elleri ile Cleaver yakacak

Cleaver odunlar: ellerinizle tahta saplı üretimi

Bu satır yeni ahşap balta sapı için almak kolay değil, yapılandırma büyük ölçüde bireysel tercihlere göre belirlenir.

Günümüzde göre rahat yapılan kalem "bir altındaki" uygun fiyatlı yapılmış ve özel beceri teknolojiyi gerektirmez edilecektir.

Kullanışlı kereste işleme marangoz sırasına yerine gelecek masaüstü yerine getirmektir. aşağıdaki gibi gerekli araçları listesi:

Elektrikli aletleri (taşlama, daire testere veya elektrikli planya) kullanarak büyük ölçüde satırıyla için kolları yapma sürecini kolaylaştırmak, ancak onlarsız yapabiliriz.

Ahşap ve dayanıklılık balta satırına tanımlamak için ön-kurutma. sapı için taze kesilmiş topaklar uygun değildir: kurutma odun çok daha ince olduğunda, çatlak ve çözgü. Evde, bir ısıtmalı bir odada tahta parçası tutarsanız, iki yıl ve bir yıl süreyle kuru bir ahırda bir ön hazırlık sağlar doğal kurutma yöntemi kullanır. Hasat edilen ahşap sonradan çatlaklar kaplı uçları kaldırmak için gelecekteki balta bıçağıyla için 15-20 cm daha uzun kesilmiş olduğunu.

Mevcut ağaçların arasında kül iyi özelliklere sahip: kol zamanla o, dayanıklı elastik ve az kuruma çıkar. kolay Uygun huş takoz bulmak için, ama daha uzun kurumaya olmalı, ama daha hızlı çürür. Az tokluk küçük alt üzerinde balta sapı akçaağaç, huş gevşemiştir, ancak daha dayanıklı ve tedavisi kolay.

şekil ve balta büyüklüğü

Cleaver yakacak biraz kavisli sap uzunluğu orta günlükleri 50-70 cm ve büyük kütükleri için 80-100 cm olmalıdır. Ax düz kısımlar ile bağlanan iki yarım dairelerden oluşan oval enine kesitin yapılır. Bu sap bir balta, balta yörüngesi üzerinde güçlü tutuş ve dokunsal kontrolü sağlar. Sadece balta balta için iniş bir parçası, bir yüksük içinde bir deliğe karşı gelen bir oval bir şekle sahiptir. sapın arka kısmında daha iyi tümseklerin elinden kayma isteyen, balta tutabilmek için bir kıvrım oluşturur. aşağıya doğru alt ucunda yanında çarpma Son anda elin döner.

Ellerinizle kolu yapma

kuru topaklar kaynaktan takma deliğinin genişliğinden daha büyük birinci çubuk 3-5 mm olun. Kenar sonra hatalı gereksiz kereste çıkarılması durumunda parçasını ayarlamak sağlar. Gerekirse düzlemi tesviye, bir testere veya balta kullanarak kalın bir tabaka çıkarılması, daha sonra düz bir yüzey ostrugivayut.

Ortaya çıkan iş parçası kontur balta üzerinde birkaç milimetre aynı marjı ile işaretleyin.

ahşap olup 2-4 mm çizgilerin ulaşan, 35-40 mm'lik bir eğime sahip bir testere ile çapraz kesiklerin gerçekleştirilmesi rahatlığı için kenetlenir.

Bundan başka aks veya çapraz kesme bölünme yönünü takip eden ve takip anahat altında nüfuz etmesini engelleyen, küçük kısımlar halinde odun parçalarını vurmak.

Sap ağaç ürünlerinin yonga olasılığını azaltmak amacıyla balta eksenine dik testereyle.

Kaba Tedavi sonrasında dikim deliğin boyutunu not edin.

Boş uç yüzünde hangi merkez ve ucu hizalanmış üzerinde bulmak için.

İş parçasının son şekli bir uçak konveks yüzeyler ostrugivaya, bağlı ve içi boş parçaların keskin bir bıçakla seçilir.

dikkatle çalışarak ince talaş kaldırmak ve periyodik olarak öğenin üzerine çevirdi kesim yönünü değiştirmek için. Sonuç neredeyse hazır balta olduğunu.

Şimdi günbatımında sap Pah en sonunda.

kadar malzeme kaldırılması gerekiyor gösteren, baskılar kalacaktır Ahşap üzerine daha sonra, göz kolu eklemek hafifçe deneyin.

Bu etiketlerin üzerinde yoğunlaşırken hala balta uygun. Sonra yonga yerleri tespit etmek başka bir test ağızlığı yapmak.

sapın sonraki bitirme türlü düzensizliği yumuşatma ve pürüzsüz bir duruma yüzey getirerek, zımpara kağıdı çalışırlar.

Bitmiş balta anda nihayet pürüzsüz iniş kontrol ucuna üzerine itti. ahşap çıkıntı yapan ucu kesilmiş Testere.

Bölücü dikey monte edilmiş olan ve uzunluğu kırılmasını önlemek amacıyla, popo boyutunu aşmaması gerekir kama tıkar. Kama kesme testere üzerinde ahşap eksik nüfuz halinde.

Ahşap bıçağıyla sapı kaba bir yüzeye bırakarak koruyucu ve dekoratif bir bileşim emdirilmiş. Bir yüksek parlaklıkta yüzey oluşturan, yağlı boya ve vernikler kullanamaz.

Anti-slip üretimi

2.3 mm kalınlıkta kapak yapılan çelik plakanın kazara slipleri balta karşı korumak için. Metal çekiç bükülmüş, demir ilgili çubuk ile bir mengene parçasını tutan.

doğrudan alet sapı noktası ışık çekiç darbeleri ile "düzeltilmiş" Yerleşimi.

Koruma önceden delinmiş deliklerden vida ile sap sabitlenir.

Adamakıllı yakacak iyi bir asistan olacak balta kendi elleri ile yenilenmiş.

Her doğrama günlükleri önünde olmalıdır ahşap sapı durumunu kontrol edin. buruşuk ve bir balta sapı ile bir yuvada sarkan ile aracını çalışma, sağlığını riske etmeyin.

2 comments on Cleaver odunlar: ellerinizle tahta saplı üretimi

Ben, sadece kullanılmaz kaydetmiş aynen Cleaver yapmak istiyorum

Biraz daha bir taraftan metal kulplu için delik, geniş açılma ne katlanmak durumunda fark?

Aşağı uçmak olmaz olasılığı daha yüksek olabilir?

Ve daha ince sapı yapmak ve çekiç döşemecileri gibi alttan balta kullanırsam

Daha iyi işlediği tutun için koni üzerine sap bıçağıyla altında Delik yapar. o memnun burada bir daire ya da küre oluşturacak, örneğin, sap üzerine bükülmüş Ax olur

Ben "geniş oyuk çıkarmak" ne demek anlamıyorum? Bir metalde olduğu gibi, konik kolu skived ve tersi düğmeyi çevirin istiyor ve geniş kısmı dar açıklık yarısına eklemek için, bu yüzden büyük bir ön yükle gitti? Size göre balta dar kısmı deliğin geniş kısmına takılmak özgür olmalıdır?

Nasıl elleri ile splitter yapılır? bölme odun için ne tür cihazlarda: çizimler, talimatlar

Bir ülkenin sahibi ya özel bir ev için vazgeçilmez bir cihaz Cleaver olduğunu. O mekanik veya manuel bir olduğunu. Sen deposunda böyle bir cihaz satın alabilirsiniz, ancak herkes gelemez böylece mekanik cihazlar, pahalı olsa da, önemli ölçüde yakacak sürecini kolaylaştırabilir.

yapmadan önce böyle pahalı satın tür yapılar karmaşık değildir aslında düşünmek gerekir, bu yüzden kendi yapabilirsiniz. Ama önce, mekanik splitter belirlemek ya da motoru tamamlamak için daha iyidir olacaktır. İkinci durumda, yedek parçaların aramaya yanı sıra tornacı hizmetlerini kullanmak için gerekli yerdedir. Eh, bu yetenekleri kendilerini varsa.

yerlerinden edilen merkezi ile bölme yakacak odun balta için cihazların Çeşitler

Bugüne özel indirimli Eğer merkez dışı bir balta-balta bulabilirsiniz. modeli Vipukirves Leveraxe için 16.000 ruble ödemek zorunda. Kısa sürede araç ile ahşabın büyük miktarda doğrayın mümkün olacaktır. nedeniyle bıçağın üstünde bulunan kavisli ayak, böyle bir fırsat sağladı. O kereste kalan unsurları tutunur ve bir kolu oluşturur. Sonuç olarak, alet darbeden sonra kayma yapmaz ve bacaklar güvenli kalır. tasarım böylece serbest kavrama balta gerektirir.

Ax şok darbesi emebilir Fin huş, gerçekleştirilebilir. Kış yağmurlu havalarda bile eline kayma olmaz, değil işlemek obmerznet. Nedeniyle ağırlık merkezi anında kaymış Tek bir darbe, bir günlük arsa kırılır bu kadar, yanına balta alır çünkü böyle eşsiz balta inşaatı, bıçak, ahşap takılıyor olması. Bıçak 8 cm'ye eşit kalınlığı ve ağırlık - 3 kg. çelik malzeme kullanılır ve katlanmış araç boyutları 91 x 23 x 9 cm gibi.

Ne imalat önce dikkate alınması gereken

balta gerçekleştirmeden önce onlar biraz dalga edilemez olduğunu düşünmek önemlidir ama bir çok kez. Biz aracın ağırlığı düzgün insan fiziksel formu olmalıdır sonucuna vardık. Örneğin, piyasa 2 ila 5 kg arasında değişir ağırlığı olan yoğurtotu, bulabilirsiniz. Ancak, kolay bir araç kullanarak, sen ahşap küçük bir bloğunu ayırabilirsiniz, bu nedenle dikkate ahşap boyutunu almak gerekir.

balta sapı denir aracı sap, ahşap Çeşidi yapılmalıdır veya akçaağaç karaağaç, aşırı durumlarda o huş olabilir. Sonuçta, yanlış ve sıçramalar aracı değersiz hale gelecektir. Dikkate balta uzunluğunu almak önemlidir - çok kısa olmamalıdır. Eğer elleriyle bir balta gerçekleştirmek için karar verirseniz, iki araç olması daha uygundur. Klasik bir kama şeklindeki ayırıcı - Bunlardan biri iken diğer uzun saplı güçlü balta olmalıdır. diğer kuru günlükleri başa olurken taze doğranmış odun Son uygun, yüksek nem içeriğine sahiptir. odunun Farklı türler farklı davranır. Ve eli iki satırıyla üzerinde varsa, onlara bir yaklaşım bulabilirsiniz.

Eğer elleriyle bir balta gerçekleştirmeden önce, uygun bir tasarıma bulmak olmalıdır. Ev yapımı araçları hidrolik ya da, ikinci olarak da adlandırılır koni vidalayın. En yaygın ev yapımı veya vida fabrikası seçenekleridir. Baz olarak bir parçası, bir elektrik motoru tarafından tahrik edilen bir çok iplik, koni çıkıntı yapar. Usta yalnızca koni için güverte taşımak gerekir, ikincisi başlar içine vidalı edilecek.

Konik satır ahşap 2 parçaya bölünmüş olan karşılık gelen bir şekle sahiptir. Biz hidrolik helikopterlere bahsediyoruz, bunlar yukarıda daha yüksek performansa sahip, ancak onları daha zorlaştırmak için. Çalışma prensibi hidrolik pres ile aynı kalır. Ahşap istenen boyut günlüklerine elemanı böler özel formu boyunca zorlanır. Makinenin mekanizmaları, benzin ya da elektrik motoru ile hareket eden bir hidrolik aktüatör. Koni satır geleneksel bir balta göre odun için daha uygundur. Bu tür araçlar yapmak için basit, ama piyasa böyle cihazların montajı için hazır kitleri bulabilirsiniz.

Eğer ayırıcı vidasını yapmak hakkında düşünüyorsun, önce aşağıdaki malzemeleri ve bileşenleri hazırlamak olmalıdır:

  • motor;
  • kasnak;
  • Eğer bir işletme kemeri,
  • metal levha:
  • Motorun sabitlemek için plaka;
  • mil yatakları;
  • koni çalışma;
  • şekilli borular;
  • Metal köşeler.

elektrikli motor seçerken 2 kW kapasiteli birine dikkat etmek gereklidir. metal levha 3 mm arasında bir kalınlığa sahip olmalıdır.

odun için ev yapımı balta biz 500 rpm üretebilen güçlü bir düşük hızda elektrikli motor, bulabilirse çok daha kolay imal edilebilir. Aynı Kayışlı anda gerekli değildir ve koni şaftı üzerine konabilir.

Motor hızı prensipte herkes olabilir, ancak kayış tahrik kasnakları hız dakikada 500 devir idi şekilde olmalıdır hesaplamak vardır. Pazarda sen elektrikli satırıyla hazır-mil yataklarını satın alabilirsiniz, ancak kasnakları ve dişli koni bir Turner ile temasa geçerek imal edilebilir.

Sonra karbon çeliği yapacak koni için malzeme olarak, elleriyle bir balta yapmaya karar verirseniz, ST45 bir marka kullanmak daha iyidir. iplik hazırlanmasında bu iki yaklaşımın oluşmalıdır olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. 2 mm - Aşama dönüş yüksekliği ise, 7 mm'dir.

Sıradan çelik St3 kasnakları bölmek ve oluk ölçüler seçildiği kayış bağlıdır. Uzmanlar, bunun yerine tahrik kayışı zincir kullanılır. Bu üretim sürecinde daha güvenilir ama daha zordur. Çok uygun değildir zincir dişlisi boyutunu seçmek önemlidir. ellerinizle balta toplamak için, masanın altında motorun sabitleme için plakayı belirleyen bir çerçeve pişirmek gerekir. Bu mil yatakları ile konumlandırılmalıdır. Bir makara bunun bir koni sabitlenmiş. Sonra, sihirbaz koymak ve bir kemer çekin gerekecektir. Ağa Motor bağlantı alınıp test geçebiliriz sonraki adımda olduğunu.

Hidrolik balta İmalat

Hidrolik ayırıcı öncekinden farklı bir yapıya sahiptir. özellikleri ve malzemenin kırılması için kullanılan aktüatör işletim parçasını görür gibi. Çerçeve olsa kaynaklı parçalar, borular ve sac, farklı bir şekle sahiptir. Basın ayırıcı hidrolik silindir tarafından, içindeki basınç, bir yağ pompası temin edilmiştir çalışır. Aktif eleman, bir elektrik motoru ile aynı şaft üzerinde olmalıdır alan montaj çerçevesi ayrı olarak yerleştirilmiş olabilir, ancak bu hortumlar kullanılarak, silindire bağlanmalıdır.

Eğer bir hidrolik ayırıcı yapmaya karar verirseniz, önce tüm detayları bulmak ve formların üretimi dikkatli olmalıdır. Bu metalden yapılmış, ve bir baz patron artı şeklinde gibidir. net sınırlar vardır çünkü Büyüklüğü, bireysel olarak seçilebilir. Bunun temel koşul onların boyutu çok büyük olduğunda güç silindir, bölme odun için yeterli olmasıdır.

bir şekilde çerçeveye sabitlenmiş olması gerekir ve yatay eksen, hidrolik silindir şaftı ile aynı olmalıdır. Bu çerçeve boyunca yüklenmiş ve pompaya bağlanır, böylece boru kullanmak gereklidir. Bu tekerlek çerçevesi güçlendirilmesi için bu tür mekanik ayırıcı, hareketli olabilir.

Nasıl bir balta yapmak

Odun hatırı sayılır çaba gerektirir: bunlar, pirzola gördü kurutma için Aksesuarlar eklemek gerekir. Çoğu güç odun kesmek için söner. Kolaylaştırmak ve süreç cleaver olabilir hızlandırır. Bunlar yeterli sayıda temsil fakat saygın para vardır edilir. Aynı zamanda, en basit balta kendi elleri metal olabilir yapmak - borular, köşeler, vs. Tüm anlamıyla binlerce gerektirir - değil metal, eğer satın almak zorunda kalacak.

odun hacmi küçük iseler, mekanik balta ele kolaydır. Bu tasarım basitliği ile karakterize edilir, kompleks düzeneklerinin en az sayıda, aynı zamanda maliyetler ekonomi demir uygun parça olmasa bile, çok az olması.

En kolay ve en güvenli seçenek. Sadece yazık kötü performans. ama güvenli

Basit satır kendi elleri: mekanik

En basit mekanik bir satır karter vinç benzer. birebir tasarımı, ancak bunun yerine kovalar sabit kesici ve sapın. destekler (sütunlar) ve kiriş en basit yapılabilir - menteşe. Sadece iyi yağlama gerekir.

Çalışma prensibi muhtemelen tüm açıktır. Stand koymak odun, keskin nedeniyle atalet kuvveti aracı, kolunu aşağı çekin önemli güç kazanıyor ve ahşap blok ayırır. işlem sürece kütüklerden istenen kalınlığı üretmeyecektir olarak yinelenir.

En kolay satır kendi elleri birkaç boru olabilir toplamak

elleriyle Böyle bir mekanik satır sadece orada olmasından, kelimenin tam anlamıyla, toplamak, ve - boruların, her boyutta açıları, hatta bir balta, bir meşale olarak kullanılabilir. Buna ek olarak, böyle bir tasarım, katlanabilir yapılabilir - tolere edebilmek için.

Birçok eksileri. FIREWOODPROCESSORS hatırı sayılır çaba gerektirir. Ve daha çaba bir günlük ayrı düştü sonra hareket balta durdurmak için uygulanır. Başka bir eksi - kolu uzun, Gerektiğinde daha az çaba uygulamak çünkü balta gibi önemli bir alanı kaplar. Yine de, hatta bu tür ilkel mekanik cihaz çok sürecin karmaşıklığı azaltır.

Seçeneklerden biri - Cleaving grouted kare boruya kaynaklanırken,

Bu yapılandırma splitter olarak ağır olmalıdır. bıçak için kendisi tamamen metal külçe kaynak. Daha uygun fiyatlı bir seçenek - tüp (yuvarlak veya kare) ve beton ile doldurmak kaynaklı. Kaynak makinesini ele bilir güçleri kimseyi elleriyle böyle bir balta yapmak kabul edin.

Daha küçük, daha iyi ahşap doğrama, daha az çaba gerektirir bir modifiye manuel mekanik kesiciler tasarımı ve hangi yoktur. Bu modelde, ana çalışma birimi - çerçeve üzerinde sabitlenmiş olan bir yay, ve üst parça üzerinde sabit bir ayırıcı olup, sabit bir enlemesine taşıyıcı üzerinde durur.

Yay Ağaç kesme tasarımı

Bu yapıda, ana çaba - log bölünme sonra Cleaver tutun - yayı varsayar. Buna göre, ana şey - böylece çok hafif güç yayı seçmek ve odaklamak için uygulanan, ancak onlar bile karmaşık çatlak yeterince verildi, ahşap blok düğümlü. yay altında vurgu hareketli yapılabilir. Sonra belirli koşullarına uyacak şekilde ayarlarını yapabilirsiniz. Gerçekte, "sıfırlama" belirli bir kişi için gereklidir. Eğer bir kişi olacak bir aletle hareket edersek, ampirik yüksekliği toplama, her şey sabit yapabilirsiniz.

Ayırıcı monte edilir çerçeve ve kolun, hareket edebilir artikülasyon yapmak için eşit derecede önemlidir. En iyi seçenek - rulmanlar. Onlar iyi kalitede olmalı, arzu edilir - Dökme.

Hazır ev yapımı yay balta

yaklaşık 800 mm - ev yapımı Ağaç kesme makineleri minimum yükseklik. Ama sonra çalışmak veya Alçalmayan veya bir tablo / şasesi üzerine makineyi yüklemek zorunda. onun büyümesi için yaptı - minimum güç harcayarak daha rahat bir alternatif. Eğer bir kütüğün üzerinde durmak bu rakama ahşap bloğun yüksekliğini eklemek rahat ne yükseklik de belirleyin, çerçevenin yüksekliğini olsun. Bu durumda da, eğmek zorunda ama her zaman standında takoz yükleme ve sadece zaman balta düşer olacaktır.

Bir yandan, sabit bir tekerleği bir çerçeve pişirmek, mobilite tasarım eklemek için, ikinci durak kaynaklı. elleriyle biraz daha karmaşık olan bir balta yapın ama orada bir bahar ve yatakları ise - ve böyle zor bir iştir.

Dikey eylemsizlik Splitter

Bağımsız üretimi için bir başka basit bir seçenek. Elleri büyük ve daha küçük çaplı iki tüp ihtiyaç ile böyle bir balta yapmak için. kesici / ayırıcı - parçası dikiş, aslında, bir taban, ve - diğer bir ağır levha gerekir.

İnşaat - en basit biri küçük bir çaba gerektirir. büyük bir platformda kalın duvarlı boru emniyete, ama daha iyi - Pimi. Yükseklik - yaklaşık bir metre. Bu önde gelen bir borudur. kurşun borunun biraz daha büyük çaplı boru halkaları kaynak yapılmış serbest ayırıcı hareket eder. Baltayı alıp gitmesine izin: O şöyle ağaç kesen. Biraz aşağıya doğru ivme verebilir. yerçekimi günlüğü yarılması.

Ama bu mekanik balta ahşap tüm bloğu bir kez böler değil. bölücü ağırlıklandırma yapılabilir üzerinde, etkinliğini arttırmak. Gerekirse "add" mümkündür. İkinci seçenek - çekiçle sütununun üzerine birkaç kez çarptı. alet, tahta sıkışmış, bu yöntem iyidir. Alternatif - kaldırın ve ahşap blok keskin düşük olan için. Ama çekiç kolay salla.

El satır, tabii ki, daha kolay odun almak için yapar, ama yine de sağlam bir fiziksel çaba gerektirir. Değil kadar her zamanki balta sallayarak, ama yine de harcama olarak ... bir çaba daha düşük olun motoru yardımcı olur. onun temelinde, odun kirma farklı tasarımlar yapmak. Ama elleriyle böyle bir satır daha zor hale getirmek için. Ve sonra cihaz daha karmaşıktır ve bir marş aracılığıyla motora bağlamak -zhelatelno elektrik en az asgari bilgi gerektirir ve "Başlat" düğmesi ile ve "start".

En popüler modellerinden biri - konik vida veya balta. Aralarındaki fark, sadece bu modelde bir koni şeklinde olan iğneleyici elemanı, üzerindeki diş yokluğu / varlığında gerçekleştirilir.

Konik balta odun hızlandırır

Ağaç içine dönen motorlu koni keser, yavaş yavaş parçalıyor gerçeğiyle bölünmüş ahşap Blok. Odun yongaları, ilk kenarın büyük bir blok içinde ve daha sonra orta gözyaşı.

Öncelikle düzgün bir koni şeklinde bir kısmının kesilmesi işlenmiş. Eğer düşme de pürüzsüz koni kullanırsanız tahtaya silindir 'lokma' olarak ahşabın blokta oldukça yalın olduğunu. Onun yüzeyinde dişli eğer işlemek için çok daha kolaydır. daha sonra vida vidalanmış edildi ve bu durumda, ahşap blok bölün.

Vida Ağaç kesme makineleri için dişli Boyutlu çizim koni

Önemli olan - iplikle bir külah yapmak hakkı. Eğer bir torna var ve yaşarsanız kendiniz yapmak deneyebilirsiniz. Değilse - sipariş edilmesi gerekecektir. Konu farklı yapmak, ancak optimum aşağıdaki parametreleri tanınan: Adım 7 mm, derinliği (en az - 2 mm) 3 mm. Başka bir önemli nokta - en az 70 mm - motor düşürücü koltuğun derinliği.

vidalı Ağaç kesme makineleri

Bir koni dişli ise mahzende elleriyle balta olun.

Gereken yeterince güçlü elektrik motoru (2 kW ya da daha yüksek, ya da 5,9 l / s), ama hafif bir hız ile: 250-600 devir / dak. 250 rpm'de ve tunik altına çok yavaş ve hız en fazla 500 ise - iş o kontrolden tahta parçası çekin ki, tehlikelidir.

vida ile Splitter, krank mili üzerinde doğrudan giymek

Böyle parametrelerle motor krank (yukarıdaki resim) doğrudan empoze etmek zirve (vida) yapılabilir bulamadığı takdirde. Hız bir redüksiyon dişlisi ayarlamak veya bir zincir ya da kayış tahrik hızını azaltmak için yapmak daha fazla ihtiyaç varsa.

oranı, motor hızının bir fonksiyonu olarak hesaplanır. Örneğin, 900 devir motor yoktur. düşürücü: 1 olan 2 / dak, 450 devir elde edin. Sadece en iyi seçenek.

vida Ağaç kesme makineleri için Azaltma vites

Şanzıman kayış ya da zincir olabilir. zamanlarda güder yüksek sesle sürekli vuruş gerektirir ve yıldız işareti gerekli parametreler genellikle daha pahalıdır ile standları bölmek. (Yukarıda gösterildiği gibi,) Çift kayışlı tahrik istenmektedir. Bu durumda, daha küçük kayma olacaktır.

tasarım iletimi için sağlarsa, motorlu dibinde koymak daha iyi olduğunu ve vida çalışma yüzeyine sabitlenir. büyümesine altında çalışma yüzeyinin yüksekliğini seçin, yamaç çalışmak gerekli değildi.

Daha güvenli modeli. önemli ölçüde hayatınızı kolaylaştırmak - elleriyle bir balta yapın

çalışma yüzeyi üzerinde, rotorun yüksekliği gibi bir parametre hala vardır. silindire tablodan boşluk konumlandırma üzerinde 8-20 cm civarındadır olmalıdır gerekli değildir -., küçük çaplı ahşap blok edecek edebilir. Optimal mesafe -. Ahşaptan Hatta küçük boyutlu blok 8-12 cm açmaz.

Hidrolik satır - En güçlü ama aynı zamanda en karmaşık ve pahalı üretmek. çerçeve ek olarak, motor ve kesici bıçak Yeterli kapasiteye sahip bir hidrolik silindir gereklidir. bunlar ucuz değildir Are. Ayrıca, daha petrol tankı ve pompa gerekir.

Tertibat hidrolik satır

tahrik gücüne bağlı olarak, 6.10 mm - Metal bir kalınlığa kullanıldığı için hidrolik yakacak ayırıcı, imalatı esnasında bir katı çaba geliştirir. kerede chock 6-8 günlükleri yok etmek için yeterli olduğunu Kuvveti. bıçakların "yıldız" şeklinde yapılır çünkü.

hidrolik Aynı anda birkaç kütük haline yıkılır ahşap sofistike kesici bloğu ile donatılmış olan splitter Log

birkaç santimetre ile birbirinden aralıklı bıçak imalatında. Böylece iş sadece biriydi. Örneğin, ilk - yatay, daha sonra - dikey ve ardından - sağ sonunda - Sol. Bu nedenle, her bıçak, privarivaya arka takviye edici plakayı büyütmektedir. Çelik kullanılması arzu edilir bir katı, bölücüsü ile aynı şekilde bunu önceden çevreler.

Benzin satır kenevir huş rağmen oldukça hızlı bir şekilde çalışır. Ben kolon karaağaç kullanarak kesmek zorunda kaldım - Gerçek karışıklık, balta ahşap sıkışmış budur. videodan bakılırsa, benzin cleaver bir karaağaç ile başa çıkmak zorundadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 58 = 63