Kombine indüksiyon ocak ve elektrik

İndüksiyon ve elektrik Birleştirilen ocaklar

Giderek daha fazla sayıda ev kadınları ankastre, onun rahatlığı tercih ve zaten birçok kazandı Sıkılık. En popüler gıdalar pişirme alanlarının hazırlanması için birçok ekipman seçimleri arasında dikdörtgen veya kare şekli, kombine güç kaynağının çalışma vardır. Levha ve panellerin diğer türlerinden benzer ekipman arasındaki farklar nelerdir?

yapısı ve işlevi nedir

Gaz parçaları ve elektrik kablosu - Adından da anlaşılacağı gibi, kombine bir panel aynı anda farklı kaynaklardan enerji alabilir. Yüzeyde, bu gaz brülörleri dahil bulunduğu ve kendisini pişirme elektrik bağlanan bir düzlem, bu yüzden bir başlık var. Bu tür plakalar ev kadını her durumda yemek hazırlamak ve gaz akışının veya elektrik yokluğunda yardımcı olur. Onlar bir enerji türünün kapatma oldukça sık bir kır evi, özellikle uygundur.

İşte kombine ocak olduğunu

Bu yemekler yemek farklı yüklere karşı yüksek fonksiyonel performansı, pratiklik ve uyum ile ayırt edilir. Brülörlerde farklı türleri vardır, gaz kullanımı hazırlanan yemekler büyük miktarda ve kahvaltıda yemek hazırlanması için elektrik kullanışlı için rasyoneldir. Ama bunun yerine, geleneksel elektrik panellerin daha üreticileri kızartma ya da ürünlerin belirli tip önleyici, pişirme yüksek performanslı yürütme ile karakterize yenilikçi, indüksiyon ocak, monte edilebilir.

İstenilen çalışma modu metresi kendini seçin ve diğerleri elektrik pişirmek iken bazı yemekler, enerji gaz tedarikini kullanmak için çok fazla zaman kaydedebilirsiniz. pazarlarda bile en zorlu metresi yaklaşabilir pişirme yüzeyleri kombine modelleri çeşitli bulabilirsiniz.

Video - Kombine panelin açıklaması:

Kombine ocaklar üretimi üç temel farklılıklara üzerine kurulmuştur:

 • camına sözde "gaz"- cam seramik pişirme yüzeyi üzerinde yer alan bir gaz yakıcı,. Yakın elektrik veya indüksiyonlu ısıtma yüzeyi olabilir.

plakasına gaz ve elektrik kullananlar için mükemmel bir seçenek

Hi-Light tarzında tipik ocak

Ne avantajları vardır ve kombine panellerde eksiklikler pişirmek için olup olmadığını?

Böyle rakamlar net faydalara isnat edilebilir:

 • Bu değiştirilebilir kullanışlı cihazlar: tüp gaz bitirilir, sen elektrik bileşenleri üzerinde bir yemek pişirebilirsiniz. Tersine, enerji arz şirketi çeşitli sebeplerden, elektrik kapattığınızda, her zaman soba kefil olur.
 • çabuk gaza adına su ve elektrik buğulama yavaş devam ısınmak - hostes hep pişirme hızına uyum sağlamak mümkün olacaktır.

dezavantajı ise bir tane var:

Eğer pişirme belirli bir türü için gerekli kapasitenin seçimini izlemelidir böylece gaz ve elektrik veya indüksiyon için tavaya gereksinimi farklıdır.

iç pazar kombine ocaklar üzerinde tanınmış ve az bilinen üreticilerden farklı model vardır. Aralarında kurşun kim?

 • markası Electrolux EHM 6335 K Özerk kombine tip paneli. Güç için bu gaz brülörleri üç farklı türde ve Hi-Light türüne göre ısıtma için bir bölgeyi içerir. gaz için anahtarlar yanlışlıkla üzerine çevirme ve dayanıklı dökme demir yemeğin sahiplerini önlemek için izleme mekanizmaları bağlanır. ısıtma bölgesi koyu renkte cam seramik, bir salıncak türü regülatörleri 4 adet yapılmıştır. güç ayarlaması için. Sen kendiliğinden tutuşma gaz sobası kullanabilirsiniz. yaklaşık 340 $ maliyeti.

Şık mutfaklar için modern bar

Kombine ocak Gorenje markası paneli, en çok tüketici tarafından kullanılan çok iyi bilinen bir marka, bir

az para için mükemmel bir seçenek

mutfağınızı güncellemek isteyenler için temel öneri: onlar hizmet merkezleri çok sayıda ve iyi bir montaj donanımı, çünkü köklü bir marka satın almak daha iyi Cooktops. Dahası, onların modeller bilinmeyen bir üreticiden benzer ekipmanların daha uzun çalışacaktır.

şey, başarısız dahası, teknik tarafı her zaman farklı güvenilirlik ise herhangi bir model onarım için bir garanti süresine sahip emin olabilirsiniz.

Ailen küçükse, pahalı bir paneli satın almak için gerek hızlı ısınma için 3 elektrikli brülörler 1 gaz yeterli olabilir, vardır.

Mutfakta harcanan zaman değer veren Ama eğer indüksiyon + gaz için tercih iyisi, bu cihazların hızla pişirme görevi ile başa çıkmak için yardımcı olacaktır.

videoda - nasıl ocağı seçmek için:

sizin için fiyat önemli değil, bir paslanmaz çelik paneli seçmek daha iyidir - bu cam seramik çok daha uzundur. Buna ek olarak, seramik yüzey çabuk, dikkatsizce ele örneğin, yemekler koymak atmak durumunda hasar görebilir.

tutumlu ev kadınları için uygun emaye panelleri - onlar ucuz gerektiği ve çok uzun bir süre sürebilir.

Eğer gaz ve elektriğe ocak bağlanma olanağı varsa, kombine sürümünü satın almak daha iyidir, bu plaka her durumda yardımcı olabilir.

Kombine ocak ve özelliklerini: farkını hissedin

Dahili ekipmanın - Modern ev hanımları için haber değil. Mutfağınızda bir ocak Alış, sen pratiklik, konfor ve ergonomi lehine bir seçim yapmak. ocak standart ve birleşik değilse Ancak, böyle bir satın alma, kullanma daha işlevsel ve konforlu olabilir. brülör farklı türde varlığı için sağlanması, bu tür levha, çalışmasını artırır ve bazı durumlarda yemek pişirmeyle ilgili zaman ve enerjiden tasarruf sağlar. Fırsatları Sonra sizin için yorum.

Klasik gaz ve elektrik

Kombine ocak - insanlar pratik ve kez ayak yürüyen için bir nimettir. konfor ve yemek kalitesinden ödün vermeden ısı birikiminin şemasının herhangi bir tip gaz veya elektrik en ekonomik kullanımını seçemezsiniz, karışık modellerde durdurmak için gereklidir. Kombine brülörler için genellikle üç seçenek - Onlar çeşitli biçimlerde sunulabilir. Onları düşünelim:

 • Klasik gaz ve elektrik (krep);
 • Yüksek ışık ve "Camda gaz";
 • indüksiyonu ve "Cam üzerinde gaz".

Bize brülör her türü üzerinde durmak istiyorum:

 1. gaz - hızlı ısı kadar ve tipik olarak (çanak alt eşit ısıtılır hangi nedeniyle) bir alev satır sahip, soğuma. Ekonomik.
 2. dökme demir - sarmal ısıtıcı elemanlar, yüzey üzerinde ısı dağılımı için "demir krep" kapalı. Bunların maliyeti düşüktür, ancak, ısıtma ve soğutma hızı, aynı zamanda düşüktür.

daha muhtemel bu brülörler yandı almak itibaren, onları çok kolay değildir temizleyin.

Kombine ocak aynı anda cam seramik gaz, elektrik ve indüksiyon olabilir. Bugünün üreticileri ayrıca yapmak istediğiniz ve ne kadar brülör tipleri, biri yüzeyinde birleştirmek için izin bir "domino" modellerini sunuyoruz.

Kombine Setüstü - mutfağınızın teknik donanım için iyi bir çözüm. Bunlar gaz veya elektrik gibi çeşitli kullanım amaçlarına aksamalara konforlu - büyük miktarlarda, ısıtma veya hızlı bir kahvaltı pişirme. Bu seçenek ana avantajları göz önünde bulundurun:

 • elektrik veya gaz tedarikini bloke Büyük güvenlik ağı;
 • hız ve pişirme gücünü ayarlamak için yeteneği - daha güçlü bir elektrik ısıtma sağlar ve gaz daha hızlı hale getirir;
 • Pişirme işleminde kaynak tasarrufu sağlar.

Panel elektrik ve gaz alt malzeme için farklı gereksinimleri vardır - muhtaç yüzeylerin bu tip dezavantajı sürekli kullanımı kaplar neyi takip etmek. İndüksiyon işlemi için en iyi, bir sofra emaye çelik ve döküm demir.

bu tür donanımları satın alırken üretici dikkat etmek önemlidir. teknik gelişme ve iyi donanımlı üretim için büyük bir üs - Bilinen büyük markalar önemli avantajı var. popüler üreticisinden karışık tip yerleşik brülör bir dizi seçme, otomatik mükemmel bir teknik ve operasyonel performans, uzun süreli kullanım ve şık bir tasarıma alacaktır.

satın kararı alarak, hesaba yüzey malzemesi olarak böyle önemli bir parametre aldığınızdan emin olun. Bu farklı olabilir. her bir yapının özelliklerini göz önünde bulundurun:

 • emaye - zaman düşük maliyetli bir teknoloji, kompleks bakımı için kullanılan ve çizilmelere ve fiş gösterir;
 • paslanmaz çelik - bu ancak, bunlardan (hatta lekeler çıkarılması zor) dikkat çekmek için kolay değil, prezentabl görünüyor ve daha uzun hizmet ömrü vardır;
 • cam ve seramik -, yeterince güçlü, kullanımı kolay ve temizlenmesi kolay, ama aynı zamanda hasardan korunmuş değildir.

2-2-indüksiyonu ve cam-seramik ve diğer varyasyonları - Ocak kombinasyonunun aynı örneğin kaplama tipi için brülörler farklı tipleri vardır.

Eğer satın aldığınızda sadece temel parametreleri dikkate almak gerekir, ama aynı zamanda (genellikle önemli bir rol oynamaktadır olan) az belirgin. Diyelim ki seçim yapmadan, izlemek gerekiyor başka ne görelim:

 1. denetim türü - bu ucuz ve güvenilir mekanik sürümü veya çekici dokunmatik panel olabilir. İkincisi temizlemek için daha uygundur, ancak tüketicilerin tecrübesi, o aşağı daha hızlı gider.
 2. güç düzenleyicilerinin yeri - bunlar, aksi takdirde aşırı ısınma nedeniyle hızlı bir şekilde kesilir, ısıtma elemanları çıkarılmalıdır.
 3. demir çit varlığı, Panel gaz brülörleri varsa.
 4. indüksiyonlu ısıtma türü seçilen kombinasyonu yapar. güç tüketimini kaydeder ve (bir aile küçük çocukları varsa özellikle önemli olan) imkansız kendini yakmak yapar - En az iki nedenden dolayı bunu takdir edecektir.
 5. İlgili tüm fonksiyonların varlığı.

Son seçenek - özellikle bireysel kriteri. Modern ocakları önemli ölçüde işlemi ve pişirme işlemini kendisi kolaylaştırabilir geniş işlevselliği, farklıdır. Bu nokta ile ilgili daha ayrıntılı dikkat edecektir.

Gömülü yüzeyin Güncel modeller geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. Eğer kombine panelin ek "fiş" elde etmek için birkaç daha fazla ödemek iseniz, aşağıdaki işlevler güvenebilirsiniz:

 • ELEKTRONİK - Eğer gaz yakıcılar vardır;
 • kronometre - belirli bir süre içinde ısıtma kaldırmak;
 • Isı göstergesi - bu pişirme bölgesi soğutulur veya henüz gösterir;
 • gaz kontrolü - gaz beslemesi durur ışık zayıflama;
 • rejim dur&gitmek ısı sağlamak için - Gerekli kendini yokluğunda ve pişirme işlemini kesmek için değilse bir optimum güç ilerler;
 • Kaynar koruması tarafından - bunlar, örneğin, süt damlama kaçan halinde brülörler otomatik kapanma.

Bu özellikler geliştirilmiş ve yüzeylerin tüm modellerde mevcut değildir. Bu durumda, sadece kendi tercihleri ​​ve ihtiyaçlarına göre gerekli seçin. Eğer küçük bir çocuk var ise, olmazsa olmaz özelliği kalan ısı göstergesi dahil etmek uygun olacaktır. unutkan "kaynatın-kuru koruma" için kesinlikle seçiminde bağlayıcı olacaktır. Bütün bu ayrıntılar hakkında dikkatlice düşünün ve sonra onların ideal kombinasyonu metre arayışına girmesiyle.

Modern üreticileri tüketicilere ocağı satın alarak bir seçim yapmak olmama şansını verir. Aynı anda birden fazla türde olabilir - bu tüm arzuları ve cüzdan bağlıdır. Kombine yüzey pişirme işlemini aydınlatmak ve daha hızlı ve daha keyifli, daha kolay hale getirmek için izin verir. elektrik ve dolayısıyla paradan, zamandan ve kendi güçlerinin - Buna ek olarak, genellikle kaynakları korumak için harika bir yoldur. Ve bizim anket bu teknolojinin özelliklerini incelemek için zaman kazandıracak ve yetkin bir satın alma yapmak için yardımcı olacaktır.

Kombine Setüstü: genel bakış, türleri ve açıklamaları. Kombine indüksiyon ocak ve elektrikli: açıklama, avantajlar ve yorumlar

Kombine ocak - Mutfakta ve elektrik ve gaz kullanılabilir olanlar için mükemmel. Çeşitli brülörler razogrevaemostyu, çalışma sıcaklığı farklıdır, çünkü bu kombinasyon, ocak esnek kullanımına izin verir. Ama kombine sürümünü kullanmanın en önemli avantajı - bu beklenmedik kesintileri veya gaz boru hatlarının onarımı karşı sigortasıdır.

Kombine ocak: türler

Modern teknoloji gaz ve elektrik ocakları olasılığını birleştirmek tek bir cihazda farklı sağladı. Bu nedenle, kombine pişirme yüzeyi meydana gelebilir:

 • metal yüzey (bir ya da daha fazla) ve demir klasik "krep" Gaz brülörü.
 • Cam üzerinde indüksiyon ve gaz brülörleri.
 • Hi-Light (Elektrik ocaklar hızlı ısıtma) ve "camına gaz".
 • Ayrıca, endüksiyon pişirme ve elektrik birleştirilebilir.

Elektrik ve gaz yakıcılar çok sayısındaki araçlarının bu tür kombinasyonların Varyasyonları. En popüler şunlardır: "2 artı 2" ve "3 + 1", gaza 3 elemanları ve 1 elektrikli. Orada örneğin "1 + 3" ya da "3 + 2" olarak diğer kombinasyonlar olabilir, fakat bunlar daha nadirdir olabilir.

Kombine ocaklar, bağımsız ve fırın, çalışma yüzeyi yapımı malzemenin farklı tipine ve çeşitli kontrol yöntemleri olabilir.

sizin için gerekli olan bu dizi ile bir araya getirilen ocak satın almalarına olanak tanıyan değişebilir plaka yüzeyi ile donatılmıştır Elektrik ve gaz brülörleri, türlerinin sayısı.

Bu tür cihazlar, farklı modellerin fiyatları üreticinin tasarım ve kurulum türüne bağlıdır.

Böyle mutfak aletleri kullanmanın avantajları

Kombine ocaklar popülerliğinin başlıca nedenleri - onların çok yönlülük ve işlevsellik. Gaz ısıtma hızı ve pişirme için bir çok olasılık sunar. Elektrikli ısıtma bölgesi kapasitesi, kolaylık, operasyonun ekonomiyi, kullanımda ekstra güvenlik mutlu ediyor.

Modern kombine ocak sürümleri çeşitli üreticileri temsil etti.

Bir mutfak aletleri satın almak için ana nedeni:

 • brülör farklı türde bir seçim. elektrik ya da gaz kaynağı ile ilgili sorunlar varsa bu, reasürans mükemmel bir versiyonudur.
 • operasyonun kolaylığı. Gaz hızla hazırlamak için izin verir ve elektrikli menzil fazla güç sunuyor.
 • Güncel işlevsel (kontrol etmek için gaz ateşleme cihazı).
 • Kombine ocak (elektrik ve gaz) uygun kontrole sahip.
 • üreticileri ve farklı modeller bir çok çeşitli.

Bu teknikte tüm neredeyse hiç dezavantajları vardır. Eğer kullanılan yemekler kontrol etmek gerekiyor. Diğer - indüksiyon için, ve elektrik ve gaz brülörleri için bazı tava gerektirir.

Gazlı ocak kombine bir panel

En popüler paneli ve elektrikli fırın (seçeneklerine bağlı olarak) üzerindeki gaz brülörleri birleştirmek modellerdir. Bazı ev kadınları görüşüne göre, bu tür plakalar gaz üzerinde yapılır iyi olduğu (pilaki, kızartma, kaynar) Ekmek ve diğer işlemler için iyidir. Burada geleneksel, aynı zamanda daha özgün kompozisyonlar sadece seçebilir. Örneğin, yüzey temperlenmiş camdan yapılmış CATA LCI 631 bir BK. Onun dört gaz yakıcılar pişirme hızlandırır üçlü taç sundu. Elektrikli ateşleme - kullanışlı bir özellik de bulunmaktadır.

Eşit popüler buzdolapları elektrik ve gaz kombine. Onlar birbirini tamamlar. hızlı ve rahat elde yemek hazırlayın. Dolayı arz türlerinden herhangi birine yanlışlıkla kesinti taze gıda olmadan ev terk etmek korkmak zorunda değildir. Ayrıca teklif bir yeri vardır. Bosch ürünlerinin müşterileri ile çok popüler. ve bir elektrik - Örneğin, PME675K01E modeli üç gaz brülörleri (takviyeli ve biri) ile şık seramik yüzeye sahiptirler.

En modern, şık ve aynı zamanda çözümlere rahat - zaman birleştirir ve gaz ve elektrik versiyonlarını pişirme bir seramik tabak. Bu modeller Hotpoint-Ariston üretir (bulunabilir, ve cam ve paslanmaz çelik gibi malzemeden oluşan bir kombinasyon). Ve markalar Kaiser, Neff, Electrolux ve Gorenje Hi-Light cam seramik üzerine gazlı brülörler ile mükemmel biçim brülör. Ve bu önerilerin tam bir liste değildir. Örneğin, 6182 Electrolux Ege nok tüm ergonomik moda: güzel seramik cam 1 ve 3, elektrik gaz brülörleri. Bu birleştirilmiş gaz ocak ve elektronik ateşleme tertibatı, bir işlev bulunmaktadır.

Kombine elektrikli ocak

Bu tür modeller sadece gaz brülörleri ile kombine edilebilir - Farklı teknolojilerin en ilginç kombinasyonlar bulabilirsiniz aralığında. mutfak aletleri seçiminde böyle yönlülük iyi bir iş yapabilir.

Kombine indüksiyon ocak

kombine taban ve elektrikli indüksiyon ısıtma aletleri klasik yöntemlerle temelden farklıdır çalışma ilkesi olarak yenilikçi teknolojilerin temsilcilerinden biri. B ısıtma elemanı olarak bir cam-seramik kaplamanın altında bulunan indüksiyon birimidir. Ve sadece yemekleri ısıtır ancak o neredeyse soğuk kalır brülör. indüksiyon brülör avantajı, çok hızlı bir şekilde ısıtılması, sıcaklık kontrolü ve yüksek güvenlik geniş bir aralığıdır.

Bu kombine elektrikli ocak, çok yönlü ve kullanımı çok kolay. Bu öneriler eff, Bosch Gorenje'nin, Electrolux, Zanussi, Hotpoint-Ariston bulunabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

36 − 28 =