kanalizasyon için Betonarme halkalar

Beton halkalar

inşaat birçok türleri için, çağdaş teknolojiler beton halkalar kullanımını içerir. Çok sık hedef kuyuların her türlü inşa edilir ve bu nedenle bu tür yapı elemanları herhangi tesislerin tespit ve montajda çok önemlidir.

Çoğu zaman, bu yapılar bacaları, septik tanklar veya depolama tankları olabilir. onlar uygun çalışma vardır ve bunun için halka uyum ne tür anlamak için, dikkatle seçeneklerini ve özelliklerini göz önüne almalıyız.

Betonarme halkalar - GOST 8020-90 göre üretilmiştir yazmaya hazır yapı taşları. Beton, kum ve metal parçaları çeşitli kısımların moloz farklı sınıflarda çeşitli karışımlar üretiminde kullanılan. Yani bu yapılar beton denir nedeni budur.

dolgu beton içindeki metalin varlığı, yüksek mukavemet ve halkaların güvenilirlik sağlar. Metal takviye bütün yapının bir gerilme mukavemetine sahiptir, ve beton metal korozyon etkilerine karşı korur ve sıkıştırma resim karşı son derece dayanıklıdır.

Bu durumda, bütün bitmiş ürün armatür artırmadan Beton halkalar ile karşılaştırmalı olarak bir ağır hizmet özellikleri vardır.

Fotoğraf: Beton halkalar

betonarme yapılmış Hazır halkalar inşaatı çeşitli tiplerinde kullanılabilir.

Bu tesisat işlerinde bu tür olabilir:

 • su veya kanalizasyon borusu dış ağlar için menhollerinin kurulum. Özellikle döner veya bunların bağlantı alanları;
 • Depolama tankları, içme ve sağlık için kuyu altında kullanma;
 • Bu tür bir kuyu ana amacı yeraltı suyu birimi seviyesini düşürmek için olan yağmur suyu drenaj sistemi veya başka bir drenaj için toplama veya drenaj kuyusu montajı;
 • Kurulum ve boru hattı şebekelerinin kurulumu.

halkaların yüksekliği yüksek yoğunluklu tünel inşa etmek izin vermediğinden, yatay konum tavsiye edilmez beton halkalar yeraltı rezervuar dışına oluşturun. Bu tüneller sürekli sızıntı ve hava geçirmez değildir.

1000'den fazla özel boru çapları ya da bütün şaft halinde kullanılabilir toplayıcıları yapımı için inşa edilir.

kanalizasyon ve kalıbın kullanımı

Beton halkalar bir fosseptik yapımı veya tahliye deliği altında, yüksek kaliteli inşaat malzemeleri kullanılmalıdır ve bu nedenle halka en yüksek notu takviye edilmelidir.

Ayrıca, yüzük da kapak ile aynı yüksek kalite ve alt, tavan ve menholleri seçmelidir.

Fiyat ve kalite tamamen birbirini haklı ve yapı malzemesi herhangi alıcı için kullanılabilirliği yüksek olduğundan somut halkalarından özerk kanalizasyon Bina karlı.

kanalizasyonları düzenlenmesi için kullanılan halkalar üç tür:

 • Kilit halkası bağlantısı. çıkıntıların üst kısmında her bir halkası özel yapılan ve taban vardır - girintinin. Onları yüklemeye giderken kalede hapsedildi ederken, yüzük, diğer yandan biri olarak monte edilecektir. Bütün bu yapıyı çalıştırırken halka her zaman başlangıçta yüklenen edildiği bir konumda olacaktır çünkü taşımak veya vardiya ve olamaz;

Fotoğraf: kilit halkası bağlantısı ile

 • Düz sekmansız. Montaj bağlı olan ve metal kelepçelerin veya çimento ile birbirlerine eklem zarflanmış sırasında bu tür halkalar;

Fotoğraf: Düz sekmansız

 • filtrasyon halkası. Bu halkalar eşit, her bir diğer açıklıklardan eşit mesafede aralanmış planı vardır. Bu deliklerden su toprağa dolaşan ve bu nedenle bu halkalar kanalizasyon kuyuların filtrasyon montajı için idealdir.

Fotoğraf: Filtrasyon halkaları

Baz materyali olarak menhol yüklerken kullanılan büyük ve yüksek halkaları, ek olarak, ana esas olarak farklı olan güçlendirilmiş bir halka boyutları ve parametre ilave tipleri de vardır.

Her şeyden önce, halka ağırlık / ağırlık olarak, bu ayar, yükseklik genişlik kalın duvarlar çok düşüktür ve hafif çapı konik.

Bu halkalar kuyu tasarımının yüzeyi boyunca yatay, düz değil sadece ayarlamak için çok rahat, ama ile iç mekan da gereklidir daralma, hacim ve yapısını ayarlayabilirsiniz.

Fotoğraf: halka b Eh ayarlı

Ayrıca, ayar dışında, normal bir halka çok büyük olduğu zaman rögar yüksekliğini ayarlamak için çok uygun olan ile, halkanın son montaj için ticari olarak temin edilebilir, ve toprak yüzeyinin üst üste üzerine bindirilecek orada çok az yer olduğu, ayrıca daha fazla.

Bu nedenle bu tür dar - bu tür durumlarda halka veya oldukça düşük, son montaj, bir kural SNIP tüm norm ve inşaatını tamamlayarak, pozisyon kaydedin.

Fotoğraflar: son montaj halkası

özel bir evde su tahliye, ayrıca uygulanan ve yüzükler yağış ve menhol gelen bitmiş kanalizasyon inşaatı korumak onlarla ya boyunlar olmadan üst üste montajı için beton pedi veya dibe takviyeli olarak beton halkalar manzarasının yanı sıra, böyle bir durumda tam bir tasarım tamamlamak için.

Fotoğraf: İyi kullanılan cihaz kuyuları

Tarihe göre yüksek kullanım - Betonarme menhol halkaların kullanılması avantajları.

mekanik ya da kimyasal saldırıya karşı ortalama dayanıklılık ve direnç üzerinde, bu tip bir halka en az 25 yıl hizmet edebilir.

iyi bir fosseptik, boşaltma deliği ya da filtre ayarlamak için, bu nedenle kanalizasyon aktif çamur fermantasyon maruz kaldığında, beton yapıları, mükemmel transfer alkali ve asit ortam güçlendirilmiş, kendisini mükemmel gösterir, beton yüzeyi, bu için idealdir.

Video: Beton halkalar drenaj

içme suyu kuyuları için betonarme halkalarının kurulumu için mükemmel bir seçenek kilit ile halka olarak kabul edilmektedir. Onların kim sıkıca birbirlerine bağlı kalarak, eklemlerde sızıntı olmaz olduğunu.

alt depolama çukurunda kaynak suyu akışına erişimi sınırlamak çünkü piyasalarda Satışta sık sık, içme suyu kuyuları yapımı için oldukça uygun değildir kalıplanmış alt ile halka bulabilirsiniz.

Önemli! Onlar filtre pedini yüklü çünkü Burada halkalar kuyunun dibine sarkmalar kalmamak için, bir alt olmadan tasarım, ama bir stand üzerinde gereklidir, ancak.

Geçen halkanın üstüne mükemmel uyumlu bir kilit ile Halkası baypas su için, ahşap bir evde bir ev takılabilir.

Beton halkalar satın Biraz tavsiye ne sormak balmumu döküm sıvısı için gres kalıplar kullanılarak döküm halkaları üreticisi.

Bu halkalar içme suyu ile rögar yapıların montajı için en uygun çünkü içme suyu kuyudan altında halka satın değer bu yapımcı oldu ve.

Bağlı sadece petrol sızıntıları ya da içme suyu içinde olmamalıdır döküntüsüz veya fazla dispersiyon, daha oluşturmazlar içme suyunun yüzeyindeki beton içine yüzeyine uygulandığında, ya da kısmen emilmez ince balmumu film.

Boyutlar ↑

En yaygın parametreleri, fosseptik altında drenaj deliği, bir depolama kapasitesini veya iki standart halka boyutları kullanılarak bir filtre bunları yüklemek için somut halkalar:

Fotoğraf: kanalizasyon için boyut beton halkalar

Bunlar özel evler, villalar veya evler için kanalizasyon kuyuları özel bir tip genel tasarımına uygun olmasını boyutları büyük olasılıkla.

Yükseklik, daha doğrusu bu tür kuyuların bir derinliği uygun sadece birbirlerinden üzerine yerleştirerek, beton halkaların arttırarak kontrol edilir.

Fotoğraf: Boyutlar

Ancak, betonarme kanalizasyon Yüzüklerin kurulumu için boyutları sağlık tesisleri için piyasada inşaat malzemelerinin bir üretici sunan tek seçenek değildir.

firmaların çoğunluğu igotoviteley karlı standart dışı boyutlarda betonarme halkaları üretmek inanıyoruz. Özellikle de bu kadar özel siparişler çeşitli işletmeler, oteller, eğlence merkezleri ve özerk bir sanitasyon korumak için gerekli olan diğer büyük ölçekli tesisler geliyorsa.

Eğer bağımsız bir beton halkanın iç hacmini hesaplamak gerekirse, o zaman profesyonel ustaların hizmetinde daima standart formül, kullanabilirsiniz:

V - halka ağırlık / ağırlık iç hacim, π - Sabit - 3.14, - halka ağırlık / ağırlık iç yarıçap, 'H - Yükseklik / halkanın ağırlık. halkanın duvar kalınlığı (. Şekil belirtmektedir - B) dikkate alınmamıştır beton halkaların iç boşluk hacmi olarak hesaplanır.

Fotoğraflar: Veri hacmi belirlemek için

Hemen hemen bütün yüzük standart yükseklik ve iç yarıçapı var, bu yüzden zor olmayacak ürünün iç hacmini hesaplayın.

En oluşan standart tasarımlar için konvansiyonel hesaplanan hacimleri civarında olmuştur Yani belli bir marka yüzük:

 • COP 10.9 (100 cm) - 0.71 m³ hacim;
 • COP 15.9 (150 cm) - 1.59 m³ hacim;
 • COP 20.9 (200 cm) - 2.83 m³ hacmi.

Tüm bu göstergeler beton halkalar bir çukurun tasarımı sırasında hesaplamalar için kullanmak ve bu nedenle her zaman özel önem vermelisiniz.

Biz ayarı, dobornyh ve filtrasyon dahil halkaların her türlü, parametrelerini ele alırsak, o zaman bize betonarme halkalar standart tasarımının her ağırlığını gösteren tam bir resim görebilirsiniz.

Fotoğraf: beton halkalar Ağırlığı

En 630-640 kg ağırlığındaki bütün halkaların popüler ve de atık su şebeke döşeme için ağlar ağır bir halka yapısı kullanın.

beton malzemeden yapılmış halkalar daha hafif yapılabilir, ya da edilemez duvarları önemli ölçüde tüm yapının gücünü azaltır oyuk boşluk vardır içinde.

Bu somut çukur tüm yapısının ağır performansını arttıran, monolitik ve hemen hemen hareketsiz hale bağlı etmektir.

herhangi yapıları ve iletişim için beton halkalar Tüm üretim her zaman normatif belgelere 01.07.1990 GOST 8020-90, giriş dayanmaktadır.

Standart, çoğunlukla kuyu yapımı için kullanılan beton halka duvarı, takviye özellikleri ve özelliklere sahiptir:

Fotoğraf: GOST göre parametreleri ve özellikleri

Genellikle farklı işaretlerin kuyuları halkaları yapımı için kullandı:

Üretici GOST uyarınca tüm gereksinimleri, yönergeler ve yönetmeliklere, uyuyorsa o partilerin en iyi performans kendisini gösterecektir, çünkü o zaman ürünlerini diğer tüm üreticilerin yukarıda hesaplanacaktır.

betonarme halkalar bu tür üreticilerinin, kullanım ve çalıştırma ifadesinde kötü olacak ise Ama eğer üretim, normları ve mevzuat ve standartların devlet standartlarını ihlal edilecektir.

Böylece, örneğin, eğer yanlış sonuçta kullanılamaz çimento (ihlal dozajını veya somut bir fakir çimento çözümü başka marka yoğurma) felaket bütünlüklerini çöker kurulumdan sonra birkaç ay içinde somut halka ihlal edildi ve tüm yapıyı, kullanılan .

Nasıl burada, suda su basıncını arttırmak.

kapalı bir tabana sahip olan bir halka meydana betonarme yapılar, genellikle tortu odacığı düzenlenmesi için, septik tanklar veya baca monte etmek için kullanılır.

Bu kanalizasyon tedavi yerleşmek gerekir bu haznede ve kanalizasyon çamuru dönüştürmek ve sudaki bakteri tabi. Bu tür kuyularda il yavaş yavaş birikmiş olmalıdır ve daha sonra kuyu çıkarıldı.

Bu nedenle, kafa ile bir halka gibi kapalı bir yapı - Böyle bir yardımcı kanalizasyon tesisatları için ideal düzeni, mühürlü hazır ve su geçirmez alt beton halkalar bir fosseptik.

Önemli! Böyle inşaat detaylarını kullanmazsanız, o zaman ayrı off-kaliteli ve sıkı bir bağlantı verir sonra yığılmış yüzük ve eklemler dikkatle mühürlü beton pedi, üretmek zorunda.

yeraltı suyunun varlığı, bu tür bileşikler hızla, fazla zemin suyla doldurmak için fosseptik akacak ve bu alt ile betonarme halkalarının fosseptik-yerleşimci kullanımda güvenlik ağı için en iyisidir böylece sonunda, gerçekten, ters gidebilir.

Fotoğraf: alt beton halkalar

aşağıdaki gibi en yaygın teknik göstergeler ve rögar üsleri özellikleri şunlardır:

 • halka 100 cm'lik bir iç çapa, 90 sm bir yüksekliği ve ağırlığı - 830 kg;
 • halka 150 cm, 90 cm boy, ağırlık ve bir iç çapa sahip olan - 1400 kg;
 • 2300 kg'lık - halka 200 cm, 90 cm boy, ağırlık ve bir iç çapa sahiptir.

veya hacim dobornyh halkaları ayarlama - Bu önlemler, yukarıda formülü ve ayrı ayrı kafa ile beton halkaların iç hacmi göz önüne alınarak hesaplanabilir fosseptik toplam miktarı, ayrıca halkaların hacmi ve, gerektiğinde.

Beton halkalar imalat üretim süreci çok önemli birkaç adımdan oluşur:

 • İlk aşamada - Beton kansımlannın hazırlanması. Böyle bir çimento yüksek yapışma ve dayanıklılık sahip olduğu için betonarme halkaların imalatı için, genellikle M400 ve çimento 500 markaları kullanılır;

Ancak, bu w / halkaları w sağlam tasarımı için yeterli değildir. süneklik için, ayrıca sarkmasını, kurutma sırasında sadece çimento yapısını korumak, ancak çeşitli yumuşatıcılar birikmiş su ve atık su kuyuları yüklerken bu önemli bir özelliktir, su geçirmez, su-içinde özelliklere sahiptir.

Ezilmiş parçacıkları, 20 mm'den daha büyük olmayan kullanılır. Buna ek olarak, çözelti, ayrıca kum ve su ilave edildi. Tüm bileşenler "STD", tip serisi "SB" bir karıştırıcı içinde karıştırılmaktadır.

Bu betonosmeshivayuschie yükleme tek bir toplu küp 0.45 0.35 çıkış çözüm verebilir olup.

 • ikinci aşama - döküm şeklinde olabilir. Elde edilen karışım, daha önce parçaları yerleştirmiş formu dökülür. Bunu yapmanız elle veya özel bir dozaj besleme ekipman kullanılarak olabilir;

alt kalıp özel bir eki olan ve istenirse kaset çıkarılabilir bir metal plaka ile donatılmıştır. Dış kalıp formu yüklemek ve çekirdek titreşim masanın üzerine oturur.

Yığılmış çemberleme pustoobrazovateli biçiminde, takviye şeklinde beton dökülerek sonra özel delik oluşturmak için.

 • Üçüncü aşama - sıkıştırma ya da beton kütlesinin sıkıştırma. Bu içerme ve çalışma vibropressora vasıtasıyla gerçekleşir. Bir çok etkili cihaz, zaman harcamaları açısından kendi çalışma biraz pahalı beri. sıkıştırma günü yaklaşık 60-200 saniye sürer;
 • Dördüncü adım - Üst halka ezme. Bu amaçla, bir döner kiriş için;
 • Beşinci aşamada - Dış mahfazanın montajı. Bir dış kalıp, düz bir yüzey üzerinde paleti yüklemek için gereklidir. bir süre durmak ve sonra kalıptan bitmiş ürün serbest ver. Genellikle yaz döneminde süreli sertleşme ve bitmiş ürünün kurutulması 7 gün boyunca kesinlikle yasaktır.

Beton halkalar bütün üretim işlemi düzenlemeleri ve standartlar GOST belgelerine göre gerçekleştirilir.

Bu gereksinimlerin herhangi bir sapma, kalitesiz ürünlere yol açar ve sonuçta tüm binalar ve bu tür halkaların inşaatlar bütünlüğünü ve basınç boşaltma tehlikeye.

ve elleriyle Beton halkalar üretimi GOST 8020-90 sapma olmamalıdır. Aksi takdirde, ürün çökmeye ve çatlar.

Başlangıç ​​olarak, beton halkalar kendilerini dökme için çok kofrajı veya form yapabilirsiniz. katlanabilir ayrıca iki ayrılabilir demir halkalar ve altta yapılmış Kalıp.

Bazı insanlar ahşap halkalar ve altları kalıp yapmayı tercih ederler. Her durumda, birbirleriyle iyi sit aşağı olmalıdır.

kalıp farklı çaplarda, borunun sıradan bir metal davul kullanmak veya büyük çaplara havalandırma gibi bazı sanatçılar yönetmek. Önemli olan bu formlar silindirik olduğudur.

Ellerinizle kalıbın imalatı için, bu malzemeleri ve araçları hazırlamak gerekir:

 • Metal silindirleri (eski varil);
 • Kapılar saçaklar (ve pencereyi kullanabilirsiniz);
 • Metal silindire perdesi montajı için fiksaj;
 • söz konusu metal çizer;
 • Metal kesme Bulgar ve disk tutturma.

Daha büyük çaplı bir dış silindir duvarının kaynaktan iki uzunlamasına hatları iki eşit parçaya dik olduğu işareti yapısına işaretlenmiştir vardır.

Bu doğrultuda bu kadar sıradan kapı kanopiler bir çift eklemek gerekir. Yaprak saçaklar hatları işaretleme kendi her iki tarafında olduğu için, eğriler hattın aynı olmalıdır, böylece gölgelik.

Silindirin iç tarafında değirmeni o zaman kesinti yapmak zorunda olduğu aynı düzeni uygulamak.

Bu durumda, silindir, iki parçalar halinde kesilmiş ve daha sonra bir fermuar ya da bağlantı elemanları, saçaklar ve miller gibi kullanılarak tekrar kapatılabilir dehiscing formu, dönülür.

Önemli! Şimdi hazırlamak ve büyük silindire uyacak daha küçük çaplı silindir, işlemek için gereklidir. Ayrıca daha küçük bir silindir içindeki iki paralel işaretler uygulanır.

ayrı tüm çevresinden 1/3 alındığı uzunlamasına çizgileri arasındaki mesafe. kapının iç tarafında bu perdesi sabit ve daha büyük bir çapa sahip bir silindirin hazırlanması durumunda da aynı şekilde edilir.

Bundan başka öğütücü silindir tek bir çizgi ile kesilebilir. Daha sonra parça demonte ve son halini alan bir iç silindir yapı harici 5 veya 10 cm üzerinde olmuştur, böylece tekrar toplanır menteşe.

iç - dış silindir dış ve iç açılırsa kolayca kontrol edin. Kolay ise, her şeyi doğru yaptığınız anlamına gelir.

Fotoğraf: elleri ile beton halka üretimi

Şimdi somut bir çözüm üretmek ve uygun vana hazırlamak önemlidir.

takviye alüminyum ya da bir örgü metal tellerin birbirine geçmesi ile, bağımsız bir şekilde yapılabilir, ya da esnek bir hazır, ama dayanıklı takviye satın alınabilir ve beton dökümü için bir referans silindiri halka ayarlamak için kullanılır.

Çimento veya betonun gibi bağlayıcı malzeme, araçlar ve aksesuarları kullanarak üretimi için:

 • kum;
 • çakıl;
 • moloz ceza;
 • Çimento dereceli M400 veya M500;
 • shufelnaya kürek;
 • olukları, eski küvetler veya diğer büyük bir kap;
 • bahçe ve inşaat el arabası.

şekilde olmalıdır tüm maddeler ve malzeme beton karıştırma oranı olduğunda - betonun 2400 kg kullanmak için:

Su-çimento oranı, aksi betonun mukavemeti ve tokluğu önemli ölçüde azalacaktır çünkü 0.7 (yukarıdaki ile ilgili olarak oranı 0.5 kullanılmıştır) aşmamalıdır.

İlk olarak, çimento ve kum karışımı, sonra su, sonra çakıl veya kırma taş ilave edilir ve. Tüm karışık shufelnoy kürek. Tüm fazla çalışma misafirler kurallarına ayrılmayan standart adımlar üzerinde gerçekleşir:

Fotoğraf: halkalar üretimi için iş emri

Bir kişi için Elleri hiçbir şekilde tüm bu yapmak, böylece fiziksel olarak çalışmak mümkün olacaktır bir ya da iki kişi bulmak için emin olmak için.

Beton üzerinde tüm çalışma kalıp içine dökülür ağırdır, bu nedenle daha fazla fiziksel mukavemet ve sabit mekanik kuvvetlere ihtiyaç vardır.

Video: rögar halkalarının üretimi için vibroforma ↑

Sitenin bitişik evlerine üzerine inşa gerekiyorsa o zaman da ağır yapıların montajı ve kurulum tüm süreci anlamak gerekir, beton halkalar bir lağım çukuruna veya içme ve menhol için betonarme halkalar kurulumu gibi tek başına bir tesistir.

Birincisi, dökme olduğu gibi, gerekli emek ve bu nedenle birkaç işçi ve Kaldırma ve taşıma ekipmanı ile yapılan betonarme halkalar yüklemesidir.

Fotoğraf: beton halkalar montajı

Her şeyden önce, bu halkanın çapından daha, daha büyük rögar 20-30 cm montajı için bir çukur kazmak gerekir. Toprağın yeraltı sularının yakınlığı varsa, o zaman somut halkaların karteri yapmak daha iyidir.

Bu kum ve çakıl kazı altındaki ilk hava yastığı yapılır, bir alt kısma sahip bir yastık ayarlanır bunun üstüne, duvarın ve daha fazla arzu edilen hacim pil tüketimi için iyi-süzücünün yüksekliği veya derinliği alır üzerinde bir halka beton halka takviye.

Sen son montaj çağrısında yüksek halkaları, aynı zamanda düşük, toplamak için değil sadece. Bunlar özellikle bu ve için tasarlanmıştır.

bir kilit olmadan halka ve ardından tabanca ile duvar içine yerleştirilmiş olabilir onların eklemlerde metal parantez, bağlanmak için kullanın. Sonra tüm çimento harcını karşılamak gerekir.

Önemli! Eğer su kuyusu içme kurulum için betonarme halkaları kullanıyorsanız, o zaman onlar yükleme sırasında birbirlerine düzgün tutunacak şekilde, Kilitleme tırnaklı münhasıran halka ayarlamak için mantıklı.

su işlerine engel olmayacak şekilde kazı çukurun dip içme tahliye pompasını pompalanır.

Su birikmiş kadar, böyle bir yüzük hiçbir dibi vardır aynı zamanda, duvar halkaları hem bir platform olarak hizmet etmek ve bir betonarme ped ayarlama halkası üzerinde çukurun dibine kırmataş ve set 20-30 cm tabakası, dökmek gerekiyor, ama içinden suyun çünkü onun delik içme kuyularda biriktiren ücretsiz olacaktır. iyi bir oluşturmak üzere sıvı mum ile emprenye ayarlama halkası yüklü duvar halkaların üzerine.

Önemli! Tüm takviye halkalar toprak mukavemetten ve yapısal dayanıklılık için kuru kum ve çimento karışımı serpin arzu edilir.

Bazı durumlarda, acil ihtiyaç beton halka mühür. Zaman zaman yeraltı suyu beton halkalar yapılmış kuyu yapısını yıkamak Bu tür bir durumla, ama o bile ilk yükleme sırasında, önceden su yalıtım malzemeleri tedavisi için gereklidir çünkü.

Bu daha sonra yapılmazsa beton yapılar korozyon farklı türde maruz kalırlar:

 • vyscherblivanie ve beton yapının atılması;
 • sülfürik asit ya da magnezyum tuzu bileşiklerinin etkisi altında beton yok edilmesi;
 • Karbon dioksit etkisi altında yüzeyinin yok edilmesi;
 • çatlak ve bağlı sıcaklık ve nem ani değişikliklere beton yonga parçaları;
 • bağlı kalıp ve mantar mikroorganizmaların etkileri Cruz bir yüzey;
 • hatalı montaj, beton hazırlama ve bunun için bakım sonucu kaplamanın bütünlüğünü tehlikeye;
 • beton yapının tamamen yok su yalıtımı eksikliğinin bir sonucu olarak ve bunun bir sonucu olarak, metal takviye oksidasyon.

Beton yüzeylerin su yalıtımı sağlam ve (yerel) bir yerel yapmak için zaman içinde eğer tüm bu ve birçok başka sorunlar önlenebilir.

katı su geçirmezlik gibi mastikler, karışımları ve bulamaçların ile gerçekleştirilir:

 • Derin su yalıtımı nüfuz eder;
 • Enjeksiyon yalıtım;
 • Polimer ve diğer yüzeyinin su geçirmez hale;
 • Polimer yalıtım;
 • Özel haddelenmiş malzemeler için su geçirmez.

Fotoğraf: Su yalıtımı

Yerel su yalıtımı için su geçmez onların görev ile mükemmel bir iş yapmak eklem ve dikişler veya sıhhi silikon dolgu, gömülmesini içerir.

Önemli! bu maddeleri uygularken onlar herhangi bir boşluk asla, örtbas etmek nasıl olmalıdır.

Çok iyi ve yaygın olarak polimer-polimer veya su yalıtımı, aynı zamanda bitüm temelinde yapılan olanlar sadece kullandı. Her durumda, bu eserlerin tutma - bu montaj daha az önemli bir konudur.

Eğer nem ve su akar karşı betonarme yapının kötü korumasını ise kurulum çalışmalarının Sonuçta boşa gidecek.

duş kabini montajı, burada ayrıntılı olarak tarif edilen.

lavabonun altında küçük çamaşır makinesi nasıl seçilir, ziyaret edin.

Farklı üreticileri ve hatta piyasalardan Çukur halkalar fiyatları hala fark önemli değildir, ancak.

Biz karşılaştırmak, ancak bu bile çeşitli somut halkaların kuyu tasarımının geleceğini saymak değil sadece daha kolay hale getirmek için fiyat run-up bazı varyantları temsil nedeni budur.

Fotoğraf: fiyatlandırma tablo 1

Onların fiyat kategorilerinde dibine ile halkaları için:

Fotoğraf: Fiyat Tablo 2

Bir kilit ile ve pürüzsüz bir yüzeye sahip basit halkalar farklı bir fiyata çaldır:

Fotoğraf: Tablo 3 fiyatları

St Petersburg ve şehir kendisi yakın beton halkalar satış gelince, maliyet çok fazla değil, ama aynı zamanda farklıdır:

Fotoğraf: Fiyat Tablo 4

betonarme halka, seçmiş olduğunuz olmaz ne olursa olsun her durumda, olarak, kurulum, bakım ve nemden yüzeylerin korunması kurallarını açıkça bilmelidir.

Önemli! Ve aynı zamanda çok önemli düzgün betonarme halkalar gelecek kuyuların miktarını hesaplamak için. GOST belgelerine standartlarına tam uygun olarak bu kurulum prosedürleri ve hesaplamaların gerekli tüm prodelyvat.

Daha sonra bu yüzük yapmak değil, aynı zamanda kalıcı ve güvenilir bunları yüklemek sadece mümkün olacak.

kır evi bugün inşaatı iç ve dış ağ üzerinden atık suyun uzaklaştırılması için sağlamaktadır sağlık cihazı olmadan düşünülemez [...]

Bugüne kadar, su ve ısıtma ürünleri boru hatlarının montajı genellikle tek parça bağlantı parçaları bağlı olan, kullanılmıştır. Ancak, çoğu zaman kullanılan [...]

Odada yüksek kaliteli inşaat işi her aşamasında sadece yüksek teknoloji malzemeler kullanılarak gerektirir. üretiminde yeni teknolojilerin kullanılması [...]

Arkadaşlarınıza söyleyin! Sol paneldeki düğmeler yoluyla favori sosyal ağlarda arkadaşlarınıza bu makalede hakkında bilgi verin. Teşekkür ederim!

Yorum ekleyin Cevabı iptal

malzemelerin herhangi bir şekilde kopyalanması yasaktır!

E-posta ile ilgili işbirliği adresi

kanalizasyon için Betonarme halkalar: seçimi ve prefabrik parçaların kullanılması

Betonarme bacaları pratik ve çok kabul edilebilir performans vardır. Onlar sadece standart elemanlarından monte ve o kadar çok popülerlik kazanmıştır tasarım verilerinin bu basitlik sayesinde.

Bu yazıda halkaları üretilen ve bu kuyulardan için her şeyi etiketli nasıl göstereceğiz, ve kendi ellerini bağlamaya ne kadar ayrıntılı olarak açıklar.

Bu unsurların, ve toplanan drenaj sistemi

Özellikler ve üretim özellikleri

kanalizasyon için beton halkalar Toprak altına döşenen boru hatlarına erişim sağlamak teftiş ve denetim kuyuları yapmak üzere ısmarlama ürünlerdir. Ayrıca üyeler bazen septik odalarını, su temini için kuyu ve diğer tasarımlar toplamak halkadan (ayrıca makalesine ": türleri ve kapsamı Plastik menhol" bölümüne bakınız).

Bu parçaları imal pratik olarak diğer beton döküm teknolojisi blokları farksız yöntemleri:

 • kullanılan ana hammadde olarak GOST gereklerine göre değerde beton B25 düşük değildir. Ürünün dona dayanıklılığı 100 program ya da daha fazla olması gerekir ve su buharı geçirgenliği W4 sınıf düzeyinde alınır.
 • çelik takviyeye sertlik ayrıntıları tanıtıldı vermek. Takviye Al-IIIC A-III, yanı sıra özel sınıflar veya At-IVc sıcak haddelenmiş çelik sınıfı A-ı kullanmak için izin verilir.

Şema takviye kafesi

Bu tür bir algoritma gibi bir üretim süreci:

 • kalıp donatı kafesini ayarlanır.
 • Kalıp betonla doldurulur.
 • Malzeme ve böylece parçanın mekanik mukavemet ve su geçirmezlik artan sarsılmaktadır.
 • Sonra, daha sonra ön ürünün kurutulması, ve sıyırma geçer.
 • halkalar daha sağlamlaştırılmasını hızlandırır otoklava sıcak buhar tabi tutulabilir.

Dikkat! diğer beton ürünleri ile vaka, yüzük yukarıdaki otoklavda bedeli, ama uzun kullanım ömrü ve güvenilirlik farkla ayırt edilir gibi.

Ayrıntılar kuyuları şekilde kalıplanmış

alt, kilitler, kapaklar, flashings, vb - yapılır bu teknolojinin halkalar ve kanalizasyon kuyuların diğer ayrıntıları ek olarak

İşaretleme ve ana boyutları

Eğer prekast beton kanalizasyon çukuru gerekiyorsa, ilk halkanın uygun boyutunu seçmelisiniz. Bu görevi kolaylaştırmak için bu tür ürünlerin etiketleme anlamaktır.

Her halka harf ve sayı birkaç gruba kodla işaretlenmiş kabul Biz bir aile odada standartlara (GOST 23009 ve ilgili dokümanlar) göre:

 • Başlangıçta ürünün türünü belirlemekte alfabetik kod koymak değil, aynı zamanda desimetre olarak iç çapının büyüklüğünü gösterir. Örneğin, KC10 - bir "çapında duvar 1 metre halka".
 • Bu, ayrıca (dm cinsinden) gösteren bir dijital kod tarafından takip edilir.
 • özel işaretleri için kullanılan sembollerin üçüncü grup. Örneğin, adlandırma "P" nin beton düşük geçirgenliğe üretiminde kullanılan belirtir.

Buna ek olarak, etiketleme, örneğin işaretleme de ayrıntıları kullanılabilir:

 • Duvar halka - CS.
 • Destek halkası - KO.
 • halkanın son montaj - CD.
 • Alt ya da taban plakası - Pazartesi
 • Taban Plakası - yazılım, vb

halkaların Genel boyutları

Aşağıda boyut ve ağırlığını gösteren bir tablodur çoğu F B menhol olacak hangi ayrıntılarını "çalışan":

Dikkat! Tam aralığı geniştir ve neredeyse her boyutta ve kuyunun yapılandırmasının unsurları seçmenize olanak sağlar.

kendini montaj işlemi

Eğer beton parçaları (yeni veya kullanılan - onlar da kullanılabilir) yapmaya karar verirseniz, bir fosseptik, bok çukurunu veya rögar, tesisatın yöntemini incelemek gerekir. İlk bakışta, hiçbir özel hile vardır, ama acemi olmayan bariz şeylerin bir dizi dikkat etmelidir.

birinci elemanın altında bir siper kazma

Böylece, prefabrik halkalar dayalı bir kanalizasyon inşaatı yapımı için talimat olacaktır:

 • Başlamak için, biz kapasitesinin gerekli miktarda olması ve ardından uygun bileşenlerin sayısını ve boyutunu belirlemek. doğru küçük bir yükseklik elde edilen dobornye halkası "boyuta" vurmak Tipik olarak, bu tür ürünleri (çok zahmetli) kırpma olmadan tamamen kullanılır.
 • Sonra biz oturtulmasıyla araçlarıyla elle kazı veya bir backhoe kira karar vermeniz gerekir. İkinci durumda ise, maliyetler büyüklükte bir düzen artacak, ama iş çok daha hızlı yapılacaktır.
 • Biz sap ve küreklerle karar verirseniz, o zaman bir halkanın bir derinliğe bir siper kazma başladı. delikte öğeyi ayarlayın ve sonra yavaş yavaş nedeniyle kazılan toprağa kenarı bırakarak, onu gömmeye başlar.

duvarlarda kapasitesi

İpucu! Hatta iki üç kere zor olacağını, böyle bir kitle ile baş olarak, vinç yardımı ile daha iyi halka taşıyın. Eğer rulo çalışırsan - bölüm kıracak bir riski vardır.

 • Biz yeni halkalar yükleyerek duvar inşa, çalışmaya devam. istenen derinliğe daha sonra dikkatli bir uykuda çakıl tabakası ve sızdırmazlık kil ya da beton düşme alt hizalamak ulaştıktan sonra.
 • Biz bir elmas memesi ile bir yumruk ya da matkapla delik duvarlarında performans, iyi gerekli tüm boru içine almak.

Bir sonraki önemli adım - Su direnci tüm yapıyı sağlamak için.

 • kazı duvarları ve beton halkalar arasındaki boşluk uykuda kil-kum karışımı düşer. boşluk boyutları izin, ayrıca zift duvar macun ile tedavi edilebilir.

eklemleri sızdırmaz hale getirmek süreci

 • İçeride, dikkatlice kısımlar dolgu macunu arasındaki dikişlerin üzerine sıvalı. Bu koruma devresi zaman zaman yenileme gerekir.
 • Daha sonra, bir menhol montajı için bir delik ile bizim plaka ile kapatın. yapı sağlanırsa havalandırma borusunu monte edin.

kanalizasyon için RC halkaları kullanımı çok uygundur. inşaat maliyeti oldukça kabul edilebilir elde edilirken kayda ağırlığı rağmen, oldukça hızlı karkaslar kuyuları ve septik tanklar toplayabilir.

Eğer bu öğeler ilgileniyorsanız, biz bu makalede videoyu izleyerek daha detaylı olarak bunları incelemek eminiz.

Hala sorularınız mı var? Grubumuzun VKontakte bunları sor

Evinizdeki banyo nedir?

kanalizasyon için somut halkalar Boyutları

Kanalizasyon bir köy evinde sistemi - rahat bir yaşam koşullarının bir parçası olduğundan ve sürekli ve kesintisiz çalışması gerekir. merkezi kanalizasyon sistemine hiçbir tahliye bağlantısı seçenekleri varsa bu amaçla, özerk endüstriyel veya ev yapımı fosseptik düzenlemektedir. beton, plastik, tuğla ya da metal, fakat en çok bilinen ve önceden imal edilmiş bir yapıya - - betonarme halkalardan oluşan bir kap fosseptik herhangi bir şey olabilir. kanalizasyon ve nasıl daha yakından bakmak, böyle bir fosseptik yapmak için beton halkalar gerekli boyutları nelerdir.

Beton halkalar en yaygın boyutları

Beton halkalar Özellikleri

olumlu yan ürünlerinden yüksek kaliteli portland M 400-M 500 yapılmış beton halka aşağıdaki gibidir:

 1. yüksek mukavemetli ve inşaat ve yapı malzemesinin dayanıklılığı;
 2. Hızlı yerinde kurulum nedeniyle özel kilitler ve ürünlerin koaksiyel boyutlarına kurulum kolaylığı;
 3. Düşük maliyetli ürünler herhangi bir özelliklere sahip herhangi bir fonksiyonel;
 4. Monolitik vücut halkasının gücü arttırır, ürün kurulum yerinde zemine sabitlenmiş olması gerekmez;
 5. Terim garantili işletim ≥50 yıl.

 1. vinç ve taşıma sırasında ek insan gücü, onsuz yapamayacağı halkaların kanalizatsionnogobetonnogo çukuru kurarken - özel donanım ürünlerinin olmadan;
 2. karışım ve özellikle de alanda, halkanın hızlandırılmış yok olmasına neden olacak iç ve dış yüzeyleri su geçirmez yöntemleri bileşim içeren üretim teknolojisi, en ufak bir sapma;

Beton halkanın su geçirmez

Çoğu zaman betondan yapılmış farklı boyutlarda bireysel halkaları, yapımında, özerk bir özel kanalizasyon sistemleri veya ekipman içme kuyuların oluşturulmasında kullanılır. En iyisi ucundaki özel bir kilit halkası olan montajı için uygundur - Başka kanalları olan, bir halka üzerinde bağlantı pabuçları yapısını daha istikrarlı katı yapar ve sabit, tüm çalışma şartlarında tankın istenilen gerginlik korumak sağlar. Böyle halkalar olmadan dikiş ve kilit halkası denir - katı içinde. binili halkalar ilave olarak kapak alt ve kapakları yapılabilir İçin - aferin ya elleri ile beton halkalar kanalizasyon sistemini içme tam olarak ne zaman.

Birleştirlişmiş halkalar ve bağlantı parçaları

kilitleme mekanizması ile halkaların üretiminde ürünün ömrünü uzatır ve yapının sağlamlığını arttırır takviyesi ile güçlendirilmiş, ince taneli beton kullanılır. Buna ek olarak, takviye aşağıdaki sorunları çözmek için:

 1. İkinci filtrasyon yapılmış beton halkalar beton septik çukur ise, özel otonom kanalizasyon alanında sonra ek filtrasyon sistemi gerekli değildir ve bu - Arsanın kullanışlı bölümünü kaydetmek için;
 2. Beton halkalar filtre kuyu arıtılmış atık suyun hızlı bir şekilde zemine içinden geçtiği özel açıklıklar vardır;
 3. takviye halkaları ile süzülmesi düzenlemek ve beton halkaların drene etmek, tahliye ya da hazne için kullanılabilir -, geri kalan üst beton halka katı geleneksel olabilir, bir metal filtre ile sadece bir alt halka;
 4. fosseptik kanalizasyon kontrolsüz taşması bir olasılık ise, üst halka aynı zamanda, bir metal-gözenekli bir filtre takılmış olabilir. Tank dolduğunda, zemin kabaca işlenmiş atık dökülür olacaktır;
 5. Bina muayene odaları.

halkanın beton halkalar iç çapı ve yüksekliği ifade eden ve sayılar - halka cephelerin - "KS" etiketli kanalizasyon bacaları semboller için beton halka. Bu değerler, santimetre cinsinden ifade edilmiştir. etikette tam sayılar sonra sıfırları yazılmaz. Örneğin: KS10-9N - geçirgenlik katsayısı (K - Normal geçirgenlik) 90 cm, sembol, "H" gösterir - Duvar halka 100 cm, halka yüksekliği bir iç çapa sahiptir.

Beton halkalar İşaretleme

Proje veri kanalizasyon sisteminin temelinde seçilen ev yapımı özerk fosseptik beton halkalar, boyutları - kanalizasyon kuyuları büyüklüğüne, iyi tipi (filtrasyon, atık su, su, drenaj, yıkama, Perepadnaya veya denetim içme) ve diğer göstergeler. İşaretleme halka aynı zamanda hacim, ağırlık ve beton halkaların derecelik bir atama içerir. aşağıda verilmiştir orada işaretleme özel tablolar (arka plan), ve bunlardan biri bir fragmanını şifresini çözmek için:

İşaretleme ve beton halkalar çeşitliliği

Sen tasarım bilgilerden sadece gelebilir ve tersini yapmak için: Bu tür makineler, ulaşım, tankın tip kullanımı gibi belli bir marka halka w /, hemen sorunları çözmek gibi, belirli bir desen üzerinde su tahliye nasıl planlamak için w mevcut olma septik tanklar, drenaj alanları, geleceğin varlığı, vb Beton halkalar boyutları GOST 8020-90 yüklü. tüm halkaların montaj kuyunun bütün yüksekliği kapsamaz eğer boyutlarda Bilgi kullanışlı. Bu durumda, iyi yüksekliğinde küçük halkaların son montaj için bitmiş olması.

Dobornye / halkaları ağırlık

Ayrıca dobornyh, sürekli bir alt halka ile imal edilmektedir. Bu ürünler uzun emme pompası kanalizasyon kullanarak tankı temizliği yanı sıra Kanalizasyon servis kapakları, bacalardan veya bir kamera yerleşimci ile fosseptik yapımında olduğu gibi septik tanklar görev yapacak. M 200-250 - Bu halkalarda beton alt sınıflarda kullandı. Yararları rögar bazlar ortada: Ek su yalıtımı uygulamak gerekmez, eklemleri mühür gerek, nakliye ve montaj hacmi azalır. Yukarıda listelenen avantajlar olarak, tek tek ölçümlerin halka çapını sipariş yeteneği ekleyebilir.

Standart çapı sağlam alt beton halkalar:

 1. ext= 100 cm, yükseklik 90 cm, 0.83 ton kütlesi;
 2. ext- 150 cm, yükseklik 90 cm, ağırlığı 1.4 ton;
 3. ext- 200 cm, yükseklik 90 cm, ağırlığı 2.3 ton.

halkalar Montaj hesaplamaları gibi kanalizasyon sistemleri gibi halkalar ve marka kimlik numarasını yürüten, proje hazırlanmasını önce gelir. Yazlık ve ya da küçük bir kır evi için kanalizasyon fosseptik Standart versiyon - üç halkalardan biri durultma tankı, üst katı altına alt halka - ambar ile. Beton halkalar diyagram Özerk kanalizasyon yılın herhangi bir zamanda güvenilir ve verimli çalışacak, aşağıda gösterilmiştir:

Beton halkalar yapılmış üç tankların foseptik, Sürüş

fosseptik hacmi yaşayan insanların sayısına göre hesaplanır - evde 2 m3'e fosseptik kapasitesini gerekecektir 3 kişilik bir aile için, oturan başına su, günlük ortalama tüketim olarak yaklaşık 150-200 litredir. Ayrıca, daimi sakinleri sayısı ve kameraların sayısı fosseptik bağlıdır, yani - beton halkalar sayısı. Böylece, ekipmanın büyük bir aile için farklı bir zil boyutu ve hacmini gerekebilir anlamına gelir az iki odacıklı fosseptik, gereklidir.

Özel kanalizasyon Özerk sistem çeşitli konfigürasyonlarda ve farklı ürün grupları ile hayata beton halkalar kullanılarak inşa edilmiştir. şeması seçilmesi birçok faktöre ve koşullara bağlıdır. kabartma bölüm ve evin içindeki kişilerin sayısı ve toprağın özellikleri ve diğer tasarım ve arka plan ayarları Burada ve.

sürekli olan kanalizasyon, yüklemek ve 3 kişilik bir aile için gece gündüz çalışacak olursa, iki kamera ile yüzük fosseptik atıklarının toplam hacmini geri dönüşüm sorununa en iyi çözüm olacaktır. Örneğin, üç Beton halkalar, bir alt ve üst alt halka yapılmış, her biri iki tank kullanıldığı böyle bir program, - kapak ile:

/ Halkaları ağırlık bir fosseptik çözümün şematik

taslak üzerinde yine de, çalışma ve güvenilir en basit devre görülmektedir, ancak. Burada zorluk çoğu, giriş ve çıkış havalandırma düzenlemesi, hidro ve ısı yalıtımı organizasyonu, uygunluk önyargı kanalizasyon boruları, ve çok daha bağlamaktır.

Ana parça ve betonarme boruların kuyusunun parça:

 1. arzu edilen miktarda 1 m'den daha büyük beton halka çapı;
 2. Beton yalıtım örtüsü;
 3. Halkalar veya su pompalamak için kapaklı bir halka çıkış ağzı;
 4. Eğer boyun ve ambar olmadan beton halkalar kullanıyorsanız, metal, ahşap iliplastmassy bir kapak yapmak için gereklidir;
 5. havalandırma borusu;
 6. Çukur fosseptik için beton kapak;
 7. bir taban ile beton halka;
 8. Yastık taş ve kırılmış kum;
 9. Pis su kuyu iç duvarlar için su geçirmez;
 10. Pis su çıkış borusu için bir giriş;
 11. çıkış akıntısı çıkışı.

Beton halkalar iki odacıklı septik tankların şeması

Eğer alanlar filtrasyon donatmak gerekir ve bir tedavinin başlangıcı aynı zamanda su filtrasyon alanında toplanan hangi filtrasyon kuyu inşaat, yatıyor - temiz atık su, bakterilerin eserini maksimize etmek ve kirli su savunmak yetmez. Böyle su basitçe kirletme riski olmadan su kütlelerinin içine boşaltılabilir, aynı zamanda sulama bahçe araziler için veya teknik amaçlı kullanılan olamaz.

Bu, atık suyun temizlenmesi için tasarlanmış, ikinci olarak da, çünkü çalışma kendisinin hacmi ile başa çıkmak için fosseptik - İki bölmeli fosseptik veya iki beton kuyu kanalizasyon atık su çukuru filtreleme alanları veya kuyu tamamlanmasını gerektirmez.

Kombine fosseptik

Beton halkalar, daha karmaşık ve pahalı bir fosseptik yapımı ya da bu uygulamada olduğu gibi, bir depolama de tek bölmeli devresinin imal Şema iki bölmeli septik atık kullanılabilir ve girdi / çıktı kanalizasyon baş ve boyun halkaları ve delikli halkalar. proje ve inşaat işleri maliyetini azaltmak için halka kilidi kullanılması önerilir - bu olacak ekstra su yalıtımı, kum yastık geliştirilmesi ve sızdırmazlık eklemlerde kurtulmak.

iyi iki odacıklı fosseptik ilk somut kilitleri ile 2-3 halkalarından inşa edilmiştir - bu da toprak özelliklerine bağlıdır kuyunun derinliği, bağlıdır. -Large katı artıklar alt düşerken ana hazne kirli atık su çözecek ve sınır üzerinde birikim sonra Temizlenmiş çıkış akımı tamamen temizlenmiş ve alanının dışına boşaltılmış veya endüstrisinin ihtiyaçlarını basılacaktır ikinci bölme içine düşecektir.

İkincil rezervuar tesadüf kilitleri uygun olarak birbirlerine beton halkalar aynı kurulumda yükseltilir. İkinci tankında atık ayrıştırma ve geri dönüşüm hızlandırmak mikroorganizmalar eklenebilir. Böylece il dibe çöker ve arıtılmış su zemin ya da dışarı boşaltılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 5 = 2