Rogarlar Plastik

Türleri ve kanalizasyon için plastik menhollerinin fiyat

Kapaklar evsel atık depolamak için kullanılır. Bu tür ekipmanlar sıvısının serbest dolaşımını temin etmelidir. Bu amaçlara yönelik olarak tepsinin alt özel oluklar ile sağlanır. Bu tasarım, bir fırtınanın vazgeçilmez unsuru, yanı sıra yerli kanalizasyon olarak kabul edilir.

menholleri kullanma

kanalizasyon ve drenaj sistemlerinin organizasyonunda Cesspit kurulmalıdır. Onun kurulum ilgili bina düzenlemelerini sağlar.

Bu tür ekipman endüstriyel ve evsel işlevlerini gerçekleştirebilir. Ürün eğim değişikliği veya boru çapına ayarlanır ve köşe ve ek dalın toprak bağlantısı olarak edildi. kendisi tasarım kanalizasyon ya da atık sistemi korumak için olanak sağlar, hangi sanayi ve evsel ortamlarda çok önemlidir.

Teknik donanım ekipmanları

menhol sık sık tepsi kısmı sağladı. bazı modellerde maliyetini azaltmak amacıyla, alt pürüzsüz. Bunun için, tıkanma yapısı oluşur, ve bu nedenle çabuk başarısız olur. Bu duruma göre, çoğu durumda bu tür bir düzenleme, kabul edilebilir olarak kabul.

Modern Plastik kuyuları, genellikle iç kanalizasyon kullanılır. Bunlar belli bir mesafede yerleştirilir. Bu durumda, montaj doğrudan değil, aynı zamanda kanalizasyon hatlarının dönen bölümüne sadece izin verilir.

Bu tür ekipman üretiminde Plastik borular en sık kullanılan drenaj sağlayan unsurları ile. Bu ürünlerin boyutlarının bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Yararları ve plastik kuyularının fiyat

Kanalizasyon sistemlerinin yapımında en verimli ve pratik kullanımı plastik tasarımları kabul edilir özel sektörü hizmet etmek. Bu seçim ekipmanın pek çok avantajı nedeniyle.

 • Artan güç. Dahası, izin amplifikasyon kanalizasyon çukuru, bu, bir kritik yüke sırasında stabilite sağlar.
 • Dayanıklılık tepsi bölümü.
 • boru bağı kapatılmış olan yoluyla yüzeyler düzgünlüğü.
 • belirli bir yüksekliğe sahip kuyu oluşturma yeteneği.
 • Bütün bağlantıların gerginlik.
 • Kullanılabilirlik ve montaj hızı.

Böyle ekipmanın maliyeti hakkında konuşmak, o türe üzerine inşa etmek gereklidir. Görme modeli 4-17000 ruble mal ve dağıtım edecek -. 6-15000 ruble de .. Her türlü ortalama fiyatı yaklaşık 8-12 thous olduğunu. Ruble. İstenirse, Sen bağımsız böyle bir ürün gerçekleştirebilir Bireysel elemanların. kanalizasyon halkasının ortalama fiyatı yaklaşık 6-10 thous olduğundan Tabii ki, bazı durumlarda, bu ekonomik olmayabilir. Ruble. Diğer öğeler daha ucuz olacaktır. Yani, piyasa boyun, kapağın bir uzamasına ve 3-5 bin fiyatının alt kısmını bulabilirsiniz. Ruble.

Modern Plastik kuyuları birçok çeşidi ayrılır. Onlar kendi boyutunda, atıkların hacmi alınan ve işlevleri farklıdır.

 • Gözlem veya muayene yapısı - herhangi kanalizasyon önemli bir unsurdur. Böyle ekipman nedeniyle bakım yapmak, sistemin işleyişini izlemek, hem de tıkanmasını boru temizlemek mümkün olacak. Bu tür plastik kuyu çeşitli elemanlardan oluşur. Bu alt profil oluklu bir boru olarak dizayn edilmiş çok sayıda oluklar, bir kapak ya da ızgara durdurucu ve mil, gösterilen.
 • imkansız su alma olduğunda Emme kabı kullanıldı. Yani, hiçbir alt yoktur. Bunun yerine, bu atık su toprakta kalan içinden kum ve çakıl tabakası sağlar. Bu tür ekipmanlar özel malzemelerden oluşturulan ve sadece dairesel bir şekle sahiptir.
 • Yağmur suyu kuyu sonradan görünür su birikimi için kullanılmıştır. Bu bir drenaj sistemi, suyun herhangi bir açık gövde ya da özel bir hendek olabilir. Böyle ekipman olarak Bu bir kör dibi sağlanan, açıklıklı veya katı kapak.

tesisatın tasarımı özellikleri

Modern Plastik kuyu montaj kolaylığı farklıdır. Bu durumda, işlerin yürütülmesi çok az zaman alacaktır. Ayrıca, özel ekipman veya insan gücü çok gerektirmez.

 1. Öncelikle, siteyi hazırlamak kum tabakası bastırma ve burada çimento için gereklidir. Özellikle dikkat ambar için yerin seçimine dikkat edilmelidir. Ayrıca, bazı durumlarda, özel bir levhanın montajı bakmak gerekir.
 2. Sonra kanalizasyon kuyularının tesisatın dönüş geliyor.
 3. Son adım - kanalizasyon borusunu bağlamak.

Plastik kuyular çevre dostu temizlik ekipmanları kabul edilir. Bu tür yapılar ancak, kısa sürede maliyetini nispeten pahalıdır. Bu durumda, Ürünün kurulumu herhangi bir zorluk neden olmaz ve özel bilginin varlığını gerektirmez.

Kanalizasyon kuyular Plastik fayda, özellik ve kuruluş tipleri

Rogarlar plastik ev aktivitesinin atık birikiminden işlevlerini yerine getirmek üzere tasarlanmış ve kanalizasyon şebekelerinin bakım durumlarını kontrol ederler. Dışkı suyun düzgün şekilde hareket edebilmesi gerektiğini, nedenle sık sık atık taşımak için kılavuz olukları ile alt tepsi (kinetik) 'dir. Plastik menhol genellikle yağmur suyu ve evsel kanalizasyon sistemlerinde kullanılan ve bu makalenin dikkate tabi olacaktır.

Örnekler birikimli kuyu kaynaklı

Kanalizasyondan projelerin maliyetini azaltmak amacıyla iyi bir pürüzsüz dibe bırakarak tepsi kısmını hariç bir girişim yapmak olur. Bununla birlikte, işlem sırasında bu karar sonunda su akış direnci ve, sonuç olarak, fulminan bozulma yapıların artışına yol açar güçlü bir tıkanma enkaz büyük gruplar ile ilişkilidir ters ekonomik etki sağlar.

kılavuz olukları ile Kineta (tepsi)

Çünkü plastik menhollerinin tasarım özellikleri dönen, tee şeklinde kanalizasyon sistemlerinde kullanılan ve iyi pryamoprohodnogo edilir.

Bunlar belli aralıklarla uygun olarak monte, doğrular kanalizasyon hatları, ve döner yörüngelerin her iki ve bu gibi döndürme, katılım (iyi T) gibi güzergah yönünde her değişikliğin konumu hem de, damlalar vardır

Drenaj temini için elemanlarla donatılmıştır plastik boruların kullanıldığı kuyu, imalatı ve denetim de. Bu basınçlı su kanalizasyon temizlenmesi için manipülasyonlar sırasında gereklidir, çünkü boyutları, uzman, servis sistemi içine yerleştirilen boru gerekliliği tarafından belirlenmektedir.

boyutlu parametreler hakkında Dışkı plastik, hem de herhangi bir diğer iyi nihai drenaj sistemleri ve drenaj, alınan suyun hacimlerde günlük atık su boşaltım sisteminin performansı üzerinde sadece bağlıdır. kuyular kanalizasyon Düzenlenmesi o alt tipi ne ile her şeyden önce belirlenir.

Plastik kuyu sınıflandırılması:

 • inceleme (kontrol);
 • emme kuyuları;
 • Yağmur suyu kuyular.

kuyu içinde varlığı inceleme (kontrol) kanalizasyon sistemi tahliye borusu önemli bir bağlantıdır. Onlar için kullanılır:

 • kanalizasyon sisteminin işleyişini kontrol etmek ve tıkanma temizleme boru ihtiyacını tespit
 • bakım uygulanması üzerinde çalışmak,
 • özel ekipmanlar yardımıyla boru hattı temizliği için eylem ve manipülasyonları kontrol ediyor.

iyi elemanlarının bileşenleri

PVC muayene bacaları oluşur:

 • oluklar şeklinde profil ile bir tabla bölümüyle donatılmış taban;
 • genellikle oluklu bir boru maden;
 • Kapak - ambar veya kısıtlayıcı çubukları.

Musluk suyu mümkün olmadığı durumlarda uygulanabilir Emme kuyu yerine alt da kum veya çakıl, su geçirgen bir toprak dolgu sahiptir. Bu durumda, sadece ürün plastikten yapılmış yuvarlak bir şekil uygulamak böylece Onlar duvara çöküşü karşı koruma malzemelerden yapılır.

Emici plastik kuyu

Yağmur suyu kuyu ayrıca boşaltıldığı bir toplanan suyu birikir. Aşağıdaki su drenaj alanı:

Bu tür ya da yağmur suyu drenaj kuyusu kör kapak ve alt sahiptir. yağmur suyu kanalizasyon sistemi aşırı beri ne zaman kapağı, deliksiz, kesintisiz olmalıdır.

Su alma kuyularının Dış ve iç görünümü

Plastik kuyu avantajları

Modern mühendislik sistemlerinin yapımında, plastik menhol özel sektörün kullanımına bakım kurulum ve kullanım dayanıklılığı kolaylığı göz önüne alındığında, en etkili yöntemdir.

Bu ayırt edici özellikleri de ele alınabilir:

 • kritik yükler için kararlılık kazanımı için iyi şaft, yüksek mukavemet özellikleri;
 • yüksek direnç kaseti kısmı aşınmaya;
 • yüksek güvenilirlik ve çerçevelerin gerginlik, hem giriş hem de çıkış memeleri temin da şaftın düzgün dış ve iç yüzey;
 • bir fırsat yüksekliğinde gerekli boyutlara sahip iyi bir hale getirmek için;

Eh, Özel

 • Fabrikada yapılan tüm mevcut bağlantıların tam sızdırmazlık;
 • maliyetleri düşürmek ve bağlantıları ve bunların güvenilirliği sıkılığını gerekli düzeyde amir hükmü kuyuların kurulumunu kısaltmak yol açan boru hattının kurulumu yoktur alanına, kuyuların bazı tiplerinin cihazın organizasyonu iş yerinde atık sistemi;
 • Kuyunun montaj yüksek hız; örneğin, zaman iyi yapısal olarak karmaşık Perepadnaya kurulumu için harcanan bir çalışma kaymasıdır.

Kanalizasyon kurulum için plastik baca Özellikleri

Plastik kuyu montajı kanalizasyon zaman en az alır ve gereksiz emek çekmeden özel teknik cihazların kullanımını, hem de tam gerektirmez.

Plastik kuyuya için Boru bağlantıları

Plastik hazneleri ek işlem kullanılmasını gerektirmez. Sıkıştırılmış çakıl ve kum ile sitenin hazırlık yapmak gereklidir. Eğer bir kuyu kuracaktır yere bağlı olarak, bu hesaba kapağın notu alarak boşaltma döşeme monte etmek konaklama ambar yeri, hem de sadakat seçimine özellikle dikkat etmek mantıklı.

malzemelerin herhangi bir şekilde kopyalanması kaynağında etkin bağlantı ile izin verilir.

Plastik menhol

yerine dökme demir ve asbest çimento kuyuların Ulaştırma hatlar döşemesi için giderek yüklemek ve daha bir çok avantajları elde etmek için daha az tartmak ve daha kolay olan, plastik kullanıyoruz.

Geleneksel rağmen kanalizasyon menhollerinin inşaat iyi betonarme yapılmış olduğuna inanılmaktadır ve bu elemanların büyük çoğunluğu atık bertaraf bu malzemeden yapılmıştır.

Yeni iletişim tasarımcıları tasarlarken bile genellikle kullanımlarını planlıyoruz. Belki de bu plastik kuyularının düzenlemenin çağdaş teknolojileriyle ilgili bilgi eksikliği nedeniyle.

Biz bu boşluğu doldurmak için çalışacağız.

Plastik kuyu avantajları ↑

Kanalizasyon de pek çok avantajı, bunların listesi için bir malzeme olarak polimerlerin kullanılması:

 1. Kolay kurulum ve hafif yapılar tarafından düşük maliyetler üzerinde (değil gerekli kaldırma cihazların kullanımı).
 2. Yüksek dirençli ev atıkları tarafından saldırıya (bunun nedeni, atık su, çeşitli mikroorganizmalar için besleyici bir doymuş olması atık ve organojenik tip korozyon yüksek asitlik bir sonucu olarak, dayanıklı malzeme olarak kabul ama kırılmaya tabi olsa da betonarme).
 3. de kafasının montaj yüksekliği kolaylığı, herhangi bir aşırı basit bir testere ile kesilebilir.
 4. İyi süneklik.
 5. plastik bir kuyu veya kuyu Polietilen çevreye kanalizasyon infiltrasyonu hemen hemen% 100 koruma sağlar, bu nedenle (beton gibi su geçirmez hale ek katmanlar tatbik edilmesi ihtiyacı) için ağlar toprak ve yüksek çevre gösterge ağlar, Mükemmel izolasyonu.
 6. Hemen hemen sınırsız don.
 7. tamir olmadan uzun kullanım ömrü.
 8. Daha küçük kuyularda yerleşmek için bir fırsat vardır.
 9. Düşük ağırlık kolaylaştırmak ve temel çukurunda altında cihazı basitleştirmek için izin verir.

Plastik kuyu bir başka avantajı, kullanım onların somut örneklerinden farklı olmasıdır.

Çoğu model onlarla plastik kapaklar için sadece geçerli olacak, aynı zamanda geleneksel dökme demir kapakları ile kullanılabileceğini göstermektedir.

Yerli kanalizasyon veya yağmur suyu şebekeleri için kuyular kullanırken, herhangi bir kısıtlama yoktur.

Önemli! Teknik atık meydan onların uygulamasında, plastik belirli tipte organik çözücülerin imha tabi olduğunu bilmek gerekir.

Atık ve beton menhol üretimi ile uğraşırken Ancak, ek koruma gerekir.

şebekeleri sıhhi normları sağlar ve 2.04.03-85 kuralları açık tesisat döşeme ayarlanan farklı amaçlar için bacaları. Bu kuyuları (küçük çaplı olması durumunda), ıslak ve kuru olabilir.

Ama aklında başka uygulamayı tutmak - kuyuları genellikle sağlık ve diğer iletişim için sadece kullanılır.

avantajları ve kağıtta bir tuğla kendi elleriyle karteri dezavantajları nelerdir.

Böyle bir durumda hesaba polimerin tasarım özelliklerinden bazıları almak için gerekli:

 1. su ise - Sağlık ve sağlık gerekleri dışında, herhangi bir kısıtlama yoktur.
 2. kuyu takarken ağlar dikkate bazı polimerlerin düşük ısıl stabilitesi de gözönüne alınmalıdır ısı.
 3. Düşük yangın güç kaynağının şebekelerinde bir polimer kuyuları kullanımı istenmemektedir.
 4. Ürün boru hattı ve gaz boru hatları belirli polimerler organik çözücü ile yok edilir ve kolayca statik elektrik birikir akılda tutulmalıdır.

Türleri ve aygıt kuyu plastik ↑ arasında

Kanalizasyon servis kapakları en yaygın türleri düşünün. Ama dikkat - kendi aralık bu listeye sınırlıdır ve değilse siparişe özel değişiklik yapma her zaman istekli üreticilerin ihtiyacı var.

En büyük tip virajlarda ve dallanma ağların yerlerde kullanılır. Gerekli performans ise, boru bağlantıları ve bunların muayene, bakım ve onarım montaj için servis yapın. Dönme belirli sayıda gerçekleştirilen tüpler veya evrensel açıları için hesaplanabilir.

Bu adı tür iyi dolayı tasarım mevcut olan tabla bölümü, alınan. Küçük bir yamaç olması, tepsi atıkların birikmesini önlemek için gereklidir.

tam çalışma alanı için en az olduğu gibi tipik olarak, denetim oluğu plastik kuyuları, küçük çapı üretmektedir.

Fotoğraf: Şema oluk plastik kanalizasyon bacaları Fotoğraflar: standart özellikler

olmayan basınç (yerçekimi) rezervuar kullanılan ikinci en yaygın. Bir konteynerin bağlı boru olan duvarlarını göstermektedir.

Kuyunun alt fiş borusu altında ve çamur ve tortu toplanmasını sağlamaktadır. Dağı yerel şubeleri ve kanalizasyon dönüşler, hem de düz kesimlerinde belirli bir mesafe boyunca.

tüp içinde tıkanma oluşması halinde, bu yuvanın içinden çıkarılabilir.

Çeşitli kilitleme-kontrol cihazları montajı için olan bu tür kuyu (başka bir isim baca uygulanmış), sensörler (ağlarda yerçekimi kullanılmaz). kamera, tamamen kapalı temsil ettiği boru bağlantı parçaları - vanalar, yangın musluğu, vanalar, hidrometrik düğümler.

Genellikle muayene kuyuları büyüklüğünde orta ve onarım hizmete erişmek için merdivenleri ile donatılmıştır.

kuyuların Özellikleri:

 • merdiven kenarı varlığı (rampa zımba);
 • bölme içinde çalıştırmak için yeterli boyutları;
 • Alt giriş (tepsi) ve bölmenin alt ekseni arasındaki boşluk, bir takviye ve bakım monte edilebilir.

kapağın düzenlemede Farklı genellikle boyut artışına sahiptir, odanın ekseni üzerinde kesin değildir ve kenarına yakın.

Bu düzenleme kuyunun duvarına merdiven iyi erişim sağlar.

Eksantrik menholler için kullanılır:

 • büyük çaplı borular ile, bakım ve kontrol sistemleri;
 • toplama ve kullanma suyu saklamak;
 • pompalama malzemelerinin montajı.

kuyuların bu tip diğer adıdır - tüplerinin yerçekimi kanalizasyon sistemlerinde kullanılmaktadır. Bunların amacı - diğer koleksiyoncular için akış hızını ve yönlendirmeyi azaltarak.

giriş ve çıkış boruları alt üzerinde bulunan ve her bulamaç hücresinde yatırılır gibi bu tür kuyu da çökel bölmelerin fonksiyonlarını birleştirir.

Fotoğraflar: Olgu kurulum Perepadnaya kuyular

Perepadnaya kuyular set:

 • zaman gelen boru için döşeme derinliği azaltmak için gereklidir;
 • ya da çok ani artış riski debisini azaltmak;
 • yer altı yapıları geçen demiryolu;
 • olay kuyu hangi atıksu su gövdesinden önce son olduğunu. Genellikle salınımını dolu.

Perepadnaya kuyuları iç mekaniği da farklıdır ve:

 • Pratik vodoboynik profili ve akış aşağı olarak;
 • boru biçimli dikey boru üzerine dayanır;
 • duvar drenaj enerji kırıcı sahiptir;
 • Çok katlı, onlar da aşamaların kaskadı taşır akış hızının azaltacak;
 • oluklar, yüksek eğim ile boru hattının kısa uzanıyor bulunmaktadır. Bu da hızlanma için olası akış yavaşlama alanlarda kullanılır;
 • hydrogate kuyu hızlanma veya yavaşlama olmayan akış yönünü değiştirmek için donatılmıştır. Yönlendirme özel atık depolama odacığı kullanılarak gerçekleşir.

Bir oluk içinde kuyu Perepadnaya ve akış hacmi kendi kendini temizleyen kanalizasyon için yeterli olması durumunda özel kanalizasyon sisteminin yenilenmesine kurulabilir.

Tüm tasarım öğeleri bir ya da iki işçi tarafından oldukça kolay taşınır plastik kuyu montajı, onların somut meslektaşları aksine, ağır makinelerin kullanımını gerektirmez.

aşamalarında çalışmaları göz önünde bulundurun:

 • nedeniyle hafif tasarımı bir yastık daha az hacim sağlayabilir kurulum bölgesine hazırlanması kazı çalışmaları yaptı. Buna rağmen, özellikle prigruzochnoy haznesi ile yüklenmiş oyuklar (bölümü beton yapılar doldurulması), gerektiğinde (tercihen ilave jeo-şebekelerin uygulanır) sızdırmaz dikkatle çakıl taban tabakası, daha sonra çakıl ve dolgu eğer;

Fotoğraf: kırmataş yastığa set Earthworks

 • iyi bir yerde ayarlanır ve hizalanır;

Fotoğraf: kuyu borusu bağlantısının montajı

 • prigruzhnaya kamera eğer varsa, bu beton ile doldurulur (nedeniyle yeraltı suyu ve toprak don eritme döngüsü etkisiyle kuyunun çıkmasına karşı korumak için);
 • Bu, uygun toplayıcılar montaj ve merdiven de içindeki boru ve aynı zamanda yükleme bağlantısı yapılır;

Fotoğraflar: kanalizasyon borularının montajı

 • de üst üste monte edilen
 • toz de yapılır;

Fotoğraf: zemin merdiven tozlanmayı Ayarlama

 • Bu Kapağı ayarlar.

Fotoğraf: kapağı Ayar

Tipik olarak, bir plastik kuyu yapımında betonarme yapıların montajı daha 30-20% daha az zaman alır.

En çok plastik bacaları modelleri demir ve polimer (şiddetli kısımları hafiften) kapakları tüm modelleri ile kesinlikle uyumludur.

Fotoğraf: Plastik rögar

Onlar kilitleri ile ve olmadan kullanılabilir. Yani - kuyu tasarımı için polimerin kullanılması, ambar seçimini etkilemez.

Ancak birlikte bu kuyulardan dökme demirden daha dayanıklı ve daha düşük maliyet polimer bileşenleri kullanmak için en mantıklı olacaktır.

İncelememiz mantıksal sonucuna biz, bizim piyasada kendi ürün ve fiyatlandırma özelliklerini plastik kuyuların en tanınmış üreticileri düşünün.

en iyi bilinen firmalarından biri, belki de ilk pazarının bu segmentte keşfetmeye başladı. Farklı ürünler aynı zamanda çevreye, sadece teknik özellikleri ile uyum içinde.

İkinci en ünlü ve polimer kuyuları ve Rus şirket kanalizasyon sistemlerin tüm elemanlarının pazar payı.

Su ve sanitasyon için plastik parçaların tanınan küresel pazar lideridir. Bu garip bu Avusturyalı marka değil, fiyatlar bilinmeyen markaların daha da düşük, ancak aynı seviyede kalitesi. Fiyatlar başlamak 2850 ruble.

Ama plastik bacaları üretmek şirketlerin listesi iki yukarıda belirtilen markaların sınırlı değildir.

Burada kendi elleriyle duş kabini ne kadar daha ekonomik kurulum.

makaleyi okuyarak öğrenmek için banyo için cam lavabolar yüklemek ister.

Son yıllarda, pazar bu sektörde yerli ve yabancı üretim haberleşme düğüm bu tür hem üreticileri bir sürü hala yoktu.

Ve bazen daha düşük bir fiyata dışında liderler farklı değildir, böyle Wavin markası veya Spirolayn Plastform Nizhny Novgorod olarak, onlara dikkat değerdir.

kır evi bugün inşaatı iç ve dış ağ üzerinden atık suyun uzaklaştırılması için sağlamaktadır sağlık cihazı olmadan düşünülemez [...]

Bugüne kadar, su ve ısıtma ürünleri boru hatlarının montajı genellikle tek parça bağlantı parçaları bağlı olan, kullanılmıştır. Ancak, çoğu zaman kullanılan [...]

Odada yüksek kaliteli inşaat işi her aşamasında sadece yüksek teknoloji malzemeler kullanılarak gerektirir. üretiminde yeni teknolojilerin kullanılması [...]

Arkadaşlarınıza söyleyin! Sol paneldeki düğmeler yoluyla favori sosyal ağlarda arkadaşlarınıza bu makalede hakkında bilgi verin. Teşekkür ederim!

Yorum ekleyin Cevabı iptal

malzemelerin herhangi bir şekilde kopyalanması yasaktır!

E-posta ile ilgili işbirliği adresi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

27 + = 31