sömürge tarzı

sömürge tarzı

sütunları - kelime "sömürge" Latince kelime "colonus" türetilmiştir. Bu ilde, genellikle imparatorluğun eteklerinde yerleşimciler ve arazi kiracı antik ismi oldu.

iç sömürge tarzı İngiltere, Fransa, Hollanda, İspanya, yeni bölgelerin eklenmesi ile kendi bulundurma genişletmek keşif ve yeni toprakların fethi denizcilik seferler, çağında kökenlidir. Bu çağ kültürlerinin iç içe karakterize edilmiştir: Avrupalılar kendi kültürünün "yerli" topraklarına getirildi ve yerel nüfusun ödünç gelmiş, yaşam, cihaz konut ve iç dekorasyon tarzlarına bazı özellikleri.

fethedilen toprakları, Avrupa mimarisi, Katolik kiliseleri, gemi liman ve kale ile yeni şehirler inşa Sömürgeciler. Öte yandan, ilk egzotik olarak Avrupalılar tarafından algılanan yaşam yerli yolu nedeniyle fethedilen bölgelerin iklim özelliklerine büyük ölçüde haklı çıktı. toprakları yeni Lander'de yönetmek zorundaydı çünkü bütün Avrupa yerleşme, Avrupa ve yerel geleneklerin zamanki kurallar karışımı olan bir hayat vardı. Bu öncelikle konut mimarisi ve onların iç dekorasyon etkiledi.

yakın tamamlanıncaya kadar geç XIX yüzyılda Afrika, Asya ve Latin Amerika'da bölgelerin kolonizasyon süreci. Avrupa'da aynı zamanda etrafında tropikal ülkelerden getirilen egzotik öğeleri bir dizi evde popüler hale gelmiştir.

sömürge tarzı popülerleşme önemli katkısı Viktoryen dönemde İngiltere yaptı. O zamanlar Britanya kolonisi büyük kar getirdi. sömürge sahibi bir hizmet genç İngilizler için daha prestijli ve kazançlı iş haline geldi. Sömürgeciler önümüzdeki yıllarda konfor ve lüks ile orada ailelerini donatıldı. Onlar böylece kendi iklim sisli vatan aksine, rahat, sıcak ve kuru iklimlerde yaşamak bulma yerel egzotik alıştım.

Şek. İç sömürge tarzı

o zaman en büyükşehir olarak daha egzotik sömürge tarzı bir parçasıydı. Hatta "sömürge" ruhu vardır inşa edildi. Ve doldurulmuş konut iç hızla deniz deneklerin genelinde getirdi. egzotik sömürge İngiliz Modası sonucunda eklektik iç yaptı. Oyma Hint mobilya onlar kakma Fas ve Japon ekranlar ile bir arada bulunabilir - Afrika maskeleri ile. Geleneksel İngiliz ev Eklektik iç - iyi bilinen bir gerçektir. Ama birbirleri ile işler, yıllardır biniyor, yeni bir uyum oluşturdu. Onların çelişkiler giderek dışarı düzeltti ve yeni bir tarz oluşur - "İngiliz yazlık".

Günümüzde, sömürge tarzı iç popülerlik geri kazanıyor. eklektik moda, yaşam alanı çok özgün ve dekorasyon yaratan bir sonucu olarak bazen farklı öğelerin yaratıcı kombinasyonu. Buna ek olarak, bugün sömürge dekor elemanları, modern malzeme ve teknoloji ile birleştirilmiştir.

Salon düzeni etrafında yönlendirmek geleneksel sömürge tarzı için, her şeyden önce. Doymuş hava boşluğu zemin veya tavan farklı düzeylerde, dokuma ekranlar, sürgülü kapılar, ekran kumaş veya sütun kullanılarak, şartlı bölgeye ayrılmıştır.

Laconic bitiş: beyaz duvarlar, kaba sıva benzeyen doku olan, badana ile kaplı çatlak kil ya da taş. yer tahtaları ile seramik veya doğal taş ya da güneş gibi kaplanmış ağartılmış ile döşenebilir.

Genel olarak, bir koloni iç oluştururken, doğal malzemelerin kullanımı - Ağaç, kil, bronz, deri ve seramik. renk düzeni de koyu sarı, altın, pişmiş toprak, yaşlı bir ağaç ya da zeytin renginde doğal tonları uygun olmalıdır.

Şek. Rattan

Mobilya genellikle basit, düzenli forma sahiptir. Temel olarak, el ile tedavi tahtadan yapılmış kararmış ve zaman zaman çatlak veya rattan, bambu, hatta kamışından elde dokunmuş edilir. dokuma parçaları bir sürü - bu sömürge tarzı başka göstergesi. Hatta ustaca dokunmuş uçlar kullanılan ahşap mobilya terbiyesinde. Ama konfor için Avrupa arzusuna saygı gösterilerek, hasır mobilyalar çıkarılabilir kapaklı yumuşak yastıklar vardır. Bunların dar kumaş, tipik olarak doğal bir renk ekru ya da kaplanmış ana bitkisel model.

Cinsiyet, genellikle bitki liflerinden dokunmuş halı ile kaplıdır. parlak ışık yakın bambu güneşlik üzerinde bir pencere.

bizim durumumuzda, kepenkleri kullanılan tropik iklimde kavurucu güneşten kurtarmak için bunları taklit yapabilirsiniz. Herhangi bir tezahürü ağ yana - bu tarz bir parçası, ince bir ahşap kafes ya da bir ahşap çerçeve kenarına yapılan herhangi bir dokuma ağları kullanmak mümkündür. Sonra frame bir cep bölümü olan o tavana bir ekran ya da dize asmak için birkaç kare yapılmış pili kapatmak için pencerenin üzerinde asılabilir.

iki ahşap çerçeveler arasında yarı saydam kumaş kayma pencereyi kapatmak ya da bölgeye bir yaşam alanı paylaşacak taşınabilir ekranlar olabilir.

Bir sömürge iç oluşturma, başka önemli bir bölümünü düşünmelisiniz - palmiyeler veya muz gibi tropik bitkilerin. pişmiş toprak aynı geleneksel tarzda yapılmış kaplarda onları daha iyi yerleştirin.

Bu iç şık aksesuarlar gövdeleri, deri ve hasır bavullar, sepetler ve bavullar bulunmaktadır. İlk Avrupalı ​​yerleşimciler - Onlar eski ustaların "göçebe" hayatı temsil görünüyor. Daha sonraki bir zamanda, "taşıma" işlevi kaybetti, onlar sadece kullanışlı ve dekoratif saklama öğeleri haline gelmiştir.

zamanlarda, yeni teknolojilerin ve malzemelerin Ruh biraz geleneksel sömürge iç değiştirmek için. Hasır rattan mobilya artık daha kolay ve daha şık hale getirir beyaz boya ile kaplı olabilir. mobilya siluetleri ahşap çerçeveler ve kol dayama vardı, geometrik şekiller hakimdir - mobilya daha Avrupalı ​​hale gelmiştir. Bambu perdeler de gitti, onlara kolay ve hijyenik plastik yerini aldı. Ama, yine de, bu iç tanımak kolaydır: bunlar ışık ve hava dolu. Parlak, doğal kumaşlar, dokunmuş halı, köşelerde palmiye ile küvetleri. Ve onların popülerlik onlar rahat çevre dostu ve yaşam için çok uygun olmasından kaynaklanmaktadır.

iç tasarım sömürge tarzı Özellikleri

Koloni tarzı sık seyahat insanlar ve aşk macera için uygundur ve egzotik ülkelerden, denizaşırı Kraevid düşü dönen. Farklı stilleri özelliklerini bir araya getirir. Diğer ülkelerdeki dekorasyon bazı unsurları ödünç, bir stil tropik orijinal lezzet ve atmosferi birleştirmiştir.

Bu tarz uzun bir süre doğup rağmen 21. yüzyılda, kendi alaka kaybetmemiştir. sömürge tarzı yakından Avrupa lüks ve cazibe iç içedir. Özellikle dikkat fonksiyonel özellikleri ve bunların iyileştirilmesi ödenir.

sömürge tarzı iç ayrıntıları "aykırı" bulunabilir. Önemli bir özelliği doğallık ve fonksiyonel teknolojilerin birleşimi olarak kabul edilir.

kolonyal tarzda ilgileniyor

İç çevrimdışı katılık Koloni tarzı doğasında çok yönlülük ve özgürlük beri. Bu stil ev ve daire dekorasyon için uygundur:

 • Gezginler (egzotik atmosfer yaratır);
 • konutlar için büyük karenin sahipleri (kolonyal tarzda dizayn daha fazla alan ve ışık koşulları gerektirir, bu nedenle geniş bir odada güzel görüneceğini);
 • mükemmel eklektik (farklı ülke ve kültürlerin dekoratif unsurlar iç kısmında karşılama hizalama).

diğer stilleri arasındaki farklar sömürge tarzı

sömürge tarzı birleştiren yana iç uyumsuz ve çelişkili şeyler klasik ve egzotik, doğu ve batı yenilikler ve geleneklerin yakın iç içe bulunabilir. kolonyal tarzda tasarlanan birçok ayırt edici özellikleri vardır.

Fotoğraf: İngiliz kolonyal tarzda ana yatak odası

Fotoğraflar: Fransız kolonyal tarzında Yemek salonu

Fotoğraf: Amerikan sömürge tarzı Yaşam

kolonyal tarzda tarihsel gelişimi Rokoko tarzı dönemi düşer. iç sömürge tarzı rokoko ihtişamı, lüks ve zenginlik yokluğu ile karakterizedir. Başlangıçta tavan kaplama görünüyor. Sıradan sıva veya boya yeterli değildir. uygulamaları arasında, katma deri elemanları ile ahşap kirişler kullanılması önerilir. bir kaba dokulu sıva ve yapıştırma doğal bambu, jüt, tekstil, kamış duvar - duvar aksine.

Konseyi: kolonyal tarzda iç her öğe kendi bireysel yer tahsis edilir ferahlığını, "taptığını".

döşeme malzemeleri için ideal bir kiremit taş ve tuğla andıran görünümü ve isli meşe zemin bitirme yönelik bir malzemedir.

Fotoğraf: Mutfakta Zemin döşeme

Fotoğraf: mutfak iç ahşap kirişler, yemek odası ile birlikte

terra-cotta, çikolata, kum, kahverengi renklerin parlak paletinde kolonyal tarzda sıcak bir karşılama iç mekanında. Bazen odaların tasarımı yeşil paletini karşılayabilir. renk seçimi tasarım varyasyonları ile belirlenir. Uygun parlak sıcak ölçekli koyu kırmızı veya sarı iç seçmek için.

Bazen kolonyal tarzda bir referans tasarım tropik bir villada olarak hizmet edebilir, uygun olan yerlerde hafif bir paleti kullanımı. Enfes yaldızla zeytin ve çimenli tonların paletinde iyi gider.

Fotoğraf: Bir İspanyol kolonyal tarzda banyo

Ne mobilya sömürge tarzı ile birleştirilir

Doğal mobilya sömürge tarzı karakteristiği için. Böyle ağaçlar, porsuk ağaçları, kauçuk, rattan gibi egzotik ahşap türleri, kullanmak gerekli değildir. İç hasır mobilyalar çarpıcı.

modern mobilya ana özelliği - onun rahatlığı, fonksiyonellik ve konfor. Bu nedenle, sedirler, koltuklar, daha iyi kanepe ağır yumuşak malzemelerden satın almak. Yatak çarşafları ve diğer tekstil malzemelerinde gereksiz dekorasyon olun.

kolonyal tarzda mobilya için de hayvanlar veya bunların parçalarının resimlerle tekdüze anahat ile karakterizedir. mobilya ayakları geri pençeleri şeklinde olan ve edilir İlginç tasarımı, kol dayama ve koltuk - hayvanların yle oluştururlar.

Dairelerin tasarımı sadece odun ürünleri, aynı zamanda deri değil bulunur. Farklı boyutlardaki deri sandıkları Uyumlu bir bakış.

Fotoğraf: Yatak odasında rattan mobilya

Fotoğraf: Hasır mobilyası

Odalar koloni tarzında dekore edilmiştir, bu bir maksimum aydınlatma olmalıdır. Böylece, oda ahşap kepenkleri ile büyük pencereler sahip olmalıdır. Daha önce kepenkleri amaçlı barınağa anormal hava koşulları (ısı dalgaları, kasırgalar, duşlar) evleri oldu. Ama şimdi tasarımcılar istenilen renk ve gerekli süslemeler vermek amacıyla Avrupa iç mekanlarda kepenkleri kullanılmasını tavsiye ederiz.

Yapay aydınlatma olmasa bu kadar sık ​​kullanılan, ama yine de hoş geldiniz edilir. dev aydınlatmanın yanı sıra karışık tarzda yapılır tasarım olan lambaları, zemin lambaları, duvar lambaları, satın alabilirsiniz.

Bazen fonksiyonel özellikler amaçlı odalar verilen bir odada yüklemeye ihtiyacı konusunda bir karar spot ışıkları.

iç sömürge tarzı lüks bir dekora, egzotik aksesuarlar sunmaktadır. Önlemlere uymaları önemlidir. Aydınlık saçak ile dekore Mobilya daha iyi yeniden dekore farklı derz. dekor egzotik el sanatları, Souvenir, figürinler kullanılması önerilir. Ek ışık zemin lambaları ve ampul kurulması oluşturulabilir.

Duvar dekor panelleri ayrıca doldurulmuş hayvanlar, resim, dekoratif knickknacks, fotoğrafın süslenmiş gerçekleştirilir. Zemin elle dekore parlak halı satın almak daha iyidir.

Konseyi: Aslında parlak çiçekli süs veya geometrik desenler, paspaslar ve büyük örgü halı ile zemin halı üzerinde görünüyor.

Ekranın iç ve eşsiz bir dokuma teknolojisinde uygundur. daire hayır "canlı" alan olacaksa Koloni tarzı iç tamamlanmış olmayacaktır. Egzotik bitkileri, palmiyeler ile tencere, asma sicim odasında tropik bir ortam yaratmaktadır. sıradışı tasarımı bir akvaryum ekleyecektir. Bu bir balık olması gerekmez. Sen bir iguana ya kaplumbağa, bir tropik hayvan oldu ana şey satın alabilirsiniz.

iç sömürge tarzı - şey çok maliyetlidir. çevredeki atmosfer, renkli, güzel rafine iç sorunlarını unutmak için izin verir. Sen unutulmaz maceralar vahşi savan ya da güvenli olmayan tropik dünyasına dalmak nasıl fark etmez.

Eğer kolonyal tarzda oda tasarımında hayal varsa, evinizdeki egzotik biraz getirmek için karar, bir adım atmak.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

Intererro © 2018 Tüm hakları saklıdır.

Kopyalama yalnızca bu siteye aktif bir bağlantı kullanımı ile izin verilir.

iç İngiliz Sömürge tarzı

Ruh seyahatler, denizcilik macera, yeni toprakların ve büyük gurbet romantizm - Tüm bu iç sömürge tarzı doldurur. O katı kurallar ve kanunları, ama tanımak kolaydır pek çok benzerliği, yok. Otantik tarzı 17-19 yüzyıllarda, zamanımızda, bir kaç modern özellikler bulmuştur ve yeni bir şekilde ortaya çıkarmıştır ortaya çıktı. İngilizce, iç Hollandalı, İspanyol sömürge tarzı - oldukça yaygın bir fenomen. Rusya'da, o popülerlik kazanıyor. Eğer bir başlangıç ​​oluşun kökenleri daha aşina hale için, tarihsel stilleri kanunlar çerçevesinde kendi daire düzenlemek istiyorsanız.

17. yüzyılın sonu - önemli deniz yolculuklarının ve fetihlerin zamanı. Saygın Avrupa ülkeleri diğer alanlarda nüfuzunu genişletmek için seferler düzenlemektedir. macera ve kar arayışı içinde, İngiliz İspanyol, Hollandalı ve Fransız ülkelerle birlikte denizcileri, askeri ve girişimci insan gönderdi. Hindistan, Afrika, Avustralya ve Amerika'da sömürgelerini oturtmakta Avrupa geleneklerine yaşam ve barınma yerleşti. Şu anda, o egzotik ve Avrupa kültürlerinin iç içe olduğunu. Uzun bir yolculuktan döndükten sonra, sömürgeciler ev yurtdışı eşya, mobilya, mutfak eşyaları, güzel bitkiler getirdi. Böylece iç sömürge tarzı doğar.

Yön ve stil varyasyonları

Modern dekoratörler, mimarlar tarzı çeşitleri bir dizi belirledik:

 • İngiliz sömürge stil - basitlik ve kısıtlama rafine, zarif;
 • Amerikan ve Hollandalı - kaba sadelik;
 • Fransızca - ihtişam ve debdebe;
 • İspanyolca - ev gibi hissediyorum.

Modern evler yaparken, biz de Afrika dekor ve günlük yaşamın nesneleri, Asya ve Amerikan kültürlerinin karışımı istenmeyen olduğuna dikkat edilmelidir.

kolonilerde Evler Avrupa'nın mimari geleneklerine uygun olarak dikilmiştir. Örneğin, Hindistan'da hala kolonyal tarzda bir ev bulamıyor. Sonuçta, 1757 den 1947 kadar bu ülke İngiliz kolonisi oldu. İlk binalar ahşap yapılı ve tek notlar ve çizimler seyahat hayatta edildi. Bir süre sonra, biz taş ev inşa etmeye başladı. Onlar ortak özellikleri paylaşan:

1) yapımında doğal malzemelerin kullanımı;

2) bir binanın en az iki katlı varlığı;

3) ahşap pencere petekler "6 ve 6" şeklinde pencere veya "8 ile 8" (yani, pencere, iki segment 6 ya da 8, gözlük oluşur) ile çerçeve;

4) ahşap panjurlar;

5) dövme demir menteşeleri ve hayali kalemle masif kapı;

6) plan bir teras öngörmektedir ve oda iletişim esas olarak tasarlanmış olup,

7) Mimari dekorasyon genellikle farklı sütun kullanıldığı haliyle.

Modern İngiliz sömürge tarzı ev

oturma odasında düzenlenen adım adım odaları dolu iki katlı bina, ahşap panjurlar ve kapılar güzel pencereler - Bu kadar İngiliz sömürgecilerin ruhu içinde bizim zaman binada gibi görünüyor. Pencere tasarımı çok ilgi verilir. Onlar gün ışığından maksimum miktarda geçmelidir. Daha önce olduğu gibi, onlar oyma kepenkleri ile donatılmıştır.

iç sömürge stil oluşturmak için, birkaç yöntem kullanabilirsiniz:

 • odalar doğal renkler (bej, zeytin, pişmiş toprak, beyaz, koyu sarı) vermek üzere seçin;
 • koyu ahşap (ideal - tik veya lale, aynı zamanda doğal meşe seçilebilir) paneller ile çeşitli odalarda tavan bitirme için kullanılan;
 • yaş odun bir dizi seçim için döşeme;
 • el yapımı mobilya satın;
 • egzotik dekoratif objeler, zebra veya leopar iç tamamlıyor;
 • porselen tabaklar ve vazolar raflar süsleyin.

uzay tekstil dekorasyon rolü hakkında unutmayın. Özellikle dikkat Farklı renklerde, yün battaniye ve küçük paspaslar dekoratif yastıklar seçimi verilir. Onlar rahatlık hissi yaratmak için yardımcı olur. Çeşitli tropikal bitkiler ayarı tamamlayın: tarih-veya fan avuç içi, eğreltiotları, bambu ve üzüm.

Nasıl çevre için sömürge tarzı oda mobilya seçilir?

Neden ağaçların belirli türlerden mobilya seçimine vurgu? Neden sıradan kül veya huş yaklaşmaz? Cevap küçük tarihsel not yatıyor. İngiltere'den yerleşimciler kendilerine sadece giysileri ile getirilen bir gerçektir. Onlar yemekleri ve genellikle rahat mobilyalar getirmeye çalıştı. Ne yazık ki, nemli tropikal iklimin etkisi altında İngilizce klasik yatak yumuşak ağaçlar hızla bozulan. Yanı sıra sandalye ve bir yemek masası olarak. Biz bir çıkış yolu bulmak zorunda kaldı.

Yeni kolonilerin Müteşebbis sakinleri memleketi İngiltere'den tahtaya ustaları davet ettim. son Avrupa tasarımla imal edilen yerel ahşap, mobilya kullananlara. Yani maun mutfak mobilyaları, hasır sallanan sandalye, abanoz oyulmuş çay tablolar harika örnekler vardı. Yakında kolonyal tarzda mobilya, Avrupa ülkelerinde popüler oldu tüm İngiltere, Fransa, İspanya zerafet ve Hindistan ya da Afrika lezzet emici.

Modern koleksiyonları porsuk ağacı ve kauçuk somun gelen mobilya geniş bir seçki sunuyor. iç İngiliz Sömürge tarzı yeniden ve hasır mobilyalar için yardımcı olacaktır. Bu iklim değişikliğine tamamen kayıtsız olan üzüm, yapılır. Bu nedenle, rattan masa ve sandalyeler dokuma, güvenle teraslar veya ülke evlerinin dekorasyonu için tercih edebilirsiniz. Onlar yağışlı hava veya kuraklık zarar vermez. o Özellikle çünkü bu gerekli mobilya yaratacak ve eklektik estetik tasarımı bireysellik vurgulamak.

yatağın - Odanın merkezi nesnenin seçimi ile başlamalıdır bir yatak odası iç sömürge tarzı yeniden oluşturun. Bu, büyük olmak bir gölgelik ve cibinlik için raflar emin olmalıdır. Küçük bir sehpa, giysi veya koltuk için bir göğüs yatak ile kombine edilmelidir. hayvan motifleri kullanmaya uygun - Eğer bir Afrika tema seçtiyseniz. Örneğin, taklit zebra pars boyama. filler ve gergedanlar Uygun porselen figürinler, tanrıların Afrika maskeleri, deri davul.

İngiliz temalı iç bir sandalyeye katta yumuşak halı ve odanın parlak renkler sıcak ekose vurgulayacaktır. Pencere ışığın girmesini engellemez hafif doğal lifler, çekme. Fransız yönü örneğin bordo olarak daha uygun parlak doymuş renkler, altın rengi ve beyaz ile kombinasyon halinde, koyu mavi için. Odanın durum pahalı döşeme, lüks masaya komidinli lüks sandalyeler olmalıdır. genellikle bir geçiş odasıdır - kolonyal tarzda yatak odası olduğunu unutmayın. Bu nedenle, kişisel alan bir konfor bölgesi oluşturmak ve güvenle ekranını kullanabilirsiniz. Son dokunuş - bu, tabii ki, büyük bir süs yaprak döken bitki örtüsü olduğunu.

İki katlı evin salon yerleşimci merkezi bir yer verildi. Bu zemin çoğunluğunun çoğunu aldı ve resepsiyon, öğleden sonra çay ve sabah haberleri tartışma için ana mekan olarak görev yaptı. Bu açık plan salon ve teras iç sömürge tarzı vurgular. Mobilyanın merkezi grup - fildişi, patinated altın veya girift oyma süslenmiş masa ve döşemeli mobilya bir grup. Odanın tüm mekan kanepe, sandalye, zemin lambaları ve egzotik dekoratif objelerle döşenmiş sosyalleşmek için rahat köşeleri, ayrılabilir. oda yüzeyleri Dekorasyon çok basit olabilir: badanalı veya boyalı duvarlar ve tavan ve ahşap koyu zemin. Bu çerçevede, özellikle iyi görünümlü koyu pencere çerçeveleri ve kanat, kapı çerçeveleri ve mobilya.

yazlık daire veya bir kır evi, ana şey iç kısmında bir sömürge tarzı oluşturma - özel atmosferi hissetmek. geçmişin macera gezginler klasik aristokrat ruhu ahenkli birleşimini Deney başarılı olacağından emin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 7 = 2