bacalarında Caps

baca borusu üzerine Cap: Ne gereklidir ve nasıl yapmak

herhangi şapka takmak üstünde Birçok bacalar. Bunlar, farklı bir şekle sahip - dikdörtgen, kare, daire, konik, kıvrık, vs. Bu cihazlar adları çeşitli vardır:

Aynı yapı hakkında bir rüzgar kanadı olarak adlandırılır, fakat baca başlangıçta rüzgar kanadı weathervane temeli oldu - rüzgar yönüne bağlı olarak dönmekte ve bir cihaz. Günümüzde, bu terimin bir baca üzerine yerleştirilen bir kapak belirtir.

Bir baca üzerinde Palet Pompa

Orada başka bir özel cihazdır - ya baca üzerinde aerodinamik kapaklar deflektörleri. Onlar aerodinamik kanunları açısından çekişi artırmak için özel olarak geliştirilmiştir. baca üzerinde herhangi bir kap ayrılmıştır hava akımı, bu "atlama" ve girdaplar oluşturmak için bir engel teşkil eder. tüpüne yakın Bu bölgede itme arttıran daha düşük bir basınca, ile oluşturulmuştur. delektorov tasarımı (çekiş iyileştirilmesi açısından) nedeniyle etkinlik özel olarak geliştirilmiş çok daha fazladır.

Neden bacadan bir kap ihtiyacı

bacalar davlumbaz yüklü Gelenek geçmişten bize geldi. demir ürünü hazırlanmasına yönelik diğer metotlar basitçe yoktu çünkü Geri 19. yüzyılda sadece, sahte edildi. Bir demirci işi ucuz olmadığı için, hatta çatı yapamadı tümü üzerinde bir dekorasyon göze. Ama baca kapakları zengin evleri ve kilitleri üzerinde metalin tamsayı kompozisyonları dekore edildi. Çoğu zaman insan figürleri, hayvanlar ve kuşlar tasvir. Bazen bir işletme sahipleri ana sınıfları simgeleyen nesne, bir rüzgar gülü görüntü olarak emretti. Bu Bildirimi görsel reklam.

Bir baca üzerinde Palet Pompa

Aslında, kaputun işlevler baca, birkaç üzerine monte:

 • Su ve kara karşı boruyu korur. boru içinde bol çökeltme ile çekiş "kilit" için yeterli nem olabilir. üstte koyun ama büyük ölçüde onun miktarını azaltarak, duman kaputu engellemez. kap şekli dayalı seçilmelidir Çünkü sadece estetik nedenlerle eğer bölgenizde çok kar, en iyi seçenek içinde - yeterince büyük bir açıyla Merdane çatı şeklinde bir küçük kap. Böyle iyi şemsiyeler Kar erir ile.
 • tuğla baca borusu ile kapak imha tuğla korur. En güncel ürünleri zorunlu sıcak duman (veya hava ventkanala verim ise) ile temas halinde, soğuk bir metal yüzeyi üzerinde oluşan egzoz yoğunlaşmak üzere özel oluklardır.
 • rüzgar getirebilir böcekler baca, hayvanlar, kuşlar, yapraklar ve diğer öğeleri engeller.
 • çekiş geliştirir. Özel olarak farklı modifikasyonların geliştirilmiş çekiş bölme için tasarlanmıştır, fakat borunun herhangi bir mantar da bu sorun ile baş: yaklaşık% 20 oranında artar.

Ben Neden Gerekli baca baca üzerinde bir şemsiye artık açıktır. Onu yapmak ve hangi şekli seçmek için en iyi olanı elde anlamak kalır.

Hangi malzemeler fermuar kapakların üretimi için kullanılır

Kapaklar, korozyona karşı dirençli olan yüksek sıcaklık tolerans gösteren ve uzun ömre sahip malzemelerden yapılmış bir baca yapılır. Cihaz baca kapanacak yalnızca sıcaklık rejimine gereklilik etkilidir. Hava kanallarının için poliester, Puranas vb yapılmış ince bir üründür Diğer tüm durumlarda, kullanın:

bakır Vane (Dymnikov) 50 ila 100 yaşındaki, uzun bir süre için kullanılmaktadır. Bu en dayanıklı malzemelerden biridir, ancak bakır montaj donanımı kullanmak gereklidir. Aksi takdirde anlamlı seferinde cihaz ömrünü azaltabilir aktif korozyon süreçleri başlar. Aynı nedenlerle, sadece galvanizli donanım kullanımı için baca çinko-titanyum kapağın montaj sağlar. Çinko-titanyum - Son zamanlarda sadece çatı malzemeleri üretimi için kullanılmış olan yeni alaşım, ama bugün birçok kampanyalar bunun dışında yapmaya başladı ve baca üzerinde kapaklar. Onlar garanti yarım yüzyılını var ve fiyatı bakır çok daha düşüktür. değil - yok montaj üzerinden rüzgar uçtu, çünkü çoğu olabilir onlarca hizmet ve çatı tırmanmaya flyugarok: oksidasyon ve bozunmaya yatkın değildir o almak daha iyidir, ancak, geleneksel metal ürünleri olabilir diğer maddelerin boru kapaklarını takın hoş bir eğlence. Biz tuğla baca konuşursak, o size dübel kullanabilirsiniz konvansiyonel veya uzun çivi veya kesme (ama neredeyse imkansız sökülmüş) kullanmak mümkündür. Her bir durumda, tutturma sistemi tespit için deliklere sahip, boru şeklinde malzeme ve bağlı olarak seçilir, vs.

bacalarında Dövme kapaklar

Bu ürünün en popüler formu - onunla ya da olmadan kaplı paslanmaz çelikten yapılmış duman delik. Bu durumda hizmet ömrü 20 yıldır, ancak fiyat çok daha düşüktür. Polimer kaplama ile özellikle popüler bir seçenek - Renk çatının tonunu alabilirsiniz ve tasarım çatı tarzında ise, bu seçenek harika görünüyor.

baca veya kaput saptırıcı merkez kutbunda ne koymak için?

bina kodlarına göre saptırıcı çıkış gazı kazanları koymak mümkün değildir. Bu, yatay boru kış nedeniyle düşük sıcaklıklara çıkış akış çekiş bozulan icicles oluşturulduğu gerçeğine bağlıdır. saptırıcı bir resim sadece kötüleşir olduğunu. Gaz kazanlar çıkışları enkaz ve tortu korunmak için sadece basit şemsiye koymak için.

baca Aerodinamik kapakları. Bir seçenek

Koruyucu bölmeler uzman katı yakıtlı metal boru kazanları önermekteyiz. Diğer tüm durumlarda, bacaların üzerinde kapakları önerilir. yuvarlak bir baca şeklinde uygun olarak seçilen Formu kaput genellikle kare ve dikdörtgen yuvarlak şemsiye koymak - küçük kırma çatısı şeklinde. Bacalar içinde, baca kapağı sandviç yalıtım kapsayacak özel bir etek olması gerektiğini akılda tutmak gerekir. tuğla bacaları için çatı üzerinde çıkıntı tüm tuğla kapanacak baz Kapağı önerilir.

Değil Weathervane için uzmanla çok iyi bir ilişki: Sabit titreşim ve hatırı sayılır ağırlığı oldukça hızlı bir şekilde bile capitally inşa boruları yok eder. olumsuz baca etkiler değil, ama o nedeniyle sürekli sürtünme hızla aşınır: Bir fırıldak yapmak istiyorsanız Yani, iyi, bunu düşün.

elleriyle boruya mantar nasıl yapılır

baca üzerinde Bağımsız üretim kap - kolay bir şey. Bu alanda fazla deneyimi yoksa, o karton parçası üzerinde bir çizim taşımak kes ve katılma ve sabitleme yolları düşünmeye başlamak mümkündür. tablonun daha netleşiyor sonra, bir metal parçasını ve ürünün birleştirilmesi kesip mümkündür. Doğru bacayı ölçmek ve kesinlikle fabrikada ölçülen değerlere bağlı kalmak önemlidir.

Yani çizimlerin biri küçük perdeli çatıyı Dymnikov var. açısı birinci tabaka ihtiva eden bir formül ile belirlenir.

baca kaputuna Çizim

baca kaputuna Çizim

prosedürdür:

 • Çizimde belirtilen yerde, masanın koymak metal ön kalıp, 3.5 mm bir delik çapı delmek için.
 • 90 Hiç noktalı çizgilerle bükün detay. Tabaka bükücü kullanımı daha iyidir. Sonra net bir çizgi, hiçbir ezik olsun. bir tezgah üstüne monte bir parça köşe rafı: Böyle bir cihaz intihar araçlarını kullanmak zorunda değilse. bir zamanlar bütün (veya hemen hemen tüm) hattının bükebildiğini için, çubuğu kullanabilirsiniz.
 • «D» çizgisinde parça bükün. Açı deneysel belirlenir: tek parça kapağı açmak gerekir. çarpıtma (kontrol etmek masaya koydu) olmadan tasarım, pürüzsüz olmalıdır. Tüm "bir araya gelip" Eğer delinmiş delikten alt kaburga işaretleyici noktayı işaretleyin kazık deliği geleceği, daha sonra ayrıntılı inceleme.
 • Kaputu bağlayın ve perçin 3,2 mm düzeltin.
 • o bacakları yüklemek mümkün olduğunu böylece "a" ve "b" çizgisinde sonra katlayın.
 • borunun dış çevre üzerinde bir köşesinden taban kapağı imal. bir ucu duvarcılık dayanıyordu ve ikinci yanından oldu Köşeler koyun. kaput "bacaklar" hazırlayın. Kaynak bütün bağlayın.
 • Bitirdi zemin sonra dış için boya birkaç kat boya, pas önleyici ile kaplı, temizlemek gerekir.
 • tabanına kapağını takın.

Kare baca kapağı üretimi Zor hissediyorsanız, böyle bir seçenek daha kolay olabilir. Eğer uygun bir boyutta bükülmüş sac metal parçası varsa onun uygulanması, çok basittir. Düzenli tabaka varsa, özel bir cihazın içine bükmek mümkündür (genellikle tinmen var).

kendi elleriyle yapmak için baca kapağı

Prosedür aşağıdaki gibi çalışır: sizin baca ölçümlerinin köşesinden taban kapağı hazırlama. bakımlı, bir kenar baca kenarı üzerinde durmaktadır tasarım şekilde Konum diğer dışarıdan kapsar konumlandırılır. kapak muhafaza ve bir baz ile bağlayan olacaktır bacakları üretmektedirler. Rüzgar yükleri dayanacak ve kar ağırlığı dayanabilmesi için yeterli onları güçlü olun. Tüm parçalar pas önleyici ve renk ile tedavi edilir. yapıyı bir arada toplamak. malzemeye bağlı olarak toplama yöntemi.

İşte bir metal boruya saptırıcısını imal etmek nasıl bir örnek. Benzer bir tasarım bir katı yakıt kazandan metal boru üzerinde kullanılabilir, ancak bu videonun yazarı, bodrum delik ayarlanır.

Eh, (tarama için teşekkür ederim, ama bu rüzgar esmek olmaz ahşap ev, hepsi aynı düzeltmek için nasıl emin değil

Her bakınız)) gibi bir kapak tespit - boru malzemesine bağlı olarak. size tuğla baca - tarama kare ya da dikdörtgen üzerinde yalnızca gerçeği bakılırsa. Eğer öyleyse - bu kadar sık, dübel üzerine monte kanatçıkları sarabilir. Ve eklemde, ama sadece tuğla.

güçlü bir rüzgar boru üzerine uyacak alt kısmını yapabiliyorsanız, bağlantı parçaları ve genel grev üst üste değildir ve sendeledi: Üst dibe.

Eğer malzemeyi tahmin olmadıysanız - hedefinizi gerçekleştirmek.

baca üzerinde Cap - modern mimari eleman

Baca - Bu Soba ve şömine en önemli bileşenlerinden biridir. Ayrıca çok önemli ayrıntı doğru ve istikrarlı bir yanma gazlarını sağlayan baca üzerinde bir kapaktır.

baca borusu ile kapak

baca için Dağı braket oldukça mümkündür ve kendi elleriyle, ama önce bu cihazların, işlevlerine ve işlemlerin özelliklerini bilmemiz gerekir. Ayrıca, yani boru ters itme ortaya çıkmasını duman katkıda neyin sebep bulmak.

baca borusu üzerine Cap (ayrıca davlumbaz, duman deliği, havalandırma, rüzgar gülü üzerinde şemsiye denir) - günümüzde eski ve rafine tadı izlerini taşır eski mimari elementtir. Bazı modern baca kapağı tamamlanmış orijinal baca ve çatı yapar gerçek bir sanat çalışması vardır.

kader

hava akımlarını aktarma tarafından çekişi artırmak için baca kapağının üzerine monte edilmiştir. Yansıtıcılar uygun tasarım baca atmosferik koşullar önlemeye yardımcı olur - (. Baca saptırıcısını bakınız) yağmur çekik, kar.

Ayrıca çöp ve kuşların içine girmesini engelledi baca visor. Bunu yapmak için, bu durumda serbestçe duman izin verir ızgara, ayarlayın.

Böylece, baca için pik şu özelliklere sahiptir:

 • çekiş elde;
 • baca borusu (% 20) etkinliğini arttırır;
 • kar, yağmur, enkaz korunma;
 • duvar baca yıkımına engel.

Önemli! baca doğrudan ders değilken baca kapağı İyi çekiş sadece sağlayacak, ve birkaç virajlar var.

Kaput baca tasarımı

 • kapak ya da bir şemsiye;
 • damla veya musluk suyu.

Cap veya şemsiye baca ayrışma içine düşen korunması için tasarlanmış. Damla veya musluk suyu ve böylece, kışın don oluşumunu azaltır, borunun üst nem damlama çıkarılması için kullanılır.

Rüzgar kanatların üretimi için kullanılan malzemeler

ellerinizle baca için bir kap yapmak planlarken, ısı direnci ve korozyon direnci farklı malzemeleri kullanmak gerekir. Bu özellikler gibi malzemelerdir:

Baca kapakları uzak yerlerde bulunduğunu hatırlamak önemlidir. Bu açıdan bakıldığında, yüksek kaliteli bir malzemeden yapılır kapağı, seçim için gerekli olan ve farklı atmosferik koşullara, özellikleri yanındadır. en kalıcı bir bakır baca borusu ile bir kapağı, olduğu kabul edilir.

Çeşitler baca için kapaklar

Eğer baca kapağı için ellerinizle yapmadan önce, o halde ne olacağına karar ve sonra çizim yapmak gerekir. baca için bir kap olabilir en yaygın biçimi,:

 • (A kırma çatılı bir ev gibi) standard rüzgar pervane;

Şemsiye trompet baca

bacalar farklı yapısal özellikler ve malzemeye Caps ürünlerinin üretiminde kullanılan, ama hepsi hava fenomeni gelen çekiş ve baca korunmasını artırmak için hizmet vermektedir.

Bir seçenek seçerken, dikkate evin genel mimari görünümünü almak gereklidir. Bu nedenle, bakır, düz topuzla ile baca için kapağı tipik olarak Art Nouveau tarzında ev üzerine monte edilir. Avrupa tarzı için ev yarım daire üstleri ile baca üzerinde gölgelik yapmak en iyisidir. üçgen çatılı Flyugarki etkili bir havalandırma ve karla dolmasını yapısını korumaya hizmet.

Entegre hava kanatlı pervane olarak rüzgarlı hava yanma ürünlerinin engellenmemiş çıkışına olanak sağlayan özel bir valf, yerleştirilebilir. Bir çevirme kapağı çok pratik ile baca kapağı, onlar (baca temizlemek için nasıl. bakınız) mümkün zorluk çekmeden baca kanalları temizlemek için yapmak.

 1. Amplifikasyon şiddetli rüzgar oluştuğunda baca soğuk hava üfleme ve çıkan duman üzerinde oluşturulan basınç, böylece önemli ölçüde özlem ve baca içindeki duman kalır çoğunu azalır.
 2. başlangıçta borunun uygun bir biçimde seçilen çap baca.
 3. Uygun olmayan yerleşim ve borunun düşük yükseklik Çatıda baca.

Kendi elleriyle baca için kaputu ayarlama

çapında asbestli çimento boruların içinde baca için kendi elleri şemsiye nasıl kurulacağı örneğini ele alalım 120 mm.

saptırıcı boyuna kesit

 1. Kullanılması cıvata ve somun M6 (poz.7,8) (Rafı düzeltmek için gerekli mipos.4) Alt silindirin üzerinde (pos.9).
 2. kelepçe ile (pos.5) Alt silindire (üst silindir bağlamak için gerekli olanpos.3) Hangi alta doğru genişler.
 3. (Oluğu üzerinde ters konik toplamakNo.2).
 4. (Koni şeklindeki kapak ayarlamapos.6) Perçin tarafından.

Kap ters koni ve bir üst silindir alüminyum perçinler veya kaynak direnç kaynağı ile perçin kullanarak manuel olarak toplanabilir.

Dikkat! baca için şemsiye oluşan desen parçaları, baca borusu çapına ve kesinlikle uyulması gerekir flyugarki boyutlarının oranı doğrudan bağlıdır.

kapağın boyutu oranı,

Bu tablo, baca boru boyutuna göre baca kapağının boyutları gösterilmektedir.

Bacanın üzerinde kapağın çalışma prensibi

 1. Silindirin üst duvarda bulunan hava çarpıcı akışı, her iki tarafta da çevreler.
 2. Silindir yüzeyi üzerinde sıyırma hava jeti, sarar ve böylece boru üzerinden gelen duman çeker.
 3. tüpün içindeki hava hareketi dolayısıyla itme geliştirilmiş, daha yoğun hale gelir.
 4. Rüzgar akımları yatay pozisyonda olmadığı zaman, dikey veya açılı ve rüzgar kanatlı kalıp aynı zamanda itme arttırır. Rüzgar aralık boyunca üst silindir nüfuz eder ve tüp içine duman emmek akar.
 5. Çim rüzgâr kanatlı yavaş duman çıkış kapağı girdapların altında oluşturulduğunda.

Dikkat! Kaput bir taban rüzgarda ters koni kurmalıyız altında duman, yarma ve çıkartılması ile hava akışını yansıtmak için yardımcı olur.

baca sisteminde çekiş Nitel ve yetkili kurum - sadece evde yaşayan insanların güvenlik değil, aynı zamanda ısıtma sisteminin bir ön şart düzgün çalışması, her şeyden önce, olduğunu. Bu nedenle, yapmak ve kendi eller bir davlumbaz yüklemek için vakit değer. Bu gereç, ısıtma sisteminin doğru çalışmasını düzenlemek için değil, aynı zamanda boru zayıf itme ortadan kaldırmak için sadece yardımcı olacaktır.

 • Bizim kişilere gönderebilir tüm sorular ve öneriler

  en başarılı self-made seçenekleri 6 baca borusu üzerinde Cap

  , Güvenilir şık ve dayanıklı davlumbaz hem satın almak ve kendi yapabilirsiniz. Ve birçok insan başka bir fırsat pomasterit, çünkü akıllı olmak ve evinizin dış başka orijinal dokunuş vermek, kendisine ikinci seçeneği çekti. Bu baca mükemmel eklemleri var ve her milimetrenin mükemmel geometri ayarlanır olmaz edelim kendisi hala iyi bak, "anne" ve çok küçük hatalar görünmez.

  baca borusu üzerinde basit ama güzel klasik kap veya ek özellikler ve yaratıcı tasarım ile daha karmaşık bir tasarıma: Sadece bir sonucu olarak almak istiyorum tam olarak ne karar başlatın. Ve sonra, ve başka - Hayatta voplotimo! Biz bu seçeneklerin her biri yapmak ve bunun için neye ihtiyacın nasıl ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

  Nasıl baca kapağı için şekil ve malzemeyi seçmek için?

  Biz uzun zamandır boruya bir kap ile gelip. Bu çözüm, sen sadece baca dekoratif özellikler yapmanızı sağlar ama aynı zamanda önemli pratik:

  Bacanın üzerinde başlığın ana ve ilk görev - Harici doğal fenomenler karşısında son savunması: kar, yağmur, şiddetli rüzgar ve aşırı havalandırma. İkincil - çatı ek bir dekorasyon olarak hizmet vermektedir. Bana inanın, bugünün tasarımcılarının hayal gücü, daha önce hiç olmadığı kadar, inanılmaz! Ve evsel ve endüstriyel becerileri başyapıtlarından bazı uzaktan göze çarpıyor.

  Baca özellikle dekoratif orijinal görüntü verirken daha çok her öğe, kendi yapıya sahip olması. Ama ne olursa olsun o onun duvarlarını tahrip ayrışma izin vermeden, yağmur ve rüzgardan baca savundu olduğu sürece, hiçbir kap yaptık ne şekil. onun çalışma koşulları sadece aşırı olduğu için yine de, pratikte kendini dayanıklı bulundu!

  delik çapı ve kanal tipi uygun olarak ihtiyaca baca kapağı al:

  • Fırın bina gaz ile ısıtılır, daha sonra kapak aside dayanıklı krom-nikel teneke yapılmış olmalıdır;
  • Katı yakıt ya da ahşap ile bir şömine, ocak veya kazan ile ısıtıldı, o zaman, sabit bir başlık ve çıkarılabilir ayarlamak için daha sonra kolayca bir denetimi için daha iyidir.

  saf Toplam sınıflandırma baca kapakları: yuvarlak veya kare bir baz, siyah kalay veya krom-nikel, bir sabit ya da menteşeli ile. Ayrıca, çok sayıda bugün temeli bulunmadığını, sadece kapakları imal edilir - kendi düzeltme doğrudan baca kanalı üzerinde. Rusya, bu tür kapakların en popüler formda:

  Aynı zamanda, kapağın mimari form arasında bir değere sahiptir:

  1. Mnogoskatnaya rüzgar gülü baca kar ve diğer yağış düşmekten mükemmel koruması vardır.
  2. Bir fırıldak ile baca kapağı hayvanlar için özel olarak yüklenmiş metal figürler öğeler üzerinde özellikle etkileyici görünüyor.
  3. düz bir yüzeye sahip Cap genellikle Avrupa tarzı binalar için ayarlayın.
  4. Ayrıca serbestçe önleme ve baca bakımını üretmek yardımcı açılan kapak, ile popüler kapak haline geliyor.
  5. önemli ölçüde çekme geliştirmek için tasarlanmış açılış delikleri ile donatılmıştır Son olarak saptırıcı.

  Eğer baca kapakları üzerinde fark ederseniz hep kullanılmaz. Örneğin, alanlarda çok az rüzgar ve yağış nadiren kapağı ve bacanın üzerine varolmayan olduğu yerde. Ama böyle bir çatı elemanı, uygun iklime sahip Rus enlemlerde için gereklidir.

  baca kapakları 6 en başarılı tasarımlar

  Paslanmaz çelik veya galvanizli demir yapılır Dymnikov ve flyugarok en asil ve modern bir görünüm yeterli. Varsa, onlar da renkli bir polimer ile kaplıdır aynı anda, daha sonra özellikle güzel görünüyorsun. Eğer biraz daha marifet eklemek ve dekoratif Dymnikov vermek Ama, eğer evin çatısı masal sarayı andıracak. Ve hatta standart rüzgar gülü tüp üzerinde başka bir küçük ev gibi görünüyor.

  Avrupa kap: yabancı minimalizm ve pratiklik

  Avrupa davlumbaz uzun yoğuşmayı önlemek için tasarlanmıştır, genellikle yuvarlak bir biçime sahiptir. Örneğin, çelik sac ve kendi sahipleri bu tip oldukça sofistike duman deliği elde fabrikasyon:

  Ve şimdi - bir adım-adım, bizim ana sınıfında gibidir:

  • Aşama 1. (baca döngüsünde doğru olabilir) viraj boru etrafında, bozmadan, dikkatli bir şekilde bir sıradan metal levhanın almak ve.
  • Aşama 2: kapak borusuna doğrudan bağlı olacak olan bacaklar, ekleyin. En kolay yolu bu kaynak işlemi getirmek veya özel makineyi kullanmak. Alternatif olarak, yanal kesimler (değil) aracılığıyla gerçekleştirmek ve pense ile yavaşça şeridi bükmek.
  • Adım 3. Aynı bölümler değil enine, boyuna, parça yeterince uzundur ve bir şemsiye küçük gerekiyorsa. Daha sonra, kenarlarında, bir dikdörtgen kesilir ve kuyrukları merkezleri bırakın. Daha sonra, bir yarım daire şeklinde tabaka kat ve daha önce kuyruk kıskacı basın.
  • Adım 4: Bir yumuşak kat elde etmek için bir kap olarak düzgün bacaklar katlayın.
  • Adım 5: tüp kapağın montaj bacalar için normal bir yaka kullanabilir için.

  İlginç bir fikir, değil mi? Eğer metal benzer ürünlerden yapılmış hiç nedenle, o zaman böyle bir seçenek başlamanızı öneririz. Bu tüm dört bacak sadece bükülmüş bir yarı-daire şekilli tabaka var. İhtiyacınız olan tüm malzemelerin sacdan bir parça ve taşlamalar için bir disktir.

  Klasik şemsiye: estetik ve güvenilirlik uyumu

  baca için şemsiye standardını yapma zamanınızın çok almaz:

  Baca borusu ve kiler üzerinde eğreti şemsiye ayarlayın:

  İşte baca böyle basit ama şık gölgelik üretmek için bir video talimatıdır:

  kıvılcım toplayıcısıyla Cap: nasıl kıvılcımlardan için bir bariyer oluşturmak için

  Ek olarak, standart kapak tasarımı genellikle ana işlevlerine bir bonus olarak, bacanın içine girmek (ve şişmiş enkaz rüzgarla birlikte) için kuşları vermez, bir kıvılcım siperi ağ ile donatılmıştır. Ama aynı zamanda ızgara kendisi yeterince büyük bir delik olmalı, daha sonra borunun çıkan duman kolaydır.

  İşte baca üzerinde en basit kurulum kıvılcım önleyici bir örnektir:

  uzaktan özellikle güzel ve görülebilir bir bakır kapaklar, durdurucular kıvılcım:

  Bu arada, bakır kapakları - bir lüks ürün değildir. malzemenin üretimi ile ilgili olarak gerçekten kapağı için en uygun - sadece dayanıklı değil, aynı zamanda estetik olarak memnuniyet verici bakır vardır.

  ev sahipleri durumunu vurgulamak çatısında özellikle muhteşem aksan oluştururken, bakır istihdam. Ama bütün bileşenleri de bakır olmalıdır zaman (hatta monte) göz önüne alındığında, bu malzemeden yapılmış bir kap, yapmaya karar eğer. Aslında, başka malzemeler ile temas, bakır oksitlenme gibi istenmeyen kimyasal reaksiyonlara neden olur. Ama yıllar, bakır kap kazanç değerli asil gölge bitti.

  seramik baca üzerinde kap: hileler başvurmak

  Ve şimdi ortak metal bacalardan pass - seramik ve tuğla için.

  seramik tüpler üzerine kapakların üretimi başlıca sorun, güvenli bir cihaz oldukça zor olmasıdır. Bu nedenle, biz burada basit ve zarif bir çözümdür sunuyoruz:

  Tabii ki, böyle bir kap - sezonluk karar, ancak ısıtma sezonunun baca yokluğunda kapalıdır, kar ve yağmura maruz ve rüzgar tıkanmış çöpleri yerine getirilmez. Ve en önemlisi, bir baca (bu arada rakun, çok şirin sadece görünümü) proberetsya hayvandır ve kuş yuva Sovet etmez. yani basit kurulumu sayesinde, kendinize genellikle ısıtma sezonu başında gerçekleşir sorun bir çok, kaydedin.

  Caps-havalandırma delikleri: Gerekli çekiş yaratılması

  Modern kapaklar deflektörler büyük bir çekiş oluşturma, geleneksel şemsiyeleri üzerinde bir çok avantajı vardır:

  İşte bu yüzden değerlidir ve ne ilişkin açıklamalar verilmiştir onun için böyle bir başlığın her türlü çabayı ve yüksek kaliteli malzemeyi alışveriş yapmasını sağlayacak:

  tek bir metal levhadan imal basit saptırıcı siperliği:

  baca için Çok seviyeli kap: mimari şaheserleri

  Eğer "Yüzyıllardır" özellikle güçlü elleriyle davlumbaz, üzerinde yapmak istiyorsanız, aşağıdakiler sizin için bir seçenek gayet güzel göstermektedir.

  Bu düzeni için, büyük bir kıvılcım önleyici olarak görev yapacak bir örgü 25x25 mm, kare tüp 15x15 mm, çelik çubuklar ve galvanizli metal örgü gerekecektir. Bu tür bir kapak cıvataları ile bir arada takviye edilen iki ayrı elemanlar oluşacaktır. Çok baca kapağı siz de vida ile sabitleyin.

  Tüm ihtiyacınız - bu pişirme operasyon. Böylece Kaynak fındık sıkılaştırmak için sadece var çatıda yükleme sırasında çerçevesine doğrudan monte. Ama her şey - talimatları:

  • Adım 1. davlumbazın dikdörtgen taban uzunluğu için gerekli desteği sağlayın.
  • Adım 2. Cook kapağının üst taban makas sistemi.
  • Adım 3. kirişleri köşesini olun.
  • üst tabanı üzerinde Şimdi Adım 4. ikinci seviyesinin altında montaj profilleri kaynak edilmiş olup, 8 milimetre olarak delik gerçekleştirin.
  • Adım 5. Şimdi hepsi içeride sıkın.
  • Adım 6: Üst düzey çok daha kolay yapmak zorunda. Sonuçta, aslında, bu sadece bir destek çerçevedir.
  • Adım 7. Tüm galvanizli örgü gölgelik kapağının parçaları maruz (plastik bağları eklemek için en kolay olan).
  • Adım 8. çatı gölgelik elemanları galvanizli çelik yapmak da iyidir.
  • (Borusunun üst yüksek bir sıcaklığa sahip olacak, çünkü artan baca gazlarına, sadece çatı) Aşama 9. Bütün bileşikler, perçinler ve promazhte silikona toplamak.
  • Adım 10. Şimdi sadece siperliği boya, boya çekiç arzu edilir. O güneşte solmaya ve bakımlı değildi.

  Bu sıra tabanlı fotoğraflarda çift kapağın böyle alışılmadık bir cihaz var:

  Bacanın üst karmaşık cihazı kapatmak için?

  en basit ve teknolojik doğru çözüm - Geniş baca metal kap yüklü:

  : Beton kapaklar yaratmak - nem ve devreler arasında kardan bacayı korumak için başka iyi bir yolu

  yapmak baca üzerinde kapağının imalatı hala şap yapmak ayrılırken neden birçok benzer versiyonu baca tamamlanması için şaşırtıcı görünüyor Not? Aslında, böyle bir kravat kıvılcımlar çukura düşmesine izin vermez ve yağmur suyu sokağa münhasıran akar.

  Aynı zamanda, müsait bir seçenek - kapağın üretimi tamamen tüp bir giriş kapatmak için yeterince geniş:

  Bizim ana sınıfları keşfedin uygun bir tasarım seçmek ve gelecekteki nesne kendi gururu için şablon olun!

  Hmm. Ben sadece basit bir Avrupalı ​​kapak tarafından. öğrenmek için şemsiye olası olun, saptırıcı söz etmek ne olursa uygun hurda malzemeler bulunmaktadır. değil ölümlüler için - Ve gösterilen resme daha var olması, bu üst seviye esnaf içindir. Ben en çok düşünmek kapağı sadece durumda olduğunu eğer soba ve kendi elleriyle yapılan baca. Ve tüm bir satın-ücret, sonra kap satın almak daha kolaydır.

  Bunların hepsi mevcuttur ve inşa veya hazır bir tasarıma satın almak. Şahsen, ev böyle bir hile olmaksızın düz metal kap yapımı için varım. Yine de, bir video ben bu büyük bir yardımcı olmadığını düşünüyorum. Bir kişinin fonksiyonel rolünü yerine getirmek kap, aynı zamanda büyük bakmak sadece istiyorsa, mağazadan satın hala daha iyidir. Sakar eller birçok materyal berbat edebilir.

  Kocam ilk böyle bir kap yapmaya çalıştı. Onun metal toprak yığınında bir sonucu olarak, iki katmanlı bir yapı elde etmek zor olduğunu düşünüyorum ve geleneksel basit konik metal kap üzerinde durdu. Bunun nedeni, uzun süre yürümeyeceğini düşünüyorum Ben orijinal bir şey istiyorum. Şimdi İnternet seçeneklerinde sonra, bir rüzgar gülü gibi görünüyor. elleriyle - bu ama bu yetenek sadece, iyi. Tanrı yetenekleri verilen değilse, kader özendirmek için hiçbir şey yoktur.

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  32 + = 35