taş ve ahşap projelerin Kombine ev

Evlerin projeleri, kombine ahşap ve taş: gelenek ve yeni teknolojiler

Son dönemde, bu teknolojinin dağ bölgelerinde ünlü dağ konut evlerin popülerlik inşaatı kazanıyor. taş ve ahşabın Bu kombine ev. Bir garaj ve yardımcı odaları, bodrum seçenekleri ve modern malzemelerin çeşitli projeler mümkün bir-tam teşekküllü iki katlı ev inşa etmek olun.

Eski yapı teknolojisinin avantajları

Başlangıçta, taş ve ahşap malzeme (proje ve çeviri) kombine evler Alp dağlarında çıktı. Birincisi, pratik alt amacıyla, zemin kat dağlık arazide her zaman yeterli moloz, dışarı atılmıştır. İkincisi, kışın karlar ile temas halinde taş sadece duvarları aşırı hidrasyon ve bozulmasını tehdit etmez. Geleneksel olarak, birinci kat, ekonomik ihtiyaçlar çerçevesinde tahsis edildi ve yaşam alanları saniye bulunuyordu. Üst kademe de ısı korur ahşap, inşa edilmiştir. yatak odası, misafir odaları ve diğer konaklama vardır.

taş ve ahşap ile birlikte inşaat, ev projeleri tür yöntemler, yaygın devrim öncesi Rusya'nın şehirlerde tüccarlar tarafından kullanılmıştır. mallar ile Depo ve altında bulunan mağaza ve üst, daha rahat bir seviyede oturan aileyi. Rahat bir konaklama değil, aynı zamanda yangın durumunda değerli eşya korunması sadece sağlar.

eski ev nasıl yapılır yeni, geniş ve modern

Yeniden eskisinin alanını artırmak, ama iyi bir yazlık sadece bir uzantısı kanatları olabilir ve. taş ve ahşap ile birlikte evler projeler, binaların katlı sayısının artırılması ve daha düşük istinat duvarı, ev modernize etme şansı sunuyoruz. Malzemelerin kullanımı, belirli bir sekans uyması önemlidir: üst yapı alt kolay olmalıdır. Aşağıdaki çiftlerini kullanarak tavsiye:

 • taş veya tuğla + bütün günlükleri veya kereste;
 • Ahşap çerçevesi + kat;
 • monolit + SIP paneller.

En önemli gereksinimlerinden biri taş ve ahşap ile birlikte evlerin projeleri ile karşılanması gereken - Doğru üst ve alt katman yerleştirme. Her iki kattan taşıyan duvarların Yer mutlaka denk olmalıdır. Aksi takdirde, yapının operasyon sorunları önleyebilmek etmez. Çeşitli malzemelerin dış duvarlarını Yanaşma güvenilirlik, izolasyon ve buhar bariyeri geçişi sağlamak için çok önemlidir.

malzemeler geleneksel yerine

Taş ve ahşap Kombine ev, bugün inşaat şirketleri teklif projeler, farklı iklim bölgelerinde inşa ediyoruz. kaset veya yığını: zemin özelliklerini göz önüne alındığında, vakıf formu alınız. Bunun yerine şimdi taş, tuğla, hücresel beton, Arbolit veya gözenekli seramik blokları kullanın.

bütçe ekonomiden Tüm günlükleri, lamine ahşap kaplama veya SIP paneller değiştirin.

bodrum garaj, kazan dairesinde ya da mutfakta düzenlenmesi, yatak odası, banyo, çocuk odaları ve diğer konaklama geleneksel olarak üzerlerine yerleştirilen gibidir: ve daha rahat ve daha sıcak ve daha yoğun olan.

Ne ek avantajlar Alp teknoloji yok

iki katlı yazlık inşaatı - pahalıdır. Taş ve ahşap (projelerinde, fotoğraf, gerçek binalar) hemen hemen tüm kombine evler maliyetleri kesebilir nasıl bir örnektir. maliyet tasarrufu ek olarak, bu teknoloji birçok avantajı vardır:

 1. Duvarlar yüksek yükseltilmiş, ahşaptan yapılmış, saçak nem doğal yağış korunmaktadır.
 2. kullanım alanı yapısındaki artış gerçek maliyet azalması ile mümkündür.
 3. Sıcak - taş ve ahşap ile birlikte evler projeler, onların sakinleri serin yaz kış yaşamak için izin verir.
 4. İlk olarak, ağır bir zemin yapısı yangın güvenliği ve stabilite, ikinci içerir - hafif, temiz hava ve çevre dostu bolluğu.
 5. binanın orijinal ve güzel dış mimarisi.

Alp dağ evi mümkün eski zaman içinde test edilmiş teknolojiye güzel, rahat ve güzel bir ev inşa etmek sağlayan modern yapı malzemeleri ve inşaat kurallarının kombinasyonu açıklanan kullanma.

Popüler projeler taş ve ahşabın evler kombine

Kendi elleriyle inşa Hususi ve güzel ferah ev, birçok çizer. Ama kendi evinde hayal bir şeydir, ve tamamen başka temelden çatıya yapı inşa etmek. Günümüzde çok popüler taş ve tahtadan oluşturulan konut binalardan oluşmaktadır.

Stil dağ evi hız kazanıyor ve inşaat sektöründe bir moda trendi haline geliyor. tasarımcılar elit, ortalama ve ekonomi sınıfına ait tasarımları kombine evlerin sunuyoruz. Çoğu durumda, özel konut gelecek sahipleri taş ve ahşap evler kombine düşük maliyetli projelerde ilgileniyor.

düşük maliyetle ek olarak, taş ve ahşap kombine evin dağ evi avantajları çok çekiyor. Bunlar arasında, bu dikkat edilmelidir:

 • Dayanıklılık.
 • dayanıklılık yüksek düzeyde, gücü.
 • Yangın güvenliği.

Artı, ahşap yapılar seçkin konfor ve ısı tutma bulunmaktadır. Ve tuğla ile birlikte bu yapı sağlıklı, güzel görünüyor. boşa değildir malzemelerini kullanmak için, ustalar, kullanılacağı hangi seçeneği de yollarını düşünün öneririz. En popüler dağ evi tarzında bir evin kombine projedir.

Evlerin Kombine projeler farklıdır. Misafir sanatçılar başarılı hepsi değil savunuyorlar. Örneğin, bir düzenleme, burada birinci tuğla yapısı inşa edilmektedir ve en sonunda malzemelere zarar görmesine neden olabilir ahşap paneller kaplanır. Bize tuğla ve ahşap, termal genleşme farklı bir katsayısına sahip olduğunu unutmayalım. duvarcılık kaplama ahşap düzgün arasındaki malzemeler yeterli mesafeyi korumak için gerekirse. Ancak zamanla, belirli bir alanda böceklerle var edilebilir.

ahşap yapı tuğla kaplandığı ters varyantı. Ama kullanılan malzemelerin permütasyon dizisi, özü değişmez. Malzeme katmanları, kalıp oluşturulabilir arasında, mantar, ağaç kabuğu böcekleri canlı.

Taş ve ahşap anahtar teslimi kombine evlerin Yorumlar iddia malzemelerin en uygun kombinasyonu olduğunu - kat, fotoğrafta görüldüğü gibi. Örneğin, bu yapının bir proje şöyle olabilir:

 • yardımcı odası evler tuğla bina, - - Birinci kat mutfak, yemek odası, kazan dairesi, şömineli konuk odası.
 • İkinci kat - tahta. Burada yatak odası, kreş, oda yerleştirilir. ahşap Narin aroması rahatlama ve barışa katkıda bulunacaktır.

Misafir sanatçılar evin mükemmel kombinasyonunu oluşturmak için proje size müşteri gereksinimlerini ve isteklerini göz önüne almalıyız savunuyorlar. Her durumda, ana geleceğin sahibini bildirmek zorundadır, zemin katta yardımcı programları bulmak için daha iyidir. Ağaç kolaylığı göz önüne alındığında, birinci katta Bu malzemenin inşa edilecek gerekmez. Evin genelde güçlü ve güvenilir şekilde İstinat duvarları, taştan yapılmış olması gerekir.

Kombine ev taş ağaç anahtar teslimi ekonomi sınıfı betonarme temele, seramik tuğla ve çam ahşap inşa edilebilir. İki katlı evin beri binanın içinde merdiven bir önkoşuldur.

Mükemmel seçim - Evin ve katı iç ahşap merdiven - dışarıda. yapı için mükemmel bir tamamlayıcı ikinci birinci kat duvar dekorasyonu renk dekorasyon benzer çatı katı vardır.

taş ve ahşap dağ evi tarzı birleştirilmiş evlerin Taslak Bütçesi, geniş bir teras içermelidir. Bu yapı elemanı, muhafazanın özelliğidir. Bir dağ evi tarzında başarılı bir projenin bir başka önemli unsur, geniş kanat açıklığı ile evinde düz çatı varlığıdır. Bu çözeltiye sayesinde, nem ve yağıştan yapının ahşap koruma.

Proje ev, dağ evi tarzı çatı hafif eğimli olmalıdır. Ancak bu şekilde, kış karda ek yalıtım katmanı olarak görev yapacak çatı üzerinde birikecektir. Ancak, bu kar sağlamalıdır sahibi çok fazla birikme yapmaz. ek ağırlık sonra çatı zarar görmesine neden olabilir.

Taş ve ahşap kombine evlerin fotoğrafta o kapak hep taştan inşa edilmiştir görülebilir. Bu kural yapısının herhangi bir kombinasyonu oluşturulması sırasında uyulmalıdır. Bir taş veya tuğla ikinci katın yapımında kaçınılmazdır yüke dayanabilir.

güvenilir kapağı kuran, bu kaplı cephe sentetik malzemelere tavsiye edilmez. Mümkünse, ön taraf ve bitiş doğal malzemeler kullanılarak üretilen. Bu kural, mevcut dağ evi inşa sürecinde esastır.

Taş ve ahşaptan yapılmış Kombine ev anahtar teslimi, büyük bir çözümdür. Böyle bir yapıya pratik ve güvenilir ev kesinlikle tavsiye ustaları uymak tavsiye olma, birçok sürecek.

Yorumlar uzmanları iddia, bir taş kullanarak ilk etapta birleştirildiğinde ve üst katlarda yapımı için - tahta. oturma odaları ve dinlenme odaları için - Bu durumda, birinci katta bir yardımcı odası ve üst donatılmış.

Basit kurallara uyulması, hızlı ve verimli bir şekilde ekonomi sınıfı sağlam yapısını inşa edebilirsiniz.

Taş ve ahşap, tasarım özellikleri bir arada evlerin avantajları ve dezavantajları

Kombine evlerin inşaatı, modern eğilimleri karşılamak. İnsanlar bu tesiste, güvenilir, dayanıklı ve çevre dostu hale getirmek için çalışıyoruz. Taş ve ahşap yapı tamamen bu gereksinimleri karşılamak. Bunlar çok pratik ve özel geliştiriciler arasında giderek daha popüler hale gelmektedir. Projeyi hazırlarken önce bilmeniz gerekenler, artıları ve evlerin bu tip eksileri nelerdir, uzmanlar bize.

ev Kombine: ne

Binaların Bu tip - bilmiyorum. Hatta sırasında Kiev Rus kez böyle evler ateşe karşı daha dayanıklı, hafif, dayanıklı ve daha iyi beslemek ısıtmak fark ettim. Olarak teknoloji Birleştirilen evlere varyasyonların daha fazla malzeme kombinasyonları haline gelmiştir. Ancak, taş ve ahşap ideale en yakın olan.

İki parçalı evler genelde 2 katlıdır. Yeraltı seviyesi, yangınlardan, kuvvetli rüzgarlardan, yağıştan, yeraltı sularından ve bol güneşten korkmayan sağlam bir taştan inşa edilmiştir. Buna ek olarak, evin taş temel ahşap toplanan ikinci kat için mükemmel bir destektir. Işın, yapının enerji verimliliğini artırmaya yardımcı olur, coziness, güzellik ve rahatlık kazandırır. Amaca bağlı olarak birkaç çeşit olabilir:

 1. Yapıştırılmış. Bir unsur, iğne yapraklı türlerden çok ince yapıştırılmış lamellerden oluşur.
 2. Şekilsiz. Testerecinde kütük işlendikten sonra alınan olağan çubuk. İnşaat için en ucuz seçenektir.
 3. Profilli. Derzlerde güvenilir bir sabitleme ve ısı yalıtımının geliştirilmesi için oluklar ve çıkıntılar vardır. Belirgin parametreler var.

Bileşik konutların projeleri arasında, dağ evi tarzı talep ediyor - İsviçre çobanının evleri, kornişlerin karakteristik çok belirgin saçaklı. Yazlık biçimi nedensiz değildi. Güneş ışınlarını en fazla ısıl enerjiye dönüştürmenizi sağlar. Bu evin ikinci ahşap zemini çatı katında.

Dikkat lütfen! Ahşap ile kombinasyon için diğer seçenekler: beton, köpük bloklar, genişletilmiş kil blokları veya betonarme.

Kombine Evlerin Avantaj ve Dezavantajları

Bu kulübelerin popülaritesi, negatif özelliklerin pozitif çoğunluğa sahip olmasıyla açıklanmaktadır. Bu yapı türü aslında oldukça pratiktir. Avantajları:

 • Hafif yapı, temel üzerindeki basıncı düşürme (normal taş ya da tuğla evle karşılaştırıldığında);
 • Yakın bir yeraltı suyu masasına sahip bir yerde inşaat olasılığı;
 • dayanıklılık;
 • çevre için güvenli, modern eko-malzemeler yardımıyla montaj imkanı;
 • yüksek estetikle birlikte geniş bir tasarım çözümleri seçeneği;

 • verim;
 • Daha yüksek yangın güvenliği (sadece ahşap veya modern yanıcı malzemelerden yapılan binalarla karşılaştırıldığında);
 • neme karşı artan koruma;
 • ikinci kat termostatının işlevi: sıcakta soğuk, sıcakta serin olacak.

İki parçalı evlerin dezavantajları o kadar da degil:

 • Bir ağaç az taş kullanır;
 • taş ve odun çok farklı fiziki ve teknolojik özelliklere sahiptir, çünkü bu durum şiddetli don veya söndürme sonrasında zorluklar ortaya çıkabilir;
 • Yanıcı olmayan bir komşu ile kombinasyonda bile, çubuk tutuşabilir malzeme kalır.

Taş, köpük bloklar veya genişletilmiş kil yapı malzemeleri kadar hafif değildir. Böyle bir ev yüksek bir vakfın sarkmasının ardından daha da güçlendirilmelidir. Bununla birlikte, kombine konut, iki katlı bir kulübe edemeyenler için bir seçenektir. Ayrıca, mimarlar ağır yük nedeniyle 2 katlı tuğla veya taş evin temelleri patlayabilir veya çarpıklığa neden olabilirler diye bu tür yapıları tavsiye etmektedir. Aslında, 1 katlı bina için oldukça temel bir temel oluşturmak için.

Bileşik evlerin tasarımında uzmanlar konseyleri

Odaların düzenlenmesindeki tasarım yaklaşımı herhangi biri olabilir, ancak genellikle doğal-doğal konsepte uyar. Evin cephesi ayrıca genellikle ekstra kaplı değildir - doku ne kadar doğal görünüyorsa, o kadar iyi olur. Taş kısım ayrıca kırsal alanda veya başka bir yönde dekore edilebilir ve kiriş oyma ile süslenir.

Modern kaplama malzemeleri kullanırken istisnalar vardır, her iki kat da üniform bir dekorasyon stiline yol açar. Ancak bu durumda, malzemelerin farklı özelliklerini unutmayın. Birkaç yıl içinde birinde yüzü hala iyi görünecek, diğerinde tutunamayacak.

Bir proje hazırlarken, konutun büyüklüğü önemli değil. Fotoğrafta boyut ve tasarım evler tamamen farklı görebilirsiniz. Toprağın durumu da önemsizdir. Önemli olan, arazinin batırılmaması ve tek katlı taş evlere dayanmasıdır.

Böyle bir binanın inşası nispeten az zaman alır. Ana dönem, döşeme, temel kurutulması ve taş duvarların yükseltilmesi olacak. Daha hafif ahşap seviyesi çok daha hızlı: dekorasyon gerektirmiyor. En azından ilk kez çıplak ahşap duvarlarla yaşayabilirsiniz, siz alt katını oluştururken. Bir spatula veya kaplama panelleri almadan önce bile iletişim kurun. Onların yalnızca bir kat olması tavsiye edilir.

Dikkat lütfen! İş yeri ve yaşam alanı için iki katlı kombine bir evdeki kombinasyon oldukça talep görüyor. Alt katta sahipler ticari bir alan oluştururlar ve üstlerinde ayrı bir çıkış ve iletişim kurarak kendilerini yaşarlar.

Konut yapımındaki malzemelerin kombinasyonu stil tasarımı için geniş fırsatlar yaratıyor. Her tat için bir ev yapabilirsiniz. Sonuçta hayal kırıklığı yaratmamak için sadece deneyimli inşaatçılar ile çalışın.

 • Avantajları, çatı katında bir çerçeve ev tasarımı özellikleri
 • Tuğla Evleri ve Villaları: Malzemenin avantajları ve dezavantajları
 • Wright tarzında ev - basitlik ve özgünlük aynı anda
 • Bağımsız bir baradan nasıl bir ev inşa edilir: malzeme seçimi, tasarım, inşaat teknolojisi

Abonelerimiz için dikkat yarışması!

Biz otomatik sulama "Gardena" 10 set oynuyor

Bu yüzden haftada bir en popüler makaleleri içeren bir özgeçmiş gönderiyoruz.

* İstediğiniz zaman bu bültene aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 11 = 16