Cleaver yakacak

odun için ufalama: çalışma ilkeleri, çeşitleri ve imalat yöntemleri

Doğru Cleaver nasıl seçileceği etmeye yönelik birkaç ipucu

Aşağıda rehberliğinde, işe bir balta seçme önemli noktalar:

 1. dayalı el aletleri Seçim senin Fiziksel formu. bölme ahşap 20 salıncaklar ve 100 ya da daha fazla gerçekleştirilmez çünkü Ağırlık balta, fiziksel verilerine uygun olmalıdır. Tipik olarak, bölme odun için bir cihaz 2-5 kg ​​ağırlığındaki satılan.
 2. Ahşap satır ve boyut oranı. Kolay araç yalnızca küçük churochki, bunlar kesilmiş olamaz gibi büyük güverte bölecek. Sonuç odun seçimi bölünmesi ahşap parametrelerine bağlıdır olmasıdır. Büyük ağır balta - küçük montaj parçaları için - sırasıyla büyük bir güverte, ışık, için.
 3. sap bıçağıyla malzeme. balta olmak viskoz ağaç türlerinin, örneğin, akçaağaç, karaağaç için en iyi olanı. Uygun ve huş olmaması için. ahşap türünden balta sapı ömrü, paslanmaya direnci bağlıdır. Güçlü, sık yanlış tekmeler hızla yumuşak malzemeden balta yıpranmış kurşun.
 4. ax uzunluğu, doğru daha iyi bir iş katkıda seçildi. yakacak odun bölme yaparken kolu sakıncalı Çok uzun veya kısa.
 5. Size sahip olduğu tavsiye edilir yarma için çeşitli araçlar, en az iki. güçlü uzun saplı balta - Bu durumda bunlardan biri klasik bir kama satır yakacak odun ve ikinci olmalıdır. Kolay kama şeklindeki ayırıcı taze kesilmiş veya ham ahşap ile çalışmak. ahşap Kuru ikinci blok kolayca güçlü bir araç kesilir.

Farklı notlarının odun kesen ederken Çoğu zaman, farklı davranır. yakacak odun doğrama için evde iki cihaz olan gayretli sahibini yap, her zaman herhangi bir takoz bölmek için bir şans var o doğurur şekilde rağmen.

Şu anda, pazar ahşap, yabancı üreticileri doğrama için araçlar araçları ile sular altında. Sıradan bir balta ile bir şekilde benzerdir, fakat, aynı zamanda çok uzun bir plastik ya da çelik kolu. Bu psevdokoluny oldukça iyi, ama onların faydaları sorgulanabilir. fazla 20 cm çapında ham topaklar bölme zaman onu hayal kırıklığına ahşap, doğrama için böyle bir ithalat aracı edinilen kim çoğu, tıpkı bir ağaçta takılıyor, gömüldü.

Cleaver kılavuzu. balta dan Onun farklar

Genellikle odun balta aralarında hiçbir fark bulma marangoz balta ile karıştırılmamalıdır. Aslında, iş balta onun eylemleri ile balta çok farklıdır özellikleri:

 1. Marangoz balta ürünün genel şeklini elde etmek için, sert, taslak halinde ahşap işleme gerçekleştirmek için kullanılır. Cleaver bir araç ve mal bir ağaç kesen daha sonraki işlemler için uzunlamasına bölümleri elde edilmesi, kesme günlükleri ayrılması için özel olarak kullanılan olarak kabul edilir. odun kütüklerini ayrıca bir tahta kaşık oluşturulmuş olan - bir örnek başparmak hazırlanmasıdır.
 2. balta sapı uzunluğu küçük olması gerekir. Bu balta taşıma takı ince iş küçük parçalar ele gerçeği kaynaklanmaktadır.

maksimum almak üzere hatırı sayılır bir fiziksel kuvvet uygulamak için ihtiyaç çarpıcı balta çalışarak. Bu daha büyük bir çapa sahip özellikle doğrudur kesim sert ahşap günlükleri olduğunu. Bu balta aracı için, satır, uzatın.

 • odun satır balta arasındaki temel fark ve yüzleri çalışma keskinleştirme bir yakınlaşma bir köşesindedir. Onu içine tahta parçası yerine sopayı kırmak için izin daha künt elleriyle manuel balta yapın.

  karşılık gelen değer ax daha büyük bir açı bileme odun bıçağıyla olarak. Bu fark, temel çalışma anlar araçlarını belirler. Bu nedenle, iş parçası yavaş yavaş odun talaşı, ince tabakalar halinde uzaklaştırılır burada planer gibi balta ahşap teshetsya. balta bileme ustası ürünü dikkatli bir şekilde üretebilir şekilde yapılmalıdır.

 • Ağaç kesme makineleri çalışma odun liflerinin genişlemesi dayanmaktadır, parmak açısı ona daha fazla karşı karşıya gelmiştir aralarındaki bağlantıların yıkımı.

  ustalar baltayla odun kırmak için çalışıyor da vardır. Onlar ancak ahşap, churochkami küçük taşlarla, çıkıyor var. Kalın aynı masif güverte takozlar bıçak bir ağaçta takılıyor, baltayla bölünemez ve onun serbest bırakılması için hatırı sayılır bir çaba gerektirecektir.

  mekanize çeşitli sektörlerde birçok proses yakacak odun doğrama bu partiyi ve kesme olarak böyle bir iş, kurtulmuş edilmemiştir. göründü Manuel şanzıman ile mekanik odun kirma.

  Bu cihazın çalışma güçlü bir çalışma birimin çekirdek masif balta olarak kullanılmasını içerir. Bu sayede yakacak odun kesme kolaylaştırmak için yapar. Ve bir ayırıcı yay mekanizması ile donatılmış ahşap kolschika (woodcutter) üzerindeki yükü azaltır. Bu mekanizma, dengeler, perküsyon bazı enstrümanın şiddetini alır ve bunların yönetimini kolaylaştırır.

  Rus ustalar fabrikanın özelliklerine aşağı hiçbir şekilde, kendi elleriyle mekanik bir helikopter nasıl oluşturulacağını öğrendim.

  bir profesyoneller Bu tür bir mekanizma yayı ve kama arasındaki mesafe, konumu yay ayarlama ile ayarları yapmak için yeteneğidir. Bu size daha fazla rahatlık ile çeşitli uzunluklarda günlükleri split sağlar.

  Mekanik çalışma Ağaç kesme makineleri sürecinin özü şu yatıyor: Katı sürdürülebilir Temel standart takozu, log. takoz üzerine balta aşağı az çabayla ve İşçi salıncaklar. parçalar halinde Kama böler bu, bundan sonra, bir yay etkisi vardır, ve mekanizma kendi orijinal konumuna geri döner. Bu araç, ana çalışma balta yerçekimi ve çeliğin elastikiyet kuvveti ile gerçekleştirilmiştir.

  Mekanik odun ayırıcı böylece ek yorgunluk olmadan eserinde performansını artırarak, işçinin üzerindeki yükü azaltır.

  Cleaver mekanik güç

  bölme odun için mekanik bir cihazın bir diğer düzenlemesidir Motorun göre bir cihaz. Bu durumda çalışan vücut ana dönme hareketi haline gelir. Bu durumda, aktüatör, bir önceden belirlenmiş açı değeri olan bir koni olarak dizayn edilir ve derin diş donatılması. Vidanın dönüşü kolay geometrik vücut iter, sayesinde harekete kereste içine girer esnasında, lif yırtılması oluşur.

  Bir motor, bir çalışma mili, kayış tahrik kasnağı ve ucunun bölünmesini ayarlamak için kama yatakları var uçları olan: Elektrokolun aşağıdaki bölümlerden oluşur.

  mil yatakları yoluyla iki bağlar kullanarak çerçeveye sabitlenir. Ayrıca, sadece motor mili üzerinde çalışan koni ayarlayabilirsiniz.

  Elektrik mevcut değilse, o zaman mekanik cihaz bir dişli, örneğin içten yanmalı bir motor gibi dönme, başka bir kaynak kullanılabilir.

  elleriyle mekanik bir balta tasarlarken bir çizim ve makinede oymak konik ucu kullanmalıdır. Bu, herhangi bir turner gücüdür.

  Bu tip Ağaç kesme makineleri kapsar Basınçlı sıvının kullanılması, enerji. Bu yazıda, hidrolik pres prensibi karakteristiği. Ne yapılır? pistona verilen sıvı ve bu basınçlı hale mi da, blok üzerinde bir etkiye sahiptir.

  Hidrolik Ağaç kesme ayrılmaz bir parçası olacak yatak. onun üretimi için kalın duvarlı çelik kanal alır. Bu çerçeve, bir kesme elemanı ile monte edilmiş piston, hareket edecektir. Bu durumda, kesme kısmı bir anda parçalara topaklar doğrama sağlar multiblade yapılır.

  Bu tür cihazların kullanımı ile tek zorluk ihtiyaç yatağı boyunca doğrusal hareket topaklar sağlamak olmasıdır. ek unsurları - Bu rayları yükleyerek elde edilir.

  Mekanik Ağaç kesme makineleri doğrama ahşap Bu tip dayanmaktadır sarmal dişli ilkesi ya da "vida-somun" devri. aşağıdaki gibi onun özü: dış vida dişi içeren bir döner hareketi, parça, vidalı aynı çapta iç diş ile diğer bir parçasının, translasyon hareketine dönüştürülür - bir somun.

  Bu hareket düzgün çalışmasını ve her iki yönde dönüş zaman yönü somunu hareket olasılığını ayırır.

  Hatta küçük bir vida yarma ve bir elektrik motoru ile donatılmış, razrubaniya için yeterli bir etki yaratma güç parçalar halinde topaklar. Küçük bir kaide üzerinde cihazların montajı işlerini kolaylaştıracak.

  • ← Önceki Ereksiyon ısıtma çan fırın Kuznetsova kendi elleri
  • Çeşitli yakıt türleri kalorifik değeri: odun, kömür, peletler, briketler Sonraki →

  Yorum ekleyin Cevabı iptal

  Seç ve bahçe için mangal yapmak

  Türk hamamı için Buhar jeneratörü (hamam)

  dymlenie fırın neler sunuyor?

  Sürekli yanan evler için ısıtma fırını

  elleriyle bir çatı ile Yaz Barbekü: Yürütmenin 3 varyantları

  Site 20letnim deneyime sahip ayarlayıcı önerir.

  Bilgi sadece bilgi amaçlı sağlanmıştır.

  Consult ve profesyonel çalışıyoruz. Tek yolu yapısının güvenilirlik ve emniyet emin olmak için.

  Cleaver odun - cihazların tipleri, kendi elleriyle inşa

  odunlar eski zamanlardan en önemli insan faaliyetleri biriydi. balta - Bunun temel aracı balta özel bir türüdür.

  bölücü Hand Log - balta dan farkı nedir?

  Temelde geleneksel marangozluk balta önemli ölçüde farklı satır yakacak odun çalışır. Onlar bir takım parametreler üzerinde farklıdır. İlk olarak, marangoz aracı, ahşap çeşitli parçaları kaba ön işlenmesi için tasarlanmıştır onlara ortak kaba bir taslağını vermektedir. Cleaver istisnai bir araç oduncu olduğunu. tahta kaşıklar imalatı için boşlukları - ahşap sadece bu baklushi çökertilmesi olarak daha fazla işlem için uzunlamasına parçaların içine günlükleri kısa ayırma döşeme için kullanılabilmektedir.

  İkincisi, balta oldukça uzun değil balta belirlenen doğru, çoğu zaman, mücevher işleri için tasarlanmıştır.

  cleaver sert ile çalışırken, büyük çaplı günlükleri balta sapı, ince uzun bir araç kolu ile ilgili olarak önemli yapıyoruz maksimum güce sahip olmalıdır darbe. Bu seçenek özellikle dikkat olacak kadar ağır olduğunu.

  Ve üçüncüsü, büyük özellikleridir balta balta ön ayak açısı çalışıyor yüzleri (keskinleştirme) enstrümanlar. Bir künt ayırıcı - paleno deler ve sonları onu bunu darbe değilse.

  Fark onların çalışma prensibi ile belirlenir. ince bir çip şeklinde tabaka ile iş parçası tabakasından çıkarılması Ax teshet ahşap içindeki düzlemsel bıçak. Bu efendi ön kalıbın işleme bilendikten yürütmek için izin vermelidir. Çalışma prensibi ara bağlantılarında kırılma kadar satır ağaç liflerinin bir genişlemesi oluşur. Bu nedenle, açı önemli ölçüde bileme ax aşmaktadır.

  Bazı sıradan insanların, baltayla odun kesmekte yürütmek için çalışırken, iki araç arasında hiçbir fark görüyorum. küçük çaplı günlükleri o geçerli olabilir Eğer kalın parçalarda çalışma balta bıçak ve onun salıverilmesini sağlamak için önemli çaba gereğinin bogging yol açar.

  Cleaver odun mekanik - performans ve kullanım kolaylığı

  Günümüzde ahşap doğrama zaman dahil olmak üzere, çeşitli sanayi, insan mekanik yardımcıları büyük bir sayıdır. Manuel şanzımanlı Makinesi yanimasının ilgili.

  Bu tür cihazların çalışma prensibi büyük ölçüde günlükleri bölme kolaylaştıran bir çalışma elemanı (satır), yeterince büyük bir kütleye dayanır.

  etki mekanizmasının şiddeti, bir yay mekanizması kullanılmasına bağlı çalışan dengeleme üzerindeki yükü azaltmak ve bunların yönetimini kolaylaştırmaktadır. Rusların hane fabrika cihazlar ve ev yapımı karşıtları olarak görülebilir.

  Cihaz yapılan ayarlanabilir yay konumu, çalışma vücuda bu mesafeyi ayarlanması. Nedeniyle maksimum rahatlığı ile uzunluğu değişen bu mümkün doğrama günlüklerine.

  Bir hangi yüklü olan sağlam bir temel ve ele budama günlükleri sahip olmasını sağlamak için. tek elle bir çalışan yukarı ve onun günlüğüne küçük bir çaba ile aşağı balta kaldırır.

  Kama ayrı bölüme iş parçasının bölme çalışmasını gerçekleştirir ve yay orijinal konumuna mekanizması döner. Bu aletlerin temel işlemi yerçekimi kuvveti ve çeliğin elastikiyet kuvveti sağlar. Nedeniyle çalışma yük önemli bir azalmaya, performansı geleneksel elle balta kullanılarak, örneğin, ilgili yorgunluk, getirmeden arttırılır.

  Cleaving Makine Gücü - kendi ellerini yapma

  parçası ahşap tahta bloğu bölme için bir mekanik tertibatın başka bir versiyonu işlev için elektrikli bir motor kullanır. çalışmalarında kullanılan ana hareket - çalışma vücut rotasyonu. Onun cihaz ve böyle helikopterlere etkinliğinin ana sır.

  çalışma gövdesi vidalı yeterli derinlik ile donatılmış uygun bir açı ile bir koni vardır. ahşap bağlı Yayılma işlemler geometrik gövde elyaf kopmasına yol açar içine vidanın dönmesi üzerine oldukça kolay sokulur.

  Ayrıca motorun bir kısmı kayış tahrik kasnağı ve ucunun bölünmesini ayarlamak için kama yataklarının ucundaki sahip elektrokoluna işletim mili içerir.

  mil yatakları ile donatılmıştır, iki parantez ile çerçeveye takılır. motor miline koni çalışma direkt montaj da var.

  elektrik yokluğunda, örneğin elektrik kaynağı, herhangi bir iletim uyarlayarak, bir içten yanmalı motor, bir zincir dönen mekanik doğrayıcı ile monte edilemez.

  okuyucular size herhangi Turner oymak hangi çalışan vücudun bir çizim sunmaya hazır, mekanik bir helikopterin kendi konik ucu yapmak için bir arzu halinde.

  Biz bu tür cihazlarda önemli bir özelliği dikkatinizi çekmek. Kesinlikle yan yüzeyinde onları döşeme, ahşap elektrokolun bloğunu uygulamak için tavsiye edilmez. Bu cihaza zarar görmesine neden olabilir.

  dişli koni döner kesme işleme üzerinde kayıtlar yalnızca dikey olarak beslenir.

  bölme odun için mekanik araçlar bir başka tipi, enerji, sıkıştırılmış bir sıvı kullanır. Bu basınçlı sıvı log baskı uygulamak için çalışma pistonuna geçirilir hidrolik presler ilkesine dayanmaktadır.

  Tasarım aleti piston ve sahip olan bir kesme elemanı koyacaktır hareketiyle gerçekleştirilebilir bir kalın duvarlı çelik kanalı yapılmış bir çerçeve temin etmek için gereklidir. kesici takım kendi tasarım özellikleri ve en sık gerçekleştirilen birden uca sahiptir.

  Bu birkaç parçaya doğrama günlükleri gerçekleştirmek için bir kurs için izin verir.

  rehber - ihtiyacı ile bağlantılı bu seçenekler Odun çalışmalarına karmaşıklığı ek bileşenleri kullanan ahşap çerçeve, blok boyunca doğrusal hareketini sağlamak için.

  Ben dikkatinizi çekmek isteriz mekanik balta yakacak, ikinci tip, birçok tanıdık sarmal dişli veya vida-somun kullanır. Bu ilke, parçaların öteleme hareketi aynı çapa (fındık) iç dişi içine bir dış diş (vida) ile döner hareketi kısmının dönüşümüne dayanır. hareketin bu tür avantajı düzgün ve dönüşünü tersine çevirmek her iki yönde de somun hareket kabiliyetidir.

  Elektrik motoru ile küçük yarma parçalar halinde odun bölme blok için yeterli bir güç elde edilmesine olanak sağlar. kolaylık sağlamak için, cihaz, küçük bir kaide üzerine monte edilebilir.

  Herhangi bir sorunuz varsa Değerli okuyucular, aşağıdaki formu kullanarak sorun. Sizinle iletişim için mutlu olacak;)

  Biz diğer makaleleri tavsiye

  elleriyle tabloyu Titreşimli - Çeşitli üretim versiyonlarını

  plastik şişe inşa yapılanmaları çit

  Hurda malzemelerden elleriyle silahı monte

  ellerinizle bir kağıttan evin düzeni: Devre, yapıştırılması için süpürme

  odun için farklı cihazlar bir çok şimdi ve sonunda metal bıçağıyla sadece büyük bir çekiç değildir ve cihaz daha basit olabilir. kaymasını ve biz kış için yakacak odun hazırlamak zaman o yılda kez neredeyse gerekli birkaç dan el lastik sap ile ev basit bir balta anda, sofistike cihaz satın almak hiç mantıklı sanırım.

  okuyuculardan yorumlar ve sorular

  Hikaye - Hesap

  yeni makaleler abone

  Telif Hakkı © 2015 stroi-specialist.ru

  Sitenin malzemeler telif hakkı ile korunmaktadır. Kopyalanması yasaktır!

  Tüm Eğer Cleaver yakacak hakkında bilmeniz gereken

  Pirzola ahşap - Modern dünyada değil en yaygın gereklilik. İnsanın kısmında sert fiziksel emek gerektirmeyen birçok mekanizma vardır.

  Ancak, bazen banyoda ısıtmak veya şöminede birkaç günlükleri atmak için fırına bunu yapmak gerekir. Ve sonra odun yardımı balta geliyor.

  o bir ve aynıdır - Birçok kişi yanlışlıkla balta ve bir balta inanıyoruz. Bu oldukça doğru değildir. Cleaver balta özel bir türüdür. kendini öncelikle srubaniya ağaçlar ve ax için tasarlanmış AX - kompakt günlükleri büyük gövdelerine ayırmak için.

  Ağır masif bıçak, uzun balta üzerinde kazığa yaklaşık 3 kilogram ağırlığındaki: Ama balta daha "ağır" bir görünüme sahiptir. bir açıyla tutarak, uzun ve çok çalışmaya baltayla bir ağacı kesmek için: her iki tür için bu tür özellikler açıktır. Her yandan böyle bir yük sürdürmek olacaktır. Farklı bir şekilde bıçağıyla: daha küçük parçalara bölünmüş oldu etkisiyle üretilen kuvvete gereklidir. Bu nedenle, ana birinci aletin kuvveti - netlik ve ikinci - yerçekimi.

  Sınıflandırma şaşırtıcı derecede farklı eksenler: doğrama, marangozluk evrensel, oduncu balta, balta, balta demirci, bir kasap balta, yangın balta

  Bununla birlikte, yoğurt odun kendi arasında değişebilir. Bunlar iki tipe ayrılır:

  • Ağır benzeri görünüşte, balta balyoz demek.
  • Hiçbir az ağır, ama daha sivri balta.

  Cleaver 4000 g dökme

  sınıflandırma başka bir yöntem yoktur:

  Prensip olarak, herhangi bir fark onları gözlemlenmiş ve işin kalitesi üzerinde çok az etkisi olmadığı kullanırken, bu faktör değildir sahiptir. Çok daha önemlisi, genel olarak bir yapı, bir balta vardır.

  Cleaver 3 kg dövme

  splitter yapısı - bu traktörün yapı değildir. Her şey basit: sap ve "kafa". sap karaağaç, dişbudak, huş, veya akçaağaç yapılmış olabilir. ahşap, bu tür için başarılı bir şekilde çalışması için önemli bir koşul olan, belirli bir yumuşaklık ve esneklik ile karakterize edilir. Bazen, ama, meşe yapılmış kolları vardır ve bunlar daha büyük bir sertliğe sahip olduğu bazı tecrübesizlik, onlar daha iyi olduğuna inanıyoruz. Ancak, gerçekte yalnızca zarar meşe sap eylemlerin kalitesidir: etkisine titreşim hiçbir sönümleme yoktur. Bu tanıtıcı hızla kötüye gidiyor.

  Daha önce de belirtildiği gibi Cleaver, kafasına bir tarafında bilenmiş bir balyoz gibi bir şeydir. bir balta - bunun akut bölümü, bir bıçak ve karşıt olarak adlandırılır. Bu durumda bıçak farklı bileme derecesine sahip olabilir.

  bir balta dan splitter nasıl yapılır

  İyi bir splitter yapmak için çok zordur: işlemek için gerekli olan ve tüm kuralları odaklanmak için sağ ve konforlu ve kafası vardır. Ancak, aynı ve başarılı smasteronny birileri aracı bulmak da o kadar kolay değildir. İşte dünyanın eksenlerini gezinmek yardımcı olacak birkaç kurallar şunlardır:

  karaağaç, kayın, akçaağaç, dişbudak, huş ağacı: Ax zorunlu olarak esnek ağaç çeşitlerinin yapılmalıdır. sap kül yapılması halinde Özellikle iyi.

  • Ancak, plastik ve metal benzerlerinden özellikle başlayanlar için, terk edilmesi gerekir.

  kül saplı Cleaver

  Bu saplar isabet kaynaklanan darbelere dayanıklı ve sadece onun elinde patlaması olamaz. Aynı onların daha esnek muadillerine bu açıdan büyük ölçüde aşağı, bir meşe saplı olabilir.

 • Cleaver bireysel olarak seçilmelidir. Farklı helikopterlere sapın farklı bir ağırlık, şekil ve uzunluğa sahip olabilir. Hatta elinde tutarak değil, ilk kullanılabilir seçenek alamaz. İdeali, tüm modeller tutmak onları sallayıp geri başının üzerinde atmaya deneyebilirsiniz. Tabii ki, bütün bu dikkatli yapılmalıdır, ve sonra aniden balta kafa kötü sapına kadar takılır? Yani kendi kafasını kaybedebilir.
 • Bu iki kural - Genel. Bir balta seçerken Ancak, dikkate alınması ve bu kendisi için o kullanılacaktır ahşaptır edilmelidir:

  • Daha hafif ve daha kolay kuru ve ince ahşap 40-60cm bir sap uzunluğuna sahip kısa bir satırla kesmek.
  • Kalın günlükleri başın büyük ağırlık ve oldukça uzun saplı ağır balta araçlarını tarafından kesmek gerekir.
  • yuvarlak bıçak ile bir satırı seçilir daha çiğ veya reçineli günlükleri doğrama için.
  • çok kalın ve inatçı günlüğüne ile bazen, hatta en ağır balta herhangi başa mümkün değildir. Sonra kafa iki çalışma grupları vardır özel bir "asker", yardımına gelir. bıçağın bir yan ve diğer bir balyoz olarak tasarlanmıştır. yuvaya ikinci tarafına sayesinde, mandal ekleyebilir, bıçak yumrukladı ve onu genişletmek için onlara üfler.

  odun için Uygun el balta. Ne kadar kolay odun kırmak için.

  Değerli ziyaretçi var. Kendine sosyal bu sayfaya bir bağlantı kaydedin. ağlar. Orada ev soğuk olacak zaman bir an gelecek ve size paylaş 🙂 yardımcı olacaktır!

  İpucu! Helikopter slaytlar ve darbe kafası ve bir balta sapı olmadığını olur. Korkutucu değil gibi görünüyor. Ancak, oldukça sık olur ve bir süre sonra koluna başını montaj bozulan. Sonunda, bu araç kafa Kendi kafasına düşecek gerçeği neden olabilir. Bunu önlemek için, sadece kafa demir fragmanının bağlanması veya sıkıca sarılmış alüminyum tel alanına altında kolu.

  Bir erkek ağaç kesen gibi birçok filmlerde veya köylerde gördük. Eğer yapıldığı gibi kendisi elinde bir balta aldı olmamıştı birine sormak Ancak, doğru cevap edebilmek için olası değildir.

  Bu arada, bu büyük bir olay değil:

  • odun doğrarken oldukça büyük ve keskin cips uçabilir unutmayın. Yani parkı onlar kimseye müdahale etmek veya kimsenin güvenliğini tehdit etmeyecek bir yer seçmeye çalışın.
  • istenen konuma ve sadece bulunabilir en geniş sert güdük, ayarlayın.

  Şema yakacak

  Eğer küçük ahşap içine doğrayın gidiyoruz ne olursa olsun genişliğini aşması gerekmektedir unutmayın. O bir günlük yeterince güçlüydü vurmak sadece diz altında bir yüksekliğe sahip olmalıdır.

 • eldiven ve emniyet gözlüğü takın. Bazı insanlar onsuz yapmayı tercih, ama aniden elinden kaymış ve bir komşu arkasına uçtu anda balta sallanmaya istemiyor musunuz? Yoksa herhangi özellikle oynak çipe rüya görürüz düz gözlerinin içine uçtu ve bütün korsan topluluğunu kabul? Hayır? Bu durumda, ihmal güvenlik önlemleri yok.
 • kesilecek beklenen güverte, koyun ve daha uzak kuyudan bulunduğu güdük, diğer tarafında takın. Bu dizini size ve güdük-doğrama bloğu ile karşılamayan bir bayan balta durumunda güvenlik nedeniyle yapılır.
 • sıkıca sıkıp zamahnites başının üzerinde geri attı, iki eliyle bir balta al. güverte çerçevesinin kenarına sonra keskin düşük ayırıcı.
 • Bitti! Şimdi güvenle o odun kırmak bilen övünebilir.

  Her işte olduğu gibi, bölme günlükleri süreci geliştirilebilir. Burada bunu yardımcı olacak birkaç ipucu:

  lastiklerde güdük farklı yönlere dağıtmak değil

  • doğrama önce ahşap kuru deneyin. Kışın sahası ve ham ahşap, onlara promorznut ver. Önemli olan ahşap yumuşak ve gevşek değildi.
  • Bu tahmin, yaklaşık ne olmalıdır uzunluğu önce, ahşap, en azından kurum yanmasıyla meydana gelmiştir. Bu kütük uzunluğu fırının uzunluğundaki ¾ yaklaşık olmalıdır hızında yapılır.
  • ahşap blokta bir çatlak varsa, bunu onun için elde etmeye çalışmak ve bu uygun değil yerleştirin. Eğer çatlağın içine almak başardı, ama olursa kırmadım nedense blok, heyecanlanma. bir çekiç al ve Obukhov bıçağıyla onu çarptı. el altında bir balyoz güvertede onu sıkışmasına balta alıp zamahnites blok-güdük tüm yapıyı vurmak bulunmazsa. Bu aşamadan sonra tatmin edici blok çatlak gerekir.
  • knot durum ile aynıdır - aralarında veya bunlardan biri boyunca çarptı. Aynı durumdan rahatsız bir çatlak olduğunu ortaya çıkabilir bu. Şema sorunu çözmek için - aynı.
  • ikiye ahşap çok büyük bir blok bölmek kalkmayın: balta sıkışmış olması muhtemeldir. iki parça halinde ancak o zaman kolit kalanını ahşap kenarları blok boyunca küçük parçalar koparmaya çalışın ve.

  elastik ahşap ve başın kabul edilebilir ağırlığı yapılmış bir sap ile rahat: Yani, odun başarılı oldu işlemek, doğru balta seçmek gerekir. Buna ek olarak, girişim başarılı da buna davanın doğru yürütülmesi ve sorumlu bir yaklaşım bağlıdır. Ve tabii ki, her durumda güvenlik konusunda unutamam. El ve gözlük üzerine Eldivenler bu yardımcı olacaktır.

  Video: odun için helikopterlere Karşılaştırılması

  • Şömineler
  • baca
  • yakacak odun
  • temizlik
  • Nerede bir şömine satın
  • Yerden ısıtma
   • Su ısıtıldı kat
   • Elektrikli yerden ısıtma

  Bu web sitesindeki veriler popüler-eğitim amaçlı verilmiştir. Bir referans ve bilimsel kesinlik iddiasında değildir ve eylem kılavuzudur değildir yoktur. şömine yapımı sırasında uzmanları başvurun.

  site veya yazarın izni olmaksızın çoğaltılması yasaktır.

  Formu doldurduktan sonra size yöneticisi temasa geçecektir ve tüm sorulara cevap verecektir.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  + 58 = 59