Havalandırma tüp üzerinde Caps

Contents

en başarılı self-made seçenekleri 6 baca borusu üzerinde Cap

, Güvenilir şık ve dayanıklı davlumbaz hem satın almak ve kendi yapabilirsiniz. Ve birçok insan başka bir fırsat pomasterit, çünkü akıllı olmak ve evinizin dış başka orijinal dokunuş vermek, kendisine ikinci seçeneği çekti. Bu baca mükemmel eklemleri var ve her milimetrenin mükemmel geometri ayarlanır olmaz edelim kendisi hala iyi bak, "anne" ve çok küçük hatalar görünmez.

baca borusu üzerinde basit ama güzel klasik kap veya ek özellikler ve yaratıcı tasarım ile daha karmaşık bir tasarıma: Sadece bir sonucu olarak almak istiyorum tam olarak ne karar başlatın. Ve sonra, ve başka - Hayatta voplotimo! Biz bu seçeneklerin her biri yapmak ve bunun için neye ihtiyacın nasıl ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

Nasıl baca kapağı için şekil ve malzemeyi seçmek için?

Biz uzun zamandır boruya bir kap ile gelip. Bu çözüm, sen sadece baca dekoratif özellikler yapmanızı sağlar ama aynı zamanda önemli pratik:

Bacanın üzerinde başlığın ana ve ilk görev - Harici doğal fenomenler karşısında son savunması: kar, yağmur, şiddetli rüzgar ve aşırı havalandırma. İkincil - çatı ek bir dekorasyon olarak hizmet vermektedir. Bana inanın, bugünün tasarımcılarının hayal gücü, daha önce hiç olmadığı kadar, inanılmaz! Ve evsel ve endüstriyel becerileri başyapıtlarından bazı uzaktan göze çarpıyor.

Baca özellikle dekoratif orijinal görüntü verirken daha çok her öğe, kendi yapıya sahip olması. Ama ne olursa olsun o onun duvarlarını tahrip ayrışma izin vermeden, yağmur ve rüzgardan baca savundu olduğu sürece, hiçbir kap yaptık ne şekil. onun çalışma koşulları sadece aşırı olduğu için yine de, pratikte kendini dayanıklı bulundu!

delik çapı ve kanal tipi uygun olarak ihtiyaca baca kapağı al:

 • Fırın bina gaz ile ısıtılır, daha sonra kapak aside dayanıklı krom-nikel teneke yapılmış olmalıdır;
 • Katı yakıt ya da ahşap ile bir şömine, ocak veya kazan ile ısıtıldı, o zaman, sabit bir başlık ve çıkarılabilir ayarlamak için daha sonra kolayca bir denetimi için daha iyidir.

saf Toplam sınıflandırma baca kapakları: yuvarlak veya kare bir baz, siyah kalay veya krom-nikel, bir sabit ya da menteşeli ile. Ayrıca, çok sayıda bugün temeli bulunmadığını, sadece kapakları imal edilir - kendi düzeltme doğrudan baca kanalı üzerinde. Rusya, bu tür kapakların en popüler formda:

Aynı zamanda, kapağın mimari form arasında bir değere sahiptir:

 1. Mnogoskatnaya rüzgar gülü baca kar ve diğer yağış düşmekten mükemmel koruması vardır.
 2. Bir fırıldak ile baca kapağı hayvanlar için özel olarak yüklenmiş metal figürler öğeler üzerinde özellikle etkileyici görünüyor.
 3. düz bir yüzeye sahip Cap genellikle Avrupa tarzı binalar için ayarlayın.
 4. Ayrıca serbestçe önleme ve baca bakımını üretmek yardımcı açılan kapak, ile popüler kapak haline geliyor.
 5. önemli ölçüde çekme geliştirmek için tasarlanmış açılış delikleri ile donatılmıştır Son olarak saptırıcı.

Eğer baca kapakları üzerinde fark ederseniz hep kullanılmaz. Örneğin, alanlarda çok az rüzgar ve yağış nadiren kapağı ve bacanın üzerine varolmayan olduğu yerde. Ama böyle bir çatı elemanı, uygun iklime sahip Rus enlemlerde için gereklidir.

baca kapakları 6 en başarılı tasarımlar

Paslanmaz çelik veya galvanizli demir yapılır Dymnikov ve flyugarok en asil ve modern bir görünüm yeterli. Varsa, onlar da renkli bir polimer ile kaplıdır aynı anda, daha sonra özellikle güzel görünüyorsun. Eğer biraz daha marifet eklemek ve dekoratif Dymnikov vermek Ama, eğer evin çatısı masal sarayı andıracak. Ve hatta standart rüzgar gülü tüp üzerinde başka bir küçük ev gibi görünüyor.

Avrupa kap: yabancı minimalizm ve pratiklik

Avrupa davlumbaz uzun yoğuşmayı önlemek için tasarlanmıştır, genellikle yuvarlak bir biçime sahiptir. Örneğin, çelik sac ve kendi sahipleri bu tip oldukça sofistike duman deliği elde fabrikasyon:

Ve şimdi - bir adım-adım, bizim ana sınıfında gibidir:

 • Aşama 1. (baca döngüsünde doğru olabilir) viraj boru etrafında, bozmadan, dikkatli bir şekilde bir sıradan metal levhanın almak ve.
 • Aşama 2: kapak borusuna doğrudan bağlı olacak olan bacaklar, ekleyin. En kolay yolu bu kaynak işlemi getirmek veya özel makineyi kullanmak. Alternatif olarak, yanal kesimler (değil) aracılığıyla gerçekleştirmek ve pense ile yavaşça şeridi bükmek.
 • Adım 3. Aynı bölümler değil enine, boyuna, parça yeterince uzundur ve bir şemsiye küçük gerekiyorsa. Daha sonra, kenarlarında, bir dikdörtgen kesilir ve kuyrukları merkezleri bırakın. Daha sonra, bir yarım daire şeklinde tabaka kat ve daha önce kuyruk kıskacı basın.
 • Adım 4: Bir yumuşak kat elde etmek için bir kap olarak düzgün bacaklar katlayın.
 • Adım 5: tüp kapağın montaj bacalar için normal bir yaka kullanabilir için.

İlginç bir fikir, değil mi? Eğer metal benzer ürünlerden yapılmış hiç nedenle, o zaman böyle bir seçenek başlamanızı öneririz. Bu tüm dört bacak sadece bükülmüş bir yarı-daire şekilli tabaka var. İhtiyacınız olan tüm malzemelerin sacdan bir parça ve taşlamalar için bir disktir.

Klasik şemsiye: estetik ve güvenilirlik uyumu

baca için şemsiye standardını yapma zamanınızın çok almaz:

Baca borusu ve kiler üzerinde eğreti şemsiye ayarlayın:

İşte baca böyle basit ama şık gölgelik üretmek için bir video talimatıdır:

kıvılcım toplayıcısıyla Cap: nasıl kıvılcımlardan için bir bariyer oluşturmak için

Ek olarak, standart kapak tasarımı genellikle ana işlevlerine bir bonus olarak, bacanın içine girmek (ve şişmiş enkaz rüzgarla birlikte) için kuşları vermez, bir kıvılcım siperi ağ ile donatılmıştır. Ama aynı zamanda ızgara kendisi yeterince büyük bir delik olmalı, daha sonra borunun çıkan duman kolaydır.

İşte baca üzerinde en basit kurulum kıvılcım önleyici bir örnektir:

uzaktan özellikle güzel ve görülebilir bir bakır kapaklar, durdurucular kıvılcım:

Bu arada, bakır kapakları - bir lüks ürün değildir. malzemenin üretimi ile ilgili olarak gerçekten kapağı için en uygun - sadece dayanıklı değil, aynı zamanda estetik olarak memnuniyet verici bakır vardır.

ev sahipleri durumunu vurgulamak çatısında özellikle muhteşem aksan oluştururken, bakır istihdam. Ama bütün bileşenleri de bakır olmalıdır zaman (hatta monte) göz önüne alındığında, bu malzemeden yapılmış bir kap, yapmaya karar eğer. Aslında, başka malzemeler ile temas, bakır oksitlenme gibi istenmeyen kimyasal reaksiyonlara neden olur. Ama yıllar, bakır kap kazanç değerli asil gölge bitti.

seramik baca üzerinde kap: hileler başvurmak

Ve şimdi ortak metal bacalardan pass - seramik ve tuğla için.

seramik tüpler üzerine kapakların üretimi başlıca sorun, güvenli bir cihaz oldukça zor olmasıdır. Bu nedenle, biz burada basit ve zarif bir çözümdür sunuyoruz:

Tabii ki, böyle bir kap - sezonluk karar, ancak ısıtma sezonunun baca yokluğunda kapalıdır, kar ve yağmura maruz ve rüzgar tıkanmış çöpleri yerine getirilmez. Ve en önemlisi, bir baca (bu arada rakun, çok şirin sadece görünümü) proberetsya hayvandır ve kuş yuva Sovet etmez. yani basit kurulumu sayesinde, kendinize genellikle ısıtma sezonu başında gerçekleşir sorun bir çok, kaydedin.

Caps-havalandırma delikleri: Gerekli çekiş yaratılması

Modern kapaklar deflektörler büyük bir çekiş oluşturma, geleneksel şemsiyeleri üzerinde bir çok avantajı vardır:

İşte bu yüzden değerlidir ve ne ilişkin açıklamalar verilmiştir onun için böyle bir başlığın her türlü çabayı ve yüksek kaliteli malzemeyi alışveriş yapmasını sağlayacak:

tek bir metal levhadan imal basit saptırıcı siperliği:

baca için Çok seviyeli kap: mimari şaheserleri

Eğer "Yüzyıllardır" özellikle güçlü elleriyle davlumbaz, üzerinde yapmak istiyorsanız, aşağıdakiler sizin için bir seçenek gayet güzel göstermektedir.

Bu düzeni için, büyük bir kıvılcım önleyici olarak görev yapacak bir örgü 25x25 mm, kare tüp 15x15 mm, çelik çubuklar ve galvanizli metal örgü gerekecektir. Bu tür bir kapak cıvataları ile bir arada takviye edilen iki ayrı elemanlar oluşacaktır. Çok baca kapağı siz de vida ile sabitleyin.

Tüm ihtiyacınız - bu pişirme operasyon. Böylece Kaynak fındık sıkılaştırmak için sadece var çatıda yükleme sırasında çerçevesine doğrudan monte. Ama her şey - talimatları:

 • Adım 1. davlumbazın dikdörtgen taban uzunluğu için gerekli desteği sağlayın.
 • Adım 2. Cook kapağının üst taban makas sistemi.
 • Adım 3. kirişleri köşesini olun.
 • üst tabanı üzerinde Şimdi Adım 4. ikinci seviyesinin altında montaj profilleri kaynak edilmiş olup, 8 milimetre olarak delik gerçekleştirin.
 • Adım 5. Şimdi hepsi içeride sıkın.
 • Adım 6: Üst düzey çok daha kolay yapmak zorunda. Sonuçta, aslında, bu sadece bir destek çerçevedir.
 • Adım 7. Tüm galvanizli örgü gölgelik kapağının parçaları maruz (plastik bağları eklemek için en kolay olan).
 • Adım 8. çatı gölgelik elemanları galvanizli çelik yapmak da iyidir.
 • (Borusunun üst yüksek bir sıcaklığa sahip olacak, çünkü artan baca gazlarına, sadece çatı) Aşama 9. Bütün bileşikler, perçinler ve promazhte silikona toplamak.
 • Adım 10. Şimdi sadece siperliği boya, boya çekiç arzu edilir. O güneşte solmaya ve bakımlı değildi.

Bu sıra tabanlı fotoğraflarda çift kapağın böyle alışılmadık bir cihaz var:

Bacanın üst karmaşık cihazı kapatmak için?

en basit ve teknolojik doğru çözüm - Geniş baca metal kap yüklü:

: Beton kapaklar yaratmak - nem ve devreler arasında kardan bacayı korumak için başka iyi bir yolu

yapmak baca üzerinde kapağının imalatı hala şap yapmak ayrılırken neden birçok benzer versiyonu baca tamamlanması için şaşırtıcı görünüyor Not? Aslında, böyle bir kravat kıvılcımlar çukura düşmesine izin vermez ve yağmur suyu sokağa münhasıran akar.

Aynı zamanda, müsait bir seçenek - kapağın üretimi tamamen tüp bir giriş kapatmak için yeterince geniş:

Bizim ana sınıfları keşfedin uygun bir tasarım seçmek ve gelecekteki nesne kendi gururu için şablon olun!

Hmm. Ben sadece basit bir Avrupalı ​​kapak tarafından. öğrenmek için şemsiye olası olun, saptırıcı söz etmek ne olursa uygun hurda malzemeler bulunmaktadır. değil ölümlüler için - Ve gösterilen resme daha var olması, bu üst seviye esnaf içindir. Ben en çok düşünmek kapağı sadece durumda olduğunu eğer soba ve kendi elleriyle yapılan baca. Ve tüm bir satın-ücret, sonra kap satın almak daha kolaydır.

Bunların hepsi mevcuttur ve inşa veya hazır bir tasarıma satın almak. Şahsen, ev böyle bir hile olmaksızın düz metal kap yapımı için varım. Yine de, bir video ben bu büyük bir yardımcı olmadığını düşünüyorum. Bir kişinin fonksiyonel rolünü yerine getirmek kap, aynı zamanda büyük bakmak sadece istiyorsa, mağazadan satın hala daha iyidir. Sakar eller birçok materyal berbat edebilir.

Kocam ilk böyle bir kap yapmaya çalıştı. Onun metal toprak yığınında bir sonucu olarak, iki katmanlı bir yapı elde etmek zor olduğunu düşünüyorum ve geleneksel basit konik metal kap üzerinde durdu. Bunun nedeni, uzun süre yürümeyeceğini düşünüyorum Ben orijinal bir şey istiyorum. Şimdi İnternet seçeneklerinde sonra, bir rüzgar gülü gibi görünüyor. elleriyle - bu ama bu yetenek sadece, iyi. Tanrı yetenekleri verilen değilse, kader özendirmek için hiçbir şey yoktur.

Neden boru havalandırma / baca üzerinde kapağa ihtiyaç

Gelenek tüpleri üzerinde kapakları geçmişten bize geliyor ayarlayın. Diğer seçenekler demirden yapılmış benzer bir ürün elbette pahalı basitçe değil izobreli.Trud demirci yapmak ve çatı yapamadı tümü üzerinde bir dekorasyon göze çünkü Geri 19. yüzyıl davlumbaz münhasıran sahte edildi. Ama zengin evleri ve boruların üzerinde kaleler kapaklar demirci başyapıtları süslenmiştir. Çoğu zaman insanlar, hayvanlar veya kuşların siluetleri tasvir. Daha az yaygın olarak herhangi zanaat sahipleri ev sahibi oturumu simgeleyen bir nesnenin bir fırıldak görüntü olarak emretti. Görsel reklam çeşididir.

Gerçekte, kaputun pratik fonksiyonları boru, birkaç üzerine monte:

 • su ve kardan boruları koruyun. tüp içinde bol çökeltme ile "zaperet9raquo edebilen nem önemli miktarda olabilir; istek. Doğru monte kapak önemli ölçüde tüpün deliğe giren çökeltme miktarını azaltır. rüzgar ve kar yüklerine: Bir kap şekli sadece estetik kaygılar değil güdümlü seçeneğini gereklidir, hesap bölgesel vs.nin özelliklerini içine almak gereklidir.
 • Tüp çukuruna kapak imha tuğla korur. Bizim ürünleri ventkanala ısıtılmış hava ile temas halinde, soğuk bir metal yüzeyi üzerinde oluşan özel etek egzoz kondanse sahiptir.
 • Bu rüzgar veya ılık almak arzusu taşıyabilir gövde kanalları, hayvanlar, kuşlar, yeşillik ve diğer öğeler böceklerin girişini önler.
 • çekiş geliştirir. Özel olarak farklı modifikasyonların geliştirilmiş çekiş bölme için tasarlanmıştır, fakat borunun herhangi bir mantar da bu sorun ile baş: yaklaşık% 20 oranında artar.

Ben Neden Gerekli baca baca üzerinde bir şemsiye artık açıktır. Onu yapmak ve hangi şekli seçmek için en iyi olanı elde anlamak kalır.

Hangi malzemeler fermuar kapakların üretimi için kullanılır

Kapaklar, korozyona karşı dirençli olan yüksek sıcaklık tolerans gösteren ve uzun ömre sahip malzemelerden yapılmış bir baca yapılır. Cihaz baca kapanacak yalnızca sıcaklık rejimine gereklilik etkilidir. Hava kanallarının, polyester, Puranas vb yapılmış ince bir üründür Diğer tüm durumlarda, kullanın:

bakır Vane (Dymnikov) 50 ila 100 yaşındaki, uzun bir süre için kullanılmaktadır. Bu en dayanıklı malzemelerden biridir, ancak bakır montaj donanımı kullanmak gereklidir. Aksi takdirde anlamlı seferinde cihaz ömrünü azaltabilir aktif korozyon süreçleri başlar. Aynı nedenlerle, sadece galvanizli donanım kullanımı için baca çinko-titanyum kapağın montaj sağlar. Çinko-titanyum - Son zamanlarda sadece çatı malzemeleri üretimi için kullanılmış olan yeni alaşım, ama bugün birçok kampanyalar bunun dışında yapmaya başladı ve baca üzerinde kapaklar. Onlar garanti yarım yüzyılını var ve fiyatı bakır çok daha düşüktür. değil - yok montaj üzerinden rüzgar uçtu, çünkü çoğu olabilir onlarca hizmet ve çatı tırmanmaya flyugarok: oksidasyon ve bozunmaya yatkın değildir o almak daha iyidir, ancak, geleneksel metal ürünleri olabilir diğer maddelerin boru kapaklarını takın hoş bir eğlence. Biz tuğla baca konuşursak, o size dübel kullanabilirsiniz konvansiyonel veya uzun çivi veya kesme (ama neredeyse imkansız sökülmüş) kullanmak mümkündür. Her bir durumda, tutturma sistemi tespit için deliklere sahip, boru şeklinde malzeme ve bağlı olarak seçilir, vs.

bacalarında Dövme kapaklar

Bu üretimin en popüler formu - birlikte veya böyle olmadan kaplı paslanmaz çelikten bir kap. Bu durumda hizmet ömrü 20 yıldır, ancak fiyat çok daha düşüktür. Polimer kaplama ile özellikle popüler bir seçenek - Renk çatının tonunu alabilirsiniz ve tasarım çatı tarzında ise, bu seçenek harika görünüyor.

o baca borusu üzerinde bir kap koymak ve doğru bir şekilde nasıl yapılacağını mümkün mü

nasıl olmalıdır, nasıl yüklemek için gerekli olup olmadığı, genel olarak kendi elleriyle gölge yapmak ve için: baca borusu üzerinde bir kap gibi basit bir şey çok soru yükseltir gibi görünüyor? Bu konuyla ilgili tartışma, popüler forum birden fazla sayfa işgal, ancak net bir cevap, bunu bulamazsınız. en son başlayarak kendi başlarına bu sorunları çözmek için çalışalım.

Şemsiye baca - Avantaj ve Dezavantajları

bacaları aşağıdaki argümanlar demek uç duvarlarında kapaklar (flyugarok) çeşitli kurulum lehine:

 • şemsiye kısmen esen rüzgarın ağzını kapsamaktadır ve bu nedenle itme ters dönme olasılığını azaltır;
 • Duman delik çökeltme şeklinde enkaz ve nem girişine karşı koruma olarak işlev görür;
 • Eğer örgü yapısını uygularsanız, baca içindeki kanal kuşlar yuva mümkün olmayacaktır;
 • Ürün rüzgar, yağmur ve kar İncelten ucu tuğla baca ömrünü uzatır;
 • dekoratif elemanları ile rüzgar gülü binanın mimari tarzı tamamlar.

kuş bir ızgara ile Seçenek pervane

Not. Bir liste, biz dikkate yanlış reklam bilgileri almazlar. Çeşitli memeleri kanalların itmeyi artırmak ve kazanlar verimliliğini artırmak iddialar, saf bir kurgu vardır.

Şimdi karşı argümanlar düşünün. Ana olumsuz noktası mantar şeklinde bacaya vizör farkedilir sürükleme oluşturma, bir serbest çıkışı önler yanma ürünlerinin yolu üzerinde olmasıdır. Bu şemsiye baca taslak artırmak değil, bunu azaltır anlamına gelir.

sürekli memeler eksi ikinci uygulama sert istatistikleri doğruladı. Hidrokarbon yanma ürünlerinin bir duman ile birlikte atmosfere bırakarak, su buharı olması. 120 ° C'ye kadar olan sıcaklıklarda, yüksek verim egzoz gazı ile dizel ve gaz kazanlarda boru boyunca yükselen soğutuldu, ve daha sonra bir metal kapak ile temas durumuna gelir.

hunileri krema Örnekler memeleri ile donatılmış

Buhar daha sonra yoğunlaşır ve gösterildiği gibi, baca bölümü üzerinde uzanan oluşan icicles için şemsiye hale sıfırın altında sıcaklıklarda donar. Sonuç olarak, atık odası ve zehirler kiracı girer. mantarların tesisine karşı diğer argümanlar vardır:

 1. Modern bacaları ise dairesel şekil kuşlar hiçbir yerde bu kadar onlara net yüke kapanış, yerleşmek.
 2. Düzgün inşa Baca gazı kanalı güvenli bir şekilde çökelmesi şeklinde boru içinde tutulup kalan suyun tahliye drenaj ile kondensat toplama, alt kısmında bulunmaktadır.
 3. ince örtüler için, yüksek sıcaklıkta (150-200 ° C) gazların sürekli temas içinde 3-5 yıl içinde yanma deliği, baca katı yakıt Kazanlar monte galvanizli. Ürünün fiyatını artırır paslanmaz çelikten yapılmış bir reflektör koymak için gereklidir.

Bir kap koymak gerekir mi - Öneriler

Farklı ülkelerde bacalar düzenlemelerin şemsiye kurulumu ile ilgili olarak farklı gereksinimleri vardır. Örneğin, Avrupa ülkelerinde sadece havalandırma kanalları ekleri monte izin ve kesinlikle bacaları yasaktır. Ukrayna gaz yakıtlı kazan bağlı boruya kapaklar ifade edilemez. Rusya Federasyonu içinde ve Beyaz Rusya değil doğrudan bir yasaklama değil, belirsiz ifadeler kelepir olduğunu:

"Deflektörleri, bacaların üzerinde şemsiye ve diğer ipuçları yanma ürünlerinin çıkış kısıtlamak olmamalı".

Bu Dymnikov emisyonları geçiş borusundan geçer ve engellerle karşılaşmaktadır yok

Biz emniyet ve pratiklik açısından meseleye yaklaşmak teklif ve ancak o zaman güzellik hakkında düşünüyorum. Yaptığınız ve baca üzerinde bir kapak bitki önce aşağıdaki önerileri dikkate alın:

 1. Yuvarlak çelik boru,% 85 den daha büyük verimlilik ile yüksek verimli kazan gelen çıkış dumanlar, geleneksel mantar kapatmak mümkün değildir. Herhangi bir obledeneet don için değil, açık meme olarak konik nozul kullanın.
 2. fotoğrafı yapıldığı gibi yüksek verim ile kazana bağlanan parçaları içermeyen Tuğla baca, içinden geçen bir meme ile bir kapak şeklinde ağızlık korumak mümkündür.
 3. fırınlar ve kazanlar gelen dikey kanallarda izin TT şemsiye yükleyin. Uzun vizör baca üzerinde koruyucu bir işlevi yerine ütülemek için bir paslanmaz çelik levha içine verilmektedir.
 4. Baca blok tuğladan oluşan ve yanal hava delikleri ile donatılmış üzerinde, bir kabarık veya beşik kapaklar monte edilmesi arzu edilir. Amaç - tarafta baca delikleri dokunmadan, yağmur kapatın ve duvarcılık üst kısmını rüzgar.

Orada kapak duman yan hava delikleri geçmesi engel olmadığı fark edilebilir, fakat baca demirin operasyonun 15 yıl içinde pas kaplı

tuğla ünitesini korumak ve Egzoz bacası boru üst açık olup, burada yapmak veya borular bu kanallar eklenen yoluyla bir çok olan bir kutu yapmak için. resimde gösterildiği gibi, koni ağızlık - hava terminalleri üzerine sıradan mantarlar, ve gaz koydu.

Egzoz ve baca gazı kanalları, farklı memeleri ile donatılmıştır

Her şeyden önce, sen şemsiye güçlendirmek ve ardından gelecek tasarımını gösteren bir serbest taslağını çizmek planlanmaktadır ucu, dış boyutlarını öğrenmek gerekir. onun gelişimi için basit kurallar kullanın:

 • maddenin boyutları ya da çapı 10 cm daha büyük bir boru boyutları olmalıdır, kenarlar her tarafta 50 mm idi;
 • eğim açısı ışınları - 30 ila 45 °;
 • Şekil l'de gösterildiği gibi, 100 mm - mantara baca bölümünün minimum yüksekliği.

Apart geleneksel şemsiye dışında, başka seçenekler yapılar vardır - saptırıcı ve dönen kanatlı - "gizlice". Kökeni baca kanalı yaprak silindirik gövdenin, içinde bir vakum oluşturmak, rüzgar basıncına bağlı olarak itme geliştirmek gerçek sağlar. Ancak, sakin hava koşullarında, bu cihaz avantajları kaybeder değil, aynı zamanda yanma ürünlerinin çıkışında yüksek bir direnç oluşturmak, boru çekme kuvvetini bozar.

saptırıcı şeması

Başvuru için. Aynı etki olan, örneğin resimde gösterildiği küresel dönen nozul oluşturmak.

meme güzel, ama çok etkili değil

çeşitli kesimleri ve özel bir yatak dönen monte yarı silindirik kanatlı, rüzgar döndürme yeteneği sayesinde "gizlice" olarak adlandırıldı. değil yüksek fiyat ve rulman şüpheli güvenilirlik için, bu bacanın her tur için mükemmel kapak olurdu, hem de üfleme ve yağmurdan ağzını korur.

Çelik sac, çinko kaplı paslanmaz çelik ya da bakır - baca şemsiyeleri üretiminde farklı maddelerdir. ellerinizle tüp kapağını açmak için, ilk seçeneği 2 tavsiye - galvaniz veya boyalı metal az 0,5 mm kalınlığında değildir.

Metal makas, bir matkap, çekiç ve perçin ayarlamak için bir cihaz - zamanki araçlar gerekir bu işi gerçekleştirmek için. şu sırayı, mantarın gerekli boyutunu belirlemek:

 1. ahşap bar 2 15 mm artı ürün yarıçapına eşit bir mesafede vida vidalayın. dairenin Metal merkezinde manyak onların yardımıyla, eğreti bir pusula alın ve bir sınır çizgi çizin.
 2. makasla ön-kesme ve sonra da yaklaşık 120 mm (Şekil yuvarlak kek ilk parça benzer) bir yay uzunluğu olan bir sektör çizin.
 3. kama kesme ve sıkıca çemberin dış kenarını hizalamak ve bir mengene kilitlemek.
 4. Elde edilen bağlantı yeri 3 boyunca deliklere Delici ve perçinli parça veya M4 küçük vida ve somun uçlarını bağlamak. kanadın üst kısmı hazır.

bir daire (solda) ve mantar bağlantı kenarlarını Çizim (sağda)

Ayaklar mantar ve boru kelepçesi çevreleyen 2-3 ince bir tabaka bükülmesiyle üretilen çelik şerit imal edilmiştir. Bu parçalar, aynı zamanda video ana görülebilir şemsiye perçin eklenmiştir:

listogibov veya uygun atölyede bu hizmet için sormak - kapaklar bu tür üretimi için, makine kullanmak arzu edilir. Aşırı durumda doğru bir ahşap çubuğunun metal lastik çekiç pristukivaya bir çizgi el elemanları eğmek gerekmektedir.

öncekine göre olduğu gibi, ilk önce bir tuğla bacanın dış boyutları kaldırmak ve daha sonra hesaplanır ve çizimde gösterildiği gibi, desen çizmek gerekir. Burada, formüller boru ve kanatlı yüksekliğinin başlangıç ​​boyutlarına bağlı olarak, hücre iki uzunluğunu belirlemek için.

Konsey. ağız çevreleyen baca kanalının alt bölümü, daha sonra da kafasının üzerinde "oturur" olan 90 ° 'lik açılarda, bir Z şeklinde bir profili gerçekleştirmek için daha iyidir. Daha sonra, bu profiller perçinler ile tek parça çerçeveye bağlanır.

köşelerinde sütunlar çerçevesi montajı ve montaj

Ellerinizle kapağı montaj işlemi oldukça basittir - Eğer çizim göre metal kesip gerekir kesik virajda çizgiler ve parçalar perçin bağlayın. katı dikey olarak 0.5-0.7 mm, boyalı metal kalınlığının kolayca köşeleri almak için hizmet vermektedir. üçgen flyugarki siperlik ve bir geçit borusu ile bir kapak monte edilir olarak, açık bir şekilde video gösterilir:

Fark edeceğiniz gibi, baca üzerinde yuvarlak ve dikdörtgen kap üretimi için bir ana metal levha işleri olmak gerekmez. Bu basit ayrıntı satın alma tasarruf isteğini, sabır ve çok zaman var yeter. mantarların geleneksel yapıları çok ilginç değil olanlar için, rüzgar pervanesinin kendini montaj yeni videoyu görmek için önermek - "gizlice"

Mesaj navigasyon

Özel evlerin ısıtılması için şömine koymak nasıl

 • Kazan atık yağ nasıl yapılır

 • Nasıl bir dairede ısıtma için ödemedir

 • baca gaz kazanı için doğru olduğu gibi

 • Nasıl seçim ve ısıtma sisteminde bir çek valf takılması

  su ısıtıcı kullanmak ve enerji tasarrufu nasıl

  Bir döküm radyatörler ağırlığı özelliklerini etkiler de

  alüminyum veya bimetali - radyatörler seçmek ne iyidir

  Ne bir gaz kazanı - zemin veya duvar iyidir evinizi ısıtmak için seçilir?

  Nasıl tarak bağlamak doğru yerden ısıtma için kazanı seçmek ve nasıl?

  Copyright © 2018 Isıtma ve evinizin havalandırma. Tüm hakları saklıdır.

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  85 − 78 =