Cleaver hidrolik yakacak odun ellerini video

Her bütçeye Hidrolik bölücülerin

Bölücü hidrolik veya ayırıcı - otomasyon odun anlamına gelir. Çoğu zaman, bir hidrolik balta "Cleaving" çağrısında bulundu. Ve yerli ustalar ve yetenekli mühendisleri elinde birçok model yarattı.

Odun, evlerdeki veya ahşap işleme için küçük bir üretim tesislerinde mekanik ve hidrolik kullanımı. Makinelerin farklı türlerin her yerde mekanik kesişen ve bölme ahşap çalışırlar.

bölme ve devirme işlerinde El aracı sık sık yıkar ve beceri, çaba ve zaman gerektirir. Makinalar ve diğer tesisatlar, hidrolik olmayan tip nedeniyle genellikle dengesiz yükleme yıkmak.

çünkü reklam, fabrikada veya eller tarafından yapılan Hidrolik odun kirma, popülerlik kazanmaktadır. Aslında 10 tona kadar yüksek yük tipi, herhangi bir cihaz, mukavemetinde bir artış ile yavaş yavaş beslendiği olmasıdır. Bu, motor, aşırı yük ve kırılma yağ pompasını tutar.

İnşaat ekipmanları pazarı 10 bin 200 ruble gelen fiyat aralığında hidrolik odun kirma birkaç düzine modelleri sunmaktadır. Fiyat bağlı olduğunu bilmek önemlidir:

 • ağırlığı;
 • güç;
 • çabalar;
 • motor tipi;
 • günlük maksimum uzunluğu;
 • gerilimi (bir elektrik motoru ile modeli).

motor için Güç kaynağı 2 kategoriye ayrılır.

Motor. Bu güç dönüştürücü pompasının üzerinde bir etkisi vardır. Ayrıca, elektrik motoru, en ilkel, ev makinelerinde kullanılır. bu modeller çok basit Serve ve aynı garajı kullanabilir veya ahır çevre güvenliği verilen olabilir. Kendi elleri Toplanan veya dükkanda kolay yolu elektrik motorları ile modeller işe hazırlanmak için, hatta elle taşımasına izin. Ana dezavantajı - güç olmadan çalışmaz.

Benzin motoru. yakacak odun yere taşınabilen güçlü bir model üzerinde monte edilmiştir. kural olarak benzinin Splitter, sert daha pahalı ve daha güçlü. o ve mobilite ve daha fazla güç için işlevsel teşekkürler Ama.

En yaygın ısıtma sezonu için hazırlık yerli amaçlar için kullanılabilir. Ve tarımsal işçi mühendislik düzeyi tüketici ve profesyonel ekipman oluşturulmasını teşvik edebilir.

Bu durumda, iç her şey açık, ancak profesyonel bir makine doğrultusunda çalıştırılabilir. Basitçe hala Döşeme, deşarj arz fonksiyonu var, koydu.

Herkes bağımsız çalışma çizimleri, şemalar ve video talimatları ile ağ üzerinde bulunabilir kolaylaştırmak için benzer bir kurulum oluşturun. Bir iyi bir hidrolik kesiciler örneği ve bu videoyu kendi ellerini olacak hasat:

Ne hidrolik Ağaç kesme makineleri tasarımı dahildir?

Kendi elleriyle yarattığı hidrolik yakacak işlemci, belirli bölümlerine oluşmalıdır. önemi iyi parçası olun ve başlamak:

 • yatak;
 • bir silindir kilit;
 • Kama şeklindeki bir bıçak (veya kanatlar);
 • pompası;
 • sıvı basıncı distribütörü;
 • yağ deposu;
 • motor veya motor.

yakacak odun toplamak için en kolay yolu platformu üzerine monte edilecek, kaynak çerçevelerle çalışma başlar. platformun alt kısmı bir kriko (en azından) ile donatılmıştır.

Çerçevenin üst kısmında konektörü hesaplamak için gereklidir. O farklı çaplarda ve uzunluklarda takoz almaya ihtiyacı var.

fotoğrafın üzerine Splitter kendi elleriyle yarattığı, ancak zaten endüstriyel ölçekte tasarlanmış. Bunu daha karmaşık yapıda sabit çerçeve üzerinde hidrolik bir kriko oluşur için gerekli olan (hazır) kullanımı önerilir. Bu yüklemeyi oluşturma tesisat becerileri, hesaplama güvenliğini gerektirir. Varsayalım ki ilk bakışta, birim ve karmaşık değildir, ancak er ya da geç bir kaza operatörünün ihmal çalışmak konusunda.

Nedeniyle zaman ve kaynak tasarrufu için bıçakların 4-8 ile kama şeklindeki bıçak yaratılmıştır. bu model bir herhangi günlüğünü gitmek kolları gibi standart bir bıçak takozu, 2 parçaya böler gerçeği.

elle yapılmış hidrolik yakacak işlemci, güç bu artış (dişli, sürücü, benzinli motor), en az 4 bıçakları, bir kama şekilli bıçak ile donatılmış olmalıdır.

Nasıl bir balta yapmak

Odun hatırı sayılır çaba gerektirir: bunlar, pirzola gördü kurutma için Aksesuarlar eklemek gerekir. Çoğu güç odun kesmek için söner. Kolaylaştırmak ve süreç cleaver olabilir hızlandırır. Bunlar yeterli sayıda temsil fakat saygın para vardır edilir. Aynı zamanda, en basit balta kendi elleri metal olabilir yapmak - borular, köşeler, vs. Tüm anlamıyla binlerce gerektirir - değil metal, eğer satın almak zorunda kalacak.

odun hacmi küçük iseler, mekanik balta ele kolaydır. Bu tasarım basitliği ile karakterize edilir, kompleks düzeneklerinin en az sayıda, aynı zamanda maliyetler ekonomi demir uygun parça olmasa bile, çok az olması.

En kolay ve en güvenli seçenek. Sadece yazık kötü performans. ama güvenli

Basit satır kendi elleri: mekanik

En basit mekanik bir satır karter vinç benzer. birebir tasarımı, ancak bunun yerine kovalar sabit kesici ve sapın. destekler (sütunlar) ve kiriş en basit yapılabilir - menteşe. Sadece iyi yağlama gerekir.

Çalışma prensibi muhtemelen tüm açıktır. Stand koymak odun, keskin nedeniyle atalet kuvveti aracı, kolunu aşağı çekin önemli güç kazanıyor ve ahşap blok ayırır. işlem sürece kütüklerden istenen kalınlığı üretmeyecektir olarak yinelenir.

En kolay satır kendi elleri birkaç boru olabilir toplamak

elleriyle Böyle bir mekanik satır sadece orada olmasından, kelimenin tam anlamıyla, toplamak, ve - boruların, her boyutta açıları, hatta bir balta, bir meşale olarak kullanılabilir. Buna ek olarak, böyle bir tasarım, katlanabilir yapılabilir - tolere edebilmek için.

Birçok eksileri. FIREWOODPROCESSORS hatırı sayılır çaba gerektirir. Ve daha çaba bir günlük ayrı düştü sonra hareket balta durdurmak için uygulanır. Başka bir eksi - kolu uzun, Gerektiğinde daha az çaba uygulamak çünkü balta gibi önemli bir alanı kaplar. Yine de, hatta bu tür ilkel mekanik cihaz çok sürecin karmaşıklığı azaltır.

Seçeneklerden biri - Cleaving grouted kare boruya kaynaklanırken,

Bu yapılandırma splitter olarak ağır olmalıdır. bıçak için kendisi tüm metal külçe kaynaklanır. Daha uygun fiyatlı bir seçenek - tüp (yuvarlak veya kare) kaynaklı ve beton ile doldurun olmak. Kaynak makinesini ele bilir güçleri kimseyi elleriyle böyle bir balta yapmak kabul edin.

Daha küçük, daha iyi ahşap doğrama, daha az çaba gerektirir bir modifiye manuel mekanik kesiciler tasarımı ve hangi yoktur. Bu modelde, ana çalışma birimi - çerçeve üzerinde sabitlenmiş olan bir yay, ve üst parça üzerinde sabit bir ayırıcı olup, sabit bir enlemesine taşıyıcı üzerinde durur.

Yay Ağaç kesme tasarımı

Bu yapıda, ana çaba - log bölünme sonra Cleaver tutun - yayı varsayar. Buna göre, ana şey - böylece çok hafif güç yayı seçmek ve odaklamak için uygulanan, ancak onlar bile karmaşık çatlak yeterince verildi, ahşap blok düğümlü. yay altında vurgu hareketli yapılabilir. Sonra belirli koşullarına uyacak şekilde ayarlarını yapabilirsiniz. Gerçekte, "sıfırlama" belirli bir kişi için gereklidir. Eğer bir kişi olacak bir aletle hareket edersek, ampirik yüksekliği toplama, her şey sabit yapabilirsiniz.

Ayırıcı monte edilir çerçeve ve kolun, hareket edebilir artikülasyon yapmak için eşit derecede önemlidir. En iyi seçenek - rulmanlar. Onlar iyi kalitede olmalı, arzu edilir - Dökme.

Hazır ev yapımı yay balta

yaklaşık 800 mm - ev yapımı Ağaç kesme makineleri minimum yükseklik. Ama sonra çalışmak veya Alçalmayan veya bir tablo / şasesi üzerine makineyi yüklemek zorunda. onun büyümesi için yaptı - minimum güç harcayarak daha rahat bir alternatif. Eğer bir kütüğün üzerinde durmak bu rakama ahşap bloğun yüksekliğini eklemek rahat ne yükseklik de belirleyin, çerçevenin yüksekliğini olsun. Bu durumda da, eğmek zorunda ama her zaman standında takoz yükleme ve sadece zaman balta düşer olacaktır.

Bir yandan, sabit bir tekerleği bir çerçeve pişirmek, mobilite tasarım eklemek için, ikinci durak kaynaklı. elleriyle biraz daha karmaşık olan bir balta yapın ama orada bir bahar ve yatakları ise - ve böyle zor bir iştir.

Dikey eylemsizlik Splitter

Bağımsız üretimi için bir başka basit bir seçenek. Elleri büyük ve daha küçük çaplı iki tüp ihtiyaç ile böyle bir balta yapmak için. kesici / ayırıcı - parçası dikiş, aslında, bir taban, ve - diğer bir ağır levha gerekir.

İnşaat - en basit biri küçük bir çaba gerektirir. büyük bir platformda kalın duvarlı boru emniyete, ama daha iyi - Pimi. Yükseklik - yaklaşık bir metre. Bu önde gelen bir borudur. kurşun borunun biraz daha büyük çaplı boru halkaları kaynak yapılmış serbest ayırıcı hareket eder. Baltayı alıp gitmesine izin: O şöyle ağaç kesen. Biraz aşağıya doğru ivme verebilir. yerçekimi günlüğü yarılması.

Ama bu mekanik balta ahşap tüm bloğu bir kez böler değil. bölücü ağırlıklandırma yapılabilir üzerinde, etkinliğini arttırmak. Gerekirse "add" mümkündür. İkinci seçenek - çekiçle sütununun üzerine birkaç kez çarptı. alet, tahta sıkışmış, bu yöntem iyidir. Alternatif - kaldırın ve ahşap blok keskin düşük olan için. Ama çekiç kolay salla.

El satır, tabii ki, daha kolay odun almak için yapar, ama yine de sağlam bir fiziksel çaba gerektirir. Değil kadar her zamanki balta sallayarak, ama yine de harcama olarak ... bir çaba daha düşük olun motoru yardımcı olur. onun temelinde, odun kirma farklı tasarımlar yapmak. Ama elleriyle böyle bir satır daha zor hale getirmek için. Ve sonra cihaz daha karmaşıktır ve bir marş aracılığıyla motora bağlamak -zhelatelno elektrik en az asgari bilgi gerektirir ve "Başlat" düğmesi ile ve "start".

En yaygın modellerden biri, konik veya vidalı bir odun splitteridir. Aralarındaki fark, yalnızca bu modelde bir koni biçiminde yapılan delici elemanın bir dişinin yokluğunda / varlığında bulunur.

Koni odun splitteri odun üretimini hızlandırıyor

Churbak, motorla döndürülen koninin odun içine kesilmesi, yavaş yavaş parçalanması nedeniyle parçalanır. Büyük kütüklerde, kenarlar ilk önce kırılır, sonra ortadan koparlar.

İlk olarak, kesme kısmı yumuşak koni şeklinde döndü. Pürüzsüz bir koni kullanırsanız, çalışırken silindiri tahtaya "sokar" diye yoğun bir şekilde kütüğe yaslanmanız gerekir. Yüzeyi iplik kesilirse, işlem daha kolaydır. Bu durumda, günlük bir şekilde vidaya vidalanır ve daha sonra bölünür.

Vidalı bir odun splitteri için bir vida dişli bir koninin boyutlarıyla çizim

Önemli olan doğruca bir ipliği olan bir koni yapmaktır. Tornacılık ve iş tecrübesi varsa, kendiniz yapmaya çalışabilirsiniz. Değilse sipariş etmelisin. Vida dişleri farklı yapılır, ancak aşağıdaki parametreler optimal olarak tanımlanır: adım 7 mm, derinlik 3 mm (minimum - 2 mm). Bir diğer önemli nokta - motor redüksiyondaki koltuk derinliği - 70 mm'den daha az değil.

Ağaç ayırıcı vidası

Parçalanmış dişlere sahip bir koni varsa, bu tahta ayırıcıyı kendi ellerinizle yapmak zor değildir.

Yeterince güçlü bir elektrik motoruna (2 kW ve üzeri veya 5-9 l / s) ihtiyacınız vardır, ancak küçük bir dönüş hızı vardır: 250-600 rpm. 250 turda ve altında, tunik çok yavaştır ve eğer hız 500'den fazla ise - çalışmak tehlikelidir, elle bir kütük çekebilmek için.

Doğrudan krank miline yerleştirilen bir vidalı ahşap kesici

Motoru bu parametrelerle bulabiliyorsanız, yapılan tepeyi (vida) doğrudan krank miline (yukarıdaki fotoğrafta) yerleştirebilirsiniz. Daha fazla devir varsa, bir devir düşürücü dişli takmak veya dönüş hızını azaltmak için bir zincir veya kayış iletim yapmak gereklidir.

Oran motor devrine bağlı olarak hesaplanır. Örneğin, 900 devir için bir motor var. Bir redüktör 1: 2 yaptıktan sonra 450 tur / mayın alacağız. Sadece en iyi seçenek.

Vidalı bir tahta ayırıcı için redüksiyon dişlisi

Şanzıman kayış veya zincir olabilir. Zincir, birkaç kez daha yüksek sesle çalışır, sabit fırça darbeleri gerektirir ve hatta doğru parametrelerle yıldızların keskinleştirilmesi genellikle daha pahalıdır. Kayış iletimi arzu edilen çifte (yukarıdaki fotoğraftaki gibi). Bu durumda kayma daha az olacaktır.

Tasarım şanzımanı sağlarsa, motorun altına yerleştirilmesi ve vidanın kendisinin çalışma yüzeyine sabitlenmesi gerekir. Çalışma yüzeyinin yüksekliğini büyütmeyi seçtiğinizden, eğimde çalışmanız gerekmez.

Daha güvenli bir model. Kendi elinizle böyle bir tahta ayırıcı yapmak - kendiniz için hayatınızı kolaylaştırmak

Vidanın çalışma yüzeyinin üzerindeki yüksekliği gibi başka bir parametre vardır. Masadan silindire olan boşluk 8-20 cm'lik bir alanda olmalıdır.Yukarıda yerleştirilmesi gerekli değildir - küçük çaplı kütükleri açabilir. Optimal mesafe 8-12 cm'dir, küçük boyutlu kütükler bile döndürülmez.

Hidrolik ayırıcı - en güçlü fakat aynı zamanda en kompleks ve üretimin pahalı. Çerçeve, motor ve kesme bıçaklarına ek olarak, yeterli güce sahip bir hidrolik silindir gereklidir. Maliyetleri ucuz değil. Buna ek olarak, bir yağ deposu ve bir pompaya ihtiyacımız var.

Hidrolik Bıçak Takımı

Yakacak odun için hidrolik ayırıcılar, katı bir çaba geliştirir, çünkü yapılan zaman, tahrik gücüne bağlı olarak 6-10 mm'lik kalınlıklarda önemli bir kalınlıkta metal kullanılır. Gelişmiş çaba, takunya 6-8 günlükleri kırmak için yeterlidir. Bu nedenle, bıçaklar bir yıldız işareti şeklinde yapılır.

Kolun, komple bir kesici ile donatılmış bir hidrolik tahrik ile, birkaç kütükte aynı anda kütüğü kıran kolayla

Bıçak yaparken birbirlerinden birkaç santimetre kadar yayılırlar. Bu nedenle işte sadece bir tane vardı. Örneğin, önce - yatay, sonra - dikey, sonra - sağ ve sonunda - sol. Aynı zamanda, bıçakların her biri arkaya kaynaklı takviye plakaları ile güçlendirilir. Çelik, sert kullanmak için arzu edilir, önceleri, kırıcılarla aynı prensibe göre keskinleşir.

Benzinli tahta sıyırıcı, kenevir huş ağacına rağmen oldukça hızlı çalışır. Bir karaağaç ağacıyla bıçaklamak zorunda kaldım - bu gerçek bir karmaşa, kesici ağaca yapışıyor. Videodan yola çıkarak, benzinli dağıtıcı el değmeden geçirmeli.

Hidrolik ayırıcı. Hızlı günlüğü

Sonbahar çok uzak değil. Ve eğer dacha'nız katı bir yakıt kazanı tarafından ısıtılırsa, odun hasadı hakkında düşünme zamanı geldi. Isıtmalı odaların büyük bir hacmiyle, mekanik boşluk, geleneksel bir baltanın performansından açıkça tercih edilir. Bir hidrolik ayırıcı (veya başka türlü, bir hidrolik ayırıcı) soruna iyi bir çözümdür.

Hidrolik odun ayırıcılarının çeşitleri ve çalışma prensibi

Yakacak odun elde etme prosesini başka yollarla mekanize etmek mümkündür - örneğin elektrikli veya elle çalıştırılan bir kazıyıcı kullanarak. Bununla birlikte, hidrolik tahrik, kütüğün önceden preslenmesine olanak tanır; bu, ahşap ayırıcıda sorunsuz bir çalışma ve daha iyi bölünme garantisi sağlar. Pompa ünitesine genellikle 3 ... 6 kW gücünde bir elektrik motoru veya bir benzinli motor kullanılır.

Hidrolik ayırıcının tahriki yatay ve dikey olmak üzere iki farklı modeldir. Her ikisi de geçerlidir, hepsi, kullanım yerinde bir serbest alanın mevcudiyeti ve - kendi elleriyle hidrolik bir kesici durumunda - kullanılmak üzere mevcut pompalama ünitesinin mevcudiyeti ile belirlenir.

Dikey ünitenin, sitenin etrafında hareket etmenizi sağlayan, tekerlekli bir çerçeve bulunduğunu unutmayın. tasarım Temsil yerine cormorant bölmek X gibi bıçak ile her zaman düz bıçak aracı kullanarak iyileştirilebilir iki değil, dört parça halinde.

Dikey hidrolik istif aracının yönetimi ile, orijinal dosyanın yüksekliği çerçevenin boyutlarıyla sınırlandırılmış olsa da, bir kişi kolayca baş edebiliyor. Tahrikin bu düzenlemeyle uzunlamasına istikrarının azaltıldığına, bu nedenle hidrolik dikey odun ayırıcıların güç modeli yatay "meslektaşlarına" göre daha düşük olduğuna inanılmaktadır. Cihazı sürmek için, herhangi bir tekerlekli dişli besleyicinin hidrolik sistemini kullanabilirsiniz ve şematik diyagram, şekilde gösterilenlerden çok farklı değildir.

Uygun endüstriyel tasarım modelini seçmek için başlangıç ​​noktaları şunlardır:

 1. Bölünmüş logun sonunda oluşan basınç. Ünitenin modeline bağlı olarak baskı kuvveti cinsinden yaklaşık 60 ... 80 kN verir, 100 ila ... 200 bar arasında değişir olup. Uzmanlar bu tasarım parametreleri 45 ... 50 mm (meşe, sekoya, gürgen ve Egzotik dışlanmış anlaşılacaktır m. P.) geleneksel çapının ahşap günlükleri doğramak yeterli olduğuna inanıyoruz.
 2. Pistonun çalışma stroku. Tipik olarak, üreticiler, iki hızlı bir sürücü ile, 200 ... 400 mm mesafede (sap kama bağlı olduğu) bir çalışma piston yer değişimi sağlar: 30 ... 80 mm / s'lik ileri strokta, 100 ... 150 mm / s dönün.
 3. Tahrik türü. Kullanıcının özel koşullarına bağlıdır. Elektrik kaynağı dengesiz ise, benzine veya dizel motorlara odaklanmak daha iyi. Pompa ünitesinin türüne bağlı olarak, güç tüketimi 2 ... 4 kW'dir.
 4. hareketlilik yükleme yüksekliği böler preform ayar olarak kabul edilir en önemlileri ek seçenekler, kontrol vanası varlığı (çalışma alanı dışında operatörün elinde olarak daha güvenli iki kollarla varyantı) ve kontrol prensibini (dönüş hareketi çubuğun sırasında elektrik maliyetini azaltma).

Seçimin önemli bir bileşeni hidrolik bir ayırıcının fiyatıdır. pazar sunmaktadır yerli üretim birimleri arasında değişen geniş olduğunu fiyatı 100,000 başlar ... ithal hidrolik Cleaver'la 280.000 ruble kadar mal, (markalarının Sple, Lancman göre listelenmiştir) için 140.000 ruble. Özellikle yığılı modellerde burada endüstri kullanıcısı üzerinde yoğunlaştıklarından bahsedilmiyor.

Her şeyden önce, cihazın işlevselliğini ve düzenini belirlemek gerekir. Kendi ihtiyaçları için daha uygun hidrolik kesici dikey tip. Her ne kadar daha az üretken olmasına ve çok daha kompakt olmasına ve kendi elleriyle üretim için tamamen erişilebilir olmasına rağmen.

Bir sonraki konum sürücü türünün seçilmesidir. Bir benzinli motorun kullanılması ünitenin hareket alanını, direk olarak kesim alanındaki uygulamasına kadar arttıracaktır. Elektrikli tahrik daha çevre dostu ve ayrıca pompa ve sonraki kontrol ile entegrasyonu daha kolalı, ancak en yakın elektrik prizine takılmıştır. Sadece 220 V gücünde sayın.

Son olarak, normal bir otokrat kullanarak, harici bir sürücü gerektirmeyen ev yapımı bir cihaz yapabilirsiniz. Bu durumda, kriko kuvveti altında yukarı doğru hareket eden kütük, dikdörtgen çerçevenin üst çapraz elemanına sabitlenmiş bir kama veya bıçakla bölünecektir. Kriko, çerçevenin alt kısmını oluşturan T-şeklindeki çapraz elemana monte edilmiştir.

Çalışma aleti aşağıdaki sürümlerde üretilebilir:

 • Önerilen yarılma eksenine tam olarak dikey olarak kütük yönlendirmek için merkezleme aygıtı içeren düzenli bir kama (şekilde gösterildiği gibi). Bu amaçla, kütüğün ekseni boyunca bir orta delik gereklidir ve içine kama daha da alt ucuna tam olarak dikey girebilir. Bu, kesim kalitesini artıracaktır;
 • Günlüğü derhal iki kısma ayıran bir bıçak. Aletin iş parçası ile temas alanı arttıkça yük artacaktır. Aynı zamanda, kesilmiş yüzeyin kalitesi artacak; bu, katı bir yakıt kazanının yüklenmesiyle ilgili problemlerden kurtulmanıza izin verecektir;
 • Ahşap içine konduğunda eşzamanlı olarak dört bölüme ayrılmasını sağlayacak X-biçimli bıçak. Bu aynı zamanda kazanın yüklenmesini kolaylaştıracaktır, ayrıca bu bıçağın dayanıklılığı en yüksek olacaktır.

Kriko, yatay bir hidrolik sürücünün üretimi için de uyarlanabilir. Bu durumda adaptasyon bir tekerlek çerçevesinde tasarlanmalıdır.

Hidrolik ev yapımı kesici aşağıdaki gibi çalışır. Krikoyun kolunu salladığında, mili kütüğün ucuna dokunur ve üzerine hareket etmeye başlar. İş parçasının diğer ucu ahşabı deliyor ve parçalıyor. Kriko hidrolik sistemindeki basınç sıfırlandığında, sağdan sola monte edilen geri dönüş yayları, çubuğu başlangıç ​​konumuna geri döndürür.

ilgili tıraş bıçağı düz değiştirirken X-şeklinde odun performansı çift artacaktır. Bu durumda yakacak odun oranı kullanıcıyı tatmin etmiyorsa. satır pompa kurulumu donatmak zorunda. Burada tip (seçim parametreleri önceden açıklanan), yağ deposu, pompa tipi veya NS-32 NS-50, ve kontrol vanasının, uygun bir silindirin bir dükkan satın olmadan.

Bir kanal kullanmak için gerekli çerçevelerin üretimi ve el arabası üzerine monte edilmiş gerçek yükleme için.

Gidrodrovokol yatay türü: ve - bir genel bakış, b - cihazın şeması:

1 - destek kiriş; 2 - Bir log altında plakası; 3 - bağlantı elemanları kilit; 5 - aracı bit montaj kolu; 6 - Temiz; 7 - günlük 8 - kriko 9 gövdesinin en dayanıklı levha - geri çekme yayından; 10 - Jack; 11 - Basınç tahliye valfi; 12 - kolu; 13 - arka dayama; 14 - ön dayanak; 15 - Enerji eleman kesme aracı; 16 - ışın desteklemek için jakı bağlanması için kelepçe

Vkontakte kullanarak Yorum yapın

arama

Son yorumlar

 • proinstrumentinfo.ru kayıt aracı kraftool. Sarı-yeşil kalite
 • Vladimir aracı kraftool kayıt. Sarı-yeşil kalite
 • Sasha nasıl fiyat ve kaliteyi seçmek için testere yazmak için?

Tüm hakları 2018 © saklıdır Proinstrument. Tüm Eğer bina araçları hakkında bilmeniz gereken

İncelemeniz alınan ve yöneticiye gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 25 = 27