Kombine kazanlar

Özel evlerde Kombine ısıtma kazanları

Evrensel kazanlar çelik dahi buluş, evler yakıtların çeşitli ısı sağlar. Odun, kömür, doğal gaz, dizel yakıt, elektrik ve benzeri olabilir. Kazanlar evrensel özel evler ısıtma tasarruf nasıl bilenler tarafından talep görmektedir. Onlar da (en kısa sürede doğal gaz boru hattı evde yönlendirilecektir gibi) örneğin, dizel yakıtı gaz için, bir yakıttan daha ileri gitmek için bu planlama için yararlıdır. kombiler nelerdir?

Bu derlemede, dikkate alacaktır Kombine yakıt dört tip:

 • "Gaz - dizel" - en ekonomik ve kolay kolu seçeneği;
 • "Gaz - Katı yakıt" - ülke evler için evrensel bir çözüm;
 • "Elektrik - Katı yakıt" - ısıtma bahçe için akıllı bir seçim;
 • "Gaz - dizel - Katı yakıt - Elektrik" - uygun olan herhangi yakıtlar.

Bize kazan veri özellikleri üzerinde durmak ve bu çok yönlü cihazlar kullanıldıkları koşullar öğrenelim.

Kombinasyon kazanları "gaz - mazot"

ev kazan, gaz ve dizel hem çalışabilir olanlar için en rahat ve çok yönlü bir model. Onların tartışılmaz avantajlar:

 • son derece basit yapı;
 • minimum boyutları;
 • makul bir fiyata.

Evrensel gaz dizel ısıtma kazanı. yakıtın başka bir türe geçiş yapmak brülör yerine sadece yeterli.

Evrensel kazanları "gaz - dizel" bir ısı eşanjörü yer alır, içinde küçük muhafazalar içinde gerçekleştirilir. dışında getirdi onları bekleri, onlar ayrı modüller şunlardır. Eğer dizel gazı ile gitmek isterseniz, yazıcı yerine yeterlidir.

gaz ve sıvı yakıtlar için brülörler benzer bir yapıya sahiptir. Görevleri - eşanjör alev akışını oluşturmak için. gaz normal modda yanıklar ve sıvı yakıt, bir alevin meydana getirilmesi için püskürtme işlemine tabi tutulur. ısı değiştirici içinde yüklü konut seçilen yazıcı bağlayın, etkili ve ucuz bir ısıtma özel evler sağlayabilir. Dahası, dizel altında brülör ayrı olarak satın alınmak zorunda kalacak - genellikle standart değil.

kombi Ne iyi kazanlar gaz - mazot "? Ilk şey hasar ve ayarların minimum düzeyde sağlar onların basitlik, nota ve ikincisinde biz düşük maliyetli yakıtlar hem vurgulayacaktır. Gaz ve mazot oldukça ucuzdur Örneğin, elektrikli ısıtma kazanları operasyonu gerçekten muazzam maliyetlere yol açar. mazot Körfezi tam tankı, uzun bir yanma için ona güvenebilirsiniz. Gaz ile ilgili olarak, bir gövde veya balon olabilir.

Gaz ve dizel yakıtla çalışan Kombine kazanlar, Henüz gaz hattına bağlı değil ülke evlerin ısıtılması için mükemmel bir çözüm olacaktır. Yani evde dizel yakıt ısıtmak ve sonra gaza geçiş yapmak mümkündür ilk defa. pot değiştirmeye değil ihtiyaç - sadece uygun yazıcı yükleyin. brülör maliyeti düşük olduğundan, ne olacağını cepleri vurmak olmayan bir doğalgaz kazanı sıvının tam bir yedek.

Evrensel kazanları "gaz - katı yakıt"

Evrensel Isıtıcının gaz - katı yakıt "- yakında bir gaz tutun veya onun teslimat hataların bulunması olacaktır evler için en iyi çözümdür.

Başka nasıl gaz boru hattına bağlı olmayan evleri ısıtabilir? Bu genellikle kullanılan kombine kazanlar "gaz - katı yakıt" için. Bu çok yönlü birimler odun, kömür, peletler ve preslenmiş saman kadar diğer pek çok malzeme yakmak. Onlar da ana balon veya gaz üzerinde çalışırlar. Bu amaç için, kendi yapılarında birinci, ikinci yanma odun gazı yanmış hemen iki yanma odalarına sağlanır.

Yanma ürünleri ekipmanın bakımı kolaylaştıran özel tepsi içine dökülür.

Katı yakıt ve gaz için kombine kazanlar gaz ve dizel boyutları kazanlar farklıdır. bu kazanlar yeterince büyük olacak şekilde ahşap yakma için, kömür ya da yakıt kompakt, geniş yanma odasını gerekir. Onlar çelik veya dökme demirden yapılmış, açık inşaat kullanılır. Bazı modellerde Pellet otomatik beslenmesi için cihazlar ile donatılmıştır.

gaz ve katı yakıtlar için kombine kazanları uyacak mı? Bunlar geçici olarak gaz hattına bağlı olmayan banliyö konut tüm sahipleri için yararlı olacaktır. kazanlar yakıt türü seçmek için izin Lokal etkili bir şekilde ısıtılması. Ana gaz ise, odun ısıtma, kömür ya da uygun herhangi bir başka yanıcı madde için kullanılır. En kısa sürede gaz kendisine doğrudan gitmek gibi olacaktır.

Topluluğunuzdaki gaz arzında kesinti var? Eğer düşük maliyetli katı yakıtların kaynağı var mı? sonra evrensel ısıtma kazanları "Gaz - odun" senin vazgeçilmez çözüm olacak. Gaz arzının sonlandırma ahşap fırına yüklenebilir anda, ateş yakıp ve komşular donacak iken sıcaklığını tadını çıkarın. Gaz arzı sürdürme zaman sadece yanma tamamlanması için bekleyecektir.

Kombi kazanlar "elektrik - Katı yakıt"

yakacak odun atmak kimse olacaksa katı yakıtlar ve elektrik için ısıtma kazanlar yakıt sistemi soğutulmuş ve ev olmak izin vermez.

kombiler "elektrik - Katı yakıt" çoğu zaman ülke ve evler ısınma için kullanılır. Onlar kazanları, gaz yakıtlı ve katı yakıt olarak aynı prensip üzerine inşa edilmiştir. Ancak, farklı güç ısıtma elemanları yerine bir yakıcı ayarlayın. Bu kombine cihazların büyük kısmı yükleme odun fırını olduğunu. Kat - çelik veya dökme demir, yükleme türüne yapılmış Sami kazanlar.

Çoğu zaman kombine kazanlar "elektrik - Katı yakıt" odunların üzerine çalışıyoruz. Bu gaz, elektrik şebekesine bağlı olmayan yerleşim satılan nispeten ucuz yakıt vardır. yakacak bir kamyon satın alarak, kendinizi tüm kış ısınmak sağlayabilirsiniz. Isıtıcılar ile ilgili olarak, odun yokluğunda ısı taşıyıcı, destekleyici bir rol oynar.

fırın odun kazanı gereken miktarda yük odayı ısıtmak başlar: Sistem şu şekilde çalışıyor. En kısa sürede onlar aracılığıyla yakmak ve sıcaklık düşmeye başlar başlamaz, iş ısıtıcı üzerinde döner. Bu soğutucu soğumasına izin vermeden, ısıtma sisteminde arzu edilen sıcaklığı korur. ocağa bir asansör Parçalanan (ya da peletler) ve yakmak için ise, ısıtıcı, belirli bir süre sonra kapanır.

Kombine kazan "elektrik - odun" Avantajları:

 • ahşapla çalışırken elektrik tasarruf fırsatı;
 • Katı yakıt herhangi bir tür kullanımı;
 • Antifriz modunun varlığını.

su dondurulması kışın ısıtma borularının yırtılmasına yol açabilir, genişletme eğilimindedir.

İkinci mod hafta sonları veya tatil günlerinde kalmak evlerine tatil kullananlar için yararlı olacaktır. Antifriz dahil ederek, güvenle şehre gidebilir ve kazan otomatik sistemde olumlu bir sıcaklığı muhafaza eder. Bu, soğutma suyunun dondurma nedeniyle boru kırılma olasılığını azaltır. Soğukta küçük kasaba ve ülke ortaklıklar olur elektriği kayıp değil ana şey.

Evrensel ısıtma kazanları "elektrik - katı yakıtlar" uzay ısıtma maliyetini azaltmaya yardımcı olacaktır. Katı yakıt düşük maliyeti vardır ve bazı durumlarda bu ücretten bile ücretsizdir. Örneğin, kırsal alanlarda bu kazanlarda, saman ve diğer bitki atık yakılabilir. Burada devirmesi sadece işçilik maliyetlerini gerek - yakacak odun alacak paramız varsa, bunlar yakınındaki ormanda kesilebilir.

Odun mevcut değilse, Cihazın şebekeden çalışacaktır. yüksek enerji tüketimi elektrik faturalarındaki dev rakamlar geri teper - Ama operasyonun bu modda yer almak için hala değmez. Bunun yerine ahşap, bu tür kömür, odun pelet, turba briketler, ve daha fazlası gibi herhangi bir başka katı yakıtların kullanabilirsiniz. Bu kazan ana dezavantajı, bunların büyük bir boyuttadır.

Evrensel kazanları "gaz - dizel - katı yakıt - Elektrik"

Evrensel omnivordur kazanlar küçük bir bedel boyutu büyük değil, sadece var.

yakıt türlü çalışabilir kazanlar olup olmadığı? Evet, bu ekipman - Bu evrensel Isıtıcının gaz - dizel - katı yakıt - Elektrik ". adından da anlaşılacağı gibi, bu kadar gazı, dizel yakıt, ısıtma yağı, odun, kömür, briket yakıt, sıkıştırılmış saman ve yanık, elektrik ile çalışabilir. Onların sıradışı tasarımı ile sağlanan ekipmanların çok yönlülük.

Evrensel kazanları "gaz - dizel - Katı yakıt - elektrik" kat ve farklı boyutlarda empoze ederek yapılır. Bunlardan en büyük - Katı yakıt sekmeleri için bir şömine. Bu ahşap, taş kömürü, pelet, briket ve diğer katı yakıtlar yüklendi. Bazı modellerde, otomatik besleme peletlerinin sulu ve besleyiciler ile donatılmıştır.

kazanlar genel tasarım ısıtma elemanları temin edilmiştir. Bu gaz, sıvı ya da katı yakıt yokluğunda işlem kazanı emin olun. Isıl işlem yüksek enerji maliyetlerine yol açtığı anlaşılmalıdır. Ancak bazı durumlarda, elektrik kazan işletilmesi için enerjinin sadece kaynağıdır. operasyonun en uygun maliyetli modları:

 • gaz;
 • Ağaç (serbest özellikle ise);
 • Yerel (veya fırın yakıt).

Evrensel kazanları, gaz ve petrol brülörleri belirli bir bağlantı noktasına bağlamak ayrı birimlerdir.

Dış gaz ve sıvı brülörlerin bağlantısı için bağlantı noktalarına sahip dizel ve evrensel gaz kazanlarında çalışma için. Edinme bu tür brülörler birçok özel mağazalarda olabilir.

Sonuç olarak, biz olsun şey ısıyı verme yeteneğine sahip cihaz. odun vardır? Büyük! fırın içine yükleyin ve sıcaklığını tadını çıkarın. düşük maliyetli dizel yakıt kaynağı bulundu? Sıvı yazıcı satın alın ve kazanın bağlayın. Sıvı brülörler, bağımsız bir şekilde bir alev ve yakıt ikmalini ayarlama, otomatik olarak çalışır unutmayın. Gaz evinizdeki olacaksa, sen bir yakıcı satın alabilirsiniz.

bir gaz varsa Ama neden, yakıtın diğer tür ihtiyacım var? İlköğretim - gaz için ödemek zorunda ve soğuk kış aylarında giderler çok göze çarpan aldı. düşük maliyetli veya ücretsiz yakacak odun kaynağı varsa, ısıtma maliyetleri neredeyse sıfır. Bu nedenle, bu kazanların yönlülüğü onların ana avantajdır. Şimdi dezavantajları:

 • ekipmanın yüksek maliyeti;
 • Gerek ek brülörleri satın almak için;
 • kazanlar etkileyici boyutları.

Evrensel Isıtıcının gaz - dizel - katı yakıt - elektrik "Özel evler, yazlıklar ve binaların diğer birçok türde ısıtmak için kullanılan. Eğer böyle bir satın alma fizibilite düşünmek gerekir satın Ama önce: Eğer gerçekten tüm yakıt türleri üzerinde çalışma yeteneği gerekiyorsa ya da ikisini yapabilirsiniz? Sonra, böyle karmaşık bir makine daha basit pot "gaz - katı yakıt" satın alınabilir yerine, çok daha ucuz mal olacak olan.

Kombine ısıtma kazanları: özellikleri, çeşitleri, nasıl seçmek için

ev sahibi ana kaygılarından biri - ısıtma. Ve gereksinimleri çok: güvenilir olmalıdır, uygun maliyetli bir kullanımı güçlük ve daha uygun fiyatlı teslim etmez. özelliklerinin pratik olarak imkansız bir kombinasyon. Bu arada, ancak, kampanya en-azından kısmen onları karşılamak için çalışırken, imalat, ısıtma ekipmanları yapan. Örneğin, daha kombine kazan pazar görünür. yakıt birkaç farklı türde kullanma kabiliyeti ile ayırt geleneksel birim arasında değişir. Ve zaten kombinasyonu en çeşitli karşılar. katı, sıvı, gaz ve elektrik: yakıt dört çeşit - Bugün, üç ameliyat birimleri ve bazı modeller vardır.

Multifuel birimleri farklı yakıtlar için çeşitli brülörleri var. Genellikle bir kömür veya ahşap şarj başka sıvı ya da gaz halindeki yakıtlar için: Doğal gaz veya dizel. birkaç ayrı bağımsız devrelerine bağlanabilir ve bu sıcaklık farklı olabilir iyi farklı yakıtlar için çeşitli fırınlar. sıcak bir zemin - Örneğin, bir pil ve ikinci muhafaza eder. kat başına ya da başka herhangi bir prensibine göre yapılmış bir ayırma. Bu fikri beğendiyseniz - Her ocağın ayrı eşanjör olduğu gerçeği bir kenara not satın, hepsi bu değil kazanlarda vardır.

Kombine kazanlar farklı yakıtlar için genellikle birden fazla brülör da birçok bağımsız bobinler olabilir vardır

Biz son yılların gelişmeleri hakkında konuşmak, neredeyse tüm modern modeller bile yerleşik olan ısıtma elemanları. Bu ekipman sayesinde herhangi halen mevcut yakıtlara çalışmayı yapar çıkıyor.

Bir başka ilginç yenilik: Eşit başarı gaz veya dizel yağı ile kullanılabilir tasarlanmış yakıcılar (her durumda, bu yüzden üreticilerin demek). Bu püskürtme ünitesi ile daha brülör ya da iki bölme de, gerekli değildir. yakıt türü pozisyonlarından birinde transfer şalteri değişir.

daha ekonomik ve etkili bir geniş alanlarda ısıtılması ve ısıtma maliyetini azaltmak için, ısı akümülatörü olarak uygulanması tercih edilir. Bu, özellikle avantajlıdır zaman yakıt olarak odun, kömür normal kullanım. Bunun nedeni çok kazanın bir özelliği şudur: Katı yakıt kullanan kapasite kazan düzenlenmiş değildir ve oda bazen çok sıcak hale gelir. aşırı ısı ısı depolama tahsis buna ve burada varlığında "konserve" ve sıcak su depolama tankının termal enerji kıtlığı beslenir veya WAN dönülür. Bu sistem kazan daha az sıklıkla ısıtmak sağlayan (genellikle - birçok faktöre güç kazan, ısı evleri, hava durumu, yakıtın kalorifik değeri, vb bağlıdır).

Kazanın yakıt her türü için farklı güç olacaktır: bilerek değer önemli bir nokta var. Nasıl daha sonra seçilir? yakıt türüne göre birincil olacak. yakıtın tamamı aynı sonuçta, bazı tür ısıtma için en iyi seçenek olduğunu düşünüyorum. Ve seçerken dikkate almalıdır bir şey daha,: - maksimum ithal kazanlar Euro bölgesinde satılık üretilmektedir, nominal güç Rusya için kazanlara belirtilmiştir. Ve bu performansında önemli bir farktır. Satıcılar, bu arada, akılda tutulması da gerekmektedir maksimum güç, ses verir. Bu nedenle, dikkatli ol.

ısıtma evler için Kombine kazanlar her yakıtın farklı kapasiteye sahip olacak

O yakıt daha fazla farklı tipleri, daha pahalı ve hantal ekipman açıktır. İstisna - Odun kazanları ve elektrik. yanma odası sönümlü sonra otomatik olarak devreye sokularak, kazan ısıtma elemanı yerleştirilmiştir ve sistemdeki soğutma suyu sıcaklığı kritik noktasının altına düştüğünde - boyutları büyük ölçüde değişmeden kalır. küçük değişiklikler - Fiyatı kombine kazanlar odun, elektrik veya kömür elektrik neredeyse saf odun aynıdır. Boyutlar da sadece bir şey olarak, değişmeden ve bu ısıtıcıyı sığacak kadar küçük eklemek gerekir. Düzenli olarak odun atmak mümkün değildir, ya da gece kalkmak istemiyorsanız Böyle bir sistem yararlıdır. Tek şey hatırlamak: elektrik bölümü güç kazan sadece üçte üretir. lütfen - Bu tam bir alamadım, ama sistemi korumak için ve defrost önlemek için, kazan elektrikle evin ısı etmektir.

Benzer şekilde kombi karbon ve elektrik düzenlenmiş. Bu durumda, genel olarak herhangi bir katı yakıt kullanabilirsiniz: o sonuçları olmadan can bir ayı sadece herhangi odun fırını o odun çok daha yüksek bir sıcaklıkta erir erimez sonuçları kömür yatıyordu olmadan fırın kazanlari olası değildir, ve değil. Ancak kömür fırın mümkün odun, peletler veya turba yük. fırın, küçük hacimli sık sık onlara yük nedeniyle gerekecek diğer konu, ama bir kazan irade çalışır.

Rus Birleştirilen kazanlar "Vamos-TT"

kombi kömür / elektrik bir örneği - Rus firma Warmos-TT "Evan." Aksine, sen ve odun ve kömür kullanabilirsiniz, ancak kömür kullanmak daha uygun olduğu için fırın, büyük miktarda yok. Bu (% 70) nemli ahşabın yakılması için uyarlanmış, çünkü Rus üretim kazanları. Pawdite, en yüksek verimlilik değil bildirme - 65-75%, ancak küçük boyutlara sahiptir. kazanın ısı izolasyonu - Kombine - ısı yalıtkan malzemeler, bir su ceketi ile birleştirilir, çekiş bir regülatörüdür. İsteğe bağlı olarak, yakıt imleri yokluğunda sistemdeki su sıcaklığı için termostat ve podderdaniya sıcaklık sınırlayıcısı ile regülatör kolu ve ısıtıcı. Genel olarak, kombinasyon odun / kömür / elektrik çoğunlukla Rus şirketleri, kuyu veya ithal böyle kazanlar düşük fiyatlar nedeniyle kullanılamaz üretilir kazanları.

Fin Birleştirilen kazanlar

pazarın büyük yeterince pay Fin kazanlara tarafından işgal. Bu, birkaç nedenden kaynaklanmaktadır. Birincisi, onların iklim bizimkine benzer, bu yüzden onların güç yeterli ve bizim koşullarda olacağını bekleyebiliriz. , İkincisi, çoğu kampanyaları uzun süre çalıştıklarını ve bu nedenle deneyim kazanmıştır bazı potansiyeline sahiptir. Eh, ve, üçüncüsü, bunların kalite seviyesindedir.

Jäspi Grubu - ısıtma cihazları sektöründe faaliyet gösteren Fin şirketlerden biri. Onların kazanlar iyi bir üne sahiptir ve tüm ısıtma elemanları ile donatılmıştır. temel konfigürasyonda, bir kazan ısıtma elemanı - 6kW. düzeni altında 2 ya da 3 adet koymak.

Fin Birleştirilen kazanlar Jäspi

doğrultusunda Jäspi VPK ahşap, peletler, dizel yakıt, gaz kullanabilir. Jäspi Tupla dizel / gaz ve katı yakıtla çalışan, yüksek verim, bakır bobini vardır. duman kanalları baca montaj önce birleştirilir, çünkü bu hat, fırın off-line, yanma sonucu ortaya çıkan ürünler, bir boru üzerinde yer alır. gaz veya yüksek verimlilik ile karakterize edilen dizel yakıt çalışma. Düzgün şekilde yapılandırıldığında, yanma odasının temizliği yılda bir kez gereklidir, böylece brülör yakıt, neredeyse tamamen yakılır. ahşap kullanılarak, boyutları modifikasyonu bağlıdır zaman: Tupla 1 S - 35cm Tupla 2 S - 50cm.

Bazı özellikler Jäspi Tupla ve Tripleks

Kazanlar Jäspi Tripleks - atmosfere zararlı maddelerin emisyonunu azaltarak model, yeni seramik ızgara ile donatılmış. Yakacak odun 35 ve 50 cm kullanmak da mümkündür. 50cm uzun ahşap üst yanma ile modifikasyon için gerçekleştirilebilir.

ekipmanın bir değişiklik gerektirmez geri ahşap pelet geçişi ve: doğrultusunda Jäspi Biotriplex son gelişmeyi kullanır. İki fırınları birbirinden bağımsızdır.

kazanlar birleştirilmiş gaz-katı yakıt

Katı yakıt / gaz - Yakıt en popüler kombinasyonlarından biri. Birçok evler doğal gaz boru hattı özetliyor planlanan bir yazlık köyünde inşa edilir. değil en mantıklı çözümü - Çünkü daha birkaç yıl ve gaz sonra, daha sonra satın almak ve birinci katı yakıt cihazı devreye sokarak ve. Yani insanlar aynı anda katı yakıt ve gaz üzerinde çalışabilir kazanlara arıyoruz. Polonya kombi Zota ısıtma - Yukarıdaki Fin kazanlara ilaveten, bir öneri yoktur. Bunlar, katı, gaz halindeki (doğal gaz veya LPG) ya da sıvı yakıtlar kullanılmaktadır, ancak bunlar çıkarılabilir kazan, yani sınıfına aittir sağlamak üzere gereken yakıtı değiştirmek / brülör çıkarın. bunun için fiyat düşük olması nedeniyle, iyi bir seçim - Sık sık, tek enerji kaynağından diğerine bu ekipmanı hareket edecek değilseniz.

Kombine kazanlar Zota

Sık sık daha çekici kombine dvuhtopochnye kazanları ECO CK Artı yakıt olacak değiştirmek isteyenler için. İşte işin düzeni farklıdır. Yanma sona ermesinden sonra, bir primer katı yakıt olarak kullanılan ve önceden belirlenmiş bir altındaki soğutma suyunun sıcaklığını azaltmak için, otomatik olarak fırının diğer brülör aktif. Ve ayarlarında gaz veya sıvı ile çalışır. Katı yakıt hücresinde de pelet veya yağ brülörü ayarlanabilir. ile ve sıcak su olmadan bir varyantı vardır. Çok ilginç ve gerçekten çok değişkenli kazan. Tabii ki, aynı zamanda dezavantajları vardır: fiyat ve boyut.

Kombine dvuhtopochnye kazanları ECO CK Artı

Jäspi Tripleks Fin ve İsveç CTC yukarıda tarif edilen uygun bir gaz / katı yakıt / elektrik kombinasyonu çekiciliğine olanlar için. motorin / gaz, odun, kömür, elektrik - tüm yakıt türleri üzerinde çalışabilir, bu kampanyanın CTC 2200 TRIO kazan, içinde sağlanmıştır. Kombine kazanların CTC CTC gaz ve dizel yakıt kullanılarak gaz / dizel ve elektrik ve çeşitli seçenekler kullanılabilir 1200 Aile 40 sahiptir başlattı. Bu nedenle katı bir yakıt olarak uygun ve briket (her değişiklikleri ile satın alırken belirtin).

Kombine çok yakıtlı kazanı CTC TRIO

Kombine gaz kazanlar + peletler

peletler ile çalışabilir Dökme demir Birleştirilen DAKON FB kazan

Çek Birleştirilen DAKON FB kazan bir katı yakıt topağı ve brülör gaz ve dizel yakıt donatılmış olabilir. uçucu olmayan donanım bu kısmını - Gerekli katı yakıt elektrik kullanırken. genellikle elektrik kesintileri var olan alanlarda ısıtma için mükemmel bir seçenek. Bununla birlikte, buhar kazanında peletler DAKON FB sıradan ahşap gibi özel brülörleri ve alev kullanmayan yakılır. Bu peletler üzerine çalışabilir oldukça saf bir pelet kazanı de, ağaç, olmadığı için. gaz ile ilgili olarak - brülör yükleme ve gaz kazanı faaliyet çevirin. ısıtma sistemi için suyun ısıtılması bir su ceketi gerçekleşir, sıcak su hazırlama verilmemektedir.

Genellikle, yakıt granül değiştirmek için / gaz yakıcı değiştirilmesini gerektirir. Kolayca burada yapamaz geçin. Bu kazanlar denilen kaymalar vardır. Ama bunun granül ve gazı kullanmak mümkündür çoklu yakıt kazanı, bir arada bulabilirsiniz. Örneğin, Finlandiya Jäspi VPK kazan peletler, gaz / mazot, odun, odun kömürü, elektrikli ısıtıcılar ve konuk ile çalışabilir.

Avusturya kombi Wirbel Eko CK Pelet Artı çok ilginç bir sürümü var. İki ocağı vardır. katı ya da sıvı yakıt, gaz - - Seçim için Bir, pelet ile ikinci çalışır. Bu kazanlar kapasitesi - 25, 35, 50 kW. Bileşenler - pelet brülör, bir vida hunisi 330 litre, kontrol otomatları, brülör montaj için kapı.

Rus Birleştirilen kazanlar

pazar ve Rus üreticilerin de mevcut. Kombinasyon odun ve kömür ile çalışma "FAKS" kazanlar, soğutucunun ısıtıcı sıcaklığını muhafaza etmektir. Güç - 20 kW den 100 kW kadar, yemek için bir ocak ile donatılmış, değişiklik vardır. Bir devre ya da çift-devre olabilir, bir gaz brülörü ile donatılmış olabilir. baz, bir termometre, soğutma suyu sıcaklığı sensörü vardır. fırının üst kısmında yer alan su ısıtılmış su ceketi ve bir optimize bobin. 24 bin Rus üretiminin bu tür kazanların fiyatı. Ovun.

Bir diğer Rus kombine kazan - "Duman". prensibi basittir: ana kaynağıdır - odun veya kömür. bir yanma Çıkış sıcaklığı düşer ve zaman yakıt elektrik parçası açılır. Kazan gövde - kaynakların en az sayı ile tek bir levhadan bükülmüş. fırın - Bir kapı - iki: bir önyükleme ve bir kül çukuru. müşterinin talebi üzerine 3 veya 6 kW için üç aşamalı bir ısıtıcı kurulmuştur. Üç aşamalı - anlamına gelmektedir: bir ısıtıcı üç mod 1/2/3 kW ve 2/4/6 kW çalışabilir. Güç otomatik düzenlenir varsa veya manuel anahtarlama kontrolörü kullanıyor.

Kazanlar Rus yapımı kombine "Smokey." Özellikler ve fotoğrafları

Rus "Teplodar" dan Kombine "Kupper Tamam" kazan - multifuel planimetrik. Katı yakıt (ahşap / kömür / briket) ve sıvı / gaz ile çalışır, bir elektrik blok yoktur. Mevcut kapasite kazanları 15, 20, 30 ve 45kW. ızgarasının bir modifikasyonudur. Bu çok yakıt kazanı, ama bir vardiya çalışır - yakıt iki veya daha fazla tipinin eşanlı operasyon yakıt gerekli ekipman yenileme türünü değiştirmek mümkün değildir. Olumlu tarafı fiyat herhangi bir ithalat kazanlarında birkaç kat daha düşük oranla kaydetti edilebilir.

Rus Birleştirilen kazanlar

Kazan özelliklerinden kaydedilmiştir: duman kutusu kazan veya değiştirmek / istek düzenleyen amortisör, konumunu kontrol ederken mümkün temizlemek için yapar yükleme kapağı, önünde bulunan. Oldukça ağır yakıt doldurma bölmesi 50 cm olarak büyük boy günlükleri bırakmaya izin verir ve kömür kovası veya kürek (maksimum - 2 kova). Meşale gaz ya da pelet sıhhi tesisat işleri gerektirmez. Isıtma elemanları yanan yakıt ve eşik değerine soğutucunun soğutma sonra dahil edilir.

özel konut ısıtılması için kombine tip çok yakıtlı kazanı kullanımı

Kombine ısıtma kazanı - vs. Bugüne kadar soğutucuyu ısıtmak için katı yakıt sadece çeşitli türleri kullanarak modern bir cihaz değil, aynı zamanda dizel yakıt, gaz, elektrik, böyle tasarımlar tek başına oluşturmak için, ekonomik araçlar aynı anda, en basit ve vardır .. ev ısıtma. Ancak, bu tür ekipmanın doğru seçilmesi ve işletimi için bu maddede belirtilen edilecek nüansları, bir dizi bilmemiz gerekir.

Özellikler kazanlar kombine tip

Haricen kombiler sadece büyüklüğü için eğer geleneksel birimlerden farklı

Isıtma donanım seçimi Rus soğuk kışlar maddenin bağlamda her zamankinden daha acil hale geliyor. Doğal olarak, en bariz şekilde biri dışarı merkezi ısıtma şebekesine bağlayacak. Ama bu şehirde mümkündür. yakıt birkaç tiplerinde kullanılabilecek edebilen bir kombinasyon tipi kazanı kullanılarak ısıtma sistemi olacağını en iyi seçenek gibi ülkeye ev için. Bu cihaz hızlı bir enerji veya zavozke hammadde arzında hatta kesinti durumunda, evde ısıyı sağlayan yakıt, farklı bir türün atlamak için izin verir.

belirli bir alanda mevcut olan enerjinin türüne bağlı olarak, düşük katlı inşaat projesi kombine ısıtma ekipmanı aşağıdaki türde içerebilir:

Önemli! Birleştirilen ısıtma kazanı, daha vardır, yakıt dört tip çalışabilir uygun dönüşüm tabidir. Bununla birlikte, şekilde ilave ekipman varlığı, diğer bir ısıtıcı yakıtı için kolay bir geçiş, hafifçe maliyetini artırmaktadır.

Video kombine tipi çok kazanın seçimine ilgili tavsiyelerini açıkladı.

dizel ve gaz üzerinde işlem başarılı kullanım birimleri için, brülör sabit bir kayma üretmek için gereklidir. Çok yüksek maliyeti farklılık evrensel model vardır. odun ve elektrik ile kazan konuşursak, tasarımının ısıtma elemanları yanma odası ile birlikte mevcuttur. Katı yakıt gaz cihazlarının geçiş olasılığını içeren, kazanlarda, gaz brülör de kullanılır.

Önemli! hem manuel veya otomatik modda gerçekleşebilir yakıt değiştirme işlemi. İlk seçenek daha basit ve daha ucuz cihaz otomatik karşılığıdır.

Dört yakıtlara çalışan üniteyi Sürüş

En popüler katı ve elektrik kompozit yapılardır. basit bir şekilde açıklamak için: katı yakıt en az bir tip, ahşap, ahşap çipleri ya da peletler, Rusya her bölgesinde mevcut olup olmadığını. Elektriğin kullanılabilirliği modern konforlu konaklama yaratılması için temel koşullardan biridir.

Bu gibi bir birlikte kazanlar katı yakıt yakma için kullanılan bir fırın, ve bunun üzerine yerleştirilmiş bir ısı değiştirici ihtiva eder. Yani soğutucu ısıtma olmuyor. özel ısıtma elemanları ısı değiştiricinin güç kaynağından kazana çalışmasını yüklü sağlamak için, ısıtma kontrol paneli ile düzenlenir.

Önemli! Katı yakıt ve elektrik kullanılarak bileşik tip kazanlar çoğunluğu, odun yanmasıyla üretilen ısının bir eksikliği olan ısıtma elemanları için izin otomatik ile donatılmıştır. Bu tip aletler çok kolay "ev" sistemine bağlı ve sakinlerinin yokluğunda otomatik modda minimum sıcaklığını koruyabilen edilir. Böylece, sahipleri eve geliş saatine göre, yaşam sıcaklığı için rahat odasına ulaşılır.

Cihaz kazanları sıvı ve katı yakıtlarla çalışan

en sık ısı transfer sıvısının ısıtılması için değil, aynı zamanda, sıcak su sağlamak için değil, kombi kullanılır. Bu sadece yuva içinde rahat bir sıcaklığı korumak için mümkün değil, aynı zamanda, sıcak su temini için sorumlu değildir, iki devre birimi, ilgili. Bu tür ekipman bir devre soğutma sıvısı ısıtılması için sorumludur ve diğer sıcak su ön ısıtmaya tabi tutar.

İpucu! Kombi kazanlar kışın kullanılan tek yüksek verimlidir. Yaz aylarında, birinci devre kullanılmayan kalır, ayrıca, var tüm kazan ısıtmak için sıcak su üretmek için.

Şimdi bize daha ayrıntılı olarak bu tür ekipmanın en popüler türlerinden bazıları düşünelim:

 • Katı-elektrik. Bu birimler aralığı 3,5-9 kW güç üretmek ağ 220 ve 380 bir voltajda işletilebilir. Bazı modellerde farklı gerilimle ağlarda çalışmasına ekipman kullanılarak, aşamaya değiştirmenize olanak verir. Kapalı pozitif sıcaklık destekleyen otomatik ısıtma; uzay ısıtma yakacak odun, ve kalkış saati kullanarak yapılabilir çünkü haftasonu evler için ideal.
 • Katı yakıt gazı. Böyle birimlerde ekipman çok az, ama onlar sürekli dikkat gerektirir çünkü. kazanlara bu tip popülerlik ucuzluğu katkıda bulunur.

Birim dizel farklılıklar ve katı yakıt kazanları

 • Gaz DMU. yakıtlar arasındaki geçiş çok basit: herhangi bir karmaşık ayar yapmadan, sadece brülörü değiştirin için yeterlidir.

Önemli! Isıtma otonom sistemler Birçok kullanıcı "dizel9mdash inşası düşünüyoruz; gaz9raquo; Onlar kârsız vardır. Aslında bir gaz oldukça düşük bir ücrete tabi olduğunu ve sadece gazla çalıştırılması gereken bu üniteyi kullanılması en uygundur. nedense gaz kaynağı kesilmiş Ama eğer bu durumda bile, bir dizel motoru üzerinde çalışma yeteneği, riskten korunma için kullanılabilir.

 • Gaz dizel9mdash; elektrichestvo9mdash katı yakıt. Bu gaz veya elektrik alınmasından içinde kesinti yaşayabilir alanlarda sadece vazgeçilmezdir çok yönlü ısıtma ünitesi vardır. Böyle kazanlar hem başlangıçta ve ilave bileşenler yükleyerek yenilenmiş operasyon sırasında evrensel olabilir.

Kazanın belli bir modelini seçerken onlar çok önemlidir, çünkü bu ekipmanın temel olumlu ve olumsuz yanlarını düşünün. şöyle Bu tip cihazların avantajları şunlardır:

 • Bu konstrüksiyonlar için kullanılan yakıt, kullanılabilir ve düşük maliyeti vardır. En azından, serbest bir şekilde ısıtma birimi için değiştirmeden daha uygun bir yakıt taşımak olasılığı vardır.

ısıtma sistemine bağlı çoklu yakıtlı kazanı.

 • Hava koşullarına bağlı olarak, kazan çalışmasını kontrol etmek mümkündür ve bu da yakıt maliyetlerini azaltır.
 • Bu tür yapılar, yakıt iki ya da daha fazla türde kullanmasına izin yana hammadde türlerinden biri çevrimdışı ise, bu garanti sistemi mevcudiyetidir.
 • bir "akıllı ev" sistemi içinde otomatik çalışma için en iyi seçenek.
 • Güvenilirlik ve işletme ve dayanıklılık kolaylığı.
 • ekipmanın Çevre temizliği.

Bununla birlikte, özel ev ısıtma kombi dezavantajları vardır:

 • Evde böyle ekipmanın kurulumu için özel bir oda sağlanmalıdır. Aynı zamanda yakıt rezervleri saklanan.
 • ekipmanı bağlamak için üç fazlı ağını gerektirir. Büyük olasılıkla, kazan ihtiyacı yüklenmesi sırasında enerji şirketi ile mutabık kalınacak.
 • Bu birimlerin kapsamı nedeniyle çok bu tür ısıtma sistemleri için tek tek konut inşaatı tatbik edilebilir olması ile sınırlıdır.
 • Böyle ekipmanın düzenli çalışması sayesinde zorunlu düzenli önleyici muayeneler ve bakım gerektirmez.

brülör Takılabilir Katı yakıt kazanı

Önemli! Yukarıdaki dezavantajları tüm rağmen, bu ekipmanın yararları çok daha fazlası. Ayrıca dikkate bu ekipman için talepte önemli bir artış katkıda kombine kazan mükemmel operasyonel performans almalıdır.

Kombine kazanların çalışması Kuralları

yükleme ve dikkate nüansları bir dizi almalı kombine tip kazanı kullanırken:

 • Katı yakıt ve elektrik kazanları ağırlığı oldukça fazla var. Bu nedenle, hepsi açık, ve sağlam bir temel dökme muhtaç.
 • Kazan baca kurarken uygun çekme temin etmek üzere yeterli bir enine kesite sahip monte edilebilir.

bacaya kazan

 • Arkada olmalıdır baca doğrudan temas halinde onunla olan bu tasarımların yangın riskini ortadan kaldıracak zorunlu düzeni izole edilmiştir.
 • periyodik kül tavası temizlemek için gerekli ekipman sürekli çalışması sayesinde. frekans temizleme yakıt yakma, bunun türü ve o kazan çalışacağı ile yoğunluk derecesine doğrudan bağlıdır.

İpucu! Kazanın yanma odasına güvenlik düzenlemeleri ile belirlenir çelik levhanın, lay arzu edilir. Bu kaplama, kıvılcım zemine karşı gerekli koruma ve yakıt partiküllerinin yanma olur.

bir temele ek olarak, kazan ısıya dayanıklı malzeme koyarak gerektirir

Katı yakıt (ahşap), gaz, elektrik, sıvı yakıtlar: çok yakıtlı kazan çalıştırılabilir çeşitli ham malzeme vardır. Bu "vseyadnosti9raquo yüzünden; Bu cihaz çok popüler. Biz tüm özellikleri ve satın alırken dikkat etmelidir Böyle birimlerin, nüansları inceledik. Yukarıdaki önerilerin tümü düşünürsek, on yılı aşkın bir evde sıcaklık ve rahatlık yaratacak gerçekten güvenilir ve verimli ekipman seçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

55 − = 53