Yatak odasında duvar kağıdı kombinasyonu

Yatak odasında Tasarım duvar kağıdı: bir arada - iç fikirlerin 40 fotoğraf

yatak odası için duvar kağıdı odanın düzenlemenin en önemli yönüdür seçin. uyku için oda konforunda derecesi kişinin psikolojik sağlığı üzerinde doğrudan bağlı olduğu Ona göre ciddiye alınmalıdır. Rahat boşluk sipariş düşünceler koymak zor bir gün sonra dinlenmek için izin verir. Bir yatak odası iç kısmında duvar kağıdı sinir sisteminin maksimum gevşeme için elverişli sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz. Genellikle yatak odasında duvar kağıdı tasarımı seçerken de dikkat edilmesi gereken bir ofis ile birleştirilir. Eğer tasarımda basit yönergeleri izlerseniz Verimlilik önemli ölçüde artmıştır olabilir. Uygun kumaş alanı değiştirebilir ile de, görsel olarak azaltmak ya da alanı büyütür. Odanın görünümünü insanın ruh hallerini olacağından, daha sonra duvar kağıdı ile dekorasyonun temel yönlerini sunuyoruz.

Piyasadaki ürünlerin çeşitliliği kafasını herhangi bir şekilde açabilirsiniz. gezinmek için, yeterli sınırlarına kendiniz için daraltmaya gerek. Bu sınıflandırma, uygun kumaş hızlı algılama ile elde edilebilir.

Aşağıdakiler dikkat etmek gerek Anahtar yönleri:

 • Malzeme duvar kağıdı;
 • yapıştırılması Özellikleri;
 • Bir mobilya grubu kombinasyonudur;
 • Odanın tarzı;
 • Renk Duvar kağıdı;
 • odadan çıkar Yan ışık,;
 • duvar birleştirmek için seçenekleri;
 • Moda trendleri.

Ayrıca bazı kuralları öğrenmeniz gerekir, profesyonel tasarımcılar tarafından işin uzun yıllar çalıştı:

 • yatay çizgili kağıdı görsel yüksekliğinden daha küçük yer açmak;
 • görsel olarak dikey çizgiler alanını küçültmek alan miktarını azaltmak;
 • Bu tür bir eşkenar dörtgen veya yamuk gibi model elemanlarının kullanılması, bir boşluk genişletme olanak sağlar;
 • Küçük yatak odaları geniş, zıt desenli koyu duvar kağıdı kaçınmalıdır;
 • Büyük desenli duvar kağıdı geniş dördün sahip bir odada kullanılması önerilir;

 • Yetkili imar yaklaşımı renkli kağıdı veya dört duvar bir parlak seçimi arasında yumuşak geçişler kabul;
 • Mükemmel bir etki güven hissi vermek sınırları, kullanımı yoluyla elde edilebilir;
 • Güçlü bir hamle yatak başının yakınında vurgu duvarı oluşturmaktır. Burada açık renkler ve kontrast desenleri kullanmak için izin verilir.

bir model olan ve olmayan duvar kombinasyonu

malzemeye bağlı olarak sınıflandırılması daha emin resimler arasında gezinmek sağlar.

En popüler piyasada Aşağıdaki ürünler olarak kabul edilir:

 • Vinil. PVC'den imal - yıkanabilir duvar, bir iç katman, bir dokunmamış ya da kağıt olabilir, ancak, dış sınıf adını verdi. dayanıklılık, neme dayanıklılık ve montaj kolaylığı - Bu tabaka örneğin duvar kağıdı mükemmel performans sorumlu olmasıdır.

 • Post. Önceki sınıfından, genellikle ince gözenekli vinil ile temsil edilen, dış tabaka içinde farklılık gösterir. bir baz olarak, sırası ile, ara astarı gerçekleştirir. Bu yükleme, belirli bir kolaylığına neden olur: yeterince yapışkan bağlayıcı, kuru kumaş düzgün trim duvarlarında sadece koymak. Buna ek olarak, yüzey üzerinde yapıştırılan çeşitli kusurları gizlemek edebiliyoruz.

 • Kağıt. İmalat kağıt hamuru kullanılır sadece olmasından kaynaklanmaktadır ve nemli hava akan edebilen çevresel saflığı geleneksel duvar kağıdı. Binaların tamamlanması ayrıca herhangi karmaşıklığı farklılık ve uzun bir demokratik düzeyde kurulan maliyeti değildir. duvar tek dezavantajı daha kısa bir ömrü ile sonuçlanan su direnci düşük bir oranı vardır.

 • Tekstil. vinil gibi, katmanlıdır. baz aynıdır, ancak, dış tabaka bir tekstil kumaştır. değişebilir Kumaş malzemesi - pamuk, yün, ipek, vs. Doğal bileşen doğrudan duvar kağıdı performansını, hem de maliyetlerini etkiler. Bu da estetik bir görünüme sahip ve odada bir harika bir atmosfer yaratmak olmasından kaynaklanmaktadır. Ancak montaj çalışmaları bazı karmaşıklığı sahiptir ve tekstil aktif toz "elde eder".

 • Sıvı duvar kağıdı. Onlar nispeten yeni bir eğilim vardır, ama zaten kanıtlanmış. Güzel malzeme duvara monte etmek son derece kolaydır ve performans yatak odası için sadece uygundur.

Diğer avantajlar arasında ses emilimi not edilebilir. Çok önemli bir faktör çocuklar hala ailesiyle yaşayan zaman.

duvara malzemesinin uygulanması için bir yöntem hiç ek yeri ve lokal mekanik hasar düzeltme olasılığı anlamına gelir.

Linkrust. olağandışı severler için ilginç bir seçenek. Muhteşem desen katı mum, un ve tebeşir temelinde yazılır. Duvara monte ettikten sonra, onlar dayanıklılık sağlamak için ek bir katman kapak gerekir. Biraz korkuyor malzeme linkrustovy sıcaklık dalgalanmalarının kontrolünü kutlamak onları bakmakta kurallarına arasında,.

Seçim mobilya türüne bağlı olarak

mobilya seti de iç tasarım belirleyebilir olduğundan, daha sonra bu oyuncuların uyum birleştirmek gerekir. mobilya tonda duvarlarının Uygun renklendirme gerçek konfor hissi yaratacaktır.

Böylece, yatak odası mobilyaları ışık, belirli şartları duvar kağıdı şartıyla. Küçük bir alana sahip bir oda için boş alan aynı miktarda bırakacak açıklık ürünleri, gerekir. Aksi takdirde oda mühürlü kutular şeklinde kaygı yaratmak için bir riski vardır. Beyaz, zeytin, kayısı ve altın bej tonlar için en uygunudur. yatak odası alanı, dolaşmak için izin veriyorsa, o kullanmak mümkündür koyu duvar kağıdı ile bir kontrast olur.

Burada tek sınırlama sağduyu ve renkler sıcaklığın birleşimini olduğunu. Soğuk tonları soğuk ile birleştirildiği zaman. Aynı şekilde, sıcak beslenen.

Yatak odası karanlık mobilya olduğunda, bazı senaryolar biraz daha. Ancak burada da, sıcaklık renk bilmelidir. Genellikle koyu süit sıcak bir rengi vardır, nedenle aynı sıcak sesleri ve duvar kağıtları kullanılması önerilir. Bu kahverengi, kumlu veya zeytin renk varyasyonları çeşitli olabilir.

duvar kağıdı seçmek için stil Etkisi

Modern. Bu stil için bir duvar kağıdı seçerek özel gereksinimleri vardır. Onlar diğer birçok aksesuarlara fon olarak hizmet vermeye moda, ama görüntüde oldukça sade olmalıdır. Art Nouveau yükümlülüğünün tarzı bunu çünkü aynı zamanda doğal, çevre dostu malzemeler kullanmak gerek hatırlatarak değer. Nasıl uyum, tezat oyun veya ince bir arada olacak - bu sahibine kalmış. Önemli olan - bir denge sağlamak ve düpedüz hatalarından sakınmak.

Provence. Bu rustik tasarım tarzı ışık mobilyalar, pastel tonlar yaygınlığını yanı sıra çeşitli tekstil bir bolluk varsayar. İl duvarlar için mükemmel - sarı, krem, kum, zeytin ve mavi tonları: Bu nedenle, duvar kağıdı seçmek için renk paleti geniş yeterlidir. Şeklin varlığı ile ilgili olarak, ev tekstil ürünleri dikkat etmek ihtiyaç vardır. onlar yeterince ince desen varsa, o zaman duvar kağıdı üzerine tekrar ettiğinden açıkça belirler. Daha iyi Engelli Bireylerin renkli bir fon olarak hizmet etmek bırakmak.

iki tip Duvar Kağıtları: Düz ve çiçekli

Loft. Resepsiyon iç trim bozulmamış biçimde küçük bir kısmını korumak için olan ve bu tür bir özelliğidir. Ancak, tasarımcılar genellikle kullanmışlardır taklit bozulmamış yüzey malzemeleri (yapay tuğla, taş sahte). Bu tuğla çok kaba görünüyor beri. sessiz sesleri idam duvarlarının bir parçası. Işık duvar kağıdı üzerine Desen kolay soyutlama geometri izin verilmedikçe, kaçınılmalıdır.

Duvar kağıdı 2 türleri: desenli Kayar

Ülke. duvar Amerikan tarzı elbise sıcak tonlarla By. Bir kafeste eğlenceli renklerin Belki kullanımı ancak çok küçük değil. Daha sonra tamamen başarısız dinlenmek çünkü Ayrıca, sıcak renklerle aşırıya kaçmayın. Gözler, görsel bir sıcaklık kaynağı haline çarpmak. Birkaç sessiz, tek renkli duvar kağıdı kullanılması önerilir. Şekil kendine dikkat çekmek gerekir.

Japon tarzı. Bu doğrultuda karakteristik özellikleri kısalık ifade, çekingen dekorasyon ve nötr renkleri kullanmak. Yükselen güneş etnik motifleri ile doğal malzemeler duvar kağıdı kullanılması önerilir.

Klasik. Bu lüks, saygınlık somut bir örneğidir. daha emin sahibi, koyu üstünde duygu ve derin onun sesi duvar kağıdı alabilirsiniz. Bir parlaklık kullanılması önerilmez olması dışında herhangi bir kısıtlama vardır. Daha süslü, tekrarlanan desenli mat ürünler tercih vermek.

Minimalizm. Bu tarz Ascetic ilkeleri Şekilde tasarruf düşündürmektedir. Herhangi bir resmin olmadan Hoşgeldin renkli duvar kağıdı ince doku. Eğer asidik tonları kaçınmalısınız dışında renk paleti, ciddi gereksinimler değildir. Başka bir seçenek duvarlarından birinde tekrarlama tarzı kocaman görüntünün kullanılmasıdır. Bu eleman kalanını hakim, vurgu duvarlar olarak görev yapacak.

Mavi. İnce cihaz ruhu ile Göksel umutsuz romantikler için tipik tonları, ve insanlar. Bu ışık ve ışık renklerinin sakinleştirici özelliklere kaynaklanmaktadır. Kesinlikle kişi üzerinde herhangi bir baskı olduğunu. sınırsız mavi görsel alanı artırır olarak, küçük bir alana sahip yatak odası için renkleri olarak kullanım için tavsiye edilir.

Yeşil. Oldukça popüler yatak odası tasarımında renk, hem de dinlenmek ve ruh halini iyileştirmeye yardımcı olur. Nedeniyle doğal kaynaklı olması, yeşil olumsuz düşünceler mücadelede büyük bir araçtır. O karmayı temizler ve odada bir kuşatma atmosfer yaratır.

Kırmızı. Bu kendine güvenen ve kendi kendine yeten insanlar için bariz bir seçimdir. Onun seçimi açık renklerle yetkin kombinasyonu Ancak, bunun için, oldukça riskli kabul edilir, oldukça etkileyici bakabilirsiniz. kırmızı hakimiyeti şüphe edilemez.

Mavi. Soğuk renkler atıfta ama bir yatak odası tasarlamak için izin verilir. Çok aktif kişi aniden sakinleştiriyor Bu yatıştırıcı etkileri nedeniyle. mavi küçük bir yatak odasında olarak kare alma büyük bir alanı, görsel alanın bir bölümünü almak, eğer sadece gerekli kullanın.

Siyah. onun derinlemesine insanın üzerinde baskı çünkü yatak odası için Tartışmalı seçim. Diğer açık renklerle tarafından etkisiz hale getirilmelidir. Aksi takdirde mistik bileşen sahipleri ile kötü bir şaka ve uzun süre ruh bozabilir.

Beyaz. başka bir renk ile kombine edilebilir üniversal çözelti. Bu açıklık ve anlayış sembolize eder.

Sarı. O en diğerleri için mükemmel bir ortak yapım benzer niteliklere sahiptir. Nedeniyle spektrumu ısısının, sarı doğal ışık zayıf kaynağı ile yatak kullanılır. Küçük alanlarda kullanım için idealdir.

Kahverengi. Bir yatak odası tasarımı ihtiyacı söz konusu olduğunda kakao çekirdeği rengi tüm tasarımcıları arasında tartışmasız lideridir. Tüm insanların sinir sistemi üzerinde çikolata yararlı etki tonları ve gevşemesini sağlayın.

Renk ürünlerini bitirme ve birleştirme

yatak odası penceresinin bir güney bakan açılıyor, bu doğal ışık yeterli bir miktarını gösterir. Böyle bir durumda derin bir karanlık tonlar duvar kağıdı üzerine seçim durdurmak için izin verilir. Bunlar çikolata, pişmiş toprak, mor varyantları içerir. Pencere kuzeye bakan ise, bitirme ürünlerin sadece sıcak renkler seçmek için tavsiye edilir. Bu kahverengi mor tüm güneş tonları, olabilir.

Meraklı tasarım kursu yatak iç kombine duvar kağıdı kullanılmasıdır.

Bu nasıl olabilir için çeşitli seçenekler söz konusudur:

 • Yatay kombinasyon. Bu birbirinden ayıran duvarların imar anlamına gelir. üst kısmı parlak, sessiz tonları alır. düşük model doymuş bir duvar ile karakterize edilebilir.
 • Dikey. imar tasarımcıların Klasik teknikleri yatak başlığı ile simetri dikey çizgili lehine. Ne zaman sınırın çizgi genişliği mobilya ürünlerini tekrarlar. bantların uzunluğu ilişkin kısıtlamalar hatta tavan geçebilir, yoktur. Özel bir gereklilik yoktur, ve rengine.
 • Yerel ekleme. Genellikle mobilya parçaları yakın kullanılmaktadır. Bu bir yatak ve bir başucu masa ikisi de olabilir. Özel parıltı renk ekleme ekli çerçeveleme baget ile ayırt edilir. formun kendisi için zor şartlar hiçbir ekleme, ama leke olmaz.
 • Dağılma nişler. niş sakral nesnelerin yerleşimini planlı değilse, boyama duvar kağıdı ana stil temelinde seçilmelidir. Yani yatak odası iç tasarım kalanını özellikleri aynı dekor kullanır vardır.

Farklı tonlarını kullanarak tek tip doku duvar kağıdı sürdürmek önemlidir.

Bu klasik sebze içsel desenleri Nouveau, hacimsel geometrik soyutlamalar ve siyah beyaz büyük desenleri sayılabilir. İkincisi, normalde resim filmi yıldızlı veya geçmişin spor içerir.

Ayrı ayrı, bireysel Photowall artan popülaritesi unutulmamalıdır. Genellikle yatak başında, sadece odanın bir tarafına yerleştirilir. Fotoğrafı kapatmak etmemek için bu, mobilya diğer elementlerin duvarları yakınında yerini önler. Duvarların kalanı uyum içinde ve bir yatak odası tasarımı vurgu duvarı vurgulamalıdır.

Yatak odası iç için bir duvar kağıdı seçmenin önemi küçümsenemez. Onlar ustaca sahibinin ruh halini değiştirmek ve uykuya hafifçe pişirin edebiliyoruz. o profesyonel tasarımcıların basit ipuçlarını ve fikirleri takip etmek önerilir böylece aşırı ışıklandırma, keyifli olmalıdır.

Yatak odasında duvar kağıdı nasıl birleştirilir - tavsiye tasarımcısı

Bu itibaren, bir kişinin, uyku ve uyandırma dinlenme verildiği atmosfer, uyanıklık döneminde zihin, ruh ve fiziksel esenlik onun devlet büyük ölçüde bağlıdır. Burada gerçekten rahat, konforlu ve rahatlatıcı bir atmosfer olmalıdır - Bu yatak odasının iç en dikkat verilmelidir nedeni budur. Ve duvar kağıdı birleştirerek tasarım uzayda yardım etmek - Farklı renkleri bir arada, dokular ve desenler durumun özgünlük vurgulamak, bu kusurlarını gizlemek ve ön plana ana avantajlar getirecektir.

Kombine duvar kağıdı: neden gerekli?

Eğer iç yatak odası olmak için, bu yüzden kendileri için, duvar kağıdı birleştirerek daha iyi bir yolu yukarı gelmiyor, caizse. Farklı kombinasyonlar kullanarak sizi sağlar:

Eğer bir oda ya da başka bir gölge veya doku da duvar kağıdı ayrı bir bölüm duvarlarının birini seçmek için, odak noktası oluşturmaktadır. Bu örneğin, ev veya herhangi bir sıkıntısı durumun ziyaretçileri yönlendirme, göz çekecek, diğer duvarlar ve tavan düzensizlikler.

Monotony ve kalıbı: odak ve oyalama

 1. seç bölge

kreş, oturma odası, vb - Sık sık, özellikle yatak odasında küçük boşluklu kentsel dairelerde diğer odalardan fonksiyonlarını birleştiren görsel ayrı farklı alanlarda için, çeşitli tonları ve desenlerde duvar kağıdı bir arada kullanarak deneyin. Çok işlevde oda en cesur kararlar kullanılabilir - çevre kalitesi yararlanacak dan.

Yatak odasında oturma alanı: Hafif ve koyu tonlar bir arada

 1. accentual sahne oluşturun

Bu duvar birleştiren basit yöntemlerden biridir. Sahne daha doygun ve parlak renklerle oluşturulmuş ve planın esas ve odadaki durumun bireysel avantajların vurgu yapmak için izin verir Accent - mobilya, vb iç ve işlevsel elemanlarının varlığı.

yatak odası alanında vurgu

 1. Orijinal görseller gerçekleştirin

Dar dikdörtgen oda duvar kağıdı hafif olacaksa, daha geniş görünüyor ve duvarın uzunluğuna kısa olacak - koyu tonları. Özgün duvar dekor oluşturmak için - Küçük odalar görsel pastel tonlarının duvar kağıdı ve bir çerçeve veya kalıplama herhangi duvar sitesini sonuçlandırılması ile genişletilebilir.

dar yatak odasında boşluk hissi

Yatak odasında duvar kağıdı bir kombinasyonu yoluyla istenen etkiyi elde edilmek için, doğal ve elektrikli aydınlatma özelliklerini, hem de planlama, tasarım mobilya ve diğer iç unsurların nüansları dikkate alınması gerekmektedir.

Ne yatak odası için uygun bir bitiş?

anlamak için ilk şey, duvar kağıdı ne olduğunu. Bu yüzden sizin yatak odası için gerçekten uygundur bunlardan hangisinin daha kolay anlaşılmasını ve tabii cebinde olacak.

kağıt ya da plastik tabakasından bakan katman - - yıkanabilir duvar temeli, su ve deterjan ile saldırı yüksek mekanik güç, dayanıklılık ve direnç sağlamaktadır vinil film, alt katman yapıştırma kolaylığı ve güvenilirliliğinden sorumludur.

kağıt ve dokumasız bir destek PVC resmi

Böyle bir rağbet günlük yaşamda nitelikleri olan vinil duvar kağıdı dolayı çok iyi.

Dokuma olmayan duvar üst tabaka - vinil ince gözenekli bir film, esas - polyester (polar) ilavesiyle özel kağıt. Bu tür başvurusunda tutkal duvar gerekli değildir - büyük ölçüde çalışma süresi ve karmaşıklığını azaltır duvar, yeterli bir yapışkan.

dokunmamış destek malzemesinin üzerine kağıdı

duvar kuru yapıştırılmış duvar kağıdı Dokumasız, böylece eklemler hep pürüzsüz olacaktır. Buna ek olarak, duvar kağıdı bu kategori duvarlarında küçük şişlikler, çizilmelere ve pürüzlülük görmezden verir.

Sağ tekstil duvar kaplama yan - bez (pamuk, keten, yün, ipek, vs.) çalışma - polar veya kağıt. Bu düzenin temel avantajları -, prezentabl ve çevre dostu dezavantajları - yüksek fiyat, zorluk yapıştırma ve pratik olmama.

tekstil duvar kağıdı

o ölçülü olmalıdır yatak odasında böylece duvar kağıdı diğer türleri ile birlikte Tekstil iyi, iç canlı görsel efektler yaratmak için uygundur.

Duvar kağıdı, kağıt, çevre dostu, iyi nefes alabilen ve işletmek çok kolaydır. Modern kent dairelerin tescili için en uygun ve popüler bir seçenektir.

Duvar kağıdı kağıt tabanlı

Ne yazık ki, ucuz kağıt duvar kağıdı, düşük dayanıklılık, aşınma duyarlılık ve neme özellikle güven aşılamak değil.

Derin musallat tonlardan dokunmuş samimi gizemli gölgeler onun nazik açık tonlar, sıcak bir yaz sabahı hissi - Farklı doku ve renkleri değiştirerek, herhangi bir ruh hali yaratabilir. derinliği, doygunluk ve parlaklık - Bu nedenle, dikkat kalitesine ek olarak yatak dekorasyon için tercih duvar varlığı ve desen uygulanması yöntemi, hem de genel bir renk düzeni verilmelidir zaman.

Stiller fotoğrafın üzerine yatak odaları

herhangi bir stile yatak Tx`qflk`q yaparken mutlaka değil, ama gereksiz olmayacak, bunların her vurgulamak bireysel olarak ne olduğunu bilmek:

 • modern: Moda hattı, no-fırfırlar, esneklik; gri tonlarında Nouveau yatak odası
 • Provence: Zarafet, özgünlük, renklerin bolluğu, doku ve desen karmaşıklığı; Bir yerleşim iç sıcaklık ve Provence konfor

Duvar kağıdı, özellikle kombine ve mobilya ile özellikle yatak odasında durumun diğer elemanları ile uyum içinde olmalıdır. Oda küçük ama parlak yatak odalı süit ideal parlak (beyaz, bej, açık yeşil, koyu sarı, açık turuncu, vb) duvar kağıdı ise - onlar mekansal özgürlük hissi tutmak için izin verir. daha geniş odalar aksine oynayabileceğiniz - bu durumda, mobilya biraz daha koyu seçilen duvar kağıdı. Koyu aynı seti, yeşil, kahverengi, bej veya kum-kağıt ile çok daha iyi bakacağız.

Sıcak renkler sıcak, soğuk soğuk ile birleştirilmelidir. Bunu göz önünde bulundurarak basit kuralı tutulması, kolayca iç renk tutarlılığı elde edersiniz.

İç yatak odası için çarpıcı kombinasyonlar

yatak odası dekorasyonu için duvar kağıdı kombinasyonlarını seçerken benzer öğelerin kural hakkında hatırlamak gereklidir. Bu arada her zaman örneğin bir benzeri geometriyi veya duvar kağıdı dokusunu yankılanan aynı renk, tek veya süs benzer bir tarzda farklı tonları, vb iyi görünecektir aslında oluşur

İç yatak odası için Popüler kombinasyonları:

Bu yöntem, sakin sağduyulu ve çoğunlukla tek renkli iç dekorasyon için ideal ve bir veya daha fazla duvarlar veya daha derin belirli bölümlerini duvar rengi lamine ederek uygulamaya olduğunu. Mavi, bej ve gri tonlarının en yaygın olarak kullanılan kombinasyon.

Duvar kağıdı kombinasyonu: Tek tonlu - Farklı tonları

 1. Sade ve desenli duvar kağıdı

Oda aydınlık yatak odası ve geniş desenli paneller ile dekore edilirse, bunları dengelemek, düz duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Bu yöntem aynı zamanda, ana duvar büyük bir rakam, çok çizgili veya geometrik desen var durumunda uygundur.

Yatak odasında Sade ve desenli duvar kağıdı

 1. Farklı desenleri ile duvar kağıdı

Geleneksel olarak benzer renk ve desen ile ya da çizgili desenli duvar kağıdı bir arada kullanılır. Örneğin, çiçek süs ideal bir ahşap kombinasyonu ve geometri - soyutlama.

Bir yatak odası iç kısmında farklı desenleri ile alt duvar kağıdı rağmen

 1. Çeşitli dokular ve tonları ile duvar kağıdı

Böyle bir kombinasyon kuralları yumuşak sakin ve gizli ile kompleks parlak ve derin renk tonları için aktif ve nötr renk, doku ve basit motiflerinin kombine edilmesi takip edilmelidir ile. kontrast bir çok parlak ve şık iç oluşturmanıza olanak sağlar Bu teknik deneyleri ile yatak odası ve imar ile harika görünüyor.

Yatak odasında duvar kağıdı: dokular ve tonlarının farklı kombinasyonlar

desenler, dokular ve desenlerin seçimi ile büyük bir dikkatle ele alınmalıdır - Ana şey göremiyorum yatak odasında yoğunluğu, saldırganlık tezat veya sakin atmosferi ve gevşeme ile abartmak değil.

uzay ve düzeni Algı

tercihi yine bastırılmış ve nötr tonlar verilmelidir böylece yatak odasında, tüm, geri kalanına sahip olmalıdır. iç Aynı zamanda uyum azından renkler, şekiller ve dokular en yüksek dikişsiz harmanı sadece alabilirsiniz.

Farklı kategoriler ve fiyat aralığı birleştirin duvar kağıtları büyük bir dikkatle olmalıdır. dayanıklılık ve uzun ömür - fark performansını acele edecek gözünde çok yakında, bir kerede görülebilir renk ve malzeme dokunsal nitelikleri, zenginliğini cabası.

gibi teknikler kullanılan farklı desenler, doku ve renk ile duvar kağıdı olarak birbirine tekabül eden hizalamak için:

. Tahsis yatak, dolap, bilgisayar masası, vb oda görsel olarak daha yüksek hale - Dikey binanın imar için hizmet vermektedir.

Dikey imar yatak odaları

 1. yatay düzen

Duvar kağıdı en az iki çeşit kullanımını gerektirir, farklı renk ve doku ardalanmasından verir. Görme yatak odası alanı genişler.

Yatak odası iç duvar kağıdının yatay kombinasyonu

 1. niş tahsisi

Avantajlı yendi niş farklı duvar kağıdı renk kombinasyonu ile olabilir. Size kullanabileceğiniz aynı başarı ve sorunsuz bir geçiş ile birlikte, seçim kontrast oldukça mantıklı.

Sade ve desen: olumlu ışıkta duvar niş

 1. ekler ve bir iç diğer dekoratif elementler ile ilgili vurgu

örnek, kendini renkli duvar kağıdı için, mevcut bitirmek üzerinde ve çevre farkedilir farklı doku ile parlak renkli duvar kağıtları yapıştırmak - durumun dekoratif öğeler vurgulamak için doku ve renk kontrastı kullanmayı deneyin.

Yatak odasında planlamanın yararları üzerinde vurgu

Eğer yatak odası için duvar kağıdı bir arada seçtiğinizde sizin keyiflerini yaşamaları - bir güzel, benzersiz ve gerçekten rahat bir iç mekan yaratacaktır. Eh, ev düşünülemez konfor hangi olmadan lambalar, perdeler, halılar ve diğer aksesuarları olarak hizmet vermeye istekli tasarım, son dokunuş.

Yatak odasında Kombine duvar kağıdı: Tasarım Fikirler

duvar dekorasyonu yollarının çeşitliliğine rağmen, duvar kağıdı en popüler ve aranan kaplama arasında halen devam etmektedir.

Aşıklar Eğer yumuşak pastel tonlar yoksa parlak renkler satışında temsil dev seçimi arasında, kolayca sizin için en uygun çözümü bulabilirsiniz, uyandırmak.

Yatak odasında duvar kağıdı kombine nasıl önemsiz bir görünüm yukarıdaki fotoğrafları, bak.

O Evinizde orijinal kompozisyon oluşturmayı öğrenmek için kalır.

birleştiren dikey örnekleri

Dikey kombinasyonu - bu, bir yatak odası iç dönüşümü o bireysellik ve özgünlük yapmanızı sağlar başka tasarım sahasıdır. Özellikle alakalı bu karar, küçük boyutlu odalarda olacaktır.

Bunu yapmak için, aynı doku duvar kağıdı seçin, ancak farklı renklerde. birbirleriyle uyumlu hale böylece tonları birleştirir.

En yaygın dikey çizgili yatak başlığı yapılır. Bu tür bir zıt Döşeme genişliği mobilya boyutları ile uyumlu olmalıdır.

Bu bant yatağının bitmeden getiren, tavan fikstür ulaşmak veya karşı duvara olabilir, tavana uzatılabilir.

Bu karar, tasarım simetrisini vurgulamak görsel imar odakları yaratmak için yardımcı olacaktır. şerit duvar veya resimde hareket edebilir.

dikkatlice ve dikey çubuğun rengine ele alınmalıdır.

bireysel tercihler dayanarak, düz renkli duvar kağıdı, ancak bir desenle sadece seçim yapabilirsiniz. Etkili, kimi kalıpların, çizgili ve hatta bir hücre ile bez yenebilir.

gölgeler tasarım ve dekor diğer unsurları ile iç içe olan insert, pick up gerektiğini ahenkli bir resim oluşturmak için, bu odada mevcuttur.

kolay seçenek - renk paleti uygun tekstil almak için.

Dikey çizgili çeşitli duvarlar bulunmaktadır. Sadece bir renk kullanmak gerekli değildir. bireysel tercihler dayanarak, yoğunluğunu ve doygunluğunu değişen birkaç tonları alabilirsiniz.

karışık desenler varlığı muhteşem tasarımını vurgulayan hafifçe sınır kapıları bulanıklık, aşırı katılık bantları düzeltmeye yardımcı olur.

Tek renkli Görüntü farklı tonları yatay izni için kullanılabilir. çiçek desenleri ile bu amaç, uyum ve kumaş için.

Üst kısım tavan olması biraz olabilir. Bu bir dur özgünlük ve non-abeslik verecektir.

O bir renk ile dekore tavan ve üst duvarları, bakmak ilginç olacaktır. alt bant onlara bir kontrast olabilir veya bir desen ile dekore edilebilir.

arayüzde birçok iç mekanlarda bitirme şerit bulunabilir. çok dikkatli maliyeti seçin. Bu görüntüleme çekmeye ya da dekor ortadan kaldırmak için değil, göze çarpmayan bir form üzerinde kalmalıdır.

Yatay kombinasyonu tüm duvarlarda sadece kullanılabilir. Bu şekilde görsel dolap, göğüs, masa vb bölgesini tespit etmek mümkündür

Duvarın ortasında kontrast şeridini başlatın. Genişlik seçilmelidir, böylece kat-it-bir metre ve tavan ilgiliydi - 50 santimetre.

Yatay kombinasyon için Opted, sen oda daha geniş hale getirecek, ancak tavanlar altında görünür. Duvar kağıdı açık renkler görsel ışık ve hacim ile doldururken, alanı genişletmek.

Bu nedenle bu tasarım çözümü küçük yatak odası için idealdir, tavan yüksekliği olan aşkın 2.6 metre.

ve yatak odası orijinal tasarım duvar kağıdı zıt uçlar verebilir. Düzgün seçilmiş malzemeler o bireysellik ve özgünlük yapacaktır online canlanıyor.

Böyle sokmalarının yaratılış Teknoloji oldukça basit.

Bu tür fikirler uygulamak için başlangıçta ekler olarak kullanılacak duvar kağıdı, seçmek gerekir.

Parlak, ifade görüntü ile kaplanmış tercih ederim. Takım elbise ve duvar kağıtları. Bu izler:

 • duvar kağıdı monofonik ile duvarları çizmek;
 • macunu hazırlanır macun üzerinde;
 • (Arzu edildiği takdirde), sınır ya da geçiş kalıplama ayak bandı ters çevirin.

İkinci seçenek etkin bir klasik iç ve Barok sığacak.

Bu popülerlik ivme ve patchwork olarak bu trendi kazanıyor. farklı bir duvar kağıdı (en az üç) parçalarını almak, renk olarak birbirine yakın, ancak farklı bir model ile vardır.

Bunlar bir sıra içinde taban yüzeyine yapıştırılır. Sonuç olarak, bir şey bir mozaik andıran olmalıdır.

Provence tarzında sıcak, güneşli bir yatak odası veya kreş oluşturmak ister, patchwork uygulamak düşünün.

patchwork tekniği özgünlüğü zıt renkler ve özgün çizimleri vurgulamak için yardımcı olacaktır.

Nişler, kirişler, havalandırma şaftları etkin duvar birleştiren açık bir avantaj eksikliği çevirerek yenebilir.

Kolayca seçkin ve bireysellik iç vermek yeteneğine, dekoratif bir unsura dönüştürülebilir.

desenli duvar kağıdı veya daha parlak renkleri sahayı kullanabilir niş izole etmek.

Güzel ve taze kombinasyonu beyaz ve gri, pembe ve yeşilimsi mavi ve şeftali bakacağız.

senin duvarları düz ise, bir niş tescili için çizgili veya desenli desenli duvar kağıdı Döşeme çalışın. Bunun tersine, tek renk kapak kalan bölümlerinin renk tasarımı için kullanılmalıdır.

duvar kağıdı veya farklı bir renk desenli duvarlar biri vurgulayın - bu en moda ve popüler modern tasarım tekniklerinden biridir.

oda zengin renkler ve parlak desenleri doldurarak çünkü böyle bir karar daha küçük odalar için ideal olacaktır, sen oda görsel olarak daha küçük hale.

Yerleştir yatak başı yakınında kapsayan duvar sevdim ve aynı anda ve o küçük kare çekim olmaksızın gizlenmesi değil, bu özel yapım tasarımını değişebilir.

Vurgu yüzey kar beyaz süs, karanlık iç öğeleri ve dekor arasındaki kontrast pürüzsüz yardımcı olacaktır.

Sen, hafif ve taze iç oluşturmak istediğiniz bir süs vurgu duvarı koyu mavi renk kullanın. Özellikle etkileyici doğal ışığın bir zenginliği ile birlikte bakacağız.

Ayrıca, vurgu alanları için bir resim ile tekstil duvar kullanılabilir. Onlar çocuk ve yetişkin sağlığı için kesinlikle güvenlidir, çevre dostudur.

çocuk odası yazıtlar ve soyutlama, - - resim favori çizgi film karakterleri klasik iç uygundur çiçek düzenlemeleri ve monogram, çağdaş için.

Orijinal ve muhteşem duvar kağıtları bakacağız. Herkes için en iyi çözümler aramaya izin artık son derece geniş olan bu kaplamaların seçim.

Duvar taklit kitap rafları koyu mobilya ve kar beyazı arasındaki bağlantı kalan yüzeyleri Döşeme olacaktır.

odalar için hangi nadiren güneş ışığı vurgu duvar pencereleri ile yapılabilir bak.

Orijinal sorunu ve giyinme tablodur yan duvar, olabilir. Bu tasarım imar için kullanılabilir.

güneşli odalara yanısıra klasik iç için mutlaka parlak tonları absorbe edilmez. Orijinal doku ve desen odaklanın.

Önemli olan - durum yatak odası sakin olmaya ve konforlu bir konaklama sağlamak için olmalıdır, çünkü odaya aşırıya kaçmayın, çok zengin görünmüyordu.

Burada duvar kağıdı doğru kombinasyonunu seçmenize yardımcı olacak bazı basit ipuçları:

 • Rulo dışarı şeklinde duvar kağıdı alın. Eğer dikey yüzeyde bunları düzenleyebilirsiniz eğer Dikkat çekici, seçimleriniz nasıl bir araya değerlendirir.
 • Eğer yapabilirseniz, bazı duvar kağıdı satın almak "yargılanıyor." açık bir halde evin duvarına onları takın ve onlar ev dekor sığacak olsun veya olmasın bilecek.

 • Aynı koleksiyondan seçiniz malzemeler. İçinde tasarımcılar mükemmel birbirleriyle birleştirilir seçenekleri sunuyoruz.
 • Bir kumaş veya kağıt bazlı üzerine çevre yatak dostu malzemeler için toplayın.
 • kalite sertifikaları için sormak emin olun. Tek yolu güvenli bir ürünü satın emin olabilir.
 • En önemlisi, kendi tercihleri ​​ve zevkleri tarafından yönlendirilen.

  perdeler, battaniye, yatak, halı: Mevcut tekstil ile tutarlı çizim, doku renklendirme ve ekler yapmayı dene. Aksi takdirde, genel paletinin dışarı, yabancı bir unsuru alacak.

  oda dekorasyonu nötr pastel tonları kullanılırsa, duvarların bir parlak hale getirmek için gerçeği düşünmek. Ana kural - bu yatak odasına gelir, çünkü aşırıya kaçmayın.

  Düz duvar ancak farklı bir renk veya desenli katı ile kombine edilebilir. birleştirmek zor resmiyle düşünün. sadece tasarımcılar tarafından olduğunu biliyoruz.

  yatak odasında iç kısmında kırmızı ve turuncu renkler dikkatli kullanılması gerektiğini unutmayın. Bu sakin olur hangi oda için en iyi seçenek değildir.

  Yatak odasında kombine duvar kağıdı bakmak fotoğrafta olduğu gibi, bak. Belki bundan bir şey ve kendileri için ödünç mümkün olacak.

  Biz boyama özellikleri için duvar kağıdı seçimi hakkında konuşmak. Eğer onlar 4 çeşit olduğunu biliyor muydunuz?

  Detaylı analiz ve duvar kağıdı çeşitli avantajları açıklama karşılaştırılması.

  mutfak iç çeşitli modern duvar kağıtları bakmak ne kadar soğuk bak.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  + 46 = 54