iç sütunlar

İç sütunlar: antik ve modern tarzda (39 fotoğraf)

Sütunlar bize antik belli görüntü ve antik mimari klasikleri neden olur. Ilginç bir gerçeği o zaman yüzyıllar boyunca geçti ve beri ev iç sütunlarda popülerliği şimdiye kadar kayıp olmamasıdır. Tek fark onlar destek olarak kullanılır, ancak edildikten sonra o şimdi ağırlıklı apartmanda iletişim, ya da diğer eksikliklerin kısmını kaplayan dekorasyon gibi.

iç sütunlar

Sütun sembol eski mimari ve yük taşıyan destek yapıları için büyük ölçüde silindirik bir şekilde bir ayağı. Bu kabartmalarla bezenmiştir, bir baz ve dekoratif bir üst parça oluşur.

Evde Sütunlar

şakak güvenilirlik ve belirli bir yün toplama (dekoratif parça) bir görüntü yarattığı birden fazla sütun kullanılmıştır. Ayrıca onlar zengin evlerinde, böyle bir lükse olabilir kişilerde kullanıldı. sütunları o zamanların yapılmıştır hangi malzeme - değerli bir taş veya mermer.

iç Klasik sütunlar

Yapı desteği (- saçak nazvaetsja) arasında yatay kısmının bir sorun sağlayan temel (baz), namlu bitirme parçası (büyük harf): karakteristik özelliği, açık bir adanmış bir yapıdır.

iç Sütunlar "klasik"

yani klasik sütunlar, çeşitli stilleri vardır:

Bunların her biri hakkında Şimdi biraz daha fazla.

Bu eğilimin en erken temsilcisi olarak kabul. buna göre, MÖ 7. yüzyıldan etrafında oluşmuştur. Böylece olmaması baz ve çizimlerine göre, özelliği sütun yeterince güçlü ve bodur. Onlara bakarsanız, onlar üst çapına daralmış olduğunu görebiliriz. Sermaye kendisi iki plakadan oluşur: bir tur (Ehin) ve bir kare (abaka).

Dor MÖ 6. yüzyılın başlarında, bir süre sonra ortaya çıktı. Bu sütunlar, daha ince ve daha önceki temsilcileri, yukarıda, ve dairesel elemanın her bir ucu ile donatılmış bir parlak kare bir tabana sahiptir. süs eşyaları ve dekoratif girdap dovershon (volütler) süslenmiş echinus - Sermaye daha ilginç ve zorlu formu temsil etti.

Bu son askıya alınır ve yaklaşık 5-6 yy yoktu. ile karşılaştırıldığında burada selefine sütunları uzun boylu ve daha şık hale gelmiştir. En önemli fark bitki örtüsü simüle sermaye dekore oymalar vardır. Her kıvrım, sırayla, asma dalları canlandırdı.

Her kültürde orada sütunlar farklı türleri vardır, bu yüzden en unutulmaz ve popüler seçenekler görebilirsiniz.

Bunlar düz bir yüzeye tatbik edilirler tablolar ile ayırt edilir. Bu ev eşyalarının birinci ve iç topuz bağladı ve sıvı çamur dolu papirüs, yapılmıştı.

Sütun "Mısır"

İç sütunlarda Etnik stil

Farklı ulusların karakteristik çeşitli unsurları ile bezenmiştir. Sütunların dekor da insanlar çünkü çok ve motifler, sırasıyla çok çeşitlidir.

"Etnik" bir kolon

Rokoko veya sütunlar için Barok tarzı

O büyük talep ve popülaritesi bugün. Bu sürümde sütunlar genellikle lüks daire veya villa kullanılır. vb çelenk, çelenk, deniz kabukları, karakteristik eğri çizgiler ve formları, klasik sütun bir fragmanı, bu varyasyon içinde bulunmaz ancak temelde var Açıkça huzursuz ritim ve daha dinamik nesneler hissetti.

Barok sütun

Bu tarz bir asimetrik kavisli ve pürüzsüz hatları, çiçek desenleri ve motifleri olduğunu. Bu eğilim sütunlar yardımıyla evin iç kısmında en ilginç ve yaratıcı düşünce ve fikirlerini uygulamak tasarımcıları sağladı.

Kolon Art Nouveau

Modern bir iç sütunlar

sütunlar yardımıyla modern iç olarak sadece oda dekorasyon ve diğer birçok daha önemli şeyler işlevsel değil. Bunlardan biri binaların imar ve evin belirli bir elementin algı odağı (şömine, cumba, duvarda bir açıklık ve benzeri) 'dir.

Buna ek olarak, öncül uzanabilir kolon görsel kusurları ve duvarlar veya yardımcı taşıyan görselleştirme gizler.

Modern iç mekanlarda Temelde sütun dikdörtgen şekle sahip, ancak buna ek olarak farklı stilleri dekorlar dekore edilebilir.

Malzemeler hangi daire ve evlerde sütunları yapmak

Genellikle sütunun yapılır çeşitli popüler malzemeler vardır. Ayrıca, kolon tamamen ilave edilmiş tek bir malzemeden ya da başka bir malzemeden yapılabilir. Şimdi dekorasyon olmadan olağan sütunları dikkate alacaktır.

En popüler malzemedir beton. o şey dökülebilir, çünkü esnektir. fiyat olarak nispeten ucuzdur ve ayrıca dekor diğer unsurları ile dekore edilebilir.

Beton Kolon

doğal taş Daha pahalı bir malzemedir, ama sütun oldukça aranan ve zengin görünecektir. kullanılan taşlar - mermer, granit, kalker, malakit, bazalt. Böyle bir Kolon çaba ve para harcamak gerekir yapmak, böylece onu herkes can hayal izin vermek için.

Taş kolonları

Poliüretan (ya da poliüretan) - Modern teknoloji ve inşaat oldukça yaygın materyal. avantajı mekanik hasar durumunda kolayca çok çaba olmadan değiştirilebilir, ederken, imalatı kolay kurulumu kolaydır, hiç şüphesiz, düşük ağırlığıdır.

iç poliüretan pervaz kolon

alçıpan En sık dikdörtgen sütun oluşturmak için kullanılır. Onun emin odasında tasarım fikrine döşenmiş edilecek.

Alçı levha Sütun

ahşap sütunlar genellikle iç odaların etnik tarzı da Provence yönünde kullanılmaktadır kullanılan. Bu sütunların ile iplikle ahenkli süslemeleri bakacağız.

ahşap sütun

metal sütunları ağırlıklı olarak yüksek teknoloji tarzı, kitsch, minimalizm ve çekicilik kullanılan.

metal kolon

Nasıl iç sütunları dekore edebilirsiniz?

Sadece sütun koymak - bir seçenek değildir. Mutlaka oda genel tasarımı ile uyum içinde olmalıdır. dekore bir sütun imal edilen taban malzemesi, ayrıca genel bir fikir ile bağımlı ve bağlıdır.

Boya ve sıva - en popüler biri durumdan. Bu seçenek beton ve kartonpiyer yapılmış sütunlar için idealdir. Prensip olarak, onlar toprağa ve onlar gelemez çünkü fiyat ve kalitesi dikkate modern dekorasyonunda kullanılan.

Köpük dekor da beton ya da alçı bazında kullanılır. malzemenin özellikleri göz önüne alındığında, doğal taş sütunların yanılsama yaratabilir.

Ahşap dekor dişli insert olabilir. Beton temel ve pas ahşap herhangi türler oblitsevat denemek için bir seçenek yoktur.

Alçı kalıplama Önemli olan ne istediğinizi tam olarak bilmek, herhangi bir şekil ve stil dekor oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Suni taş doğal yerini olmak ve bunlardan herhangi doğurmak simüle edebilirsiniz.

önceki sürümlerine ek olarak, diğerleri ile karşılaştırıldığında daha alışılmamış ve olağanüstü bazı vardır. Alternatif sütunların Bu tür - Aynı organik camdan veya şeffaf plastikten varyantları bulunmaktadır. İçinde kabarcıkları veya su taşıma yapay yanılsama yaratma özelliği vardır. Böyle sütunların Formlar istediğini bulunmaktadır.

iç Olağandışı kolon

Bu arada, bar ve içecek departmanı, yanı sıra çeşitli detayları ve aksesuarların saklanması için, kitaplar için başka raflar yapın sütun daha işlevsel hale getirmek için.

Odalar hangi sütunlar uygun olur

En ilginç sorunlardan biri - dışarı bir toplam iç kombine ve yararlanmıştır o kadar koloni, nerede bulunduğunu anlamaya. Eğer istatistiklere bakacak olursak, en popüler yeri merdiven kapı, ardından kemerli geçit ve şömine, sundurma, balkon sonunda olmak.

Ev iç Sütun

yaşayan bir yapım bir çift veya sütunlar birkaç çift kullanmak daha iyidir zaman (taban alanı bağlı olarak).

bir kaç ayrı parçaya imar alanı için, her bir bölge ile uygun olan ayrı ayrı süslemeleri ile farklı sütunlar, kullanabilir. Önemli herşey bölük bölük belirgin değil bütün resim ile birleştirilecek gerektiğini unutmayın.

iç sütunlar - 40 fotoğraf tasarımı

Eğer tepe notları, maneviyat, aristokrasi iç getirmek istiyor musunuz? İç sütunları tamamlayın. Sonuç şaşırtacak ve zevk olacaktır. bir kez kolon ev uygulanması, onlarla ayırmak isteyen asla.

Ne iç bu unsuru nedir? Ne tarz olarak uygulanır? Ne üretilir? küçük daireler sütunları kullanmak mümkün mü? Nasıl taşıyıcı sütunu "gizlemek" olabilir? Tartışmalı tasarım öğesi birçok sorunun yol açmaktadır.

Geçmişte köklü elemanlar sadece saray tarzı olarak iç sütunlara Tutum. Evde, ofiste tesislerinde kullanımları, kamu daha yaygın hale gelmektedir. Ve iyi bir nedenle. iç sütunları her gün hayatımızı süslemek için hak.

Prop veya dekoratif unsur

Eski mimarlar sütunların kullanımında son derece yetkin. Onlar tapınaklar, kamu binaları, asalet evler, kraliyet dairelerin muhteşem bir büyük colonnades yarattı.

mimarinin birkaç bin yıl geçmiş lüks, güç iç ve dış elemanlar olarak sütun kabul Belki de bu yüzden.

İşte rank durumunu değil, aynı zamanda kendini bilme, kendini konağın anlamda sadece yatıyor. Böyle Kış Sarayı gibi bazı görkemli sütun yanında durmak, ya da St. Petersburg Kazan Katedrali'nin Kemeraltı gezinmeye çalışın.

Nasıl bir duygu? Çakışan hisler. Bir yandan, büyüklük, irilik bastırmak. Bu madde ile birleştirme Ama eğer diğer taraftan, tam tersine, güven vermek makyaj üzerine çıkmasına izin buna alışması.

antik sanata giderek, onlar dekoratif sütunlu işlevselliği birleştirmek mümkün şaşırtıcı ne kadar. Kendilerini sanat eserlerini temsil ederken en güçlü sütunlar, taş plakaların düzenledi. iç sütunlar - Bugünün tasarımcılarının antik mimarlarının özel bir hediye.

Modern bir iç bir sütun aşağıdaki işlevleri gerçekleştirir:

 • yastığı yatağı;
 • dekoratif elemanı;
 • Imar alanı;
 • iletişim (kablolar, borular) gizlenmesi;
 • Depolama sistemi (nişler, dolaplar).

ana gövdenin ve büyük harflerle - Klasik kolon üç ana parçadan oluşmaktadır. Baz - bir destek olarak kullanılarak kolon bir baz ile, baz, önemli bir yük taşımaktadır. Vücut - üst ve alt bağlayan bir ayağıdır. Sermaye - üst kısmı, klasik sürümünde cömertçe dekore edilecek.

desteklerin olarak sütunların uygulamasını içeren modern bir yapıya sahiptir. Bu genellikle güçlü örtüşme büyük alanlar için destek beton ya da metal yapıların takviye edilir. Bir süsleme unsuru olarak sütunlar sahipleri banliyö konaklar, lüks daireler talep ediyoruz.

290 cm ve yukarıdan - tüm zengin bezemeli sütunların En büyük tavan yüksekliğine sahip alanlarda görünür.

Işık poliüretan köpüğü ürünlerin gelişiyle birlikte, dekoratif bir tasarım detay olarak kolonların kullanılması yüksek katlı binalar, küçük daireler ile mümkün. Hatta tek başına ayakta herhangi bir sütun, çevredeki alanı "ezer". iki ya da üç sütun bileşimleri bütünlük duygusu korurken, tek tek parçaları vurgulama, binaların ayırt uygundur.

bina yapısının gerektirdiği sürece çağdaş mimarların birçok unsurları ile Colonnade kullanılmaz. Konfor, yüksek yaşam kalitesi binalarının tüm katlarda geçmesi iletişimin çok sayıda döşeme gerektirir. evin iç sütun içinde kablolar ve borular gizleme - orijinal zamanlarda, sadece kabul edilebilir bir çözüm tasarımı.

Kolon ekipman koylar, depolama sistemleri - Başka bir ilginç tekniği. Sık sık destekleyen yayını gizlemek ihtiyacı tarafından motive, ama iyi tasarım dekoratif, imar, işlevsel topraklı eleman olarak kullanılır.

aşağıdaki türde sütunları ayırt vücudun şekline göre:

dekoratif detay olarak sütun göz önüne alındığında, burada ve yarım atfedilir. Yarım sütunlar taşıyabilir kapasitede değildir. Bütün sütunlarda tüm dekoratif estetik doğasında koruyarak Onlar dekorasyon ve imar fonksiyonlarını yapıyor, duvara bağlanır.

Başlangıçta düşük sütunda ve üzeri 80cm iç tamamlıyor. Onlar tablolar olarak kullanılmaktadır, vazolar, heykeller, kase kısaltmasıdır.

asil klasikleri

Dor, İon, Korint stiller - antik sütunlarla Klasik iç temeli, Yunan örneklerini oluşturdu. Baz vücut, harfler Dekorasyon, sadece değişmedi, aslında, iyi tat Yunan ideallere tamamen uyulması gerekir.

Antik Yunan sütunlar, yarım sütunlar, modern çok katlı tavan, aydınlatma, poliüretan silmelerle uyum karışır. Bitiş sütunları sıva, "mermer" boyama "doğal taş" yaygın sanatçılar tarafından kullanılır - dekoratörler. sütun ucuz malzemelerden imal edilmiştir - poliüretan köpük, sıva, beton, daha sonra zengin boyalı. Bu önemli ölçüde maliyetini düşürür ve kurulumu kolaylaştırır.

Özellikle kemerli viraj bağlanan iki veya daha fazla sütun çağdaş tasarımcılar kombinasyonunu imrenilen. maliyetini azaltmak için arklar, tasarım kolaylığı alçı yapılmıştır.

Bu, aynı tarz duvarlarında ahşap lambri ile birlikte konakta bir İngiliz tarzında veya Rus ofiste ahşap pahalı çeşitleri ile dekore dikdörtgen ahşap sütunlar, atfedilebilir.

kemerlerle bağlanmış Etkileyici revaklar, - doğu mimarisinin önemli bir unsurdur. Klasik kısıtlama aksine, doğu kule gövdesi zengin mozaikler, süs eşyaları, parlak renk ile süslenmiş.

Kemerli virajlı ek satırlar altı çizili ve aynı zamanda parlak bir kaplama zengin olan.

Doğu iç sütunlu mimari toplulukları kumaşlar, halılar, vitray pencerelerden kumaşlar ile tamamlanmaktadır.

Modern iç alanlar

Minimalist tarzı, yüksek teknoloji loft - Sütun tarafını kurtulmuş değil. Bu stiller geniş bir alana, hatırı sayılır yüksekliği gerektirir. Burada sütunlar destek zemin gibi hareket ederler. Metal (gümüş kaplama, nikel, krom, bakır), klinker kalıp izleri betonun "tuğla yaşın altında" - Çoğu zaman, bu basit sütunlar tarzı tesislerinde uygun olarak kesilmiş bulunmaktadır.

son trend - baloncuklar ile cam sütunlarında arka ışık uygulaması.

Eski güzel Provence yılında rustik Rusça, diğer etnik stilleri sütun tercihen ahşap ve kaba taş bitirmek için.

Kolonlar, odun yapılır ve substratlar, çeşitli (beton, poliüretan köpük, alçı yanlış sütun) tercih edilen maddeler taşı taklit olduğu ilgili "taş" bitiş edilebilir.

pilastrlar uygulanması, sütunlar, tüm odanın tarzında ve herhangi temelinde bile en basit büro onları süslemek, "vurgulamak" olacaktır.

... sütun üretimi için uygun olan malzemeler,

mermer, granit, traverten - Geleneksel olarak, sütun elemanları taş kesilir. Zor ağır kayalar uzun mesafelerde taşınması nedeniyle, yakındaki alanlardan yerel taş kullanılır. çeşitli parçaları monte sütun gövdesi, aralarında eklem sıkıca temiz, Kolon sonrası monolitik görünüyordu sürülür.

Şimdi doğal taştan yapılmış dekoratif sütunlar neredeyse yüksek maliyet ve zaman alıcı üretim sürecinin yapılır.

ağırlık kullanılan beton bir sürü dayanabilir kapsamlı yapılar için. Hazırlanan kalıp daha sonra kalıp kaldırmak ayağa dökme, kum ve çimento harcı döküldü. Monolitik kolonlar bina inşaatı ile aynı anda yerinde yapılır.

rahat ahşap binaların ve bütün günlükleri doğal bileşenler için burayı rağmen ahşap bitirmek takip somut bir yapı, uygulamak mümkündür.

Başka bir "katı" malzeme - Ağır ve oldukça pahalı alçı, sıva kolonlar, onlar sıva pervaz yapılan ustaları, sipariş edilebilir.

oldukça ağır minimalist iç için uygundur ve "asil" metalleri (krom, nikel) - - metal nedoshev.

En demokratik varyant - köpük sütunlar. Bu plastik malzeme, kolaylıkla bir testere, basit ve iyi yapıştırılmış ya da özel yapılar yapıştırıcı türü "sıvı çivi" hafif kesilir.

Poliüretan dekoratif ürünlerin üreticileri hazır sütunlar, ayrı ayrı bazlar, başkentleri büyük bir seçki sunuyor. Ayrı ayrı, daha sonra beğeninize araya sütunların tümünü seçebilirsiniz.

Bu malzemenin Sütunlar mutlaka boyamak zorunda kalmaz veya unsuru iç stil "düşmek".

köpük ve alçıpan - daire iç sütun için malzeme Ekonomi sürümü.

köpük ürünleri poliüretan ile aynı özellikleri, ancak daha düşük bir yoğunluğa ve gücü vardı. Bunlar hazır olarak satın alınabilir.

sütunları yerine alçı yapılır. yuvarlak, kare, dikdörtgen elemanlar kendi kemerler, nişler, raflar tamamlayacak yapmak çok kolay. Alçıpan - en beklenmedik tasarımlar gerçekleştirmek için izin veren çok yönlü bir malzeme.

boya, sıvı duvar kağıdı, Jaluzi sıva - Kuru yüzey macun, macun ile son kat malzeme üzerine uygulanır.

Kolonlar ve poliüretan köpük, köpük, Alçıpan pilastrlar yüksek katlı apartmanlarda ve küçük dairelerin iç mekanlar için geçerlidir. Bunlar kilo ve doğal, beton, sıva analoglarının sağlamlığı ortadan kaldırarak, bu dekoratif mimari öğeleri kaydetmek için izin verir.

ihtiyaç duyulmayan bir sütunu gizlemek için nasıl

Bazı binaların tasarım özelliklerinin bölümleri az sayıda olan örtüşme geniş bir alana ihtiyaç ve rulman duvarları yükleyin. Bu şartlar altında odanın ortasında masif sütunların Desteklenmeyen tür onu yönetmek zordur. dize odanın genel tarzı uymuyorsa, o süslemek için bir anlamı vardır.

Uzayda sütun "çözelti" sütunu, uygunsuz yüzeyinde Aynalar ve hacim bütün oda verir. her yerde alçıpan herhangi karmaşık şekle sakıncalı eleman gizlemek yardımcı olacaktır dekoratif ürünler için kanepe veya tezgah, taş arkasını desteklemek için, raflar ya da nişler kabini - Orijinal karar kolon mobilya parçası dönüm olacak.

sütunlu İç oda hep onlar olmadan içine göre daha avantajlı olacaktır. Alan dolu sütunları yerleştirmek için izin vermiyorsa, pilastrlar onlar fazla yer işgal etmez kullanıyorum ancak onların dekoratif işlevini yapmak.

Olağandışı bileşimler verilmedi duvar ile bir araya yarı sütunlarından avantajlıdır. Uygun bir çizim tarzı Picking, bu tür koridor gibi, hatta en ufak bir alan herhangi dönüştürebilir. Küçük sokak, bahçe veya Venedik kanalları bir parça uyumlu, yarım sütunlar çerçeveleme sayesinde artırmak ve uzay yenileyin.

Antik mimarların fikir düşünürken sonra uygun modern teknolojik malzemeler, gri beton ve cam gerçekten muhteşem bir saraya dönüşmüş binası, doğu haremi, acımasız çatı veya ... güzel bir bahçe seçin.

Yani iç sütunların gizli ne anlamı var ki? Bunlar, 3D düz görüntü açmak stereo efekti oluşturmak, hacim vermek, ritim alanını ayarlamak ve böylece gerçek, iç canlı olun.

iç sütunlar - zamansız klasikler yeraltı

iç sütunları hakkında konuşurken ne dernekler ortaya? Antik Colonnade, görkemli ve biraz şatafatlı?

Evet sütun antik mimari bir öğesi olarak esas algılamıştır. Ağır taş kemerler destekleyen - Eski Yunan ve Roma'da, onlar anıtsal yapıların gerekli yapısal eleman vardı. Klasik formların mükemmellik klasik tarzda, Barok, Rokoko, İmparatorluğu'nda lüks iç sütunları kullanarak mimarları, ilham beri.

beyaz sütunlarla modern tarzda oturma odası iç

Iç sütunlar sadece pahalı klasik iç kullanılan inanılmaktadır. tarihi bir tipi daireler yaparken, onlar aramaya tasarımcıları ve yüksek zemin ulaşmak için yardımcı. Tasarımcılar ve artık bir klasik stil yaratmak, antik saygılarını sütunlar kemer desteklemek ve tamamen dekoratif işlevinin iç çalışmayabilir.

Ancak, Modern yüksek binalar genellikle zor ama ilginç bir görev bize sunar destekleyen yapının rol oynamaktadır kule içinde - iç belli bir tarzda altında yapısal eleman uyarlanması, klasik tek değil: onlar çok organik bakmak hangi bazı moda trendleri vardır.

beyaz oturma odasının iç Çimento direkleri

Modern eğilimleri - loft, yeraltı, yüksek teknoloji -sadece sütunların varlığı anlamlılık kazanmak, bu durumda onlara karşı sadece tutum, başka - işlevsellik ve adam yapımı vurgular ve farklı görünümdedir - kabaca bitmiş beton veya metal destek yapısı gibi. Yine de, tamamen özgün, benzersiz bir atmosfer yaratmak için, uzak kasvetli standart çözümlerden hareket tarzının karakteristik özelliklerini vurgulamak olabilir.

Ama Deco Boho gibi sanatsal, yaratıcı, cesur tasarım trendleri? Evde sütunun yapısında sağlanmamış olsa bile, kendi stil stilini vurgulamak okul aksanı olacak düzenlemek ve uzay düzene.

yatak sütunundaki

sahipleri ya da değil gibi - - kolon ve nasıl iç yerleştirmesini sağlayın günü, kimin bulundurma odaydı olanlar hangi hatırlamak gerekli olan yapısal sütunlar bulunmaktadır. onlardan kurtulmak imkansızdır. Ne yapmalı? kimse odanın ortasında garip ayağı dikkat böylece onları bir anahtar dekoratif eleman veya "gizlemek" kılık yap?

Kolonlar - geçmişteki bir dönemlerini işaret değil, gerçek tasarım öğesi. Uzakta rutinden taşımak istiyorsanız, özel, şık bir ortam yaratmak, sütunlar düşünmek - belki bu tam da senin dekor ne eksik?

Yemek odasında Beton kolonlar

Tarihi iç dekoratif elementler

lüks daireler tasarımında Saray usulü, alaka hiç kaybetmez. Yüzyıllar geçti ama geçmişin gelenekleri tasarım alanlarında korunur:

Onlar güzelliği, zengin dekorasyon ve ihtişam Özet vardır. altın, sıva, çağlayan ayna ile birlikte, bir özelliğidir tarihsel iç sütun bulunmaktadır. Bunlar şeklinde mevcut olabilir:

 • sütunlar;
 • kemerli sütunlar;
 • eşleştirilmiş sütun;
 • bir kemer ile birleşik eşleşmiş sütunları,
 • Yarı sütunlar.

koridor dekore antikaseverlerce A sütunu

Sütunlar, genellikle bölgeye net bir bölümü açık, havadar sağlayan imar alanı fonksiyonunu yerine getirir, ve aynı zamanda. Bu bölgelerin benzersiz bir özellik, herhangi bir bölgenin iç tarafından bakıldığı zaman görsel duvardan duvara uzanan, sınırlı ayağı görünmüyor olmasıdır.

onlar ayna kullanabilirsiniz özellikle - Eğer bölümleri iki küçük alanları oluşturulmuştur kullanıyorsanız, o oda cihazında geniş sütunların iki kat idi hissi elde etmek mümkündür.

kemerli sütunların, sonra imar haznesi, daha yerel hale geliyor.

Art Nouveau tarzında Sütunlar

Fonksiyonel kullanım amacı, iç estetik tanımlar sütunlar elemanına ek olarak. mesafe içine zaman unutturuyor uzaklaştığını Büyüleyici ritim kolonlar, doyumsuz tefekkür huzur verir.

revak yapım aşamasında tasarlanmış ise, yük gücü taşıyabilir. dekoratif sütunlar - Barok veya İmparatorluğu geniş bir salon yayınladı varsa, simülasyon kullanarak, ek yük taşıyan yapılar düşünmeyin.

oturma odasının ortasında Ahşap sütun

Antik bu iç nadiren ucuz malzemelerden sütunları kullanılır o, her zaman son derece pahalıdır Style-. Lüks saray ihtişamını mermer, malahit, yeşim kolonada vurgulamak, ama adalet içinde bir kural olarak, bir monolitik yapılar değildir ve onun için asil taş veya taklit bakan hakkında, unutulmamalıdır.

düşük maliyetli seçenekleri dekoratif sütun kullanmak için - İç tasarımcıları genellikle Barok, Rokoko ve İmparatorluğu ve sonra mantıklı bir çözümün taklit sorununu çözmek. sıva, poliüretan ve suni taştan bitirdi inşaat uzman atölyeler sunuyoruz ve alçı levha sütunları yerinde yaptı.

notları ile süslenmiş bir tahta gibi mutfakta sütunundaki

Odaya sütunlar geleneksel çift olarak yerleştirilir.

Eşli sütunlar pencere, şömine, merdiven her iki tarafında ayarlamak için yapılmış. Onlar etkili zonlu binayı kullanılabilir - bu durumda, çoğu zaman, onlar örneğin başka bölgesinden birini ayrılır karşısındaki duvara sahip bir oturma odası ve yemek odası arasında bir sınır oluşturmaktadır.

içeride ise, antik tarzda özgü değil kitlesel projeksiyonları duvar vardır, projeksiyon sütunun yanındaki kurmaya yeterli olduğunu - ve iç üslup birliği restore edilecek.

Bazen sütunlar kapattıkları o bölgede izolasyonunu vurgular, kemer birleştirir.

bir ayırma alanı olarak Sütun

Eşli kolonlar genellikle sadece dekoratif iç üyesisiniz. Bir antik tarzda altında stilizasyon ucuz malzemeler ve uygun kalitede detaylara sahip imitasyon sıva kullanılan iken - Malzemeler Colonnade aynı düşünceler temelinde seçilir.

sütun çifti düzenlenebilir ile ifade vurgular içerideki minimum maliyetle bir yükseklik verir.

kuru ağaç şeklinde Sütunlar

Semicolonies duvarından çıkıntı sütun taklit eder. - Bir pencere, bir şömine, bir niş - veya zonlu açık alan vurgulamak önemli tasarım öğeleri: Yarım kolonlarda İşlevsellik kolonların aynıdır. onlar monte etmek böyle sıkı gereksinimleri sunulmamış gibi kolay Yarım dik: Bu duvara bunları düzeltmek için yeterlidir. Ancak, bunlar az etkileyici. Piyasa bir kurmak için yeterlidir poliüretan, yapılmış hazır yarı sütunların sunar "yer."

rafa şeklinde dekore Sütun

Bazı modern tasarım trendleri sütunun iç eğer mevcut en net ortaya çıkar. Bunlar arasında:

 • Art Deco,
 • Boho,
 • Arap Doğu ve Bizans'ın güdülerini kullanarak oryantal stili.

antik, barok ve art nouveau kalın, sütunların unsurlarını birleştiren Art Deco tarzında, - içerideki rafine zarafet ve asalet bir dokunuş verir öğesi. sütun veya antik Yunan estetiği hatırlatan yarım sütunların Sıkı temiz çizgiler.

geçit temizlenmesinde Beyaz sütunlar

şok edici tarzı bohem düşünülemez bir arada basitlik "yoksul köylülerin" dekorasyon ve meydan okurcasına zengin tekstil, yaldızlı bir dekora sahip. Kolonlar - neredeyse bir bu ironik görkemli tasarımı bileşenini artırmak için tasarlanmış temel özellik, ama rahat tarzı. kolonların kendileri tasarımı neredeyse düzenlenmemiş.

İç masal ruhunda vermeye karar verirse "Binbir Gece", sütun veya ahşap (sıva ve poliüretan onun taklidi gibi) taştan yapılmış olabilir. Hoşgeldin mozaik kaplama.

Hiçbir romantizm - endüstriyel ve rustik

Modern "rustik" ve endüstriyel tasarım stili sütunlar pragmatik bir tutum vurgular, işlevsellik, estetik üzerine vurgu. alanların bu bağlamda en tipik:

tarzı gibi Loft, fabrika atölye dışında, bu iç bir çok tuhaf oynatılır destek yapılarının varlığını öngörür geldi.

Minimalist tarzda dekore bir evde bir sütun

sadece basit bir dikdörtgen şekil ve sert kaplamalı - olamaz herhangi antik ve konuşma sağlar. beton kalıp, eski tuğla, sıva dikkatsiz izleri - duvarlar ve sütunlar böyle sert doku loft karakteristik vardır ve bir lüks olarak algılanan mobilya herhangi şık parçasının arka planı olan - Gerektiğinde.

Yeraltı çatı stiline iç yakındır ama loft ilham fabrika binaları, yeraltı terk eğer - mahzenleri. "Normal bir şey" kavramını takiben, yeraltı norm haline gelmiştir şeyin kesinlikle hiçbir tekrarını kabul etmez. Bu nedenle, yeraltı sütun, ama çok sinirli tasarım öğeleri - şanslı bulmak. taş, beton, antik tuğla - en ölçülü tamamlamaya çalışıyor.

modern tarzda iç Klasik sütunlar

İç açık konuşmak gerekirse yüksek teknoloji tarzı sütunlar, olduğu, gerekli değildir. Ama krom parlak metal yüzeyler biz sütunları varsa yüzden, buna özel bir parlaklık vermek - metal ve - parlak metalden. metal hakkında şüpheliyim? Hi-Teke, fütüristik lezzetleri bu aralık, en beklenmedik çözümleri. Örneğin, aydınlatma ile bir cam silindir temsil kolonu, sıvı ve artan hava kabarcıksız doldurulur.

Rustik tarzı pratik vurguladı. Destek yapıları ya da (Provence) altında odun (safari Amerikan ülke) ya da tuğla veya taklit yapılır, basittir.

loft daire Sütunlar

Biz sütunun orijinal amacı dekoratif ve işlevsel olmadığını unutmamak gerekir - döşeme kiriş destek olmak ve kendilerini eskimiş olmazlar.

Sütun referans tasarım ne olur, orijinal iç tasarım uymuyor rağmen, odada bir önsel vardır?

Son zamanlarda, tasarımcılar karşılaştığı böyle bir sorun ironik giderek, ve, bunun nedeni - bedava planlama daireler için moda. Tasarımcılar kararlılıkla engelleri kurtulmak, fakat destek yapılarının eksikliği onlar sütun ve pilastrlar üzerindeki yükü dağıtmak gerekiyor.

Kır evi Ahşap sütunlar

Bu taşıyıcı elemanları tek onlar bile Stroebe olamaz, taşıyabilir sadece. Ve odanın ortasında bu devasa sütunun sahibi ile ne yapmalı?

Burada en az dört yol ayırt edebilirsiniz:

 1. Yukarıda belirtilen stilleri birinde bir yer açın. Sütun masif çatı, metro, ülke olarak kabul edilebilir ise. kesiti küçük ise - seçim o, antik şekil vermek metal veya ahşap yüzey taklit etmek mümkündür, çok büyük.
 2. açıklanan stilleri hiçbiri ilham etmezse, sütunlar beklenmedik işlevsellik sağlar. Örneğin, kolon kanepenin etrafında düzenlemek veya resimlerin görüntülenmesi için kullanmak mümkündür.
 3. imar için sütunu kullanın. Bu deliklerden uzanan alt bölme, rolü başarılı kabini, bir raf çubuğu baş yardımcı olur.
 4. görünmez olun. Sütun görünümden gizli, içeride düzenlenecek ve böylece kabine ile birleştirmek, rafların altında sakla. iç baskın nötr bir renk bölgesi boya. aynalı mozaik kapağın dört tarafında Açık - kolon anlamıyla havada çözülür.
 5. o içindeki bir merkezi eleman olun.

mutfak ada tasarım gibi Sütunlar

daha ayrıntılı olarak dikkate değer son seçenek. Peki, bir özel anlatım unsuru olarak, kolonun seçimini veriyor? sanatsal doğa için bir bayram - Bu desen, ortak standartlar ve herhangi bir beklenmedik kararı bir hareket olduğunu.

O "olduğu gibi" geleneksel yapıcı eleman açık alan vurgulayan bir sütun (veya sütun) bırakmak mümkündür. Aşırı bir durumda, kolon sıvalı edilemez - beton yüzeye sahip sert bir kontrast iç gelişmiş özelliklerinden ve konforunu vurgulayacaktır.

Onun sarmaşık atma, tırmanma ve geniş bitkilerin çok üzerinde yerleştirerek, yeşil için destekleyici yapı içine sütunu açabilirsiniz.

TV sistemleri için dekoratif sütun

Minimalist veya Art Nouveau tarzında iç Güçlü seçenek - kolon rengini seçmek o alışılmadık bir fütüristik şekil vermek.

yatak odasında - Arka Işık oturma odası ya da gizemli, samimi bir yükseltilmiş sütun, şenlikli bir atmosfer yaratır.

Biz söylemeye cesaret destek kolonunun o - her zaman iç özgünlük ve ifade kazanır, böylece onu yenmek için bir düzine başka yollar bulmak yetenekli tasarımcısı bir nimettir.

Retro tarzı Taş sütunlar

Birlik pragmatik ve yüce

Kolonlar - iç tasarım harika bir anlatım unsuru.

Onlar vardı ve kemerler oldukça geniş odalar destekleyen bir destek üyesi olarak mimaride var olmaya devam etmektedir. Ve, sütunlara ilişkiyi titreyen yükseklik üyesi tören, anıtsal nedeniyle sadece antik gelenek olarak. Kendi başına, ek destek yapıları ihtiyaç odaları büyüklüğü, belirli bir saygı neden olur.

Varolan sütunların iç Uyarlanmış onları modern ve şık tasarımın "vurgulamak" yapmak ya da bireysel dairelerde antik sofistike simülasyon revaklarına ruhunu kullanarak yeniden oluşturmak için - çözümlerin bir yeri vardır ilginç bir görevi. Bizim kısa kılavuz, doğru yönde seçmenize yardımcı iç orijinal sütunları kullanın ve bir pusula görevi gören, stil duygusu vermek umuyoruz.

iç sütunlar

Fotoğraf Galeri - iç sütunlar:

dar mutfak tasarımı - ipuçları ve örnekler

Tasarım yaşayan iki pencereli oda - bir avantaj veya dezavantaj?

Başka ne kontrol edilir?

© 2018 · İzinsiz kopyalama malzemeleri yasaktır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

89 + = 99