Yatak odası fotoğrafta duvar kağıdı kombinasyonu

Yatak odasında Trendy duvar kağıdı: Kombine, fotoğraflar, tasarım fikirleri

Duvar kağıdını seçerken Coco Chanel bir alıntı kullanmak uygun olacaktır: "Moda stil iyi kalır geçer" iç tasarım Basit ve özgün çözümler - duvarlar için duvar kağıdı birkaç çeşit kullanılmasıdır. Yatak odasında duvar kağıdı kombinasyonu, uzay ayarlamak görsel yardım odası, rahat parlak ve güzel yapacaktır.

yatak odası için Kombine duvar kağıdı: Odanın ayrılık

Oda tasarımı - bu kompozisyon ve renk kombinasyonları kurallarına göre çalışır. yatak odası yapma farklı duvar kağıtları belli düzende bitirmek kullanmak, iyi bir izlenim yaratacaktır.

duvar, iki tip halinde bölünmesi olabilir:

Yatay bölüm parlak duvar kağıdı kullanılarak odanın hacmi eklenir. Dikey ayrışma görsel oda yüksekliğini artırabilir. Bölge çekmek ve izleyicinin dikkatini kanalize etmek, aksan yardımcı olur.

görsel çekiciliği seçim kriterlerine ek olarak, oda boyutu odaklanmak gereklidir

Ayırma bölgesi için 2 hareket kullanılan:

 • aksan duvarlar oluşturulması;
 • oda renk veya doku ayrı bir bölümünde izolasyonu.

Yatak odasında niş, geniş pencere yamaçları, sütun veya duvarın çıkıntılı parça varsa - siz zıt renklerde duvar kağıdı tasarım üzerinde yapıştırabilirsiniz. Hiçbir özgüven varsa, tasarım profesyonellerine veya birleşik duvar kağıdının hazır bir koleksiyon satın almak için bırakılabilir.

Nasıl yatak odasında duvar kağıdı şık bir kombinasyon tutkal? (Video)

Yapımı yatak odaları farklı duvar kağıdı: Duvar kağıdı ayarla

En kolay yolu, aynı malzemenin duvar kağıdını seçin. güzel pokleit web olmalı ve pürüzsüz bir eklemi alabilirsiniz Yani, aynı kalınlıkta duvar kağıdı seçmek gerekir.

Temel malzemeler ve bunların faydaları:

 1. Kağıt duvar kağıdı: simpleks ve dubleks. Tek katmanlı ya da çift-tabaka, selüloz kağıdı, ucuzdur yeterince uzundur. renklerin çeşitli mevcuttur. dezavantajı solmaya ve prezentabl görünüm kaybetmek kolay, pratik yıkanıp edilemez olmasıdır. dayanıklı değil materyalin - Eğer bir seçim varsa, simpleks olarak dubleks seçmek gerekir.
 2. akrilik kaplamalı kağıt duvar kağıdı. Yoğun renk ile güzel kumaş, sen iç herhangi bir stil için seçenekleri bulabilirsiniz. Fiyatlar, hizmet kalitesi ve tatmin edici yaşam uygun bulunmaktadır. Akrilik duvar genellikle kabartma dokunun doku hoş bir kağıt substrat ve polimer malzeme birikimi oluşur.
 3. Dokuma olmayan duvar. yıkanabilir türler boya gidenlerin vardır vardır. Polar - çok dayanıklı bir malzemedir, sağ dikkatle ürünün kullanım ömrü - 10 yıl. Bu parametre, "direnç ışığı" olarak düzenlemeler olarak belirtilir. Yatak odasında solmaz duvar kağıdı için, bu noktaya dikkat etmek gerekir.
 4. vinil duvar. Güzel, pahalı ve desen, doku ve parlaklık oldukça farklı. duvar kağıtları, veya 3D manzara resimleri vardır. yatak odası için, dinlenmek için ayarlayan bir yatıştırıcı ve sakin bir resim seçebilirsiniz.

sadece fiyat değil, aynı zamanda çünkü aşınma direnci arasında dikkate alınması gerekmektedir malzemeyi seçerken. En kolay yolu geri ve sıvı duvar kağıdı yenilemek.

İyi bir aydınlatma ile büyük odalar için, koyu tonları duvar kağıdı seçimi düşünebiliriz Açık renkli duvar kağıdı yardımıyla küçük bir oda görsel olarak daha fazlasını olabilir

 • Kağıt: yapı selüloz ve kozmetik katkı içerir;
 • İpek: ipek elyaflar, selüloz ve kozmetik katkı oluşmaktadır.

Sıvı duvar kağıdı bir sıva gibi duvar üzerine bindirilmiş. Karışımın Tüm bileşenler tamamen doğal, yani duvar kağıtları çevre dostudur. klasik tarzda yatak odası tasarımı doğu veya ek sıvı ipek sıva olduğunu. Diğer ağ-yapılar gibi aynı kurallar olabilir bir şekilde 2 sıvı duvar kağıdı birlikte bir araya getirin.

Tek fark - malzeme başlangıçta aynı rahatlama vardır çünkü, çok daha kolay olacaktır. sıvının kalınlığı duvar uygulanarak ayarlanır.

duvar kağıdı renk kombinasyonu: nasıl paleti seçmek için

Renk hep düzlem görsel yanılsama yaratır değişiyor.

Başarıyla duvar kağıdı birleştirmek amacıyla dikkate almak gerekir ana şey:

 • Koyu renkler duvar düzlemi azaltmak;
 • Açık renkler görsel uçağı genişletmek;
 • Duvar eşit ağ-yapılar ya da baskın olabilir, tek bir renk olarak birbirine ilgili olabilir;
 • İki özdeş renk, yan düzenlenen yan, aksine veya uyum ile ya kombine edilmelidir.

Duvar kağıtları yatak odasında duvarlarını kaplayan için hala en popüler seçimlerden biri olan

Beyaz, siyah, gri ve kırmızı, mavi ve bej: - Kontrast bu renk paletinde birbirinden uzak yalan renklerin kullanılmasıdır. Parlak sarı ve gür yeşil, kırmızı ve çivit: - Harmony tonal zenginlik içinde renklerin konumudur. tek renk diğerinden daha çok daha parlak ise, tüm dikkatini en yoğun renk noktalar üzerinde durulacaktır.

Bu desen yatak odasında bir duvar seçmek istediğinizde, ayrılık bir bölge oluşturmak ve parlak duvar kağıdı ile dekore etmek için kullanılır.

aksan duvar: birbirleri ile duvar kağıdı nasıl birleştirilir

hatta küçük yatak odalarında kullanılabilir çünkü Zon bölünme çok popüler.

tasarım aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 1. arka plan vurgu bölgesi ya da duvar önemli ölçüde farklı bir renk veya doku;
 2. Arka plan duvarı daha nötr renk, gizli kaplama kağıdı.

Parlak yatak resmini asılı bulunduğu duvar rengi, tuvalet masası, bir duvar, ayırt edilebilir.

Odada Accent duvarları nadiren bir tane sahip olmalıdır - iki Accent Duvar - uzay imar için mükemmel bir seçenek

duvarların arka planını yapma kontrast veya ana ile karıştırmak gerekir:

 1. Arka plan için Nötr renkler: şeftali, eti, bej, gök mavisi, uçuk pembe, fıstık, fildişi, gümüş, inci, sedef, beyaz;
 2. mor, sulu yeşil, parlak mavi, kırmızı, kahverengi, maun, limon, nane: vurgu duvarları için renkler.

kombinasyonlar örnekler: vurgu duvar rengi taze yeşil ve soluk altın arka plan duvar.

Kumaş duvar parlaklık değişebilir, duvar vardır:

Aynı odada o da parlak veya mat ipek kullanmak en iyisidir. Eğer parlaklık farkı oynamak istiyorsanız, parlak ana duvarlar ve buzlu arka plan duvar kağıdı yapıştırılan duvar için kullanılır.

Ve yaratıcı fikirler tasarım somutlaşan

Yatak odasında, sen kendi hayallerini gerçekleştirmek gerekir. Hiçbir uzman hostes veya konağın yazarın fikri ile tam uyum içinde tasarım oluşturmaz. biz duvar kağıdı birleştirmek, o zaman kendi estetik zevk için, kendin için yap.

duvar kağıdı ile duvarların dekorasyonunu dikkate için şunları yapabilirsiniz:

 • yatak kaba bir planı çizmek için kağıt ve kalem alın;
 • duvar kağıdı dekorasyon hemen aktarılması için mobilya yerleşimi, artı seçenekleri düşünmeye;
 • Kağıt üzerinde bazı hafif koyu olan bıçak not edin.

Peşin renk tonlarına dağıtmak duvar kağıdı uyumlu görünüyordu bitirmek için önemlidir. Eğer hazır çözümler, tasarım duvar kağıdı koleksiyonu, veya bağımsız olarak kullanabilir renkleri seçin.

dekorasyon duvar kağıdı en profesyonel tasarımcılar birleştirerek farklı yollarını tercih

Farklı bölümü de duvar kağıdı bittikten özellikleri nelerdir:

 1. yatay bölme: Alt daha parlak duvar kağıdının en üst kısmı.
 2. dikey ayırma. duvarının ortasında olduğu periferik daha hafif duvar kağıdı ile dekore ise duvar daha ciddi ve açıkça belirlenen görünüyor. Bu teknik tesislerin büyük alanlarda kullanılabilir. duvar koyu ile dekore edilmiş bir duvarın orta kısmı, duvar bir boyut koyu ağlara göresel olarak daha az pah hale gelir.

Küçük bir yatak için daha uygundur, yatay ya da bölgesel bir bölümüdür.

Yatak odasında duvar kağıdı kombinasyonu: kusurları gizlemek için nasıl

duvar kağıdı arasındaki ortak mükemmel değil çıktı ise, bitiş kalıplama uygulayabilirsiniz. çerçeve ya da sınırlandırma yüzeyi için kullanılan bu dekoratif dar kayış. Kalıp bez duvar kağıdı daha seyrek. Yatay bölüm ile duvar taban kısmının renk tamamlar koyu döküm kullanabilir. Zaman dikey ayırma çok dar ve kolay kalıp gerekir. duvar kağıdı tavan kısmı çerçeveli, bir beyaz kalıp kullanmak gerekir.

Duvar kağıdı arasındaki birleşme derli toplu için, duvar kağıdı talimatlarında aşağıdaki noktalara dikkat etmek gereklidir:

 • miktar payı;
 • yapıştırma sonra ağ-yapının büzülme;
 • dizisi yapıştırma için öneriler.

Eğer duvar kağıtlarının hazır koleksiyonunu kullanırsanız İç tasarım uygulamak daha kolaydır. Üretici önceden duvara optimal renk kombinasyonu, ağlar, ve depozisyon dizisinin düzenleme hesaplar için sayıldı düzenlemeleri, görev kolaylaştırır. Ağ-aynı kalınlığa sahip ve kolay bir şekilde birbirine birleştirilir. Sen kapağın her tür ve bölünme herhangi bir yönde bir koleksiyon bulabilirsiniz.

Birçok geleneksel duvar kağıdı kusurları ile görsel olarak ortadan kaldırmak veya görünmez yapabilir Bu boşluk daha rahat hale için duvar kağıdı üzerine herhangi bir çizim sayesinde güçlü bir görsel etkiyi yapar

Ne tasarımcı koleksiyonları seçerken dikkate nüanslar vardır:

Kes ve açıkça odasında bakılabilir ağların uzunluğu ile sınırlıdır resimdeki gibi, öyle değil. Duvarların alan önceden hesaplamak için gereklidir. Aydınlatma odasında imajını oluşturmada önemli bir rol oynar. Yapay ışıkta resimlerinin çoğu doğal sanki görünmüyor. Bir seçim varsa, bu duvar numuneleri, internette veya bir rulo üzerinde değil fotoğraflarla çalışmak en iyisidir.

Yatak odası tasarımı ve duvarların vurgulamak dekorasyonu:

Tasarım her zaman ayrı ama ilişkili parçalardan oluşturulur. Duvarlar parlak ise, mobilya, döşeme ve perdeler herhangi bir renkte olabilir. Duvarlar karanlık ve küçük bir oda varsa, o mobilyalar ve açık renkli perdeler kullanmak daha iyidir. Duvarlar yıkanabilir duvar kağıdı ile dekore edilmiştir ve mobilya dayanıklı ve bakımı kolay yapılmış ise görüş pratik açıdan, daha iyidir.

Yatak odasında duvar kağıdı kombinasyonu kesilmiş perde sıradışı orijinal mobilya ya da renkli, ilginç görünüyor.

Yatak odasında Tasarım duvar kağıdı: bir arada - iç fikirlerin 40 fotoğraf

yatak odası için duvar kağıdı odanın düzenlemenin en önemli yönüdür seçin. uyku için oda konforunda derecesi kişinin psikolojik sağlığı üzerinde doğrudan bağlı olduğu Ona göre ciddiye alınmalıdır. Rahat boşluk sipariş düşünceler koymak zor bir gün sonra dinlenmek için izin verir. Bir yatak odası iç kısmında duvar kağıdı sinir sisteminin maksimum gevşeme için elverişli sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz. Genellikle yatak odasında duvar kağıdı tasarımı seçerken de dikkat edilmesi gereken bir ofis ile birleştirilir. Eğer tasarımda basit yönergeleri izlerseniz Verimlilik önemli ölçüde artmıştır olabilir. Uygun kumaş alanı değiştirebilir ile de, görsel olarak azaltmak ya da alanı büyütür. Odanın görünümünü insanın ruh hallerini olacağından, daha sonra duvar kağıdı ile dekorasyonun temel yönlerini sunuyoruz.

Piyasadaki ürünlerin çeşitliliği kafasını herhangi bir şekilde açabilirsiniz. gezinmek için, yeterli sınırlarına kendiniz için daraltmaya gerek. Bu sınıflandırma, uygun kumaş hızlı algılama ile elde edilebilir.

Aşağıdakiler dikkat etmek gerek Anahtar yönleri:

 • Malzeme duvar kağıdı;
 • yapıştırılması Özellikleri;
 • Bir mobilya grubu kombinasyonudur;
 • Odanın tarzı;
 • Renk Duvar kağıdı;
 • odadan çıkar Yan ışık,;
 • duvar birleştirmek için seçenekleri;
 • Moda trendleri.

Ayrıca bazı kuralları öğrenmeniz gerekir, profesyonel tasarımcılar tarafından işin uzun yıllar çalıştı:

 • yatay çizgili kağıdı görsel yüksekliğinden daha küçük yer açmak;
 • görsel olarak dikey çizgiler alanını küçültmek alan miktarını azaltmak;
 • Bu tür bir eşkenar dörtgen veya yamuk gibi model elemanlarının kullanılması, bir boşluk genişletme olanak sağlar;
 • Küçük yatak odaları geniş, zıt desenli koyu duvar kağıdı kaçınmalıdır;
 • Büyük desenli duvar kağıdı geniş dördün sahip bir odada kullanılması önerilir;

 • Yetkili imar yaklaşımı renkli kağıdı veya dört duvar bir parlak seçimi arasında yumuşak geçişler kabul;
 • Mükemmel bir etki güven hissi vermek sınırları, kullanımı yoluyla elde edilebilir;
 • Güçlü bir hamle yatak başının yakınında vurgu duvarı oluşturmaktır. Burada açık renkler ve kontrast desenleri kullanmak için izin verilir.

bir model olan ve olmayan duvar kombinasyonu

malzemeye bağlı olarak sınıflandırılması daha emin resimler arasında gezinmek sağlar.

En popüler piyasada Aşağıdaki ürünler olarak kabul edilir:

 • Vinil. PVC'den imal - yıkanabilir duvar, bir iç katman, bir dokunmamış ya da kağıt olabilir, ancak, dış sınıf adını verdi. dayanıklılık, neme dayanıklılık ve montaj kolaylığı - Bu tabaka örneğin duvar kağıdı mükemmel performans sorumlu olmasıdır.

 • Post. Önceki sınıfından, genellikle ince gözenekli vinil ile temsil edilen, dış tabaka içinde farklılık gösterir. bir baz olarak, sırası ile, ara astarı gerçekleştirir. Bu yükleme, belirli bir kolaylığına neden olur: yeterince yapışkan bağlayıcı, kuru kumaş düzgün trim duvarlarında sadece koymak. Buna ek olarak, yüzey üzerinde yapıştırılan çeşitli kusurları gizlemek edebiliyoruz.

 • Kağıt. İmalat kağıt hamuru kullanılır sadece olmasından kaynaklanmaktadır ve nemli hava akan edebilen çevresel saflığı geleneksel duvar kağıdı. Binaların tamamlanması ayrıca herhangi karmaşıklığı farklılık ve uzun bir demokratik düzeyde kurulan maliyeti değildir. duvar tek dezavantajı daha kısa bir ömrü ile sonuçlanan su direnci düşük bir oranı vardır.

 • Tekstil. vinil gibi, katmanlıdır. baz aynıdır, ancak, dış tabaka bir tekstil kumaştır. değişebilir Kumaş malzemesi - pamuk, yün, ipek, vs. Doğal bileşen doğrudan duvar kağıdı performansını, hem de maliyetlerini etkiler. Bu da estetik bir görünüme sahip ve odada bir harika bir atmosfer yaratmak olmasından kaynaklanmaktadır. Ancak montaj çalışmaları bazı karmaşıklığı sahiptir ve tekstil aktif toz "elde eder".

 • Sıvı duvar kağıdı. Onlar nispeten yeni bir eğilim vardır, ama zaten kanıtlanmış. Güzel malzeme duvara monte etmek son derece kolaydır ve performans yatak odası için sadece uygundur.

Diğer avantajlar arasında ses emilimi not edilebilir. Çok önemli bir faktör çocuklar hala ailesiyle yaşayan zaman.

duvara malzemesinin uygulanması için bir yöntem hiç ek yeri ve lokal mekanik hasar düzeltme olasılığı anlamına gelir.

Linkrust. olağandışı severler için ilginç bir seçenek. Muhteşem desen katı mum, un ve tebeşir temelinde yazılır. Duvara monte ettikten sonra, onlar dayanıklılık sağlamak için ek bir katman kapak gerekir. Biraz korkuyor malzeme linkrustovy sıcaklık dalgalanmalarının kontrolünü kutlamak onları bakmakta kurallarına arasında,.

Seçim mobilya türüne bağlı olarak

mobilya seti de iç tasarım belirleyebilir olduğundan, daha sonra bu oyuncuların uyum birleştirmek gerekir. mobilya tonda duvarlarının Uygun renklendirme gerçek konfor hissi yaratacaktır.

Böylece, yatak odası mobilyaları ışık, belirli şartları duvar kağıdı şartıyla. Küçük bir alana sahip bir oda için boş alan aynı miktarda bırakacak açıklık ürünleri, gerekir. Aksi takdirde oda mühürlü kutular şeklinde kaygı yaratmak için bir riski vardır. Beyaz, zeytin, kayısı ve altın bej tonlar için en uygunudur. yatak odası alanı, dolaşmak için izin veriyorsa, o kullanmak mümkündür koyu duvar kağıdı ile bir kontrast olur.

Burada tek sınırlama sağduyu ve renkler sıcaklığın birleşimini olduğunu. Soğuk tonları soğuk ile birleştirildiği zaman. Aynı şekilde, sıcak beslenen.

Yatak odası karanlık mobilya olduğunda, bazı senaryolar biraz daha. Ancak burada da, sıcaklık renk bilmelidir. Genellikle koyu süit sıcak bir rengi vardır, nedenle aynı sıcak sesleri ve duvar kağıtları kullanılması önerilir. Bu kahverengi, kumlu veya zeytin renk varyasyonları çeşitli olabilir.

duvar kağıdı seçmek için stil Etkisi

Modern. Bu stil için bir duvar kağıdı seçerek özel gereksinimleri vardır. Onlar diğer birçok aksesuarlara fon olarak hizmet vermeye moda, ama görüntüde oldukça sade olmalıdır. Art Nouveau yükümlülüğünün tarzı bunu çünkü aynı zamanda doğal, çevre dostu malzemeler kullanmak gerek hatırlatarak değer. Nasıl uyum, tezat oyun veya ince bir arada olacak - bu sahibine kalmış. Önemli olan - bir denge sağlamak ve düpedüz hatalarından sakınmak.

Provence. Bu rustik tasarım tarzı ışık mobilyalar, pastel tonlar yaygınlığını yanı sıra çeşitli tekstil bir bolluk varsayar. İl duvarlar için mükemmel - sarı, krem, kum, zeytin ve mavi tonları: Bu nedenle, duvar kağıdı seçmek için renk paleti geniş yeterlidir. Şeklin varlığı ile ilgili olarak, ev tekstil ürünleri dikkat etmek ihtiyaç vardır. onlar yeterince ince desen varsa, o zaman duvar kağıdı üzerine tekrar ettiğinden açıkça belirler. Daha iyi Engelli Bireylerin renkli bir fon olarak hizmet etmek bırakmak.

iki tip Duvar Kağıtları: Düz ve çiçekli

Loft. Resepsiyon iç trim bozulmamış biçimde küçük bir kısmını korumak için olan ve bu tür bir özelliğidir. Ancak, tasarımcılar genellikle kullanmışlardır taklit bozulmamış yüzey malzemeleri (yapay tuğla, taş sahte). Bu tuğla çok kaba görünüyor beri. sessiz sesleri idam duvarlarının bir parçası. Işık duvar kağıdı üzerine Desen kolay soyutlama geometri izin verilmedikçe, kaçınılmalıdır.

Duvar kağıdı 2 türleri: desenli Kayar

Ülke. duvar Amerikan tarzı elbise sıcak tonlarla By. Bir kafeste eğlenceli renklerin Belki kullanımı ancak çok küçük değil. Daha sonra tamamen başarısız dinlenmek çünkü Ayrıca, sıcak renklerle aşırıya kaçmayın. Gözler, görsel bir sıcaklık kaynağı haline çarpmak. Birkaç sessiz, tek renkli duvar kağıdı kullanılması önerilir. Şekil kendine dikkat çekmek gerekir.

Japon tarzı. Bu doğrultuda karakteristik özellikleri kısalık ifade, çekingen dekorasyon ve nötr renkleri kullanmak. Yükselen güneş etnik motifleri ile doğal malzemeler duvar kağıdı kullanılması önerilir.

Klasik. Bu lüks, saygınlık somut bir örneğidir. daha emin sahibi, koyu üstünde duygu ve derin onun sesi duvar kağıdı alabilirsiniz. Bir parlaklık kullanılması önerilmez olması dışında herhangi bir kısıtlama vardır. Daha süslü, tekrarlanan desenli mat ürünler tercih vermek.

Minimalizm. Bu tarz Ascetic ilkeleri Şekilde tasarruf düşündürmektedir. Herhangi bir resmin olmadan Hoşgeldin renkli duvar kağıdı ince doku. Eğer asidik tonları kaçınmalısınız dışında renk paleti, ciddi gereksinimler değildir. Başka bir seçenek duvarlarından birinde tekrarlama tarzı kocaman görüntünün kullanılmasıdır. Bu eleman kalanını hakim, vurgu duvarlar olarak görev yapacak.

Mavi. İnce cihaz ruhu ile Göksel umutsuz romantikler için tipik tonları, ve insanlar. Bu ışık ve ışık renklerinin sakinleştirici özelliklere kaynaklanmaktadır. Kesinlikle kişi üzerinde herhangi bir baskı olduğunu. sınırsız mavi görsel alanı artırır olarak, küçük bir alana sahip yatak odası için renkleri olarak kullanım için tavsiye edilir.

Yeşil. Oldukça popüler yatak odası tasarımında renk, hem de dinlenmek ve ruh halini iyileştirmeye yardımcı olur. Nedeniyle doğal kaynaklı olması, yeşil olumsuz düşünceler mücadelede büyük bir araçtır. O karmayı temizler ve odada bir kuşatma atmosfer yaratır.

Kırmızı. Bu kendine güvenen ve kendi kendine yeten insanlar için bariz bir seçimdir. Onun seçimi açık renklerle yetkin kombinasyonu Ancak, bunun için, oldukça riskli kabul edilir, oldukça etkileyici bakabilirsiniz. kırmızı hakimiyeti şüphe edilemez.

Mavi. Soğuk renkleri ifade eder, ancak yatak odasını süslemesine izin verilir. Bu, aşırı aktif bir insan aniden sakinleştiğinde yatıştırıcı özelliklerinden ötürüdür. Büyük bir kare alan şartıyla kullanın, çünkü küçük bir yatak odasında mavi boşluğun bir bölümünü görsel olarak alacaktır.

Siyah. Bir yatak odası için çelişkili bir seçim, çünkü derinlikli kişiye basabilir. Mutlaka diğer ışık tonlarıyla etkisiz hale getirilmelidir. Aksi takdirde, mistik bileşen, sahiplerle birlikte kötü bir şaka yapabilir ve ruh halini kalıcı olarak bozabilir.

Beyaz. Başka renklerle birleştirilebilecek evrensel bir çözüm. Açıklık ve karşılıklı anlayışı simgeler.

Sarı. Benzer özelliklere sahiptir, diğerleri için ideal bir ortaktır. Yelpazesinin sıcaklığı nedeniyle sarı, zayıf ışık kaynağı olan yatak odalarında kullanılır. Küçük bir odada kullanım için mükemmeldir.

Kahverengi. Kakao çekirdeği rengi, bir yatak odası tasarlama gereksinimi söz konusu olduğunda tüm tasarımcılarda mutlak bir liderdir. Tüm tonlarca çikolata, insan sinir sistemini olumlu şekilde etkiler ve rahatlamanıza izin verir.

Bitirme rengi ve kombinasyonu

Eğer yatak odası penceresinin güney tarafında bir çıkış varsa, o zaman bu yeterli miktarda doğal ışık anlamına gelir. Bu durumda, duvar kağıdının koyu tonlarında seçim yapılmasına izin verilir. Bunlara çikolata, pişmiş toprak ve menekşe çeşitleri dahildir. Pencerenin kuzey tarafında bir çıkışı varsa, bitiş ürünlerinin münhasıran sıcak renklerini seçmeniz önerilir. Güneşli gölgeler, mor, kahverengi olabilir.

İlginç bir tasarım hareketi, yatak odasının iç kısmında kombine duvar kağıdı kullanılmasıdır.

Bunun nasıl olabileceği konusunda çeşitli seçenekler bulunmaktadır:

 • Yatay kombinasyon. Bu, duvarları parçalara ayırarak imar etmek anlamına gelir. Üst kısım hafif, sakin tonlar alıyor. Altta zengin bir duvar kağıdı deseniyle karakterize edilebilir.
 • Dikey. Klasik tasarımcıların imar planı yatağın başına dikey bantların simetrisidir. Çizginin genişliği mobilya ürününün sınırlarını tekrarladığında. Şeritlerin uzunluğu konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur, hatta tavandan geçebilirler. Renk için özel bir gereklilik yoktur.
 • Yerel ekler. Mobilya yanında kullanılırlar. Ya bir yatak veya komodin olabilir. Baget çerçevesine farklı renkte özel bir parlaklık eklenir. Ekin kendisi için zor şartlar değil, yalnızca leke değildir.
 • Nişlerin dağılması. Niş kutsal nesnelerin yerleştirilmesini planlamıyorsa, duvar kağıdının renklendirilmesi temel stil temel alınarak seçilmelidir. Yani, aynı dekora, yatak odasının iç tasarımının geri kalanının süslendiği kullanılır.

Çeşitli renk tonlarını kullanırken tek bir doku duvar kağıdını tutmanız önemlidir.

Bunlara modern bitki çiçek desenlerinin kalıcı klasikleri, hacimli geometrik soyutlamalar ve siyah beyaz büyük çizimler dahildir. İkincisi, genellikle, sinemanın yıldızlarının veya geçmişin sporunun imajını ima eder.

Ayrı bir şekilde, bireysel fotoğraf duvar kağıtlarının artan popülaritesi göz önüne alınmalıdır. Onlar sadece odanın tek bir duvarına, genellikle yatağın başında yerleştirilir. Bu, mobilya kulaklığının diğer öğelerinin duvarının yakınında yerini ortadan kaldırır, böylece fotoğrafı kapatmazsınız. Duvarların geri kalan kısımları, yatak odası tasarımında aksan duvarını uyumlu bir şekilde harmanlamalı ve vurgulamalıdır.

Yatak odası için iç mekan için duvar kağıdı seçmenin önemi fazla tahmin edilemez. Sahibinin ruh halini kurnazca değiştirebilirler ve hassas biçimde uykusuna hazırlarlar. Kapalı ortamda kalmak hoş olmalıdır, bu nedenle profesyonel tasarımcıların basit tavsiyelerini ve fikirlerini takip etmeleri önerilir.

Yatak odasında duvar kağıdını birleştirmek

Yatak odasındaki duvar kağıdını birleştirmek ilginç sanatsal fikirler gerçekleştirmenize ve yalnızca pratik problemleri çözmenize - etkileyici sanat nesnesini vurgulamaya - bitişin kusurlarını görsel olarak düzeltmeye - olanak tanıyan şık bir tekniktir.

Neden duvar kağıdını birleştirmem gerekiyor?

Bir odada birkaç duvar kağıdı türünün kullanılması, proje aşamasında halihazırda onarımı zorlaştırıyor ancak bu çözümün avantajları yaklaşmakta olan zorluklara karşı gözlerini kırpmayı gerekli kılmaktadır. Yatak odasında duvar kağıdını birleştirmenin birkaç nedeni:

 1. Yatak odasını kuşatmak;
 2. Odanın özelliklerini vurgulayın, kusurları gizleyin;
 3. Odanın oranlarını görsel olarak değiştirin;
 4. Duvarı vurgulayın;
 5. Bir odak noktası oluşturun;
 6. Yatak odasını sahibinin karakterine uydurun.

Gençlik odasında duvar kağıdını birleştirmek

Yatak odası bir işyeri ile donatılmış olması gerekiyorsa ya da birkaç çocuk için tasarlanmışsa, farklı duvar kağıtlarını birleştirmek mekanı etkin bir şekilde zonlandıracaktır. Farklı işlevsel amaçların alanlarını vurgulamak için farklı desenleri ve dokuları karıştırın. Bölgelerin sınırlarını belirterek, tesisin genel algılanışının ihlal edilmemesini sağlamaya çalışmalıyız.

Avantajları vurgulayın ve eksiklikleri gizleyin

Odanın sahiplerine hoş olmayan özellikleri - duvarlarda ısıtma yükselticilerinin, çıkıntıların veya nişlerin talihsiz düzenlemesi var - olur. Geleneksel olarak duvarların yapıştırılmasında bu unsurlar daha da belirginleşiyor ve kusurlar olarak algılanıyor. Ve farklı renk veya desenli duvar kağıtlarını birleştirerek onları yatak odasının vurgulaması olarak seçebilir veya nötr renkler kullanarak onları dikkatten uzaklaştırabilirsiniz.

Çeşitli çeşit çeşit duvar kağıdı

Eh, tüm odalar geniş ve kare veya "altın bölüm" e yakınlarsa. Pratikte, yatak odası sıklıkla küçük veya çok gergin görünür ve bu durumda farklı renk ve desenlerin duvar kağıdının bileşimi görsel olarak odayı ayarlayarak daha rahat hale getirir.

Olası sorunlar ve bunları giderme yolları:

 1. Alçak tavan. Genellikle oldukça geniş bir odada bulunur. Bu durumda, aydınlık tavanlı duvarların koyu rengi daha yüksek bir oda yanılsaması yaratır.
 2. Küçük alan. Açık duvarlar ve farklı desenlerin duvar kağıtlarının yatay çizgileri, alanı görsel olarak genişletin, ancak duvarlardan biri geniş, doymuş desenli duvar kağıdı ile kaplıysa, tüm oda daha geniş görünecektir. Ayrıca olağanüstü fotoğraflı duvar kağıtlarıyla bu seçeneği de göz önünde bulundurabilirsiniz.
 3. Orantısız biçimde genişletilmiş oda. Dar duvarlar karanlık ya da doymuş renkte duvar kağıdı ile kaplıysa geniş olanlar daha hafif, daha rahat ve rahatlatıcı olur.

Saf beyazlı bir çiçek mavi duvar kağıtları kombinasyonu

İç mekânın monotonluğundan kaçınmak için duvarlardan birine odaklanarak çekici bir çizimle duvar kağıdı yapıştırabilirsiniz. Örneğin, duvarın orta kısmı büyük çiçekli veya geometrik motiflerle vurgulanmalı ve kenarlar üzerinde orta kısmı vurgulamak için farklı bir tür kullanılmalıdır. Etki ezici olabilir.

Duvar kağıdı odanın sanat nesnesi olarak

Yatak odasında bir nesneyi vurgulama arzusu varsa - bir yatak, zarif bir soyunma masası, bir şömine, ustaca duvar kağıdını birleştirerek üzerine odaklanabilirsiniz.

Merakla, yatak odası tasarımında sahibinin karakteri en çok kendini gösterir. Bu oda yabancılar için tasarlanmamıştır, burada en rahat hissetmek istediğiniz yerdir, odanın sahibi stil ve renk özümünü özellikle dikkatle düşünür.

Duvar kağıdını yatak odasında birleştirmek için bir ihtiyaç olsaydı, bu, orijinallik için gösterişli bir arzunun en az kanıtıdır. Aksine - rutin, desen, moda trendleri, sanatsal hayal gücü farkındalığı sevmediğim hakkında.

Bir çiçekte duvar kağıdı ile kaplı küçük bir niş

Farklı desenli duvar kağıtlarının birleşiminin varyantları

Çoğu zaman insanlar korkudan ve güvensizlikten dolayı yatak odasında farklı türde duvar kağıdını birleştirmekten çekinirler. Ticaretin sunduğu tüm çeşitliliklerden hangi renkler, desenler, dokular? Tasarımı sıradan değil, ama tatsız olacak şekilde onları nasıl birleştireceksiniz? Kendi hatalarından ders çıkarmamak için, sonuçtan emin olabilmeniz için basit kurallar hakkında bilgi sahibi olun.

Bu nedenle, önce duvar kağıdı birleştiren kısa bir ders, yatak odasının muhteşem tasarımı için yararlı olan basit kurallar.

Beyaz yatak odasında parlak bir nokta olarak odanın köşesi

Tek numaralı kural, tasarımın birçok alanında işe yarar. Yatak odasında duvar kağıdını birleştirirken başarının en kısa yolu üç farklı duvar kağıdı kullanmaktır:

 1. İlk türe. Zevkinizin kaynağı. Nefes nefese olan güzelliğinden böyle bir duvar kağıdı seçin ve onları tekrar tekrar hayran bırakmaya hazırsınız. En iyisi, eğer büyük bir resim, hatta fotoğraf duvar kağıdıysa (ya da genellikle fresk olarak adlandırılırlarsa).
 2. İkinci tip. İlk resimde olduğu gibi aynı renklere sahip olması gereken duvar kağıtları ve çizimin detay ölçüsü yarısı kadar küçüktür.
 3. Üçüncü tip. Temel duvar kağıdı. Uygun renkler veya nötr (beyaz, gri, bej). Resmin nötr parçaları daha küçük bir ölçekte mümkündür, ancak kazan-kazan seçeneği zengin bir dokunun tek renkli duvar kağıdıdır.

Bir koleksiyondaki gri duvar kağıtlarının birleşimi

Bir duvar kağıdı seçerken aşağıdakilere dikkat edin:

Renk yoğunluğu. Duvar kağıdını eşit yoğunlukta renk tonlarını tekrar edelim. Yatak odası için en seçkin seçenek - pastel tonları ve sönük tonları bir arada.

Bir desen ve tek sesli. Gözlerinde motifler olmak istemiyor musun? Rahat görünmek için, yatak odasının duvarlarında kolayca kayar, duvar kağıdını birleştirerek tek renkli ve dokulu ekler. Farklı çizimler arasında ayrım yapar ve alanı dengeler.

Beyaz ve sarı duvar kağıdı kombinasyonu

Grafik. Alanı birleştirmenin doğru yolu, siyah beyaz grafikleri (veya farklı renkte bir beyazı seçmek) seçmektir.

Beyaz. Beyaz, farklı desen ve dokuların duvar kağıdını gölgelemek ve birleştirmek için ideal renktir.

Yatak odasında üç değil iki duvar kağıdı birleştireceğiniz mümkündür. Bu durumda, duvar tasarımının üçüncü unsurunun rolü ev tekstiline geçecektir. Bazen duvar kağıdı ve kumaş geliştiricileri bizi karşılıyor ve tüm duvar kağıtları ve kumaş arkadaşlarının birbirleriyle mükemmel şekilde eşleşen tek bir koleksiyon oluşturuyorlar.

Yatak odasında mor duvar kağıdı

Sonuçtan emin olmak isterseniz, tasarımcılar tarafından tasarlanmış koleksiyonlardan duvar kağıdı kullanın. Pahalı ama güvenilir.

Örnekler yatak odası için tavsiye edilebilir zevklerinden altında duvar kağıdı muhteşem kombinasyonu:

 • Lekeli, tek renkli grafik ve dokular;
 • küçük noktalar, çizgiler ve çiçek Gevşek çeşitlilik;
 • Bir hücre peysliysky deseni ( "salatalık") ve grafik;
 • Etnik ikat desen, puantiye deseni ve peysliysky;
 • bitkisel ve geometrik Chevron (V-şekilli "kırık" çizgileri),
 • Eski tarz sahneler / peyzaj ve şeridin doku temelinde Süsleme;
 • İki süsler ve dokular;
 • Duvar (Duvar), geometrik tasarımı ve tek renkli;
 • Damask, çizgili ve düz.

Karmaşık çizimlerde, aynı tekrarlayan doygunluk bir veya iki gölge olmadığından emin olun.

duvar türlerinden biri kombinasyonlarından herhangi nötr veya isteğe bağlı renk, bir monofonik yakın ile ikame edilebilir.

beyaz yatak odasında yatak parlak duvar kağıdı arkasında İzolasyon duvar

Yatak odasında duvar kağıdı kombinasyonu için seçenekler

çeşitli Duvar yatak odası farklı bir şekilde kombine edilebilir:

dar ya da geniş şeritler halde düzenlenmiş farklı türde duvar kağıdı - yatay ( "Panel") ya da dikey.

Dikey çizgili oda imar veya duvar bölümü accenting için iyidir. Onlar tavan "asansör". farklı duvar kağıdı desenin yatay yerleştirilmiş şeritler olarak adlandırılan bir panelini yaratmak. Odadan uzatmak, ancak görsel olarak aşağıda olun.

çizgili - yatak birden fazla duvar birleştiren en yaygın yöntem.

yatak ortasında hafif bir renk geniş bant

döşeme ekler aşağıdaki gibidir teknolojidir oluşturun:

 1. Duvarlar veya mono üzerinde ön lekeli duvar kağıdı yapıştırma
 2. Diğer duvar kağıdı hamur üstüne yapıştırılmış, genellikle büyük anlamlı desenleri veya duvar kağıtları ile duvar kağıdı.
 3. Gerekirse, sınır veya kalıplama okantovyvayut yerleştirin.

Döşeme uç çerçeveli çerçeve - tipik barok elemanı.

küçük kareleri işlemek için duvar kağıdı içine yerleştirin

İzolasyon bir duvar ya da model ya da renkli bir parçası. duvar birleştirmenin bu şekilde bir nesnenin ya da imar alan yatak vurgu için kullanılır. Örneğin, yatak başında duvarının bir kısmının tahsisi güzel desen uyku alanı baskın yapar. özlü grafik desenli masaüstü duvar kağıdı olarak duvarların yapıştırma bir ev ofis alanı tanımlar ve çalışan bir ruh hali yaratmak için yardımcı olur.

yatak başlığı beyaz yatağın arkasında Parlak pembe duvar

Duvar kağıdı muhteşem renkler duvarda, bu tür resimlerinde veya fotoğrafların bir şömine, antik aplikler, galerisi gibi değerli sanat objeleri, odaklanmak için genellikle merkezi bir kısmını işgal eder.

Siyah ve beyaz duvar kağıdı karanlık yatak vurgulamak

Moda trendi - yorgan - Duvarların tasarımında yansıtılır. genellikle resimde farklı saiklerle ve mozaik bir tür duvarlarında yaratarak oldukça rastgele sırayla yapıştırılmış rengi kapatmak (üçten fazla) çeşitli türlerin duvar kağıdı parçaları,. gibi oturma odasında duvar kağıdı kombinasyonunadiren kullanılan ancak yatak odası veya çocuk odası için kırsal konfor ortamı yaratarak, çok başarılı olabilir. duvarlarda Güneşli koydu patchwork mükemmel Provencal tarzı kapalı ayarlar.

Ayrıca tonu kombinasyonları bazen suretle özgünlük ve renkliliği patchwork sanatı vurgulayarak, zıt renkleri ve farklı desenleri kullanılır.

kanatların duvar

Nişli ve kirişler - avantajları içine dezavantajları dönüşümü

oda duvarlarında nişler, açık kirişler veya havalandırma kalkanlar varsa, tamir etmek zordur. duvar rengi bunların titiz yapıştırarak başarısızlığa mahkumdur maskelemek için girişimleri. Duvar kağıdı başka tür yapımını vurgulamak Ancak, bunlar iç zenginleştiren, ek dekoratif unsurlar haline gelebilir. Bu durumda, nişler ve çıkıntıları Duvar Zıt renkler (beyaz, gri, mavi, şeftali, pembe ve yeşil). Ya tek renkli duvar niş süsü ile duvar kağıdı ayırmak.

duvar izolasyonu Niş başka türlü

Özellikle dikkat tasarım çözümler bulmak için kesinlikle daha kolay duvar kağıtlarının koleksiyonuna ödenmesi gerekmektedir.

Birçok önemli üreticileri mükemmel yatak tasarımında özellikle değerlidir renk, desen ve doku, birbirleri ile kombine duvar kağıtları bir dizi üretir. Kural olarak, bu koleksiyonları katalog ve odadaki duvar kağıdı farklı seçeneklerin çıkartmaları sunuyoruz. Bu önerilere uyarak, mükemmel klasik tarzda bir yatak odası oluşturabilirsiniz.

duvar kağıdı bir koleksiyon kombinasyonu

Duvar kağıdını birleştirerek karmaşık varyasyonları ile ilişkili teknolojinin bazı özellikleri göz önünde bulundurun.

duvar kağıdı yatay çizgileri yapıştırırken, kavşak hatları banda yerden kurşun işaretleme mobilyanın yüzeyine bir açıda gitmedi. Başlangıçta, üst tabaka kenarlarını nepromazannymi eklem bırakarak daha sonra, düşük yapıştırılmaktadır. Tutkal kuruduktan sonra, duvar kağıdı "butt" ve macunun kenarı kesin. Bu duvar kurutma ve eklem boşlukların oluşumu için bir olasılık ile büzülmeye kaynaklanmaktadır.

Bütün bu zahmetli çalışma ile niş ve çıkıntıların, yapıştırarak, tüm zorlukların doğru ölçüm ve kesim duvar kağıdı esas ilişkilidir. Yapıştırma teknolojisi - zamanki.

yatak odası farklı bir illüstrasyon ile duvar kağıdı

Farklı renkler duvar kağıdı kombinasyonu

renk kombinasyonları ana seçenek

Yatak odasında bir atmosfer yaratmak için, rahat, duvar kağıdı yakın tonları birleştirir. monotonluğu önlemek için, duvarların birinin diğerlerinden daha bazı parlak yapmak

isteyenler iç takviye içinde uyanmak özellikle - Duvar kağıdı canlı renkler nötr renkler sakinleştirici ile birlikte, bunlar çalışma alanı izole etmek için, ya da yatağın karşısındaki duvara bitirmek için kullanılabilir, ancak, yatak odasında oldukça uygun olmadığı ifadesini oluşturmak.

desenleri ve ova ile duvar kağıdı kombinasyonu yatak odası duvarları veya bölgenin bir öne çekebilirsiniz. Örneğin, çalışma alanı geometrik desenler ayırt edilebilir. niyeti tuvalet masası ile boudoir alanını vurgulamak için ise - duvarların çoğu bir tek renkli, ya da küçük nokta motifli ile, çiçek deseni kullanın.

yatağın arkasındaki duvarda küçük resimde duvar kağıdı

cesur karar ve kitsch'in arasındaki çizgiyi olmayacak şekilde farklı desenler ile duvar kağıdı dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. yine de daha küçük ve çok basit bir geometrik motifler - Şekiller bir, daha büyük ve daha doygun renk, ikinci daha küçük ölçekli ve üçüncü baskın olması gerektiğine dair renk ve grafik ile üst üste gerekir.

Duvar iyi parlak renkler duvar kağıdı ile kombine, ancak arka plan ve duvarların rengi bakmak ilginç ve hatta bir özlü grafik desenli vardır.

yatak odasında karanlık duvar kağıdı bir arada

kişisel tercih meselesi - Sonunda, duvar rengi yatak odası ve bunların nasıl birleştirmek için de kullanılır. Ama sorunu basitleştirmek için, kuralların bazılarını bilmek yararlıdır:

 1. Üçten fazla anahtar renkleri kaçının.
 2. Üç rakamlar sayısını sınırlayın - artık.
 3. Başlıca rakamlar ifade vurgu ekleyebilirsiniz.
 4. Koyu renkler yatak tenha, daha rahat hale gelir ışığı emer.
 5. kuzeye pencereli bir odada, hatta koyu kırmızı ve lüks altın rengi her türlü izin verdi.
 6. Küçük bir yatak odasında, küçük ölçekle desenli parlak duvar kağıdı birleştirmek - bu daha geniş görünecek.
 7. Bir yatak odası zarif bir klasik iç oluşturmak için, bir koleksiyondan duvar kağıdı birleştirir.

Yatak odasında duvar kağıdı kombinasyonu

bej - huzur ve uyum. rafine ve daha katı - beyaz ile Bej koyu renklerle bej, oda daha parlak hale getirir.

pembe - romantizm, duygusallığa. Diğer yatak odası için çok parlak renkler, ama birlikte biz beyaz, çikolata ve leylak ile pembe önerebilir.

şeftali gibi - sıcaklık ve konfor. ahenkli birleşimi - altın, mavi, bej ile.

kahverengi - Barış. Sarı, bej, loş kırmızı ile birlikte.

mor - gizem. Dışavurumcu kombinasyonları - mavi, sarı, beyaz.

mavi - romantizm. kahverengi ile birlikte ve pastel tonları çoğu.

tüm kural ve tekniklerine vakıf, cesur bir adım atmak ve duvar kağıdı farklı birleştirerek, benzersiz etkileyici tasarımı yatak odasını oluşturmak için karar verir.

Fotoğraf Galeri - yatak odasında duvar kağıdı bir arada:

Yatak odasında duvarlar için duvar kağıdı

Haftanın iç: İkamet Sao Paulo

Başka ne kontrol edilir?

© 2018 · İzinsiz kopyalama malzemeleri yasaktır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 1