Komarovskiy nemlendirici

nemlendirici: yorumlar, yararları ve zararları (Komorowski)

kullanılmadığı için başlangıçta talep nem tutucular rağmen hava nemlendirme Değerlendirme cihazı kademeli olarak arttırılır. Birçok doktor anlamıyla bu cihazları "itmek" başladı sonra onlara olan ilgi kendi programlarını reklam ve kliniklere hastaları teşvik ortaya çıkmaya başladı. mükemmel bir çözüm çocuk öksürük ve sümük başladığında - Bugün bile Dr Komarovsky sürekli nemlendiriciler vurguladı. Ama neden nemlendiriciler bu kadar etkili ve çok yönlü olarak kabul edilir?

Bu havayı ve bütün iç mekan ortamını iyileştirmek için bir araç sadece değil - Doktorlar şu anda nemlendiriciler düşündürmektedir. Onlar da sağlığı üzerinde büyük bir etkisi vardır. Ancak, ilk etapta onlar çocuklar değil, yetişkinler sağlığı bahsediyoruz. Övgü reklam ziyade, bu cihazlar gönderildiğini görünebilir. Yine, bunun nedeni bu modern ile çalışması için sağlık durumu ve esenlik içinde bazı olumlu değişiklikler elde etmek mümkündür anlamına gelir yadsınamaz.

nemlendiricileri uygularken aşağıdaki gibi Günümüze yarar, gözlenen:

 • hava ve toz mukozayı tahriş ve "kabuk" öksürük gelişmesine neden mümkün olduğunu içinde bulunan kuru maruz kalmaya karşı korur;
 • Bu süreç öncelikle deri yoluyla meydana geldiği çocuklar için özellikle önemlidir ısı transferi, geliştirmek;
 • Daha kolay ve daha iyi nefes yapar ve öncelikle solunum hastalıkları için gereklidir;
 • iyileşme sürecini hızlandıran ise, soğuk mukus de çıkış temin edilmesi;
 • alerji geliştirme, genellikle astım hastaları ve hatta sağlıklı kişilerde toz gözlenir riskine karşı kalkan;
 • bağlıdır normal su dengesi, diğerlerinin yanı sıra, cildin durumunu muhafaza eden.

Aynı zamanda, nemlendiriciler bazı dezavantajları yok değildir. bunlar nemlendirme yoluyla ortaya çıktığı buharlaştırma işlemi ile hava ile bağlanır. Bu cihazların ana hasar ilk suları içinde bulunan çeşitli yabancı maddelerin içine hava girişine indirgenir. o havayı giren bu aynı kirleri yerleşir çünkü Oysa sadece insan sağlığına zararlı değil, aynı zamanda mobilya odasında mevcut değil. Iken kesinlikle daha tehlikeli seçenek - akciğerlere yabancı maddelerin nüfuz.

Tüm tüketicilerin nemlendiricilerin üreticileri tarafından sunulan bilgileri güvenilir. Bu nedenle, doğru çözüm tıp uzmanlarının desteğini olacaktır. Dr Komarovsky - en etkili ve tanınmış biri. Bu konudaki görüşü, onun açıktır - Nemlendirici çocuklu aileler için neredeyse vazgeçilmez bir cihazdır. etrafında% 60 nem bakımı, soğuk muzdarip ya da soğuktan muzdarip çocukların durumunu hafifletmek döner.

Komorowski rağmen, aynı zamanda da, bir nemlendirici ve kış batarya yakınında verilen suyun bir leğen kullanılarak, örneğin, arzu edilen etkiyi elde söyledi. Sadece o zaman nem seviyesini izlemek için oldukça zor olacaktır. Ama cihaz kalitesini bulduktan sonra, Komorowski hala bununla ilgili değerlendirmeleri okuma tavsiye ediyoruz. Onlar daha eksiksiz bir resmini sunmak yardımcı olacaktır.

"Çocuk bakımında mükemmel bir asistan"

doktorun önerisine göre aşırı ısınmasını ve alerji çocuğu korumak için bir nemlendirici satın aldı. Maliyet cihaz oldukça ucuzdur. Model, bu arada, Ballu UHB-200 idi. O işlemek için çok kolay olduğunu ortaya çıktı. Yeterince dolum biri yaklaşık 6 saat boyunca çalıştı nemlendirici için. Doğru, orada biraz gürültü, ama uyku çocukla karışmaz. Çocuğumu zarar için, tabii ki, kesmedi. Ama balgam ve sümük çok daha kolay kalkar. Genel olarak, biz memnunuz.

Yaklaşık iki yıl önce bir nemlendirici satın almaya karar verdi. Başlangıçta sık kullanılmayan. Sadece "önlenmesi için" zaman çok evde boğuldu. Ve, gibi, her şey iyiydi. Ama her nasılsa her bazı anda başlattıktan sonra, tüm aile üyeleri bir ateş gibi bir şey göründü fark etmeye başladı. Bir incelemede rummaged ve korkutucu bilgiler bulundu: çıkıyor, bakteri birikebilir filtre nemlendirici! Şimdi dahil değildir.

Geçen kış, daire çok stoked edilir. Nedeniyle nefes almak imkansızdır kuru hava, için, bir nemlendirici almaya karar verdi. seçim Polaris ultrasonik modeline düştü. Prensip olarak, tüm bu cihazla iyi olduğunu. Nefes kolay oldu, artık çiçek soluyor. Shumit o uyku imkansız yani - Bu imkansız bırakmak sadece gecesi için. dinlenme - iyi bir şey.

Yorumlar 1

"Bu cihazların ana hasar ilk olarak suları içinde bulunan çeşitli yabancı maddelerin içine hava girişine indirgenir."

Bu uzun bir süre tereddüt nedenle, bunları veya satın almak değer, önemli bir olumsuz nemlendiriciler olduğunu.

Sonra, su bütün mikropların özel işleme ultraviyole ışın geçer ve bakteri öldüren olup, burada bir nem tutucu olduğunu öğrendik.

Bu Dyson AM10. hızla ve eşit kendisi otomatik olarak istenilen nem karakteristiklerini, güvenli, kullanımı kolay, bir hayranı olarak çalışabilir, vb seçebilirsiniz nemlendirir: Bu fark hariç, hâlâ birçok iyi özelliklere sahiptir

Bir nemlendirici seçmek için nasıl Dr. Komarovsky

Çocuk virüs ve alerji koruması onu sağlamak için değil, aynı zamanda daha hızlı bir hastalık hala gerçekleştiyse, kurtarmak için değil, yaşadığı odasında Uygun nem. Bu defalarca çocuk sağlığı Yevgeny Komarovsky birçok kitap ve makale çocuk doktoru ve yazar saygı anne söylendi.

Su, akvaryum, buhar, radyatör asılı ıslak havlu havza yardımıyla kreş havayı nemlendirmek için çalışıyor, doktorun tavsiyesi dinleyen çoğu anne ve babalar,. nemlendirici - Er ya da geç, özel bir cihaz satın almak daha kolay ve ucuzdur anlayış geliyor. nasıl seçilmelidir? ve nasıl kullanılacağı hakkında Eugene Komorowski diyor.

Mukus burun zarları ve nazofarenks önemli koruyucu işlevleri yerine getirir. Onların yayılmasını yavaşlatmak için virüs bağlama yeteneğine sahip mukus üretir.

mukus nedeniyle çocuk kuru hava soluyan veya rinit ağız nefes sırasında, biyolojik sıvı tutarlılığı değiştirmek gerçeğine kurursa, bebek için tehlikeli olur. kurutulmuş burun mukus harika bir başlangıç ​​bakterileri hissetmek.

Pek çok ebeveyn akım sümük kez kalın ve yeşil dönüşmüş olduğunu fark ettik. Bu yanlış bir nem sonucudur.

Sürekli akut viral solunum yolu enfeksiyonları ile sıklıkla hasta kuru hava, nefes bir çocuk.

Hastalık sırasında komplikasyon çok daha yüksek riske sahiptir. Aslında o bronşit yol, büyük olasılıkla ile, ayrıca aktif olarak virüslere karşı koruyucu sır geliştirmek olan bronşlar, öksürük varsa, bronşiyal mukus kurumaya başlar olmasıdır. kurutulmuş mukus akciğer alışverişinde müdahale başlarsa pnömoni başlayacak.

Genel olarak grip veya SARS hastalığı sırasında Nemli hava majör "uyuşturucu" biridir: Viral enfeksiyonlar daha hızlı çekilmeye ve bağışıklık virüsleri tanımak ve hasta nemli havayı soluduğu zaman onlara karşı, sıvının çok içmek için eğitilmiştir. Ancak, satın almak eczaneden başka ilaçlar genellikle gerekli değildir.

nemlendirilmiş havayı solumak Çocuklar genellikle çeşitli alerji muzdarip, yeterli değildir. Bunlar,% 50 ila 70 arasında değişen bir nispi neme sahip solumak kendi bağışıklık önemli ölçüde daha zayıf eşleri daha kötü çeşitli hastalıklara eşlik eden ısı transferi daha ağırdır. Bu Komorowski Çocuk odası için destek önerileri nem bu seviyesidir.

nemle doymuş nasıl kapalı hava öğrenmek için cihazı almalı - higrometre. Gösterge "uzatmak" etmezse% 50'ye kadar, bir nemlendirici satın düşünmelisiniz. O lavabolu fazla uzatmadan, gürültüsünden olmadan, su ve ıslak havlu ile kavanoz çocuk sağlıklı büyüyecek olan sağ iklimi yaratmak olacaktır.

Ebeveynler fena halde olan operasyonun kurallarını ihlal durumunda nemlendirici gelen hasarlar sadece böyle olacaktır. Çocuğun odası 75-80% aşan nem ise, onun refahı ve sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi olacaktır.

artıları ve eksileri - nemlendiriciler Türleri

Bugün satışa nemlendiricilerin üç tipi vardır:

aksiyon andıran ısıtıcılar ilkesine göre buhar nemlendiriciler: su cihaz içinde buharlaşmaya başlar iki elektrodu kaynamaya kadar ısıtılır. Bu ev aletleri ucuz ve en uygun fiyatlı seçenektir.

buhar nemlendirici seçerken, en kısa sürede oda gerekli önceden belirlenmiş nem ulaşıldığı anda kesmek için, aygıtın özel nem sensörü ile donatılmış olduğundan emin olun. Onun nemlendirici böyle bir parçasıdır, çok uygun ve pahalı olmadığı, ayrı ayrı satın almak zorunda kalacak etmiyorsa.

buhar cihazının sakıncaları arasında enerji tüketimi yüksek seviyede gösterebilir. Ama nemlendirici bu tip geri kalanında çocuk odaları için çok uygundur - bu en verimli istenen iklimi yaratır olduğunu ona sarf satın almak gerek yoktur. Ürün basitçe çalışır: su ile doldurulur ve kap bir elektrik prizine açıktır.

Hidrasyon sıcak buharla gerçekleştiği unutulmamalıdır ve bu nedenle hiçbir koşulda çocuk, o ulaşamadı böylece nemlendirici yerleştirmek gerekir edilmelidir.

Ultrasonik nemlendiriciler buhar daha pahalı, ama onlar daha avantajlara sahip. Böylece, düşük güç tüketimi, bu cihazlar yeterli performans gösterirler.

daha karmaşık bir cihazın çalışma prensibi: piezoelektrik kristal ultrason radyasyon uygulanmaktadır, elektrik salınımları mekaniktir. Bu tekniğin avantajı, - küçük boyutta, şekilde nebulizer hareketliliği olan buhar her yöne yönlendirilebilir.

genellikle çok sert su dökün eğer oldukça seçici ultrasonik nemlendiriciler tüm avantajları ile, filtre çabuk başarısız olur. Bu mobilyalarda ne yol açabilir ve duvar kağıdı beyaz çökelti düşecek. Buna ek olarak, cihazlar için yedek filtreler ucuz değildir.

"Soğuk" nemlendiriciler - en pahalı. onlar şu anda oda mevcuttur kuru hava, cihazın içeri ettiği eylem prensibine için aldığım Bu isim temizlenir. İçinde ıslak kartuş hava nemi ile doyurulmuş ve soğur olan geçerek vardır.

Bu teknik performansı başlangıç ​​nem içeriğine bağlıdır. yoğun nemlendirme içinde anlam ifade etmiyor çünkü ne kadar yüksekse, yavaş birimi çalışacaktır. Bu nedenle, böyle bir "akıllı" nemlendirici hep evin müdahalesi olmadan, nem kendisinin optimal seviyede tutacaktır.

Böyle bir cihaz, bir filtre ıslanacaktır su kalitesi için oldukça zahmetlidir. Çok sert su filtresi arızası getirecektir. Bu yüzden sert suyu yumuşatmak ve onu minerali alınmış "mümkün" olduğunu özel kartuşları satın almak distile su veya ekstra para kullanmak en iyisidir.

Bu nemlendirici önceki iki tip olarak, buhar jetleri üretmez, fakat çocuğun ilgi değildir. Diğer bir avantajı - Bir nemlendirici su ile havayı doyurur kalmaz, daha küçük parçacıklar ile çalıştığı için de, bunu arındırır.

Soğuk nemlendiriciler ultrason olduğu kadar elektrik tüketir. Ancak, performans ultrason daha düşüktür, ancak kendi kendini düzenleme bulunmaktadır.

Daha az cihaz% 60'ın üstünde bağıl nem yükseltmek mümkün olmasıdır. Buna ek olarak, filtre ömrü - en fazla 3 ay, bu nedenle 4 kez bir yıl minimum sarf ve değişim satın almak zorunda kalacak.

Çocuk odası için cihaz seçimi başlat ölçüm olmalıdır.

Mağazamızda içerecek bir kağıt parçası, ile gelip vardır:

 • Odanın alanı;
 • tavan yüksekliği;
 • Odanın türü kısa bir açıklama (nasıl bir duvar yapılır birçok pencere, nasıl oda döşemeli mobilya birçok, bitkiler).

Cihazda su değiştirme sıklığına, satıcı anlatmak için de arzu edilir. Evde oturup, rezervuar boyutu küçük olabilir, ama veliler bahçede bütün iş yerinde gün ve çocuk eğer, genellikle su eklemek için büyük bir kapasiteye sahip cihazı almak daha iyidir.

Yevgeny Komarovsky mağaza seçiminde en zor bir nemlendirici yapar ses efektleri, değerlendirmek söylüyor. Büyük bir alışveriş merkezinin mekan veya cihazların başka türünde, gibi gürültü. Ama geceleri iş dahil, yatak odasında kullanılacak. Cihaz mümkün olduğunca sessiz çalışır önemlidir.

İlk kez bir nemlendirici seçmek varsa, sadece pahalı ve teknolojik karmaşık modeli yapmayız Komorowski diyor. Yeni başlayanlar bir kontrol panelinin kopyasını "Yol bilgisayarını", ek fonksiyonları bir kitle gerekmez. Başlamak için sadece cihazı ve ne bu özel ailesinin gerekli nasıl kullanılacağını anlamak gerekir.

ebeveyn forumlarda online olarak bulunabilir diğer ebeveynlerden Eşit derecede önemli oyun değerlendirmeleri. Ve böyle bir cihaz seçme hakkında düşünüyorsun anne ve babama, hatırlamalıyız en önemli şey: Eğer nemlendirici hasta alamayan, onun yokluğunda gelen hasta olabilir. Şiddetli ve yazları - - sıcak Bu kışlar olan ılıman karasal iklimde yaşayan aileler için özellikle doğrudur.

Sonra ısıtıcılar çalışan ve altı ay klimayı çalıştırmak yerlerde, hava o nemlendirilmiş gerektiği anlamına gelir ki, her zaman kadar arazi düzenlemelerdir. daha kolay bir çocuk hasta olduğunda, burun mukozası sulamak için daha yapın.

Dr Komarovsky dahil evde nemlendirici tutmak için değil önerir: çalışmak gerektiği yalnızca nem azalır ve% 50'den az olur.

cihazların her türlü Yevgeny Komarovsky buhar ve ultrason önerir. Dahası, bir bebek için anne satın alacak bu cihazların çok fark yoktur. Böyle bir ultrason gibi bir emniyet cihazı, muhtaç, zaten gidip sadece dışarı tutun çocuklar.

Onun bir nemlendirici satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklıyor Dr. Komarovsky video, görebilirsiniz.

tıbbi köşe yazarı, 4 çocuk annesi

arkadaşlarınla ​​paylaş

Tüm hakları 14+, saklıdır

Site materyalleri Kopyalama sadece sitemize aktif bir bağlantı kurulumu durumunda mümkündür.

nemlendirici öksürük neden olabilir

Ne zaman hoş olmayan semptomlar boğulmuş kişi öksürükler. Özellikle sert Devam çocuklar: bunlar kaprisli, iştahsızdırlar, kötü uyku. Pek çok doktor bu öksürük odasında çok kuru hava nedeniyle oluşur ve nemlendirmek için tavsiye diyorum. Ancak bazen, yüksek nem nöbetler artışa neden. Bu yazıda bir nemlendirici nedeni öksürük olup olmadığı ve neden bahsedeceğiz?

Kışın, birçok kendi daire veya evlerde çok kuru hava olmasına karşı karşıyayız. Bunun için, soğuk algınlığı veya enfeksiyon ile bağlantılı olarak ortaya çıkabilir öksürme, burun ve boğazdaki tahriş başlar.

Hava çok çok kuru değildi sağlamak için önemlidir, öksürük kurudur uzun zamandır bu durumda olduğu gibi, balgam uzaklaşmaya mümkün olmayacaktır ve insanlar böyle bronşit veya zatürre gibi komplikasyonlara olsun.

Bu parametrenin izlenmesi için özel hygrometers kullanılması önerilir. Nem seviyesi kabul edilebilir altında ise, özel tedbirler uygulamak gereklidir. Bunu yapmak için, odayı havalandırmak gerekir, ıslak temizlik yapmak. Bugün, kuru havayı nemlendirmek özel cihazlardır çok popüler.

Pediatristler bir çocukta öksürük nemlendirici sadece olumlu etkileri olduğuna inanıyorum. Ancak bu her zaman böyle değildir, Bu tür cihazlar, dezavantajlara sahiptir:

 • Bir kişi bir ağır öksürük geliştirir hava ultrasonik nemlendirme, artan vücut sıcaklığı kullanılarak, ciddi komplikasyonlar geliştirme;
 • Çok sık mobilya üzerine beyaz plak izleri görülebilir;
 • Su her gün değiştirilmelidir;
 • Kullanılmadığı zaman, içinde tamamen kuru olması gerekir;
 • özel bir işlem antimikrobiyal maddeler için gereklidir.

Sıklıkla bir kişinin o dramatik nemlendirici gelen öksürük ortaya gerçeği ile karşı karşıya, vücut ısısı yükselir. Bu sorunlar sadece de, kendiliğinden bir şekilde kendini gösterecektir ve cihazı kullanmayı bırakın sonra test. o bağlanabilir ve hangi önlemlerin kullanılması gerektiğini ile mi?

Görüş ve çocuklarda nemlendirici gelen öksürük Dr. Komarovsky tavsiyesi

Yukarıda belirtildiği gibi, çocuk doktorları küçük çocuklarda öksürük tedavisi için bir nemlendirici kullanmak için tavsiye edilir. Bunlar, yadsınamaz olumlu yönleri var hızlı ıslak kuru öksürük dönüştürdü ve hızlı iyileşme bebeği tanıtımına yardımcı. Bunun neresi Dr Komorowski düşündü?

Eugene O. bildiren SARS bir çocuk nem, aksi takdirde gelişen komplikasyonların riskini artırır, en az 50-70% olmalıdır. Normalde bir ultrasonik nemlendirici kullanmanız önerilir bu göstergeyi korumak için. Bugün orada bu cihazların çok marka ve üreticilerin vardır ve herkes onun için en uygun bulabilirsiniz.

Düzenli değiştirilebilir kartuşlar, su yıkama ünitesini değiştirin: aletlerdeki tüm talimatları noktalarını takip etmek çok önemlidir. Bu nemlendirici patojenlerin riskini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Prensip olarak, doğru kullanıldığı takdirde, ultrasonik nemlendirici herhangi komplikasyonlara neden olmaz. Yeni veya öksürük atakları kötüleşen cihazın yalnızca yanlış işlem mümkündür. durumda bakteriyolojik analiz için sıhhi ve epidemiyolojik laboratuvarda ondan su vermeyi tavsiye edilir.

patojenik mikrofloranın halinde nemlendirici ve kullanıldığı oda dezenfekte gereklidir. Bu nedenle, nemlendirici öksürük dışında, kesin bir cevap verebilir neden sorusu: çünkü ünitenin uygunsuz operasyon.

Bir cihaz seçme tasarruf değer olduğunda, iyi üreticilere tercih vermek daha iyidir. Bu durumda komplikasyon riski çok yüksek olduğundan bu durum, genç hastaların tedavisinde özellikle önemlidir.

nemlendiriciler ilave olarak, ıslak temizleme normal sargılar kullanılarak oda nemini yükseltmek. Ayrıca kurutma olarak odadaki havayı nemlendirme, akü ıslak havlu, dayan olabilir. en kolay yol, geleneksel bir sprey su püskürtmektedir. Bu oyunların şeklinde çocukla yapılabilir.

odanızdaki nem seviyesi soğuk algınlığı ve bulaşıcı hastalıkların tedavisinde çok önemli bir rol alır. Bu parametrenin izlenmesi için oda tahsis higrometre asılı önerilir. Uzmanlar,% 50-70 istenen seviyesine ulaşmak için yardımcı özel ultrasonik nemlendiriciler, kullanılması önerilir.

Bu durumda, onların kullanımı için tüm gereksinimlerine uymak için düzenli olarak su değişimi ve dezenfektan işlemek için emin. Ancak bu durumda, bu cihazlar etkilidir ve komplikasyon riskini azaltır.

Ana KBB hastalıkları ve bunların tedavi başvurusu

Web sitesinde tüm bilgiler çalışma görünümünde bir tıbbi açıdan mutlak doğruluk iddiasında değildir, popüler. Tedavi mutlaka uzman bir hekim tarafından yapılması gerekir. kendini Buluşturmak, kendinizi zarar veremez!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

35 − 29 =