Odada duvar kombinasyonu

Odaya 2018 yılında Kombine duvar kağıdı: Fotoğraf, tasarım ve çeşitliliği

Şu anda yaygın odasında özellikle dikkat ederek ele alınmalıdır oldukça ciddi bir sorunu çok etkili ve modern iç birleştiren duvar oluşturmak kombinasyon duvar kağıtları, kullandı. oda alımı için tasarlanmıştır. Bu bağlamda, özel bir atmosfer hakim olmalıdır. Bu nedenle, dikkatli düşünmek ve duvarları süsleyecek duvar kağıdı bir renk paleti, seçmelisiniz. Onarım veya odanın yenileme - oldukça masraflı bir prosedür. duvar kağıdı basit kombinasyonları yardımıyla, fiyat için örneğin satın alma, pahalı resimlerinde tasarruf edebilirsiniz kalmaz, aynı zamanda lüks bir durak odayı oluşturun.

görsel efektler sayesinde oda büyük olabilir. 2-3 tonları koyu uzun duvar kağıdı parlak renklere dar dikdörtgen bir oda ve daha kısa bıçak sadık, sonra oda daha büyük görünecektir.

kitle için Kombine duvar kağıdı: moda 2018

Bir tasarım salonu oluştururken önemli bir rol duvarlarına atanır. Odaya Kombine duvar kağıdı, iç vurgular tasarımı, modern ve şık olun. Kayıt doğruluğu renkleri arkadaşı ve duvarlarda dokular farklı türün birleşimi bağlıdır. görsel yardım doğru kombinasyonu alan sınırlarını genişletmek konuları ve trendleri vurgulamak.

kombinasyon sadece 2-3 tonlarının kullanımı için sağlamaz. Sen duvar kağıdı birkaç çeşit birleştirebilirsiniz, sadece 1-2 ton aynı anda farklı olabilir onlar

2018 yılında salon için duvar kağıdı bir arada bulunmaktadır:

 • Dikey tasarım;
 • Peyzaj tasarımı;
 • Patchwork tasarımı.

Doğru, farklı dikey çizgiler görsel alanı büyütmek birleştirmek ve odanın yüksekliğini arttırır. Bu arada - parlak çizgili, geniş desenler de kombine edilemez. Çok abartılı görünmüyor.

Yatay çizgiler bütün resimlerle değil birleştirilir. Ama ahşap paneller - Böyle bir geometri için ideal ve mükemmel bir tasarım oluşturmak.

2018 yılında moda patchwork birleştirerek oldu. duvar kağıdı veya dokuma birleştirilebilir ayrı uzunlukları ile iç paneller pencere ve kapı çerçeveli niş öne çıkmaktadır. En önemlisi - odada bir çingene evi gibi değildi, böylece aşırıya kaçmayın

düzensiz bir şekle sahiptir, ya da bir girinti veya çıkıntı sahip olan bir alan içinde vazgeçilmez duvar birleştirme yöntemleri. Bu alanda görsel olarak daha derin bir niş yapmak için duvar kağıdı koyu tonlar yapıştırılması gerekir.

Ayrıca 2018 duvar kağıtları moda olarak kabul edilir. Şelale, soyut, fotoğraf şehirler gece her yıl geliştirilmektedir, 50 yılı aşkın bir süredir moda kaide bırakmazlar. Siyah ve beyaz fotoğraf Gece Manhattan kendinden renkli bej veya şeftali duvar kağıdı eklemek pekala mümkündür.

Klasik tarzı için en ilginç tekniklerinden biri küçük bir kare veya bir resim gibi Baget çerçeve ile süslenmiş bir süs ile duvar segmenti, dikdörtgen. duvarın alt kısmında yatay duvar kağıdı kombinasyonu oda gerçekten aristokrat yapacaktır.

Seç Kumaş İç temaya bağlı olarak alınmalıdır

Nihayet, 2018 yılında eğilim - 3D duvar kağıdı. Onların yardımı ile önemli ölçüde alan üzerinde bile küçük bir oda artırmak mümkündür. Sen muhteşem doğal noktalar göstermek ve kendini renkli kumaşla bunları birleştirmek 3 D fotoğraflarını pokleit olabilir. Böyle bir durumda, ziyaretçiler salonda herhangi ev sahibi ve özgünlük tadı kutlamak için.

Ne güzel salonda duvar kağıdı birleştirmek: yaratıcı iç

birleştirerek ve oda için bir duvar kağıdı seçerken önemli bir nokta - çevre dostu. oksijen ile doyurulmuş olarak olması gerektiği, böylece insanlarla tanışmak - Salon. oturma odası için, bileşimi sert kimyasal içermez kumaşlar seçilmelidir. Önemli - duvar kağıdı hava geçmek ve hiçbir kirletici içermelidir.

Fiyat için kağıt duvar kağıdı oldukça ucuz ve çevre dostudur. ultraviyole ışınlarına kırılganlığı ve istikrarsızlık - Ama resimlerinde bu tip bir dezavantajı var.

Vinil duvar kağıdı daha pratiktir. Bunlar dayanıklı ve duvarlarda küçük çukurları gizlemek için yardımcı olur. renk düzeni oldukça geniş olmakla birlikte, bir dezavantajı var - duvar kağıdı hava sızmaz.

-Sigara dokuma duvar kağıdı - kalın ve dayanıklı. Onlar nem korkmuyorum, güneşte solmaz, aynı zamanda onlar yoktur edilebilir

folyo duvar kağıdı klasik ve modern iç tasarım çözümleri için idealdir. ses yalıtımı artırmak ve zararlı radyasyondan duvarları korumak için Katkıda. kış günlerinde yazın serin, ılık tutar.

Tekstil duvar kağıdı odasında bir lüks ve rahat bir ortam yaratmak için yardımcı olacaktır. Dahası, hoş, bu Arka kir ve solmaya karşı dirençli olan bir nokta. Duvar kağıdı yukarıda belirtilen türlerin tamamı kombine edilebilir.

2018 yılında güzel bir kombinasyon için bazı kurallar:

 1. Geniş ve ferah bir salon için, yukarı ve canlı renkler seçebilirsiniz;
 2. Japon soyutlama veya geometrik şekillerin büyük kombine küçük yaşam pastel renklerde daha iyi pokleit duvar kağıdı, In;
 3. kuzey tarafında yer alır salonda, olarak, daha uygun bir duvar kağıdı sıcak tonları, güney odaya - soğuk renkler;
 4. Bir tatilde kalıcı bir atmosfer yaratmak istiyorsanız, altın, inci duvar kağıdı kullanmak daha iyidir.

Odada Duvar kağıdını iki renk nasıl uygulanır (video)

izleyici için Duvar: kombine varyasyonlar

salon için en başarılı ve çok yönlü tasarım - bej ve kahverengi, zeytin ve portakal, bordo ve pembe, yeşil ve sarı, mavi ve beyaz, mor ve gri, mor ve gümüş tonlarının kombinasyonu.

Buna ek olarak, bazı durumlarda, ideal bir aynı, düz duvar kağıdı bakmak, bunlar bir tonda farklıdır. seçeneklerin birleşimi kendi düşünmek, ya da zaten tasarımcılar tarafından oluşturulmuş fotoğrafları görebilirsiniz.

Odanın iç parlaklık ve bireyselliği ulaşmak için, farklı renk kategorileri dikkat etmelidir

Bu durumda temel kuralı - aynı anda en fazla 3 zengin, canlı renkler kullanmak gerekli değildir. Ve 2 renk ise - parlak, üçüncü daima nötr olmalıdır.

Buzlu kaba ve pürüzsüz ile parlak duvar kağıtları güzel bir kombinasyon Bak.

Trend 2018 - çizimler ve fotoğraflar. 2018 en sıcak trendleri - geometrik şekiller, desenler ve çizgili bir soyutlama. Uni kağıdı - yatay ayırma duvarının üst alan çizgileri ve alt yapıştırma ne zaman.

böyle bir durumda tasarlanan güzel duvar vurgulayabilirsiniz.

Çoğu zaman, modern bir iç donanım, tesadüfen, 2018 yılında alakalı olacak sözde vurgu duvarı, kullanılır oluşturun. Bu yöntemin yardımıyla belirli bir alan üzerinde salonda dikkat odağı oluşturur. Duvarların bazı en gözlerini düşer bir odada vurgu duvarını saptamak amacıyla, sadece bakmak.

vurgu duvarlar tercihen desen veya duvar kağıtları ile, parlak kontrast gereken duvar kağıdını seçin. Diğer tüm duvarlar, nötr bir renk şeklinde yapıştırılır

dekorasyon Bu yöntem salonu, ancak herhangi bir odada sadece uygulanabilir. Pahalı kumaş ve çekme dikkat sadece duvarların birinde ya da onu sitelerin küçük bulunması nedeniyle bu vurgu bir duvar önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

Nasıl farklı duvar kağıdı pokleit odası: fikirler ve bunların uygulanmasına yöntemleri

Duvar kağıdını birleştirerek en önemli şey - bu malzemelerin doğru seçimdir. kombinasyon özgüllüğü standart yapıştırma farklıdır.

Duvar kağıdı aynı yapının olması gerekir. Bu yapıştırma ve farklı kalınlık ve yapısı kumaşların görünür dikişler maskeleme sorunları önler.

Büyük bir kabartma desenli taşma etkisi ile takviye çekici desenler, duvar kağıdı, - dekoratif efekte sahip kumaşlar çok tip kullanımı kabul edilemez

Duvar kağıdı kombinasyonu ile, özel bir iç oluşturabilir.

sağlanan olursa olsun kompozit tasarım oluşturmak için - bir beş katlı apartman, stüdyo daire veya bir kır evinde. Odada duvar düzgün seçilen kombinasyonu ile, duvarların usulsüzlük gizlemek için alan miktarını, stil vurgu yaratmak değiştirmek için, çalışma alanı ve rekreasyon alanı bölmek, alanı genişletmek odanın avantajlarını vurgulayabilirsiniz. Dahası, kombine iç anlamlı kurtarmak için yardımcı olur. indirimli fiyatlarla size oda, şık ise yapmaya uygun renk ve pahalı kumaşlar kalıntıları satın alabilirsiniz.

duvar kağıdı (video) nasıl birleştirilir

Odada duvar kağıdı orijinal kombinasyonu

Odaya duvar kağıdının sağ kombinasyonu ve seçim ön taslak kurulmasını gerektirdiğini hatırlamak gereklidir. bir tasarım oluşturmak için, öncelikle diğer renkleri almak için daha sonra salonda duvarların temel tonunu tanımlamak ve olmalıdır.

Temel tonu kombine veya hafif ürün iç olmak olabilir - mobilya, yastık, avizeler, lambalar, perdeler

Durumda temel amaç durumun özgünlük vurgu çünkü, mobilya ve dekorasyon seçilecektir zaman sonra kombine tasarımı geliştirmek için daha iyi olurdu.

salonda Kombine duvar kağıdı: moda trendleri 2018

2018 yılında Trendler - duvar kağıdı üzerine desen çeşitli işlemeli ve yüzey kabartmalı. Bu tür kombinasyonlar, ideal modern ve klasik iç uygundur.

tasarım yumuşak pastel renklerde veya parlak içinde duvarların bitirme sağlar. 2018 yılında moda kaide bırakmayın, Çince / Japonca karakterler

bitki örtüsü ile 2018 baskılar çok popüler. Zorunlu gereksinimi - mat ya da desenli kumaşların bir kombinasyonu olabilir.

Kombine duvar kağıtları odalar: 39 opsiyonları (video)

Bu çeşitlilik içinde, önemli yanlış seçim yapmak değildir. Bir odanın tasarımını düşünün ve bunun gerçekleşmesine!

duvar kağıtları salonu Kombine: nasıl başlangıçta oda düzenlemek için?

Noble kombinasyon tüvit desen ve büyük çiçek deseni çerçeveli pervaz

Oturma odası (ya da biz daha sık denilen olarak - Hall) - daire veya evin ana oda. Bu orijinal olmalı, ama bu, aile ve arkadaşlar almak etkinlikler düzenlemek, aile etkinlikleri kutlamak, çünkü saygın ve zengin bir dekorasyon. Bu nedenle, oturma odasında duvarlara özgün tasarım için harika bir yoldur duvar kağıdı kombinasyonları çeşitli olacaktır.

duvar Ekleme çalışma alanını vurgular

Aynı mavi-gri renkler ve desenler tamamen farklı amacının

Stil 50: küçük olmayan gösterişli geometrik desenli duvar, odanın bir duvarına monoton yok

Duvarların birinde Çizim halı üzerinde benzer bir model ekliyor

Olumlu bir fotoğraf duvar kağıtları ile bir genç için aydınlık oda; diğer duvarın ise - pek fark ile bağlı parlak desen Mahallesi

Klasik çözelti ne zaman duvarların üst ve alt parçalar, farklı renk ve aralarında - boş. Bu, klasik Victoria ve İngiliz tarzında iç dekorasyonunda kullanılan geleneksel bir tekniktir. Yatay kombinasyon kamu kurumları ile istemsiz ilişkiyi neden Ancak, son zamanlarda biraz, alaka kaybolur. Artı - yatay bölmeli çoklu görsel tavan çizgisini düşürür - Bu yöntem, düşük tavanlı dairelerimiz için çok uygun değildir.

Yeşil olmayan dokuma kağıdı: Yatay (duvar düzenleyicisi) başarılı bir şekilde kombine

Ortak hat genellikle iki yöntemlerle tayin edilir:

 • kapı açma veya yatay kabinenin ufukta - eğer hattın üstündeki ortak planı
 • alternatif olarak ufuk pencere pervazına veya fazla - altındaki birleşme hattını planlanan komşu mobilya üst noktasına (göğüs, arka koltuk ve sandalye) de, ancak bu dikiş hattı, mobilya çapraz olmadığını

Aşağıdaki tablo düzeyi - pratik bir boyama duvarları ayrılır, kalıp duvar üzerinde

bölümleri oturma üzerinde açık gri çizgiler ve desenler

şam desen ve koyu gri ve kırmızı renklerin Akılda kalıcı bir kombinasyonu

düşük bir tavan görsel olarak "kaldırma" için veya çok uzun duvar kısaltmak - dikey çizgiler birbirini olarak iki amacıyla kullanılır. sadece duvara fazlalığı etkilerini meydana - duvar mobilya ile yoğun kalabalık yerlerde şeritleme kullanmak uygun değildir.

İpucu! duvar dikey şeritler kombinasyonunun etkisinin tam olarak kontrast renkler kullanılarak gösterilir.

bir kapı ile duvara altın parlaklığı ile dokunmamış kapağı soyun

bantların münavebe duvar kağıdı eşit mesafelerde dönüşümlü birleştirilir anlamına gelmez - emir ele alınması gereken görevler ile belirlenir:

 • Uzun, oldukça dar bir oda, hangi dar duvarına giriş - bu düzenleme ile, kapı oda görsel bir koridor gibi bir şey dönüşüyor, ayrıca artırır. Doğru oranlar, uzun duvarın, duvar birkaç önemli dikey şeritler üzerinde, odanın arkasında yer alabilir. Kapı duvarlara göre simetrik olarak yer alan, ve bant standları simetrik konumlandırılırsa
 • Bir önceki durumda, kapı hafifçe duvarlardan birine yerinden, o zaman düzeltme asimetrik yürütmek için gereklidir. Vurgu artık görünür girişinde duvarda üzerindedir. Dikey bir dizi şerit uygulanır, ve karşıt yan rastgele düzenlenebilir

Klasik desenler ve minimalist bant

 • Renklerin kavşakta - Çizgi başka yumuşak bir renk geçişi yapmanızı sağlar

İpucu! aynı kalınlığa ve genişliğe sahip olan, duvar kağıdı, aynı tip seçilmelidir birleştirmek için - böylece uygun daha kolay olacaktır ve bunlar arasındaki bağlantılar ustaca olan

Dikey ayırma kağıdı şeridi

Düzgün oda iç birçok sorunları çözmek mümkün kılar alanı imar görevini yerine getirmek için yardımcı olacaktır tasarım kombine duvar kağıdı seçilir:

 • Bunun için en uygun arka plan oluşturmak iç ve mobilyalar ana elemanı, gölge için yararlı. Buna karşılık şeyler avantajlıdır bakmak ve temsili olarak ise

Mobilyanın rengi ile kombine aynı arka plan rengini, artı vurgu için desen

 • Farklı fonksiyonel bölgeye sembolü sınırları, örneğin, oturma alanı yemek alanı ayrılması, veya adı Dinlenme bölgesi
 • Uzun duvarın görsel azalma - Bu duvar için her iki tarafta dekoratif şeritler vurgulayarak, bölümlere ayrılmıştır.

Üç dokular kombinasyonu - temel duvar kağıdı, dekorasyon ve dekoratif kısmın (ayak kemer kalıplama) ve darbeye görsel duvar 'nun uzunluğunu azaltmaktadır.

İzolasyon şömine duvar kağıdı çizgili

flamingolar ile oda pembe ve mavi duvar Anlamsız dekor

tek odalı daire Parlak duvar kağıdı yapıştırmak

bir duvar vurgulayın - operasyon, bu dengeli bir profesyonel yaklaşım oldukça riskli gerektirir, ancak bazı durumlarda gereklidir:

 • kare, mobilyanın minimum oldukça geniş bir oturma alanı. nasılsa boş boşluk duygusu telafi etmek için, bir ya da duvarların iki farklı bir renk nedeniyle bir renk leke oluşturabilir
 • Açık renk arka plan üzerinde ışık zarif mobilyalar kaybolmak kolay, bu nedenle mobilya özellikle çarpıcı görünüyordu üzerinde onu arka plana bir duvar karanlık seçebilirsiniz

Gizemli bir atmosfer: bastırılmış ve mor desen "Türk salatalık"

İpucu! Eğer farklı bir renk vurgulamak sağ duvarı garantilidir istiyorsanız, ancak farklı bir arka plan ile, aynı desenli duvar kağıdı almak için gereklidir.

oturma odasında bir duvardaki bir kütüphane ile duvar

Katı turuncu duvarları ile koridorda oturma odası ayıran hayvanlar Savannah ile hayvansal desen

beyaz altın ve poliüretan pilastrolarla kombinasyonu

Bir duvarda siyah beyaz duvar kağıdı Kontrast

Kombine duvar kağıdı evet Salon: ekler ile varyantları

Faydalı! elleri ile oda dekor - Çocukların banyo tasarımı için süsleme teknikleri, yatak odası dekor fikirleri

Duvar kağıdı pervaz bir kareyi ekler

nedeniyle dar bir dikey yerleştirme ve fotoğraf çerçeveleri duvar kağıdı birleştiren gri salon çeşitlendirilmiş

Böyle bir seçenek basitçe duvar kağıdı dekoratif karakterinin bir birleşimidir ve sadece bir amaç için kullanmak - süslemeleri ve iç çeşitlendirmek. performansınıza yüksek kaliteli duvar kağıtları bazı örnekler - bu sadece fiyat onların tüm duvarı üzerine yapıştırmak için çok önemli olduğunu göstermektedir, sanatsal bir elemanı vardır. Bu nedenle, ayrı ayrı her bir çerçeve kalıplama, ara parça olarak kullanılabilir.

lila duvar Ekleme, silmelerle çerçeve

Birkaç seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz, mümkün olduğunca önemsiz uzay ekleme duvar kağıdı yapmak için:

 • boş kayış - aynı kalınlığa sahip olan kağıt duvar kağıdı durumunda tamamen haklı. Bu durumda, bölme çizgisi üstünde doğrudan eklem üzerine yapıştırılabilir. etiket için Hat iyi gerilmiş halat veya lazer düzeyi "cesaretini". Vinil duvar - kalınlığı, yapışkan ön yüzeyinin yanında emmez. Bu durumda, vinil duvar kağıdı değil eklemde tutkal ve aralarındaki beklenen kaldırım bant 2-3 cm daha uzun olmalıdır açıklık, bırakın. 1.5 cm duvar bitişik kenarlarını kapatabilir - hat yapıştırma kapalı olduğu mücadele sonra kasete boş 1 olacak şekilde. Daha sonra, boş metal bir spatulayla alt ve üst kenar bağlama ve sıkı bir ofis bıçak insizyon bunun kenarına doğru bastırılır. Daha sonra duvar kalıntılarını kaldırma silindiri ortak yuvarlandı
 • Kalıp - onun belirgin kabartma değirmen tasarımının vadede ile duvara bir süs haline gelebilir. kenar ve duvar kağıdı maskeleme eklemlerin eklemeleri korniş, ahşap, alçı, poliüretan veya polistiren köpükten imal dışbükey ya da düz profili ile birlikte kullanılmalıdır de kullanılabilir. İstisnalar bambu duvar kağıdı yapılır - Onları sadece özel bir bambu kalıplama uyacak için. Bu durumda, poliüretan ve sıva pervaz cidar, eklemler shpaklyuyut ve boya doğrudan bağlı olup, daha sonra fazla ofis bıçağı kesme, duvar kağıdı tutkalı. Onlar mobilya parçaları zarar edilemez şekilde kullanılan polistren Yumuşak ve hafif pervaz. Onlar popo üzerinde doğrudan, duvar kağıdı sonra monte edilebilir

Sarı Duvar Kağıdı, döküm ve sarı bahar çiçek deseni

 • İç Baget - Bir poliüretan ya da odun olabilir. Onun avantajı - bu daha fazla işlem gerektirmez - boyama. Ihtiyaca bağlı olarak ayarlanabilir - uçlar, Pervaz veya eklemleri maskelemek için işlem

İç baget duvar kenarına verildi

Oturma odasına kombine duvar kağıdı seçin? Orijinal fikirler videoda değerlendirilebilir:

Alfabe onarmak

temelden çatıya kadar kendi ev inşası

Nasıl odası ve bunların nasıl birleştirmek için duvar kağıdı seçin. 70 tasarım Fotoğrafın oturma odası için duvar kağıdı

salon genellikle herhangi bir evde veya dairede en önemli odalarından biri olarak adlandırılır. Aynı zamanda, o tasarım ve dekorasyon açısından en karmaşık, lütfen ve ailesinin tüm üyeleri için uygun olmalıdır iç tasarım tarafından oluşturulan olarak! Ve yine bu odada zengin, orijinal dekor olmalıdır - bu almak misafirler aile tatilleri ve kutlamaları kutlamak için arkadaşları ve ailesi ile bir araya salonda oldu. Bu nedenle, salonda duvar kağıdı seçin ne tarz ve odanın tasarımının seçimi konular yanı sıra ciddi ve sorumlu davranılmalıdır.

Salon iç duvar kağıdı. fotoğraf

Nasıl salonda bir duvar kağıdı seçilir? duvar türleri nelerdir ve bir seçenek avantajları nelerdir? oturma odası dekore moda trendleri neler? seçimi ve görsel yardımcı duvar kağıdı kullanımına herhangi bir sır odası adjust mı? kısaca bu sorulara cevap çalışalım.

salon için bir duvar kağıdı nasıl seçilir

Ne zaman seçim ve salon için duvar kağıdı satın alma anı, birçok kişi tam anlamıyla seçim için şımarık. Bu sadece çizim, renk ve duvar dokusunun bir seçim yapmak değil, aynı zamanda duvar kağıdı sağ türünü seçmek için çıkıyor. Biz sınıflandırma hakkında genel olarak konuşursak, piyasadaki mevcut tüm duvar kağıdı aşağıdaki türlere ayrılır:

salonda Mor duvarı. fotoğraf Oda için Sıcak kahverengi duvar kağıdı. fotoğraf Salonda Siyah ve beyaz duvar kağıdı. fotoğraf Klasik tarzı duvar kağıdı. fotoğraf

Tabii ki, duvar kağıdı, her tip kendi avantajları ve dezavantajları vardır, yapıştırma kullanımı sunmaktadır. Bu parametrelerin Bilgi objektif ve akıllıca oda (salon) için duvar kağıdı seçimi yaklaştıkça ve size sadece bir çizim veya renklendirme sevdim olmayan seçenek seçmesine izin ancak uygulamaya uygundur olacaktır.

Ayrıca oda için duvar kağıdı seçme sürecinde, gibi parametrelerini belirlemek için gereklidir:

 • renkler;
 • Bir desen veya irade düz duvar;
 • duvar dokusu;
 • Oda büyüklüğü;
 • Doğal ışık salon, vb seviyesi

Nasıl odaları için duvar kağıdı seçmek için: Ana kural ve öneriler

ne salon takım duvar kağıdı anlamak ve gelecekte odanın süs biri haline, neyin yaramadığını ve piyasada duvar kağıdı çok çeşitli içinde yönlendirmek için muktedir için, seçimin birkaç basit kuralları takip etmek gerekir:

 1. Duvar kağıdı seçme (tavan yüksekliği, vb duvarların genişliği, doğal ışığın kalitesi,) oturma odası parametrelerini dikkate alınması gerekmektedir zaman;
 2. Oda için duvar kağıdı rengini seçerken dikkate sadece kişisel tercihlerini almak değil, aynı zamanda hangi yan oturma kuzeyde odalar için oda (ve doğu tarafı soğuk bir paletten seçebilir güney ve batı yerlerin odaları için sıcak ve parlak tonları seçmek daha iyi olduğunu olmalı renk);
 3. Seçim doku ve malzeme (örneğin, lekeler altın parçacığı lüks ve temizleme zenginliği vurgulayacaktır);
 4. Salonun dekorasyonu genel tarzı belirlemek ve tasarımı ve dekorasyonu ortak fikirlerin temelinde desen ve duvar kağıdı dokusunu almak için gereklidir.

Nasıl odası için duvar kağıdı seçin. fotoğraf salonda Duvar. Nasıl seçin. fotoğraf Nasıl odası için duvar kağıdı seçin. fotoğraf salonda Duvar. Nasıl seçin. fotoğraf

Odaya 2014 duvar kağıdı dünyasında Moda trendleri

duvar kağıdı üreticilerinin önerdiği aralıkta arasında zamanki klasik tasarım seçenekleri ve yeni öğeler vardır. oturma odasında onarım yapma, ben yeni değil, aynı zamanda şık bir iç dekora sadece almak istiyorum. sorusunu, odaya en moda ne için duvar kağıdı sor?

oda 2014 Fotoğraf için Şık duvar kağıdı

Salonda duvarların tasarımında cesur ve moda trendlerini kullanmaya korkmamalı:

 • Duvar kağıdını birleştirerek - "evet 9raquo ;;!
 • duvar kağıdı tasarımları üzerinde çiçek motifleri bugün popülerliğinin zirvesinde olduğu;
 • Hala alaka ve çizimlerde geometrik motifler kaybetmez;
 • moda - yumuşak doku ve sessiz, hem de yaldızlı ve ışıltılı olarak;
 • duvar kağıtları da tasarımında kullanılan, ancak oturma odasında bütün bir duvar, odanın dekorasyonunda düzgün seçilen desen entegre etmek daha iyidir onları almak tsoit değil.

Kombine salon için duvar kağıdı. fotoğraf

salonda duvar kağıdı birleştiren - Bir trendy, modern ve etkili yolu!

Hiç kimse gerçeği ile iddia edeceği salonda duvarlar dekorasyon ve oturma odası - önemli bir görevdir. Yani düzgün dekorasyon duvar yapılacaktır, ne kadar büyük ölçüde konfor ve rahatlık derecesi, hem de mekanın görsel algı bağlıdır. Artan bir şekilde, sırayla, bu sorunlar, farklı dokular ve duvar kağıdı motiflerinin kombine edilmesi yöntemini çözmek için. Nasıl salonda duvar kağıdı birleştirmek? Bu soru, biz cevap vermeye çalışacağız.

Kombine salon için duvar kağıdı. fotoğraf Kombine salon için duvar kağıdı. fotoğraf Kombine salon için duvar kağıdı. fotoğraf Kombine salon için duvar kağıdı. fotoğraf

duvar dekorasyonu ile duvar kağıdı birleştirme aşağıdaki türleri:

Onların becerikli ve yetkili uygulama iç güncellemek için değil, aynı zamanda özgün, benzersiz tasarımlar yaratmak için değil sadece izin verir. Ancak, estetik ve sağduyu kuralları hakkında unutmamak gerekir özgünlük peşinde olduğunu hatırlamak önemlidir!

dokunmamış destek malzemesinin üzerinde vinil duvar kağıtları

Salonun duvarları için vinil duvar kağıtları herkesten daha iyi uygun olacaktır. Bunlar avantajları çok büyük sayıda ve zengin modellerin büyük çoğunluğu başarı ile oturma odası bunları kullanmasını sağlar bekliyoruz.

Bu duvar kağıtları başlıca avantajlarından biri, duvarları mükemmel düzgünlüğü farklılık yok nerede başarıyla bunları kullanmak için izin veren bir yumuşatma etkisi olması. Minör ezik ve geçişler resminin altında kaybolur ve bakmadan görsel kağıdı.

Yani, bu duvar kağıtları faydaları:

 • bunlardan (tutkal) ile çalışma kolaylığı;
 • polar - Güçlü malzeme taban duvar kağıdı daha dayanıklı;
 • duvar vinil dış kaplama küçük ev kirliliği korkmayan, temizlik ıslak kolaydır;
 • Zengin bir biçimde etkileyici ve bakar;
 • solmaz ve uzun yıllar kendi görünümünü değiştirmek gerekmez;
 • ustoychivrst aşınma.

vinil duvar dezavantajları:

 • Vinil - yapay kökenli malzeme;
 • buhar ve malzemenin hava geçirgenlik olmaması;
 • Uzun odasında, bu duvar kağıtları yapıştırılan kalacak belirli bir koku olabilir.

Bu normal bir konut evde tamamen yukarıdaki dezavantajları tüm minimize, duvar kağıdı potansiyel tasarımını açıklamaktadır salonu (oturma) odası standları hangi devlet odaları bulunmaktadır.

Boyama için salon duvar kağıdı içini yenileyin. Bu duvarlar yapıştırırken boyalı edilebileceği duvar kağıdı özel bir türüdür ve kural olarak - bir kereden fazla. Sadece seçilen renkte onları yeniden boyamak - Duvar kağıdını değiştirmek zorunda kalmadan odasında durumu değiştirmek için izin verir Kullanışlı ve pratik bir çözüm. Boyanabilir duvar kağıdı üç ana tipe ayrılır:

Bu seçeneklerin her biri önemli farklılıklar ve bileşenlerin üretiminde kullanılan ve teknolojinin sürekli olarak kullanımı vardır. Ne onlara bir şey birleştiren - Bütün bu duvar kağıtları kolayca boyama defalarca tekrarlayabilir dayanabilecek, resim maruz kalırlar.

Kağıt duvar kağıdı bir bütçe seçeneği olarak kabul edilir, ancak bu bu duvar kağıtları dikkat çekici olmadığı anlamına gelmez. Modern teknolojiler üslup çözümlerin yüksek kalite, güzel görünüm, zenginlik olan kağıt duvar kağıdı, üretmek için izin verir.

Kağıt duvar kağıdının birkaç tipi vardır:

 • düz;
 • çift ​​katmanlı kabartma;
 • Nem (yıkanabilir);
 • yapısal;
 • köpürtülür.

duvar kağıdı üretim teknolojisinin bu tür arasındaki fark, bileşenler kullanılmış, ancak ortak yönü onlar tüm bu - ile kağıt baz.

Duvar kağıdı ana avantajları - şudur:

sakıncaları arasında bağlanmaktadır:

 • yüksek nemli yerlerde kullanılamaz;
 • kırılganlık;
 • Yüksek aşınma;
 • elastik olmayan, çok kolay bir şekilde parçalanmış;
 • duvar hizalanma kalitesi talep;
 • duvar veya tavan kusurları gizlemek değil hatayı artırır.

salonun duvarları yapıştırmak için cam elyaf

Cam duvar - Bu canlı odalarda kullanım için ideal olan duvarlar için nispeten yeni ve kendi yolunda eşsiz bir bitirme malzemesidir. Bununla birlikte, bilerek değer olan bir takım mahsurları bulunmaktadır, bu malzeme vardır.

salonda Jakar cam duvar. fotoğraf

fiberglas avantajlarından listesi:

 • rafine, şık görünüm ve saygın;
 • dayanıklılık;
 • yüksek mukavemet ve dayanıklılık.

Bu not ve dezavantajları ile birlikte:

 • yapıştırmak için duvarlar hazırlamak için talepleri;
 • ihtiyaç duvara duvar yapıştırmak için özel bir yapıştırıcı kullanımı;
 • yüksek fiyatlar.

Gerçekten oturma odası dekorasyonu için orijinal bir çözüm tekstil duvar kağıdı olacaktır. ilk olarak, bu çok standart dışı ve gayri gelenekseldir. ikinci olarak, avantajları çok sayıda alaloglarına duvar kağıdı bu tür ayıran ana ait - çevre dostu!

Fayda ve maliyetlerin listesine şunlardır:

 • Kumaş (tekstil) almak herhangi bir renk ve doku kağıdı edebilir;
 • Uzun kullanım ömrü;
 • çevre dostu ve güvenlik.

Bu seçeneğin dezavantajları hakkında konuşmak, o bahsetmemiz geçerli:

 • tekstil duvar için yüksek fiyat;
 • Toz ve neme instabilitesi;
 • duvar kağıdı yapıştırma işlemi için özel gereksinimleri.

Odada duvar kağıdı: temel kuralları

Odada pokleit duvar kağıdı gibi? duvarları duvar kağıdı yaparken kesinlikle takip etmeli basit ama önemli kurallar vardır. Bu devam eden işlerin kalitesini ve dayanıklılığını sağlayacak:

 1. Duvarlar eski kaplama, toz ve kir temizlenecek olan;
 2. Mümkünse, duvar kağıdı önce duvarların yüzeyini düz, hem de onların gibi aşılandı tavsiye edilir;
 3. Bu duvar için seçilen türüne ilişkin yapışma tavsiyeler takip için gerekli olan (örneğin, kağıt duvar yapıştırıcı, dokunmamış ile kaplanır - vs.,);
 4. Modern duvar yapıştırılmış alın en avantajlı;
 5. Bir odada duvar tek bir gün içinde yapıştırmak için arzu edilir;
 6. Tutkal, kurutuldu ve zaman duvar oda havalandırma ortadan kaldırmak için tercih edilir.

Gördüğünüz gibi, duvar kağıdı - bu yaşam alanlarında duvarlar için mükemmel bir seçenek. oturma odası ile ilgili olarak - bu odanın güzellik ve özgünlüğü, onun dekorasyon zenginliğini, odanın ciddiyet verme yeteneğini geliştirmek için bir yoldur.

Önemli olan - duvar kağıdı seçimi için ciddi ve sorumlu yaklaşım, onların kombinasyonu kurallarına uymak ve duvarlara yapışmasını ve daha sonra sonuç uzun yıllar ve güzelliği ve kaliteyi memnun edecek kadar!

Yorum ekleyin Cevabı iptal

oda duvar kağıdı renk seçimi özel dikkat edilmelidir. her renk algısı ve yanlış üzerinde kendi etkisi vardır, çünkü o görsel alanı değiştirmek veya çok rahat bir odada kalmaz yapabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

60 − = 50