve iç moda 2017 arzusu Bu, tam tersine güzel ve pahalı şeyleri kaydetmek toplamak gerekenler hakkında değil - sadece güzel olmalı ev her şeyde duvar kağıdı doğru kombinasyonunu seçmek . Tüm bu daireyi bırakmayın, küçük dünyanın bütün bu dağınıklığı yukarı gerçekten gerekli değildir. Ama doğru şeyler seçimi hayatınızı sıcak ve rahat hale getirmek için. Ve burada değil son adım - Bir duvar kağıdı tasarımı. Eğer duvarlar üzerinde, şık, özgün ve zevkli macunu istiyorsanız duvar kağıdı bir arada gerekir.

Kombine dairede salonda Duvar kağıdı: Seçenekler 2017

vurgu oturma odasında yerleştirilir Bu yıl duvara - eğer mobilya biraz olabilir ve mutlaka çağdaş elit olmak zorunda değildir, ancak arka plan başarısız olmamalıdır. duvarları yapma - bu da uzay oranlarını değiştirmek yardımcı görsel teknikler olduğunu. Bu kombinasyon istenen görsel etkiyi yaptığını böylece Ve duvar kağıdı birleştirebilirsiniz.

Bu yıl, üç adımda duvar kağıdı pokleit edebilirsiniz:

 • Peyzaj tasarımı;
 • Dikey tasarım;
 • Patchwork tasarımı.

Dikey çizgili duvar kağıdı kombinasyonu alçak tavanlı bir oda için en iyi seçimdir

Dikey çizgili doğru kombine varsa, bunlar sadece görsel olarak oda artırmak değil, aynı zamanda onu "gergin". o büyük çizgili ve parlak desenler, baskılar ile kombine çünkü ne yapılamaz.

salonda duvar kombinasyonu: yamanmış birleştirme

Aslında, yamanmış yorgan kombinasyonu duvarına simüle edilir. Doğru duvar kağıdı seçin, bunlar birbirleri ile "dost olmak" ve duvarda bütün bir kompozisyon oluşturmak.

Bu patchwork - Onu götürmeden önce istihdam zor, ve eğer kombinasyonu anlamak için birden fazla örnek görmek gerekir. Eğer başa çıkamaz çıkmasından endişe ediyorsa, duvar kağıdı bir renk en fazla üç türlerini dikkate alırız.

 • Isı mor;
 • Canlı-mor;
 • Soluk pembe.

Yorgancılık renk, tasarım ve duvar dokusu aracılığıyla dikkatli düşünme birleştirerek gerektirir

Bu bulmaca eşit parçaya bölünecek olursa, istenilen etki çalışmaz. boyutta adet farklı olmalıdır. Bunu çalışmalarını kolaylaştıracak, aynı genişliğe tutabilir, ancak parçaların uzunluğu aynı olmamalıdır.

Arka uyum içinde olmalıdır - desen, doku, renk ve adjacency temasıyla birleştirdi. Ve tabii ki, elit bütçe duvar kağıdı seçenekleri ile karıştırılmamalıdır.

Odada duvar kombinasyonu için seçenekler: kuralların bir arada

Biz sekiz basit kurallar, ilginç yardımcı ve ustaca iç değiştirecek duvar kağıdı kombinasyonu, ayırt edebilir.

duvar birleştirmek için kurallar:

 • Eğer sadece tek bir yerde değil, aynı zamanda aynı üreticinin duvar kağıdı, satın İdeal koşullarda, o zaman duvar kağıdı ve maç asmak için daha kolay olacaktır;
 • Doğru uyumlu tasarımı Duvar kağıdını bir kalınlık, kalite ve hatta tek fiyat segmentini seçmek için;
 • Örneğin, yeşil ile bir duvar, minderler desende aynı yeşil karşılamak izin verirsen kombinasyon seçenekleri, iç yerde bir rulo bulmalıdır;
 • Zengin, etli süslemeleri ile duvar kağıdı kullanıyorsanız, size monoton, nötr olacak duvar kağıdı, farklı türde bir almak gerekir;
 • ekipman tavan duvar kağıdı bile devam edecek olursa, görsel yukarıdaki, oda daha geniş yapıp edecek;
 • Odada aksan düzenlemek için, bu arka plan üzerinde mobilya, tekstil ve aksesuarları için renk daha avantajlı görünüyordu arka plan duvar kağıdı gerek;
 • Biraz, boşluğu doldurmak için ilginç odasında mobilya geniş, aydınlık, dokulu desenler ile wallpapered edilebilir ise - ve boşluk gitmesini;
 • En yaygın seçenek - vurgu duvar, yapıştırılan yapıştırılmış parlak duvar kağıdı ve diğer nötr tonları ile bir duvar.

Bu renk ve duvar kağıdı deseni, ancak bunların kalınlığı ve kombinasyonu değil sadece - Fatura

Bir kombinasyon için duvar kağıdı seçerken, bir rulo göz önüne sermek için satıcı sormak emin olun. Eğer tek bir yerde, duvar kağıdı seçin birbirine bobinler takmak eğer, sağ kombinasyonu olup olmadığını görmek için deneyin.

salon için duvar kağıtları: Modern tarzda kombine

Geniş ve ferah ise, daha sahip olmak mümkündür. Sen almak ve parlak renkler ve biraz da aktif, çok suludur olabilir. Sen büyük baskı ile oynayabilirsiniz.

Oda küçük ise, o duvar kağıdı seçimi dikkatli olmak gerekir - pastel renkler soyutlama ve geometrik desenler ile birlikte en sık seçilir.

oda kuzeye bakan ise, duvar kağıtları, aksi takdirde oda rahat olmayacak, sadece sıcak renkleri seçmek gereklidir. Güneyde oda, sırasıyla, bu duvar kağıdı serin sesleri almak mantıklı olur.

Salon ferah ise - Eğer parlak renkleri ile eğer tersini deneme yapabilirsiniz - küçük, daha sonra açık renkler en iyi sonucu

oda size göre değilse - hepsi, zarif bir yerde, eğlenceli tatil yerinde, sevinç üstünde olduğu, inci veya altın duvar kağıdı almak için çekinmeyin.

Nasıl odasında duvar kağıdı birleştirmek: Fotoğraf ve ipuçları

doğru malzeme seçimi için - bu bu sürecin ana zorluğudur. Arka Plan aynı yapıda olmalıdır. Bu kural kesintiye uğrarsa, bu zor olabilir yapıştırılması sırasında, örneğin dikişler görünür olacaktır. farklı kalınlıkta Kumaşlar bir ölçüde uyumsuz olan.

Başka bir "imkansız" - parlak dekoratif etkileri ile duvar kağıdı birkaç çeşit kullanılmasıdır. Büyük bir kabartma deseni ile parlak desenler, taşma etkisi ile duvar kağıdı gösterir.

Genellikle hatalar sahanın seçiminde aynen yapılır. Bu mobilya, aksesuar ya hafif parçalar olabilir veya onlarla birleştirilebilir.

kombinasyonun ana kural - duvar kağıdı temel tonunu belirler ve sonra duvar kağıdı macunu ve mobilya seçmek için ilk gereklidir

Biz 2017 yılında trendleri hakkında konuşmak, aşağıdaki noktaları vurgulanabilir:

 • Bu parlak, duvar kağıdı üzerinde karmaşık şekilleri;
 • duvar yüzeyi üzerinde nakış ve kabartma;
 • Oryantal motifler;
 • Aşırı parlak renkler;
 • Her türde ve çizgiler Şeritleri;
 • monogram;
 • Mavi-yeşil spektrumun Varyantlar.

Hatta sıradan Khrushev duvar kağıtları kombinasyonuyla dönüştürülebilir. Bu iç daha canlı, dinamik, o kadar sıkıcı hale getirir.

salonun iç Döşeme uçlar

odaya bir gerçek tasarımcı görünüm verir duvarları süsleyen Bu yöntem.

Bu uçlar için kullanabilirsiniz:

 • merkezi duvara duvar;
 • görsel alanı genişletmek için 3D-duvar kağıtları inanılmaz bir yol;
 • Çerçeve pervaz ya da ana tuval üzerinde sınırlı desenli uçlar;
 • Saçak girinti veya çıkıntı - duvar kağıdı yapıştırma, belirli mimari eleman zıt.

hiçbir şekilde duvar kağıdı üzerine desen birbirlerine gölgelememesi gerektiğini unutmayın. inanılmaz bir deneyim duvar kağıdının yetkili kombinasyonu ile elde edilebilir - parlak ve çekici ekler oda boyutlarını değiştirmek gibi görünüyordu olun. Aynı odada farklı duvar kağıdı olup olmadığını, farklı görünüyor.

Duvar kağıtları bir ekleme olarak mükemmel ve mükemmel herhangi bir iç yenilemek

İlk durumda yalnız, sakin, pastel renkler - oda bir şekilde algılanmaktadır. merkezi duvar dinamik bir ekleme ise başka bir planla apartmanda başka oda sanki görünebilir.

Kepek uçlar da görsel olarak birbirinden ayırmak için bir oda farklı bir anlam çizin. Bir de yatak fonksiyonunu, yatakta Duvar nazik, sıcak tonlar yakın oda parçası gerçekleştirir odası, ve masa veya yemek alanı yakınında ise, örneğin, daha heyecan verici bir renge bir geçiştir.

Kombine duvar kağıtları salonu (video)

duvar kağıdı birleştiren - süreç sadece karmaşık değil, aynı zamanda büyüleyici. duvar kağıtları geniş bir seçki ile seçenekleri ilginç dönüşümler çok şey var. Önemli olan değil bir fotovariant gözden onlar için hazırlamaktır.

salonda Tasarım kombine duvar kağıdı (fotoğraf)

© 2017, homeli.ru. Kopyalama yalnızca kaynağına geri bir bağlantı ile izin verilir

Kopyalama yalnızca kaynağına geri bir bağlantı ile izin verilir

salonda Kombine duvar kağıdı: Tasarım trendleri

2017 tasarım yönteminde çok moda - duvar kağıdı birkaç çeşit ile salonda duvarların Dekorasyon. Bugün bitirme malzemelerinin tüm önde gelen üreticileri üreten Onlar kendiniz alabilirsiniz ve birbirleriyle kombine duvar kağıdı iki veya daha fazla türde oluşan topluluğu olarak hazır fikirleri kullanabilirsiniz.

salon için farklı tasarım kombine duvar kağıdı en geniş aralığı: çok fonksiyonlu odalarının mimari özellikleri en çeşitli kullanacağım önemsiz olmayan bir iç oluşturmak için bu trendi yol sağlar.

Neden bu kadar popüler, kombine duvar kağıdı

Oda için aynı tip ve kombine duvar kağıdı arasında bir seçim olduğunda, tasarımcılar genellikle ikinci seçeneği seçmek için tavsiyede bulundu.

Bunun nedeni ise sadece renk, desen veya doku içinde farklı duvar kağıdı yapıştırılan duvar ile herhangi bir iç, yeni, orijinal ve estetik olarak çekici değil, aynı zamanda böyle bir bitiş bariz pratik yararları olduğu gerçeğine.

duvar kağıdı, dilediğiniz bir arada kullanma:

 • kusurlarını gizlemek ve binanın avantajları vurgulamak;
 • geometrik düzen özelliklerini düzeltmek;
 • ilginç görsel efektler duvarlarında oluşturmak için;
 • fonksiyonel alanlara oda bölmek için.

onun aydınlatma, tavan yüksekliği, duvarların genişliği, kapı ve pencere açıklıkları yeri, niş ve kaya tabakalarını duvarları içinde varlığı: düzgün mağazaya gitmeden önce oda için gelecek kombine duvar kağıdı tasarımını belirlemek için size yeterli odanın tüm mimari özelliklerini değerlendirmek gerekir.

onun onuru, Geometrisinden bazı vurgulamak için bir ışık ve havadar veya tamamen memnun - Bu analizden sonra, odanı görmek istediğinize karar daha kolay olacaktır.

Ve bu binanın temelinde, duvar kağıdı sizin tava kombinasyon gerçekleşmesi için en uygun seçim.

1. eksiklikleri gizlemek ve iç onurunu vurgulamak. en kolay ve en etkili yolu mimari avantajlar vurgulamak ve dezavantajları (eğrilik, duvar ve tavanların eşitsizliği) en aza indirmek için - İdeal duvar aksanı en yakın hale getirmek için.

Bu amaçla, bu desen veya renk geri kalanından farklı, duvar kağıdıyla üzerine yapıştırılır. Olağandışı yazdırmak veya dikkat çekecek parlak doymuş rengin ve Küçük Düzenlemeler pürüzlü yüzey daha az fark olacaktır.

koyu ve açık, tek renkli ve desenli ve düzgün ya da doku verilmiş yüzey köpüklü: Bundan başka, çok iyi renk veya doku içinde farklı duvar dönüşümlü şeritler, küçük lekeler kombinasyonu gizler.

2. geometrik düzen özelliklerini ayarlayarak. resimlerinde birkaç ton daha koyu - kısa duvarlar açık renkli duvar kağıtları ve dar kaplanmışlarsa dar oda, çok daha büyük görünüyor.

Üç duvarı hafif ve tekdüze ve dördüncü süslemeleri duvar kağıdı zengin, canlı renkler yapmak durumunda Kare oda daha ilginç ve daha dinamik bakacağız. Farklı renk veya tek renkli ve desenli görsel tavan asansör şeritleri Dalgalı.

Çok yüksek tavanlı görsel yatay duvar bölünmesi ile tahmin edilebilir. Bu amaçla, bunların üzerine duvar tutkal açık ve koyu duvar alt üçte. Eğer küçük bir pencere ışık etrafında boşluk ve oda karanlık duvar kağıdı geri kalanını süslemeleri, pencere açıklığı büyük görünecektir.

3. sıradışı görsel efektler oluşturun. Kombine duvar kağıdı kaplama malzemesi değil, aynı zamanda orijinal dekor sadece işlevini yerine sık sık ve yerine resim veya afiş kullanılmaktadır.

Bu amaçla, düz örtüsü üzerinde güzel büyük baskı ile segmentleri yapıştırın ve çıtalar veya çerçeveler içine alın. plazma televizyon, şömine, aile hatıra, geniş rahat bir kanepe ile dolu bir dekoratif vitrinin: Ayrıca, zıt duvar kağıdı tasarımcıları accentual mobilyalar dikkat çekmek için tavsiye edilir.

4. Biz bölgeye odayı paylaşmak. Farklı doku ve bölümleri her türlü kadar sık ​​imar odası için kullanılan duvar renk kombinasyonu ve bazen bunlara ek olarak.

Genellikle renk koyuna veya niş stresi, özel konuşmaları odanın çalışma bölümü üzerinde amaçlanan alanını sınırlayan için küçük köşesinden ayrılan yemek alanı zıt duvar kağıdı.

Bu durumda, orta ve çok cesur ve radikal hem kombinasyonlarını kullanabilirsiniz. Her fonksiyon alanı için renk çözümü genel iç kavramı üzerinde ve bölmek istiyorum nasıl keskin bağlıdır.

salonda duvar birleştirme yolları

Duvar kağıdını birleştirerek birkaç temel, farklı seçenekler vardır. Aynı zamanda, neredeyse benzersiz ve kişiselleştirilmiş bir iç tasarım yaratmak isteyen her tasarımcı, onları değişiklikler getiriyor.

Buna rağmen, duvar kağıdı herhangi bir kombinasyonu seçimi zorunlu genel kural uymalıdır: Farklı resimlerinde bir arada uyum içinde görünüyordu, onlar en az bir benzer bir özellik olması gerekir: Aynı fatura özdeş desen renk düzenini yankılanır.

döşeme kombinasyonlarının tamamı çeşitli iki ana kategoriye ayrılabilir: renk ve desen ve çeşitli yapıştırma teknikleri kullanan farklılıklara işliyorlar. Bize ayrıntılı olarak inceleyelim.

 • aynı rengin farklı tonlarında boyanmış duvar kağıdı kombinasyonu. Bu iç yağma etmek çok zordur en basit yöntemdir. Onun kolay özel bilgi sahibi olmadan ve tasarımcıların yardımı olmadan, bağımsız öğrenme. Bu bir, sakin, zarif ve statik iç ulaşmasını sağlar. Çoğu zaman gri, kum, mavi ve yeşilin farklı tonlarında boyanmış duvar kağıdı, birleştirir.
 • sade ve Baskılı duvar kağıdı kombinasyonu. profesyoneller tarafından oda için Bu tasarım kombine duvar kağıdı özellikle tercih. hazır toplama böyle bir planın en sık satışa bulunurlar neden Belki de bu. monofonik ağlar genellikle seçilen bitkisel çizimlere geniş bir bant, geometrik soyut, çeşitli süsler ile birleştirilmesi için. Onların vekilleri veya tamamen bir veya iki duvar bir desenle duvar kağıdı.
 • farklı modelleri olan kumaşların bir kombinasyon. Böyle cesur bir kombinasyon çok dinamik ve aydınlık iç mekan oluşturmak için yardımcı olur ve ferah odalar için uygundur. Mükemmel dar ve geniş şeritler ve çiçek desenli veya büyük ve küçük benzer bir desen şeritler ile desen içeren tandem, görünüyor. Böyle kombinasyonlar durum üzerinde çalıştı için, çok iyi bir tat ve becerilere sahip, bu yüzden dikkatli kullanmak gerekir.
 • Farklı renklerin kendinden renkli resimlerinin duvarlarını Dekorasyon. Küçük odalar için uygun çeşitli duvar iç kısmına bağlanması yöntemi. çakmak için koyu tonlar gelen geçişler ile bir palet resimlerinin kombine - O Başta söylediğimiz bir tasarım tekniği, benzer.

Genel olarak, aktif duvar kağıdı ve nötr renk fazla 2-3 tür kullanımı ve doygunluk bağlı olarak dinamik veya sakin iç tasarım oluşturmak.

salon için teknikler duvar kağıdı

Yatay kombinasyon. Bu tasarım yöntemi, görsel olarak duvarları genişler ve iyi bir koltuklarla ve cumbalı, düzenli geometrik bir şekle sahip oda için uygundur. alt kısım çoğunlukla yükseklikleri 120-130 cm yapılır ve yatay bir bağlantı yeri kağıt ya da sınır pouliretanovym döküm dekore.

Bu durumda, alt duvar kağıdının üst kısmında daha koyu ve daha hafif olması tercih edilir. Onların rengini seçme genel iç kavramına bağlıdır. Bu çizgili ve desenli düz kumaşlar ve desenli ve bir rengin farklı tonlarında ağ bir kombinasyonu olabilir.

Son yıllarda, bu yatay birleştirmenin başka bir yol kullanılır duvarların yüksekliği boyunca zemine hangi tuval alternatif paralel olarak. Ama bu kombinasyon olarak görsel bunları aşağıda yapar yüksek tavanlı odalar için uygundur.

Dikey kombinasyon. Dikey yapıştırma tekniği görsel tavan kaldırır. Bu, herhangi bir boyut ve geometrisi odaları için uygundur ve yatay çok daha sık kullanılır.

Ayrıca keyfi olabilir bağlayıcı maddeler bu tip kullanırken Renk kombinasyonu ortakları kağıdı. Önemli olan duruma uyum sağlamaktır. Çoğu zaman onlar zıt renklerin, farklı renklerin aynı aralıkta seçilen veya sade ve Basılı kumaş araya getirmektedir.

çiftler halinde, tek tek alternatif, bunları bir yapıştırıcı veya bir ya da iki duvar tamamen duvar aynı tip belirlemektedir. Böylece genişlik mutlaka aynı olmak zorunda değildir.

uçlar yapıştırılması. Bu şekilde dekore odasında duvarlar, her zaman çok şık ve ağırbaşlı görünüyor. Bu tür bir teknik için en iyi unutulmaz güzel desenli düz düz ve dokulu kağıdı kombinasyonu uygundur. Birincisi, duvarlar kendi renginde yumuşak resimleriyle süslenmiş.

Daha sonra, bir dokulu desenli duvar dikdörtgen, kare ya da kemerli uç kesim yapıştırılır. tasarım daha da özel dekoratif döküm şeritler kapsamında kapalı insert yapmak.

insanlar kombine duvar kağıdı yapışmasını nasıl bahsederken genellikle başka ilginç tekniği bahsedilen - patchwork. Popüler bir tekstil mozaik, battaniye ve duvar panelleri yapımında kullanılan - O yamalı gibi biraz olduğunu.

Bu durumda, duvarlar genellikle kare veya dikdörtgen parçalar halinde önceden kesilmiş, duvar kağıdı ile dekore. Bu tasarım çok şirin ve rahat, ama salon için muhtemelen uygun değildir görünüyor ve Çocuk odası veya yatak odası için.

 • parlak renklerin korkmayın. Bunlar çevreyi canlılığına ve dinamizmi vermek yardımcı olur. Doğru seçim emin değilseniz eğer, temel beyaz renk yapın. Bu tüm renk paleti ile uyum güvenli bir bahis.
 • İdeal olarak, odadaki duvarların tasarımı, mavi, yeşil, krem, pembe, mor, altın kahverengi ile beyaz, siyah ve beyaz olarak parlak ve pastel hem renkleri, içermelidir. Bu kombinasyonlar renk dengesini sağlar ve herhangi bir aydınlatma güzel ve uyumlu görünüyordu.

kolay bir iş - Odalarda, özellikle kombinasyon için duvar kağıdı satın almak. Neyse o Süsleme malzemeleri bu kategoride geniş bir ve sürekli güncellenen dizi kolaylaştırır.

Buna ek olarak, tüm büyük üreticilerin duvar kağıdı her tür bilgisayar ekranında iyi düşünülmüş ve rahat bir ev ortamında doğru seçim yapmak sahiplerinin, online portalları var. tarzı duygusu, iyi kendi tercihleri ​​ve zevkleri mutlaka ideal oda kombinasyonu için ister.

Detaylı analiz ve duvar kağıdı çeşitli avantajları açıklama karşılaştırılması.

Duvar sizin gostnoy içinde dekorasyon, yanı sıra çok sayıda yeni fikir ve fotoğrafların Üretilen onlarca.

şimdi moda modelleri duvar kağıdı bulmak ister misiniz? son moda detaylı incelemesi.

Alfabe onarmak

temelden çatıya kadar kendi ev inşası

Nasıl odası ve bunların nasıl birleştirmek için duvar kağıdı seçin. 70 tasarım Fotoğrafın oturma odası için duvar kağıdı

salon genellikle herhangi bir evde veya dairede en önemli odalarından biri olarak adlandırılır. Aynı zamanda, o tasarım ve dekorasyon açısından en karmaşık, lütfen ve ailesinin tüm üyeleri için uygun olmalıdır iç tasarım tarafından oluşturulan olarak! Ve yine bu odada zengin, orijinal dekor olmalıdır - bu almak misafirler aile tatilleri ve kutlamaları kutlamak için arkadaşları ve ailesi ile bir araya salonda oldu. Bu nedenle, salonda duvar kağıdı seçin ne tarz ve odanın tasarımının seçimi konular yanı sıra ciddi ve sorumlu davranılmalıdır.

Salon iç duvar kağıdı. fotoğraf

Nasıl salonda bir duvar kağıdı seçilir? duvar türleri nelerdir ve bir seçenek avantajları nelerdir? oturma odası dekore moda trendleri neler? seçimi ve görsel yardımcı duvar kağıdı kullanımına herhangi bir sır odası adjust mı? kısaca bu sorulara cevap çalışalım.

salon için bir duvar kağıdı nasıl seçilir

Ne zaman seçim ve salon için duvar kağıdı satın alma anı, birçok kişi tam anlamıyla seçim için şımarık. Bu sadece çizim, renk ve duvar dokusunun bir seçim yapmak değil, aynı zamanda duvar kağıdı sağ türünü seçmek için çıkıyor. Biz sınıflandırma hakkında genel olarak konuşursak, piyasadaki mevcut tüm duvar kağıdı aşağıdaki türlere ayrılır:

salonda Mor duvarı. fotoğraf Oda için Sıcak kahverengi duvar kağıdı. fotoğraf Salonda Siyah ve beyaz duvar kağıdı. fotoğraf Klasik tarzı duvar kağıdı. fotoğraf

Tabii ki, duvar kağıdı, her tip kendi avantajları ve dezavantajları vardır, yapıştırma kullanımı sunmaktadır. Bu parametrelerin Bilgi objektif ve akıllıca oda (salon) için duvar kağıdı seçimi yaklaştıkça ve size sadece bir çizim veya renklendirme sevdim olmayan seçenek seçmesine izin ancak uygulamaya uygundur olacaktır.

Ayrıca oda için duvar kağıdı seçme sürecinde, gibi parametrelerini belirlemek için gereklidir:

 • renkler;
 • Bir desen veya irade düz duvar;
 • duvar dokusu;
 • Oda büyüklüğü;
 • Doğal ışık salon, vb seviyesi

Nasıl odaları için duvar kağıdı seçmek için: Ana kural ve öneriler

ne salon takım duvar kağıdı anlamak ve gelecekte odanın süs biri haline, neyin yaramadığını ve piyasada duvar kağıdı çok çeşitli içinde yönlendirmek için muktedir için, seçimin birkaç basit kuralları takip etmek gerekir:

 1. Duvar kağıdı seçme (tavan yüksekliği, vb duvarların genişliği, doğal ışığın kalitesi,) oturma odası parametrelerini dikkate alınması gerekmektedir zaman;
 2. Oda için duvar kağıdı rengini seçerken dikkate sadece kişisel tercihlerini almak değil, aynı zamanda hangi yan oturma kuzeyde odalar için oda (ve doğu tarafı soğuk bir paletten seçebilir güney ve batı yerlerin odaları için sıcak ve parlak tonları seçmek daha iyi olduğunu olmalı renk);
 3. Seçim doku ve malzeme (örneğin, lekeler altın parçacığı lüks ve temizleme zenginliği vurgulayacaktır);
 4. Salonun dekorasyonu genel tarzı belirlemek ve tasarımı ve dekorasyonu ortak fikirlerin temelinde desen ve duvar kağıdı dokusunu almak için gereklidir.

Nasıl odası için duvar kağıdı seçin. fotoğraf salonda Duvar. Nasıl seçin. fotoğraf Nasıl odası için duvar kağıdı seçin. fotoğraf salonda Duvar. Nasıl seçin. fotoğraf

Odaya 2014 duvar kağıdı dünyasında Moda trendleri

duvar kağıdı üreticilerinin önerdiği aralıkta arasında zamanki klasik tasarım seçenekleri ve yeni öğeler vardır. oturma odasında onarım yapma, ben yeni değil, aynı zamanda şık bir iç dekora sadece almak istiyorum. sorusunu, odaya en moda ne için duvar kağıdı sor?

oda 2014 Fotoğraf için Şık duvar kağıdı

Salonda duvarların tasarımında cesur ve moda trendlerini kullanmaya korkmamalı:

 • Duvar kağıdını birleştirerek - "evet 9raquo ;;!
 • duvar kağıdı tasarımları üzerinde çiçek motifleri bugün popülerliğinin zirvesinde olduğu;
 • Hala alaka ve çizimlerde geometrik motifler kaybetmez;
 • moda - yumuşak doku ve sessiz, hem de yaldızlı ve ışıltılı olarak;
 • duvar kağıtları da tasarımında kullanılan, ancak oturma odasında bütün bir duvar, odanın dekorasyonunda düzgün seçilen desen entegre etmek daha iyidir onları almak tsoit değil.

Kombine salon için duvar kağıdı. fotoğraf

salonda duvar kağıdı birleştiren - Bir trendy, modern ve etkili yolu!

Hiç kimse gerçeği ile iddia edeceği salonda duvarlar dekorasyon ve oturma odası - önemli bir görevdir. Yani düzgün dekorasyon duvar yapılacaktır, ne kadar büyük ölçüde konfor ve rahatlık derecesi, hem de mekanın görsel algı bağlıdır. Artan bir şekilde, sırayla, bu sorunlar, farklı dokular ve duvar kağıdı motiflerinin kombine edilmesi yöntemini çözmek için. Nasıl salonda duvar kağıdı birleştirmek? Bu soru, biz cevap vermeye çalışacağız.

Kombine salon için duvar kağıdı. fotoğraf Kombine salon için duvar kağıdı. fotoğraf Kombine salon için duvar kağıdı. fotoğraf Kombine salon için duvar kağıdı. fotoğraf

duvar dekorasyonu ile duvar kağıdı birleştirme aşağıdaki türleri:

Onların becerikli ve yetkili uygulama iç güncellemek için değil, aynı zamanda özgün, benzersiz tasarımlar yaratmak için değil sadece izin verir. Ancak, estetik ve sağduyu kuralları hakkında unutmamak gerekir özgünlük peşinde olduğunu hatırlamak önemlidir!

dokunmamış destek malzemesinin üzerinde vinil duvar kağıtları

Salonun duvarları için vinil duvar kağıtları herkesten daha iyi uygun olacaktır. Bunlar avantajları çok büyük sayıda ve zengin modellerin büyük çoğunluğu başarı ile oturma odası bunları kullanmasını sağlar bekliyoruz.

Bu duvar kağıtları başlıca avantajlarından biri, duvarları mükemmel düzgünlüğü farklılık yok nerede başarıyla bunları kullanmak için izin veren bir yumuşatma etkisi olması. Minör ezik ve geçişler resminin altında kaybolur ve bakmadan görsel kağıdı.

Yani, bu duvar kağıtları faydaları:

 • bunlardan (tutkal) ile çalışma kolaylığı;
 • polar - Güçlü malzeme taban duvar kağıdı daha dayanıklı;
 • duvar vinil dış kaplama küçük ev kirliliği korkmayan, temizlik ıslak kolaydır;
 • Zengin bir biçimde etkileyici ve bakar;
 • solmaz ve uzun yıllar kendi görünümünü değiştirmek gerekmez;
 • ustoychivrst aşınma.

vinil duvar dezavantajları:

 • Vinil - yapay kökenli malzeme;
 • buhar ve malzemenin hava geçirgenlik olmaması;
 • Uzun odasında, bu duvar kağıtları yapıştırılan kalacak belirli bir koku olabilir.

Bu normal bir konut evde tamamen yukarıdaki dezavantajları tüm minimize, duvar kağıdı potansiyel tasarımını açıklamaktadır salonu (oturma) odası standları hangi devlet odaları bulunmaktadır.

Boyama için salon duvar kağıdı içini yenileyin. Bu duvarlar yapıştırırken boyalı edilebileceği duvar kağıdı özel bir türüdür ve kural olarak - bir kereden fazla. Sadece seçilen renkte onları yeniden boyamak - Duvar kağıdını değiştirmek zorunda kalmadan odasında durumu değiştirmek için izin verir Kullanışlı ve pratik bir çözüm. Boyanabilir duvar kağıdı üç ana tipe ayrılır:

Bu seçeneklerin her biri önemli farklılıklar ve bileşenlerin üretiminde kullanılan ve teknolojinin sürekli olarak kullanımı vardır. Ne onlara bir şey birleştiren - Bütün bu duvar kağıtları kolayca boyama defalarca tekrarlayabilir dayanabilecek, resim maruz kalırlar.

Kağıt duvar kağıdı bir bütçe seçeneği olarak kabul edilir, ancak bu bu duvar kağıtları dikkat çekici olmadığı anlamına gelmez. Modern teknolojiler üslup çözümlerin yüksek kalite, güzel görünüm, zenginlik olan kağıt duvar kağıdı, üretmek için izin verir.

Kağıt duvar kağıdının birkaç tipi vardır:

 • düz;
 • çift ​​katmanlı kabartma;
 • Nem (yıkanabilir);
 • yapısal;
 • köpürtülür.

duvar kağıdı üretim teknolojisinin bu tür arasındaki fark, bileşenler kullanılmış, ancak ortak yönü onlar tüm bu - ile kağıt baz.

Duvar kağıdı ana avantajları - şudur:

sakıncaları arasında bağlanmaktadır:

 • yüksek nemli yerlerde kullanılamaz;
 • kırılganlık;
 • Yüksek aşınma;
 • elastik olmayan, çok kolay bir şekilde parçalanmış;
 • duvar hizalanma kalitesi talep;
 • duvar veya tavan kusurları gizlemek değil hatayı artırır.

salonun duvarları yapıştırmak için cam elyaf

Cam duvar - Bu canlı odalarda kullanım için ideal olan duvarlar için nispeten yeni ve kendi yolunda eşsiz bir bitirme malzemesidir. Bununla birlikte, bilerek değer olan bir takım mahsurları bulunmaktadır, bu malzeme vardır.

salonda Jakar cam duvar. fotoğraf

fiberglas avantajlarından listesi:

 • rafine, şık görünüm ve saygın;
 • dayanıklılık;
 • yüksek mukavemet ve dayanıklılık.

Bu not ve dezavantajları ile birlikte:

 • yapıştırmak için duvarlar hazırlamak için talepleri;
 • ihtiyaç duvara duvar yapıştırmak için özel bir yapıştırıcı kullanımı;
 • yüksek fiyatlar.

Gerçekten oturma odası dekorasyonu için orijinal bir çözüm tekstil duvar kağıdı olacaktır. ilk olarak, bu çok standart dışı ve gayri gelenekseldir. ikinci olarak, avantajları çok sayıda alaloglarına duvar kağıdı bu tür ayıran ana ait - çevre dostu!

Fayda ve maliyetlerin listesine şunlardır:

 • Kumaş (tekstil) almak herhangi bir renk ve doku kağıdı edebilir;
 • Uzun kullanım ömrü;
 • çevre dostu ve güvenlik.

Bu seçeneğin dezavantajları hakkında konuşmak, o bahsetmemiz geçerli:

 • tekstil duvar için yüksek fiyat;
 • Toz ve neme instabilitesi;
 • duvar kağıdı yapıştırma işlemi için özel gereksinimleri.

Odada duvar kağıdı: temel kuralları

Odada pokleit duvar kağıdı gibi? duvarları duvar kağıdı yaparken kesinlikle takip etmeli basit ama önemli kurallar vardır. Bu devam eden işlerin kalitesini ve dayanıklılığını sağlayacak:

 1. Duvarlar eski kaplama, toz ve kir temizlenecek olan;
 2. Mümkünse, duvar kağıdı önce duvarların yüzeyini düz, hem de onların gibi aşılandı tavsiye edilir;
 3. Bu duvar için seçilen türüne ilişkin yapışma tavsiyeler takip için gerekli olan (örneğin, kağıt duvar yapıştırıcı, dokunmamış ile kaplanır - vs.,);
 4. Modern duvar yapıştırılmış alın en avantajlı;
 5. Bir odada duvar tek bir gün içinde yapıştırmak için arzu edilir;
 6. Tutkal, kurutuldu ve zaman duvar oda havalandırma ortadan kaldırmak için tercih edilir.

Gördüğünüz gibi, duvar kağıdı - bu yaşam alanlarında duvarlar için mükemmel bir seçenek. oturma odası ile ilgili olarak - bu odanın güzellik ve özgünlüğü, onun dekorasyon zenginliğini, odanın ciddiyet verme yeteneğini geliştirmek için bir yoldur.

Önemli olan - duvar kağıdı seçimi için ciddi ve sorumlu yaklaşım, onların kombinasyonu kurallarına uymak ve duvarlara yapışmasını ve daha sonra sonuç uzun yıllar ve güzelliği ve kaliteyi memnun edecek kadar!

Yorum ekleyin Cevabı iptal

oda duvar kağıdı renk seçimi özel dikkat edilmelidir. her renk algısı ve yanlış üzerinde kendi etkisi vardır, çünkü o görsel alanı değiştirmek veya çok rahat bir odada kalmaz yapabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 5 = 3