tuğla sütunlar üzerinde Caps

tuğla duvar için direklere Caps: ne için yanıyorlar ve uygun nasıl seçileceği

çit yapısı için zorunlu olarak bulunması destek ayağı güçlü ve güvenilir. Bu yayınlar çoğunlukla onları sadece çok güzel değil, aynı zamanda dayanıklı değil yapar tuğla, yapılır. Bu makale seçin ve kulplu nasıl kurulacağını böyle bir koruyucu, bir bir tuğla dan çit ve amacına uygun olarak direklere kapaklar olarak yapısını, hem de bilgi dikkate alacaktır.

çit yazılarda kapaklar Ayar hava koşullarının etkisi altında kagir imha riskini azaltır

tuğla duvar için direklere Caps: onlar ne için?

Eğer tuğla sütunlar üzerinde bir kap satın almaya karar verirseniz, bunun bu tasarımın gerektirdiği ve amacı nedir ne gerçekleştirmelisiniz işlevleri anlamak için gereklidir. İşte tuğla çit yazılarda sınırları koymak üzere bazı nedenler şunlardır:

 1. Her şeyden önce, onlar koruyucu bir işleve sahiptir. Onlar yağmur, kar, dolu ve buz donuyor etkilerinden tuğla sütunlar korur.
 2. İkincil, ama aynı zamanda çok önemli bir fonksiyonu - Estetik. Ben Kulplar olmadan çit direkleri çok daha az çekici göründüğünü itiraf etmeliyim.
 3. direklerin üzerine Caps fenerler ve aydınlatmak ve sokak süslemeleri amaçlayan diğer dekoratif unsurlar montajı için mükemmel bir temel oluşturacaktır.

direklerde Caps sadece koruyucu bir işlev de dekoratif ama var

Faydalı İpucu! Biz korunması hakkında konuşmak, o doğal taş ile kaplı özellikle güçlü bir ihtiyaç o mesajlar vardır. Onların gözenekli yapı onları çok daha duyarlı çevresel faktörlere kolaylaştırır.

Bu öğelerin değerini ihmal etmeyin. Özellikle bu sadece dekoratif bir unsur ama çitin gerekli bir parçası değildir çünkü. Neyse ki, her zaman göze veya kendi kaputu yapabilirsiniz olacaktır seçeneği tercih edebilirsiniz.

çit yazılarda kapaklar nelerdir

Hatta çit yazılarda en kolay davlumbaz bu konuda bir fikir edinmek için çeşitli şekillerde tanımlanabilir. Sadece sokakta yürürken, aşağıdaki gibi seçenekler çeşitli bulabilirsiniz:

 • koni şeklindeki basit bir tasarımı;
 • bir yan küre şeklinde kapakları;
 • Klasik piramit yapısı;
 • eğimli bir çatı benzer kapaklar;
 • yapı böyle dövme veya top gibi çeşitli dekoratif elementler, süslenmiş.

Buna ek olarak, zona veya ölçekler taklit modelleri vardır.

Dekorasyon dekoratif topuzla top

Faydalı İpucu! büyük güvenlik ayağı için, yanı sıra çitin uzunluğu boyunca özel paten kullanabilirsiniz onları alışılmadık bir görünüm vermek için.

yapıldıkları olan malzemeye bağlı olarak, aynı zamanda ayrılabilir kapaklar:

 • Metal (genellikle paslanmaz çelik, galvanizli çelik veya kalay kullanın);
 • plastik;
 • beton;
 • taş;
 • seramik.

Bu durumda, renklerin bolluğu bile en zorlu müşteriyi memnun edecek. Birçok renk seçenekleri ve en çok başarılı çitin renk ve evin çatısı ile birleştirilmiştir seçeneği seçmelisiniz. Tercih ve parlak ve mat kaputu vermek mümkündür. Bu eleman genel kompozisyonun dışında değil ve uygun baktı ana şey.

İdeal olarak sütun üzerine eşleşen kulplu genel bileşimi kısmını tamamlamak

Metal kapaklar için tuğla çit ikisinin de içi boş yapılır, kurulumu kolay oldu. Bu sadece maliyetleri önemli ölçüde azaltır, aynı zamanda her koşulda etkili bir şekilde kullanmasına olanak sağlar. Ancak, iç boşluk kalitesi üzerinde hiçbir etkisi yoktur ve onları daha kırılgan ve hasar eğilimli hale getirir.

tuğla sütunlar üzerinde metal kapaklar Fiyat malzeme maliyetini ve iş üretimi için maliyetlerini içerir. paslanmaz çelikten yapılmış kapaklar, böyle bir ekonomik fiyata sahip nedeni budur. Buna ek olarak, onlar taşıması kolay arabaya koymak vardır.

Faydalı İpucu! kapak boşluğunun içinde sokak lambası monte edilebilir. Bu sokaklar aydınlatmak ve çit süslemeleri için izin verir.

tuğla çit direkleri için kapaklar seçimi, sen estetik bileşende, aynı zamanda ürünün parametreleri üzerinde sadece odaklanmak gerekir. Bu amaçla, satın almadan önce ürünün boyutları, hem de kap yapılması gereken malzemenin dikkat etmek gereklidir. Eğer uygun bir seçenek bulamazsanız, o zaman birkaç oldukça büyük üreticilerin yelpazesi içinde kişisel sipariş yapmak en iyisidir.

Her iki kutuplar metal kapaklar mağazasında satın alınan ve ısmarlama yapmak olabilir

Tipik olarak, çite ısmarlama kapaklar daha önce bir çizimi yapılmış ve ölçümler için gerekli işi yapan olan, ürün sipariş sonra 10-14 gün içinde gerçekleştirilir.

tuğla direğine ve kılavuz seçimi üzerine kapak nedir

direklere kapakların yapısı hemen hemen ilkel çağrılabilir. Her bir kap, hedeflenen amaca yerine her biri iki parça, bir toplam:

 • Koruyucu ve dekoratif: üst kısmı hemen iki ana işlevleri gerçekleştirir. Bu durumda, herhangi bir şekle sahip olabilir ve herhangi bir malzemeden yapılabilir;
 • alt kısmı - Eğer yayında yapısını tutmak sağlayan bir fikstür.

yazı için birleşik polimer kumlu kulptan boyutları

Yanlış seçim yapmak değil, ardından birkaç basit kural kullanılmalıdır satın. Size en önemli unsurlardan ve parantez tümünü kontrol etmek ve sunulan malların kalitesini değerlendirmek için yardımcı olacaktır:

 1. Her taraftan ürünü inceleyin. o orantılıdır ve simetrik olup olmadığını değerlendirmek için deneyin.
 2. Eğer üretici tarafından belirtilen kaputun fiili eğim açılarına doğrulamak için izin özel araçlar, üreticisine sor.
 3. Dikkatle saçak incelemek veya ayrılık bir damla koyun - mükemmel sıkıca kapatılmalıdır.
 4. Bu taşıma sürecinde büyük önem taşımaktadır olarak, ambalaj kalitesine dikkat edin. Tüm katmanlar sıkı ve sağlam olması gerekir.
 5. Eğer bir kez daha bir satın alma, yapmadan önce, satın almış modeli çitin diğer unsurları ile de gidecek emin olun ve tüm bu onu çevreleyen.

Ürün seçip çit ihtiyaç ve arzularını uyacak modeldir üzerinde kapakları satın yardımcı olacak tüm bu noktalara uygundur.

Emme sütununun genişliği ve uzunluğu -. cm L ve H de elinde ile kapağın üretimi için boyutlar,

tuğla sütunlar üzerinde metal veya beton kapaklar kurulumunu Özellikleri

Eğer evinin etrafında bir çitin ereksiyon yapan olanların bilmesi gereken ilk şey - Eğer çok daha erken bir özel kapaklar satın alınan ve zaman destek payandaları koruma süresi ile başlamıyor. geçici bir önlem yoğun polietilen film ve sıradan bir elastik bant veya sabitlemek için bir ip kullanılabilir gibi.

O çirkin bakacağız aşikardır, ancak emniyet tasarımına gelince, o zaman bir şeyler feda etmek zorunda kalacak. En önemli şey - zararlardan filmi kontrol edin. Sonuçta, hatta küçük delik nem tasarımı üzerinde yıkıcı bir etki sağlayarak, içeri gerçeğine yol açacaktır.

kap kurulumunu gerçekleştirmek için, profesyonel yardım almak için gerekli değildir. Eğer kendinizi iyi işleyebilir araçları zamanki kümesi sahip olmak. Tüm modellerde standart yuvası kullanır. Gerçekten süreçte size yol açabilir tek zorluk, bir fener ile çit kap kurulumu ile bağlantılıdır.

Bu durumda, zamanın büyük sayı çalışan lambalar toplayarak bu kablolama sağlayan alacaktır. Lisanslı elektrikçi olası sorunları önleyebilmek için ve yaşam ve sağlık için tehlikeli durumlardan kaçınmak için temasa daha iyidir.

Bir fener ile kaputun başarılı bir yükleme için, kutba telleri tutmaya dikkat etmelisiniz

çok ciddiye alınmalıdır kadar, montaj çalışmalarının son aşamasına - kapaklar ve paten ayarlama. Bütün bunlar bile tek başına bağımsız yapılır ve edilebilir. Eğer çit somut kapaklar satın aldıysanız, en iyi 20 kilogramlık tasarımını almak zor olmayacaktır. sabitleme için böyle ağır ürünler dış kullanım için özel seramik yapıştırıcı kullandı.

Kaput alımını yükleme hakkında Kademeli çalışma

çit kapağının montajı güvenli desteğe elemanı takmak mümkün olacak olan izleyerek çeşitli aşamalardan, ayrılabilir:

 • Referans kolon yüksekliği astarlanabilir sonra toz ve birikintilerin temizlenmesi gerekir, ve;
 • tutturma gibi yapıştırıcı veya çimento harcı kullanmak planı ise, üst sonrası düzlemi neden olmak için gerekli olan;
 • yüzeyde bulaşmış tutkal, kapağı yerleştirin ve takozlar yardımıyla, mümkün olduğunca uygun hale getirmek deneyin. herşey seviyesi olduğundan emin olmak için bir seviye kullanın;
 • Tüm dikişler, üzerine yazmak için gerekli olan maddeye ve destek arasında karşılaşılan;

Faydalı İpucu! seçmiş modeli, bir geçiş sağlamazsa, destek ve kapak arasında oluşturulmuş dikiş ek olarak bir özel nem itici bileşim ile muamele edilmelidir.

Metal üstleri cheteryhskatnogo montaj ölçüleri

Kendini sertleşmesine tutkal vermek önemlidir. 2-3 gün sürebilir ve bu sefer daha iyidir onda herhangi bir etkiye sahip değildir. kapak yerine oturuncaya güvenli olduğu zaman olabilir dekoratif öğeler yüklemek için hazır.

tuğla sütunlar üzerinde metal kapaklar iki şekilde düzeltilebilir:

 • Özel bir yapışkan bileşim olup;
 • vidalarla.

Eğer yapıştırıcı kompozisyonu kullanırsanız, o zaman klasik şemaya göre hareket ediniz. Matkap uçlu vidalarla durumunda, ana şey - doğru ölçmek ve belirlenen yerlere olsun, yazılan tam yapıyı kravat.

Özel dikkat kaputuna ışıkların kurulumu gereklidir. Kablo yönlendirme için gerekli delikler delerek önceden özen gereklidir. İster profesyonel, bu işi emanet varsa, kendinize sorun bir çok yarayacaktır. Eğer kendi başlarına her şeyi yapacağız Ama eğer çit Jant ait fotoğrafları görmek yanı sıra onlara elektrik özetliyor için yanlış değildir.

Metal çit yazılarda kapaklar: fiyat ve özellikler

üreticileri tarafından sunulan modellerin seçimi çok büyük. Ve sıralamak büyük çeşitlilikte her zaman kolay değildir. Satılık temsil edilir bugünün günlük kapaklar modelleri, en popüler bazı düşünün.

Tablodan görülebileceği gibi, farklı finansal yetenekleri düzenlenmesi edilebilir tuğla çit yazılarda kapaklarını satın. tuğla direğinde Fiyat kap üzerine ek dekoratif unsur vardır bağlı olarak önemli ölçüde farklı olacaktır.

Faydalı İpucu! Ayrı bir kategoride çit direkleri seramik kapaklar tespit edilebilir. onlar önemli maliyet olmasına rağmen Onlar çok etkileyici görünüyor.

Genel olarak metal önemli ölçüde daha yüksek bir tuğla sütunlar beton kapaklar, fiyatı, konuşma. Bu, üretim ve taşıma sırasında özel bir dikkat gerektiren daha karmaşık olmasından kaynaklanmaktadır.

Beton sütunlar çit Caps sade ve zarif görünmek

Yeterli düşük maliyetli modellerinin rağmen, çoğu elleriyle tuğla sütunlar üzerine bir kap yapmaya çalışıyoruz. Bu fikir size kendi planını uygulamak daha kolay olacağından eminseniz, sen çit yazılarda kapakları satın mantıklı.

Korkuluk alımı: Ek bir eleman açıklık çitler

bir çit korkuluk bir bağlanma işlem öğesi olarak adlandırılabilir. Tam bir imaj oluşturmanın yanı sıra, aynı zamanda bir parapet koruma çit tasarım özelliğine sahiptir. Başlangıçta betonda çit yazılarda kapaklar seçilen Ama eğer kazanmak ve çit beton parapet gereklidir. Büyük hata - farklı malzemeleri karıştırma ve metal korkulukları ile çit direkleri üzerine beton kapaklar entegre.

Ana bir korkuluğun işlevi, hem de metal veya tuğla çit direkleri beton kapaklar gibi - neme maruz kalmanın malzemeyi korur. şey yatay yalan, yüzey sürekli ultraviyole ışınlarına ve neme maruz olmasıdır. Zamanla, bu faktörler mikro-çatlakların oluşumu ile çitler yok katkıda bulunur.

tuğla veya taştan yapılmış bir çit, bu tavsiye edilir Eğer parapetlerinde yüklemek

yerel bölgenin iyileşme fonlarını yatırım, ne sahibinin çabalarının sonuçları boşuna idi istemiyor ve birkaç yıl sonra, çit önemli hasara aldı. Bu nedenle, bütçesini dağıtarak, bunun bir tuğla çit ve davlumbaz korkulukları gibi önemli ayrıntılardır yatıyordu emin olabilirsiniz.

Her durumda By seçtiğiniz sonucu her gün izlemek zorunda, özellikle eğer bir sorumlulukla ele alınmalıdır. tablo okuma, hem de üreticilerin katalogları yapabiliriz nasıl çit direkleri fiyatları çok geniş bir marj var kapakları. Satın kurtarmak için çok gerekli değildir, ancak yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı bir seçenek, basitliği rağmen, sizi en uygun olabilir.

apartmanda zemin: yapacağını ve nasıl seçmek ne

baca borusu üzerine Cap: tasarım seçmek ve nasıl o kendi ellerini yapmak

Boyut silikat beyaz tuğla, yığma özellikleri ve özellikleri

silika tuğla, özellikleri ve stil boyutu

elleriyle taşların Çiçek yatak. tuğla ve diğer malzemelerin Fotoğraf yatakları

çit üzüm Hızlı büyüyen: pitoresk dekorasyon alanı

çit yazılarda kapaklar yeni bir tür. Polimer Tetto sınırlar. Üreticinin web sitesi beton ve metal üzerinden tüm avantajları fotoğrafları hazır çitler ve açıklaması vardır. Çünkü, okumak için tavsiye fiyatlar ve çok cazip görünüyor.

çit direkleri için beton kapaklar - türleri ve kullanımı

Yağış destek için somut ve tuğla çitler üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Bu nedenle, geçmişin işletim süresini uzatmak için, onların ek koruma konusunda önceden uyarılmalıdır. Bu gibi durumlarda, örneğin verimli kullanımı, onları korumak, aynı zamanda özgün tasarımlar ve estetik bir görünüm vermek sadece tuğla sütunlar üzerine beton kapaklar.

koruma çit mesajların - fotoğraf olarak

çit için beton Cap - nedir

Bu tür kapak bağlı olarak değişebilir:

En popüler seçenek, şekli kalçalı piramit tekabül çit direkleri kapaklar etmektir. Ancak, talep üzerine mevcuttur olağandışı şekle sahip popülerlik makaleler, kazanıyor, fiyat biraz ortalamanın üzerindedir.

çitin üzerinde beton baş mesafesi

Ama, her şeyden önce, bu malzemeler, tuğla, taş ve beton destekler süslemek için değil, korumak gerekir.

Onlar sürekli aşırı sıcaklıklara ve neme maruz kalan edin:

 • dikişler artacak liç oranı;
 • Beton ve tuğla çatlar;
 • önemli ölçüde onların ömrünü azalttı.

çit yazılarda somut kapaklar kullanarak, tüm bu sorunları yanı sıra yeniden inşası için ekstra maliyetler önleyebilirsiniz.

Beton kapaklar tipleri

En yaygın olarak kullanılan, diğer bir deyişle bir somut renkle kapaklardır gri. Çeşitli pigment titreşimli döküm kullanıldığında, özellikle Bununla birlikte, renk ve renk ürünü elde etmek için ilave edilir.

Boyanın Bu tür bir takım avantajlara sahiptir:

 • olmayan nem ile yıkanır;
 • güneşin solmaz böylece, UV ışınlarına dayanıklı;
 • Boya dışarıdan değil ve düzgün ürün boyunca dağıtılır olarak, sürekli güncellemek için gerek yoktur.

İpucu: Bir gri kaputu satın aldıktan sonra kolayca boyaları, cephe tipi kullanılarak tekrar boyanabilir.

Beton sütunlar çit Caps cephe boya ile boyanabilir

 1. eğimli (İki ya da dört).
 2. konveks (Düz).
 3. Yuvarlak (keskin) köşeleriyle.
 4. yivli (Düz).
 5. Küresel veya kademeli.
 6. tepe ve topları varlığı ile.
 7. mimari elemanların kullanımı ile.
 8. Yuvarlak, kare ya da dikdörtgen şeklinde ve diğer birçok türler.

gerçekten yüksek kaliteli ürünlerin imalatı modern ekipmanlar üzerinde gerçekleştirilir. Ve temel malzeme olarak nem ve donmaya karşı dayanıklı beton marka kullanılır. Buna ek olarak, bileşim, eşyalar üzerinde çatlaklar oluşma olasılığını azaltır fibrovolokno, örneğin, bazı özellikler kazandırmak başka bileşenler ilave edilebilir.

İpucu: iletişim hatlarını yürütmek için gerekli somut bir vakıf aracılığıyla, bu çap gerekli beton bit elmas matkapla delik yardımcı olmanın en iyi olduğu zaman, zamanlar vardır.

çit beton uç duvarları kullanma seçeneği

Sadece iki büyük metinde kullanılan isimler - beton kapak ve beton kapağı, ancak isimlerin de dahil olmak üzere bir dizi vardır:

Şu anda, çit direkleri için kapakların üretimi için kullanılan malzemelerin bir dizi vardır:

 • çinko veya başka bir malzeme ile kaplanmış bir metal;
 • polyester;
 • solmaz PURAL;
 • Sıfırdan görünmüyor plastisol;
 • kauçuk;
 • plastik;
 • PVC.

Bu malzemelerin her biri kendi avantajları ve dezavantajları vardır, ve hepsi ayağı için iyi koruma sağlar. Ancak, sütunlar için kapaklar üretimi için beton lehine seçim bu ürünlerin dayanıklılık, hem de onların güvenilirliği hakkında düşünüyorsun sahipleri, yaptı.

Bu tür kapaklar hemen hemen her hangi bir malzemeden yapılan bir çit ile uyum içinde olduğu kayda değerdir.

Öneri: metalden yapılmış ayağı için, diğer malzemelerden yapılmış bir kapak kullanılır.

üretimi için beton popülerlik nedeniyle üç şey "tops":

 1. malzemesinin işlenmesi kolaylığı.
 2. Bu kabul edilebilir bir fiyattır.
 3. Basit kurulum süreci.

Buna ek olarak, beton, hidrofobik olan güneşten gelen ultraviyole radyasyon ile etkilenmez ve bunlar kimyasal açıdan agrasif ortamının etkisi altında çökmemeleridir.

ayağı için bir diğer kullanışlı özellik kapaklar kolayca ışıklandırmasını kullanabilirsiniz olmasıdır. Yalnızca daha sonra kabloyu sürükleyebilir hangi aracılığıyla kapak karşılık gelen delik yüklemeden önce yapmanız gerekir.

İpucu: Eğer özel araçlarla ve profesyonel ekipleri ile beton elmas kesme tekerlekleri bunun için kullanılan değişik kalınlıklarda yüzeylerinin w / w işlemek gerekir.

Ek uygulama ve montaj

sütunlar çoktur ve herkes bir lamba asmak istiyorsanız, her devresi için bağımsız bir anahtar bakmak daha iyidir. Bu onun yarda aydınlatmasını kontrol etmek için sadece yardım değil, aynı zamanda önemli ölçüde enerji tasarrufu olacaktır (ayrıca makalesine bakın "ondan betonun Kimliği ve ürünleri: karakterleri okumayı öğrenme").

Eğer kapak (sondaj delikleri, aydınlatma armatürleri yükleyerek) bulaşmak etrafında istemiyorsanız, zaten armatürleri yerleşik ürünleri satın alabilirsiniz.

 1. estetik bakacağız.
 2. Yükleme zaman kazanın.

Daha önce de belirtildiği gibi, betonun montaj direği herhangi bir çaba olmadan gerçekleştirilir, bir çimento harcı ya da yapışkan bileşimi hazırlamak için gereklidir kapsar.

şöyle Talimat geçerli:

 1. İlk aşamada destek yüzeyi elle temizlenir.
 2. Ardından, astar, derin penetrasyon uygulanır.
 3. Daha sonra yapıştırıcı uygulanmış ya da çözelti bir.
 4. yüksüğü yükleme işlemi.

Her şeyi biraz akıp olmaktan dikişi korunmasına yardımcı olur desteğin kenarları boyunca asılı olduğunu da görmek gerekir.

İpucu: Beton kapak desteğinin yan yüzeyi ile aynı hizada yerleştirilir durumlarda, bir su itici kompozisyona dikiş uygulamak arzu edilir.

nemden beton ve tuğladan yapılmış yapıların korunması, özellikle, beton kapaklar yardımıyla çit direkleri olan uzun süre onları güvende tutmak için mümkün kılar. ürünlerin montajı karmaşık değildir ve kolayca kendi tutabilir.

Bu makaledeki videolar bu konuda ek bilgi bulmanıza yardımcı olur.

Hala sorularınız mı var? Grubumuzun VKontakte bunları sor

İzinsiz sitesinden bilgi Yayınla yasaktır.

korumak ve çit süslemeleri - çit Caps

Fotoğrafta çit ve nakryvki yüklenir

tuğla veya moloz yapılmış bir çit yapımı, soru hemen ortaya çıkar sonra Tipik olarak, su alma yapısı üst ne yapacağını. Tam da böyle bir yapı bitmiş görünmüyor olduğunu bilerek, biz bu sorunun cevabını arıyoruz.

Fakat cevap olarak hep yakın olduğunu ve yeni yapısını böyle bir ürün, bu çite metal kapaklar var deniyor olduğu yapı malzemelerinin piyasaya bitmiş bir görünüm vermek için olduğunu. Ama bu unsurlar sadece onlar da onu korumak, tamamlanan görünüm yapı kazandırmak değildir. İlk İlk şeyler alalım.

Temel olarak iki tip, bu somut ve metal ve tartışılmıştır bugün Bugün yapılan tasarım yağsız. Ama ilk etapta bu ürünler hakkında bilmek gerekir?

Her tür yapının işlevini dolayısıyla malzeme sınıflandırma vardır, koleksiyon için davlumbaz evrensel denilen olamaz döner.

 1. çit yazılarda Şemsiye - özel tasarımlar tuğla veya taş sütun doğrudan uygulanabilir. Genel olarak, baz kutup yapısı içinde çökeltme gibi nemden koruma sağlar. Bu ürünler genellikle sipariş yapılır. yapımından sonra sütun tam ve ölçümler çit kolonuna yapılır kendi kapakların temelinde yapılır.
 2. Geçirme yağsız tasarım - acil savunucuları eskrim yapılarını kapsar. Aynı zamanda mükemmel bir şekilde kendini sütunlar üzerine şemsiye ile bir çift uçakla süslemeleri edilir. tam boyutları çıkardıktan sonra üretimlerini başlamak için.
 3. Baca kapakları. Genellikle bu ürünler baca boruları kullanılır. Onlar kendi görev ile mükemmel bir iş yapmak - bacanın içinde yağmur veya kar şeklinde su izin vermemek için. Sadece koruma ve dekorasyon tüpler için havalandırma bacaları yüklü.
 4. çit yazılarda Beton kapak - Oldukça, kolapki tabii ki, ama işlevi olmayan hepsi aynı.

şemsiye yapısının uçuş yolu bitirdi

Bilgi! Tipik olarak, satın almak perakende donanım mağazalarında gibi ürünlerin her zaman mümkün değildir. Eğer çitler üzerine kapaklar veya ukryvki satan buluştu, bu yapıların belirli bir büyüklüğe sahip olacaktır. Genellikle malların bu tür inşaat çit tamamlanmasından sonra, ihtisas sac metal atölyesinde satın aldı.

Tipik olarak, bu tür ürünlerin imalatında, müşteri kendisine uyan tipini seçmelidir. Buna uygun olarak, ürün sütun ve açıklıklar için bir türün atölyesinde yapılmıştır.

aralığın ne tür şimdi sunabiliyoruz? Burada belki kategorinin ana hattı Eğer teneke Goldsmiths sunabilir çitler üzerine kapakları:

 • klasik - yağsız tasarımın en çok talep bugün tür (çitin üzerine kapak). Hayır fırfırlar ile olağan piramit şekline sahiptir.
 • şemsiye muazzam görünüşüdür - taban, aynı piramit şekilli olmakla birlikte, bir etek gibi bir baz ilave edilir. Piramit zeminde ve bunun dışında geldiği gibi ayakta. çit, tuğla bakacak onu titizlik ve ihtişamını yapmak için idealdir.
 • Mont Blanc - Burada adı kendisi için konuşur. tasarım kendisi fikri Mont Blanc istenir ve bunun tasarım karla kaplı zirveleri anımsatır. Genellikle o alışılmadık bir güzellik ve ihtişamı verir iki metal renginin yaptı.
 • yüksek piramit - çit için kapağı, bunu devam sanki ilk saniyede çıkan iki piramit, benzer. öğeleri var dövme olan direklerin üzerine Genellikle çok şık görünüyor. onun yürütme yapısının büyüklüğünü vurgular nerede Sadece yüksek yapılar üzerine iyi görünüyor.
 • düz tasarım - gereksiz şey yok nerede temelde ortak bir düzlem vardır. Tasarımın üst kapatın ve yapının prematüre başarısızlığı önlemek için, bu onun ana görevidir. o İmalatı basit ve çok çaba gerektirmez çünkü Genellikle bu tür ürünlerin fiyatı, yüksek değildir.

Blanc, farklı renk metalden imal edilebilir

Eğer bu tür materyallerin çeşitliliği sırasıyla oldukça yüksektir görmek ve gibi renkler farklı olabilir. Bu yüzden hiçbir yerde, senin için gerçekten benzersiz bir şey, henüz olmayan bir ürün almak olasıdır.

Böyle bir kap yapmak mümkün mü

Soru evde çit bir kap yapmak nasıl net bulmak nadir değildir? Bugün bu sorunun cevabı size yardımcı olmak için çalışacaktır. Ama metal ile çalışmak için biraz sabır ve beceri gerekir kendini böyle bir yapıyı yapmak üzere hemen uyarılır.

Sen nasıl bunu istenilen şekil vermek, galvanizli metal eğmek kadar net olmak gerekir. Biz, sırayla, sen diğerleri gibi, kendi şapka yapmak gerekmez kimin odaklanarak, sen çit çizim kapak sunacak.

bir çit yayındaki bir şemsiye genel bir bakış

Şekilde de görebileceğiniz gibi, tüm boyutları özel karakterleri tayin etmişler, şemsiye «h» yüksekliği, sizin takdirinize herhangi biri, ama her zaman dikkate zaten bitmiş sütun alarak yapabilirsiniz.

Bizim kapağın iniş boyutu duvarcılık tuğla veya taş kalitesine bağlıdır, «bir» ve «b», biraz daha fazlasını yapabilirsiniz. Bir yere daha geniş harcı ve yerde zaten, sadece bir direk üzerinde bitmiş şemsiye sonra koymak mümkün olmayacaktır Yani, eğer. Bu durumdan kaçınmak için - daha iyi bir stok yapmak.

açı boyutu «d», tabiri caizse yüze kadar bir bant sitesinde doğrudan ölçülebilir, ancak aşağıda belirtilen formülü kullanabilirsiniz.

eğim açısının hesaplanması için formül

Bu nedenle, biz sac kesip olan dayanarak model örtüsü çit için hazır.

Tüm tasarım matkap delikleri bağlamak için - Sonraki basittir. Onlar "f3,5" olarak çizimde belirlenir. Tüm elemanlar bükme olmak sonra kesikli bir çizgi ile çizimde göstermektedir.

Bilgi! Levha eğme tüm kıvıran yapmak önerilir. Eğer bu yoksa Ancak, metal braketler gelen, elle yapılabilir. Bu durumda, yine de bitmiş tasarım düzgün ve güzel hale virajlı düzdür hattı var. metal ile çalışırken, yani ahşap bir çekiç köşeleri bükmek için.

Eğer hala bir tezgah üzerinde bölgeyi tespit sonrasında, bir köşeye vasıtasıyla metal sopa ellinci bir köşesini seçin ve çizgi "A" ve "B" eğmek için kullanacağız.

bükme yüzük, fleksiyon açıları için Aracı

Eğer eğriye kapağı, «d» hattın kenarına başlamak zorunda kez, istediğin şemsiye, doğru şeklini almalıdır. Ürünlerinizin tarafını bağlayan nasıl bitişik Şimdi kontrol edebilirsiniz. Her şey uygunsa, bir montaj deliği olan işaretleyici, not edebilirsiniz. matkap sonra ve perçin ile sabitleyin.

Eh, burada neredeyse elleriyle çit bir kapak yapmış ve çok az vardır. Şimdi, yapı düzlemi "A" ve "B" raptiye perçin dönüş sarılı zaman. Bu metal şerit ve ahşap bir parça arasında mantar kendini tutan, elle yapılabilir.

Gerekli prostuchite tasarım ahşap tokmak ise, onun büyüklüğü maksimum düzlemini ayarlamak için izin verecektir. Teorik olarak, sizin kap hazır olduğunu, ama yine de daha düşük bant kapağını yapmak zorunda. Kural olarak, ayrı ayrı üretim ve sonra tüm tasarımı ile bağlanmak için daha iyidir.

alt kemer üretmek için, çit çizimler kapaklar yakından inceler. Biz «a» ve «b» tayin karakterin uzunluğu ve genişliği için iniş bölgesi uymak zorundadır, bir metal şerit almak gerekir. böylece sabitleme ve katılık aynı anda hizmet verecek tarafını yapma viraj için bandın bu üst kısmında, üzerinde.

Böyle bir bitmiş ürün kapağı nihai tasarıma önce size emin dogibom yapmıştır içine takılması gerekir. Eğer vdet bunu elde etmek mümkün olmayacaktır sonra Aksi halde, sadece aşağı gitmez. Eğer gerekirse bu perçin çözecektir.

Bu şemsiye sonunda olması gerekiyordu

Eğer çitler için büyük kapaklar olması gerekiyorsa, o zaman desen bizim paya sahip olacak. Eğer iki zıt parçaların kapak takımını almış, bu yüzden olmalı paylaşın. Bu parçalar kilit vasıtasıyla bağlandıktan sonra veya takviyelerin oluşturun.

Yukarıda da görebileceğiniz gibi, evde böyle bir kap mümkün ama zordur yapmak. Özel ekipman varsa, ya da kendiniz yapmak gereklidir. Ama hakim böyle bir teknoloji, çit kapakları olan, her zaman tüm daha kolay ve daha kolay verilecektir.

İlk kez istediğin olmaz oldukça ne olursa cesaretini etmeyin. Durum tespiti bir sonraki sürede misin çıktılar. Ana arzu ve bir sonuç elde etmek için arzu. Rehberimiz Eğer çit direkleri uygulanan sınırlamaların üretimi master yardımcı olmalıdır.

sac kıvırma verilmedi makinesi

Başlamadan önce, galvanizli metal bükme için gerekli olan tüm araçları hazırlamak gerekir. Sonuçta, sen, çit kapağı olsun kalite, onlara bağlıdır.

Sonunda onun yerine her şeyi koymak hangi, size kapaklar bir üretim ortamında üretilmektedir gibi, video izlemek öneririz. Bu, tüm malzeme kaplı anlamak daha ayrıntılı olarak yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + 4 =