Salon fotoğraf fikirleri duvar kağıdı kombinasyonu

Oturma odası için Kombine duvar kağıdı: kuralların bir arada

Büyük ölçüde çevreye bağlıdır giriş atmosfer, ailenin en önemli olayları yerleştirmek. Bu mobilya ve ışık ve salonun duvarları tarafından oluşturulan görsel efektler. Bu nedenle onlar için "giyim" seçimi - ciddi bir sorun.

oturma odası için böyle bir seçenek - bir arada duvar kağıdı, aşağıda ayrıntılı olarak dikkate tasarım fotoğraf örnekleri.

Her şeyden önce, kapsama farklı türleri kombinasyonu sahipleri ideal iç sunulmasını gerçekleştirmek için izin verir. oturma odası için duvar kağıdı fikri ile kombine Fotoğraf, sizinki gibi, ihtisas sitelerin kataloglarında görülebilir.

Ama bazen bir tasarım çözümü diğer hedeflere sahiptir:

 1. kusurları gizler. sürekli bir modeli eğrilik vurgulamak mümkün olmakla birlikte, iyi seçilmiş renkler kombinasyonları yardımıyla seviyeye mümkündür.
 2. İmar. Genellikle salon da çalışma ve fonksiyon uyku, yemek yeme olarak hizmet vermektedir. Hedef bölgede ayrı farklı mükemmel birincil renk veya desen tanımlaması sağlar.
 3. salonu geometrisini dengeleyin. Dar oda daha geniş olmayacak ve tavan, bunların duvar kağıdı veya Poquelin neyi yükseltilir. Duvarlar daha hafif koyu derecelendirilmesi Ancak, görsel alan miktarını artırır.
 4. Görsel olarak, minimal mobilyalara odanın boşluğu doldurmak kontrast döşeme bir duvara vurgusunun verir vurgulayın.
 5. o odak noktası oluşturarak fotoğraf veya bir TV setinin bir galeri, olsun, önemli alana dikkat çekin. şeyler sevilen renk lekeler özellikle avantajlı bakacağız.

Tasarımın kategorisine ait olmayan beşinci sebebi ama hoş barındıran de bulunmaktadır.

Harç depolar önemli bir indirim kalıntıları satıyoruz. Sen çok makul bir fiyata pahalı koleksiyonlarının yüksek kaliteli malzemeler Companion alabilirsiniz.

duvar kendisi seçme hakkı - bu resepsiyonda Önemli.

yüksek tekovskom veya minimalist tarzda oturma odası da durumun tamamlayacak ve kendilerine dikkat çekecektir.

bu tekniğin uygun kullanımı aynı anda birden sorunları çözebilir. Ama başarılı bir şekilde uygulanması için bir kaç kuralı dikkate alınması gerekmektedir.

overbuilt uzay kalmamak için, iki dikey yüzeylere daha fazla maliyet tahsis.

sakin - Kısacası, dar oda duvarları parlak renkler ve uzun ile üzerinde yapıştırılır. Bu da yeniden düzenlemeler olmadan salonun boşluğu genişleyecektir. Sıcak ve soğuk soluk renklerin kombinasyonu da görsel artırmak veya bölgeyi azaltmak için izin verir.

Çoğu zaman bu (kanepenin arkasında) aktif bölge (TV yer) ya da oturma alanı vurgular. Bir pencere ünitesi ile Bölme - sadece tekstil tasarımı vurgulamak için. Bir bölgeyi ayırırlar ve doku kaplama malzemeleri ile oynarken olsun, ton değişmeden kalacaktır.

Accent duvar oda boyunca ses ayarlar. onunla aynı fikirde - renk şemasının seçimi primer, odanın temel tonu olmalıdır.

Zemin fotoğraf duvar kağıtları - Bu tekniği gerçekleştirme en basit yöntemi. Gerçek fotoğraf, çiçek desenleri ya gölge projeksiyon oturma odasının alanı dönüşümü ve bir üslup iç eksene istedi olacaktır.

Bu klasik bir yöntemdir. İki tamamlayıcı madde ile uyumlu geleneksel olarak - ve koyu siyah-beyaz hafif desenli.

eklem koltuklar ve sandalyeler kapı açma veya üst düzeydedir. Bağlantı hattı aynı düzeni sınır, şerit veya kalıp çizilmiş.

Ancak, iç tasarım güncel trendler bu tekniği yenilemek izin verir. Harmony resimlerinde keyfi frekansa sahip tabandan tavana pencereler ile dönüşümlü.

Duvar kağıdı arasında yumuşak sınır - fikrinin başarılı bir şekilde uygulanması için anahtar. Eğer zemin veya tavan seviyesini değiştirdiğinizde başlangıçta seçilen kılavuz değişmeden kalmalıdır.

eklem sandalyeler üst satırında yönelimindeyse, ayrıca sürtünme bir sınır koruma görevi görür.

yatay birleştirme yönteminin avantajı - kendi Evrenselliğe. Bu, farklı kalınlık ve duvar kağıdı dokusunu birleştirmek için en başarılı yoludur.

Kağıt ve tekstil, vinil ve tela uyumlu ve orijinal bakacağız. renk seçiminde kısıtlamalar da mevcuttur.

Yatıştırıcı renkler İngiliz ev huzurlu bir atmosfer yaratır. Aydınlık ve kontrast - dinamik gençlik tarzı. Her şey sahiplerinin fikir ve karakterine bağlıdır.

Değişim resim tavan görsel yüksekliğini artırmak için kullanılmakta, böylece dikey kağıdı. etkisi daha net, çizgili dönüşümlü tiner.

Biz aynı yöntemi uygularsanız Çok uzun süreli duvar, daha kısa görünecek. Bantlar farklı frekans ve düzenli olarak alternatif olabilir.

Ayrıca aydınlatma ayarlamak için basit bir yoldur. Yeterince ışığa maruz hafif sesi koymak için yeterlidir.

uyumlu malzeme sayısı iki ila beş arasında değişebilir. Hat ara-yüz dikey isteğe göre - bir zigzag veya yumuşak bir dalga ile deneme.

Aynı spektrumun ışık ve karanlık değişme kombinasyonu çizgili dinamiklerini getirmek zıt, gölgeler oyunların izlenimi verecektir. arka plan üzerinde bir desenle serpiştirildiği Pürüzsüz kumaş oturma odası sütunlu salonun ciddiyet verecektir.

Bütün seçiminde basitlik ve dikey çizgili yapıştırma belirli ilkelerin bilmelidir için:

 • Çok ila iki parlak resimler ve tek renkli oranlarda münavebe avantajlı görünüyor;
 • Duvar tamamlayıcı muntazam kalınlıkta olması gerekir;
 • Sen cesur renkler doku siyah ve kırmızı, ama ilginç dahil denemeler yapabilirsiniz.

Kural olarak, bu yöntem yalnızca dekoratif bir unsurdur.

bazkat üzerinde desen ve dokuları duvar kağıdı çeşitli keyfi boyutu adet yapıştırılmış. hepsi istenen görünüm bağlıdır - sayı ve formda herhangi bir kısıtlama yoktur.

İlk adım - dekoratif insert için bir yer seçin. Raflar, aynalar ve boy dolapları o mobilya ile darmadağın değildir yüzeyini seçmek en iyisidir, böylece kendilerine dikkat çekecektir.

Her kalıp çerçeveye eğer parçanın takılması, tam bir resim gibi görünür. Bu seçenek klasik tarzda oturma odası için uygundur.

İç süs eşyaları lezzet neoclassics uygun karmaşık geometrik şekilleri vermek için. Dikdörtgen ve kare Barok ruhu getirmek.

bütün hizmet edebilir yürütme duvar kaplama eklerin basitlik ve imar araç. renkli parçaları içinde Yerleştirme çocuklar için dinlenme alanı ve oyun gösterebilir.

uçlar yamalı bir tür olarak kabul edilebilir. Görevi - Odanın maiyeti içinde parlak bir nokta oluşturarak, böylece yaratıcılık için kapsamı garantilidir.

Bu durumda, farklı boyut ve döşeme parçalarının renk herhangi bir sayıda kullanarak. performansında tek kural - faturalar eşleşen "yamalar".

oturma odasında nişler benzersiz bir şekil vermek ve teknoloji veya gösteri dekor karşılamak için hizmet vermektedir. Ve tasarımın başarılı seçim ile iç parlak vurgular ekleyin ve kendilerini dekorasyon olurlar.

Bu yapı özelliği - zaten seçili olduğundan aslında. Sadece küçük bir aksan veya tonları oyunun çeşitli gerekir.

kombinasyon bize niş alan vurgulamak ve nesneyi içeren için en uygun arka plan oluşturmasına olanak sağlar. Tüm tek sesli temelde niş uygun duvar daha sessiz renkler ya da desenli duvarlar tasarımı.

Bu niş içindeki malzemelerin çok etkileyici kombinasyonu görünüyor. Örneğin, düz bir yüzey üzerinde kesilmiş diş duvar gibi alçı ortaya çıkar.

geri Gradirovanie ışıktan karanlığa gölgeler ve önemsiz görünüyor ve uzay niş derinlik katacak. Aynı zamanda tasarım için ilginç bir seçenektir - arsa duvar kağıtları.

Gizli bir odada yanılsaması yaratmak ve konfor eklemek, doğal malzemeler taklit Kaplı doku niş yüzey.

 1. Spektral prensip tonda farklı bir renkte duvarlar için giyim seçiminde dayanmaktadır. Sen akuamarin ila bej çikolatadan geçişi yapabilir gök mavisi turuncuya ya limon - seçim sınırsızdır.

yok duvar kağıdı çeşitli seçiminde Sıkı kurallar - bu tat ve fantezi meselesidir. Ama profesyonellerin bazı sırları bilmek yararlıdır duvar kağıdının uyumlu ve etkili bir kombinasyon oluşturun.

Üreticinin katalogdan oturma odası için bir arada duvar kağıdı seçin. Kural olarak, gerçek fotoğraflarla kullanılabilir hazır seçenekler vardır. eklektik tarzda yaşayan için, minimalizm ve yüksek teknoloji doku özdeş seçilir, ancak renk veya ceket desende farklı.

klasikleri için severler bir resim ya da iki ila dört tonları daha koyu olan tek renkli duvar kağıdı bir çift seçmek en iyisi olur. Parlak, doymuş renkler sessiz nötr ile dengelenmektedir.

soyutlamaları ile - Çiçek desenleri ağaç, şerit ve hücrenin altında dokulu tuval iyi görünüyorsun. bölümleri maruz kalmamak için de duvar kağıdı, dikey bir kalınlık ve kalitede için uygun olmalıdır için.

Seçilen örnekler aydınlatma şartları ve yaşam durumun oldukça farklı görünebilir. Gerçek resim vardı ne ise, yerinde tamir bunları test etmek güzel olurdu. oturma odasının iç komple bakacağız ise seçilen duvar kaplamaları rengi mutlaka ayrıntılı olarak durumu çoğaltmak.

Ne duvar kağıdı birleştirerek kaçınılmalıdır

Eğer profesyonellerin yardımı olmadan, her şeyi kendimiz yapmak isterseniz, kombine duvar kağıdı ile tasarım oturma odası iç farklı örneklerin fotoğrafları bakarak başlamalıdır.

Oturma odasında veya dikey desen olurdu dar, alçak tavanlı iyi seçim için değil duvarın tüm uzunluğu boyunca arzu yatay kalıptır.

Tabii zıt kumaş ve küçük bir odada ikiden fazla kombinasyon ortakları "ezme" görsel bir etki yaratabilir. Parlak sesi olarak görsel alanını artırmak.

Kaplamalar koyu renkler ek aydınlatma gerektirir. onlar kasvetli bakacağız kuzey tarafında oturma odasında;

Mobilya dikey hizalanmış şerit aşırı alanı kapsayan ve bu şekilde amaçlanan etkisini azaltmak;

farklı kalınlıkta bölümlere düşey ağlarının birleştirilmesi ile görünür hale gelir. Onlar sınırları veya pervaz hazırlamak zorunda kalacaktır.

Fikirlerinizden başarılı bir şekilde uygulanması için anahtar - En başarılı renk ve desenleri birleştiren sizin hayal ve kaliteli malzeme seçimi, sadece bir zaman meselesi olacaktır.

Detaylı analiz ve duvar kağıdı çeşitli avantajları açıklama karşılaştırılması.

şimdi moda modelleri duvar kağıdı bulmak ister misiniz? son moda detaylı incelemesi.

Biz boyama özellikleri için duvar kağıdı seçimi hakkında konuşmak. Eğer onlar 4 çeşit olduğunu biliyor muydunuz?

oturma odasında duvar kağıdı kombinasyonu - duvar kağıdı farklı türde birleştirmek fikri

Oturma odası - dinlendirici ve eğlendirici bir oda. Tasarımı duvarlarının tasarımı büyük ölçüde bağlıdır. Yeni çıkmış teknik duvar kağıdı tasarımını birleştirmektir. Bu orijinal ders yaşam alanı yapmak ve tüm iç odanın olağandışı temasını vurgulamak için yardımcı olacaktır.

Duvar kağıdını seçerek farklı doku ve renkleri birleştirerek temel kuralları dikkate alınması gerekmektedir zaman, hayal gücü ve tat veya internette bir casus hazır çözümler duygusunu içerir.

duvar kağıdı bir arada Özellikler

Başarıyla doku ve renk maddelerinde farklı o kadar kolay değildir birleştirin. onları satın dışarı çıkmadan önce, burada, dünya için ve boyutlarını değerlendirmek gerekir genişletilip, gizlemek gerekir ve yüksek tavanlı yapabilir düşünün.

Bu duvar kağıdı bir kombinasyonu seçimi öncelikle muhtemelen odasında, mobilya renkleri ve çeşitli dekoratif unsurlar karar vermesi konusunda belirtmek gerekir.

aşağıdaki gibi en önemli kurallardan biridir, gerisi şunlardır:

 • renk tayfı. parlak renkler yenilikçi kombinasyonları overreliance, konfor yaratmak için yardımcı olmamaktadır. Doymuş renkler başkalarının dikkatini çeker ve gözünde "dövmek".

 • Alış duvar kağıdı. Eğer tasarımcı ve katalog yardımı olmadan, kendi seçim karar verirseniz, o zaman, seçilen rulo satın onları birbirine bağlamak ve birbirleri ile kombine edilip edilmediğini görmek gerekir. Numuneler dokusunu eşleşmesi size en iyisidir ve bir üretici üretir eğer fiyat, mükemmel. Ihtiyaç tam olarak aynı renk satın almak ne zaman ki, ton numarası ve duvar toplu tutmak için gereklidir.

 • tezat bir oyun.Alışılmadık büyük desenli muadilleri ile birlikte düz duvar kağıdı bakmak. Bu durumda renk düzeni ikincil bir rol oynar, monokrom versiyonu daha parlak renkler gidecek pastel tonları ve çiçek motifleri veya diğer çizim varyasyonları olabilir. Pürüzsüz seçeneklerle Dokulu duvar kağıdı ahenkli bir bakış.

 • Görsel yanılsama. duvar kağıdı ile bir oda genişletmek veya daha yüksek yapabilirsiniz. Küçük desen ve yatay çizgili ayrıldı, çıtalar veya korniş parlak renkler oda daha fazla hacim yapacak ve tavan duvar devam görsel olarak pripodnimut.

  Bu basit nüanslar bağlılık, ilginç bir duvar kağıdı seçin, ve onları doğru düzen yardım etmek elverişli koşullar yaratabilir.

  canlı duvar kağıdı çeşitli işlemek için beş zaman içinde test edilen düzenleri vardır:

  1. Dikey düzenleme.
  2. Yatay kombinasyon.
  3. Duvar.
  4. Yorgancılık kombinasyon.
  5. Ekler.

  her nüanslarını düşünün.

  Genellikle iki renkli duvar kağıdı zıt seçer, ancak temelde geniş bant olduğunu ve üç tonları kullanmayı tercih ederseniz, o zaman dar olmalıdır. Bitişik renklere dur değer daha rahatlatıcı türü için. onların zıt renklerin eğer bantları Alternatif oda ilginç bir tür elde edebilirsiniz, aynı genişlikte duvar kağıdı seçmek gereklidir.

  Farklı desenlere sahip veya kendine renkli olabilir. Bu şeritler her zamanki gibi "butt" bağlanır ve zik-zak olabilir geçiş başka bir rulodan.

  İki şerit bir ton ve diğer ses optimal kombinasyonu olarak kabul edilir iki renk kullanırken Öncelikli bantları farklı olabilir. Eğer çiçek motifi veya karmaşık tasarımlar seçerseniz, rekreasyon alanı vurgulamak için kanepe arkasında bulunan duvarın kendi bölümü üzerinde yapıştırmak mümkündür. renkli duvar kavşağında planochki veya pervaz yapıştırılabilir ve tavana bunları çoğaltmak.

  Bu kombinasyon özel bakım gerektirir. Çoğu zaman aksi yüzeyinde tüm kusurları görünür olacak, tamamen pürüzsüz duvarlar için kullanılır. ahşap kaplama ile birlikte bir organik duvar görünümü, yatay bir kombinasyon halinde. Onlar odaya saygın bir görünüm verir.

  Konseyi: Farklı dokular duvar kağıdı kombinasyonu doğru vurgu için yardımcı olabilir.

  Işık duvar kağıdı bordürleri ve lake kaplı ahşap çıtalar şeklinde, hem de kağıt tabanlı meslektaşları iki yapıştırılmış sınırları arasındaki duvarın üst ve üstüne karanlık meslektaşları üzerinde yapıştırılan, ancak daha sıkı kendilerini duvar kağıdı olmalıdır. duvar kaplamaları Yatay kombinasyonu geniş odalar uygulanır. Oda geniş ama düşük bir ise, duvar kağıdı geniş bir metreden fazla olmalıdır.

  yapıştırırken en tutkal rulosu uzunluğu zor olduğu için oda açıkça, ölmüş ve duvar kağıdı arasında ortak tespit edilmelidir. kat, değil tavan seviyesine vymeryat duvar kağıdı düzey maliyetleri görsel duvar kağıdı hat mobilya seviyesini aynı olmalıdır çünkü.

  Genellikle bir kanepenin arkasına ya onun önünde var. Bazı arsa ya da çiçek motifi gösteren geniş bir tuval vardır. Bunlar tamamen ya da kısmen okleivaya, bir duvara monte edilir, ve oda geri kalanı genellikle tek renkli duvar oluşturulmaktadır. Photowall nedeniyle uzay görsel bölmek ve bazı bölümlerini vurgulayabilirsiniz.

  Duvar 40 yılı aşkın için kullanılır, ancak yine de hiç bir şey yitirmemiştir ve hatta, tam tersine, popülerlik kazanmaktadır, özellikle 3D eşdeğer ve umudu ile varyantları. İkincisi, küçük oturma odaları için önemli olan çok daha büyük boşluk olabilir.

  kalıp içine Duvar klasik tarzların birinin oluşturulmasının odası ve yardım ilginç alanı sağlayabilir.

  duvar kağıdı çeşitli, aynı zamanda kumaş, dijital duvar resimleri bir parça sadece kullanarak bunları oluşturmak için.

  Bunların kullanımı, ilk olarak daha iyi bir monofonik arka duvar kağıdı gerçekleştirmek ve daha sonra tezyin edilmiş duvarın üstüne uçlar ve sınırlı süsler veya kalıpların monte edilmelidir. Ne zaman seçme insert malzemesi onlar daha sıkı olması duvarların temel arka plan gerekir dikkate almak zorundadır.

  Konseyi: Duvarlar sadece papered olamaz, ama aynı zamanda bir parlak veya pastel renkler boyamak için.

  Büyük ekler oda düzgün onun yüksekliğini azaltmak ve görsel büyütmek için insert takılmış, dar ve yüksek ise geniş bir oturma odası imar için kullanılırlar.

  Bunlar nadiren salonun dekorasyon için kullanılır, bunlar olağandışı şeyler kendilerini çevreleyen ister yaratıcı insanların, tercih ederim. duvar kağıdı bu tür için birkaç adet bir arada olması gerekir ya da farklı varyasyonlar rulolar. Renk ve doku daha iyi, ne daha kontrast etkilemedi.

  herhangi bir şekil kesilebilir kanatların ile: kare, dikdörtgen, rhomboid, bir panelini yaratmak veya kapı ve pencere açıklıkları düzenlemek mümkündür.

  uygulamaya fikirleri bir uygulamasında, birinci kesim parçaları genişletilmesi gerektiğini ve birlikte bakmak nasıl istenilen konuma onları takmak için ondan sonra, ama ana şey - Aksi fikri kötü karikatür olurdu, aşırıya kaçmayın. Bir duvar veya paçavra ile küçük alan güzel bakacağız, ancak tüm oda zaten saçma üzerinde onlar yapıştırılan. oturma odası arka geri kalanı çoğu greft bulunan renk şemaları biri tarafından seçilmelidir.

  Bu yaratıcı çalışmalarından önce yine teklif edilen tasarımcılar seçenekleri göz önünde ve daha sonra en uygun seçmelisiniz.

  oturma odasında duvar kağıdı Kombine alımı buna özel bir çekicilik verecektir. Kural ve zevkli tüm yürütmek için gereklidir ve oda sıradışı kombinasyonları ile ışıltı olacaktır. Fakat her iş o uyum mobilya ile kombine ve odasında kendisini iyi görünüyordu sağlamak için teklif edilen seçeneklerinden herhangi bir kombinasyonu ilk ayrıntılı olarak düzenlendiği gerektiğini ayrıntılı bir yaklaşım gerektirir.

  Henüz yorum yapılmamış, ancak görüş yazmak veya soru sorabilirsiniz.

  Salon fotoğrafta duvar kağıdı iki renk kombinasyonu

  Duvarlar oda tasarımının algı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. oturma odasında farklı duvar kağıdı kullanarak ve bunları birleştiren kataloglarda fiili resimlerde ve web siteleri tasarımı görülebilir güzel bir iç oluşturmak için. Ancak, rengi farklı ve duvar kağıdı dokusu uyumlu görünüyordu ve avantajlı, kuralların bir dizi gözlemlemek gerekir için. Birkaç renkler, farklı dokular, düz ve desenli duvar kağıdı ve benzeri birleştirebilirsiniz salonun iç. Mevcut malzeme yelpazesi kendi içinde o yaratıcılık ve yeni fikirler için odasıdır harika.

  Neden duvar kağıdı bir arada gerekiyor

  Farklı renk ve dokular sadece kullanımı iç oturma odasında estetik değeri vardır. Bazen duvar kağıdı bir veya başka bir kombinasyon küçük kusurları duvarlar veya görsel hizalama boşluk düzeltmek için izin verir. Bazı durumlarda, ilgili birleştirme farklı yöntemleri:

  • Yüksek tavanlı görsel rahatsız görünen bir kutu gibi görünüyor oda boyutu küçüktür. duvarlarda duvar Doğru seçilmiş kombinasyonu sayesinde düzeltilebilir.
  • Eğer gerekirse, birkaç bölge veya kapı yokluğunda birbirinden farklı odalarının ayrılması bir odadan ayrılması.
  • Çok uzun oturma odası, görsel geniş veya kısaltılmış yapabilirsiniz.
  • o ivme vermek için renk ve duvar kağıdının dokusu içinde farklı gerekli mobilya, değil boş bir duvar varsa.
  • vurgu duvar ya da bunun bir kısmını izole etmek. Genellikle yatak veya kanepe duvar izole örneğin alan bölgelere ayırma ile birleştirilir.

  Elbette, bu birbiriyle duvar kaplamaları bir arada gerekebilir tek bir durum değil. ve bir başyapıt dönüştü oturma odası - biraz hayal gücü ve stil duygusu ile.

  Duvar kağıdını nasıl birleştirilir

  onarım başlamadan önce o öncesinde hazırlık ve güzel bir iç bazı bilgisi olmadan oluşturmak mümkün olmadığını hatırlamak önemlidir. doku birbirlerine renkler ve farklı malzemelerle kombine olarak, bu oturma odası için uygun olduğunu ve neyin yaramadığını belirli bir ışık davranır gibi - hesap her şeyi içine almak gereklidir. Bu nedenle oturma odasında duvar kağıdı duvar seçim kriterlerinin tanımlanmasını gerekli önceden geçerli:

  • daha da dekor, tamamlayıcı renk ve oda genel atmosferi miktarına bağlıdır dan, duvarların ana tonunu tanımlamak;
  • Görmek istediğiniz dokuyu seçin (kural olarak, pürüzsüz duvar kağıdı ile kabartma arasındaki seçimdir);
  • Duvarlarda süslemelerin olup olmayacağını düşünün; ayrıca bunları birbiriyle birleştirmeyi mi planlıyorsunuz? (Desenler boyutu değişebilir,
  • Sebze, soyut, sıkı geometrik formlara veya hatta tüm parsellere sahiptir);
  • Seçilen duvar kağıdı iç dekor, perde, mobilya ile birleştirilmelidir.

  Planı iyi düşünmüş ve eskiz yaparak, onarıma kendiniz başlayabilirsiniz. Duvar kağıtlarını birleştirme seçenekleri çok büyük. Oturma odasının iç kısmındaki kombine duvar kağıdının renk ve dokusunun farklı kombinasyonları aşağıdaki fotoğraftan görülebilir.

  renk tayfı

  Renk yalnızca iç mekan algısını değil aynı zamanda bir insanın psikolojik durumunu da etkiler. Farklı renkler insanlar tarafından farklı şekillerde algılanır, ancak birkaç genel kural vardır. Kırmızı, turuncu ve parlak sarı, ayrı aksesuarlar veya duvarın bir parçası olarak dikkatle kullanılmaları gereken çok canlı renklerdir. Mavi tonlar sakinleşti ve çalışma moduna ayarlandı ve yeşil renk neşe ile nitelendirildi.

  Renk seçiminden, oturma ocağının algısına bağlı. Tipik dairelerde odalar genellikle çok küçüktür, bu yüzden duvarların dekorasyonunda ağırlıklı olarak açık renklerin kullanılması ve bunları büyük süslemelerle aşırı yüklememesi daha iyi. Işık dekorasyonu ve şeritleri alanı görsel olarak genişletiyor. Aynı zamanda, koyu renkler odayı çok daha sıcak ve rahat hale getirmekte, görsel olarak azaltmaktadır.

  Önemli! Koyu renkler düzensiz şekle sahip odalarda aksan olarak kullanılabilir. Uç duvarlar uzun duvarlardan daha koyu hale getirilirse, bu görsel olarak odayı daha kısa yapacaktır.

  Pastel renklerindeki oturma odasının büyüklüğüne bakılmaksızın, kazan-kazan seçeneği olacak. Nötr arka plan boş bir tuval olarak hizmet eder, bu da istediği gibi dekore edilebilir. Oturma odasının iç kısmında çok soluk ve sıkıcı görünmüyor, birkaç renkle seyreltebilir veya parlak vurgular kullanabilirsiniz. Duvar kağıdının türe veya dokuya göre birleştirilmesi gerektiğini unutmamak önemlidir. Farklı süs eşyaları kullanmayı planlıyorsanız, arka planın aynı renkte olması gerekir ve bunun tersi de olabilir - farklı tonların duvar kağıdında bir desen. İyi görünümlü kontrast kombinasyonları, iç dinamikleri ve parlaklığı verir. Bir çizim odasında iki veya daha fazla renkten oluşan duvar kağıdı kombinasyonunun çeşitleri bir fotoğrafa bakılabilir.

  Birleşim çeşitleri

  Trellizelerin birbirleriyle ve diğer malzemelerle yetkin birleşimiyle eşsiz bir iç mekan yaratabilirsiniz. Bu dekorasyon, odanın eksikliklerini görsel olarak aydınlatmakla kalmaz, aynı zamanda oturma odanın iç mekan konusunu ve ev sahiplerinin tadını vurgulamak için de yararlıdır. Duvar kağıdı sadece renk, doku veya desenle değil aynı zamanda onları alçı sıva, sıva, ahşap gibi diğer kaplama malzemeleri ile birleştirilebilir.

  Dikey çubukların kullanılması, alanı görsel olarak genişletip tavanı yükseltebileceğiniz eski bir tekniktir. Farklı renklerin çizgilerini birbiri ardına yapıştırmak kolaydır, özellikle gölgeler-arkadaşlar ise kolaydır. Zıt renklerin bir kombinasyonu olduğunda zorluklar ortaya çıkabilir. Karşıt çizgiler gözleri keser ve büyük miktarlarda bu dekor kullanmaya değmez. Çizgiler aynı gölge olabilir, ancak farklı dokuları vardır.

  Renk veya doku üzerindeki farklı duvar kağıdı çizgileri, uyumlu bir kombinasyon için belirli oranlar kullanılması gerektiği için duvara yapıştırılamaz. Dolayısıyla, gölge-arkadaşları, örneğin çimenlerde yeşil ve açık yeşil kullanırsanız, en uyumlu olanı, bir gölgenin şeridi diğerinin iki şeridi ile değiştiği zaman 2 ile 1 arasında bir kombinasyon şeklinde görünür. Kontrastlı duvar kağıdı aynı desene sahip olması durumunda daha avantajlı görünecektir.

  İpucu! Farklı tonların dikey çizgilerinin kombinasyonu, ancak aynı desen ile çizim alanı çok büyük değilse, uygun görünecektir. Bu şekilde sadece birinin duvarlarından veya bir bölümünü kaplamak yeterlidir, aksi takdirde oturma odasının iç kısmı tatsız görünecektir.

  Düşey kombinasyonun tersine, yatay biraz daha karmaşıktır. Bu durumda, bu tür oturma odası duvarlarının dekorasyonu için, duvar kağıdını ahşap paneller veya MDF panelleri gibi diğer bitirme malzemeleri ile tamamlayabilirsiniz. Bu kombinasyon klasik iç mekanlara, özellikle İngiliz ve Viktorya tarzlarına uyacaktır.

  Farklı dokuların ve materyallerin bir birleşiminin yardımıyla, oturma odası ortamında belirli ayrıntıları belirleyebilirsiniz, özellikle de böyle bir arka plan görünümü olan mobilyalar. Yatay şeritlerin odayı görsel olarak daha düşük bir seviyeye getireceğini, ancak oturma odasını genişletebileceğini dikkate almalısınız.

  Bu, oturma odasındaki duvarlarda duvar kağıdını birleştirmenin en yaratıcı varyantı. Duvar kağıdındaki kontrast renklerin yardımıyla, iç mekan - mobilya, pencere ve kapı açıklıkları, nişler, çıkıntılar - herhangi ayrıntılarını vurgulayabilirsiniz. Bununla birlikte, bu bitirme seçeneğinde yetkili bir yaklaşım ve kusursuz bir lezzet gerekiyor, aksi takdirde iç risk saçma bir karikatür haline geliyor. Bu yöntem modern stillerde, örneğin pop art veya modern uygundur.

  Önceki kombinasyon tiplerinde olduğu gibi, patchwork paneli için de aynı kurallar geçerlidir. Duvar kağıdı, birbirleriyle renkte harmanlanmalı ve iç kısımyla kombine edilmelidir. Mobilya, özel aksesuarlar, tekstiller veya herhangi bir ton ve stille uyum içinde nötr renkler seçmek için finiş yapılabilir.

  Salon duvarlarının döşeme dekorasyonu, renklerin ve dokuların seçkin bir seçkisi ile şık ve güzel görünüyor. Fotoğrafta, duvarların dekorasyonunda kombine duvar kağıdının türevlerini hırpani bir teknikle görebilirsiniz.

  Ayrı oda ve imar

  Odaları bir odaya toplamaya karar verirseniz veya tersine oturma odalarını bölüme bölmeye karar verirseniz, bu basit yöntem size alanı tanımlamanıza yardımcı olacaktır. Bölmeler, bölmeyi süslemek için içeride çok hantal görünebilir, farklı duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

  Oda veya bölgelerin her biri renk ve doku duvar kağıdına farklı şekilde yapıştırılabilir, ancak burada dikkatli olmak gereklidir. Yelpazedeki renkleri seçmeye çalışın; böylece iç mekanlar daha uyumlu görünür.

  Renkler çok farklıysa ve birbirleriyle çok iyi karışmazlarsa durumu perde, halı, yatak örtüsü yardımıyla düzeltebilirsiniz. Bir odadaki tekstiller veya mobilya döşeme tonları, diğerinin duvarlarının rengiyle uyumlu olmalıdır.

  Parlak güzel duvar kağıdından dekoratif ekler her içyapıyı çeşitlendirir. Çok ilginç süs eşyaları ve zengin renk paleti ile duvar kağıdı satın almak her zaman mümkün değildir. Bu durumda, bir rulo satın almak ve oturma odasının daha natürmort süslü duvarlarının arka planında bir dekorasyon olarak kullanmak için bir seçenek var. Ekler sadece normal duvar kağıdını değil aynı zamanda duvar kağıdı, kumaş, duvar resimlerini de sunabilir.

  Oturma odasının iç kısmını parlak uçlarla çeşitlendirmeyi planlıyorsanız, öncelikle kendileri için uygun bir zemine dikkat etmeniz gerekir. Duvarları bitirmek için boya, sıva, tek renkli duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Eklerin kendileri, oturma odası duvarlarının dekorasyonunda kullanılan arka plandan daha yoğun olmalıdır.

  Önemli! Bunları ayrıca kaburgalar, kalıplama veya sıva ile seçerseniz, ek parçalar daha gösterişli ve daha parlak görünür.

  Büyük eklemelerle, oturma odasını birkaç bölgeye bölebilirsiniz. Duvar kağıdı ve diğer malzemelerden yapılan eklemeler sadece duvarları değil aynı zamanda tavanı da süsleyebilir. Çoğu zaman böyle bir dekoratif unsur tavanın ortasında bulunur. Bununla birlikte, böyle bir dekorun görsel olarak odanın yüksekliğini düşürdüğü unutulmamalıdır. Nasıl görünür? Oturma odasının iç kısmında yer alan eklentileri içeren duvar kağıdını birleştirmek aşağıdaki fotoğraftan görülebilir.

  Onlara uygulanan hacimli bir fotoğraf görüntüsü olan duvar kağıtlarıyla birlikte oturma odaları ve diğer odaları dekore etme neredeyse yarım asır önce gerçekleşti. O günden bu yana teknoloji değişti ancak aynı zamanda duvar kağıtlarının kalitesi - görüntüler son derece ayrıntılı ve gerçekçi hale geldi. Salonun duvar veya tavanından birinin dekorasyonu, salonu bölmelere bölmeye ya da tersine odanın farklı bölümlerini birliğe birleştirmeye olanak tanıyacak.

  Üzerindeki fotoğraf duvar kağıtları ve resimler iç mekan stiline göre seçilir. Böyle bir görüntünün, dinlenme bölgesinin kenarından veya onun karşısındaki duvardan yapıştırılması önerilir. Görüntüler farklı olabilir. Bu nedenle, ülke ve provence stillerinde pastoral manzara veya sahildeki veya bahçedeki bir pencereden bir görünüm uygundur. Etnot için, savana veya ormandaki vahşi hayvanlar görüntüleri uygundur. Ve çatı katındaki oturma odasında endüstriyel görüntülerle bir fotoğrafa sığacak.

  3D efektli versiyon daha popüler hale geliyor. Çok sayıda görüntünün yardımıyla, oturma odası alanını görsel olarak neredeyse sınırsız hale getirebilirsiniz. Bir perspektifli duvar kağıdı, alanı 1.5 veya daha fazla artırma etkisine sahiptir. Bununla birlikte, inanılmaz bir sonuç olmasına rağmen, fotoğraf duvar kağıtları küçük odalardaki kaplamalar olarak kullanılması önerilmez.

  İlk bakışta, duvar kağıdı ilginç ve orijinal bir şey bulmak zordur, oldukça sıradan bir malzeme gibi görünüyor. Bununla birlikte, farklı türde goblenlerin oturma odasında birleştirilmesi, iç aydınlık ve bireysellik kazandıracaktır.

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  14 − 13 =