Odada Kombine duvar kağıdı

35 Resim ve Tasarım: Biz oda duvar kağıdı 2017 kombine seçmek

özgün ve unutulmaz iç oluştur zor değil - bir kural değil ve iç moda 2017 arzusu Bu, tam tersine güzel ve pahalı şeyleri kaydetmek toplamak gerekenler hakkında değil - sadece güzel olmalı ev her şeyde duvar kağıdı doğru kombinasyonunu seçmek . Tüm bu daireyi bırakmayın, küçük dünyanın bütün bu dağınıklığı yukarı gerçekten gerekli değildir. Ama doğru şeyler seçimi hayatınızı sıcak ve rahat hale getirmek için. Ve burada değil son adım - Bir duvar kağıdı tasarımı. Eğer duvarlar üzerinde, şık, özgün ve zevkli macunu istiyorsanız duvar kağıdı bir arada gerekir.

Kombine dairede salonda Duvar kağıdı: Seçenekler 2017

vurgu oturma odasında yerleştirilir Bu yıl duvara - eğer mobilya biraz olabilir ve mutlaka çağdaş elit olmak zorunda değildir, ancak arka plan başarısız olmamalıdır. duvarları yapma - bu da uzay oranlarını değiştirmek yardımcı görsel teknikler olduğunu. Bu kombinasyon istenen görsel etkiyi yaptığını böylece Ve duvar kağıdı birleştirebilirsiniz.

Bu yıl, üç adımda duvar kağıdı pokleit edebilirsiniz:

 • Peyzaj tasarımı;
 • Dikey tasarım;
 • Patchwork tasarımı.

Dikey çizgili duvar kağıdı kombinasyonu alçak tavanlı bir oda için en iyi seçimdir

Dikey çizgili doğru kombine varsa, bunlar sadece görsel olarak oda artırmak değil, aynı zamanda onu "gergin". o büyük çizgili ve parlak desenler, baskılar ile kombine çünkü ne yapılamaz.

salonda duvar kombinasyonu: yamanmış birleştirme

Aslında, yamanmış yorgan kombinasyonu duvarına simüle edilir. Doğru duvar kağıdı seçin, bunlar birbirleri ile "dost olmak" ve duvarda bütün bir kompozisyon oluşturmak.

Bu patchwork - Onu götürmeden önce istihdam zor, ve eğer kombinasyonu anlamak için birden fazla örnek görmek gerekir. Eğer başa çıkamaz çıkmasından endişe ediyorsa, duvar kağıdı bir renk en fazla üç türlerini dikkate alırız.

 • Isı mor;
 • Canlı-mor;
 • Soluk pembe.

Yorgancılık renk, tasarım ve duvar dokusu aracılığıyla dikkatli düşünme birleştirerek gerektirir

Bu bulmaca eşit parçaya bölünecek olursa, istenilen etki çalışmaz. boyutta adet farklı olmalıdır. Bunu çalışmalarını kolaylaştıracak, aynı genişliğe tutabilir, ancak parçaların uzunluğu aynı olmamalıdır.

Arka uyum içinde olmalıdır - desen, doku, renk ve adjacency temasıyla birleştirdi. Ve tabii ki, elit bütçe duvar kağıdı seçenekleri ile karıştırılmamalıdır.

Odada duvar kombinasyonu için seçenekler: kuralların bir arada

Biz sekiz basit kurallar, ilginç yardımcı ve ustaca iç değiştirecek duvar kağıdı kombinasyonu, ayırt edebilir.

duvar birleştirmek için kurallar:

 • Eğer sadece tek bir yerde değil, aynı zamanda aynı üreticinin duvar kağıdı, satın İdeal koşullarda, o zaman duvar kağıdı ve maç asmak için daha kolay olacaktır;
 • Doğru uyumlu tasarımı Duvar kağıdını bir kalınlık, kalite ve hatta tek fiyat segmentini seçmek için;
 • Örneğin, yeşil ile bir duvar, minderler desende aynı yeşil karşılamak izin verirsen kombinasyon seçenekleri, iç yerde bir rulo bulmalıdır;
 • Zengin, etli süslemeleri ile duvar kağıdı kullanıyorsanız, size monoton, nötr olacak duvar kağıdı, farklı türde bir almak gerekir;
 • ekipman tavan duvar kağıdı bile devam edecek olursa, görsel yukarıdaki, oda daha geniş yapıp edecek;
 • Odada aksan düzenlemek için, bu arka plan üzerinde mobilya, tekstil ve aksesuarları için renk daha avantajlı görünüyordu arka plan duvar kağıdı gerek;
 • Biraz, boşluğu doldurmak için ilginç odasında mobilya geniş, aydınlık, dokulu desenler ile wallpapered edilebilir ise - ve boşluk gitmesini;
 • En yaygın seçenek - vurgu duvar, yapıştırılan yapıştırılmış parlak duvar kağıdı ve diğer nötr tonları ile bir duvar.

Bu renk ve duvar kağıdı deseni, ancak bunların kalınlığı ve kombinasyonu değil sadece - Fatura

Bir kombinasyon için duvar kağıdı seçerken, bir rulo göz önüne sermek için satıcı sormak emin olun. Eğer tek bir yerde, duvar kağıdı seçin birbirine bobinler takmak eğer, sağ kombinasyonu olup olmadığını görmek için deneyin.

salon için duvar kağıtları: Modern tarzda kombine

Geniş ve ferah ise, daha sahip olmak mümkündür. Sen almak ve parlak renkler ve biraz da aktif, çok suludur olabilir. Sen büyük baskı ile oynayabilirsiniz.

Oda küçük ise, o duvar kağıdı seçimi dikkatli olmak gerekir - pastel renkler soyutlama ve geometrik desenler ile birlikte en sık seçilir.

oda kuzeye bakan ise, duvar kağıtları, aksi takdirde oda rahat olmayacak, sadece sıcak renkleri seçmek gereklidir. Güneyde oda, sırasıyla, bu duvar kağıdı serin sesleri almak mantıklı olur.

Salon ferah ise - Eğer parlak renkleri ile eğer tersini deneme yapabilirsiniz - küçük, daha sonra açık renkler en iyi sonucu

oda size göre değilse - hepsi, zarif bir yerde, eğlenceli tatil yerinde, sevinç üstünde olduğu, inci veya altın duvar kağıdı almak için çekinmeyin.

Nasıl odasında duvar kağıdı birleştirmek: Fotoğraf ve ipuçları

doğru malzeme seçimi için - bu bu sürecin ana zorluğudur. Arka Plan aynı yapıda olmalıdır. Bu kural kesintiye uğrarsa, bu zor olabilir yapıştırılması sırasında, örneğin dikişler görünür olacaktır. farklı kalınlıkta Kumaşlar bir ölçüde uyumsuz olan.

Başka bir "imkansız" - parlak dekoratif etkileri ile duvar kağıdı birkaç çeşit kullanılmasıdır. Büyük bir kabartma deseni ile parlak desenler, taşma etkisi ile duvar kağıdı gösterir.

Genellikle hatalar sahanın seçiminde aynen yapılır. Bu mobilya, aksesuar ya hafif parçalar olabilir veya onlarla birleştirilebilir.

kombinasyonun ana kural - duvar kağıdı temel tonunu belirler ve sonra duvar kağıdı macunu ve mobilya seçmek için ilk gereklidir

Biz 2017 yılında trendleri hakkında konuşmak, aşağıdaki noktaları vurgulanabilir:

 • Bu parlak, duvar kağıdı üzerinde karmaşık şekilleri;
 • duvar yüzeyi üzerinde nakış ve kabartma;
 • Oryantal motifler;
 • Aşırı parlak renkler;
 • Her türde ve çizgiler Şeritleri;
 • monogram;
 • Mavi-yeşil spektrumun Varyantlar.

Hatta sıradan Khrushev duvar kağıtları kombinasyonuyla dönüştürülebilir. Bu iç daha canlı, dinamik, o kadar sıkıcı hale getirir.

salonun iç Döşeme uçlar

odaya bir gerçek tasarımcı görünüm verir duvarları süsleyen Bu yöntem.

Bu uçlar için kullanabilirsiniz:

 • merkezi duvara duvar;
 • görsel alanı genişletmek için 3D-duvar kağıtları inanılmaz bir yol;
 • Çerçeve pervaz ya da ana tuval üzerinde sınırlı desenli uçlar;
 • Saçak girinti veya çıkıntı - duvar kağıdı yapıştırma, belirli mimari eleman zıt.

hiçbir şekilde duvar kağıdı üzerine desen birbirlerine gölgelememesi gerektiğini unutmayın. inanılmaz bir deneyim duvar kağıdının yetkili kombinasyonu ile elde edilebilir - parlak ve çekici ekler oda boyutlarını değiştirmek gibi görünüyordu olun. Aynı odada farklı duvar kağıdı olup olmadığını, farklı görünüyor.

Duvar kağıtları bir ekleme olarak mükemmel ve mükemmel herhangi bir iç yenilemek

İlk durumda yalnız, sakin, pastel renkler - oda bir şekilde algılanmaktadır. merkezi duvar dinamik bir ekleme ise başka bir planla apartmanda başka oda sanki görünebilir.

Kepek uçlar da görsel olarak birbirinden ayırmak için bir oda farklı bir anlam çizin. Bir de yatak fonksiyonunu, yatakta Duvar nazik, sıcak tonlar yakın oda parçası gerçekleştirir odası, ve masa veya yemek alanı yakınında ise, örneğin, daha heyecan verici bir renge bir geçiştir.

Kombine duvar kağıtları salonu (video)

duvar kağıdı birleştiren - süreç sadece karmaşık değil, aynı zamanda büyüleyici. duvar kağıtları geniş bir seçki ile seçenekleri ilginç dönüşümler çok şey var. Önemli olan değil bir fotovariant gözden onlar için hazırlamaktır.

salonda Tasarım kombine duvar kağıdı (fotoğraf)

© 2017, homeli.ru. Kopyalama yalnızca kaynağına geri bir bağlantı ile izin verilir

Kopyalama yalnızca kaynağına geri bir bağlantı ile izin verilir

Odaya 2018 yılında Kombine duvar kağıdı: Fotoğraf, tasarım ve çeşitliliği

Şu anda yaygın odasında özellikle dikkat ederek ele alınmalıdır oldukça ciddi bir sorunu çok etkili ve modern iç birleştiren duvar oluşturmak kombinasyon duvar kağıtları, kullandı. oda alımı için tasarlanmıştır. Bu bağlamda, özel bir atmosfer hakim olmalıdır. Bu nedenle, dikkatli düşünmek ve duvarları süsleyecek duvar kağıdı bir renk paleti, seçmelisiniz. Onarım veya odanın yenileme - oldukça masraflı bir prosedür. duvar kağıdı basit kombinasyonları yardımıyla, fiyat için örneğin satın alma, pahalı resimlerinde tasarruf edebilirsiniz kalmaz, aynı zamanda lüks bir durak odayı oluşturun.

görsel efektler sayesinde oda büyük olabilir. 2-3 tonları koyu uzun duvar kağıdı parlak renklere dar dikdörtgen bir oda ve daha kısa bıçak sadık, sonra oda daha büyük görünecektir.

kitle için Kombine duvar kağıdı: moda 2018

Bir tasarım salonu oluştururken önemli bir rol duvarlarına atanır. Odaya Kombine duvar kağıdı, iç vurgular tasarımı, modern ve şık olun. Kayıt doğruluğu renkleri arkadaşı ve duvarlarda dokular farklı türün birleşimi bağlıdır. görsel yardım doğru kombinasyonu alan sınırlarını genişletmek konuları ve trendleri vurgulamak.

kombinasyon sadece 2-3 tonlarının kullanımı için sağlamaz. Sen duvar kağıdı birkaç çeşit birleştirebilirsiniz, sadece 1-2 ton aynı anda farklı olabilir onlar

2018 yılında salon için duvar kağıdı bir arada bulunmaktadır:

 • Dikey tasarım;
 • Peyzaj tasarımı;
 • Patchwork tasarımı.

Doğru, farklı dikey çizgiler görsel alanı büyütmek birleştirmek ve odanın yüksekliğini arttırır. Bu arada - parlak çizgili, geniş desenler de kombine edilemez. Çok abartılı görünmüyor.

Yatay çizgiler bütün resimlerle değil birleştirilir. Ama ahşap paneller - Böyle bir geometri için ideal ve mükemmel bir tasarım oluşturmak.

2018'de, moda patchwork birleştirmeyi içeriyordu. Duvar kağıdı veya kumaştan ayrı parçalar yardımıyla, iç panelleri birleştirebilir, nişler tahsis edilir, pencereler ve kapılar çerçevelenmiştir. En önemlisi aşırıya kaçmamak, böylece oda bir çingene evine benzemek değil

Düzensiz bir şekle sahip bir boşluktaki duvar kağıtlarını birleştirme teknikleri vazgeçilmez bir unsur veya bir niş veya çıkıntı içeriyor. Nişin görsel olarak daha derin olmasını sağlamak için, bu alana koyu renk tonlarında duvar kağıdı yapıştırmanız gerekiyor.

Ayrıca moda 2018 duvar kağıdı. Şelaleler, soyutlama, gece metropolleri fotoğrafları, her yıl gelişen, 50 yılı aşkın süredir şık bir kaide bırakmaz. Gece siyah beyaz fotoğraflar Manhattan, düz bej veya şeftali duvar kağıdı ile tamamlanabilir.

Klasik stil için en ilginç resepsiyonlardan biri, resim gibi çerçeve çerçevesinde çerçevelenmiş süslemeli küçük bir kare veya dikdörtgen duvar kağıdı kesmesi. Duvarın alt kısmındaki yatay duvar kağıdı ile kombinasyon salonun gerçekten de aristokrat olmasını sağlayacaktır.

Resimlerin iç mekan temasına dayalı olması gerektiğini seçin

Ve son olarak, 2018 trendi bir 3B duvar kağıdı. Yardımları sayesinde, bölgedeki küçük bir odayı bile önemli ölçüde artırabilirsiniz. Muhteşem doğal noktaları gösteren ve monofonik tuvallerle birleştiren 3 boyutlu çizimleri yapıştırabilirsiniz. Bu durumda, oturma odasına gelen ziyaretçilerin herhangi biri, daire sahibinin tadına ve özgünlüğüne dikkat edecektir.

Salondaki duvar kağıdını birleştirmek ne kadar güzel: yaratıcı iç mekan

Salon için duvar kağıtlarını birleştirmede ve seçmede önemli bir faktör çevre dostu olmasıdır. Oturma odası insanlar için toplama yeridir, bu nedenle mümkün olduğunca oksijenle doymuş olmalıdır. Salondaki agresif kimyasal elementleri içermeyen çarşafları seçmeniz gerekiyor. Duvar kağıdının hava geçirmez olması ve zararlı kirliliklerden arındırılması da önemlidir.

Düşük bir fiyat ve oldukça çevre dostu kağıt duvar kağıdı. Ancak bu tür bir bezin bir dezavantajı var - kısa ömürlü ve mor ötesi ışınlara karşı dengesiz.

Vinil duvar kağıdı daha pratik. Dayanıklıdır ve duvarlarda düzensiz bölgelerin gizlenmesine yardımcı olurlar. Renk ölçeği oldukça geniş, ancak bir dezavantaj var - duvar kağıdı havanın geçmesine izin vermiyor.

Flizeline duvar kağıdı - yoğun ve dayanıklı. Güneş altında yanmazlar, nemden korkmazlar ve ayrıca boyanabilirler.

Folyo duvar kağıtları klasik, modern iç mekan çözümleri için mükemmel. Ses yalıtımı geliştirin ve duvarları zararlı radyasyona karşı koruyun. Yaz aylarında serin, kış günlerinde sıcak olun.

Tekstil duvar kağıdı, salonda lüks ve rahat bir atmosfer yaratılmasına yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, güzel görünüyor, bu duvar kağıtları kontaminasyona ve tükenmeye karşı dayanıklıdır. Yukarıdaki duvar kağıt türlerinin hepsi birleştirilebilir.

2018'de güzel bir kombinasyon için bazı kurallar:

 1. Geniş ve ferah bir salon için zengin ve parlak renkler seçebilirsiniz;
 2. Küçük bir oturma odasında pastel tonların duvar kağıdını Japon soyutlaması veya geometrik büyük figürlerle birleştirmek daha iyidir;
 3. Kuzey tarafındaki salonda, daha sıcak tonlar daha uygundur, güney odalarında - serin renkler;
 4. Tatilin kalıcı bir atmosferi yaratmak istiyorsanız altın, inci gibi bir duvar kağıdı kullanmak daha iyi.

Salona iki renk duvar kağıdını yapıştırma (video)

Salon için bir duvar kağıdı seçimi: kombine varyasyonlar

salon için en başarılı ve çok yönlü tasarım - bej ve kahverengi, zeytin ve portakal, bordo ve pembe, yeşil ve sarı, mavi ve beyaz, mor ve gri, mor ve gümüş tonlarının kombinasyonu.

Buna ek olarak, bazı durumlarda, ideal olarak bir tonda farklı olan monofonik duvar kağıdına benzemek. Birleştirme seçenekleri kendinize gelebilir veya daha önce tasarımcılar tarafından oluşturulan resimleri görebilirsiniz.

Odanın iç kısmında parlaklık ve bireysellik elde etmek için farklı renk kategorilerine dikkat etmeniz gerekir

Buradaki asıl kural, aynı anda 3'ten fazla doymuş parlak renk uygulamanız gerekmemesidir. Ve eğer 2 renk - parlak, o zaman üçüncü mutlaka tarafsız olmalıdır.

Mat, pürüzsüz ve pürüzsüz parlak duvar kağıdı kombinasyonlarını güzelce görün.

2018 Eğilimi - çizimler ve fotoğraflar. 2018'in en şık eğilimleri, geometrik figürler, desenler ve çizgilerle soyutlamadır. Duvarlar yatay olarak ayrıldığında, üst alan çizgilerle ve alttaki duvarlara monofonik duvar kağıdı ile yapıştırılmalıdır.

Bu durumda tasarım, güzel panellerle vurgulanabilir.

Çoğu zaman, modern iç mekanlar yaratmak için, aksan vurgu tekniği kullanılır, ki bu da 2018'de de geçerlidir. Bu teknik yardımıyla, belirli bir bölgedeki salonda bir odağı oluşturulur. Odadaki vurgulu duvarı belirlemek için hangi duvara en çok baktıkları gözlerine bakmak yeterlidir.

Vurgu duvarı için kontrastlı, parlak, tercihen desenler veya duvar kağıdı olan duvar kağıdı seçin. Bu durumda, diğer tüm duvarlar maksimum derecede nötr, monokromatik bir renkle kaplanmıştır

Bu dekorasyon yöntemi yalnızca salonda değil, aynı zamanda herhangi bir odada uygulanabilir. Bir duvarın vurgulanması, paradan büyük tasarruf sağlamanıza olanak tanır, çünkü pahalı ve dikkat çekici tuvaller yalnızca duvarlardan birinin üzerinde veya küçük parçalarında bulunur.

Salonun farklı duvar kağıdıyla yapıştırılması: uygulanması için fikir ve yöntemler

Duvar kağıtlarını birleştirirken en önemli şey doğru materyal seçimidir. Bileşimin özgüllüğü standart yapıştırmadan farklıdır.

Duvar kağıdı aynı yapıya sahip olmalıdır. Bu, tuvalin farklı kalınlığı ve yapısından dolayı görünür dikişlerin tutkallaması ve maskelenmesindeki güçlükleri önleyecektir.

Dekoratif efektlerle birkaç çeşit resim kullanmaya kabul edilemez - akıcı desenler, taşma efekti ile tamamlanır, büyük bir kabartma desenli duvar kağıdı

Birleştirilmiş duvar kağıdı yardımıyla, özel bir iç mekan oluşturabilirsiniz.

sağlanan olursa olsun kompozit tasarım oluşturmak için - bir beş katlı apartman, stüdyo daire veya bir kır evinde. Odada duvar düzgün seçilen kombinasyonu ile, duvarların usulsüzlük gizlemek için alan miktarını, stil vurgu yaratmak değiştirmek için, çalışma alanı ve rekreasyon alanı bölmek, alanı genişletmek odanın avantajlarını vurgulayabilirsiniz. Dahası, kombine iç anlamlı kurtarmak için yardımcı olur. indirimli fiyatlarla size oda, şık ise yapmaya uygun renk ve pahalı kumaşlar kalıntıları satın alabilirsiniz.

Düzgün duvar kağıdını birleştirmek için (video)

Salondaki orijinal duvar kağıdı kombinasyonu

Salondaki duvar kağıdının doğru kombinasyonu ve seçimi için bir ön proje oluşturulması gerektiğini unutmamalısınız. Bir tasarım oluşturmak için, öncelikle odanın duvarlarının ana tonunu belirlemeniz ve yalnızca diğer tonları seçmeniz gerekir.

Ana sesi, mobilyalar, yastıklar, avizeler, lambalar, perdeler gibi kombine edilebilir veya iç mekan malzemelerinden daha hafif olabilir

Mobilya ve iç mekan ürünleri seçildikten sonra kombine bir tasarım geliştirmek daha iyi olacaktır, çünkü bu davadaki ana görev durumun orijinalliğini vurgulamaktır.

Salondaki kombine duvar kağıdı: moda trendleri 2018

2018 trendleri - duvar kağıdı, nakış ve kabartmalı yüzeylerde çeşitli desenler. Bu tür kombinasyonlar hem modern hem de klasik iç mekanlara mükemmel uyum sağlar.

Tasarım yumuşak pastel renklerdeki veya parlak parlak duvarların dekorasyonunu sağlar. 2018'de şık kaideyi Çin / Japonca karakterlerden uzak tutmayın

Bitki örtüsü ile 2018 baskılarında çok popüler. Mecburi bir durum, mat veya kabartma tabloların bir kombinasyonudur.

Dinleyiciler için birleştirilmiş duvar kağıdı: 39 seçenek (video)

Bu çeşitlilik arasında en önemlisi, seçimde bir hata yapmak değil. Oda tasarımını düşünün ve uygulayın!

Salon için kombine duvar kağıdı: oda orijinal bir şekilde nasıl tasarlanır?

Bir tüvit kalıbının ve kalıplarla çerçevelenmiş büyük çiçek deseninin soylu bir kombinasyonu

Oturma odası (veya daha çok salon salonumuz olarak adlandırılır) daire veya evin ana odasıdır. Orijinal olmalı, aynı zamanda temsilci ve zengin bir süsleme yapmalıdır çünkü akrabaları ve arkadaşları kutlar, kutlamaları düzenler, aile kutlamalarını kutluyorlar. Bu nedenle, oturma odasında orijinal duvarları tasarlamak için mükemmel bir yol duvar kağıdı farklı kombinasyonları olacaktır.

Duvar kağıdındaki ek parça, çalışma alanını tanımlar

Aynı gri-mavi renk şeması ve modelin kesinlikle farklı motifleri

Stil 50: Bir duvarda küçük, çığlık atmayan geometrik desenli duvar kağıdı, odanın monoton olmasını sağlamaz

Duvarlardan birinde bir çizim, halıda benzer bir deseni tamamlar.

Olumlu bir duvar kağıdına sahip bir genç için parlak oda; Başka bir duvar - parlak mahalle nedeniyle neredeyse farkedilebilecek bir figürle

Duvarın üst ve alt kısımlarının renkleri farklı olduğunda ve aralarındaki sınır - klasik bir çözüm. Bu klasik, Viktorya ve İngiliz tarzında iç dekorasyon yapmak için kullanılan geleneksel bir tekniktir. Bununla birlikte, kısa süre önce, yatay kombinasyon kamu kurumlarıyla istemsiz ilişkilendirmeye neden olduğundan, bir dereceye kadar ilgisini kaybetmiştir. Artı - bu yöntem düşük tavanlı dairelerimiz için çok uygun değildir - yatay bölme görsel olarak tavanı biraz düşürür.

Yeşil dokusuz duvar kağıdı: yatayda başarılı bir kombinasyon (duvar düzeltmesi)

Ortak hat genellikle iki yöntemle tanımlanır:

 • Kapının giriş ufku veya kabininin ufku üzerinde - bu, bağlantı hattının en üstte olması planlanıyorsa
 • alternatif olarak ufuk pencere pervazına veya fazla - altındaki birleşme hattını planlanan komşu mobilya üst noktasına (göğüs, arka koltuk ve sandalye) de, ancak bu dikiş hattı, mobilya çapraz olmadığını

Tablonun seviyesinin aşağısında - kalıp duvar kağıdı ile ayrılmış yukarıdaki duvarların pratik boyası

Oturma odasının bölmelerindeki açık gri şeritler ve desenler

Şam deseninin ve koyu gri ve kırmızı renklerin uyumlu bir bileşimi

Dikey bantların değişimi esas olarak iki sorunu çözmek için kullanılır - alçak tavan görsel olarak "kaldırılır" ya da aşırı uzun duvarları kısaltır. Duvarı mobilya ile sıkıca örttüğü yerlerde bu değişimi kullanmanız önerilmez - sadece duvar efektlerinin bol olması gerekir.

İpucu! Dikey bantları birleştirmenin tam etkisi, karşıt renkler kullanırken kendini gösterir.

bir kapı ile duvara altın parlaklığı ile dokunmamış kapağı soyun

bantların münavebe duvar kağıdı eşit mesafelerde dönüşümlü birleştirilir anlamına gelmez - emir ele alınması gereken görevler ile belirlenir:

 • Uzun, oldukça dar bir oda, hangi dar duvarına giriş - bu düzenleme ile, kapı oda görsel bir koridor gibi bir şey dönüşüyor, ayrıca artırır. Doğru oranlar, uzun duvarın, duvar birkaç önemli dikey şeritler üzerinde, odanın arkasında yer alabilir. Kapı duvarlara göre simetrik olarak yer alan, ve bant standları simetrik konumlandırılırsa
 • Bir önceki durumda, kapı hafifçe duvarlardan birine yerinden, o zaman düzeltme asimetrik yürütmek için gereklidir. Vurgu artık görünür girişinde duvarda üzerindedir. Dikey bir dizi şerit uygulanır, ve karşıt yan rastgele düzenlenebilir

Klasik desenler ve minimalist bant

 • Renklerin kavşakta - Çizgi başka yumuşak bir renk geçişi yapmanızı sağlar

İpucu! aynı kalınlığa ve genişliğe sahip olan, duvar kağıdı, aynı tip seçilmelidir birleştirmek için - böylece uygun daha kolay olacaktır ve bunlar arasındaki bağlantılar ustaca olan

Dikey ayırma kağıdı şeridi

Düzgün oda iç birçok sorunları çözmek mümkün kılar alanı imar görevini yerine getirmek için yardımcı olacaktır tasarım kombine duvar kağıdı seçilir:

 • Bunun için en uygun arka plan oluşturmak iç ve mobilyalar ana elemanı, gölge için yararlı. Buna karşılık şeyler avantajlıdır bakmak ve temsili olarak ise

Mobilyanın rengi ile kombine aynı arka plan rengini, artı vurgu için desen

 • Farklı fonksiyonel bölgeye sembolü sınırları, örneğin, oturma alanı yemek alanı ayrılması, veya adı Dinlenme bölgesi
 • Uzun duvarın görsel azalma - Bu duvar için her iki tarafta dekoratif şeritler vurgulayarak, bölümlere ayrılmıştır.

Üç dokular kombinasyonu - temel duvar kağıdı, dekorasyon ve dekoratif kısmın (ayak kemer kalıplama) ve darbeye görsel duvar 'nun uzunluğunu azaltmaktadır.

İzolasyon şömine duvar kağıdı çizgili

flamingolar ile oda pembe ve mavi duvar Anlamsız dekor

tek odalı daire Parlak duvar kağıdı yapıştırmak

bir duvar vurgulayın - operasyon, bu dengeli bir profesyonel yaklaşım oldukça riskli gerektirir, ancak bazı durumlarda gereklidir:

 • kare, mobilyanın minimum oldukça geniş bir oturma alanı. nasılsa boş boşluk duygusu telafi etmek için, bir ya da duvarların iki farklı bir renk nedeniyle bir renk leke oluşturabilir
 • Açık renk arka plan üzerinde ışık zarif mobilyalar kaybolmak kolay, bu nedenle mobilya özellikle çarpıcı görünüyordu üzerinde onu arka plana bir duvar karanlık seçebilirsiniz

Gizemli bir atmosfer: bastırılmış ve mor desen "Türk salatalık"

İpucu! Eğer farklı bir renk vurgulamak sağ duvarı garantilidir istiyorsanız, ancak farklı bir arka plan ile, aynı desenli duvar kağıdı almak için gereklidir.

oturma odasında bir duvardaki bir kütüphane ile duvar

Katı turuncu duvarları ile koridorda oturma odası ayıran hayvanlar Savannah ile hayvansal desen

beyaz altın ve poliüretan pilastrolarla kombinasyonu

Bir duvarda siyah beyaz duvar kağıdı Kontrast

Kombine duvar kağıdı evet Salon: ekler ile varyantları

Faydalı! elleri ile oda dekor - Çocukların banyo tasarımı için süsleme teknikleri, yatak odası dekor fikirleri

Duvar kağıdı pervaz bir kareyi ekler

nedeniyle dar bir dikey yerleştirme ve fotoğraf çerçeveleri duvar kağıdı birleştiren gri salon çeşitlendirilmiş

Böyle bir seçenek basitçe duvar kağıdı dekoratif karakterinin bir birleşimidir ve sadece bir amaç için kullanmak - süslemeleri ve iç çeşitlendirmek. performansınıza yüksek kaliteli duvar kağıtları bazı örnekler - bu sadece fiyat onların tüm duvarı üzerine yapıştırmak için çok önemli olduğunu göstermektedir, sanatsal bir elemanı vardır. Bu nedenle, ayrı ayrı her bir çerçeve kalıplama, ara parça olarak kullanılabilir.

lila duvar Ekleme, silmelerle çerçeve

Birkaç seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz, mümkün olduğunca önemsiz uzay ekleme duvar kağıdı yapmak için:

 • boş kayış - aynı kalınlığa sahip olan kağıt duvar kağıdı durumunda tamamen haklı. Bu durumda, bölme çizgisi üstünde doğrudan eklem üzerine yapıştırılabilir. etiket için Hat iyi gerilmiş halat veya lazer düzeyi "cesaretini". Vinil duvar - kalınlığı, yapışkan ön yüzeyinin yanında emmez. Bu durumda, vinil duvar kağıdı değil eklemde tutkal ve aralarındaki beklenen kaldırım bant 2-3 cm daha uzun olmalıdır açıklık, bırakın. 1.5 cm duvar bitişik kenarlarını kapatabilir - hat yapıştırma kapalı olduğu mücadele sonra kasete boş 1 olacak şekilde. Daha sonra, boş metal bir spatulayla alt ve üst kenar bağlama ve sıkı bir ofis bıçak insizyon bunun kenarına doğru bastırılır. Daha sonra duvar kalıntılarını kaldırma silindiri ortak yuvarlandı
 • Kalıp - onun belirgin kabartma değirmen tasarımının vadede ile duvara bir süs haline gelebilir. kenar ve duvar kağıdı maskeleme eklemlerin eklemeleri korniş, ahşap, alçı, poliüretan veya polistiren köpükten imal dışbükey ya da düz profili ile birlikte kullanılmalıdır de kullanılabilir. İstisnalar bambu duvar kağıdı yapılır - Onları sadece özel bir bambu kalıplama uyacak için. Bu durumda, poliüretan ve sıva pervaz cidar, eklemler shpaklyuyut ve boya doğrudan bağlı olup, daha sonra fazla ofis bıçağı kesme, duvar kağıdı tutkalı. Onlar mobilya parçaları zarar edilemez şekilde kullanılan polistren Yumuşak ve hafif pervaz. Onlar popo üzerinde doğrudan, duvar kağıdı sonra monte edilebilir

Sarı Duvar Kağıdı, döküm ve sarı bahar çiçek deseni

 • İç Baget - Bir poliüretan ya da odun olabilir. Onun avantajı - bu daha fazla işlem gerektirmez - boyama. Ihtiyaca bağlı olarak ayarlanabilir - uçlar, Pervaz veya eklemleri maskelemek için işlem

İç baget duvar kenarına verildi

Oturma odasına kombine duvar kağıdı seçin? Orijinal fikirler videoda değerlendirilebilir:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 18 = 27