Tel halka

Tel Wrap Sanat: elleriyle telden yapılmış güzel yüzüğü yapmak

Gereksiz harcamalar kaçınırken nasıl özgün bir görüntü oluşturmak için? Kendi kostüm takı olun! Tel Wrap Sanat denilen Oyaların giderek popüler formu - en yaygın telin sevimli biblolar yapma.

Geri Ortaçağ'da, ince takı bükülmüş telin usta inanılmaz şık ve zarif bir dekorasyon: ince ve daha şık bir görünüm ürünü kabul becerikli usta tamamladı. Bugün nasıl güzel bir hale getirmek için göstereceğiz ve aynı zamanda son derece basit halka ellerinizle bakır veya alüminyum tel yaptı. Zamanla, en ilkel dokuma hakim olması, "elini doldurmak" ve karmaşık bileşenlerinin üretimi gidebilir. Sadece keyiflerini izin!

İlk adım çalışmalarında kullanmayı düşündüğünüz malzemeyi belirlenmesidir: dokuma ilk deneyim alüminyum veya çelik satın almak için tavsiye edilir. Bu metal, bu nedenle, güvenli bir şekilde deneylerin her türlü harcayabileceğiniz hesaplı sarf ucuz olarak kabul edilir.

ana sınıfına adanmış olan dokumanın en kolay "sepet" tipi, iki farklı malzeme kullanımına izin verir.

Kaplanmamış ince bir bakır tel (önemli!) - O (bu işlem sırasında kırılgan bir metal yeterli olduğunu unutmamak) ve alüminyum kullanılabilir kalın ve sağlam bazları üretilmesi için zarif örgü için.

Güçlü, yumuşak uysal ve aynı zamanda - Gelecekte, gerekli becerilerin edinimi gibi, sen bakır tel halkaları yapmaya başlayabilirsiniz. daha karmaşık bir ürün, daha küçük parçalar - daha ince ve daha esnek bir kaynak malzeme olmalıdır. Bu nedenle, zaman içinde usta, neyse, bakır için gidin.

Yani, ellerinizle telin güzel bir halkası yapmak için, ihtiyacınız olacaktır:

 • (Karkas imalat 0.1 sarım 0.03), farklı kalınlıkta 2 tel bobinleri;
 • boncuklar veya dekorasyon için yarı değerli taşlar;
 • cıvata taban sarım (yüzlere olmadan normal bir işaretleyici veya kalın kalem kullanabilirsiniz);
 • tel kesici ve pense.

en efendimiz sınıfını başlatmak ve temel ürün yapmaya çalışalım:

 1. istenen uzunlukta bir alüminyum ya da bakır sargı parçasından kesilmiş kesiciler (yüzük parmağı ve parmak kalınlığını kapsamalıdır dönüş sayısına bağlı olarak);
 2. Daha sonra dikkatli bir şekilde segmentinin her bir ucunda yuvarlak küçük döngü yaptırın. Kenarları cildi travmatize olmayan halkanın ellerini yapmak gereklidir.
 3. Sonra, bir kalem veya bir cıvata kullanılarak, parmak boyutuna birkaç dönüş yapmaya. Genellikle sadece iki tur: Eğer halkanın bir temeli çok kalın yaparsanız, bu kaba bakmak ve çok daha karmaşık iki daha üç veya dört satır temellerini büküm olacaktır.
 4. birbirine bakan - örgülü kablo halkasının (alüminyum, bakır ya da çelik) için simetrik olarak aynı hat üzerinde yer almalıdır döngüleri görünüyordu. döngü arasındaki mesafe çok büyük olabilir, ancak sarma işlemini (metal parçalar fantezi araçlar dönüştürülmesinde sonraki adım) karmaşık hale getireceği için yakından onları gerekli değildir uygun olmamalıdır. milimetrelik bir çift - serbest sargı ince tel çalışmasına olanak sağlar ve kaba geniş "somun", ürünü açmazlar en uygun mesafe.

ince tel Adım 2. Yapımı sarma halka

bir sargı yapmak için, (tel kesici kolay tedricen bütün çile malzemenin doğru miktarda kapalı rüzgar kullanamaz) ince bir bakır tel sağ ucunu almak ve döngü altındaki 5-7 sıkı döner yapmak.

Sonra ilk birkaç ipler mümkün olduğunca örgü sıkın ve üsleri çalışan iki paralel çizgiler örmek başlar. Bu alternatif olarak, iki ana bobinlerinin her altında ince bir tel ucunu dalış için gerekli olan, düzgün ve sıkı bir saç örgü döndü.

Ve bu rakam sorunsuz gitti ve yavaşça, boşluklar olmadan, sürekli gerilim altında ince bir tel tutun.

o dokuma daha karmaşık türlerini öğrenme üzerinde bir ana sınıfına katılmak gereklidir, zorlanmadan bunu hakim, bu, örgünün en kolay türüdür ve "yeni başlayanlar için" seçenekler çok basit görünüyor - örneğin, imitasyon örme kumaş, kıvırcık obvivke, düz elemanlar, vb kesilmemiş taşlar, kabuklar, yapay veya doğal inciler - Doğaçlama yardımı ile özgün materyaller kullanmak, özellikle kendi elleri gerçek başyapıtlarından oluşturmak anlamına gelir. "Çerçeve" sıradışı ve etkileyici bir görünüm ahşap ekler, narin örgülü tel.

3. Adım: Nasıl dekorasyon için telin bir halka yapılır?

Şimdi tel halka en basit türüdür dokuma biliyorum. Ama ana sınıfı henüz tamamlanmış değildir: gerçekten orijinal hale getirmek için, yarı değerli taşlar veya cam boncuklar ile el yapımı takı süslemek için zamanı.

Bu amaçla, (halkanın genişliği) bir orta boy veya bir boncuk, tutucu taş açılmış ve daha sonra, ince bir tel delikten geçirilir seçin. Bu manipülasyon kolaylaştırmak için, büyük delikler ve pürüzsüz ile boncuk seçin.

Daha sonra, örgü sarımları arasında bir boncuk tel parçasının uçları girmek üst ve alt ray bazlar bunları primatyvaem, boncuk düzeltmek ve hafifçe aşırı kesti. Aslında, bu konuda ve master sınıfının ana bölümüyle biter "ellerinizle telin Ring."

elleriyle halka üretiminde kullanılan numaralar

tanıtım ana sınıfı tamamlanması, bu sağlamaya yardımcı olabilir küçük hileler söz etmek gerekiyor

daha az zahmetli ve zaman alıcı bir elleriyle tel takı oluşturma işlemi.

Tekrarlanan bükme ve ince bakır teller daha az elastik hale sıkma esnasında, hafif bir gaz brülör üzerinde onları ısıtmak edilebilirse - anında eski esnekliğini bulacaksınız.

Bitmiş ürün glistened Ve biraz amonyak kullanarak parlatmak: takı hemen asil bir görünüm kazanır.

Her biri gücünün sanatında usta Gördüğünüz gibi bu kadar devam edin ve parmak halkaları kendi üretimi ile dekore edelim!

Nasıl telin bir halka yapılır?

Herhangi hediye - bu nedenle, bir arkadaş için güzel bir şey yapmak onların şükranlarımı ve onların iyi bir tutum göstermek için kanıtlanmış bir yoludur. Ve en iyi hediye - bu kendi elleriyle yapılır biridir. Hediye küçük ve imalatı nispeten basit olabilir, örneğin, bir ev yapımı dekorasyon - bir zincir veya halka. Geri Ortaçağ'da, bükülmüş tel takı ustası çok şık ve zarif aksesuarlar ve daha ince ve daha şık bir görünüm dekorasyon, böylece becerikli bir usta olarak kabul edildi. Bugün nasıl örgü tekniği Tel Wrap Art kullanılarak telin bir halka yapmak için söylemek verdi. ilkel dokuma hakim olması, sonunda karmaşık bileşenlerin üretimi için gitmek mümkün olacak. Sadece hayal kaptırmak!

Nasıl ellerinizle telin bir halka yapılır?

Bugün nasıl oldukça sıradışı tekniği kullanılarak süslemeler yaratmak öğretecek. Bunun ustaları arasında basitçe denir - "vayrovork" ve torsiyon telle gizmos her türlü oluşturulmasını içerir.

Önemli! Vayrovork yeterince uzun insanlar arasında yaşadığı unutulmamalıdır ve birçok mücevherler bu teknikte kesin oluşturulur.

Ana-elle göz hareketlerinin gücü, netlik ve keskinlik gerektiği gibi telin torsiyon tekniği, hiç de kolay olmadığını belirtmek gerekir. acemi bazen biraz düz gizmos bükmek için gerekli tüm hareketleri ezberlemek altı ay kadar sürebilir.

iş ve özel araçlar için takı dahil gereklidir. İşte bunlardan bazıları:

 • Clippers.
 • Makas, metal kesme.
 • Kerpeten.
 • Yuvarlak.
 • Platypus - 180 derece eğimli bir ucu ile pense özel bir tür.
 • Direkler.
 • Takı çekiç.
 • Silindirler.
 • Diğer.

dokuma tekniği kullanılan ana maddeler, aşağıdakileri içerir:

 • Bakır.
 • özel gümüş alaşımlı tel.
 • Çelik.
 • Alüminyum.
 • Poluyuvelirnaya Bakır çekirdek tel gümüş tabaka ile kaplanmıştır.

en iyi seçeneği seçmek için bu tavsiyeleri dinlememiş:

 • Başlangıçta, uzmanlar bunun küçük maliyeti gibi bir bükülmüş alüminyum veya çelik ile başlamak önerilir. Bu nedenle, ilk teşebbüslerin onu harcamak için umursamıyorum.
 • çok sert ve ustanın eli çabuk yorgun alabilirsiniz onunla çalışırken - alüminyum tel çok yumuşak ve ürünleri kendi ağırlığını ve çelik dayanamaz çünkü daha profesyonel projeler Söz konusu materyallerin maalesef, uygun değildir.

pek çok avantajı vardır çünkü en uygun düzenleme, bakır tel:

 • fiyat özel takı çok daha ucuzdur.
 • ürünlerde Uysal ve yumuşak eller, ancak güçlü ve sağlam.
 • Kullanılabilirlik. Kullanım elektrik tellerinden zaman kaybı olabilir ve bunun El işleri için mağazalarda satın almak mümkündür.
 • Katılığı tel yaklaşık orta sertlik takı madde standartlarına tekabül
 • Mücevherat bakır (patina) sostarivayut olabilir.

Önemli! torsiyon tekniğinin çalışma ile paralel olarak, biz patine ürün ve müteakip vernik ile bir araya eminiz.

elleriyle Tel halka

Sıradan telin Out özgün ve güzel aksesuarı oluşturabilirsiniz. Ve aşağıdaki adımları izleyin eğer, zor değil yapmak.

Adım 1. malzeme ve hazırlama aracını seçin

Kullanmayı planladığınız malzeme ile başlayın. Aşağıda ele alınacak en kolay "sepet" dokuma bakış, iki farklı malzeme kullanımına izin vermektedir. Örneğin:

 • alüminyum uygulayabilir katı temeller imalatı için;
 • zarif örgü için - kaplanmamış ince bir bakır tel.

Gelecekte, beceri edinimi olarak, kendi elleriyle bakır tel halkaları üretmeye başlayabilir. Bu malzeme, aynı zamanda, güçlü, yumuşak, itaat ve.

Önemli! daha ürün daha ince ve daha esnek küçük parçaların imalatı için başlangıç ​​malzemesi olarak bulunması anlamına gelir.

Yani, aşağıdaki malzemeler ve araçlar gerekir, ellerinizle tel halka yapmak:

 • farklı kalınlıkta 2 tel bobinleri: karkas imalatı için 0.1, 0.03 - sarma.
 • Pense tel kesici.
 • taban sarma Rigel (hiçbir yüzleri veya normal işaretleyici ile kalın bir kalem kullanabilirsiniz).
 • Boncuk veya (dekorasyon için) yarı kıymetli taş.

Adım 2. temelleri çalmasını sağlama

Bir baz süslemeleri oluştururken aşağıdaki gibi hareket edin:

 • silindirin (alüminyum veya bakır), doğru uzunlukta bir parça tel kesme Cut (boş uzunluğunun parmak kalınlığı ve sarım sayısı bağlıdır).
 • Yuvarlak dikkatle segmentinin her bir ucunda küçük bir halka olun. Bunu yapmak için, çeneler ve tek başına döndürme sonucu alet arasındaki tel ucunu basılı için, ucunda bir ilmek oluşturur. Ayrıca, segmentin diğer ucunda bir halka oluşturur. Döngüler halkanın uçları parmaklarını çizik olmadığını sırayla ihtiyaç vardır.
 • Bir zaman parmak presleme, cıvatasını (kalem) atın etrafında parmağınızla boyutuna birkaç sırayla. Tipik olarak, sadece iki bobin.

Önemli! Biz vakıf çok kalın yaparsanız, o zaman halka kaba bakmak ve hat çok daha karmaşık iki daha olduğunu 3-4 üsleri büküm olacaktır.

 • tam olarak birbirlerinin karşısında yer alan tırnaklar (hizalanabilir) unutmayın. Aksi takdirde - halka asimetrik bakacağız.
 • iş parçasından pimleri çıkarın.

Önemli! bobinler arasındaki mesafe çok büyük, ancak bu sarma sürecini karmaşık olabileceğinden de gerekli değildir yakın bobinleri özelleştirmek olmamalıdır. kolayca sargı teli, 2-3 mm çalışmasına olanak sağlar en uygun mesafe.

aşağıdaki gibi bobin yapmak için, devam:

 1. İnce bakır tel ucunu almak.
 2. döngünün alt kısmında 5-7 sıkı döner olun. Tel kesici sadece doğru miktarda malzeme rulosunun yavaş yavaş çözülür kullanamaz.
 3. mümkün olduğunca örgünün ilk dönüşler sıkın.
 4. kurşun ucu ve üst tel temelleri altında eğrilmiş "podnyrnite" al.
 5. Bunu sıkın.
 6. tel sarma top "bar" vakıf Lider.
 7. alt altında ters yönde bir "dalış" Make "bar".
 8. Bunu sıkın.
 9. Bu nedenle, çaprazlama geçen bazlar çalışan iki paralel hat. Çizim düz düşecek yalnızca, gerilim altında gelmelidir sarma.
 1. Dekorasyon halkası bir boncuk büyük (ürün genişliği) almak veya orta taş üzerinde açılmış etmez için.
 2. Dekor eleman delikten ince bir tel özledim.
 3. örgünün dönüşleri arasındaki boncuk tel bölümlerinin uçlarını girin.
 4. Üst ve alt raylar çerçevesine dekor uçlarını sabitleyin.
 5. boncuk saptamak ve yavaşça aşırı kesilmiş.

 • Bükme ve bakır ince bir tel çekme daha az elastik olur tekrarlayan esnasında, hafif bir gaz brülörü ters ön ısıtma ve o hemen önceki bir esneklik elde edin.
 • halka dekore etmek için ve dekorasyon elemanı (taş) sabitleme uçlarına damla ilave bir tel kullanabilir. bir gaz yakıcı ile damlacıkları olun. Başka bir sargı ardından taş (boncuk), sarma etrafında damlaları ile Tel birisi halka ve çıkış iki ucu dışarıya doğru biter. Güzel viraj ürün kapsamı verebilmek için.
 • bitmiş ürün parlamaya başladığını, amonyak kullanarak parlatmak.

Biz örgü tel Wrap Sanat teknolojisini kullanarak, elleriyle pirinç bir halka oluşturmak için nasıl baktı. Ama sıradan teldışı daha basit oluşturmak, ama daha az şık ve benzersiz aksesuar olabilir. Sonra, nasıl boncuk ve tel halka yapmak göstereceğiz.

Nasıl ellerinizle bir tel halka örgü?

En basit ama zarif ve güzel halka için, ihtiyacınız olacaktır:

 • Tel (bakır, sanat, pirinç).
 • Doğal taştan Boncuk veya boncuk.
 • Pense - normal ve kavisli uçları olabilir.
 1. 15-20 cm topal kesin.
 2. Malzeme boncuk (boncuk) uzunluğuna koyun.
 3. metalik iplik merkezinde dekor unsurunu taşıyın.
 4. Bir parmak çapında bir örnek hazırlayın. Bir mum mum veya tüp bir parmak büyüklüğü - Size özel takı çapı ve evde kullanabilirsiniz.
 5. her iki ucu karşıt yönlere yönlendirilmiştir ve böylece borunun etrafında tel sarılır.
 6. bir kere gerginlikten boncuk etrafında tel sarın.
 7. , Gerilme kuvveti izlemek 4-5 yapmaya devam boncuk etrafında dönüyor ve böylece önceki aşağıda sonraki her yatıyordu.
 8. Telin uzunluğunun her bir ucundan 1-1,5 cm boş fazlalığı kesti.
 9. tinsel iki ucu tel halka üzerinde boncuk her iki tarafında sarın. 3-4 dönüs.
 10. parmak giyerken cilde zarar vermeyecek şekilde aşırı malzeme halkanın üst kısmında kesilir. şu şekilde bükülmüş ucu ile bu işlem pense kullanın: tellerin uçlarını dümdüz ve halkanın jant kuvveti ile itin. Aynı işlem sıradan pense ile yapılabilir, ancak çok daha zordur.

Aynı malzemelerden tel da kolay bir yolu bir halka yapabilirsiniz:

 1. Telin gerekli çapına göre bir işaretleyici veya mum yaklaşık 1 dönün.
 2. Daha sonra, kademeli bir boncuk, bir son verdi.
 3. telin uçları bıyık tel boncuk bir ucu etrafında bir daire geçti. Tel boncuk bu bölümü tabanına apeksten sicim gerekir.
 4. 3 halka, bir kaç döner boncuk yapmak güvenliğini bir birleşme dekorasyon elemanı teli sabitlemek için.
 5. Sonra hayal gücü ve tadı güvenerek, devam edin.

Mümkün olduğunca sık kendi elleriyle yaptığı hediyesi verin ve yakınları bunu takdir edecektir. deneme ve fantasize için korkmayın. Çeşitli gizmos yapmak için tel torsiyon tekniğini kullanın, ana şey - zevkle yapıyoruz.

Nasıl telin bir halka yapılır?

Tel kalınlığına bağlı olarak, tel halka iki yolla hazırlanabilir herhangi bir özel alet, kullanılmadan:

tel kalınlığı ise, düzleştirmek ve bir ürün bu şekilde arzu edilen şekle bükebilir

(Tabi ustadan ürün çirkin çıktı ama o özellikle güzelliği düşünmeye zahmet. Her durumda, bu teknik üsleri imalatı için kullanılan ve güzellik zaten diğer teknikleri ve malzemeleri kullanarak yapabilirsiniz getirmek edilebilir değildi çünkü muhtemelen.

İkinci halka yapma ince tel, uygun bir yöntem için, dokuma olan

, Dokuma ve bir çok örgü çeşitleri işte yaratıcı olanaklar özellikle ek malzemelerin kullanımı ile, neredeyse sonsuzdur

Oldukça biraz kendi elleriyle özgün dekorasyonu ile gerçekleştirmek için tel idare edebilmek için.

kendi elleri bir halka yapmak için, tel gerekir, lüle (boncuk, misketler), tel kesiciler için süslemeler fazla tel kesmek için.

Basit halka her küçüklüğünde elleriyle yapmaya çalıştı. Bir telden elleriyle bu süsler yapabilirsiniz.

ürünlerde Eğer hazır atölye ve düzenlerini kullanabilirsiniz.

Tel halkalar en farklı için kullanılabilir: alüminyum, bakır.

foto-talimatların yardımıyla bir halka nasıl Bak.

Önce, bir yuvarlak kesitli ile nesnenin etrafında tel üç dönüşler yapmak gerekir. Sonraki tel boncukları (boncuklar) üzerinde dişli.

Bir sonraki adım kilitlemek için birbirlerine etrafında tel sarmak etmektir.

Oldukça sevimli ve özgün!

Bu tip göre, boncuk ile telden yapılmış bir daha dekorasyon yapabilirsiniz:

inci ve bir ana sınıfı ile halka:

Burada yapılabilir şeklini almıştır güçlü tel halka:

Aşağıdaki yönergeleri kullanarak yapılabilir bir taşla çaldır:

Sevgililer Günü 🙂 Yani bu ana sınıfı üzerinde durulacak Yaklaşıyor tatil "serdechkovomu9quot; tatil. Burada Do olağanüstü halka:

tel ve boncuk gelen kalp şeklinde Bizim harika halka sen verebilir, 🙂 hazır;)

Rüya, size farklı renkli teller ve dokuma çeşitli seçebilir, gelip yüzükler için birçok seçenek yapabilirsiniz.

Ve düşük bir yüzük almak için, tüm aşamaları burada bulunabilir, ama yine de boncuk eklemek gerekir edilebilir.

Ama bu muhteşem yüzük bu sitede verilen adımları kullanarak yapılabilir.

Bu rengin bir çocuğun provoloki.Kto istediği bütün bu tür dosyalar çok zor ve gerekli vesch.My olduğunu "O diğerleri haset" tam boyutuna parmağında koymak, birlikte bükmek tel 3 farklı renk gibi bir şey oldu ve iki ucundan geri kalanı "rüzgar kuzu"Türe göre "rozochka9quot; .chem büyük rozet düşünülmüş zevkle değerli koltso.Nosite!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + = 18