Ülkede kuyuları ve fotoğraf finiş

Eh ülkede eşsiz bir mesele olarak: dekoratif etnik ve Contempo

Rus mahkemesinin ayrılmaz bir parçasıdır eski çağlardan beri iyi bir vardı. Gelenek, modern teknolojideki gelişmelere rağmen, insanlar evlerinden avlularında, özel ve banliyö alanlarında bunları yüklemeye devam o kadar güçlü oldu. Bu tatlı su doğrudur, gerçekten işleyen kaynaklar ve ırkları, peyzaj tasarımının bir unsuru olarak görür. Bugün, kuyuların tasarım - Sorun bir tasarımcı olarak çok teknoloji değildir.

oyma figürleri ile kuyu evin montajı için video atölyesi

Çok uyumlu ahşap herhangi peyzaj şaftlar sığacak. Onlar mükemmel hayvanların ve kuşların oyma figürleri ile artan evler tamamlayacak. Bir sonraki seti dükkanı, varil örgü çit parçası stilize değirmen ve hatta sepeti ekili Çiçekler bireysel bölümünü vurgulamak, özel bir atmosfer yaratacaktır.

Çoğu zaman dairesel, dörtgen ve altıgen çerçeve şeklinde üstyapı gerçekleştirdi. Duvar Yuvarlak bir taş, tuğla, rendelenmiş panoları kınına hazırlamak. Üst üçgen çatılı ayarlayın. Evin üst kısmı bir çadırda oluşturulabilir. Kullanılan kaplama ahşap, zona, polikarbonat ve hatta saman gibi. Bir ülke evin tasarımına tasarımınızı getirmek istiyorsanız, çatı iyi kaplıdır evde kullanılan aynı çatı malzemesi yapılır.

Mücevher ve fonksiyonel elemanlar

su ötesinde, sıcak yaz güneş ışınları altında onu sıcak vermeyin, düşen enkaz onu koruyacak yoğun kapağı, düzeltmek için arzu edilir.

Mantıksal olarak (o, bir çalışma ve dekoratif bir işlev de yerine olabilir) bağ bileşimi zinciri ve kova tamamlar.

İnanılmaz yaz yazlık binalarında güzel bir görünüm, bütün parçalar biri bir dantelli iplik, dokuma örgü elemanları ile kaplıdır. Böyle güller, yabanasması, sarmaşık, üzüm olarak tırmanma bitkiler yakınında Dikilen, sadece güzelleştirmek ve peyzaj tasarımının nesneyi tamamlayacak, aynı zamanda özgün bir dekor efekti oluşturmak, dinlenmek için gölgeli alanda dönüştürün.

Diğer stilleri tercih ederseniz, beton, tuğla veya ferforje tasarımları kullanabilirsiniz. Her durumda, ülkedeki kuyunun tescil stil duygusu göstermek için, onların yeteneklerine oyun izin eğlenceli bir eğlence olacaktır.

sadece estetik bir fonksiyonu yerine özellikle orijinal ayırt edici Modern dekoratif kuyu. bunların üretiminde en yaygın olarak odun kullanılmaktadır. Tüm zamanlarda doğal malzemeler çevre dostu, güzellik ve güvenilirliği nedeniyle talep var. Ve bugün istisna değildir. pürüzsüz oyulmuş yüzeyli kullanılan sütunlar veya kirişleri de. dekoratif yapı etrafında beton veya döşeme kaplaması kör alan yerleştirilir. Son zamanlarda çok popüler yumuşak kör alan, bu yapıyı kendisi zarar vermez ve yüzey suyunun girişini izin vermez.

Bir kır evi tarzında karaya için, herhangi bir öğe kuyunun orijinal tamamlayıcısı olabilir. Avantajlı ahşap tekerlek, el yapımı kaplama ile Leylek yuva dükkanda oturan örgü çit bakın. Dekoratif kuyu dizaynı ahşap köprü ile çiçek yatak ve hatta küçük gölet oluşturarak, çalı dikimi ve büyüyen çim sağlayabilir. Alanda tam bir resmini sunmak ve daha sonra şaşırtıcı ve inanılmaz sonuçlar elde edebilirsiniz önemlidir.

dekoratif iyi en güzel, ama aynı zamanda ve emek yoğun dekorasyon - bu çiçekler gustorastuschimi bu ortam. kuyu, ayak, çevredeki çatısını kullanarak çiçek yatağı olarak. Bununla birlikte, parlak ve renkli çiçekler de iyi duvarlarında koymak altındaki saksılarına yerleştirilir asılı kaplar, içinde düzenlenebilir. biri hemen diğerlerini açığa ottsvetut sonra - Dikim için, sürekli çiçekli memnun edecek veya birbirini yerini alacak bu bitkileri hazırlayabilir.

Tutarlı bir bileşimin oluşturulması, normal bir toprak, kum, çakıl, çakıl, doğal taş olarak kullanılabilir. Bütün bu malzeme itibaren alışılmadık çok düzeyli bir platform, ya da gerçek bir dağ slayt oluşturmak kolaydır.

iyi Ortaçağ tarzında tasarlanmış ise, doğal taş, parke taşı veya granit ile dekore edilebilir. Bir metal kubbe için çatı yapısı karşılık vermektedir. florid dekorasyon olmaması mükemmel sahte destek ve polikarbonat çatı şeklinde ayağı tamamlayıcı de minimalist modern bir görünüm vermek. Kolayca yazlık dış sığabilir olarak bu kuyunun özel tasarım sürece, gerekli değildir.

Dekoratif kuyu da iddiasız bir deniz tarzı haline yapılabilir. Polonyalılar ve kalın ipi sarmak için yeterli tabanı. Direksiyonu - Habituel kova mükemmel bir ahşap bira varil ve kapı kolu değiştirin. Harmoniously çapalar, kabuklar, deniz taşları asılı görüntüyü tamamlar.

taze yeşil bitki örtüsünün zenginliği, taşın orijinal kalıntılar, pistte geç parlayan bir gevezelik dere ve iyi bir dinlenme için olumlu bir atmosfer yaratmak için sakinleştirici bir etkisi olabilir.

elleri ile iyice süsleyin

Kendi elleriyle oluşturulan dekoratif kuyu dacha de Güzel ve özgün bir bakış.

Suyun gerekli kapasitenin inşası için destek ve çatı için kapı malzeme için kaydeder. Başlangıçta kutu çerçeve yapmalıdır. Bu çimento ve kum çözümüne koymak en iyisidir. Form kesinlikle herhangi biri olabilir. sonradan kolayca kaplı çinileri Kullanmak Rahat ve hazır beton halka, yapay veya doğal taş, mozaik.

Kutuplar kutusunun iç kenarında ya sabit ya da ayrı ayrı monte edilir. zamanla destekleyecek noktaya köklü, çakıl veya kırma taş dolgu bir çözüm dökmek gerektiğini çukurlara baktı değil.

Yükleme kutuları ve tavan sütunu, monte edildikten sonra fayans, metal levha ya da başka bir çatı malzemesi ile örtülür. su tankı içinde bulunan.

Dekoratif iyi herhangi doğal malzemeler dekore edebilirsiniz. Fikirler uzman edebiyat sayfalarından, internetten çizilebilir. Bu kaynakların tamamı yaratıcılık seçeneklerini etkiler bitmiş işlerin fotoğrafları ile kuyuların sıradışı ve özgün bir tasarıma sahiptir. Birkaç seçin, ancak kendi yeteneklerinden tezahürü olasılığı hakkında unutma.

Neden tuğla banyo ihtiyacım var? Toplamda, hatta çok küçük bir bina dükkanda, saymıyorum. ayrıca

yaz yazlık neredeyse hiçbir şey yatakları hasat kaldırılan kalırsa, vakit geldi. ayrıca

İşte ne kivi plantasyon var: Ama meyve sıradan kentsel daireler iyi yetişir. en iyi zaman. ayrıca

Kekik - Nane ailesinin en popüler üyelerinden biri. Bir ot yerli izSredizemnomorya ve insanlar orada diyoruz. ayrıca

Pelin - hızlı sırayla hastaları getirmek için çok güçlü bir araçtır. pelin tedavisi tüm vücut temizler. ayrıca

Serada delik tabanında gerçekleştirilen, (ringa veya diğerinden) kalay alır. içeride schepochek Kindle itibaren. ayrıca

Bu çiçekler çarçabuk büyüyebilir çıkıyor ve bunun için sadece basitçe beslenmesini yapmalıdır. ayrıca

daha da fikirleri:

Mart ayında mükemmel durumda bahçenizi tutmak için, bu ay mevsimlik işlerde mı bahsedeyim

kendi elleriyle ülkede bir kuyu yapma: orijinal fikirler, malzeme

Birçok banliyö bölgelerde asıl sorun sudur. Herkes ülkedeki hoparlörleri olan övünebilir. Bu nedenle, hem de tüm bilinen böyle bir yapıyı yardım etmek geliyor. Sadece su tasarrufu kaynağı olabilir, ama aynı zamanda peyzaj tasarımında yer gurur olamaz. Biz kendi ellerini banliyö kuyular, türleri ve dekorasyon yöntemleri yapmak öğrenmek için sunuyoruz.

Nasıl kuyuların Tadilatı yapacak

kuyunun inceliklerini inşaatı, biz gitmeyecek. Bu kuyunun yükseltilmiş parçasını oluşturarak ilgili. Daha sık eklenti yuvarlak, kare veya altıgen yapmaz daha. herhangi bir bina malzemelerinden ve yüklü çatının üstüne yapılmış Çerçeve.

kuyunun üstünde o (örneğin yapraklar gibi) enkaz alamadım kuyunun içine kapak yapmak için gereklidir. o da yaz aylarında ısıtma suyu korur. bir zincir üzerinde asılı olan bir kova ile monte edilmiş uç mesnet de.

Çoğu zaman onu inşa etmek, ve dekoratif çalışmaları yürütmek değil harcanmaktadır. Sonuçta, kuyunun her parçası gerçek bir başyapıt olabilir.

Kuyuların yüksek bir parçasını oluşturmak için malzemeler

hava parçasının duvarları gibi temel malzemelerden yapılmış:

üçgen çatılı yapmak için, atın:

kuyuların en yaygın türleri biz shadoof ve Rus.

Shadoof da bir vinç çağırdı. Böyle bir yapı, sadece yeraltı yüzeye çok yakındır alanlarda geçerlidir. Shadoof - Su tahta yapı ile gider hangi sığ çukur, halk vinç olarak anılacaktır.

Rus kuyu - bu modern dünyanın inşası için daha olağandır. Maden zaten derindir ve su tambura bağlı bir kova, zincir veya halat gider. Bu yan yerleştirilmiş kolu ile döner. Bu kuyu hayal gücü ve planlı dekor gerçekleşmesi için daha fazla alan sağlar.

Basit bir üçgen çatılı olun ve sonra dekor farklı unsurları ile dekore edebilirsiniz:

 • çiçekler;
 • Rüzgar türbinleri;
 • rüzgar oku;
 • figürler kuşlar ve böylece küçük hayvanların (örneğin, protein) ve.

Eğer küresellik veya koni yaparsanız kuyu için çatı daha orijinal olacak.

Eğer güzel bir görünüm kaybetti çatı, iyi eski varsa, yosun ile dekore edebilirsiniz. Bu dekor yıl sürmez. Ama orta ilkbahar ve geç sonbahar kuyunun çatı estetik bir görünüme sahip olacaktır.

Evin günlüğünden inşa halinde de dekorasyon ağaç özellikle böyledir. Ardından bina uyum sitenin genel tarzı uyması. Yuvarlak şekil yerüstü parçalar daha sonra atılması gerekir. Ancak, kare veya altıgen çukurları gibi iyi bakacağız. Çerçeve günlüğüne veya ahşap plakalar yapılmıştır.

Kayıt iplik çerçeve tarafından yapılabilir gibi. ilave unsurları ekleyerek basitçe mümkün görevini basitleştirin:

 • hayvan ve kuşların sıva rakamlar;
 • Taze çiçekler;
 • küçük bir dükkan.

Ahşap bir kuyu halinde ana kural hatırlamamız gerekiyor - Ağaç mutlaka doğru bir şekilde özel döllenme yolu ile işlenmesi gerekir. Aksi takdirde, böyle bir yapı uzun sürmez.

Taş kuyularının yükseltilmiş kısmını yapma dağ evi tarzında özellikle doğrudur. Sen doğal ve insan yapımı hem malzemeyi kullanabilirsiniz.

Bu durumda, çerçeve herhangi bir şekle sahip olabilir. Fakat çoğu zaman taş kuyuları etrafında bulunurlar. içlerinde Bunlar dekoratif bir görünüm vardır. Kuyular üst kısmı çoğunlukla ahşap veya metal (dövme) gibi malzemelerden imal edilmiştir.

Taşlar düz veya farklı renk seçebilirsiniz. Duvarların tasarım fikirleri somut bir örneğinde, aşağıdakilerden birini seçebilirsiniz:

 • tüm şaft bu amaç için biçilmiş veya yabani malzemeyi almak, taştan yapılmış olabilir;
 • kaplama taşı beton halka yapılır;
 • Eğer oryantal tarzda iyi yapmak istiyorsanız, yumuşak veya oyma taş kullanılarak, bir pagoda şeklinde süsleyin.

taşa eklenen bir dekorasyon olarak bitkinin en iyi şekilde birbirine düşürdü.

Taş Tuğla ile değiştirilebilir. Bu tür yüzeyler düzenleme daha modern bir ilgilidir ve ilgili olacaktır evin kendisi ve aynı malzemeden yapılmış ise. tuğla birbirlerine olarak düzenlendiği ve bir model içinde onları yığın edilebilir. Onlar beton halka ile kaplama olduğu iyidir.

Çerçeve ancak somut halkalar oluşuyorsa, kuyunun tasarım boya yardımı ile yapılabilir. Ama önce zemin hazırlamak gerekir. Bunu yapmak için, kumla çimento alıp bir çözüm olun. Uygulama karışım beton halkaları üzerinde bir spatula ile hazırlanır. Solüsyon donmuş olmasa da, ona rahatlık verir. özel silindirler ve araçları yanı sıra sıradan sopa olarak bu uygun İçin. Sadece puan çok yapmak - ve ilginç topografyası var. Solüsyon soğumaya bırakın.

Şimdi boyamak için hazırsınız. parlak bir nokta ve müdahaleci olmadı ülkede kuyuya nötr renkler kullanın. Zaten site tasarımı bulunan bir renk seçin. Örneğin, bir çit, bir ev veya gazebo gölgesinde.

çakıl, kabuklar ve diğer elemanları ek bir dekor olarak kullanılabilir. Henüz dondurulmuş değil çözelti içine veya sokak macun sonunda eklenir.

Çiçek ve diğer bitkiler - bu herhangi örgüsünün ana dekorasyon olduğunu. Onlar idealdir ve ülkedeki kuyu süslemek için.

İlk olarak, binanın çevresinde yatak bir çiçek bölünürler. Zemin ve dikey her ikisi de olabilir. Her iki seçenek birleştirebilirsiniz. kültür içinde, dikey çevre kullanımı basit bakım (örneğin, sarmaşık veya Ipomoea) için. Oldukça ilginç bir fikir partilere de üzüm düzenlemek için. Böylece onun için bir yedekleme yapmak gerekmez.

İkincisi, bu tür tavan, duvar veya ayak yanı çiçek bahçesi öğeleri olarak kullanmak. Çiçekler özel kancalar sayesinde askıya alınabilir. Bitkiler için orijinal tencere kullanın.

Üçüncüsü, iyi düzeyli merdiven ya da raflardan etrafında bir duvar inşa etmek mümkündür. Sonra sitede açan bir şelale organize etmek mümkün olacaktır.

tasarım renklerde ana kural - Genel manzara izleyin. Bitkiler genel modası olmamalıdır. Ayrıca kuyu yerinin özelliklerine göre bir renk seçmek gerektiğini unutmayın. Sonuçta, gölgede büyümeye sevenler var ve bu olduğunu aydınlık yerlerde sadece çiçeği can.

ellerinizle Çiçekçi diğer seçeneklerden daha fazla zaman gerektirir. Sonuçta, sonuç yalnızca bir süre sonra görünür olacaktır. Zaten çiçekli bitkiler dikildi değil eğer Tabii, bu.

fikir ve dekor ipuçları Orjinal

 1. iyi dövme metalin üst kısmını olun. Sadece bir yedekleme veya tüm duvar olabilir. çiçek ve kuş heykelcikleri ekleyin. Ardından, hatta tipik bir bina büyülü bir şeye dönüşür.
 2. dövme metalden veya taş - polikarbonat çatı, kullanım üretimi için, ve sütunlar için. Bu malzeme, yapı hafiflik hissine neden, yarı saydamdır. Bir kısmı ondan bir gazebo veya başka çıkıntı varsa Polikarbonat, kullanımı uygundur.
 3. arsa büyüklüğü izin veriyorsa, o kuyunun için konut inşa etmek mümkündür. Tabii ki, bu binalar daha fazla malzeme gerektirir. Ama iyi olumsuz hava koşullarından korunacaktır. Ayrıca bu binada küçük bahçe aletleri saklamak için küçük kancalar ya da raflardan ile donatılabilir. Yukarıda belirtildiği gibi,, evler sadece büyük boyutta banliyö bölgelerinde inşa edilebilir. Aksi halde hantal görünür ve sadece manzara aşırı.
 4. Özel dikkat yöntemleri kepçe lift ödenir. topuzunu veya tekerlek eklenebilir brace için. Her durumda, bu parça dekoratif yükünü taşımak zorundadır.
 5. Denize - Kuyu için Atipik tarzı. Kalın dize destek ayağı sarmak için yeterli hayatında bu fikirleri hayata geçirmek için kabukları ve deniz taşları almaya direksiyon üzerinde topuzunu yanı sıra dekoratif unsurlara değiştirin.
 6. Uygun olanakların bu yaklaşım olmadan iyi tasarım, onun tarzı ve bitirme seçeneği rağmen, tam olmayacaktır. Küçük bir yama ya da tam bir yol olalım, ama aynı tarzda yapılmalıdır. kaldırım taşlarının, asfalt - taş ahşap için, aynı malzemeden uygun platform çukurlar için bu vardır. Kenar yaklaşımı YER dekore edebilirsiniz.

Bazen kuyunun orijinal tasarım büyük malzeme masrafları gerektirir her zaman değil. Mevcut malzeme ve hayal gücünüzü kullanın. Ve sonra sıra banliyö bölgesinde ana dekorasyon olacaktır.

iyi tasarım: Karter ev (açık ve kapalı)

gerekli bir şey - Eh ülkede ve hatta bazen evin dışında. Ama sadece bazı zemin beton halkanın dışına taşıyorsa ortalamasının altında kullanımı yeterince mutlu bir görünüm ve konfor kapsamaktadır. durumu düzeltmek için, rafine ve suyun yükselişi kolaylaştıracaktır kapısı, teslim etmek gerekir. çatı ve kapıları ile ancak bir fiyata sahip veya katı veya acıklı bakmak - bitmiş Pit çit satılır. Kendi eller için iyi inşa evin en çünkü. Sonra yapabilir ve istediğiniz şekilde düzenlemek mümkündür ve hayal gücünüz.

menhol evleri ve onların soru türleri

Rögar kabin birincil görevi - toz, yaprak ve diğer bu tür kirletici - Çeşitli malzemeler, içine su girmesini korumak için. Bu dar kapak gerektirir. Açık kuyular sadece proses suyu için mümkündür - sulama için. Diğer amaçlar için, su kullanılamaz. Gerçi, bulaşıkları yıkamak istiyorum istiyorsak, iyi sıkıca kapatılmalıdır.

kuyunun üzerine kapak sıkıca durmalıdır

Ayrıca herhangi bir çökelme türlü korunması gereken: yağmur ve onlarla çözündürüldü gübre, hayvan atığı, çeşitli döküntü ve yabancı maddelerin bir çok kirli suyu su taşımak eritebilir. İyi ciddi kirliliğe doludur çarptı. Çatı - - yağış karşı korumak için gölgelik, sık sık yapmak o yağış yönlendirmek daha kolaydır.

Bir diğer sorun kuyu evdir - yetkisiz karşı korumak için veya, her durumda, çocukların güvenliğini sağlamak için. Bunu yapmak için, mandal kilit yapmak veya çöktü.

kuyunun kapalı evin Seçeneği

su artırmak için raf ve kapı gerekmektedir kolaydı - en basit durumda, zincire bağlı olan bir sapa sahip bir döner ahşap. Bütün bunlar bir araya sahipleri göze daha hoş olmalı, ancak minimum bakım gerektirecek.

Eğer fotoğrafta görebileceğiniz gibi, kuyu evine hayat açık ve kapalı olduğunu. Daha ucuz ve kolay açılması: rögar halkasının bir taş ya da bir ağaç, kapak ile bitmiş olabilir, durmak ve gölgelik - ahşap veya metalden yapılmış - kime daha ucuz olacaktır. Bu tür bir yapıya sahip malzemeler en az gerektirir. Sadece bir tane var "ama" - su kuyusuna kış dondurabilir. Soğuk havalarda kullanmayı düşünmüyorsanız - sorun.

Ama kış kullanımı için karter ev yalıtımlı gerekli. Ancak bu durumda bile kamu yapılabilir:

 • İyi için genişletilmiş polistiren "kabuk" satın - onlar bunu uygun boyutu var ve zaten bitirme koyarak üzerine;
 • üst üste binen bir halka ve bir dizi ahşap tabakalardan yapılmış kapak levhaları eklem örtüşen, farklı yönlerde koydu.

Bir kuyu için özel bir ev

Başka bir seçenek - kapalı ev yapmak. Biraz daha iyi halkanın boyutu vardır. Mevcut hava alanı zaten iyi bir termal yalıtkan, ama yine de koruma da geliştirilebilmektedir - örneğin köpük döşeme dönemleri.

Seçimi görünüm bazen uzun bir zaman alır. Özellikle insanlığın iyi güzel yarısını süslemek için arzu "acı" sayısız tasarım seçenekleri torna ve harcama bu uzun zaman yapıyor. Aslında, her şey basittir: bir ev var ve bir sonraki değer ise - mümkünse aynı renkte, aynı tarzda dekore ve olmalıdır. Katılıyorum, iyi görünüyor.

Eh evin aynı stilde iyi çizer

Evin tuğla veya sıva ise? bölümünü biçimlendirmek için bitiş uygun bir stil seçimi. Eğer öyle - sitede ilk yapılardan biri, tıpkı yapmak.

Çoğu zaman soru metal ya da ahşap, ortaya çıkar. Ahşap elbette güzel, bak. Ama düzgün bakım verilmeyen hızla cazibesini kaybeder ve gri ve çirkin olur. Eğer düzenli olarak umudu korkuyor değilseniz, en az yılda bir kez tahtadan yapılmış koruyucu kaplama (yine boya sonra, eski boyayı çıkarmak için), güncellemek için. Eğer durum bu ise - sizin için, metalden yapılmış değil. Tüm yapı veya sadece bir iskelet - seçiminiz. Ne bir varyant nesi var: galvanizli metal tabakalardan çerçevesinde, siding kaplı. Özellikle eğer sadece evi kesilmiş.

dış cephe kaplaması kuyusuna Evi

Görüldüğü gibi, varyantları çok. İlk türü seçin - açık kapalı sonra malzemeler ve yüzeyler tatmaya,, yapısını anlamak ellerinizle iyice için bir ev yapmak.

Bir kapaklı iyi Kapalı - açık ev

Yapısal olarak, cihaz basittir: birbirine zıt yer alan iki sütun bulunmaktadır. Onlar gölgelik için bir destek olarak hizmet ve onlar kapıyı bağlanır - kova su kaldırılması için bir cihaz. boyutları aşağıda fotoğrafa baktığınızda ile açık bir ev Çizim.

Rögar kapağının ve yaka bir pas Çizim

raf yapılan kuyu halka bittikten sonra kazmak olabilir unutmayın. Bu değişikliğe bağlı olarak prosedür çalışır, ancak her halükarda yapısı aynı kalır.

Kanopi, destek çubukları olabilir de muhafaza içinde ya da halka dışında

Önce dökmeye gidiyorum. Gerekli boyutlarda üçgenin iki tarafını olun. Şekilde, sadece yukarıda iki uç nokta arasında örnek genişleme verilen. Gerekirse, daha fazla yapabilir. kuyu halka yakın, ya da kaplama için - gölgelik uzunluğu onlar standı olacak yere bağlıdır. 100 cm çaplı halkasında Örnek gölgelik boyutları aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

Boyutlar 100 cm için gölgelik çapı sump

Toplama tasarım galvanizli çelik profil metal şekilli bir tüp ya da bir ahşap kirişin olabilir. profilinin güçlendirmek sabitleme kapılarını bükük değil - ahşap veya metal köşe bir parça içine konabilir.

içeri alamadım yağmur garanti etmek için, genişleme kltsa çok daha fazla boyutlara yapmak gereklidir - her iki tarafta en az 20 cm.

kuyunun üzerine çatı onun çapından çok daha büyük olmalıdır

raf somut halkaya doğrudan bağlı olacaksa, prosedür biraz daha farklı çalışır. İlk halka kapsar çerçeveyi topladı. Resimde kalın 30 mm tahta yapılmıştır. Aynı karton Rafları, beton montaj yeri astarları güçlendirdi. Onlar da dekoratif bir rol oynamaktadır.

gölgelik ağır alırsanız, aksi takdirde yük sürdürmek değildir, daha kalın bir ışın kullanılması tavsiye edilir.

Rögar uç için çerçeve

Bir kez çatı rafa önce toplanan monte edilir. Üçgenler yerinde yapılabilir ama daha makas sistemi toplamak için bunları önceden hazırlamak rahat ve hazır bir raf üzerine kurmak olduğunu.

Montajlı, ama bitmiş değil

Sonraki - Bitir. tahtası, lambri, çatı malzemesi dikin. Sadece panoları tarafından bir süre ssohnutsya sonra boşluk kalınlığında 5 mm, arada oluşturulan ham kullanarak düşünün. hangi sağlık hiçbiri o zaman kuramadığı: ve yağmur düşecek ve toz ... kuru tahta kullan - çok iyi değil - şişer yağışlı havalarda, döşeme "dalgalanacak." Genel olarak, temiz su var kapılı bir ev inşa etmek istiyorum - kapattı. uzakta kirlilik daha nemi tutmaya uygun var.

Çizim ve boyutlar: kendi elleriyle kuyuya çatı

elleri ile bir kuyu için özel bir ev

İyi bir varyant kapak - grubunu ifade etmektedir, bir kapı ile birlikte. kapağın iç yapılacak, sadece toz düşmeyecek.

Dahili çerçeve, daha sonra o da boşluk payı koymak ve ankraj civataları ile tespit edilmiş.

Kendi elleriyle kuyuya Evi

 1. 100 x 200 mm destek kolonu
 2. Aynı kereste 100 x 200 mm üzerinden kısa destek ayakları
 3. montaj çubuğu 30 * 60 mm
 4. üçgen kereste

Çerçeve halkalara bağlı kısa sopalarla toplamak. paletin montaj başlattıktan sonra. döşeme plakalar 30 * 100 mm kadar toplayın. Çerçeve, örneğin su geçirmez kontrplak gibi panoları ya da tabaka malzemesinin, kılıflı.

kuyunun ev inşa etmek için

İyi bir kapıyı tutmak için, ek bir vinç koyabilirsiniz. Asın kapı - bir ya da iki, istenirse. daha kolay aşağıda kazanacağını için yapmak boyutlu çizimleri göstermektedir.

ellerini boyutlu çizimlerle bir kuyu Ev

Bu düzeni için, metalin ev için bir çatı yapabilirsiniz. Bir kaynak makinesi varsa, profil boru kullanabilirsiniz. yağ çekmeye ona malzeme terbiye monte.

Tamamen kapalı bir çerçeve nasıl yapılır

Ev ve beton halka gizlemek mümkündür. Bu durumda, kapı genellikle tek başına standı yerleştirilir ve daha sonra çerçeveye giderek. halka döşeme serbest tasarım şekilde boyutları tercih edilmektedir. Yükseklik - boy cm 20 üstünde: kolayca eğilip bir kova almak böylece.

Bu tür bir alçıpan için de galvaniz profiller için barınak ve metal kaplama panelleri

Kalın metalden almak profil, galvanizli. Toplama kılavuz kaynaktan iki özdeş çerçeveler - "zemin" ve üst düzey ring. Bunlar bağlı destekler (sütun Profil) vardır. Sonuç kapalı yanaklı bir küp oldu.

kılavuzda profili zedelemeden "geri", bokovinki kısaltıldı. Bu yüzden bir üçgen yapmak mümkün olacaktır. tüm evin yüksekliğine eşit olan destek çerçevesi. Eğer eşit eğime sahip olmak istiyorsanız, ortada rafı sabitleyin. Daha sonra merkeze 15-20 cm ertelendi standı, uzak eğim dik yapabilirsiniz.

sepet sabit çentikli bir profile bağlamak için. Biz elemanları makas sisteminin bir elde ederiz. Biz diğer tarafta aynı işlemi gerçekleştirir. üçgenleri Elde doruk çapraz elemanı katıldı.

Kapının Hazırlık

her iki tarafta - kapısının direğine eklenti seçin. Onların iyi çabaları - ahşap bloklar halinde koymak ve vida ile tespit edilmesi bilinmektedir.

Çatının kurulumunu başlatın

çatı kaplama malzemesi, örneğin, bir profilli levha kontrplak ile kaplandığı sabitleyin. birini hangi teknolojisi - daha sonra çivilenmiş ve Kontrplak yumuşak fayans koydu. "Ayak" ve herhangi bir malzeme ile bitmiş çatı kenarları. Ister misiniz - ahşap olabilir - lambri, taklit günlükleri veya kereste, istediğiniz - siding.

Bu durumda, evin karşısındaki aynı malzemeler kullanılır: tüm birleşik ensemble baktım.

dış cephe kaplaması kuyusuna Evi

Video formatında alçı profiller video düzeneğinin başka örnek.

Kendi elleriyle halka iyi yapma

kuyu başını ya gölgelik yapılırsa, gri beton halka görülebilir. Türler en cazip değildir ve bunu süslemek istiyor.

iyi dekorasyon en popüler yolu - taş kaplama - orta ölçekli çakıl veya çakıl. Bir bitirme malzemesi az ya da çok açık ise - bu kalıntıları sarılmak sorusunu satın almak veya kurmak. Birkaç tarifleri vardır:

 1. 50 kg - karo ve doğal taş + 300 kuru karışımın 25 kg çuval için çanta yapıştırıcı. kuru formda Tüm karışım, su ile pasta sulandırıldı. Taşlar suda ıslatılır. Bir halka üzerindeki ince bir tabaka - çözelti içine bunların utaplivaja alt, seçme ve belirtilen taş üstten dikey çubuk. bir çözelti oluşana kadar yapılan belirli bir parçası olarak kuruduktan taşlar üzerine yazılır dikişler saflaştırılmıştır.

Eh, taşla süslenmiş

Video formatında üçüncü tarifi ne kadar iyi obkladyvat taş teklif. karışımın bileşimi çok benzer olduğunu, ancak çözeltinin uygulanmasından önce, ızgara halkası üzerinde sabitlenir. Bu teknoloji sadece düşmedi.

o neredeyse tamamen eğilir ama böyle bir cihaz gerekli olup olmadığını - Karar: iyice üzerine menteşeli kapağın ilginç varyantı aşağıdaki videoda önerdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + = 17