tuğla çit direkleri üzerine Caps

Bir çit sonrası şapka nasıl yapılır

çit direkleri kapsayan kap, ana işlevi yağışlardan nem girişine karşı korumaktır. Ürünün orijinal profil kar veya yağmur direklerinden girmesine karşı korur.

Emme yazı için Örnek orijinal kapağı

kapakların üretimi, şüphesiz herhangi bir önemi. Çok basit. Hatta çok ılıman iklim beton harcı akıp başlar. Bunun bir sonucu olarak, duvar güvenilirliği çatlaklar tuğla görünür azaltılır. desteğin büyük bir revizyon yapalım koruyucu kapağı yüklemek kolaydır, yeterli emek yoğun bir iştir.

"Güvenlik" fonksiyonuna ek olarak, kapaklar çitler süsler. Onlar muhteşem dekoratif öğelerdir. Ve sık sık direkleri görülebilir, alışılmadık şekli sınırlar.

Cihaz isimleri ve çit elemanları Sürüş

Yaratıcı tasarım yapmak için, dekoratif bir fener üstündeki ürünü yükleyebilirsiniz. çit özgün ve çok şık görünecektir.

ellerinizle kapağı yapmak için, çok farklı araçlar gerekir:

İlk koruyucu kapağı kapsayacak sonrası yüzeyi, ölçtü. Daha sonra ürün bir çizimi yapılmış. etek yüksekliğini, yamacın dik açı belirtir. Çizim üçgenler boyutu hesaplama çalışan gerçekleştirilir.

Kendi kendine üretimi için ölçüler kaputu ile Çizim

Ürünün gidiyor Elleri atlama kaleleri gerçekleştirilir.

Bağımsız üretim için birkaç seçenek

Çoğu zaman, çit direkleri, metal borulardan imal edilmiştir. Kışın, kar, buz içine boru kırmak mümkün dönecek boru, içeri alabilirsiniz. Böyle destek parmaklarınızın ucunda bulunan malzemelerin çeşitli uygulamak korumak için:

Bir çizim yukarıda açıklanan şema, elleriyle bir kap üretmek için yaparsanız, tam çit desteğini korumak ve sitenizi dekore edebilirsiniz.

Biz onların elleriyle kapak yapmak

Bu süreç büyük bir başlangıç ​​yatırımı gerek yoktu, uzun sürmüyor.

sütun için ayrıntılı düzeni kapağı

Makas, çizime göre, ön kalıp kesilir. Sonra özel aletler kullanmadan, elleriyle sıvadı. Desenin kenarları yaklaşık 1.5 cm üst üste hizalanır.

Bakır perçin sabitleme tabakaları yerleştirilir. kutupta kapağını yüklemek için, bir üst yüzey 1.5 cm genişliğinde ve 0.2 cm kalınlığında çeşitli metalik şeritler sabitlenen. havalarda her türlü gelen kapağı, en iyi yolu boyama kabul edilir korumak. Bu yağ bazlı boya için en uygun olanıdır.

Ahşap nesneler ayrıca korunmaları gerekir. kendi elleriyle yapılan yukarıda açıklanan kapaklar, güvenilir nemden rulmanlar koruyacaktır. Ahşap rot ve ıslak alamayacak.

ahşap yazı için ev yapımı kap

direklerde Caps sıradan vida ile sabitlenir. ahşap desteği, çivi kullanabilirsiniz. Bu tip kapaklar, havalandırma boru üzerine monte edildiğinde, belli bir boşluk bırakılır.

En basit devre koruması direkleri, zona kullanarak başlığın kullanımı vardır.

Bu durumda, yeterli dışında yazı, yumuşak fayans için kampanya tüm kıvırcık kısmını kapsayacak şekilde, çizimler yapmak karmaşık hesaplamaları yapmak için gerek yoktur.

Çoğu durumda, bu teknoloji tuğla çit korumak için kullanılır.

Kendi elleri üretmek çok zordur koruyucu kapaklar, çeşitli türevleri vardır.

yazılan kapağı tespit Örnek

Bu durumlarda fişler bu tür üretimi inşaat şirketlerinin hizmetlerini kullanmak daha iyidir.

tuğladan yapılmış destekler için Fişler

Tabii ki, tuğla sütunlar hep korumasını gerektirir. temelde sonra sonrası bir metal boru değerlendirilebilir tuğla. Yağmur ve kar kademeli beton döşeme ve boru yüzeyine zarar verebilir. Koruyucu kapaklar ile kaplı tuğla sütunlar Bunun olmasını engellemek için.

çeşitli malzemelerin bunların üretimi için de kullanılabilir. betondan yapılmış kaput mühür kullanımını gerektirdiğinde, bu yağış serbesttir. Başka bir deyişle, özellikle dış mekan kullanımı için tasarlanmış olmalıdır.

Yani tuğla sütunlar üzerinde beton kapaklar bakmak

Bu tür bir uç çit döşenmesi hemen sonra yer almaktadır. Bu destek korur, hem de tüm inşaat eksiksiz bir görünümünü oluşturur sadece.

Beton kapağın üretimi

Bu kapak elleri ile yapmak çok kolaydır. Bunu yapmak için, beton harcı ile doldurulur bir form, yaptı. Beton alanın tam katılaşması, bir destek üzerinde yüklenmesini gerçekleştirdi.

Bu dikiş kaynakları ile bağlı olan iki parçadan yapılmıştır.

kolon yüzeyinin ötesine biraz kenar sabitlerken bağımsız olarak kapakların tipi, bunlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Böylece, destek yüzeyine doğrudan gidemez su, sadece açıklıklı kapak metal desteklerle üzerine düşen, çitin geçişini etkilemeyecektir.

Shields destek, bazen de denilen kapaklar, şemsiye korumak veya son duvarları en sıradışı tasarım olabilir. Ama çalışma prensibini kendisine anlamak için, öncelikle basit bir koni biçimli şapka yapmak için öğrenirler. mümkün kılmaktadır sadece bir çatı kaplama çelik, alüminyum, aynı zamanda bakır, plastik, kontrplak, ahşap veya başka uygun malzemelerden yapılabilir. Ama en sık kullanılan metaldir.

örneklerine göre, bir metal sacın kesin ve planlanan hatları için eğmek gerekir:

metal levhanın eğilmesi. kapağı Yapımı

1. Döner bir metal uygun ahşap, çekiç yerleştirerek pervazına, tezgah önceden sabit. Bu durumda, biz düz çizgiler viraj elde etmek mümkün olacaktır.

aşağıdaki gibi kutupta bir kap Wear:

bir dekoratif kaplama ile sacdan kaynaklı kapaklar

çit için bir kapağın cephe formunun genel tasarımına bağlı olarak değiştirilebilir:

Aşağıdaki şekilde, farklı koni şekil ve eteğinin altından ile kapaklar için seçenekleri görebilirsiniz. Ama onların üretim ilkesi benzer - yukarıda tarif var.

korumak ve çit süslemeleri - çit Caps

Fotoğrafta çit ve nakryvki yüklenir

tuğla veya moloz yapılmış bir çit yapımı, soru hemen ortaya çıkar sonra Tipik olarak, su alma yapısı üst ne yapacağını. Tam da böyle bir yapı bitmiş görünmüyor olduğunu bilerek, biz bu sorunun cevabını arıyoruz.

Fakat cevap olarak hep yakın olduğunu ve yeni yapısını böyle bir ürün, bu çite metal kapaklar var deniyor olduğu yapı malzemelerinin piyasaya bitmiş bir görünüm vermek için olduğunu. Ama bu unsurlar sadece onlar da onu korumak, tamamlanan görünüm yapı kazandırmak değildir. İlk İlk şeyler alalım.

Temel olarak iki tip, bu somut ve metal ve tartışılmıştır bugün Bugün yapılan tasarım yağsız. Ama ilk etapta bu ürünler hakkında bilmek gerekir?

Her tür yapının işlevini dolayısıyla malzeme sınıflandırma vardır, koleksiyon için davlumbaz evrensel denilen olamaz döner.

  1. çit yazılarda Şemsiye - özel tasarımlar tuğla veya taş sütun doğrudan uygulanabilir. Genel olarak, baz kutup yapısı içinde çökeltme gibi nemden koruma sağlar. Bu ürünler genellikle sipariş yapılır. yapımından sonra sütun tam ve ölçümler çit kolonuna yapılır kendi kapakların temelinde yapılır.
  2. Geçirme yağsız tasarım - acil savunucuları eskrim yapılarını kapsar. Aynı zamanda mükemmel bir şekilde kendini sütunlar üzerine şemsiye ile bir çift uçakla süslemeleri edilir. tam boyutları çıkardıktan sonra üretimlerini başlamak için.
  3. Baca kapakları. Genellikle bu ürünler baca boruları kullanılır. Onlar kendi görev ile mükemmel bir iş yapmak - bacanın içinde yağmur veya kar şeklinde su izin vermemek için. Sadece koruma ve dekorasyon tüpler için havalandırma bacaları yüklü.
  4. çit yazılarda Beton kapak - Oldukça, kolapki tabii ki, ama işlevi olmayan hepsi aynı.

şemsiye yapısının uçuş yolu bitirdi

Bilgi! Tipik olarak, satın almak perakende donanım mağazalarında gibi ürünlerin her zaman mümkün değildir. Eğer çitler üzerine kapaklar veya ukryvki satan buluştu, bu yapıların belirli bir büyüklüğe sahip olacaktır. Genellikle malların bu tür inşaat çit tamamlanmasından sonra, ihtisas sac metal atölyesinde satın aldı.

Tipik olarak, bu tür ürünlerin imalatında, müşteri kendisine uyan tipini seçmelidir. Buna uygun olarak, ürün sütun ve açıklıklar için bir türün atölyesinde yapılmıştır.

aralığın ne tür şimdi sunabiliyoruz? Burada belki kategorinin ana hattı Eğer teneke Goldsmiths sunabilir çitler üzerine kapakları:

  • klasik - yağsız tasarımın en çok talep bugün tür (çitin üzerine kapak). Hayır fırfırlar ile olağan piramit şekline sahiptir.
  • şemsiye muazzam görünüşüdür - taban, aynı piramit şekilli olmakla birlikte, bir etek gibi bir baz ilave edilir. Piramit zeminde ve bunun dışında geldiği gibi ayakta. çit, tuğla bakacak onu titizlik ve ihtişamını yapmak için idealdir.
  • Mont Blanc - Burada adı kendisi için konuşur. tasarım kendisi fikri Mont Blanc istenir ve bunun tasarım karla kaplı zirveleri anımsatır. Genellikle o alışılmadık bir güzellik ve ihtişamı verir iki metal renginin yaptı.
  • yüksek piramit - çit için kapağı, bunu devam sanki ilk saniyede çıkan iki piramit, benzer. öğeleri var dövme olan direklerin üzerine Genellikle çok şık görünüyor. onun yürütme yapısının büyüklüğünü vurgular nerede Sadece yüksek yapılar üzerine iyi görünüyor.
  • düz tasarım - gereksiz şey yok nerede temelde ortak bir düzlem vardır. Tasarımın üst kapatın ve yapının prematüre başarısızlığı önlemek için, bu onun ana görevidir. o İmalatı basit ve çok çaba gerektirmez çünkü Genellikle bu tür ürünlerin fiyatı, yüksek değildir.

Blanc, farklı renk metalden imal edilebilir

Eğer bu tür materyallerin çeşitliliği sırasıyla oldukça yüksektir görmek ve gibi renkler farklı olabilir. Bu yüzden hiçbir yerde, senin için gerçekten benzersiz bir şey, henüz olmayan bir ürün almak olasıdır.

Böyle bir kap yapmak mümkün mü

Soru evde çit bir kap yapmak nasıl net bulmak nadir değildir? Bugün bu sorunun cevabı size yardımcı olmak için çalışacaktır. Ama metal ile çalışmak için biraz sabır ve beceri gerekir kendini böyle bir yapıyı yapmak üzere hemen uyarılır.

Sen nasıl bunu istenilen şekil vermek, galvanizli metal eğmek kadar net olmak gerekir. Biz, sırayla, sen diğerleri gibi, kendi şapka yapmak gerekmez kimin odaklanarak, sen çit çizim kapak sunacak.

bir çit yayındaki bir şemsiye genel bir bakış

Şekilde de görebileceğiniz gibi, tüm boyutları özel karakterleri tayin etmişler, şemsiye «h» yüksekliği, sizin takdirinize herhangi biri, ama her zaman dikkate zaten bitmiş sütun alarak yapabilirsiniz.

Bizim kapağın iniş boyutu duvarcılık tuğla veya taş kalitesine bağlıdır, «bir» ve «b», biraz daha fazlasını yapabilirsiniz. Bir yere daha geniş harcı ve yerde zaten, sadece bir direk üzerinde bitmiş şemsiye sonra koymak mümkün olmayacaktır Yani, eğer. Bu durumdan kaçınmak için - daha iyi bir stok yapmak.

açı boyutu «d», tabiri caizse yüze kadar bir bant sitesinde doğrudan ölçülebilir, ancak aşağıda belirtilen formülü kullanabilirsiniz.

eğim açısının hesaplanması için formül

Bu nedenle, biz sac kesip olan dayanarak model örtüsü çit için hazır.

Tüm tasarım matkap delikleri bağlamak için - Sonraki basittir. Onlar "f3,5" olarak çizimde belirlenir. Tüm elemanlar bükme olmak sonra kesikli bir çizgi ile çizimde göstermektedir.

Bilgi! Levha eğme tüm kıvıran yapmak önerilir. Eğer bu yoksa Ancak, metal braketler gelen, elle yapılabilir. Bu durumda, yine de bitmiş tasarım düzgün ve güzel hale virajlı düzdür hattı var. metal ile çalışırken, yani ahşap bir çekiç köşeleri bükmek için.

Eğer hala bir tezgah üzerinde bölgeyi tespit sonrasında, bir köşeye vasıtasıyla metal sopa ellinci bir köşesini seçin ve çizgi "A" ve "B" eğmek için kullanacağız.

bükme yüzük, fleksiyon açıları için Aracı

Eğer eğriye kapağı, «d» hattın kenarına başlamak zorunda kez, istediğin şemsiye, doğru şeklini almalıdır. Ürünlerinizin tarafını bağlayan nasıl bitişik Şimdi kontrol edebilirsiniz. Her şey uygunsa, bir montaj deliği olan işaretleyici, not edebilirsiniz. matkap sonra ve perçin ile sabitleyin.

Eh, burada neredeyse elleriyle çit bir kapak yapmış ve çok az vardır. Şimdi, yapı düzlemi "A" ve "B" raptiye perçin dönüş sarılı zaman. Bu metal şerit ve ahşap bir parça arasında mantar kendini tutan, elle yapılabilir.

Gerekli prostuchite tasarım ahşap tokmak ise, onun büyüklüğü maksimum düzlemini ayarlamak için izin verecektir. Teorik olarak, sizin kap hazır olduğunu, ama yine de daha düşük bant kapağını yapmak zorunda. Kural olarak, ayrı ayrı üretim ve sonra tüm tasarımı ile bağlanmak için daha iyidir.

alt kemer üretmek için, çit çizimler kapaklar yakından inceler. Biz «a» ve «b» tayin karakterin uzunluğu ve genişliği için iniş bölgesi uymak zorundadır, bir metal şerit almak gerekir. böylece sabitleme ve katılık aynı anda hizmet verecek tarafını yapma viraj için bandın bu üst kısmında, üzerinde.

Böyle bir bitmiş ürün kapağı nihai tasarıma önce size emin dogibom yapmıştır içine takılması gerekir. Eğer vdet bunu elde etmek mümkün olmayacaktır sonra Aksi halde, sadece aşağı gitmez. Eğer gerekirse bu perçin çözecektir.

Bu şemsiye sonunda olması gerekiyordu

Eğer çitler için büyük kapaklar olması gerekiyorsa, o zaman desen bizim paya sahip olacak. Eğer iki zıt parçaların kapak takımını almış, bu yüzden olmalı paylaşın. Bu parçalar kilit vasıtasıyla bağlandıktan sonra veya takviyelerin oluşturun.

Yukarıda da görebileceğiniz gibi, evde böyle bir kap mümkün ama zordur yapmak. Özel ekipman varsa, ya da kendiniz yapmak gereklidir. Ama hakim böyle bir teknoloji, çit kapakları olan, her zaman tüm daha kolay ve daha kolay verilecektir.

İlk kez istediğin olmaz oldukça ne olursa cesaretini etmeyin. Durum tespiti bir sonraki sürede misin çıktılar. Ana arzu ve bir sonuç elde etmek için arzu. Rehberimiz Eğer çit direkleri uygulanan sınırlamaların üretimi master yardımcı olmalıdır.

sac kıvırma verilmedi makinesi

Başlamadan önce, galvanizli metal bükme için gerekli olan tüm araçları hazırlamak gerekir. Sonuçta, sen, çit kapağı olsun kalite, onlara bağlıdır.

Sonunda onun yerine her şeyi koymak hangi, size kapaklar bir üretim ortamında üretilmektedir gibi, video izlemek öneririz. Bu, tüm malzeme kaplı anlamak daha ayrıntılı olarak yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

71 + = 79