demir çubuklarının üzerine Caps

uç desteklerin için ev yapımı

Boru bir destek olarak kullanılırsa, bunların üzerine kolon neme edecek değildi içine yakın bir şey olmalıdır. Bunun için el plastik, metal, beton ve diğer malzemelerden yapılabilir özel kapakları vardır. Kendi elleriyle çit yayında bir kap üretmek için iyi bir çok bu tasarruf, zor değildir.

bir destek duvarları koruyucu kaplama

Koruyucu kapaklar sadece malzeme üretiminde değil farklıdır, ama aynı zamanda boyutu, yoğunluğu ve dekoratif - sütun kendileri bağlı olarak değişir. Küçük çaplı borular raf için basit varyant kapak - bir plastik şişe kırpılır. Tabii ki, bu koruma çok çekici, ama çok ucuz ve etkili görünmüyor. Caps aynı renk alıp, bira teneke kutular gelen kesilebilir.

Geniş tuğla sütunlar için bu kapaklar uygun değildir; bunlar, uygun boyutlarda güvenilir doğru bir kaplama gerektirir. Bazı ustalar fayans, profilli levha artıkları ve diğer materyaller kaplama, yumuşak fayans kapaklar yapılmış olmasına rağmen Çoğu zaman, bu elemanlar, beton veya tabaka metalden yapılır. Bu ürün için temel gereksinim olan dayanıklılığı ve ayrışma dirençtir.

Güvenli çeşitli şekillerde kutup kap: cıvatalar, vidalar, özel bir yapıştırıcı veya çimento harcı ile, hem de kaynak. Seçim bağlantı elemanları düzenlemesi, yatak kapaklar ve yatak imal edildikleri malzemeye bağlıdır. Kil ve çimento tuğla veya taş sütun üzerine beton kapaklar sabitlemek için kullanılır. Yüzey ayağı alçı özel yapıştırıcı kompozisyonu ve koruyucu kılıf uygulamak: Bu seçenek en basit ve hızlıdır. Kenar ürünleri zorunlu olarak başka şekilde çözeltiyi yağmurla yıkanıp olacak, sütunun kenarından biraz uzunluğunda olması gerekir. Benzer bir şekilde, kapak duvar için standart çözeltisi kullanılarak, beton karışımına takılır.

kapaklar beton değildir ve dübel kullanarak sabitlenmesi için, galvanizli ise: desteğin üst kenarında tuğla başlık altındaki, 3-5cm delinmiş olan yazı üzerine koymak uygun delikleri yapmak ve dübel ile sabitleyin. Daha sonra, kapağın üst kısmı koyun ve yan dikişi mühür. Metal üzerinde destekleyen bir ahşap vida vidalanmış, kaynaklanmış kapsamaktadır. Ana durum - kapak tamamen sütunun üst kapağı, en dayanıklı kalın ve iyi dış şoklara dayanma gerekir.

Bağımsız üretim için seçenekler

yapmak elleriyle direklerde Koruma kapakları zor değildir. kalay kaplama yapım ve beton dökümü - en yaygın iki seçenek vardır.

Bir çimento memesi döküm için bir yöntem

İlk olarak, teneke veya galvanizli boyut desteğinin şekil yapmak. bir şekilde zorunlu olarak düzgün, düz kenarlı, piramit olması gerekir. İstenen boyut tabakanın kesim parçaları, bunlar eldeki hiçbir şekilde bir arada tutmak. Bundan sonra, düz bir zeminde set, ara halkaları düzeltmek ve beton dökmek. Standart solüsyon oranlan:

 • kum - 2 kısım;
 • Çimento - Bölüm 1;
 • 4 parça - çakıl ya da küçük elenmesi.

çözeltiye ilave boyalar talebi üzerine, daha sonra kapak renk elde edildi. Genellikle ürün orijinal görünmesini sağlar dokulu yüzeye sahip malzeme biçimleri kullanılmaktadır. Bu hileler sayesinde, kapaklar mesajların korunması, ancak bir çitin gerçek gem sadece olacaktır.

Ürünün Kıvırcık şekli

bir kalay ucu imal edilmesi için bir yöntem olup

İkinci bir üretim yöntemi çok daha zor değildir. o gerekecektir İçin:

 • kalın kağıt levha;
 • kalem ve cetvel;
 • pergeli;
 • Bench Alanı;
 • Metal makas;
 • parça teneke veya galvanizli 0,5 mm kalınlık;
 • metal köşe;
 • tezgahı.

İlk ölçümler kolondan çıkarıldı ve kağıt kap üzerinde bir çizim çizin. Bu aşamada, hemen ürünün temel optimal açısını ve yüksekliğini belirlemek gerekir. tabanı için metal şerit etek yapısının genişliğine eşit olan bir yüksekliğe ve sütunun çevresine eşit bir uzunluğa kesilir. kapağın üst kısmı, dört üçgen oluşmaktadır. Tüm parçalar dikkatli bir şekilde çizime göre kesilir, katlama hattı ve montaj için hazır göstermektedir.

Standart ayarlar koruyucu kapak

bankta sabitlenmesi parçalar, bükülmüş kenarları, kenarları aynı hizaya gerekirse, sabitleme için kesin. Bundan sonra, bütün elementlerin tek parça, sabit dikişleri toplanan ve bitmiş destek üzerindeki kapağı ayarlayın. Metal korumak için ne astarlanmış ve boyalı. Yuvarlak raflar biraz farklı yapmak için bu tür kaplar, kare kesit ayağı için kullanılır.

Dairesel destek, koruma yapısının

çapı daha uzun 1-2cm çapı payanda bir tüp içine sac metal taban ürünleri parçası için. Silindirin Elde yüksekliği 10 ila 15 cm arasında olmalıdır. üst kısım bir taslaktan kesilir galvanizleme, bir koni. Bu kat 15 mm arasında üst üste gelen bir genişliğe, perçinler ile sabitlenmiş dikiş sabitlemek için kenarları. konik silindir üzerinde düzenlenecek olan koni perçinleme iki çelik şeritlerin iki yanında. Bu standı ve boya ürün gidermenin tek kalır.

kalay kap videonun Üretimi

Hiçbir konular ile ilgili.

Merhaba, makale, ilginç bir sürü yazarlara teşekkürler ama bu durumda öyle olacak ki, profesyoneller umut ve direklerde güzel ve dayanıklı kapaklar üretir, örneğin Tetto markası altında polimer ürünler TC Titan bir üreticisi bitmiş ürünü satın almak için daha iyi olduğunu düşünüyorum uzun zaman hizmet etmek ve onların görünümünü zevk için.

tuğla duvar için direklere Caps: ne için yanıyorlar ve uygun nasıl seçileceği

çit yapısı için zorunlu olarak bulunması destek ayağı güçlü ve güvenilir. Bu yayınlar çoğunlukla onları sadece çok güzel değil, aynı zamanda dayanıklı değil yapar tuğla, yapılır. Bu makale seçin ve kulplu nasıl kurulacağını böyle bir koruyucu, bir bir tuğla dan çit ve amacına uygun olarak direklere kapaklar olarak yapısını, hem de bilgi dikkate alacaktır.

çit yazılarda kapaklar Ayar hava koşullarının etkisi altında kagir imha riskini azaltır

tuğla duvar için direklere Caps: onlar ne için?

Eğer tuğla sütunlar üzerinde bir kap satın almaya karar verirseniz, bunun bu tasarımın gerektirdiği ve amacı nedir ne gerçekleştirmelisiniz işlevleri anlamak için gereklidir. İşte tuğla çit yazılarda sınırları koymak üzere bazı nedenler şunlardır:

 1. Her şeyden önce, onlar koruyucu bir işleve sahiptir. Onlar yağmur, kar, dolu ve buz donuyor etkilerinden tuğla sütunlar korur.
 2. İkincil, ama aynı zamanda çok önemli bir fonksiyonu - Estetik. Ben Kulplar olmadan çit direkleri çok daha az çekici göründüğünü itiraf etmeliyim.
 3. direklerin üzerine Caps fenerler ve aydınlatmak ve sokak süslemeleri amaçlayan diğer dekoratif unsurlar montajı için mükemmel bir temel oluşturacaktır.

direklerde Caps sadece koruyucu bir işlev de dekoratif ama var

Faydalı İpucu! Biz korunması hakkında konuşmak, o doğal taş ile kaplı özellikle güçlü bir ihtiyaç o mesajlar vardır. Onların gözenekli yapı onları çok daha duyarlı çevresel faktörlere kolaylaştırır.

Bu öğelerin değerini ihmal etmeyin. Özellikle bu sadece dekoratif bir unsur ama çitin gerekli bir parçası değildir çünkü. Neyse ki, her zaman göze veya kendi kaputu yapabilirsiniz olacaktır seçeneği tercih edebilirsiniz.

çit yazılarda kapaklar nelerdir

Hatta çit yazılarda en kolay davlumbaz bu konuda bir fikir edinmek için çeşitli şekillerde tanımlanabilir. Sadece sokakta yürürken, aşağıdaki gibi seçenekler çeşitli bulabilirsiniz:

 • koni şeklindeki basit bir tasarımı;
 • bir yan küre şeklinde kapakları;
 • Klasik piramit yapısı;
 • eğimli bir çatı benzer kapaklar;
 • yapı böyle dövme veya top gibi çeşitli dekoratif elementler, süslenmiş.

Buna ek olarak, zona veya ölçekler taklit modelleri vardır.

Dekorasyon dekoratif topuzla top

Faydalı İpucu! büyük güvenlik ayağı için, yanı sıra çitin uzunluğu boyunca özel paten kullanabilirsiniz onları alışılmadık bir görünüm vermek için.

yapıldıkları olan malzemeye bağlı olarak, aynı zamanda ayrılabilir kapaklar:

 • Metal (genellikle paslanmaz çelik, galvanizli çelik veya kalay kullanın);
 • plastik;
 • beton;
 • taş;
 • seramik.

Bu durumda, renklerin bolluğu bile en zorlu müşteriyi memnun edecek. Birçok renk seçenekleri ve en çok başarılı çitin renk ve evin çatısı ile birleştirilmiştir seçeneği seçmelisiniz. Tercih ve parlak ve mat kaputu vermek mümkündür. Bu eleman genel kompozisyonun dışında değil ve uygun baktı ana şey.

İdeal olarak sütun üzerine eşleşen kulplu genel bileşimi kısmını tamamlamak

Metal kapaklar için tuğla çit ikisinin de içi boş yapılır, kurulumu kolay oldu. Bu sadece maliyetleri önemli ölçüde azaltır, aynı zamanda her koşulda etkili bir şekilde kullanmasına olanak sağlar. Ancak, iç boşluk kalitesi üzerinde hiçbir etkisi yoktur ve onları daha kırılgan ve hasar eğilimli hale getirir.

tuğla sütunlar üzerinde metal kapaklar Fiyat malzeme maliyetini ve iş üretimi için maliyetlerini içerir. paslanmaz çelikten yapılmış kapaklar, böyle bir ekonomik fiyata sahip nedeni budur. Buna ek olarak, onlar taşıması kolay arabaya koymak vardır.

Faydalı İpucu! kapak boşluğunun içinde sokak lambası monte edilebilir. Bu sokaklar aydınlatmak ve çit süslemeleri için izin verir.

tuğla çit direkleri için kapaklar seçimi, sen estetik bileşende, aynı zamanda ürünün parametreleri üzerinde sadece odaklanmak gerekir. Bu amaçla, satın almadan önce ürünün boyutları, hem de kap yapılması gereken malzemenin dikkat etmek gereklidir. Eğer uygun bir seçenek bulamazsanız, o zaman birkaç oldukça büyük üreticilerin yelpazesi içinde kişisel sipariş yapmak en iyisidir.

Her iki kutuplar metal kapaklar mağazasında satın alınan ve ısmarlama yapmak olabilir

Tipik olarak, çite ısmarlama kapaklar daha önce bir çizimi yapılmış ve ölçümler için gerekli işi yapan olan, ürün sipariş sonra 10-14 gün içinde gerçekleştirilir.

tuğla direğine ve kılavuz seçimi üzerine kapak nedir

direklere kapakların yapısı hemen hemen ilkel çağrılabilir. Her bir kap, hedeflenen amaca yerine her biri iki parça, bir toplam:

 • Koruyucu ve dekoratif: üst kısmı hemen iki ana işlevleri gerçekleştirir. Bu durumda, herhangi bir şekle sahip olabilir ve herhangi bir malzemeden yapılabilir;
 • alt kısmı - Eğer yayında yapısını tutmak sağlayan bir fikstür.

yazı için birleşik polimer kumlu kulptan boyutları

Yanlış seçim yapmak değil, ardından birkaç basit kural kullanılmalıdır satın. Size en önemli unsurlardan ve parantez tümünü kontrol etmek ve sunulan malların kalitesini değerlendirmek için yardımcı olacaktır:

 1. Her taraftan ürünü inceleyin. o orantılıdır ve simetrik olup olmadığını değerlendirmek için deneyin.
 2. Eğer üretici tarafından belirtilen kaputun fiili eğim açılarına doğrulamak için izin özel araçlar, üreticisine sor.
 3. Dikkatle saçak incelemek veya ayrılık bir damla koyun - mükemmel sıkıca kapatılmalıdır.
 4. Bu taşıma sürecinde büyük önem taşımaktadır olarak, ambalaj kalitesine dikkat edin. Tüm katmanlar sıkı ve sağlam olması gerekir.
 5. Eğer bir kez daha bir satın alma, yapmadan önce, satın almış modeli çitin diğer unsurları ile de gidecek emin olun ve tüm bu onu çevreleyen.

Ürün seçip çit ihtiyaç ve arzularını uyacak modeldir üzerinde kapakları satın yardımcı olacak tüm bu noktalara uygundur.

Emme sütununun genişliği ve uzunluğu -. cm L ve H de elinde ile kapağın üretimi için boyutlar,

tuğla sütunlar üzerinde metal veya beton kapaklar kurulumunu Özellikleri

Eğer evinin etrafında bir çitin ereksiyon yapan olanların bilmesi gereken ilk şey - Eğer çok daha erken bir özel kapaklar satın alınan ve zaman destek payandaları koruma süresi ile başlamıyor. geçici bir önlem yoğun polietilen film ve sıradan bir elastik bant veya sabitlemek için bir ip kullanılabilir gibi.

O çirkin bakacağız aşikardır, ancak emniyet tasarımına gelince, o zaman bir şeyler feda etmek zorunda kalacak. En önemli şey - zararlardan filmi kontrol edin. Sonuçta, hatta küçük delik nem tasarımı üzerinde yıkıcı bir etki sağlayarak, içeri gerçeğine yol açacaktır.

kap kurulumunu gerçekleştirmek için, profesyonel yardım almak için gerekli değildir. Eğer kendinizi iyi işleyebilir araçları zamanki kümesi sahip olmak. Tüm modellerde standart yuvası kullanır. Gerçekten süreçte size yol açabilir tek zorluk, bir fener ile çit kap kurulumu ile bağlantılıdır.

Bu durumda, zamanın büyük sayı çalışan lambalar toplayarak bu kablolama sağlayan alacaktır. Lisanslı elektrikçi olası sorunları önleyebilmek için ve yaşam ve sağlık için tehlikeli durumlardan kaçınmak için temasa daha iyidir.

Bir fener ile kaputun başarılı bir yükleme için, kutba telleri tutmaya dikkat etmelisiniz

çok ciddiye alınmalıdır kadar, montaj çalışmalarının son aşamasına - kapaklar ve paten ayarlama. Bütün bunlar bile tek başına bağımsız yapılır ve edilebilir. Eğer çit somut kapaklar satın aldıysanız, en iyi 20 kilogramlık tasarımını almak zor olmayacaktır. sabitleme için böyle ağır ürünler dış kullanım için özel seramik yapıştırıcı kullandı.

Kaput alımını yükleme hakkında Kademeli çalışma

çit kapağının montajı güvenli desteğe elemanı takmak mümkün olacak olan izleyerek çeşitli aşamalardan, ayrılabilir:

 • Referans kolon yüksekliği astarlanabilir sonra toz ve birikintilerin temizlenmesi gerekir, ve;
 • tutturma gibi yapıştırıcı veya çimento harcı kullanmak planı ise, üst sonrası düzlemi neden olmak için gerekli olan;
 • yüzeyde bulaşmış tutkal, kapağı yerleştirin ve takozlar yardımıyla, mümkün olduğunca uygun hale getirmek deneyin. herşey seviyesi olduğundan emin olmak için bir seviye kullanın;
 • Tüm dikişler, üzerine yazmak için gerekli olan maddeye ve destek arasında karşılaşılan;

Faydalı İpucu! seçmiş modeli, bir geçiş sağlamazsa, destek ve kapak arasında oluşturulmuş dikiş ek olarak bir özel nem itici bileşim ile muamele edilmelidir.

Metal üstleri cheteryhskatnogo montaj ölçüleri

Kendini sertleşmesine tutkal vermek önemlidir. 2-3 gün sürebilir ve bu sefer daha iyidir onda herhangi bir etkiye sahip değildir. kapak yerine oturuncaya güvenli olduğu zaman olabilir dekoratif öğeler yüklemek için hazır.

tuğla sütunlar üzerinde metal kapaklar iki şekilde düzeltilebilir:

 • Özel bir yapışkan bileşim olup;
 • vidalarla.

Eğer yapıştırıcı kompozisyonu kullanırsanız, o zaman klasik şemaya göre hareket ediniz. Matkap uçlu vidalarla durumunda, ana şey - doğru ölçmek ve belirlenen yerlere olsun, yazılan tam yapıyı kravat.

Özel dikkat kaputuna ışıkların kurulumu gereklidir. Kablo yönlendirme için gerekli delikler delerek önceden özen gereklidir. İster profesyonel, bu işi emanet varsa, kendinize sorun bir çok yarayacaktır. Eğer kendi başlarına her şeyi yapacağız Ama eğer çit Jant ait fotoğrafları görmek yanı sıra onlara elektrik özetliyor için yanlış değildir.

Metal çit yazılarda kapaklar: fiyat ve özellikler

üreticileri tarafından sunulan modellerin seçimi çok büyük. Ve sıralamak büyük çeşitlilikte her zaman kolay değildir. Satılık temsil edilir bugünün günlük kapaklar modelleri, en popüler bazı düşünün.

Tablodan görülebileceği gibi, farklı finansal yetenekleri düzenlenmesi edilebilir tuğla çit yazılarda kapaklarını satın. tuğla direğinde Fiyat kap üzerine ek dekoratif unsur vardır bağlı olarak önemli ölçüde farklı olacaktır.

Faydalı İpucu! Ayrı bir kategoride çit direkleri seramik kapaklar tespit edilebilir. onlar önemli maliyet olmasına rağmen Onlar çok etkileyici görünüyor.

Genel olarak metal önemli ölçüde daha yüksek bir tuğla sütunlar beton kapaklar, fiyatı, konuşma. Bu, üretim ve taşıma sırasında özel bir dikkat gerektiren daha karmaşık olmasından kaynaklanmaktadır.

Beton sütunlar çit Caps sade ve zarif görünmek

Yeterli düşük maliyetli modellerinin rağmen, çoğu elleriyle tuğla sütunlar üzerine bir kap yapmaya çalışıyoruz. Bu fikir size kendi planını uygulamak daha kolay olacağından eminseniz, sen çit yazılarda kapakları satın mantıklı.

Korkuluk alımı: Ek bir eleman açıklık çitler

bir çit korkuluk bir bağlanma işlem öğesi olarak adlandırılabilir. Tam bir imaj oluşturmanın yanı sıra, aynı zamanda bir parapet koruma çit tasarım özelliğine sahiptir. Başlangıçta betonda çit yazılarda kapaklar seçilen Ama eğer kazanmak ve çit beton parapet gereklidir. Büyük hata - farklı malzemeleri karıştırma ve metal korkulukları ile çit direkleri üzerine beton kapaklar entegre.

Ana bir korkuluğun işlevi, hem de metal veya tuğla çit direkleri beton kapaklar gibi - neme maruz kalmanın malzemeyi korur. şey yatay yalan, yüzey sürekli ultraviyole ışınlarına ve neme maruz olmasıdır. Zamanla, bu faktörler mikro-çatlakların oluşumu ile çitler yok katkıda bulunur.

tuğla veya taştan yapılmış bir çit, bu tavsiye edilir Eğer parapetlerinde yüklemek

yerel bölgenin iyileşme fonlarını yatırım, ne sahibinin çabalarının sonuçları boşuna idi istemiyor ve birkaç yıl sonra, çit önemli hasara aldı. Bu nedenle, bütçesini dağıtarak, bunun bir tuğla çit ve davlumbaz korkulukları gibi önemli ayrıntılardır yatıyordu emin olabilirsiniz.

Her durumda By seçtiğiniz sonucu her gün izlemek zorunda, özellikle eğer bir sorumlulukla ele alınmalıdır. tablo okuma, hem de üreticilerin katalogları yapabiliriz nasıl çit direkleri fiyatları çok geniş bir marj var kapakları. Satın kurtarmak için çok gerekli değildir, ancak yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı bir seçenek, basitliği rağmen, sizi en uygun olabilir.

apartmanda zemin: yapacağını ve nasıl seçmek ne

baca borusu üzerine Cap: tasarım seçmek ve nasıl o kendi ellerini yapmak

Boyut silikat beyaz tuğla, yığma özellikleri ve özellikleri

silika tuğla, özellikleri ve stil boyutu

elleriyle taşların Çiçek yatak. tuğla ve diğer malzemelerin Fotoğraf yatakları

çit üzüm Hızlı büyüyen: pitoresk dekorasyon alanı

çit yazılarda kapaklar yeni bir tür. Polimer Tetto sınırlar. Üreticinin web sitesi beton ve metal üzerinden tüm avantajları fotoğrafları hazır çitler ve açıklaması vardır. Çünkü, okumak için tavsiye fiyatlar ve çok cazip görünüyor.

Shields destek, bazen de denilen kapaklar, şemsiye korumak veya son duvarları en sıradışı tasarım olabilir. Ama çalışma prensibini kendisine anlamak için, öncelikle basit bir koni biçimli şapka yapmak için öğrenirler. mümkün kılmaktadır sadece bir çatı kaplama çelik, alüminyum, aynı zamanda bakır, plastik, kontrplak, ahşap veya başka uygun malzemelerden yapılabilir. Ama en sık kullanılan metaldir.

örneklerine göre, bir metal sacın kesin ve planlanan hatları için eğmek gerekir:

metal levhanın eğilmesi. kapağı Yapımı

1. Döner bir metal uygun ahşap, çekiç yerleştirerek pervazına, tezgah önceden sabit. Bu durumda, biz düz çizgiler viraj elde etmek mümkün olacaktır.

aşağıdaki gibi kutupta bir kap Wear:

bir dekoratif kaplama ile sacdan kaynaklı kapaklar

çit için bir kapağın cephe formunun genel tasarımına bağlı olarak değiştirilebilir:

Aşağıdaki şekilde, farklı koni şekil ve eteğinin altından ile kapaklar için seçenekleri görebilirsiniz. Ama onların üretim ilkesi benzer - yukarıda tarif var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

45 − = 39